» »

Odprta tema o lc power napajalnikih

Odprta tema o lc power napajalnikih

«
1
2 3 4

Ale3š ::

V to temo pišite o vaših izkušnjah z lc power napajalniki.Pa začnimo.Imam lc power LC6600 V2.2 - Super Silent Series in mi je pognal geforce 9600 gt in gts 450 plus 4 diske z stres testom je obdržal stabilno napetost.Moje mnenje je ,da dam rajši preostanek denarja pri nakupu računalnika za boljše komponente kot so rami, grafična ,procesor in vzamem lc za 50 eur kot pa ,da kupim nek corsair za 70 eur in še več dobim pa enak preformance .No seveda moram na les potrkat:).Kar me pri napajalniku moti je glasen ventilator.

LC6600 V2.2 - Super Silent Series čas uporabe 2 leti.

Technische Übersicht
Netzteil Typ Super Silent Serie
ATX-Standard ATX V2.2
Anschlüsse
20+4-Pin Mainboard 1x 45 cm
4+4-Pin Mainboard 12V (8-Pin EPS) 1x 45 cm
PCI-Express 1x PCI-Express V2.0 6+2-Pin 45 cm
SATA 4 (1x 45 / 2x 60 / 1x 75 cm)
PATA 4 (2x 45 / 2x 60 cm)
FDD - (FDD-Adapter separat erhältlich)
Prüfzeichen CE / TÜV
Lüfter 120 mm
PFC aktiv
Abmessung h x b x t 86 x 150 x 140mm
Gewicht (retail) 1,851 kg
Leistung 600W
+3,3V 27A
+5V 29A
max. combined 155W
+12V1 23A
+12V2 25A
max. combined 500W
Standby-Verbrauch 0,25W - ErP 2013
Temperaturabhängige Regelung für Gehäuselüfter ja
Sicherheitsschaltkreise OCP, OVP, UVP, SCP, OPP
Multirange (110V/220V) nein
Haswell kompatibel ja
||Amd athlon x 4 640,LC power5550 V2.2
Nvidia gts 450,Crucial balistix tactical
Gigabyte ga 970 ds3p||
  • predlagal izbris: filip007 ()

Oddin ::

Pred približno šestimi leti sem kupil Enermaxa 620w. Še vedno dela odlično. Je bila kar konkretna cena. Dal sem ga v HTPC, kjer mi je umrl že drugi LC. Jaz z LC očitno nimam sreče. Enim dela v nedogled, drugim crkavajo kot za stavo. Enermaxa sem zamenjal za XFX 750w. Ko sem imel Enermaxa v kišti, sem zamenjal kar nekaj plošč, procesorjev in grafičnih, napajalnik je pa ostal.
Corsair Obsidian 750D, i5 3570 & 4.4GHz, Sapphire R9 290 Tri-X OC,
CPU+GPU EKWB Custom Liquid-Cooling Loop, Asus P8Z77-V DELUXE, Corsair Vengeance
Pro 8gb 1600MHz, Samsung SSD 850 EVO, Corsair AX860i

Ale3š ::

Oddin je izjavil:

Pred približno šestimi leti sem kupil Enermaxa 620w. Še vedno dela odlično. Je bila kar konkretna cena. Dal sem ga v HTPC, kjer mi je umrl že drugi LC. Jaz z LC očitno nimam sreče. Enim dela v nedogled, drugim crkavajo kot za stavo. Enermaxa sem zamenjal za XFX 750w. Ko sem imel Enermaxa v kišti, sem zamenjal kar nekaj plošč, procesorjev in grafičnih, napajalnik je pa ostal.


Ja firme so pač firme meni lc deluje brez problema imam še starega mislim da je 500 w green serija , ki je že zelo star in mi še deluje je pa res ,da je marsikje odvisno tudi od sreče.Za budget napajalnik je zame lc sicer ok nekateri modeli.Je pa bilo pri meni enako z asussom kot je bilo pri tebi z lc :|
||Amd athlon x 4 640,LC power5550 V2.2
Nvidia gts 450,Crucial balistix tactical
Gigabyte ga 970 ds3p||

kurjač ::

LC Power LC6600GP2 "Silent Giant" v2.3 52,46EUR, kupljen 28.10.2009........nimam pripomb.

