» »

Kako dolgo traja postopek na trznem inspektoratu

Kako dolgo traja postopek na trznem inspektoratu

Sc0ut ::

Pred kakim mescem sem prijavil en lokal da od zacetka leta krsi delovni cas, odprt je do 23.00. Sem pa pred mescem ugotovil da podaljsanega delovnega casa med tednom za 2016 lokal sploh ni prijavil, torej je lahko odprt samo do 22.00 ure. To so mi potem iz obcine se po mailu potrdili. Vsa dokazila skupaj z uradno pridobljeno kopijo obrazca ki ga izpolni gpstinec sem poslal na inspektorat. Kljub temu da sem oznacil da zelim odgovor le-tega se nisem dobil. A inspektorat tako dolgo rabi?

Smesno mi je da sem opozoril obcino pa so kpt da jih ne gane...
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

St235 ::

Ker telefon dvignit in poklicat je pretežko?

Machete ::

Sc0ut je izjavil:


Smesno mi je da sem opozoril obcino pa so kpt da jih ne gane...


Verjetno jih ne. Preseli se na Zaplano ali pa zapri okna.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Blop ::

Jaz sem se morala it zagovarjat zarad enega žura na inšpektorat po treh mesecih od dogodka. Napisal so zapisnik in ga poslal "anonimnežu". Če bi se ta "anonimnež" na moj zapisnik pritožil bi stekel postopek in bi me/me bodo obvestili. To pa lahko traja kar nekaj časa, pravijo na inšpektoratu. Sem jih vprašala če manj/več kot pet, deset let, pa mi niso znal povedat.

Sc0ut ::

Ok, imam dodatno vprašanje. Danes sem dobil iz občine odgovor da ima lokal dovoljenje od 6.00 do 23.00 obratovat in v nedeljo od 8.00 do 22.00. Vendar na vlogi za obratovalni čas je lokal izpolnil samo redni delovni čas od 6.00 do 22.00 in v podaljšan delovni čas so navedli 12 petkov ko bodo imeli odprto do 2.00 ure. Nikjer niti govora od 23.00 uri in da je posebej v nedeljo do 22.00 ure.

Enostavno sedaj več ne razumem kaj lahko storim. Kako lahko ima lokal sploh odobren podaljšan delovni čas do 23.00 ure če pa sploh ni zaprosil za podaljšan delovni čas do 23.00 ure. Imam občutek da na občini kar tako malo "od oke" in gled ena zveze odobravajo.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

sandmodnigga ::

Stric na občini. Začni iskati pomankljivo o večji ribi (torej o stricu na občini).

Sc0ut ::

Vedno bolj se mi dozdeva ja. Ampak lokal sem prijavil tudi na tržno inšpekcijo, kot priloge sem poslal tudi vlogo lokala. Če pa so še tam pogledali kaj je odobreno in za kaj je lokal sploh zaprosil in se nobenemu ni prižgala rdeča luč potem pa res ne vem več.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

sandmodnigga ::

Bo pa problem, ker Inšpektorat nikoli ne bo sam preveril, ali lokal res obratuje po dovoljenem času.
Roko na srce, je že kdo kje videl inšektorja, ki bi ob 11 zvečer skakal po lokalnem kafiču?
Kakšen diskač tu ali tam parkrat na leto ja, v lokalnem kafiču pa res ne.

N0t0ri0us ::

kafič/lokal lahko "lavfa" 24/7, ampak morajo po končanih uradnih urah zaklenit vhodna vrata. Podobno kot v trgovinah, ko ob npr 19:00 zaklenejo vrata, zadnji kupci pa odidejo nekaj minut kasneje. V lokalih se to seveda zavleče in je dovoljeno.

Še odgovor koliko časa rabi inšpektorat..
V mojem primeru, ko sem prijavil telekom zaradi zavajanja ponudbe, so mi rekli, da me bodo obvestili po koncu postopka o razpletu. Po letu in pol ne duha ne sluha, poslal sem jim pa 4 maile ampak sem dobil odgovor samo na prvega, da me bodo obvestili po zaključku..

