» »

Odprta tema o lc power napajalnikih

Odprta tema o lc power napajalnikih

1 2
3
4

Janac ::

einstein :P je izjavil:

Ale3š je izjavil:

Zadnja stvar ,ki jo bom menjal je napajlnik!. Nekateri so pač bogati pa naj mečejo stran denar ,če jim paše . hojnikb nevem zakaj bi spraven napajalnik odvrgel v smeti?.Za nas ki nimamo toliko pod palcem pa je lc dovoljdokler se ne dobi za tak denar kaj boljšega. In še enkrat napajalniki so predragi in to očitno predragi.



Se popolnoma strinjam, da so drage znamke napajalnikov overratane...

Če bi sam zdajle kupoval, bi definitivno tudi vzel LC-ja.


"overratane"

http://bos.zrc-sazu.si/cgi/a03.exe?name...

hojnikb je izjavil:

lepa = enermax

NEVER...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

hojnikb ::

Lepa je samo in house brand od Enermaxa..
#brezpodpisa

Janac ::

Vem ja.

Nimajo pa vsi modeli platformo od Enermaxa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

hojnikb ::

sj tudi enermax napajalci niso vsi made by enermax ..
#brezpodpisa

trnvpeti ::

ce ne znas pogledat amperov in realno ocenit kolk rabis, pol se gres znamke

drugace pa lahko gres tudi drugace

MIHAc27 ::

No še moja izkušnja.
Pri nas na servisu smo uporabljali LC 420-500W napajalnike, sedaj pa Tehnoware (ki je zelo podobne kvalitete).

Reklamacij v času garancije skoraj ni. V zadnjih 5 let mislim da samo 2. Zdržijo pa nekako 2-3 leta.

Edina večja neprilika: enkrat vgrajujem LC-ja in slišim da nekaj ropota notri. Po 5. minutah spravim iz njega 5-6 manjših šraufkov. Drugače je bilo vse normalno privito ampak nekomu v proizvodnji se jih je kot kaže nekaj razstreslo notri. Bil je tudi originalno zaprt.
Napajalnik je normalno delal, ampak dobro da sem bil pozoren.

MatH ::

Imam LC6650GP3 V2.3 od oktobra 2010. Brez problemov poganja:
Phenom II X2 545 (80W)
GTX 460 1GB (1560W)
3,5" disk
SSD
DVD
ram 4x 2GB
Takrat sem dal 50€. Ustreza pa 80+ Bronze certifikatu.

Sem pred kratkim nadgradil na Phenom II X4 955 (125W) in se mi zdi da je napajalnik v idle glasnejši (pri ostalih ventilatorjih na istih obratih).

Aja, sem enkrat nekaj preklapljal ventilatorje pri delujočem računalniku in mi je uspelo narediti kratek stik. Zakresalo se je, računalnik je crknil in se ni hotel več prižgati. Po kaki minuti švicanja pod mizo sem računalnik lahko nazaj prižgal.
Edina stvar, ki na vseh računalnikih in telefonih dela tako kot mora, je macola.

solatko ::

Iz lastnih izkušenj, lahko potrdim mnenja tistih, ki o LC napajalnikih ne govorijo grdo. V času zaposlitve, sem vgradil cca 150 napajalnikov LC in približno toliko napajalnikov bran-name (enermaxs, chiftec, corsair....).
Od vseh, smo zamenjali dva, zaradi nakupa močnejše grafike, katere LC-ja nista zagnala, zaradi premajhne moči na 12V-ih. Zamenjana sta bila z močnejšimi LC-ji.

V tistem času, drugih napajalnikov po kolikor toliko dostopni ceni, niti ni bilo. Danes je zadeva drugačna. Brand name firme, so se spustile v nižjecenovni razred, z različno kvaliteto svojih izdelkov, vsem pa je enotno to, da so s ceno, na nivoju LC-ja. To je pač segment, v katerem se proda največ izdelkov.

Govora o tem, da nek enermax deluje že 10 let, na različnih platformah, enostavno ne sprejmem, že zaradi različnih priključkov, ki so nastali v teh časih.

20-24
4/8
PCI-e
SATA

Od brand name napajalnikov, bi pričakoval, da je njihovo delovanje stabilno, dolgotrajno in varno, pa imam sam prav nasprotne izkušnje. Noben LC ni skuril niti ene druge komponente, ko je crknil (enostavno je mašina ugasnila ali se ni zagnala), dočim pri Enermaxu 2 skurjeni MB, chiftec je pognal s seboj HDD in grafiko, ni veliko, ampak dejstvo je, da brand-name, ne pomeni tudi varnost.
Sem pogledal v arhiv - 8 brand name napajalnikov, je spustilo dušo ali imelo težave, pred potekom garancije. Niti en LC POWER.
Delo krepa človeka

Brias ::

hojnikb je izjavil:

Lepa je samo in house brand od Enermaxa..



lepa ( http://www.lepatek.com/eng/ ) je brand od ECOMASTERJA ( http://www.ecomastertek.com/ ), slednji je ENERMAXOV dealer v USA...

lepa ima 47 napajalnikov ...

