» »

Hrupni lokal pod blokom

Hrupni lokal pod blokom

«
1
2

NuMaN ::

Pod blokom v Ljubljani se med drugimi neproblematičnimi lokali nahaja lokal, kjer je velika večina klientele dijakov, ki se kak dan dereje po več ur skupaj in popivajo, ponavadi podkrepljeno z narodno-zabavno glasbo, tudi v živo.
Najbolj moteče je občasno vriskanje.

Prizadetih je peščica stanovalcev v bloku, tako da se mi zdi, da se na ravni upravljalca ne bo nič rešilo.

Kake opcije imam?

1. Policija odpade, ker stvar vseeno ni tako huda.
2. Inšpekcija in katera? Tudi čez dan bi moral biti hrup v blokovskem naselju omejen, poleg tega obstaja zelo utemeljen sum prodaje alkohola mladoletnikom.
3. Poslati dopis na MOL, če lahko kako oni ukrepajo.
4. Narediti nič in kuhati jezo v sebi, kar je srednjeročno lahko tudi najslabša možnost za vse deležnike.
5. Komunikacija z lastnikom oziroma lastnico lokala ne pride v poštev - če ne zaradi drugega, zasluži 90 % prihodkov ravno na ta račun.
6. ?

Za kake dodatne ideje se pripororočam, seveda v pravnih okvirjih.

Scaramouche3 ::

Obstajajo zakoni nad katero uro se ne sme nabijat in koliko decibelov smejo uporabljati tudi v delovnem času, recimo muzika!

NuMaN ::

To že, ampak kaj narediti proti dretju in vriskanju?

starfotr ::

Ob 22.00 kličeš 113. Dosledno in vsak dan. Se bo uredilo.

NuMaN ::

Problem je ura med 13.00 in 21.00 - kaj lahko naredim takrat?

Poleg tega pa nikoli ne veš. kličeš policijo in dokler pridejo, se vse umiri.

Bolj realna opcija se mi zdi inšekcija, da kaj dosežem, ali pa če ima Zoki kako službo za to, čeprav dvomim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: NuMaN ()

starfotr ::

Potem se pa pojdi pogovorit z lastnikom lokala.

Če nič ne dosežeš, pač začni okoli lokala počet dovoljene reči. Recimo pripelješ prikolico gnoja in pumpaš gumo na prikolici.

NuMaN ::

To ravno ni dovoljeno, ampak če bom zloben, bi rekel, da bi se klientela lokala ob gnoju počutila še bolj domače.

PacificBlue ::

Vriskaj nazaj:|

NuMaN ::

Ne vem, sem mestna srajca in ne morem parirati podeželski mladini v tem.

Nič, zgleda da bom izvedel najprej točko 2., potem pa še točko 3. Ali obratno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: NuMaN ()

d4vid ::

ponavadi podkrepljeno z narodno-zabavno glasbo, tudi v živo.

Boljše kot balkan pa je.

Pogovori se z lastnikom lokala. Če vas je več, vas naj gre več, da lastnik vidi da ne moti samo tebe.

Lahko pa investiraš v boljša okna :)
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

NuMaN ::

Investicija v okna je bila nadstandardna. Je pa lepo zračiti, ko ni mraza.

In še subjektivno mnenje, raje izberen balkan kot tole, kar imam sedaj spodaj.

starfotr ::

Tržni inšpektorat je pravi naslov.

https://e-uprava.gov.si/drzava-in-druzb...

NuMaN ::

starfotr je izjavil:

Tržni inšpektorat je pravi naslov.

https://e-uprava.gov.si/drzava-in-druzb...


Najlepša hvala za koristno informacijo.

tilen03 ::

6. Izseli se iz mesta na podezelje.

NuMaN ::

Zakaj?
Problem ni tako nerešljiv da bi bila potrebna selitev, rabiš pa tudi nekaj predpogojev za to.

Lahko pa bi se tudi podeželska mladina obnašala urbanem okolju primerno, dvomim da se doma tako derejo, starši tega ne bi trpeli. Poleg tega zagonijo ves denar v lokalu, očitno niso finančno podhranjeni.

TheTrick ::

Poslušanje glasne glasbe čez dan ni dovoljeno. Ni treba čakat do 22 za prijavo. Nevem od kje ta fama da se lahko do 22te razbija kakor se želi :).
Zakon je glede tega precej jasen. Tako da klic na policijo.

Če popivajo mladoletni in če lokal prodaja mladoletnim alkohol pa je ponovno prijava na policijo ter tudi tržno inšpekcijo (obe izvajata nadzor),
Globa je do 33k€ tak da to ni hec.

