» »

Crknil napajalnik?

Crknil napajalnik?

tt2 ::

Torej danes zjutraj prizgem PC in po nekaj sekundah se ugasne ter od takrat naprej ga ne morem več spraviti k življenju. Kot, da ne bi bil priklopljen. A je to ckrnu napajalnik, ali je lahko kaj drugega?

DarwiN ::

Skoraj zagotovo PSU, ja.

Testiraj ga z žičko.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

tt2 ::

Torej, da kar tukaj vprasam, kak ne preveč drag napajalnik med 500 in 600w priporočate. Pa naj bo iz Slovenije, ker nocem ravno dajat 20€ za postnino iz Nemcije.

DarwiN ::

You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Mitja358 ::

tt2 ::

DarwiN je izjavil:

Super Flower Golden Green HX 80Plus Gold

Glede na to, da je moj PC že kar star (Core 2 duo, radeon 4850, conroe1333-glan...), a bo ta PSU kompatibilen? Moram vprašat, ker imam že kar star PC in ne vem, če so se napajalniki kaj spreminjali v tem času.

mtosev ::

niso. 20/24pinski atx konektor rabiš in to je to
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

DarwiN ::

Ampak vedi, da bo ta napajalnik potem več vreden kot celoten "preostali" računalnik. :)

Tko da ko boš prodal, vrgel v smeti, oziroma kupoval nov comp, ta napajalnik obvezno ven vzemi.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

tt2 ::

Vem, do bo najdražja stvar v mojem računalniku. Ampak vedno berem, da se pri psu ne sme sparat. V kratkem bom še rukno kak 750ti/660ti noter. Tale antecov pa ne vem no kako je, če nima niti bronze certifikata ali kaj je že ta rang. Pa 82% efektivnosti tudi ni ravno veliko, ali se pač motim? Če se za 50€ ne dobi kaj solidnega bom vsekakor vzel pač tega Super Flower.

klinker ::

BeQuite so ok in ne dragi.
Sem jih ze ene 5-6 namontiral in do sedaj ene tezave, ne s hrupom, ne s cviljenjem ne nic. 82% je povsem ok in tudi Antecovi napajalci niso slabi.
Ne kupuj pa LC, Corsair TX in se kak srot se najde.

strom_15 ::

Corsair je pa ja dober napajalnik. Mislim, da sodi mad boljše napajanike

hojnikb ::

odvisno katera serija.so tudi crap varjante
#brezpodpisa

AC_DC ::

lonewolf_ ::

Sem imel CX 600W pa sem ga dal stran po par mescih, ker poleg čričkanja, brnečega venta nisem potreboval...
Imam dosti boljšo izkušnjo s trenutnim xfx 450W ;)
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

klinker ::

strom_15 je izjavil:

Corsair je pa ja dober napajalnik. Mislim, da sodi mad boljše napajanike


Moj 7 let star TX750 je dober Corsair, tej novi TX/CX pa srot.
Ne vem pa za AX in ostale ta hude. Sedaj sopam BeQuite in so za svojo ceno top, pa imam v WSju Seasonic X650 za primerjavo.

BorutK-73 ::

klinker je izjavil:

BeQuite so ok in ne dragi.
Sem jih ze ene 5-6 namontiral in do sedaj ene tezave, ne s hrupom, ne s cviljenjem ne nic. 82% je povsem ok in tudi Antecovi napajalci niso slabi.
Ne kupuj pa LC, Corsair TX in se kak srot se najde.

Ravno TX so ok, CX je pa res sranje

Han ::

Zanimivo, s CX430 v1 in v2 do sedaj ni bilo nobenega problema, pa sem jih zmontiral vsaj 6.

Telbanc ::

tt2 je izjavil:

Torej danes zjutraj prizgem PC in po nekaj sekundah se ugasne ter od takrat naprej ga ne morem več spraviti k življenju. Kot, da ne bi bil priklopljen. A je to ckrnu napajalnik, ali je lahko kaj drugega?


Zakaj napajalnika ne odpreš in pogledamo kva mu je. Skor sigurno je kak kondič spustu dušo in je napihnjen.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

beta1 ::

Da si malo sposodim temo.

