» »

OS ne odjavi user-ja ki mu je potekel čas

OS ne odjavi user-ja ki mu je potekel čas

killa bee ::

Imam Windows 10 Home edition in imam več userjev, eden izmed njih je testG.
Rad bi omejil tega userja da se lahko logira samo ob npr. 22.00 in je lahko prijavljen samo do 23.00.

To mi je uspelo narediti edino problem je ker po tem ko čas poteče OS ne odjavi userja?
Kako bi naredil da bi OS userja po npr. 23.00 prisilno odjavil iz sistema?

Moje trenutne nastavitve so na slikah:


Excavator ::

Mislim da ima OS ze integrirano komando "logoff.exe". Mogoce z uporabo tega postavis skripto ki executa ta program po x urah?

Isotropic ::

mogoce tut shutdown zna odlogirat, ne vm na pamet

Excavator ::

"shutdown /l" => Log off. This cannot be used with /m(specify target PC) or /d(Provides the reason for reset/shutdown) options.

killa bee ::

Kje nastavim da se ta skripta izvede?
Kaj pa napišem v skripto?

Excavator ::

ena ideja:
task scheduler
create task
trigger => at log on, delay task for 1 hour //to ti zalaufa skripto ce je user logged in 1 uro.
actions => start a program => shutdown (arguments: -l) //shutdown -l odjavi userja sicer brez opozorila.

SeMiNeSanja ::

Poglej ta how-to - sicer je prvenstveno za domeno, ampak mislim, da bi se moralo dati zadevo aplicirati tudi na samostojni računalnik.

Bolj ali manj se gre za nekaj nastavitev v group policy...

killa bee ::

js se s tem guidom ne znam tega nastavit

SeMiNeSanja ::

moraš zagnat mmc (start/run), tam si odpreš Group Policy Object (file/add-remove snapin - Group Policy Object - local computer). Od tam pa že v bistvu lahko po tistih navodilih poiščeš ustrezna pravila za lokalni računalnik.

joze67 ::

ta how-to: Force logoff when logon hours expire je namenjen povezavam na računalnik. Uporabnika, ki je prijavljen lokalno, to ne zadeva.

Kar se ukaza shutdown -l tiče, je tako. Če da shutdown -l -t 1 -f, bo verjetno OK - bo pa testG izgubil vse, česar do takrat ni shranil (-f == force without warning). Sicer pa, če je testG vsaj približno inovativen, bo ugotovil, da mora samo odpreti en malo boljši program, ki zna povedati sistemu, da so stvari, vredne shranjevanja (npr Word), in potem sistem vpraša - vključno z možnostjo Cancel logout.

konspirator ::

--

killa bee ::

S tem sem to rešil: https://docs.microsoft.com/en-us/window...

Če srfam po internetu me OS prisilno odjavi ampak, če pa laufa video igra mi pa ne naredi prisilni logof ??

konspirator ::

Če boš igral nekaj online bi te moralo tudi odjaviti.

Set Network security: Force logoff when logon hours expire to Enabled. SMB sessions will be terminated on member servers when a user's logon time expires, and the user will be unable to log on to the system until their next scheduled access time begins.
--

Zgodovina sprememb…

killa bee ::

Igra ni bila online.
Ko sem srfal me ni samo odjavilo z neta ampak kompletno iz računa.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: killa bee ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

batch fajl iz txt (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
658872 (7533) b3D_950
»

Kako popraviti skripto v win xp + sp2

Oddelek: Operacijski sistemi
14941 (809) Boro
»

Windows 2003 - kako konfigurirati GPO za OU

Oddelek: Operacijski sistemi
121547 (1417) pirx
»

Opravilo, ki ob določenem času omogoči drugo opravilo in ga potem spet onemogoči...

Oddelek: Operacijski sistemi
121450 (1233) Mercier
»

Kako omejiti DNEVNO RABO PCja na določen čas?

Oddelek: Programska oprema
252376 (2029) matter

Več podobnih tem