» »

Dnevni bar

Dnevni bar

Vesoljci ::

Pozdravljeni,

v večstanovanjski hiši imamo dnevni bar. bar do pred dvemi leti ni bil moteč se je slišalo kake pjance ven ko se derejo ni pa bilo nič takega. pred dvemi leti pa kar podrejo steno iz siporeksa ki je bila postavljena bog ve kdaj ker nekoč je bil lep obok in pa hodnik tam saj je stavba iz cca. 1900 leta in položijo ploščice, naredijo kot nek mali šank za naslonit in imajo to kot mini teraso. sedaj ko so to naredili saj je direktno ta mini terasa pred samim vhodom v stavbo kjer vsi stanovalci hodijo zelo moteč. pjanci tam razgrajajo, se derejo sedaj po novem že pečejo na nekem električnem žaru in vse to tudi pozno v noč. ker mi ni znano kaj vse dnevni bar lahko počne mi lahko poveste kaj oni smejo kaj ne, kdaj dnevni bar zapira, itd. ker klicali smo že policijo in je potem v redu samo kaj ko je drugi dan spet isto. aja pa že večkrat so tudi naredili kot nek piknik tukaj, se zbere ogromno ljudi in je živa katastrofa. da ne govorim da vedno zasedajo naše lastniške parkinge in se potem moramo loviti da se avtomobili umaknejo ko moramo v službo... bi oni morali ker pač si delijo stavbo z nami iskati kakšna soglasja? ker za rušenje stene in izdelavo mini terase tega niso naredili kot tudi za nič kar naredijo. mi prosim malo svetujete mogoče tudi glede kakšne inšpekcije samo sem slišal da naj bi bili poznani s policijo tako da ne vem če se da sploh kaj narediti tukaj kot da se samo živciramo in prenašamo hrup ko pride poletje.
mi gredo pa gostje na živce ker niti približno ne vedo kako je nam stanovalcem ki moramo to vse prenašati bi rad videl kaj bi oni ukrepali ko bi bili v naši koži.

bar je pa na lavrici torej občina Škofljica.

hvala za nasvete
lp
  • polepsal: Mavrik ()

ADIJOOO ::

Če se ne motim mora biti po 22.00 uri mir torej pokličite policijo.

Drevesce ::

Mislim, da bi skoraj zagotovo potrebovali soglasje za rušenje stene in izdelavo mini terase, sploh ker se gre za večstanovanjski objekt.

Moj predlog je, da se najprej pogovorite z lastnikom tega bara in v primeru, da rešitve neboste našli se obrnite na odvetnika. Lastniku pa direktno povejte kakšne so vaše zahteve in do kdaj je rok, da se jih izpolne, sicer se vam bo to vleklo v nedogled.

Sicer pa kaj na to porečejo ostali stanovalci?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Drevesce ()

Besna Glista ::

Drevesce je izjavil:

Sicer pa kaj na to porečejo ostali stanovalci?


Nič, ker ga pijejo v baru :))

fikus_ ::

Cross Fire, pridruži se jim :D, te ne bo več motilo.

Ok šalo na stran. Najprej se dogovorite stanovalci, določite nekoga za pogovore z lastnikom bara, ta naj stopi do njega in poskusite doseči kakšen dogovor, najbolje na papirju.
Če ne gre z lepa, potem pa . . . mogoče najprej gradbeni inšpektor, . . .

harvey ::

Če ne gre z lepa, potem pa . . . mogoče najprej gradbeni inšpektor, . . .

Za obratovalne čase, pogoje poslovanja je bolj kot gradbeni inšpektor pristojen tržni inšpektorat. Najprej se naj pozanimajo kakšno odločbo o obratovalnem času imajo izdano.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

SaXsIm ::

Zakonodaja (kolikor jaz vem) ne razlikuje med "dnevnim barom" in gostinskim obratom. Dnevni bar je pač samo poimenovanje bara, delovni čas takšnega obrata pa je lahko med 6. in 24. uro. Gostinec ga prijavi na občini / upravni enoti, in to je to. Če se glasni po 22. uri in/ali kršijo JRM, pa vsakič kličite policijo. Sicer se zadeva ne bo rešila iz prve (ker bojo prvič recimo dobili samo opozorilo), ampak ko bojo prišli nekajkrat, bojo napisali tudi kazen ter o kršitvah obvestili pristojni organ, ki je izdal dovoljenje za obratovalni čas.
SaXsIm

fikus_ ::

"Za obratovalne čase, pogoje poslovanja je bolj kot gradbeni inšpektor pristojen tržni inšpektorat."

