» »

Škoda Octavia Combi

Škoda Octavia Combi

1 2 3
4
5

U2ros ::

4x4 ne. Fwd ja.

krneki0001 ::

kodiaq bo imel 7 stopenjski dsg. Ga je kolega naročil in so mu to zagotovili.

jero_no1 ::

Do zdaj je blo v celi VW grupi pri DSGjih tako, da so imel manjši motorji (npr. 1,6 TDI) 7 stopenj, močnejši (npr. 2,0 TDI) pa 6 stopenj.

krneki0001 ::

Additional engine options include a 148bhp 1.4 TSI petrol and a 178bhp 2.0-litre TSI petrol ( the latter is mated exclusively to a 7spd DSG gearbox and four-wheel drive). A 2.0-litre diesel with 148bhp and 187bhp also features, with the latter also auto-only, while a 114bhp version will also debut at a later date.

Junior7 ::

Pozdravljeni. Pred mesecem sem kupil novo Octavio 2.0 TDI, sedaj imam 3000km in ko sem ugasnil avto je bil vklopljen ventilator. Me pa samo zanima če je to normalno,ali se je mogoče pojavila kaka napaka.
Se zahvaljujem za kakršnokoli informacijo

krneki0001 ::

Ventilator kabine? Ventilator na hladilniku? Ventilator v izpušni cevi? Ventilator na batu?

Kje je ta ventilator?

Aston_11 ::

DPF je delal regeneracijo, ventilator pa je hladil, ko se ga je ugasnilo med regeneracijo. Normalna stvar.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

jero_no1 ::

Normalna stvar, tud meni je rekle prodajalec, da naj se ne čudim, če se bo to na začetku pogosto dogajalo (da bo ventilator po parkiranju še nekaj minut laufal).

JC Denton ::

A ima kdo tu gor Octavio RS 4x4 DSG Diesel? Se jo splača vzet za tak dnar (+/- 30.000€) ali je boljše pogledat drugam?

Invictus ::

Za 30.000 plus dobiš 3 leta star BMW serije 5 ali X6 s 260 konji...

http://gebrauchtwagen.bmw-dreieich.de/
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

St235 ::

JC Denton je izjavil:

A ima kdo tu gor Octavio RS 4x4 DSG Diesel? Se jo splača vzet za tak dnar (+/- 30.000EUR) ali je boljše pogledat drugam?


Sva jo imela v ožjem izboru, pa ni prepričala. Preprosto preplačaš kozmetiko napram klasični octaviji in pod črto ne dobiš kaj dosti hitrešji/boljši avto. Če je povdarek na performancu, dobiš več od na primer Focusa, ki pa je par tisočakov dražji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

SuperVeloce ::

Ne vem, kako se obnaša 4x4 (in dizel verzije), ampak tanova 230 s sprednjim diferencjalom se super pelje, precej bolje od navadnih. Razlika je precej občutna, sploh po takšnem vremenu. Stvar je precej dlje od navadne kozmetike, ni pa to neka huda mrcina jasno...
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Zgodovina sprememb…

letmein ::

Je kdo v zadnjem časi kupoval Škodo Octavio karavan? Zanima me koliko % popusta bi se dalo dobiti, bencinar z neko srednjo opremo za nekih 16k€ je verjetno preoptimistično pričakovat(?) glede na cenik..

erkgheoruugh ::

Pri škodah se da zelo malo ali nič dobit, glede na uradne popuste, ki jih dobiš z raznimi boni, akcijami...

balluf ::

letmein je izjavil:

Je kdo v zadnjem časi kupoval Škodo Octavio karavan? Zanima me koliko % popusta bi se dalo dobiti, bencinar z neko srednjo opremo za nekih 16k€ je verjetno preoptimistično pričakovat(?) glede na cenik..


Sem pred kratkim spraševal po telefonu , za star model oprema Style 10%, za nov model kakšen dodatek (ker je nov model ne morejo dati popusta).
To po telefonu ,verjetno v živo se da še kaj spogajati.
So pa tu na forumu nekateri ki imajo več informacij direktno iz PorscheSlovenija ,bodo oni bolj vedeli.

erkgheoruugh je izjavil:

Pri škodah se da zelo malo ali nič dobit, glede na uradne popuste, ki jih dobiš z raznimi boni, akcijami...


