» »

Dopust pri 1 mesečni redni zaposlitvi za polni del. čas

Dopust pri 1 mesečni redni zaposlitvi za polni del. čas

hmm23 ::

Če prav razumem imam pravico do 1 dneva dopusta in ga moram izkoristiti pred potekom pogodbe? Lahko zaprosim kadarkoli ali moram počakati zadnji teden?

koyotee ::

Pripada ti 1/12 dopusta afaik.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Isotropic ::

1.5 dneva se mi zdi. kadarkoli.

Aston_11 ::

Kadarkoli imaš pravico samo 1 dan, če 3 dni pred dnem koriščanja obvestiš delodajalca, ostalo po dogovoru z delodajalcem.

hmm23 ::

Če ti podaljšajo pogodbo, pa lahko preneseš dneve dopusta in jih koristiš kasneje skupaj ali moraš pokoristiti, preden ti podaljšajo?

MadMicka ::

Če ti podaljšajo pogodbo, lahko koristiš dopust kasneje. Problem je, ker ne veš, če ti bodo podaljšali, zato nič ne stane, če daš zahtevo za koriščenje letnega dopusta. Tako ti bodo v najslabšem primeru vsaj dolžni nadomestilo za neizkoriščen dopust. Pa seveda do 1.7.2016 ti
morajo plačati tudi sorazmerni del regresa za letni dopust.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMicka ()

NonPlusUltra ::

hmm23 je izjavil:

Če prav razumem imam pravico do 1 dneva dopusta in ga moram izkoristiti pred potekom pogodbe? Lahko zaprosim kadarkoli ali moram počakati zadnji teden?

Če prav razumeš - iz česa (pogodba o zaposlitvi, sklep o odmeri letnega dopusta, ...)? Pravzaprav ti pripada 1/12 dopusta, ki bi ti pripadal za celo leto. Če ni kakšnih posebnosti (skrajšan delovni čas, neenakomerno razporejen delovni čas, število delovnih dni na teden ...), ti pripada minimalno 4 tedne dopusta letno (20 dni), 1/12 pa znese 1,666 dni. Kar je vključno in nad 1,5, se zaokroži navzgor, torej ti že po tej prvi postavki (osnova za LD) pripadata 2 dneva. Če imaš še dodatne dneve (za delovno dobo, nočno, nedeljsko, praznično delo, otroci do 15 leta, whatever - poglej si v zakon, svojo kolektivno pogodbo in seveda v sklep o odmeri letnega dopusta (ki bi ga moral prejeti do konca meseca marca)), obstaja možnost, da se to število dni zviša. Seveda ti pripada tudi regres za letni dopust, sorazmerno.
Za dopust lahko zaprosiš kadarkoli, seveda pa ga moraš izkoristiti pred potekom pogodbe, kdaj pa.
"For a long time now I haven't existed. I'm utterly calm.
No one distinguishes me from who I am."

hmm23 ::

Hvala za vse odgovore. Kako pa je, če ti sicer podaljšajo, vendar si vmes kakšen dan brezposeln? Torej podaljšajo ti (podpišeš novo pogodbo oz. aneks) vendar ti nova pogodba ne začne takoj nasl. dan, ko stara poteče. Se tu dopust tudi prenese?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hmm23 ()

koyotee ::

Nisem še doživel, da mi ne bi podaljšali pred koncem stare pogodbe, če so že imeli namen.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

hmm23 ::

Očitno poseben primer, torej v tem primeru je treba izkoristit prej ali se vseeno prenese? :)

hmm23 ::

hmm23 je izjavil:

Očitno poseben primer, torej v tem primeru je treba izkoristit prej ali se vseeno prenese? :)


Očitno poseben primer, torej v tem primeru je treba izkoristit prej ali se vseeno prenese? :)

Pač vmes (med veljavnostjo obeh pogodb) je 1 (ali 2) delovni dan presledka, ker ravno takrat narava dela ne omogoča takega dela...

mojsterleo ::

Dopust se ob prekinitvi ne prenese, tudi ce si pri istem delodajalcu razporejen na isto delovno mesto. Mozen je edino dogovor z delodajalcem.

NonPlusUltra ::

hmm23 je izjavil:

Hvala za vse odgovore. Kako pa je, če ti sicer podaljšajo, vendar si vmes kakšen dan brezposeln? Torej podaljšajo ti (podpišeš novo pogodbo oz. aneks) vendar ti nova pogodba ne začne takoj nasl. dan, ko stara poteče. Se tu dopust tudi prenese?

Ne podpišeš aneksa, ker ti prva pogodba ne velja več. Skleniti moraš novo pogodbo o zaposlitvi.
Ne razumem, če ti nameravajo pogodbo podaljšati, naj ti jo brez prekinitve. Tebi se ta zgodbica o tem, da 2 dni ne bi imel dela, ne zdi res nič čudna?
Dopust se lahko prenese samo po dogovoru z delodajalcem. Predlog pogodbe ti mora biti po zakonu izročen tri dni pred sklenitvijo delovnega razmerja. Torej, če bosta med prvo in drugo zaposlitvijo minila 2 dneva, moraš prejeti predlog nove pogodbe zadnji dan zaposlitve. Če je ne prejmeš ali si delodajalec premisli in te ne zaposli več, se obrišeš pod nosom za dopust. In če prej, po lastni krivdi, nisi koristil dopusta ali nisi vložil zahteve za koriščenje (ki bi jo delodajalec zaradi takšnega ali drugačnega razloga zavrnil), ti tudi morebitna odškodnina zaradi nemožnosti koriščenja ld-ja ne pripada.
Ne kompliciraj, zahtevaj od delodajalca sklep o odmeri letnega dopusta in ga pokoristi. Moj predlog.
"For a long time now I haven't existed. I'm utterly calm.
No one distinguishes me from who I am."

hmm23 ::

Torej, če mi dajo aneks je to "goljufija"?

