» »

Blokiran multiplier CPU

Blokiran multiplier CPU

venson ::

Pozdravljeni,
na laptopu opažam naslednjo težavo:
Prvič sem jo opazil, ko se mi je laptop v torbi zbudil iz spanja in nevede spraznil baterijo, ter se konkretno segrel... Drugič sem jo opazil danes, ko sem ponoči iz napajanja imel izklopljen računalnik, in se je zaradi varčevanja z energijo izklopil tik pred izpraznitvijo baterijo. V obeh primerih po vklopu nekaj časa (dokler se ne napolni akumulator?) je multiplier cpu-ja blokiran na 8, kar pomeni takt procesorja le pri 0,8 GHz namesto 2,5 kot je nominalna vrednost. Gre pa se za laptop Lenovo e540, s procesrojem intel i5 4200m.
Ima kdo kakšno idejo zakaj do tega prihaja? Je krepko moteče, ko prižgeš računalnik in ni tako zmogljiv kot bi mogel biti.
Lep pozdrav.

Baja ::

pojdi na power options in nastavi performance profil. ali pa v trenutnem profilu nastavi min cpu na 100%.

solatko ::

Si za čiščenje laptop-a in menjavo termalne paste kdaj slišal?
Delo krepa človeka

venson ::

Ne še, saj se laptop ne pregreva. Pa tudi ventilator je mesečno spihan. Problem leži le v izpraznitvi akumulatorja. Je baja-tov nasvet deloval, hvala.

Baja ::

saj zmogljiv je isto, ampak dokler ne rabi moči, dela z nizjo hitrostjo, da prišpara energijo. ko ga obremeniš, zalaufa na polno. če ga laufaš na bateriji se zna poznati.

AndrejS ::

Le-novo deluje.

venson ::

Ne, v tistih primerih po izpraznitvi akumulatorja je bil blokiran na 0,8 GHz, in je tako bil deloval na masimalno nekje 22% zmogljivosti, kar se je tudi videlo v task managerju. V tem načinu se tudi ni mogel segreti, saj ni teklo toliko toka skozi njega. Očitno kakšen problem s lenovo energy management. Po preklopu na performance način dela normalno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: venson ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

GPS tracker/sledilnik

Oddelek: Loža
327905 (1226) Peter40
»

UPS in avtomobilski akumulator.... (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
7614748 (3804) Assass1n
»

podaljšek za avto akumulator

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
423440 (2681) mirator
»

Zaščita pred izpraznitvijo akumulatorja

Oddelek: Na cesti
282284 (1526) Spajky
»

Pretvornik napetosti

Oddelek: Pomoč in nasveti
182706 (2509) Duhec

Več podobnih tem