A ti se geografsko nahajaš po tvojem imenu "matajur", ker Stavanja res ne da nič popusta, mogoče par E.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: balluf ()

erkgheoruugh ::

Ne sen ne nahajam, govorim pa iz prve roke za par mesecev nazaj. Zdej za kakšne druge nivoje opreme ne vem, za family pa ni blo šans kaj več dobit, vozilo po naročilu. Mogoče je za vozila iz zaloge kaj drugače.

balluf ::

erkgheoruugh je izjavil:

Ne sen ne nahajam, govorim pa iz prve roke za par mesecev nazaj. Zdej za kakšne druge nivoje opreme ne vem, za family pa ni blo šans kaj več dobit, vozilo po naročilu. Mogoče je za vozila iz zaloge kaj drugače.


Ja, jim laufa prodaja, in ne dajajo popustov radi, razen kakšne malenkosti. Pomoje se bo za novo Octavio spremenilo, sem bral, da zaradi "facelifta" na sprednijh lučeh že zvonijo alarmi v tovarni in ,da ni naročil (avto po naročilu".

Cveto ::

Zanimiva informacija. Glede na "grdost" teh avtom se ne čudim, pa še cene so malo korigirane.

Sicer pa, iz mojih izkušenj, je z popusti pri škodi bolj švoh, razen morda za kak bolje opremljeni avto iz zaloge. V tem primeru so meni ponujali 10% (za 30 jurjev vrednega Superba). Če koristiš akcijo 1%., Family ali kaj podobnega pa popustov ni.

Bencinar z solidno Family opremo (ki je višja kot "srednja" Ambition) pride sicer z 1,2tsi 86 ps motorjem dobrih 17 jurjev. Ni 16, je pa blizu in je dober avto za ta denar. Vozil sem sicer Rapida s tem motorjem in presenetljivo dobro gre.

jero_no1 ::

Cveto je izjavil:


Sicer pa, iz mojih izkušenj, je z popusti pri škodi bolj švoh, razen morda za kak bolje opremljeni avto iz zaloge. V tem primeru so meni ponujali 10% (za 30 jurjev vrednega Superba). Če koristiš akcijo 1%., Family ali kaj podobnega pa popustov ni.


Zanimivo, meni je ravno Stavanja za tak avto (oprema Style) ponudil 15% popusta po mailu, brez osebnega stika in to za avto po naročilu. Večina trgovcev pa ni hotla kaj veliko slišat o popustu in vsi so mi rinl tisto akcijo 1%. Pri modelih Family se kaj veliko popusta ne da dobit, saj naj bi bili to že itak akcijski modeli (če gledaš spisek opreme, jo ima več kot Ambition, ampak je cenejši).
Potem sem pri enem drugem dobil še nekaj % več in ga tam vzel.

Tista akcija 1% je brezveze, razen če imaš samo 2.000€ za polog. Če imaš vsaj za 30 ali 40% pologa, potem se zmeni za klasičen lizing (ali kakšno drugo obliko financiranja) in te bo avto na konc pršel manj kot s tisto 1% 'akcijo'. Mene recimo je avto na koncu prišel skoraj 10% manj, ko sem vzel 40% takoj + lizing 5 let kot bi me tista akcija 1%.

D3m ::

Čisto odvisno, ker imaš dva različna.

Eden je 1% drugi je 1%+
|HP EliteBook|R5 6650U|

Invictus ::

letmein je izjavil:

Je kdo v zadnjem časi kupoval Škodo Octavio karavan? Zanima me koliko % popusta bi se dalo dobiti, bencinar z neko srednjo opremo za nekih 16k€ je verjetno preoptimistično pričakovat(?) glede na cenik..

Porsche Slovenija da max 10% popusta. Več ne dovolijo preprodajalcem.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

balluf ::

Invictus je izjavil:

letmein je izjavil:

Je kdo v zadnjem časi kupoval Škodo Octavio karavan? Zanima me koliko % popusta bi se dalo dobiti, bencinar z neko srednjo opremo za nekih 16k€ je verjetno preoptimistično pričakovat(?) glede na cenik..

Porsche Slovenija da max 10% popusta. Več ne dovolijo preprodajalcem.



Ali ni jero_1 napisal da je dobil 15% ?

