» »

Priklop starega trdega diska v nov računalnik

Priklop starega trdega diska v nov računalnik

deejay2 ::

Živjo.

Eno vprašanje. Iz starega računalnika sem vzel trdi disk in ga dal v novega. V starem računalniku je bil ta trdi disk povezan tako, da je šel en kabel v njega iz napajalnika, en kabel (rdeč ozek) pa je šel v njega iz matične plošče. V novem računalniku pa sem lahko ta stari trdi disk povezal z računalnikom tako, da sta šla dva kabla iz matične plošče v trdi disk. Torej en kabel ni šel iz napajalnika v trdi disk, tako kot pri starem računalniku. Trdi disk mi sedaj v novem računalniku deluje normalno, vseeno pa se sprašujem, če je taka vezava v redu?

Hvala.

SeMiNeSanja ::

Nisem hardweraš, tako da me kar preseneča, ko praviš, da disk dobiva napajanje preko matične plošče.
Kaj na napajalniku sploh nima več priključkov za napajanje diskov?
Meni se zdi kar malo sumljiva ta varianta napajanja preko matične plošče. Če bi imel izbiro, bi vseeno raje napajal direktno iz napajalnika, pa da čim manj toka gre preko matične.

Ampak kot rečeno, nisem hardweraš...

Baja ::

če zadeva dela, je priklopljeno OK. verjetno pa gre za kakega hp-ja s custom napajalnikom. tudi moj ma štrom za periferijo speljan iz plate.

FireSnake ::

Kakšne slike bi bile dobrodošle.

Da je kabl rdeč nam ne pove ravno veliko.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

deejay2 ::

Evo spodaj sliko notranjosti računalnika. Tastari disk je v predalčku na desni strani slike. Povezan je pa s tem rdečim kablom (mislim, da je to SATA) in pa kot vidite z nekim črnim kablom, ki gre iz matične plošče. Iz napajalnika ne gre noben prost kabel, ki bi ga lahko vtaknil v trdi disk. Bojim se, da bi zaradi trenutnega priklopa trdega diska skuril matično, kajti ta mora sedaj napajati trdi disk in posledično še toliko bolj deluje.

https://drive.google.com/file/d/1pRvS-J...

K0l1br1 ::

Napajanje speljeno iz napajanja za ventilator procesorja ali pa morda dodatnega napajanja za grafično kartico. Drugače pa ni nek star disk, sata je. Daj ga ven in slikaj zadnji del. Najbrž ni nilč posebnega. Edit: še enkrat pogledal - na novem računalniku boš pač priklopil direkt na napajalnik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: K0l1br1 ()

deejay2 ::

Saj pravim, da se diska ne da priklopiti na napajalnik. Vsi kabli, ki gredo iz napajalnika ven so že zasedeni.

errhec ::

Poglej v user manual od tvoje matične plošče, za kaj je tisti konektor.
dd

kixs ::

K0l1br1 ::

V bistvu ne rabi, ker pravi, da mu dela v novem normalno.

kixs ::

Hja, kaj se potem sploh obremenjuje. Ocitno je ze prav tako.

SmeskoSnezak ::

Ni prav. Napajanje trdega diska mu manjka. Sedaj ce je iz maticne, ni ravno dobro. Ce napajalnik nima dovolj kablov, poglej kam so speljani in kupi splitter, kot kixs omenja po potrebi.
@ Pusti soncu v srce... @

deejay2 ::

Par ur sem uporabljal računalnik s takole zvezanim diskom (včeraj in danes), prejle pa sem disk raje vzel ven.

Spliter tisti iz zgornje slike ne more biti pravi, ker ga nimam kam vtakniti. Moral bi kvečjemu dobiti takega, ki se ga priklopi na tisti beli zaključek kabla, ki je trenutno priklopljen v matično (poglejte sliko).

Mi je pa res čudno, da je v ta računanik vgrajen napajalnik, ki ne ponuja napajanja za trdi disk. Nenazadnje ima ta moj osebni računalnik vgrajen samo en SSD disk kapacitete nekaj čez 200 GB.

FireSnake ::

Spliter, ki je gori linkan je pravi.

Kot so že rekli, rdeči kabel je navadni SATA kabel.