Za podrto steno in širitev šanka/terase pa je pristojna gradbena inšpekcija!

reeves ::

Delavni čas za dnevni lokal, kavarno,... je mislim, da do 1 zjutraj. Za dlje moraš prijaviti nočni bar/klub. Za posege, ki jih je opravljal bi zagotovo rabil soglasje stanovalcev in novo obratovalno dovoljenje. S policijo ne boš veliko dosegel, raje pokliči inšpekcijo.

ramiz?! ::

stvarnopravni zakonik, člen 75: (1) Lastnik nepremičnine mora pri uporabi nepremičnine opuščati dejanja in odpravljati vzroke, ki izvirajo iz njegove nepremičnine in otežujejo uporabo drugih nepremičnin čez mero, ki je glede na naravo in namen nepremičnine ter glede na krajevne razmere običajna ali povzročajo znatnejšo škodo (prepovedana imisija).
(2) Brez posebnega pravnega naslova je prepovedano kakršnokoli motenje s posebnimi napravami.

Recimo primeri imisij so recimo: hrup, kurjenje, smrad, odtegnitev svetlobe, razgleda itd. ... Če se ne morte zmenit s sosedom za nek kompromis, imaš pač na voljo tožbo zaradi motenja posesti 32. člen SPZ ...
Never regret anything, there's always a reason things happen.

reeves ::

Eh, model ima lokal. Jaz bi raje klical inšpekcijo. Če bo samo prdnil narobe, ga bodo slekli do gat. Imaš opcijo gradbene (če je gradil po predpisih), tržno (če lokal še ustreza prijavljeni dejavnosti). Za hrup je pa policija, ampak oni baje bolj malo naredijo.

r3dkv1c4 ::

Problem reši organ, ki je pristojen za nadzor JRM-ja.

3x bodo prišli....konec vpitja.

Je predrago za lastnika lokala, da bi dopustil, da se vpitje nadaljuje.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Sc0ut ::

Ta organ je impotenten in v nasem primeru je ob ocitni prekoracitvi obratovalnega casa uradno lagal.

Dejansko je tako da ce imas sosede pijance v lokalu ne mores nic, ker za policijo ni to tak hudo glasno, pa se vtihnejo ko vidjo policijo.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

r3dkv1c4 ::

Sc0ut je izjavil:

Ta organ je impotenten in v nasem primeru je ob ocitni prekoracitvi obratovalnega casa uradno lagal.

Dejansko je tako da ce imas sosede pijance v lokalu ne mores nic, ker za policijo ni to tak hudo glasno, pa se vtihnejo ko vidjo policijo.

Nehaj filozofirat.

Imaš v roki tehnična sredstva, s katerimi posnameš dokaz o stanju in prekoračitvi.
Pokličeš ustrezni organ in bodo takoj zaploskali.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

Sc0ut ::

A lahko snemam policaje in pijance kako se derejo? Kolikor vem ne morem.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

Sc0ut ::

Cist resno, lahko snemam in potem pokazem? In pijance in policijo?

Oziroma ce snemam svoj balkon in hkrati pac ujamem zvoke pijancev?

Ce res lahko bi bil zelo vesel.

Zadnjic sem se prav smejal ko si je en celodnevni pijanec pel " delam delam".
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

SaXsIm ::

Sc0ut je izjavil:

A lahko snemam policaje in pijance kako se derejo? Kolikor vem ne morem.


Ne moreš? A nimaš rok?

Posnami, pa pošlji na policijo. Če te je strah, magar anonimno.
SaXsIm

reeves ::

Če je izdal račun oz. zaključil blagajno po uradnem del. času bo kasiral 2500€ brez pardona

kalorijagr ::

Pojdi na čevape in pivo, sprehodi se 2 minutki do nelastniškega parkinga in življenje ti bo lažje.

r3dkv1c4 ::

Vedno bolj sumim, da spadaš v skupino, katere moti lastna senca.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

qwertyy ::

Kateri bar na lavrici pa, ker sem tudi sam iz tam :)

Vesoljci ::

Ta nasproti špara v rumeni zgradbi na kateri piše dom krajanov.
Pa hvala vsem za nasvete.
Lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prenos vsebine z novega arhiva RTVSLO (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Omrežja in internet
397100897 (282) nijf
»

Nastavitev jakosti ventilatorja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
31058 (326) Twixz
»

Neupoštevanje delovnega časa, je dovoljeno? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5716367 (11746) solatko
»

Kako dolgo traja postopek na trznem inspektoratu

Oddelek: Loža
162096 (107) dripac
»

Pravila (pravna) za prireditve na prostem? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17431863 (29562) KaiV6

Več podobnih tem