Zgodovina sprememb…

maxa2maxa ::

Sicer nisi tega vprašal, ampak vseeno. Glede na moja ugibanja, kaj te moti, poskusi tako:

Ko bodo naslednjič glasno kršili obratovalni čas, kliči policijo. Ko bo tam dovolj zapisnikov, ne bi smeli več dobiti podaljšanja obratovalnega časa, če je lokal v spalnem naselju. Mogoče jih kaj takega prizemlji in bodo bolj pazili, kaj počnejo.

Kolikor vem, so gostje v lokalu dovoljeni pol ure po zaprtju, vse, kar je več, so pa obvozi zakona.

Sicer pa sočustvujem. Dobro vem kako je, sploh za take, ki moramo vstati pred kurami. Upam, da vsaj tebi uspe urediti, kot je treba.

fikus_ ::

Računa ne sme izdati po koncu delovnega časa.

Zato dosti kje osebje pred koncem delovnega časa zbira naročila za zadnjo rundo in potem hitro kasira. ko je pa konec delovnega časa pa se lokal zaklene, gostje pa imajo še nekaj časa da popijejo pijačo.

maxa2maxa ::

Tukaj piše
http://www.pisrs.si/Pis.web/pregledPred...

Gostje, ki so ob koncu obratovalnega časa še v gostinskem obratu, ga morajo zapustiti najkasneje v 30 minutah, če gostinski obrat streže le z enostavnimi jedmi, pijačami in napitki (kavarne, slaščičarne, okrepčevalnice, bari), oziroma najkasneje v 60 minutah, če gostinski obrat streže tudi z zahtevnejšimi jedmi (restavracije, gostilne).

Sc0ut ::

Sem dobil danes odgovor. Pazi to:

Ma obcini so kao ob vlogi spregledali dodatno stran vloge ua delovni cas kjer je gostinec se zaprosil za podaljsanje do 23.00 urw. Obcina je tekom inspekcije izdala dopolnilo vloge. Zdaj pa verjemi ce lahko...
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

St235 ::

Kaj tocno ti ne verjames?

Lokal je zaprosil za podaljsanje in to je bilo odobreno v dopolnilu vloge. Inspektorst je to preveril in ti je sporocil kaksen delovni cas imajo dovoljen. Pod crto si pac na zacetku dobil napacno informacijo na podlagi katere si sprozil postopek. V postopku se je zadeva razcistila in je zakljucena.

Vse od tukaj naprej pa gre zgolj za brezvezen rant.

Thuban ::

Zaupaj nam ali te delovni čas moti zaradi hrupa ali ker sovražiš lastnika?

Hrup lahko rešiš s klicanjem policije...sčasoma se bodo verjetno umirili. Lahko montiraš dobra okna ki bodo zadušila hrup. Lahko se preseliš.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

Sc0ut ::

Lakotnik, Draconis, zelo neprijazno od vaju. Ne gre za osebno zamero, ampak če že več kot eno leto vsak večer do 23.30 poslušaš kako na ves glas lokalni pijančki rešujejo svet ti je enkrat vsega dovolj.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sc0ut ()

dripac ::

Pa saj ti je Lakotnik lepo napisal; vse je po črki zakona, lastniku so odobrili podaljšanje obratovanja.

Lahko pa se pritožiš na (vstavi primeren izraz) _____________________ inšpektorat da so ti kršene temeljne človekove pravice, če že ne javni red in mir. Kar bi pa itak verjetno policija že obravnavala.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hrupni lokal pod blokom (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
923799 (1257) viper66
»

OS ne odjavi user-ja ki mu je potekel čas

Oddelek: Pomoč in nasveti
131199 (607) killa bee
»

Dnevni bar

Oddelek: Loža
212712 (48) Vesoljci
»

Neupoštevanje delovnega časa, je dovoljeno? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5716363 (11742) solatko
»

2 mladoletnici mrtvi pred klubom Lipa !!! (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
28723151 (8738) PaX_MaN

Več podobnih tem