NuMaN ::

Hvala tudi tebi za odgovor.
Po moje bo bolj učinkovita prijava na tržno inšpekcijo, kot na policijo.
Če ne drugega, se bodo vsaj zresnili lastniki vsaj za nekaj časa, glede policije pa bodo lahko samo popisani, opozorjeni, mogoče malce finančno kaznovani in čez ćas vse po starem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: NuMaN ()

ToniT ::

Sam sem imel težave s sosedom in glasno glasbo. Rekel je, da lahko do 22. ure nabija glasbo kolikor hoče. Ker se nisva mogla dogovoriti, sem poklical policijo. Dobil je kazen in od takrat je mir.

NuMaN ::

Hvala vsem skupaj za odgovore, bom premislil, kako ukrepati, kajti situacija se verjetno ne bo izboljšala.

Ker gre za kršitev pravne osebe (s.p.) in ne soseda, se bom najverjetneje obrnil na inšpekcijo, ki bo lahko obiskala lokal tudi takrat, ko bo mirno, ampak mogoče pride do izboljšanja.

Če pa ne bo to zaleglo, sledi ob ponovnem dretju in glasni glasbi ter pijančevanju klic na policijo.

Obstaja še manjša možnost stik z MOL ali dopis lastnici lokala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: NuMaN ()

zobnik ::

a taka mularija je, ne pozna jo kje so njihove meje.

NuMaN ::

Odgovorna je predvsem lastnica lokala.

starfotr ::

Dostopnost alkohola med mladoletnimi in mladimi je resna kršitev in tudi družbeni problem.

delavec44 ::

NuMaN je izjavil:

Odgovorna je predvsem lastnica lokala.


Lahko da je najemnica.

NuMaN ::

Potem najemnica lokala, ki izvaja dejavnost v dotičnem lokalu.

Kosek1 ::

NuMaN je izjavil:

Hvala vsem skupaj za odgovore, bom premislil, kako ukrepati, kajti situacija se verjetno ne bo izboljšala.

Ker gre za kršitev pravne osebe (s.p.) in ne soseda, se bom najverjetneje obrnil na inšpekcijo, ki bo lahko obiskala lokal tudi takrat, ko bo mirno, ampak mogoče pride do izboljšanja.

Če pa ne bo to zaleglo, sledi ob ponovnem dretju in glasni glasbi ter pijančevanju klic na policijo.

Obstaja še manjša možnost stik z MOL ali dopis lastnici lokala.


Zajebano tole zate, ja. A to se je sedaj začelo? A nisi preverih hrup predno si kupil stanovanje? Nad gostinskm lokalom je treba hrup pričakovati.

Sc0ut ::

Sem bil na enakem. Če pokličeš policijo pridejo in vse popišejo. Prav v vseh vogalih so se postavli, da mladina ni mogla pobegnit.

Pomagalo ni nic, na koncu sem rajsi prodal.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

c3p0 ::

Saj prav. Ne more nekdo z glasno glasbo motit vseh naokoli, zaradi nekaj profita, verjetno še pakla s pijačo oz. računi in še kaj podila zraven. Naj si odpre pajzl zunaj mesta, pa se naj derejo celo noč.

KuntaKinte ::

odpri lokal zraven,ponujaj cenejše pivo,ko sosed bankrotira,še ti zapri,ali pa nadaljuj,če ti gre,lol

NuMaN ::

Kljub temu lokalu sem še vedno zadovoljen s stanovanjem, tudi če se ta problem ne reši popolnoma in bo problem vsaj delno rešen, bo v redu.
Odtehtajo druge pozitivne stvari.

Sicer sem za začetek preko e-uprave poslal anonimno prijavo na tržni inšpektorat.

Če se v naslednjih mesecih zadeva ne bo vsaj umirila, sledi še klic na policijo, neanonimna prijava na inšpektorat, posredovanje prijave upravniku in tudi kontaktiranje MOL.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: NuMaN ()

val46 ::

Pa še SAZAS pokliči, da mladina prepeva pod tvojim oknom. Bodo takoj zahtevali svoje...prej kot policija, inšpektorji ali MOL.

V-i-p ::

OP: mislim, da bi še največ prifitiral z nakupom _res_ dobrih oken. Plus seveda kar si naštel.
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

NuMaN ::

Hmm, mislim da SAZAS nima tu kaj kasirati - saj ne gre za kak kulturni program z zborevodjo, kjer pridno pristavijo lonček.

Sem že napisal, da sem kupil res_dobra okna, ampak ob toplejših dnevih hočem tudi zračiti brez poslušanja "ia ia ia ooo" in "opppaaa!" ob nazdravljanju s pivom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: NuMaN ()

FireSnake ::

NuMaN je izjavil:

To ravno ni dovoljeno, ampak če bom zloben, bi rekel, da bi se klientela lokala ob gnoju počutila še bolj domače.


