» »

Odprta tema o lc power napajalnikih

Odprta tema o lc power napajalnikih

1 2 3
4
»

jest10 ::

Hayabusa je izjavil:

Daj notri 2x 280x in bo konec.
Ta napajalnik postane po 2 urah precej bolj glasen kot na začetku - slabo hlajenje.


Zakaj 2x 280x. A ne bi raje 4x 290x, če se že trudiš s pretiravanjem:))

hojnikb je izjavil:

ko upoštevaš, da imaš xfx450W za ~40€

Za ~48€ pa res.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

hojnikb ::

jest10 je izjavil:

Hayabusa je izjavil:

Daj notri 2x 280x in bo konec.
Ta napajalnik postane po 2 urah precej bolj glasen kot na začetku - slabo hlajenje.


Zakaj 2x 280x. A ne bi raje 4x 290x, če se že trudiš s pretiravanjem:))

hojnikb je izjavil:

ko upoštevaš, da imaš xfx450W za ~40€

Za ~48€ pa res.

Em... Ne
#brezpodpisa

jest10 ::

hojnikb je izjavil:

jest10 je izjavil:

Hayabusa je izjavil:

Daj notri 2x 280x in bo konec.
Ta napajalnik postane po 2 urah precej bolj glasen kot na začetku - slabo hlajenje.


Zakaj 2x 280x. A ne bi raje 4x 290x, če se že trudiš s pretiravanjem:))

hojnikb je izjavil:

ko upoštevaš, da imaš xfx450W za ~40€

Za ~48€ pa res.

Em... Ne

Aha, 10€ poštnine ti pa častijo?:))

hojnikb ::

Če kupiš celoten sistem tam, se teh 10EUR hitro absorbira v vseh ugodonostih, ki jih dobiš napram našim trgovinam..
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

jest10 ::

In zraven dobite zastonj še bugi ribo ane:))

Znova, kje ga dobim za okoli 40€? Ne za 50, ampak za 40€. Me ne zanima, če ga lahko Kitajc dobi za 20€, ker bom jaz plačal še poštnino.
Pri nas je najceneje 48€, če greš osebno prevzet.

Hayabusa ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

jest10 ::

O fino, so morali ravnokar poceniti, ker teden nazaj je bli 47,xx€ pa še brez zaloge(no saj je tudi sedaj dejansko nimajo).

hojnikb ::

No hitro najdi primerljivo kvalitetnega lcpowerja za manj denarja

Ki je na zalogi..
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

jest10 ::

Kaj ima to veze s češnjami?
Point je, da za 40€ tega napajalca ne dobiš.

hojnikb ::

Seveda ga dobiš. Je pa treba poseči po tujini.
#brezpodpisa

jest10 ::

hojnikb je izjavil:

Seveda ga dobiš. Je pa treba poseči po tujini.

V ceno xyz izdelka se vračuna tudi poštnina.
Drugače mi pa prosim pokaži, kje ga jaz lahko dobim za 40€. Ne za 40+nekej, ampak za 40.

hojnikb ::

Tudi pri slovenski prodajalcih moraš vračunat poštnino.

Če bi že rad bil pikolovski
http://www.mindfactory.de/product_info....

Jasno sem ne štejem poštnine...

Če se greš take nakupe, boš jasno vzel potem cel sistem pri eni trgovini, ki pa v primeru nakupa v tujini kamot pokrije poštnino poštnino s popusti, ki jih ne dobiš pri slovenski trgovini.
Če pa nucaš samo napajalnik, ga boš pač vzel pri nas za 46EUR.


PS:
Še vedno čakam na primerljiv lcpower
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

jest10 ::

Seveda, tudi pri naših moraš šteti poštnino. Ga pa vsaj teoretično dobiš brez dodatnih stroškov, če slučajno živiš blizu trgovine. Iz tujine to ne gre.
Zato ne bluzi o "napajalcu za 40€", ker ga jaz za 40€, ki jih imam na mizi ne morem dobiti.

hojnikb ::

Nikjer nisem trdil, da lahko dobiš _samo_ napajalnik za 40€. Opisal sem ti scenarij, po katerem ga lahko. Take it or leave it...