Sami ::

Na prejšnjem sistemu sem imel "poceni" LC Power 550W (imel je 12cm vent, mislim da prve serije), deloval je ok do navitja sistema (939 X2 4200+@2.7Ghz in 8800GTX@Ultra), potem pa se je začel pregrevati in je ob igranju igre izdihnil.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Markokoz ::

LC Power LC6650, delal 6 let brez problema na 9800gtx + q6600 pc (oboje OC in še grafična je prej izdahnila). cpu+gpu sta za tiste čase rabila pravo malo elektrarno. Napajalnik še danes dela, le da ga imam pospravljenega za rezervo če xfx zataji. Lc je en čas delal tudi na 4670k in je bil lepo stabilen, čeprav je imel samo en pin za matično, katera ima 2.
Zaradi priporočil sem vzel xfx, a če bi imel lc-ja, mi nebi bil problem, saj je naredil svoje delo odlično.

Blinder ::

lc 420w 80mm, dela že 3 leta, računalnik brez požrešne grafične ali procesorja.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Hayabusa ::

Za 50e dobiš xfx 450, tako da odpade vsako jajcanje z lc-ji, tudi če so poceni, ker so škart roba.

Oddin ::

Dobro je, da so komponente med sabo uravnotežene. Pri dragih koponentah nima smisla šparat pri napajalniku. Plata za 250+€ proc, za 250+€, grafa za 450+€, pa vse skupaj še lepo naviješ...moraš dat zraven primeren napajalnik. To pa ne dobiš za 50€.
Corsair Obsidian 750D, i5 3570 & 4.4GHz, Sapphire R9 290 Tri-X OC,
CPU+GPU EKWB Custom Liquid-Cooling Loop, Asus P8Z77-V DELUXE, Corsair Vengeance
Pro 8gb 1600MHz, Samsung SSD 850 EVO, Corsair AX860i

kuglvinkl ::

Da ne bi kdo mislil, da je ta tema reprezenmtativna za LC trafe. Tisti z Enermaxi, PPC in Seasonici se pač ne bomo oglasili, ker vemo, da se ravno pri trafi ne špara.

Tko kot je nekdo rekel pred menoj, daš 700 e za komponetne, pol pa škrtariš pri trafi.

Kar se mene tiče, če že silte v LC, si poglejte reviewje na computerbase.de, nemška natančnost pa te scene. Mam pa Enermaxa že skor 10 let. Vsako leto ga spiham, spucam prah iz venta in to je to.
Your focus determines your reallity

Ale3š ::

kuglvinkl je izjavil:

Da ne bi kdo mislil, da je ta tema reprezenmtativna za LC trafe. Tisti z Enermaxi, PPC in Seasonici se pač ne bomo oglasili, ker vemo, da se ravno pri trafi ne špara.

Tko kot je nekdo rekel pred menoj, daš 700 e za komponetne, pol pa škrtariš pri trafi.

Kar se mene tiče, če že silte v LC, si poglejte reviewje na computerbase.de, nemška natančnost pa te scene. Mam pa Enermaxa že skor 10 let. Vsako leto ga spiham, spucam prah iz venta in to je to.