11 od Yue-Lin Electrical Technology
23 od CWT
4 od sirtek
11 od enermaxa ( in ta stevilka je napihnjena ... ) http://www.realhardtechx.com/index_arch...

zakaj napihnjena ... zato ker "enermax" modeli, ki bi bili zanimivi:

http://geizhals.de/lepa-g-500w-atx-2-3-...
nikoli v EU

http://geizhals.de/eu/lepa-g-700w-atx-2...
list 150 eur ( visja/enaka od original PLATIMAX ), ni vec dobavljiv

http://geizhals.de/eu/lepa-g-900w-atx-2...
list 190 eur ( visja/enaka od seasonic/corsair/ ax860/platinum ), ni vec dobavljiv


kaj danes pravi http://geizhals.de/?cat=gehps&asd=on&as... ....

8 gold napajalnikov od lepe dobavljivih v .de

LEPA MaxGold 500W ATX 2.3 (G500-MB)
Yue-Lin Electrical Technology
76 eur

LEPA G 650W ATX 2.3 (G650-MAS)
CWT
80 eur

LEPA MaxGold 600W ATX 2.3 (G600-MB)
Yue-Lin Electrical Technology
85 eur

LEPA MaxGold 700W ATX 2.3 (G700-MB)
Yue-Lin Electrical Technology
93 eur

LEPA G 750W ATX 2.3 (G750-MAS)
CWT
100 eur

LEPA MaxGold 800W ATX 2.3 (G800-MB)
Yue-Lin Electrical Technology
101 eur

LEPA G 1000W ATX 2.3 (G1000-MA)
Enermax
150 eur

LEPA G 1600W ATX 2.3 (G1600-MA)
Enermax
218 eur


od 47 napajalnikov, EU dobavljiva 2 "enermax" gold, ... in ta dva naj konkurirata:

http://geizhals.de/eu/enermax-revolutio...
Enermax Revolution87+ 1000W ATX 2.4 (ERV1000EWT-G) ab €169,55
ta model je PLATINUM ( je in ni ) / nemci ga prodajajo kot platinum ( Effizienz: 92%, 80 PLUS Platinum zertifiziert )

http://hardocp.com/article/2012/02/27/e...
As we see here, the Enermax Revolution87+ is 90.37%-91.61%-87.02% using 80 Plus’s load testing parameters. This puts the unit within the 80 Plus Gold standards. However, ECOS/ECOVA has certified this unit as 80 Plus Platinum which is 90%-92%-89% efficient at 20%-50%-100% load. If we consider this criteria, we see that the largest miss today is a full 1.98% at 100% but, we use different equipment than 80 Plus for our testing, and there is always a bit of component variation. Additionally, Enermax is only advertising this unit as being 80Plus Gold material, so it seems that the 80 Plus Gold rating, as advertised by Enermax, is plausible on retail products. ECOS/ECOVA’s 80Plus Platinum rating, however, seems unlikely on retail units from what we have seen here today.

When asked about their stance on this issue, Enermax had this to say:

Honestly, this time REVO87+ 750 / 1000W 80PLUS reports surprise us again, too much better than our internal figures. We know new DHT topology + D2D x 3 on REVOLUTION87+ gives more buffer efficiency than previous DHT on MODU87+. It is possible that certain mass production REVO87+ would reach to Platinum, yet its design performance is an excellent Gold product.

This makes ECOS/ECOVA the odd man out, again.

http://geizhals.de/eu/xfx-pro-series-fu...
XFX Pro Series Full Modular Edition (Gold) 1050W ATX 2.3 (P1-1050-BEFX/P1-1050-BFUK) ab €176,62

http://geizhals.de/eu/sea-sonic-x-serie...
Sea Sonic X-Series X-1050 1050W ATX 2.3 (SS-1050XM) (semi-passiv) ab €188,49


lepa pac nima enermax-a, ki bi ga uporabil normalen ali extreme user ... lepa ima samo par minerskih enermaxov, kjer je koncurenca ... huda ...

tako da realno, minersko ... je morda res samo ta, LEPA G 1600W ATX 2.3 (G1600-MA), za 218 eur OK buy, ce dejansko rabis taksno amperazo ...
http://www.jonnyguru.com/modules.php?na...
tocno ta model, je clean made za LEPO ( enermax ga nima/ni imel ) http://www.plugloadsolutions.com/psu_re...