Ampak vseeno, nekaj je. Piše se leto 2014 in lcpower je daleč od konkurenčnega. Če si na super tight budget boš vzel taprvo ohišje, ki ima vgrajen napajalc. Za vse ostale potrebe ponujajo brandname firme veliko za svojo ceno. Pa še kvaliteto dobiš.

Pač, nismo več v 2008.
#brezpodpisa

jest10 ::

hojnikb je izjavil:

Nikjer nisem trdil, da lahko dobiš _samo_ napajalnik za 40€.

Res ne.

hojnikb je izjavil:

ko upoštevaš, da imaš xfx450W za ~40€

hojnikb ::

Kot sem rekel spodaj, pod pogoji.
#brezpodpisa

solatko ::

Napisal sem, že zgoraj, da so se brand name s svojim slabšimi napajalniki, spustili na področje, cenenih napajalnikov - tako imate tega o katerem teče debata za 46€, najdete pa isto firmo z enako močnim v segmentu 70-80€. Čemu?
Delo krepa človeka

hojnikb ::

solatko je izjavil:

Napisal sem, že zgoraj, da so se brand name s svojim slabšimi napajalniki, spustili na področje, cenenih napajalnikov - tako imate tega o katerem teče debata za 46€, najdete pa isto firmo z enako močnim v segmentu 70-80€. Čemu?

Nekaj, čemer se reče efficiency. Draga reč, če hočeš met boljše rezultate..

aja, pa seveda modularnost. To tudi nekaj stane..
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

solatko ::

Nič modularnosti, bronze+. Seveda so iz druge tovarne in profi kvalitete, te ki so na nivoju cene LC POWER, pa so tudi po kvaliteti zelo blizu.
Zaradi tega je šel LC segment višje in ponuja nekaj modelov Gold+ verjetno pa bodo šli tudi na čisto profi segment.
Delo krepa človeka

hojnikb ::

solatko je izjavil:

Nič modularnosti, bronze+. Seveda so iz druge tovarne in profi kvalitete, te ki so na nivoju cene LC POWER, pa so tudi po kvaliteti zelo blizu.
Zaradi tega je šel LC segment višje in ponuja nekaj modelov Gold+ verjetno pa bodo šli tudi na čisto profi segment.

link pls za 450W model...
#brezpodpisa

klinker ::

solatko je izjavil:

klinker - Pri napajalniku so važne samo amperaže na 12V-nih linijah in, da so kolikor toliko iz poznane firme. Če sta ti šla po dveh letih, potem si dal preslabotne in sta ti delala skozi na full.
Pač nisi gledal moč teh linij.


Vsakemu svoje.
Jst pac krsa ne kupujem vec in ze lep cas pri produktih ne gledam samo stevilk, ampak samo konstrukcijo produkta.
Star TX ze 6 let lavfa bp. Res pa da novi TXi niso vredni nic vec od srot LCja.
Za 10-20€ mi dol visi, ker napajalca ne menjavas kot ostale komponente. Kupis 1x orng in je mir.

gddr85 ::

klinker je izjavil:

solatko je izjavil:

klinker - Pri napajalniku so važne samo amperaže na 12V-nih linijah in, da so kolikor toliko iz poznane firme. Če sta ti šla po dveh letih, potem si dal preslabotne in sta ti delala skozi na full.
Pač nisi gledal moč teh linij.


Vsakemu svoje.
Jst pac krsa ne kupujem vec in ze lep cas pri produktih ne gledam samo stevilk, ampak samo konstrukcijo produkta.
Star TX ze 6 let lavfa bp. Res pa da novi TXi niso vredni nic vec od srot LCja.
Za 10-20€ mi dol visi, ker napajalca ne menjavas kot ostale komponente. Kupis 1x orng in je mir.


A lahko zvem zakaj naj bi bli novi TX isti srot kot LC?

hojnikb ::

ker jih je delal CTW. Itk pa zdej niso več v prodaji..
#brezpodpisa

gddr85 ::

Misliš CWT? Torej tele http://www.corsair.com/en/power-supply-... so isto sranje kot LC. Potem takem tudi RM serije in Corsair HX850 Gold?