Menjal bi napajalnik v mojem pol leta starem server-PCju. Sicer deluje vse OK, ampak je zdaj not najcenejši intertech 500w. Ker pa je zadnje čase res postala potreba da dela 24/7, mi prav nič ne diši ta napajalnik.

Pripravljen sem dati 50-60 EUR. 70EUR je že preveč. Najraje iz mimovrste, ena-a.

Nerabi bit močen, važno je kvaliteta za 24/7.

PC je navaden pentium G3250, 1 palčka rama, 2 diska, SSD, brez samostojne grafike.

hvala za nasvet

hojnikb ::

be quiet 300W, če ga kje najdeš
#brezpodpisa

beta1 ::

težka bo. prej dobim Anteca? Coolermasterja? Katerega izmed teh?

hojnikb ::

#brezpodpisa

ttommy ::

DarwiN je izjavil:

Skoraj zagotovo PSU, ja.

Testiraj ga z žičko.


Še jaz imam eno vprašanje. Sem na ta način stestiral napajalnik in se je prižgal...
Moj računalnik se je začel resetirati in ko se enkrat sploh ni več prižgal, sem naročil nov napajalnik in ga zamenjal. Ampak resetiranje se je še vedno pojavljalo. Na osnovni plošči je bilo 6 napihnjenih kondenzatorjev,eden je že imel rjavo obarvano na vrhu. Imel sem 2 x2GB RAM in ko sem eno palčko odstranil, se je računalnik manj pogosto resetiral. Sedaj sem vzel osnovno ploščo ven in mi bo nekdo zamenjal kondenzatorje. A bo stari napajalnik potem delal, če se zdaj prižge, ko ga stestiram s sponko za papir?
Gamer

Han ::

Za kateri napajalnik gre (model) in koliko je star?

ttommy ::

LC Power Silent Giant Series Green Power Edition V1. Star 4 leta.
Gamer

Han ::

Tega LC jaz ne bi več priklapljal.

ttommy ::

Ja sprobal pač bom, če bo pognal sistem (zdaj imam nov sistem, stari bo pa za rezervo in v kleti za muziko sukat, ko bo piknik) ga bom obdržal, če ne pa kupil novega poceni.
Gamer

feryz ::

Ti kar priklopi LC-ja, brez straha, ne poslušaj forumskih natolcevanj.

tony1 ::

hojnikb je izjavil:

be quiet 300W, če ga kje najdeš


Enega 350 watneža je imel na zalogi http://www.cool-pc.org/. Sem ga hotel naročiti, pa mu je štrajkal obrazec za naročilo. Kontaktiraj ga po mailu, in se zmeni za biznis.

Ker se mi je mudilo sem potem isti napajalnik vzel v conrad.si, ampak me je prišel dražje...

tt2 ::

Telbanc je izjavil:

tt2 je izjavil:

Torej danes zjutraj prizgem PC in po nekaj sekundah se ugasne ter od takrat naprej ga ne morem več spraviti k življenju. Kot, da ne bi bil priklopljen. A je to ckrnu napajalnik, ali je lahko kaj drugega?


Zakaj napajalnika ne odpreš in pogledamo kva mu je. Skor sigurno je kak kondič spustu dušo in je napihnjen.

Se vidi od zunaj, da je ta največji kondenzator malo napihnjen. :D

Telbanc ::

tt2 je izjavil:

Telbanc je izjavil:

tt2 je izjavil:

Torej danes zjutraj prizgem PC in po nekaj sekundah se ugasne ter od takrat naprej ga ne morem več spraviti k življenju. Kot, da ne bi bil priklopljen. A je to ckrnu napajalnik, ali je lahko kaj drugega?


Zakaj napajalnika ne odpreš in pogledamo kva mu je. Skor sigurno je kak kondič spustu dušo in je napihnjen.

Se vidi od zunaj, da je ta največji kondenzator malo napihnjen. :D


Pol ga zamenjaš in mirna Bosna.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

tt2 ::

Bom kar novega nabavil. Itak še nisem nikoli šraufau tak stvari. Še kje kaj drugega uničim. Itak pa je nekvaliteten tale napajalnik - LC6550 V2.0 in po devetih letih tole še naprej gonit, mislim da ni najbolje za računalnik.

beta1 ::

Antec vs Coolermaster?