se pravi ni "OEM" preobleka, sama osnova pa je lahko ali od EMR1500EWT, ali od EMR1500EGT.



hojnikb ::

trnvpeti je izjavil:

ce ne znas pogledat amperov in realno ocenit kolk rabis, pol se gres znamke

drugace pa lahko gres tudi drugace

če ceniš kvaliteto, potem se greš znamke (oz. preverjene OEMe). Če pa rad škrtariš, pa kupiš napajalnik, ki ima najbolj naphinjene vrednosti.

solatko je izjavil:

Iz lastnih izkušenj, lahko potrdim mnenja tistih, ki o LC napajalnikih ne govorijo grdo. V času zaposlitve, sem vgradil cca 150 napajalnikov LC in približno toliko napajalnikov bran-name (enermaxs, chiftec, corsair....).
Od vseh, smo zamenjali dva, zaradi nakupa močnejše grafike, katere LC-ja nista zagnala, zaradi premajhne moči na 12V-ih. Zamenjana sta bila z močnejšimi LC-ji.

V tistem času, drugih napajalnikov po kolikor toliko dostopni ceni, niti ni bilo. Danes je zadeva drugačna. Brand name firme, so se spustile v nižjecenovni razred, z različno kvaliteto svojih izdelkov, vsem pa je enotno to, da so s ceno, na nivoju LC-ja. To je pač segment, v katerem se proda največ izdelkov.

Govora o tem, da nek enermax deluje že 10 let, na različnih platformah, enostavno ne sprejmem, že zaradi različnih priključkov, ki so nastali v teh časih.

20-24
4/8
PCI-e
SATA

Od brand name napajalnikov, bi pričakoval, da je njihovo delovanje stabilno, dolgotrajno in varno, pa imam sam prav nasprotne izkušnje. Noben LC ni skuril niti ene druge komponente, ko je crknil (enostavno je mašina ugasnila ali se ni zagnala), dočim pri Enermaxu 2 skurjeni MB, chiftec je pognal s seboj HDD in grafiko, ni veliko, ampak dejstvo je, da brand-name, ne pomeni tudi varnost.
Sem pogledal v arhiv - 8 brand name napajalnikov, je spustilo dušo ali imelo težave, pred potekom garancije. Niti en LC POWER.

ne.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

trnvpeti ::

Ne more imeti napihnjene ampere
Pa se dimenzionirat je potrebno
Predvsem to je problem

hojnikb ::

Seveda lahko ima napihnjene ampere. Številke ne stanejo nič :)
#brezpodpisa

hojnikb ::

#brezpodpisa

jest10 ::

hojnikb je izjavil:

http://www.jonnyguru.com/modules.php?na...

In to ima s standardnim "550W" 6550 LCjem, ki ima v zadnjih verzijah spodobnih 450W na 12V liniji kakšno vezo?

MadMax ::

einstein :P je izjavil:

MadMax je izjavil:

galu:
Nekaj imaš na sumu v povezavi z Asuskami. Bodi dober in napiši kaj.
Ker pred časom mi je LC "ubil" 3 od 4 diskov v PCju, kjer je bila P4P800e-deluxe...


In, kako veš, da ti jih je ubil LC?

"Ubil" pomeni, da so se začeli obnašat kot pokvarjeni. Diagnostični SW proizvajalcev je rekel "zrelo za takojšnjo zamenjavo", slabi sektorji in ostalo. Formatiranje ni pomagalo, LLF tudi ne.

Po menjavi napajalnika in ponovnem navadnem formatiranju so čudežno ozdravili.
Nič drugega ni bilo menjano.

Tole je zame povsem zadosten dokaz krivde.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

hojnikb ::

jest10 je izjavil:

hojnikb je izjavil:

http://www.jonnyguru.com/modules.php?na...

In to ima s standardnim "550W" 6550 LCjem, ki ima v zadnjih verzijah spodobnih 450W na 12V liniji kakšno vezo?

link je letel na trnvpeti, ki očitno živi v prepričanju, da proizvajaci nemorejo napihnat amper vrednosti.

kar se tiče lcpower.. ja ... poudarek je tukaj v "zadnjih" verzijah. Včasih si pa lahko bil vesel, če si pri lcpowerju dobil polovico rejtane moči na 12V.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

jest10 ::

hojnikb je izjavil:

Včasih si pa lahko bil vesel, če si pri lcpowerju dobil polovico rejtane moči na 12V.

Vse je tudi včasih pisalo na škatli in na napajalcu. Če kdo ni preveril si je sam kriv.