Glede na napisano: imaš veliko proti narodnozabavni glasbi (nisi pozabil eksplicitno omeniti).
Zdaj še to z gnojem. Gnoj te posredno hrani, veš?
Je kar vredu, da te malo zrihtajo. Da vidiš, da ti nisi najbolj pameten.

Zdaj: po 22:00 je pa drufa zgodba in to ureja policija.

NuMaN je izjavil:

Zakaj?
Problem ni tako nerešljiv da bi bila potrebna selitev, rabiš pa tudi nekaj predpogojev za to.

Lahko pa bi se tudi podeželska mladina obnašala urbanem okolju primerno, dvomim da se doma tako derejo, starši tega ne bi trpeli. Poleg tega zagonijo ves denar v lokalu, očitno niso finančno podhranjeni.


Malo se zbudi. Ker se na glasbo naslanjaš vseskozi.
Šok za tebe: narodnozabavno glasbo posluša tudi mestna mladež. Si fejst presenečen?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

NuMaN ::

FireSnake je izjavil:

NuMaN je izjavil:

To ravno ni dovoljeno, ampak če bom zloben, bi rekel, da bi se klientela lokala ob gnoju počutila še bolj domače.


Glede na napisano: imaš veliko proti narodnozabavni glasbi (nisi pozabil eksplicitno omeniti).
Zdaj še to z gnojem. Gnoj te posredno hrani, veš?
Je kar vredu, da te malo zrihtajo. Da vidiš, da ti nisi najbolj pameten.

Zdaj: po 22:00 je pa drufa zgodba in to ureja policija.

NuMaN je izjavil:

Zakaj?
Problem ni tako nerešljiv da bi bila potrebna selitev, rabiš pa tudi nekaj predpogojev za to.

Lahko pa bi se tudi podeželska mladina obnašala urbanem okolju primerno, dvomim da se doma tako derejo, starši tega ne bi trpeli. Poleg tega zagonijo ves denar v lokalu, očitno niso finančno podhranjeni.


Malo se zbudi. Ker se na glasbo naslanjaš vseskozi.
Šok za tebe: narodnozabavno glasbo posluša tudi mestna mladež. Si fejst presenečen?


Glej, nimam nič proti gnoju, priznam, da mi narodnozabavna glasba ni všeč, če pa komu je, nimam s tem problemom in vsak naj uživa po svoje.

Ampak zakaj sem sam prisiljen poslušati dretje in pijančevanje ob tej glasbi (lahko bi bila tudi druga), konec koncev je tako zgrajanje nedovoljeno v blokovskem naselju, tudi čez dan.

Ali pa je taka vrsta zabave nad mojo pravico do normalnega bivanja v lastnem stanovanju.

In ne se takoj počutiti napaden, če omenim celotno plat zgodbe. Če bi spodaj razgrajala kaka druga klientela, bi enako ukrepal. Glasba je v tej celotni zgodbi še najmanj pomembna.

Najbolj pomembno je to, da najemnica oziroma lastnica lokala deluje mimo pravil in zakonov zaradi profita, posledica pa je da imam zaradi tega slabšo kvaliteto življenja. Obstajajo tudi inštitucije za to, ki urejajo take kršitve.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: NuMaN ()

V-i-p ::

NuMaN je izjavil:


Sem že napisal, da sem kupil res_dobra okna, ampak ob toplejših dnevih hočem tudi zračiti brez poslušanja "ia ia ia ooo" in "opppaaa!" ob nazdravljanju s pivom.

Jah glej, potem pa zrači zgodaj zjutraj, čez dan pa imej zaprta okna, jbg. Jaz imam recimo mansardno stanovanje in cele božje dneve poslušam golobe na strehi s tistim nagravžnim gru gru. Pa pač zapiram okna in imam prižgano klimo, kaj naj, se ustrelim?
Kar lahko storiš danes, ne odlašaj na jutri. Raje reci, da si naredil že včeraj!

delavec44 ::

V-i-p je izjavil:

NuMaN je izjavil:


Sem že napisal, da sem kupil res_dobra okna, ampak ob toplejših dnevih hočem tudi zračiti brez poslušanja "ia ia ia ooo" in "opppaaa!" ob nazdravljanju s pivom.