St235 ::

September 2016 so ponudili max 10%, razen na model family. Za golfa sva dobila skor dvakrat toliko popusta in je bil na koncu cenejši od Oktavije.

jero_no1 ::

balluf je izjavil:

Invictus je izjavil:

letmein je izjavil:

Je kdo v zadnjem časi kupoval Škodo Octavio karavan? Zanima me koliko % popusta bi se dalo dobiti, bencinar z neko srednjo opremo za nekih 16k€ je verjetno preoptimistično pričakovat(?) glede na cenik..

Porsche Slovenija da max 10% popusta. Več ne dovolijo preprodajalcem.



Ali ni jero_1 napisal da je dobil 15% ?


Mogoče nisem dost jasno napisal - sem kupoval Superba. Ni mi pa čisto jasno, zakaj bi bili pri Octaviji drugačni pogoji popusta (sploh glede na to, da je trenutni model v odhodu).

St235 ::

1001 razlog je, da si dobil več popusta. Lahko je prodajalcu manjkal točno 1 superb do kvote, pa je šel tistih 5% v minus.

balluf ::

jero_no1 je izjavil:

balluf je izjavil:

Invictus je izjavil:

letmein je izjavil:

Je kdo v zadnjem časi kupoval Škodo Octavio karavan? Zanima me koliko % popusta bi se dalo dobiti, bencinar z neko srednjo opremo za nekih 16k€ je verjetno preoptimistično pričakovat(?) glede na cenik..

Porsche Slovenija da max 10% popusta. Več ne dovolijo preprodajalcem.



Ali ni jero_1 napisal da je dobil 15% ?


Mogoče nisem dost jasno napisal - sem kupoval Superba. Ni mi pa čisto jasno, zakaj bi bili pri Octaviji drugačni pogoji popusta (sploh glede na to, da je trenutni model v odhodu).


Pomoje zato ker se Octavi proda več-veliko in jim ni treba dati popusta.

D3m ::

St235 je izjavil:

1001 razlog je, da si dobil več popusta. Lahko je prodajalcu manjkal točno 1 superb do kvote, pa je šel tistih 5% v minus.


Nikoli ne gredo v minus. Nehajte s takimi pravljicami.
|HP EliteBook|R5 6650U|

balluf ::

Itak, da ne.

Buggy ::

nov avto se vedno kupi po tisti oglasevani ceni na medijih v akciji. Ne niti pretpraznikov vec ali pa neke "ugodne opreme v paketu". Ce ti je motor vsec gres v salon in reces tega, ki ga oglasujete bi rad za 15.999...sem preprican, da ne bo slo zako zlahka in bos iz salona odvelekel za vsaj dva jurja brezveznega balasta :)
No vsaj z unimi za 9.999 vem, da so imel tezave dobit po tej ceni ;)

Invictus ::

D3m je izjavil:


Nikoli ne gredo v minus. Nehajte s takimi pravljicami.

Če si podpisal za kako podaljšano jamstvo za 5 (7) let, potem bi mogoče še šel. Ker le to pomeni, da MORAŠ servisirati avto po izteku garancije prav pri njem.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

jero_no1 ::

St235 je izjavil:

1001 razlog je, da si dobil več popusta. Lahko je prodajalcu manjkal točno 1 superb do kvote, pa je šel tistih 5% v minus.


V minus ni šel, je pa zaradi drugega razloga dal (po njegovih besedah) max. možen popust za ta avto.

j4nm4n ::

Na leto in pol stari Octaviji je počila cevka za gorivo. Baje so že imeli na servisu tak primer. Po uri vožnje je steklo vsaj 25 litrov goriva, sodeč po range-u na računalniku.

Slika je izrezana iz videoposnetka ponoči, tako da sorry za kvaliteto :)

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Mavrik ()

abazuu ::

je to v garanciji?

Motion ::

Moglo bi bit.

FTad ::

najprej ductape, potem pa takoj do mehanika.

D3m ::

Kliči asistenco.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Motion ::

FTad je izjavil:

najprej ductape, potem pa takoj do mehanika.
A ni tam gorivo pod ogromnim pritiskom , vsaj pr pri dizlu?

abazuu ::


pri letu in 4h mescih se mi je začelo dogajati to?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: abazuu ()

D3m ::

Normalno.
|HP EliteBook|R5 6650U|

abazuu ::

je to krito v garanciji? nikjer ne najdem podatka...

normalno? kako je lahko to normalno? sploh pri avtomatiku, k ga uporabljaš 80% manj, kot ročnega?

feryz ::

Reklamiraj, bodo menjali.
Meni so cel volan, ogrevan, bla bla.
Ok, ne pri škodi, ampak vseeno. Preveč se obrablja.