Sicer pa meni še vedlo lepo laufa ta švoh verzija 6550 z 288W na 12V. Preživela 4 leta F@H in 2 leti miniranja>:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jest10 ()

Sssaga ::

Trenutn brat špila na PII 965 BE X4 in GTX 470 na LC 550W it leta 2009 z 18A + 16A linijami.

Merilec kaže max 313W, poraba grafične skače med 20-30%. Igra pa LOL pa ga že tle bremza za moje pojme.

Bohnedaj, da zalaufa BF4 [:) Fak, mu grem hit zamenat raj. Že letim!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sssaga ()

einstein :P ::

Včasih si pa lahko bil vesel, če si pri lcpowerju dobil polovico rejtane moči na 12V.


Kar seveda ne pomeni, da je moč prenapihnjena. Četudi je samo 1/10 moči na 12V liniji in je napajalnik 1000W, še ne pomeni, da je karkoli napihnjeno, ima pač preostalo moč na ostalih linijah (pustimo zdaj, da je 12V najpomembnejša, ker to ne spremeni dejstva, da moč na takem napajalniku ni prenapihnjena).

Sssaga je izjavil:

Trenutn brat špila na PII 965 BE X4 in GTX 470 na LC 550W it leta 2009 z 18A + 16A linijami.

Merilec kaže max 313W, poraba grafične skače med 20-30%. Igra pa LOL pa ga že tle bremza za moje pojme.

Bohnedaj, da zalaufa BF4 [:) Fak, mu grem hit zamenat raj. Že letim!


Ne morem verjeti, da vsem nekaj crkuje, moj brat ima 6550 in igra veliko novih iger na visokih nastavitvah, pa mu dela bp... Ne razumem tega, res.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

hojnikb ::

einstein :P je izjavil:

Včasih si pa lahko bil vesel, če si pri lcpowerju dobil polovico rejtane moči na 12V.


Kar seveda ne pomeni, da je moč prenapihnjena. Četudi je samo 1/10 moči na 12V liniji in je napajalnik 1000W, še ne pomeni, da je karkoli napihnjeno, ima pač preostalo moč na ostalih linijah (pustimo zdaj, da je 12V najpomembnejša, ker to ne spremeni dejstva, da moč na takem napajalniku ni prenapihnjena).

Sssaga je izjavil:

Trenutn brat špila na PII 965 BE X4 in GTX 470 na LC 550W it leta 2009 z 18A + 16A linijami.

Merilec kaže max 313W, poraba grafične skače med 20-30%. Igra pa LOL pa ga že tle bremza za moje pojme.

Bohnedaj, da zalaufa BF4 [:) Fak, mu grem hit zamenat raj. Že letim!


Ne morem verjeti, da vsem nekaj crkuje, moj brat ima 6550 in igra veliko novih iger na visokih nastavitvah, pa mu dela bp... Ne razumem tega, res.

napihovanje dejanskih amperov ni letel direkt na lcpowerje, če še nisi ugotovil..
#brezpodpisa

einstein :P ::

Zakaj si torej napisal "če si pri lc powerju..."?

Pa še vseeno velja, kar sem napisal.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

hojnikb ::

od celotne moči, ne moči na 12V :)
(mea culpa, mogoče sem se nerodno izrazil. Seveda sem mislil celotno moč napajalnik v primerjavi z 12V linijo)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

solatko ::

MadMax - To kar si napisal o delovanju HDD-jev in napajalnika, je popoln trol. Da ti bo dajalo tako malo toka na 12V-ih, bi prej odpovedala grafika in še kaj drugega, oziroma se ti računalnik nebi več zalaufal.
Zgodilo se ti je sledeče - konektorji napajanja na diskih so oksidirali ali se razrahljali (tresljaji HDD), posledično ti je na momente metalo ven napajanje, ker pa so bili časi tako kratki, sistem to ni zaznal in ti diskov ni vrglo ven. To se ti po nekaj letih delovanja lahko zgodi na vsakem disku in z napajalnikom, katerekoli znamke. Če bi samo snel napajanje na diskih in jih dal nazaj, bi bilo enako. Diski bi čudežno oživeli.

Velikokrat uporabniki krivijo slabo napajanje, v resnici pa imajo poln računalnik prahu in živalskih dlak (mačka, pes, hišni zajček......). Za dobro delovanje sistema je priporočljivo pol letno čiščenje (spihovanje) in na dve leti menjava termalne paste na procesorju in grafiki, čiščenje ventilatorjev, čiščenje vseh konektorjev, priklopov, preverjanje kablovja...., skratka veliki servis.
Nikoli pa računalnika sesat.