Hayabusa ::

http://www.realhardtechx.com/index_arch...
RM so Chicony Power Technolog ali CWT
HX850 je CWT

tony1 ::

Off topic: V kišti imam 7 let star LC 550W napajalnik s 14 cm ventilatorjem, ki dela brezhibno, ni pa več tako tih, kot je bil nekoč, zato bo šel v NAS, ki gori 24 h/dan.

Kaj naj kupim namesto njega?

(Nekje 400W moči je dovolj, modularnost ni posebej nujna, bi bil pa željen 12-14 cm ventilator - najpomembnejša je čimvečja tihost delovanja.)

hojnikb ::

XFX 450/550W bo vrh glave..
#brezpodpisa

klinker ::

gddr85 je izjavil:

klinker je izjavil:

solatko je izjavil:

klinker - Pri napajalniku so važne samo amperaže na 12V-nih linijah in, da so kolikor toliko iz poznane firme. Če sta ti šla po dveh letih, potem si dal preslabotne in sta ti delala skozi na full.
Pač nisi gledal moč teh linij.


Vsakemu svoje.
Jst pac krsa ne kupujem vec in ze lep cas pri produktih ne gledam samo stevilk, ampak samo konstrukcijo produkta.
Star TX ze 6 let lavfa bp. Res pa da novi TXi niso vredni nic vec od srot LCja.
Za 10-20€ mi dol visi, ker napajalca ne menjavas kot ostale komponente. Kupis 1x orng in je mir.


A lahko zvem zakaj naj bi bli novi TX isti srot kot LC?


Od 5ih vgrajenih so dva sla rakom zvizgat v roku mesca, ostali trije pa ob loadu spuscajo nek gnil noise. Pac, crap, se bolj kot LC. Tej so vsaj cheap in ves da obstaja sansa da bo pac krepnu, TXi pa niso bas cheap. Se 2 CXa delata ze 3 in 2 leti kot se sika. Mozno da je bla pac smola, ampak vseeno.
Zdaj pac kot sem ze omenu kupujem BeQuite za p/p in Seasonic X kot top shit. Neslisni in za sedaj vsi odlicno delujoci napajalci. Sej verjetno so se kaki drugi cisto vredu, ampak nima smisla experimentirat ce ni potrebe.

trnvpeti ::

klinker je izjavil:

Neslisni in za sedaj vsi odlicno delujoci napajalci.

kateri je neslisen?

klinker ::

tony1 je izjavil:

Off topic: V kišti imam 7 let star LC 550W napajalnik s 14 cm ventilatorjem, ki dela brezhibno, ni pa več tako tih, kot je bil nekoč, zato bo šel v NAS, ki gori 24 h/dan.

Kaj naj kupim namesto njega?

(Nekje 400W moči je dovolj, modularnost ni posebej nujna, bi bil pa željen 12-14 cm ventilator - najpomembnejša je čimvečja tihost delovanja.)


BeQuite pure ali dark power. Ne slisis ga niti ce das uho na zadjo odprtino..no...samo rahel pis zraka.

trnvpeti je izjavil:

klinker je izjavil:

Neslisni in za sedaj vsi odlicno delujoci napajalci.

kateri je neslisen?


Seasonic X in BeQuite

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

hojnikb ::

jap, ti imajo hibriden način fana..
#brezpodpisa

trnvpeti ::

mas kaksen link?
ventilator se izklopi, ali kako mislis, da je neslisen?

gddr85 ::

Sori sam zame je neslišno 0 rpm fan do cca 50% load. ;)

trnvpeti ::

gddr85 je izjavil:

Sori sam zame je neslišno 0 rpm fan do cca 50% load. ;)

tudi zame

klinker ::

Pac, zelo tihi so, res se sploh ne slisi venta, le na easy pis premikanja zraka. Imajo pa regulacijo, ja, BeQuite pa se nek patentiran design veternic.

http://www.seasonicusa.com/NEW_X-series...
http://www.bequiet.com/en/powersupply/3...

gddr85 ::

So pa mislm da tud taki, kateri sploh nimajo ventilatorja, samo hladilna rebra.

