» »

Strelišče - kje, kako, možnosti in pravila

Strelišče - kje, kako, možnosti in pravila

Letalec ::

Ker je tukaj očitno kar nekaj poznavalcev in ljubiteljev orožja mislim, da ne bo problema z odgovorom.

Torej punca ima željo nekoč streljati z pravo pištolo. Njen oče je upokojen policaj od kjer domnevam da izvira želja. Streljala ni še nikdar.

Sam sem parkrat streljal z zračno puško in to je vse. Nikdar nisem bil na strelišču, niti nimam neke želje. Raje se držim stran od pravega strelnega orožja, ker mi je malo "creepy".


Mislim da bi bilo odlično presenečenje, če punci poklonim dan oz. uro na strelišču. Seveda nimam pojma kašne so sploh možnosti. Z zračno puško nebi. Je v SLO možno, da nekdo pride na strelišče brez kakršnega koli znanja in s pomočjo inštruktorja postrelja par strelov? Kakšna je izbira orožja? Je možno streljati tudi s polavtomatskim orožjem na ta način (da jo čez teden bolečina v rami spominja na izkušnjo :p)? Kakšne so okvirne cene? Recimo, kakšen paket se da dobiti za 100EUR?

Imam avto, najbližje opcije so mi ljubljana, Škofja loka, Vrhnika.

Hvala za odgovore :)
  • spremenil: Letalec ()

AndrejO ::

http://sddumdum.blogspot.ie/
http://www.sport-ljubljana.si/Park_Rudn...

Pokličeš in se dogovoriš za termin. Simpl kot pasulj.

Dr_M ::

Strelisce na Rudniku je super. Sploh ce prides cez teden dopoldan, je prazno in mas lepo mir.
Predhodno se dogovoris za termin, izberes orozje in gres na poligon, kjer ti vse pokaze in razlozi, potem pa akcija.
Za 100€ se bosta oba kar konkretno nastreljala.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Letalec ::

Ok, hvala za info. Samo še enkrat vprašam. Na obeh straneh imajo navedeno samo izposojo malokalibrskega orožja in pištol. Imajo sicer tudi cene za streliva za (domnevam) polavtomatsko orožje 7,62mm ipd. Ampak nikjer ni videti da bi se dalo zadevo tudi izposoditi za enkratno uporabo. Se načeloma takih kosov orožja na streliščih ne izposoja, in je rezervirano samo za lastnike orožnih listov ki imajo kupljeno svoje?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Letalec ()

Dr_M ::

Mi smo si sposodil beretto in glocka 9mm. To priporocajo za zacetnike.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

otago ::

Pred časom, je bilo na 1nadan.si. Sam sem šel s kolegom in je bilo kul. Streljali, pa smo z malokalibersko pištolo, 9mm glockom, .44 smith&vesson(oz. v tem stilu s precej kicka) in šibrovko.

Unknown_001 ::

Dr_M je izjavil:

Strelisce na Rudniku je super. Sploh ce prides cez teden dopoldan, je prazno in mas lepo mir.
Predhodno se dogovoris za termin, izberes orozje in gres na poligon, kjer ti vse pokaze in razlozi, potem pa akcija.
Za 100€ se bosta oba kar konkretno nastreljala.


+1 za tole.

Smo šli zadnjič z družbo pa vzeli študentski paket. 25 nabojev, inštrukcije, in najem pokalice ter strelskega mesta 28EUR. Malo pokliči pa ti bo gospa prijazno vse povedala kako in kaj.

Moraš pa vedet da ni to poceni hec. Strelja se z 9×19 naboji ki po komadu stanejo 40centov. Preračunano najem pokalice strelskega mesta in 50 nabojev pride ene 30EUR. Edino ne vem če ni treba še osebje plačat da te merka zraven.

Maš pa tam vse živo. Beretta, Glock, CZ (Česka zbrojovka) 75, H/K, Ena hrvaška delana za US trg, Sieg sauer...

V glaven to je v bistvu to kar iščeta. Mo smo bili super zadovoljni, strelišče urejeno, osebje pa tudi prijazno. Če bosta šla ta teden med tednom se mogoče celo srečamo :D
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Blinder ::

Zanimivo. Ko sem jaz spraseval isto mi je bilo receno, da totalno ni sans. Da potrebujes nevemkake papirje vse.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Unknown_001 ::

Blinder je izjavil:

Zanimivo. Ko sem jaz spraseval isto mi je bilo receno, da totalno ni sans. Da potrebujes nevemkake papirje vse.