Včasih so ljudje gledali nazivno vrednost napajalnikov, po uvedbi bolj požrešnih komponent, pa so končno doumeli, da je pomembna samo količina A na 12V-ih linijah. Vse ostalo so komercialne finte, s katerimi se lovi potencialne kupce.

Pred leti je SW POWER testiral napajalnike 650W srednjega in visokega razreda. Med najboljšimi je bil ravno LC POWER, saj je bil tih, zmogljiv, kolikor so napisali in predvsem izredno stabilen. Nekaj visoko rangiranih napajalnikov, je fante, ki so testirali, izredno razočaralo, ker so imeli velika nihanja - nestabilnost.
Po objavi v reviji, so imeli nemajhne probleme z dealerji teh firm, ker so si upali napisat resnico.

Na splošno so bili fantje v tej reviji, pravi fanatiki, testiranj so se lotevali resno in niso podlegali posameznim firmam, kar se dogaja pri raznih "firmah", ki slovijo po "objektivnosti".

Tudi RR je slovel po nepokvarljivosti, v resnici so pa samo plačevali molk uporabnikov in mehanikov.

Glede na število prodanih in število reklamacij, je nakup LC power napajalnika v zadostni moči, p/p.

Sicer bo pa vsak napajalnik, če bo deloval na najvišji obremenitvi, slej ko prej, spustil dušo.
Delo krepa človeka

hojnikb ::

p/p _ta_ trenutek je kvečjemu xfx 450/550W. Sploh, če gledaš tujino.
#brezpodpisa

hojnikb ::

In o swpower mi pa sploh ne, ker vsaj zadnjih nekaj let obstoja niso delal nič druga kot kopiral ostale angleške revije tega tipa (dizajn čisti copy-paste, članki prevedeni... etc)...
#brezpodpisa

solatko ::

hojnikb - Ko so še izhajali kot revija, so vse teste, ki so bili v revijah, opravljali sami s svojo ekipo. Sedaj samo še spletno nekaj migajo in ekipe nimajo več.
Ko so še delovali pa so bili ena od objektivnejših revij v E.

hojnikb - Odvisno od tega, v kateri firmi so narejeni. Se pa prodajajo pod ceno, saj se jim je cena znižala v nekaj letih za več kot 50%. Verjetno je zadaj kak namen ali pa vgrajujejo slabše komponente, kot nekoč.
Delo krepa človeka

AngelOfDeath ::

Dvomim da so imeli kakšno opremo za testiranje napajalnikov. Verjetno samo multimeter.
edit: Slovnica

MadMax ::

solatko je izjavil:

MadMax - To kar si napisal o delovanju HDD-jev in napajalnika, je popoln trol. Da ti bo dajalo tako malo toka na 12V-ih, bi prej odpovedala grafika in še kaj drugega, oziroma se ti računalnik nebi več zalaufal.
Če ti tako praviš, potem bo že res, jaz sem pa po župi priplaval in nimam pojma o PCjih.

solatko je izjavil:

Zgodilo se ti je sledeče - konektorji napajanja na diskih so oksidirali ali se razrahljali (tresljaji HDD), posledično ti je na momente metalo ven napajanje, ker pa so bili časi tako kratki, sistem to ni zaznal in ti diskov ni vrglo ven. To se ti po nekaj letih delovanja lahko zgodi na vsakem disku in z napajalnikom, katerekoli znamke. Če bi samo snel napajanje na diskih in jih dal nazaj, bi bilo enako. Diski bi čudežno oživeli.
O ti brihta, le zakaj mi tega nisi prej povedal, ne bi šel prodajat pol leta staro napajalo in kupovat dražjega... Seveda to, da sem vmes imel taiste diske na testiranju/formatiranju... tudi zunaj kište in prek USB vmesnika z lastnim napajalom priklopljenega na prenosnika, ne pomeni nič. Le zakaj torej ob tem niso čudežno oživeli? Saj so se ja po parkrat konektorji sneli in spet nataknili.

solatko je izjavil:

Velikokrat uporabniki krivijo slabo napajanje, v resnici pa imajo poln računalnik prahu in živalskih dlak (mačka, pes, hišni zajček......). Za dobro delovanje sistema je priporočljivo pol letno čiščenje (spihovanje) in na dve leti menjava termalne paste na procesorju in grafiki, čiščenje ventilatorjev, čiščenje vseh konektorjev, priklopov, preverjanje kablovja...., skratka veliki servis.
Nikoli pa računalnika sesat.
Velikokrat ni enako vedno. Domačih živali nimam, prah pa je suh, ne kadilski čmok. Čiščenje po potrebi, ko se zazna pregrevanje. Ajde zdaj mi pa povej zakaj ne sesalca? Pa ne o tem, kako s statiko krtače kaj skuriš, pa s trdo cevjo odbiješ kak delček. A s kompresorjem pa ne moreš narediti škode disku ali optičnemu pogonu? Pa svinjarijo zaterat še globje v notranjost (ležaje) ventilatorjev? In seveda se ta veliki servis dela ne glede na pogoje, kjer je računalo, pa spotoma se še OS reinstalira, za boljše delovanje?