Evo ga en takle Seasonic http://www.newegg.com/Product/Product.a...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gddr85 ()

tony1 ::

Fantje, strašni ste, ravno sem hotel še vprašati okrog pasivno hlajenih napajalnikov, pa ste me vmes prehiteli :)

Hvala za linke, grem v šoping! ;)

jest10 ::

tony1 je izjavil:

Off topic: V kišti imam 7 let star LC 550W napajalnik s 14 cm ventilatorjem, ki dela brezhibno, ni pa več tako tih, kot je bil nekoč, zato bo šel v NAS, ki gori 24 h/dan.

Kaplica olja v ležaj reši problem

hojnikb ::

Sam ne kateregakoli olja :)
#brezpodpisa

BorutK-73 ::

gddr85 je izjavil:

So pa mislm da tud taki, kateri sploh nimajo ventilatorja, samo hladilna rebra.

Evo ga en takle Seasonic http://www.newegg.com/Product/Product.a...

Pri fanless PSU-jih moraš pazit kako je obrnjen, klasičen način je no go. Mrežasti del mora biti zgoraj da se topel zrak samodejno dviga navzgor. Tako da kupite tudi tako ohišje ki omogoča obračanje napajalnika. Pri ohišjih z napajalnikih spodaj bi ta mrežasti del gledal proti matični/grafični.

gddr85 ::

Po moje se ne splača imet fanless ker se pri visokem loadu predvidevam preveč grejejo, pa če ga imaš navzgor obrnjenega ti še gpu vleče notr vroč zrak od psu-ja

BorutK-73 ::

gddr85 je izjavil:

Po moje se ne splača imet fanless ker se pri visokem loadu predvidevam preveč grejejo, pa če ga imaš navzgor obrnjenega ti še gpu vleče notr vroč zrak od psu-ja

Mislim da so fanless psu-ji primarno namenjeni HTPC-jem, kjer je tišina pomembna.

tony1 ::

tony1 je izjavil:

Fantje, strašni ste, ravno sem hotel še vprašati okrog pasivno hlajenih napajalnikov, pa ste me vmes prehiteli :)

Hvala za linke, grem v šoping! ;)


Če pride še komu prav, tega sem pol vzel:
http://www.bequiet.com/en/powersupply/2...

klinker ::

Zadovoljen? ;)

gddr85 ::

Uh dragi so tele za samo 400w.

hojnikb ::

gold efficiency ma svojo ceno..
#brezpodpisa

tony1 ::

gddr85: Ja, nekaj stane, ampak ne spet toliko, če bo res tih kot je treba. 400W zadostuje za moje potrebe (star 95W TDP proc, v načrtu pa imam nekoč menjavo z EE verzijo, tako da bo takrat samo še bolje...).

klinker: Ne vem še dobim jutri (btw., cool-pc je očitno edina štacuna pri nas, ki ima res še kaj robe na zalogi...). Sporočim, kako se bo obnesel. :-)

gddr85 ::

Ja sej psu ima sigurno kvalitetnih 400w in je varčen...tud ena solidna mobo, gpu in cpu + ene 2,3 diska ne bi smel bit problem.

klinker ::

tony1 je izjavil:

gddr85: Ja, nekaj stane, ampak ne spet toliko, če bo res tih kot je treba. 400W zadostuje za moje potrebe (star 95W TDP proc, v načrtu pa imam nekoč menjavo z EE verzijo, tako da bo takrat samo še bolje...).

klinker: Ne vem še dobim jutri (btw., cool-pc je očitno edina štacuna pri nas, ki ima res še kaj robe na zalogi...). Sporočim, kako se bo obnesel. :-)


Ja, BeQuite so pri nas tezki za dobit. Jst pac iz de narocam preko frenda in ni problem.
Bos pa zadovoljen vsekakor. Jst sem sicer PurePower vgrajeval, ker ce hoce kdo kaj boljsega pol vseeno raje Seasonic X vzamem, pa je ze PurePower serija bomba.
1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri napajalnik? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Kaj kupiti
43183480 (3433) OK.d
»

Napajalnik (strani: 1 2 3 416 17 18 19 )

Oddelek: Kaj kupiti
948141643 (77302) Riff
»

Kateri napajalnik mi priporočate (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
19733797 (25633) denis9
»

kaj menite o teh napajalnikih? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
637520 (6773) bluefish
»

Napajalnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5310265 (8751) Pyr0Beast

Več podobnih tem