Če imaš kaki prost molex, potem lahko kupiš tole:
 molex

molex



in potem s tem povežeš napajalnik in disk.

KLIK
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

SmeskoSnezak ::

Tvoj trenutni napajalnik (sistem) je pre-osnoven, in kot zanimivost, imas maticno, s katere se potem napajanje priklaplja na diske. Sedaj imas dve moznosti. Kupis bolsi napajalnik ali pa kupis se en kabel, kot ga ze imas in napajas iz maticne.
@ Pusti soncu v srce... @

Baja ::

ne trosite neumnosti, gre za hp-jevo masino ki ima napajanje pač tako speljano. sam imam doma podobno masino in se pač priklopi kot so si hp-jevci zamislili.

SnezkoSnezak: ne more kupiti standardenga napajalnika, ker plošča nima standardnih priklopov.

deejay2: priklopi disk nazaj kot si ga prej in je to to.

kixs ::

Se mi je zdelo, da dela paniko za brezveze... sicer pa kdo sploh gre kupit HP masino (ali kateri koli drugi brand). To je samo za pisarne.

K0l1br1 ::

V pisarnah mora biti mašina, ki lahko v prostem času poganja nicehash.

deejay2 ::

SmeskoSnezak ne vem zakaj bi kupil še en kabel in iz njega napajal iz matične, če pa že imam prost kabel, ki gre iz matične lahko v trdi disk.

FireSnake s tem kablom nič ne rešim. Nimam ga kam vtakniti. Če bi se razdelil na dva dela, potem bi ga lahko..tako pa nič ne rešim z njim.

Baja ni HP-jeva mašina, ampak Lenovova. Upam, da se ne bo skurila matična, če bo napajala disk.

kixs eni smo neučakani in ko se odločimo, da bi imeli kakšno novo tehnološko stvar, jo takoj kupimo. Vem, to je moja slabost. Verjetno bi dobil boljšo mašino, če bi bila sestavljena iz random komponent in ne bi bila Lenovova.

kixs ::

Tako je narejeno in je OK. Ti samo priklopi in pozabi. Nekaj casa je ze minilo odkar sem gledal taksne pisarniske masine in ima vecina tako narejeno - vse iz maticne.

Baja ::

nič ne bo narobe, ker je tako tudi misljeno.

verjetno zato, da te lahko drago oberejo za nov napajajlnik, ker standardni ne paše.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Baja ()

K0l1br1 ::

deejay2 je izjavil:

novo tehnološko stvar
Ne moreš priklopit diska. Nima kablov za priklop diskov. Kje je tu kaj tehnološkega? Več tehnološkega imala moja stara 386-ka.

deejay2 ::

Hvala za vaše mnenje.

FireSnake ::

deejay2 je izjavil:


FireSnake s tem kablom nič ne rešim. Nimam ga kam vtakniti. Če bi se razdelil na dva dela, potem bi ga lahko..tako pa nič ne rešim z njim.


Potem kupi takega, ki bo razdelil (jaz sem mislil, da še imaš kaj prostega, zdaj berem, da nimaš). Četudi bo iz matične: OK, samo, da bo.

Vsekakor pa napajanje uredi in ne poslušaj nasvetov, ki govorijo, da napajanja ne rabiš.

Te pisarniške mašine so včasih malo čudne za nadgradnjo, ampak se da :) Torej kupiš razdelilec (za mali denar) in si zmagal (ali pa, kot rečeno, napajaš iz matične).
SSD pa pokuri tako malo, da se ne rabiš sekirat, da bi se kaj preobremenilo.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tehnična pomoč

Oddelek: Pomoč in nasveti
231227 (828) abazuu
»

Sestavil PC - monitor neodziven, matične ne piska

Oddelek: Strojna oprema
354867 (2995) Riff
»

Vprašanja pred sestavo računalnika

Oddelek: Strojna oprema
152863 (2380) echoman
»

Težave z zagonom pc-ja

Oddelek: Pomoč in nasveti
221116 (958) Pyr0Beast
»

Osnovna plošča in kabli: Kako jih povezati?

Oddelek: Strojna oprema
91384 (1251) cityman

Več podobnih tem