» »

Kakšen žar?

Kakšen žar?

««
18 / 18
»
»»

Comandante ::

mihec87 je izjavil:

Pa kupujte ok oglje/briket.. Razni poceni briketi so nočna mora

Odvisno kaj pecem. Ce nameravam pect pol ure ali uro, so Lidlovi briketi super, pa stanejo na kg pol cene Webrovih. Proizvedejo sicer dosti pepela, kar mi je pa popolnoma vseeno. Ce pa potrebujem temperaturo dve ali tri ure, pa obvezno Weber briketi, ker gorijo dlje od vsega ostalega. Kar je vec kot tri ure, pa je potrebno naloziti drugo rundo briketov.

mihec87 ::

Comandante je izjavil:

mihec87 je izjavil:

Pa kupujte ok oglje/briket.. Razni poceni briketi so nočna mora

Odvisno kaj pecem. Ce nameravam pect pol ure ali uro, so Lidlovi briketi super, pa stanejo na kg pol cene Webrovih. Proizvedejo sicer dosti pepela, kar mi je pa popolnoma vseeno. Ce pa potrebujem temperaturo dve ali tri ure, pa obvezno Weber briketi, ker gorijo dlje od vsega ostalega. Kar je vec kot tri ure, pa je potrebno naloziti drugo rundo briketov.


Lidlovi niso slabi ja... Poskusi iz tuša tist je pepela pa mučenje...

d0rK ::

Jutri ga prevzamem, grem spotoma še po dve vreči teh lidlovih briketov.

Ali ima kdo link do kakšnih vodičev kako cim bolj uspešno uporabljat tak žar? Ne bi rad da se mi peka zameri ker sam ne znam.

Twixz ::

d0rK je izjavil:

Jutri ga prevzamem, grem spotoma še po dve vreči teh lidlovih briketov.

Ali ima kdo link do kakšnih vodičev kako cim bolj uspešno uporabljat tak žar? Ne bi rad da se mi peka zameri ker sam ne znam.


Če imaš veselje se ti ne more zamerit. Za začetek malo poglej recepte, začimbe, mogoče kak youtube posnetek.
Jaz ko sem prvič pekel na svojem takratnem prvič kupljenem žaru sem s smreko podkuril oglje in pekel čevape (za komplet familijo).
Okus je bil fenomenalen. Od dveh kil pečenih jih je ostalo kilo pa pol. :)) :))

Vse rabi svoj čas!

Tody ::

Evo tole bo za začetek :D https://www.youtube.com/@WeWillGrillYou

d0rK ::

Prva peka mem... Ni glih ratal.. :))


Ena perutnička je bila še krvava pri kosti. Čevapi prva runda čist prezapečeni.. Potem sem rešetko dvignil z najnižje stopnje na sredinsko, temperaturo pa iz okol 200 na 150. A se to vsaj priližno sliš ok? Problem je, da za razliko od plate kjer čevap gledaš in lahko obračaš pri pokrovu tega ni saj vsi pravijo da čim manj odpirati ker se ohlaja kotel.

Kako potem pravilno spečt. Na filing?

Okapi ::

Izkušnje +

d0rK ::

A je ful no-no če bi stvar ko so čevapi pekel pri odprtem pokrovu? Pa zaprem pokrov ko bi dal take ogromne kose mesa pečt kot je na sliki. In notr zapičm termometer.

Badwolff ::

Cevapi pomojem so za odprt kotel, zaprt ma.smisel samo za večje kose, kao pod peko pečenje.

Kalibri ::

d0rK je izjavil:

Prva peka mem... Ni glih ratal.. :))


Ena perutnička je bila še krvava pri kosti. Čevapi prva runda čist prezapečeni.. Potem sem rešetko dvignil z najnižje stopnje na sredinsko, temperaturo pa iz okol 200 na 150. A se to vsaj priližno sliš ok? Problem je, da za razliko od plate kjer čevap gledaš in lahko obračaš pri pokrovu tega ni saj vsi pravijo da čim manj odpirati ker se ohlaja kotel.

Kako potem pravilno spečt. Na filing?

Premalo si obračal. Večja kot je temperatura, več moraš obračati. 150 se sliši malo. Z ogljem se ti segreje več, na 250-300 po spominu. Na 150 traja.

mihec87 ::

d0rK je izjavil:

Prva peka mem... Ni glih ratal.. :))


Ena perutnička je bila še krvava pri kosti. Čevapi prva runda čist prezapečeni.. Potem sem rešetko dvignil z najnižje stopnje na sredinsko, temperaturo pa iz okol 200 na 150. A se to vsaj priližno sliš ok? Problem je, da za razliko od plate kjer čevap gledaš in lahko obračaš pri pokrovu tega ni saj vsi pravijo da čim manj odpirati ker se ohlaja kotel.

Kako potem pravilno spečt. Na filing?


Tisto o neodpiranju je bolj za low and slow peko, kjer zadevo(pulled pork, low and slow rebrce, brisket ipd.) indirektno na nizki temperaturi pečeš več ur..In tam je pogosto odpiranje problem ker potem niha temperatura...

Za čevape, perutničke kamot odpiraš ali spečeš kar brez pokrova, pa poskusi si pustit npr 1/3 žara brez oglja da lahko kakšno stvar, ki se ti je že bolj spekla(zapekla na zunaj) kot ostalo prestaviš tja na indirektno...
Oglje vsuj notri pustiš da se še malo razžari potem spodnjo loputo pripreš na pol ali pa še manj(prilagajaš po občutku)...

Comandante ::

d0rK je izjavil:

Prva peka mem... Ni glih ratal.. :))


Ena perutnička je bila še krvava pri kosti. Čevapi prva runda čist prezapečeni.. Potem sem rešetko dvignil z najnižje stopnje na sredinsko, temperaturo pa iz okol 200 na 150. A se to vsaj priližno sliš ok? Problem je, da za razliko od plate kjer čevap gledaš in lahko obračaš pri pokrovu tega ni saj vsi pravijo da čim manj odpirati ker se ohlaja kotel.

Kako potem pravilno spečt. Na filing?

Osebno dam temperaturo na 180-200°C, cevapi indirektno 15 min in nato se direktno 3-5 min z intenzivnim obracanjem. Socni in okusni.

Kura je tricky. Ker se _vedno_ najde nekdo, ki trdi, da je krvava ob kosti, perutnicke raje pecem 40 minut indirektno in potem na hitro zapecem direktno. Saj so gotove po 25 minutah, ampak ziher je ziher. Posusijo se ne, ker so mastne.

Vedno glej, da ne dajes mesa iz hladilnika na zar. Naj bo na sobni temperaturi dve uri.

kuglvinkl ::

To najedanje s kuro mi tko najeda, da je ne pecem vec. Fak, k prime tisto nogo pol, k bi ga/jo hotu zastrupit in gledat, kako se davi. In valda je bla zmeri prepecena.
Your focus determines your reallity
««
18 / 18
»
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tadragi žari?

Oddelek: Loža
274810 (2375) Bizkit45
»

Kdo uporablja Weber žar in kaka je razlika med kettle in ostalimi imeni?

Oddelek: Loža
4310240 (8590) nekikr
»

Kakšna je razlika med električnim žarom in žarom na oglje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
11621804 (18866) Riff
»

Kje kupiti dober žar na oglje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7447912 (29597) bauci
»

Peka na žaru (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5222285 (20522) Alec999

Več podobnih tem