Poglej si zakonik. Tam piše da lahko rokuješ z orožjem na primernem prostoru pod nadzorom usposobljene osebe.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

luksorzi ::

Na Rudniku je super. S punco sva dala nekih 70€ in sva se lepo nastreljala, za prvič povsem dovolj :)

Je pa tako, kot so že povedali. Inštruktor ti razloži vse glede varnosti, rokovanja itd., izbereš si pištolo (sicer bolj glede na videz, kot kak drug kriterij), potem pa streljat.

Dr_M ::

Unknown_001 je izjavil:

Blinder je izjavil:

Zanimivo. Ko sem jaz spraseval isto mi je bilo receno, da totalno ni sans. Da potrebujes nevemkake papirje vse.


Poglej si zakonik. Tam piše da lahko rokuješ z orožjem na primernem prostoru pod nadzorom usposobljene osebe.



Pri nas je bil un "instruktor" zraven ravno ene 5 minut, potem smo bli pa sami. Pa seveda je omenil, da nabojev ne smemo jemat sabo. :|
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Unknown_001 ::

Dr_M je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

Blinder je izjavil:

Zanimivo. Ko sem jaz spraseval isto mi je bilo receno, da totalno ni sans. Da potrebujes nevemkake papirje vse.


Poglej si zakonik. Tam piše da lahko rokuješ z orožjem na primernem prostoru pod nadzorom usposobljene osebe.



Pri nas je bil un "instruktor" zraven ravno ene 5 minut, potem smo bli pa sami. Pa seveda je omenil, da nabojev ne smemo jemat sabo. :|


Da, ker po zakonu brez orožnega lista in primerne hrambe ne smeš prenašati streliva.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

AndrejO ::

In še v opozorilo herojem: kogar zalotijo, da prenaša strelivo (pa magari en sam naboj), nima pa ustreznih listin, je globa za prekršek zasoljenih 1500 EUR.

Ker to pač niso suvenirji.

Lahko pa si domov odnesejo prazne tulce. Ti pa so suvenirji.

Šmorn ::

Opcija je tudi http://www.strelisce-belit.com/ na Jesenicah. Velika izbira orožja, ampak malenkost dražje. Nazadnje sem bil tam dve leti nazaj je bilo 50 kos 9 mm + inštruktor + najem 1 ura 40 EUR, ostalo, razen 9 mm pa po strelu. Dobiš lahko en kup različnih 9mm, šibrovko, civilno G36, S&W 500 magnum revolver (ta je obvezno za probati), eno predelamo M4 na 9mm... Rudnik je kul drugače za prvič, ni pa izbire orožja. Tudi strelišče v tobačni je ok.

STASI ::

A se da morda na kakem strelišču strelati z ostrostrelsko puško?
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

loveJDM ::

STASI je izjavil:

A se da morda na kakem strelišču strelati z ostrostrelsko puško?


http://www.strelec.si/strelisca/

Z zeleno barvo so označena tista, ki omogočajo streljanje na 300 m ali več. Hkrati (lahko) omogočajo tudi streljanje na krajše razdalje in dinamične discipline.


Potem pa bi moral poklicat pa vprašat,kaj ponujajo

Unknown_001 ::

STASI je izjavil:

A se da morda na kakem strelišču strelati z ostrostrelsko puško?


Kakor mi jeznano imajo na rudniku možnost najema puške z ogledalom in dometom 150m
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Martin Krpan ::

Zakaj pa na puški rabiš ogledalo ?:D
Za streljanje okrog vogala ?

Unknown_001 ::

Martin Krpan je izjavil:

Zakaj pa na puški rabiš ogledalo ?:D
Za streljanje okrog vogala ?


Zatipkal sem se. Ampak mogoč bi lahko bil uporaben ravno zato, da si frizuro popravš, in lahk streljaš s stilom 8-)
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

cegu ::

ZSC (zveza slovenskih castnikov) redno izvaja vaje in tekmovanja. Ne moras iti ravno kadarkoli ker ni odprto vsak dan, je pa 1-2x na mesec celodnevni strelski dogodek.

Super klapa, veliko profijev tudi z drugih drustev pride pokazati svoje. Povsem drugacen obcutek ko je vec ljudi okoli mene ki zna vec. Ne pa kot pa da grem na strelisce v tisti majhen skret pol ure streljat naravnost. Pa se svetujejo ti za tečaje, pa se ugodno je.

ce te zanima kaj vec, pm.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Posest orožja (strani: 1 2 3 451 52 53 54 )

Oddelek: Problemi človeštva
2678479733 (1497) fikus_
»

Imate orožje (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Loža
820202227 (17542) gruntfürmich
»

Zračna pištola

Oddelek: Loža
287682 (4235) Okapi
»

Streljanje na daljše razdalje

Oddelek: Loža
406664 (5030) noraguta

Več podobnih tem