D3m ::

Volan so ti menjali zaradi obrabe usnja?
|HP EliteBook|R5 6650U|

jero_no1 ::

abazuu je izjavil:

je to krito v garanciji? nikjer ne najdem podatka...


Meni so pred kratkim menjali pod garancijo prestavno ročico DSG, ker se je krom odluščil iz tistega sprednjega gumba.
Tako da kar pejt do pooblaščenega servisa in ti bodo uredil. Meni so rekli, da bo trajala menjava kompletnega šalthebla cca. 2 uri, tako da sem kar cel dan tam pustil avto.

feryz ::

D3m je izjavil:

Volan so ti menjali zaradi obrabe usnja?
Da. Po enem letu.
Na dveh fordih. Kot že rečeno, niti ne najcenejši. Zaradi vgrajenega ogrevanja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: feryz ()

Motion ::

Ma še kdo tuki octavio 1.6 D pod garancijo. Kolk vas pride menjava olja in filtra (Tamal servis na 15k kilometrov pri pooblaščenem servisu)?

D3m ::

feryz je izjavil:

D3m je izjavil:

Volan so ti menjali zaradi obrabe usnja?
Da. Po enem letu.
Na dveh fordih. Kot že rečeno, niti ne najcenejši. Zaradi vgrajenega ogrevanja.


Kdaj si menjal, ker imam ogtevan volan na Oplu?
|HP EliteBook|R5 6650U|

Buggy ::

tole z volani in menjalnimi rocicami je meni res uganka. Do sedaj nisem imel se pri nobenem avtu oguljenga volana po 250Kkm na vsakem, pa je bilo pri zadnjih treh vedno usnje, pri dveh celo perfororano, ki je se toliko bolj obcutljivo na zazrto svinjarijo in svic.

Sem se pa pogovarjal s sodelavcem, ki je isto kot tale revez na Skodi menjal volan pod garancijo dvakrat na Toyoti verso. Predvidevam, da se eni pac bolj potijo v roke ali pa uporabljajo neprava sredstva za nego avta. Jaz po notranjosti nikoli ne spricam z nekimi lesketajocimi brilli ali karkoli.
Po servisu avta vzamem le moker robcek iz sekreta od otrok za rit, pobrisem konkretno ter nato namazem s Solejo.
Na roki imam pa samo porocni prstan...pa na volanu je vedno ena roka, druga pa konstantno na prestavni rocki.

jero_no1 ::

Motion je izjavil:

Ma še kdo tuki octavio 1.6 D pod garancijo. Kolk vas pride menjava olja in filtra (Tamal servis na 15k kilometrov pri pooblaščenem servisu)?


Če ti kaj pomaga, za 2.0 TDI pride pod 150€.

Motion ::

jero_no1 je izjavil:

Motion je izjavil:

Ma še kdo tuki octavio 1.6 D pod garancijo. Kolk vas pride menjava olja in filtra (Tamal servis na 15k kilometrov pri pooblaščenem servisu)?


Če ti kaj pomaga, za 2.0 TDI pride pod 150€.


Se mi je zdelo nekam drago. Mene je stal 190 skupaj z oljem pr Stavanji.

K0l1br1 ::

Motion je izjavil:

jero_no1 je izjavil:

Motion je izjavil:

Ma še kdo tuki octavio 1.6 D pod garancijo. Kolk vas pride menjava olja in filtra (Tamal servis na 15k kilometrov pri pooblaščenem servisu)?


Če ti kaj pomaga, za 2.0 TDI pride pod 150€.


Se mi je zdelo nekam drago. Mene je stal 190 skupaj z oljem pr Stavanji.

Mene isto pri G7 1.6 TDI, pri naslednjem servisu so dali popust in je bilo okrog 150-160.
1 2 3
4
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

tdi ali tsi (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
16146501 (11893) hojnikb
»

Nova ali stara Octavia? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
11817443 (13506) solatko
»

Karavan do 13.000€ - kaj predlagate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8110787 (7706) Utk
»

Kateri karavan kupiti ? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Na cesti
40990561 (62966) jero_no1
»

Rabljen karavan (2013+) do 22k€ (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
17335284 (28350) Superboyy

Več podobnih tem