Mi je popolnoma vseeno ali piše gor lc , enermax ali pa ni važno kaj je če se dobi za primerno ceno važno je da dela.Tema pa je odprta zato ,da se razjasni kateri modeli lc power napajalnikov so vredu in kateri niso tema ni odprta v smislu nagovarjanja ljudi k nakupu lc powerja .
||Amd athlon x 4 640,LC power5550 V2.2
Nvidia gts 450,Crucial balistix tactical
Gigabyte ga 970 ds3p||

Hayabusa ::

Tema pa je odprta zato ,da se razjasni kateri modeli lc power napajalnikov so vredu i

None of the above.

hojnikb ::

Če so kaki modeli LC, ko so recimo vredu, so pa predragi za to, kar ponujajo.
#brezpodpisa

d4vid ::

Sem kupil najcenejšega LC 450W (ali celo 420W, ne vem napamet) za 28€ se mi zdi...
Dal sem ga v PC skupaj s Pentium 4 3GHz (775 podnožje) in Radeonko 2900... Za moje pojme odličen PC. Deloval je brez problema, napetosti žal nisem gledal takrat, ni blo nobenih težav s napajalcem, da bi PC sredi igre crknil ali kaj podobnega, dokler mi ga ni razstrelilo...

Dobr, saj ne rečem da je slab napajalc kriv za to, res je da sem kupil najšvohnejši napajalnik in ga dal v precej pozrešen računalnik...

Sami ::

hojnikb je izjavil:

Če so kaki modeli LC, ko so recimo vredu, so pa predragi za to, kar ponujajo.


Se strinjam, niti "poceni" modeli niso vredni nakupa...poznam veliko primerov crkovanja, pregrevanja,...itd.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sami ()

Hayabusa ::

d4vid
p4 s775 so bili eni drugi časi.

Sedaj vidiš modele, ki tračijo lc v i5K in 280x gpu.

trnvpeti ::

A ni tako:
Ves kolk moci rabis.
In pogledas ampere.
Glede na to vzames v zakup dva tri napajalnike.
Ni vazno katera firma.
Ce dva ponujata podobno, potem pogledas firmo.
Ce en ponuja vec, potem, tudi ce je LC ,vzames LC.

Hayabusa ::

Problem je v tem, ker lc niti po tem kriteriju ne pride v poštev (razmerje koliko realnih W na +12V za koliko Eur).

trnvpeti ::

LC nima realnih W +12v?
Je mogoce bolj vazno, da ne pretiravas pri zahtevani moci, oz da nisi preblizu, kar zelis?

hojnikb ::

ni samo pomembna moč na 12V, ampak tudi na kakšni platformi je zgrajen napajalnik, kvaliteta komponent (sploh kondijev), vgrajene zaščite...
That ain't cheap..
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

trnvpeti ::

hojnikb je izjavil:

ni samo pomembna moč na 12V, ampak tudi na kakšni platformi je zgrajen napajalnik, kvaliteta komponent (sploh kondijev), vgrajene zaščite...
That ain't cheap..

mogoce pomembno, ko gres na meje?
ce gres malo stran od mej, si pa zmagal na dolgi rok

hojnikb ::

tudi če koristiš samo 50% slabega napajalnika, te lahko slabe komponente ali odsotnost le teh enkrat drago stane :)
#brezpodpisa

trnvpeti ::

hojnikb je izjavil:

tudi če koristiš samo 50% slabega napajalnika, te lahko slabe komponente ali odsotnost le teh enkrat drago stane :)

to je zelo mala verjetnost

Ale3š ::

Hayabusa je izjavil:

Problem je v tem, ker lc niti po tem kriteriju ne pride v poštev (razmerje koliko realnih W na +12V za koliko Eur).



Kaj naj sedaj lc ki mi lepo deluje ven vržem in kupim nov napajalnik? No gow!.
||Amd athlon x 4 640,LC power5550 V2.2
Nvidia gts 450,Crucial balistix tactical
Gigabyte ga 970 ds3p||

Hayabusa ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

hojnikb ::

trnvpeti je izjavil:

hojnikb je izjavil:

tudi če koristiš samo 50% slabega napajalnika, te lahko slabe komponente ali odsotnost le teh enkrat drago stane :)

to je zelo mala verjetnost

slabši ko je napajalnik, večja je ta verjetnost. ;)

verjetno pri 1000EUR buildu neboš razkiral, da ti 30EUR napajalnik uniči sistem ?
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

trnvpeti ::

fora ni, ce je slabsi
bolj je fora, da znas dimenzionirat
drugo je, da napajalniki z leti zgubljajo
a ni bolje dvakrat zamenjat napajalnik, kot imeti enega "boljsega" ali pa drazjega dlje casa?