solatko je izjavil:

Včasih so ljudje gledali nazivno vrednost napajalnikov, po uvedbi bolj požrešnih komponent, pa so končno doumeli, da je pomembna samo količina A na 12V-ih linijah. Vse ostalo so komercialne finte, s katerimi se lovi potencialne kupce.

Aha, zato je seveda sistem, ki je prej lepo delal na 360W napajalniku in dobrega pol leta na 550W LCju kar naenkrat postal prepožrešen za ubogega LowCost kitajčka? Z izmerjeno porabo PCja cca 80W idle in 150W max? Ja, to bo, komercialna finta LCja.


solatko je izjavil:

Pred leti je SW POWER testiral napajalnike 650W srednjega in visokega razreda. Med najboljšimi je bil ravno LC POWER, saj je bil tih, zmogljiv, kolikor so napisali in predvsem izredno stabilen. Nekaj visoko rangiranih napajalnikov, je fante, ki so testirali, izredno razočaralo, ker so imeli velika nihanja - nestabilnost.
Po objavi v reviji, so imeli nemajhne probleme z dealerji teh firm, ker so si upali napisat resnico.
Testirali so nove napajalnike, kaj pa se z njimi začne dogajat po recimo enem letu veš pa itak samo ti. Ajde, napiši še kake probleme?

solatko je izjavil:

Na splošno so bili fantje v tej reviji, pravi fanatiki, testiranj so se lotevali resno in niso podlegali posameznim firmam, kar se dogaja pri raznih "firmah", ki slovijo po "objektivnosti".
Resno testiranje bi zajemalo tudi test starih napajalnikov, pa četudi bi to pomenilo, da taiste napajalnike za 3 tedne zaprejo v mamino pečico za peko piškotov na 100°C.

solatko je izjavil:

Sicer bo pa vsak napajalnik, če bo deloval na najvišji obremenitvi, slej ko prej, spustil dušo.
Tudi na 1/4 bo, tako kot je mojega LCja naslednik. Ampak je za to rabil skoraj 4 leta pri 24/7 delovanju.

Skratka, trolaš ti, ne jaz. In ja, imaš daljšega, se predam.



hojnikb je izjavil:

In o swpower mi pa sploh ne, ker vsaj zadnjih nekaj let obstoja niso delal nič druga kot kopiral ostale angleške revije tega tipa (dizajn čisti copy-paste, članki prevedeni... etc)...
Žebljico na glavico! ;)
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

hojnikb ::

pa da nebo kdo mislu, da namensko blatim swpower... na njih sem bil naročen od 04' do propada...
#brezpodpisa

hojnikb ::

In kar se tiče testiranja napajalnikov; ne, navadn multimeter ni dovolj. In tudi fancy osciloskopi ne, če neveš kaj delaš.
http://www.hardwaresecrets.com/article/...
http://www.hardwaresecrets.com/article/...
#brezpodpisa

solatko ::

MadMax - Madona si se razpisal.
20+ let dela v servisu, sem videl marsikaj, to da bi zaradi oslabitve napajalnika, prenehali delovati samo 3-je od 4-ih HDD-jev pa nikoli. Povej še, ali si imel Sata konektorje preko 4molex konektorja, ali direktno iz napajalnika. Ravno te konektorji so pač slabost pri nizkocenovnikih, saj se hitro raztegnejo. To je delalo probleme tudi pri IDE napravah (rešitev je bila, da si cevke malo stisnil in je bilo dobro za nekaj časa).
Nobene elektronske naprave se ne sesa zaradi tega, ker ne narediš nič, razen da pobereš malo prahu. Ni potrebno bit kadilec, ker se na vseh napravah, ki se ogrevajo, tvori tanka plast kondenza, na katerega se prijemlje prah. Ker gre za komponente, ki se lahko tudi enormno grejejo, ves ta prah napravam škodi in jih je potrebno očistit (izpihovanje, mehak čopič, čista krpica.....), sesanje pa tu ne pomaga čisto nič, razen kakšnih večjih količin prahu in dlak, tistega, kar dejansko ovira hlajenje, ne odstrani. Pa pustimo odlomljene hladilnike, konektorje grafikulj in ostalo, kar sem videl na mašinah, po takšnih posegih "strokovnjakov".