Jah glej, potem pa zrači zgodaj zjutraj, čez dan pa imej zaprta okna, jbg. Jaz imam recimo mansardno stanovanje in cele božje dneve poslušam golobe na strehi s tistim nagravžnim gru gru. Pa pač zapiram okna in imam prižgano klimo, kaj naj, se ustrelim?


 golobi

golobi

Zgodovina sprememb…

m0LN4r ::

Karen, kje pa je ta lokal? Slisi se kot, da se v LJ vsaj nekaj dogaja, party time excelent
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

_janezvalva_ ::

nabavi protonski torpedo ali taktično nuklearno orožje

NuMaN ::

Ja in kdo bo potem delal za naše penzije? /s

velikBrokoli ::

Predlagam, da lokal odkupiš od lastnice.

NuMaN ::

Hipotetično sem razmišljal tudi o tej opciji, sevede če bi imel viška financ.

Ampak kaj naj bi s tem pajzlom?

Konec koncev pa tudi zamenjava lastnice/najemnice ni nujno rešitev: lahko se namesto tega pojavi dejavnost prodaja kebaba, pa pridem z dežja pod kap - vonjave bi bile huje kot tale občasni hrup.

Alfa Dog ::

Daj povej kateri je ta lokal. Sliši se kot dober popoldanski odklop.

NuMaN ::

Če si star nad devetnajst let, se ne boš vklopil.

Ko ni razgrajanja, pride celo kdo na pir ali kavo, ampak večino takih gostov pobere sosednji lokal.

Alfa Dog ::

Verjetno imaš prav, ni vsak za vriskanje s srednjesolci.
Glasujem za pogovor z lastnico/najemnico lokala. Če to ne deluje, pa tržna inšpekcija...

c3p0 ::

Lahko proba, ampak načeloma lastnik/najemnik pritegne sebi podobne. V lokalni poslovni stavbi so imeli fini kafič, večinoma za biznise v stavbi. Nato ga je najela ženska z alkoholnimi problemi, ki ga že zjutraj cuka... Evo, ustrezna klientela je prišla in plešejo že zjutraj.

AgJ1 ::

Osebni pogovor z upravljalcem lokala je lahko dvorezni meč, ker se tako izpostaviš kot nekdo, ki ga kasneje eventualno lahko krivijo za vse negativne posledice, ki jih doletijo.
Če jim je takšna klientela glavni vir prihodkov, se ji ne bojo odrekli, ti pa si si na hrbet narisal tarčo.

NuMaN ::

Točno to. Naj se kar inštitucije ukvarjajo z njimi.

Saj je možno da se bodo po obisku inšpekcije in zgolj opozorilu vsaj malo zresnili in namen bo dosežen, v nasprotnem pa stopnjevanje: prijave in klici na policijo, prej ali slej bodo morali popustiti.

Saj če bi se to dogajalo nekajkrat na leto, se ne bi ukvarjal s tem, tedensko pa je vseeno preveč.

delavec44 ::

AgJ1 je izjavil:

Osebni pogovor z upravljalcem lokala je lahko dvorezni meč, ker se tako izpostaviš kot nekdo, ki ga kasneje eventualno lahko krivijo za vse negativne posledice, ki jih doletijo.
Če jim je takšna klientela glavni vir prihodkov, se ji ne bojo odrekli, ti pa si si na hrbet narisal tarčo.


In kaj ti more? Jaz ne bi pošiljal anonimnih prijav, ker imajo podpisane večjo težo. Poleg tega lahko pričaš.
Sigurno še kakšnega soseda zadeve motijo, nastopite skupaj.

NuMaN ::

To glede teže anonimne prijave bom še videl, prednost podpisane je predvsem v tem, da lahko zahtevaš odgovor o ukrepanju. Na ostale sosede pa ne bi računal, apatija pač, nočejo sitnosti.

fur80 ::

Zanimivo kako se taki vedno najdete skupaj. Lastniki lokalov in lastniki stanovanj, ki jih hrup moti. Kako vedno človek odpre lokal tam in mu prodajo, kjer so taki lastniki, ki temu nasprotujejo ali stanovalci vedno kupijo stanovanje nad lokalom in zahtevajo potem mir! :D

Neverjetno, kot, da bi si zaslužili drug drugega in kateri bo prej odnehal. Služijo pa ponavadi čisto drug potem, občina, odvetniki, MNZ,..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fur80 ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Lokal v večstanovanjski stavbi

Oddelek: Loža
212514 (1172) Sc0ut
»

Logatec: Za neizdan račun globa v višini najmanj 3.000 evro (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
31923118 (15722) UganiKdo
»

Dnevni bar

Oddelek: Loža
212727 (63) Vesoljci
»

Pravila (pravna) za prireditve na prostem? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17432240 (29939) KaiV6
»

Pravni nasvet - hrup v večstanovanjski hiši

Oddelek: Loža
316840 (113) Pyr0Beast

Več podobnih tem