Oddin ::

Ve se v katerem razredu so LC napajalniki in ve se v kateri razred računalnikov sodijo.
Corsair Obsidian 750D, i5 3570 & 4.4GHz, Sapphire R9 290 Tri-X OC,
CPU+GPU EKWB Custom Liquid-Cooling Loop, Asus P8Z77-V DELUXE, Corsair Vengeance
Pro 8gb 1600MHz, Samsung SSD 850 EVO, Corsair AX860i

Blazz ::

http://www.jonnyguru.com/

za moje pojme ena najbolj kvalitetnih strani za reviewe PSUjev.

Janac ::

Ozeanos 650w vedno brez problemov...

že 3 leta

Kot plus mu dam še 3 letno garancijo. Moja lepa ma le 2 leti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

Blazz ::

trnvpeti je izjavil:

fora ni, ce je slabsi
bolj je fora, da znas dimenzionirat
drugo je, da napajalniki z leti zgubljajo
a ni bolje dvakrat zamenjat napajalnik, kot imeti enega "boljsega" ali pa drazjega dlje casa?


ne, ker ti pri slabih (pri PSU kar velja malo denarja, malo muzike) napajalnikih niha napetost že pri novem toliko, da škodi vsemu, kar je nanj priklopljeno...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blazz ()

Hayabusa ::

Janac je izjavil:

Ozeanos 650w vedno brez problemov...

že 3 leta

Kot plus mu dam še 3 letno garancijo. Moja lepa ma le 2 leti.

http://www.mlacom.si/lc-power-ozeanos-l...
Cena: 81,12
total 12V~35A


http://www.mlacom.si/xfx-pro-450w
Cena: 48,58
12V~34A


No brainer opolnoči vzamem xfx-ja.

Janac ::

Hayabusa je izjavil:

Janac je izjavil:

Ozeanos 650w vedno brez problemov...

že 3 leta

Kot plus mu dam še 3 letno garancijo. Moja lepa ma le 2 leti.

http://www.mlacom.si/lc-power-ozeanos-l...
Cena: 81,12
total 12V~35A


http://www.mlacom.si/xfx-pro-450w
Cena: 48,58
12V~34A


No brainer opolnoči vzamem xfx-ja.


Se strinjam:)

trnvpeti ::

bi vzel tudi, ce bi bile druge firme a ne :)

Fritz ::

Do sedaj sta mi odpovedala dva napajalnika. Low cost napajalnik je v večna lovišča odnesel še mamaplato, Enermax pa je izdahnil brez druge škode. Posledično kupujem samo še mid to high-end napajalnike.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

hojnikb ::

trnvpeti je izjavil:

bi vzel tudi, ce bi bile druge firme a ne :)

dokler je preverjena platforma, ja..

trnvpeti je izjavil:

fora ni, ce je slabsi
bolj je fora, da znas dimenzionirat
drugo je, da napajalniki z leti zgubljajo
a ni bolje dvakrat zamenjat napajalnik, kot imeti enega "boljsega" ali pa drazjega dlje casa?

ne.
Že dejstvo, da ti bo takšen slab napajalnik spil več elektrike kot en kvaliteten je dovolj zgovoren argument, da raje daš več v kvalitetnega.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

trnvpeti ::

nikjer ni napisano slab napajalnik
LC lahko ni slab, in je lahko boljsi nakup kot pa kaksen drug drazji, oz kot napisete "boljsi"

ce ne znas dimenzionirat, lahko skuris tudi "boljsega"

hojnikb ::

trnvpeti je izjavil:

nikjer ni napisano slab napajalnik
LC lahko ni slab, in je lahko boljsi nakup kot pa kaksen drug drazji, oz kot napisete "boljsi"

ce ne znas dimenzionirat, lahko skuris tudi "boljsega"

ne
#brezpodpisa

Hayabusa ::

trnvpeti je izjavil:

nikjer ni napisano slab napajalnik
LC lahko ni slab, in je lahko boljsi nakup kot pa kaksen drug drazji, oz kot napisete "boljsi"

ce ne znas dimenzionirat, lahko skuris tudi "boljsega"