Odvisno kateri 360W-ni napajalnik ti je delal toliko časa. Če je imel samo eno 12V-no linijo, je to čisto v redu, na LC-ju si imel 2x12V po 15A, kar pa je bilo za sistem premalo.

Starih napajalnikov, tako kot starih avtov nihče ne testira, je pa dober pokazatelj garancijsko obdobje in reklamacije kupcev. Večina napajalnikov LC ima vsaj 2 letno garancijo in v tem času, praviloma delujejo, kot je treba, novi GOLD, pa imajo od 3-5 let garancije. Odziva zaenkrat še ni.

V mašinah, katere smo mi vgrajevali LC napajalnike, so večina zdržali ves čas obratovanja računalnika 3-7 let, potem so se računalniki preprodali in informacij nismo več dobili. Praviloma so uporabniki, pri nas sestavljene računalnike, tudi servisirali pri nas, rabljenih pa mi nismo prodajali naprej, so se jih stranke tako ali drugače znebile v lastni režiji, ko so kupili novo mašino.

Napake pa so se večinoma dogajale na diskih, grafikah in matičnih, na napajalnikih ne.
Delo krepa človeka

MadMax ::

Glej, misli si kar hočeš, napisal sem kako je bilo. Še enkrat: konektorji niso bili problem.
Pol leta je delal tako kot mora, nakar so se začele težave. Disk, imun na LCjeve bedarije je bil Seagate 400GB barracuda 7200.8 (skupno doživel 45000h pri manj kot 100 vklopih), neodporna pa 2 hitačija in en maxtor, vsi trije po 250GB/7200.
Sistem sam pa drugače ni bil nič posebnega pri porabi. P4 2.8HT Northwood na P4P800e-deluxe, 4x512DDR2, R9600/256, SB Live, 2 pekača in omenjeno diskovje. Kot rečeno, max 150W pri torture testu, realno redko kdaj preko 110÷120W, večinoma okrog 100. To pomeni, da če bi se celoten sistem napajal izključno iz 12V linije, bi ga bil sposoben poganjat že kak star codegen z realnimi 8A na 12V. Pa dobro veš da na 12V linijo odpade predvsem zagonski tok diskovja.

Sem pa FYI tudi jaz delal v servisu, pa ne samo pol leta, ampak krepko dlje in v tem času videl in doživel res marsikaj....
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

solatko ::

MadMax - Lej, brez veze da se prepričujeva. Jaz govorim iz 20+ letnih izkušenj, vgrajenih nekaj 100 napajalnikih in servisiranju te robe. Od toliko računalnikov, niti enemu ni crkoval disk zaradi napajalnika. LCPower 550W je bil največkrat vgrajen napajalnik in na vso to količino, ni bilo niti ene reklamacije, manj kot 10%-ov, pa jih je izdihnilo prej kot v 3-eh letih.
Bili pa so (in na žalost, pri cenejših so še vedno), problemi z molex konektorji (DVD, HDD - IDE), ker so se ob nekajkratnem sestavljanju in razstavljanju, cevke (mame) tako razširile (mehak material, preveč lufta v plastični oblogi), da je spoj izgubil stik.
To je edina napaka, ki se pri brand-name napajalnikih ne dogaja, pri vseh nizkocenovnih, pa je potrebno te konektorje malo stisnit, vsake toliko časa, dražji LC-ji, teh problemov nimajo.
Ko so prišli ven Sata priklopi, smo pri nas kar nekaj napajalinkov predelali z zamenjavo molekov z direktnimi Sata priklopi.

Je pa res, da se za zahtevnejše računalnike ni vgrajevalo poceni LC-jev, temveč dražje verzije Ocean in Metatron ali brand-name.

Vse je pač odvisno, koliko sistem rabi. Računat pa je treba na zagon, ko se vse postavi na 100%, potem nikoli ne pride do tolikšne porabe.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

B-Stard ::

Podpis pod zgoraj napisano, 550w LC so legende, men delajo še prvi iz leta 2005 :) Zamenjal že par configov od 4x sata diski , OCjan Q6600@3600 2x sli 4850 , dela bp :)

Za ta denar dobiš največ

Hayabusa ::

solatko ::

Hayabusa - Do pred 3-4-ih let, je bil to daleč najboljši nakup p/p. Sedaj so tudi druge firme vstopile na ta segment, kjer je največ prodanih napajalnikov.
Delo krepa človeka

geniusone ::

Imam tega: http://www.akcija.si/napajalnik-silent-...
Brez problema na sistemu:
q9300
6gb rama
grafa 6850
640gb disk
...

Ne priporočam pa napajalnik-e Rasurbo.