MadMicka ::

Aneks, pogodba, vseeno, ne se obremenjevati z izrazi, važna je vsebina. V vsakem primeru pred iztekom pogodbe zaprosi za dopust.

Če boš slučajno delal po izteku veljavnosti pogodbe brez nove pogodbe oz. brez aneksa, potem lahko zahtevaš zaposlitev za nedoločen čas.

hmm23 ::

MadMicka je izjavil:

Aneks, pogodba, vseeno, ne se obremenjevati z izrazi, važna je vsebina. V vsakem primeru pred iztekom pogodbe zaprosi za dopust.

Če boš slučajno delal po izteku veljavnosti pogodbe brez nove pogodbe oz. brez aneksa, potem lahko zahtevaš zaposlitev za nedoločen čas.


To jih kar nekaj poznam, ki tako delajo, pa tega ne zahtevajo. Je to kje zapisano?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hmm23 ()

r3dkv1c4 ::

hmm23 je izjavil:

MadMicka je izjavil:

Aneks, pogodba, vseeno, ne se obremenjevati z izrazi, važna je vsebina. V vsakem primeru pred iztekom pogodbe zaprosi za dopust.

Če boš slučajno delal po izteku veljavnosti pogodbe brez nove pogodbe oz. brez aneksa, potem lahko zahtevaš zaposlitev za nedoločen čas.


To jih kar nekaj poznam, ki tako delajo, pa tega ne zahtevajo. Je to kje zapisano?

To je z zakonom določeno in vsi tisti, ki sprejmejo oz. delajo naprej z raznimi aneksi....... so preprosto mone, ki se ne znajo pobrigat zase, jaz jim pravim hlapci.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Laki3110 ::

Dopust se ob prekinitvi ne prenese, ponavadi delajo tako pri varnostnih družbah... na ta način se izognejo da če ni potem regresov,...kar prenekateri težavi...vsaj par le nazaj je bilo tako.

hmm23 ::

Kako se pa sorazmerni del dopusta računa, če imaš pogodbo za 48 dni?

fosil ::

Če se ne motim se štejejo samo celi meseci zaposlitve.
Torej bi ti pripadlo 1/12 dopusta.
Tako je!

hmm23 ::

NonPlusUltra je izjavil:

hmm23 je izjavil:

Če prav razumem imam pravico do 1 dneva dopusta in ga moram izkoristiti pred potekom pogodbe? Lahko zaprosim kadarkoli ali moram počakati zadnji teden?

Če prav razumeš - iz česa (pogodba o zaposlitvi, sklep o odmeri letnega dopusta, ...)? Pravzaprav ti pripada 1/12 dopusta, ki bi ti pripadal za celo leto. Če ni kakšnih posebnosti (skrajšan delovni čas, neenakomerno razporejen delovni čas, število delovnih dni na teden ...), ti pripada minimalno 4 tedne dopusta letno (20 dni), 1/12 pa znese 1,666 dni. Kar je vključno in nad 1,5, se zaokroži navzgor, torej ti že po tej prvi postavki (osnova za LD) pripadata 2 dneva. Če imaš še dodatne dneve (za delovno dobo, nočno, nedeljsko, praznično delo, otroci do 15 leta, whatever - poglej si v zakon, svojo kolektivno pogodbo in seveda v sklep o odmeri letnega dopusta (ki bi ga moral prejeti do konca meseca marca)), obstaja možnost, da se to število dni zviša. Seveda ti pripada tudi regres za letni dopust, sorazmerno.
Za dopust lahko zaprosiš kadarkoli, seveda pa ga moraš izkoristiti pred potekom pogodbe, kdaj pa.


Je to kje uradno napisano? Hvala
Delodajalec vztraja pri 1 dnevu...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hmm23 ()

McHusch ::

jocko ::

Pozdravljeni,

imam vprašanje glede dopusta.
V istem podjetju delam od maja 2015, zaposlen kot skladiščnik. Najprej sem imel pogodbo za en mesec, nato so mi podaljšali za 3 mesece in sedaj za eno leto. Pogodba mi poteče 31.8.2016. Ker podjetju ne gre dobro, so že imeli odpuščanja, sedaj tudi meni ne bodo podaljšali pogodbe.
Sedaj pa vprašanje za dopust. V pogodbi mi piše, da imam 22 dni letnega dopusta, tudi v odločbi o letnem dopustu mi piše tako. Letos sem porabil že 3 dni letnega dopusta. Koliko mi še sedaj sploh ostane dopusta? 18 dni ali sorazmerni delež 8/12? Priložil sem tudi slike pri katerih sem odstranil samo osebne podatke.
Hvala za odgovore.
 Slika 1

Slika 1


 slika 2

slika 2

Longinus ::

Pripada ti sorazmerni delež
wir sind die herscher,wir sind die sklaven
wir sind uber all, wir sind nirgends
wir sind die herscher der purpurnen fluse


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kako prekiniti pogodbo za določen čas, denarno nadomestilo za brezposelnost (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8532869 (7461) St235
»

Regres vprašanje

Oddelek: Loža
236215 (3558) Invictus
»

Vprašanje glede dopusta

Oddelek: Loža
204475 (3457) mojsterleo
»

Ugotovitev stanja starega dopusta

Oddelek: Loža
246578 (5939) mojsterleo
»

Podtikanje napačnega datuma na aneks h kolektivni pogodbi?

Oddelek: Loža
232201 (1500) St235

Več podobnih tem