Han ::

Kateri model?

beta1 ::

Tega bom vzel Coolermaster napajalnik G450M RS450-AMAAB1-EU 450W 80PLUS Bronze

na mimovrste za 68EUR

Han ::

G550M review... Funtech ga ima za dobrih 60 eur, dobava jutri.

beta1 ::

74,32 EUR pa res na funtechu. Je preveč, pa še poštnina. Na mimovrste sem VIP.

Han ::

beta1 ::

Ja, G450M je res 60. Zgoraj si napisal G550M.

Sem naročil G450M. Po kvaliteti mora bit boljši od trotl intertecha.

Han ::

Zgoraj sem dal povezavo do testa G550M, da si si lahko pogledal in prebral, kakšen napajalnik misliš kupit.

Funtech cena je bila za G450M, ker si prej omenil, da boš vzel G450M, ki je povsod drugod pri nas dražji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

beta1 ::

OK. Že kupljeno

ttommy ::

ttommy je izjavil:

Ja sprobal pač bom, če bo pognal sistem (zdaj imam nov sistem, stari bo pa za rezervo in v kleti za muziko sukat, ko bo piknik) ga bom obdržal, če ne pa kupil novega poceni.


Sem ga včeraj preizkusil v starejšem sistemu in je delal normalno.
Gamer

Marko86 ::

Zdravo,

Sumim da mi je crknil napajalnik, ker pa nisem strokovnjak na tem podrocju pa prosim se za vase mnenje.
Dogaja se sledece, ko prizgem PC vse normalno zalaufa samo slika se ne pojavi na ekranu in cez nekaj trenutkov pa ventilator na napajalniku ponori (obratuje max kar lahko).
Ugasnem z daljsim pritiskom knofa za zagon.
Potem poizkusim se enkrat lrizgat PC in zgodi se sledece:
Po pritisku knofa se PC zazene z 3 sekundim presledkom in zopet se zgodi da ventilator na napajalniku ponori.
V tretjem poizkusu mi je ratalo nazgat PC, vendar danes pa nikakor vec ne pridem v windowse...
Prosim za pomoc.

Lp

Han ::

Navedi konfiguracijo računalnika (proizvajalec, model, starost).

Riff ::

če se da probaj z drugim napajalnikom ali pa izključi vse diske in dwd rw in probaj

Marko86 ::

Update:
Ugotovil sem da ponorijo vsi mozni ventilatorji, zivljenja v monitor pa ni...
Zdej racunalnik je malce starejsi, mislim da ze ksnih 6 let.
Maticna je HP, graficna NVIDIA QUADRO 600, napajlnik je lih tko HP (miljon cifer, tko kot pri maticni), rama je 4gb.

Lp

Baja ::

lahko je napajalnik, lahko je maticna, mogoce tudi kaj drugo. kondezatorji so celi na plošči? si probal resetirati bios? poslikaj zadevo pa da vidimo.

Han ::

Takole na daljavo je glede na podano praktično nemogoče postaviti diagnozo. Po šestih letih je računalnik že potreben generalnega čiščenja s kompresorjem in menjave termalne paste na procesorju. Obvezno preveri še stanje kondenzatorjev na palti in grafični.

Marko86 ::

Novi update:
Danes se vzel ven ram ploscice in reze temeljito spihal.
Sestavil vse nazaj in voila, racunalnik dela.

Kondenzatorji mi delujejo celi...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri napajalnik? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Kaj kupiti
43184359 (4312) OK.d
»

Napajalnik (strani: 1 2 3 416 17 18 19 )

Oddelek: Kaj kupiti
948143202 (78861) Riff
»

Posodobitev grafične/konfiguracije

Oddelek: Kaj kupiti
212892 (2352) gddr85
»

Kateri napajalnik mi priporočate (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
19734250 (26086) denis9
»

Odprta tema o lc power napajalnikih (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
19844417 (40736) klinker

Več podobnih tem