Najdeš kak primer, ko je lc bolj ugoden (W/eur) od konkurence ? Npr za max 350W porabe ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

trnvpeti ::

nisem iskal

pred casom je bil en dober LC napajalnik za 30eur, ki ga ne najdem vec na funtechu

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: trnvpeti ()

Ale3š ::

Fritz je izjavil:

Do sedaj sta mi odpovedala dva napajalnika. Low cost napajalnik je v večna lovišča odnesel še mamaplato, Enermax pa je izdahnil brez druge škode. Posledično kupujem samo še mid to high-end napajalnike.


Ah daj no daj pretiravate enemu ga je kar razneslo drugemu skuri plato. Saj se jih je kar za ustrašit to pa so mojstri samo kdo ve kaj ste vi počeli z njim.Moram reči ,da ste me prav v slabo voljo spravili s tem vašim nakladanjem .Moj je kvaliteten in drži napetost brez nihanja se ne pregreva in tako bo tudi ostalo do zamenjave čez 1 leto.


http://www.game-debate.com/psu/index.ph...
||Amd athlon x 4 640,LC power5550 V2.2
Nvidia gts 450,Crucial balistix tactical
Gigabyte ga 970 ds3p||

dottor ::

Moji bo letos upihnil 8. svečko, bolj pa upam da ne bo prej izdihnil. Zamenjal je že ene 4 konfiguracije LGA478 in LGA775). Zdej počiva v HTPC/LAN Party kišti ki je v uporabi 1x na teden več al manj.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

trnvpeti ::

mislim da je bilo tole 40A na 12V
http://www.pc-specs.com/psu/LC_Power/LC...

30eur pri mlacomu(36A)
http://www.mlacom.si/lc-power-lc600h-12...

dzinks63 ::

Za lažje sisteme je npr.: Silent Power LC600H-600W/12 V2.31 za cca 33€, so bili precej popularni: spec, vendar za par € več, cca 37€, dobiš npr.: Zalman ZM450-GS - 450W kateri nudi precej več.

Ale3š ::

Blazz je izjavil:

http://www.jonnyguru.com/

za moje pojme ena najbolj kvalitetnih strani za reviewe PSUjev.



Blaž hvala.
||Amd athlon x 4 640,LC power5550 V2.2
Nvidia gts 450,Crucial balistix tactical
Gigabyte ga 970 ds3p||

Blazz ::

@trnvpeti

še enkrat: malo denarja malo muzike... enostavno ne moreš dobiti zadovoljivega napajalnika za malo denarja... ne gre.... zato lahko komot rečeš da so poceni napajalniki slabi napajalnik...če mi ne verjameš preberi jonnyguru.

lahko pa velja tudi to, da veliko plačaš za napajalnik, notri pa dobiš šrot. Recimo Be quiet določeni modeli so po 100 eur in več, kvaliteta pa je nikakva.

hojnikb ::

zato pa je treba gledat, da je platforma od kakega preverjenega proizvajalca (recimo seasonic, pa tudi nekateri CWT)..

LC-POWER kot tak nič ne pomeni, ker oni dajo tako samo svojo nalepko gor.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Fritz ::

Ale3š je izjavil:

Fritz je izjavil:

Do sedaj sta mi odpovedala dva napajalnika. Low cost napajalnik je v večna lovišča odnesel še mamaplato, Enermax pa je izdahnil brez druge škode. Posledično kupujem samo še mid to high-end napajalnike.