Hayabusa ::

Daj notri 2x 280x in bo konec.
Ta napajalnik postane po 2 urah precej bolj glasen kot na začetku - slabo hlajenje.

geniusone ::

Glasen ni... za moj sistem več kot dovolj dober. Pri nakupu novega compa pa obvezno xfx...

Hayabusa ::

Je, ker ga imam sam na eni kišti, poleti in pozimi.

geniusone ::

Pri meni se sploh ne sliši, da bi bil prižgan comp...psu pa tudi ne oddaja nobenega glasu.

solatko ::

Hayabusa - Na sistemu i7 950, 12GB RAM-a, 5770, 4HDD mi že 5 leto dela tale napajalnik LC-ja brez problemov in neslišno skoraj 24/7 (ugasnjen samo, ko me več dni ni doma), je bil nov okoli 70€, najcenejši primerljivi pa okoli 100-120€. Dela poleti in pozimi, v najhujši vročini lani je bilo v prostoru 37 stopinj.

http://www.lc-power.de/index.php?id=166
Delo krepa človeka

klinker ::

Hmm, jst samo se BeQuite ce hocem kaj cenejsega in pa Seasonic X za top shit vgrajujem. Vse ostalo je dandanes bolj kot ne loterija oz isti smorn.
Mel dva LCja in sta oba sla po 2eh letih po gobe.
No, jst vem da na napajalcu in plati ne grem vec pretirano sparat.

solatko ::

klinker - Pri napajalniku so važne samo amperaže na 12V-nih linijah in, da so kolikor toliko iz poznane firme. Če sta ti šla po dveh letih, potem si dal preslabotne in sta ti delala skozi na full.
Pač nisi gledal moč teh linij.
Delo krepa človeka

hojnikb ::

ali pa so enostavno odpovedal. To, da so noter bolj kot ne bottom barrel komponente, je menda vsem jasno...
#brezpodpisa

trnvpeti ::

solatko je izjavil:

klinker - Pri napajalniku so važne samo amperaže na 12V-nih linijah in, da so kolikor toliko iz poznane firme. Če sta ti šla po dveh letih, potem si dal preslabotne in sta ti delala skozi na full.
Pač nisi gledal moč teh linij.

v tem stilu ja
ze veckrat povedano, gledas 12v, in da dimenzioniras pravilno

solatko ::

hojnikb - Skoraj enake ali celo boljše, kot v poceni brand name napajalnikih. Glede na to, da je v SLO bilo in je verjetno še, največ prodanih LC-jev, niti ne morejo bit tako slabi, če so dimenzionirani pravilno. Za znane firme dela napajalnike več firm in določene so zelo slabe, tudi za LC ne delajo več.
Delo krepa človeka

hojnikb ::

solatko je izjavil:

hojnikb - Skoraj enake ali celo boljše, kot v poceni brand name napajalnikih. Glede na to, da je v SLO bilo in je verjetno še, največ prodanih LC-jev, niti ne morejo bit tako slabi, če so dimenzionirani pravilno. Za znane firme dela napajalnike več firm in določene so zelo slabe, tudi za LC ne delajo več.

Mogoče 5 let nazaj..
#brezpodpisa

matjash ::

Moje mnenje o lc-jih sicer največ kupljenih od leta 2005-2010 je pa dokaj negativno. Od cca 20ih računalnikov sem jih kolikor se mi je vtisnilo v spomin menjal skoraj polovico. Po navadi ravno okrog konca 2 leta uporabe. Samo pri dveh mojih hišnih računalnikih mi je ob zagonu več časa škrtalo in rebootalo zaradi slabih kondijev in posledično odpovedal. En mi je uničil tudi matično ploščo. Žal se v tistem času ni dobilo drugih v tem cenovnem razredu. Trenutno sem 4to leto na corsairu tx650 in deluje kot nov.
... bolje pozno kot nikoli.

hojnikb ::

ko upoštevaš, da imaš xfx450W za ~40€ (ki tako btw uporablja kvalitetne japonske kondije -- ne nekaj, kar se lahko lcpowerji pohvalijo) res nima smisla gledat karkoli druga. Razn če je res tight budget, to je pa že čisto druga stvar..
#brezpodpisa
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri napajalnik? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Kaj kupiti
43183437 (3390) OK.d
»

Napajalnik (strani: 1 2 3 416 17 18 19 )

Oddelek: Kaj kupiti
948141568 (77227) Riff
»

Kateri napajalnik mi priporočate (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
19733772 (25608) denis9
»

kaj menite o teh napajalnikih? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
637517 (6770) bluefish
»

Napajalnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5310262 (8748) Pyr0Beast

Več podobnih tem