Ah daj no daj pretiravate enemu ga je kar razneslo drugemu skuri plato. Saj se jih je kar za ustrašit to pa so mojstri samo kdo ve kaj ste vi počeli z njim.Moram reči ,da ste me prav v slabo voljo spravili s tem vašim nakladanjem.

Nakladaš kvečjemu ti, ker če bi se hotel o napajalnikih pogovarjati z argumenti, bi privlekel na dan teste in meritve. Jaz sem računalnik uporabljal za delo, brskanje po spletu in igre in mašina je običajno prižgana okrog 8 ur na dan. Po prvi izkušnji s poceni napajalnikom sem se naučil, da je treba tudi pri tem delu računalnika (ali pa še posebej pri tem) prebrati teste in priporočila ter odšteti nekaj več denarja.

To so moje izkušnje. Če se ne ujemajo v tvoj pogled na svet, je to predvsem tvoj problem.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

BorutK-73 ::

Imam LC5550 ki je verjetno star že več kot 5 let, če ne 6. Poganja pa htpc/torrent server C2D E8200, Asus P5KC, 2x2GB ddr2, 1TB disk in ATI 3450. Je tudi gnal ATI 4850 ko je še to bil glavni PC.
Pred tem je pa poganjal Athlona 3500+ in ostala šara. Čeprav so mi LC-ji crap napajalci, se je ta še kar obnesel. Druga pesem je Inter-Tech, žere 2x več štroma kot proper PSU.

Zgodovina sprememb…

Ale3š ::

Fritz je izjavil:

Ale3š je izjavil:

Fritz je izjavil:

Do sedaj sta mi odpovedala dva napajalnika. Low cost napajalnik je v večna lovišča odnesel še mamaplato, Enermax pa je izdahnil brez druge škode. Posledično kupujem samo še mid to high-end napajalnike.


Ah daj no daj pretiravate enemu ga je kar razneslo drugemu skuri plato. Saj se jih je kar za ustrašit to pa so mojstri samo kdo ve kaj ste vi počeli z njim.Moram reči ,da ste me prav v slabo voljo spravili s tem vašim nakladanjem.

Nakladaš kvečjemu ti, ker če bi se hotel o napajalnikih pogovarjati z argumenti, bi privlekel na dan teste in meritve. Jaz sem računalnik uporabljal za delo, brskanje po spletu in igre in mašina je običajno prižgana okrog 8 ur na dan. Po prvi izkušnji s poceni napajalnikom sem se naučil, da je treba tudi pri tem delu računalnika (ali pa še posebej pri tem) prebrati teste in priporočila ter odšteti nekaj več denarja.

To so moje izkušnje. Če se ne ujemajo v tvoj pogled na svet, je to predvsem tvoj problem.



Tudi lc mi je že deloval po 8 ur na dan in več nobenega problema.So pa verjetno izdelani v različnih tovarnah, ker sam kot pravim z njimi nisem nikoli še imel negativnih izkušenj prej pozitivne prav tako se je napajalnik , zaradi pokvarjenega diska ker bi drugače vse skuupaj šlo v kratek stik preventivno in v trenutku zaustavil po tem dogodku sem ga moral pustiti izklopljenega nekaj časa potem pa sem ga nazaj vklopil , ker se preventivno v prvo ni vklopil toliko o uničevanju osnovnih plošč lc napajalnikov. Sicer je pa že Blaž dovolj povedal recimo v tem primeru za be quiet (ni vse zlato kar se sveti).
||Amd athlon x 4 640,LC power5550 V2.2
Nvidia gts 450,Crucial balistix tactical
Gigabyte ga 970 ds3p||
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri napajalnik? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Kaj kupiti
43183309 (3262) OK.d
»

Napajalnik (strani: 1 2 3 416 17 18 19 )

Oddelek: Kaj kupiti
948141336 (76995) Riff
»

Kateri napajalnik mi priporočate (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
19733718 (25554) denis9
»

kaj menite o teh napajalnikih? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
637489 (6742) bluefish
»

Napajalnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5310248 (8734) Pyr0Beast

Več podobnih tem