» »

Xiaomi mi5, mi5s, mi5 plus

Xiaomi mi5, mi5s, mi5 plus

««
7 / 18
»»

flameir ::

Kumer, cena je že zdaj naravnost fantastična. ;)
Imam namen jutri naročit enega. Najbolje pri TopOne po navodilih iz spletne strani "izberixiaomi.si"?

roberto1 ::

Go for it. Uporabljam tri tedne in je res fantastičen telefon. Jaz sem ga naročil pri Top One z DHL, trajalo pa je nekako 8 dni, da je prišel do mene.


flameir je izjavil:

Kumer, cena je že zdaj naravnost fantastična. ;)
Imam namen jutri naročit enega. Najbolje pri TopOne po navodilih iz spletne strani "izberixiaomi.si"?
Someday never comes!

SumTingWong ::

roberto, koliko imaš SOT? In koliko rabiš da nafilaš iz 10-20% do konca? Kako se kaj GPS odreže (GPS only, ne High Accuracy)?

roberto1 ::

Cca 6-6.5 ur, ko sem nazadnje preveril. Kar se tiče filanja, ne uporabljam quick charginga (ker se pozna na bateriji, ki tako drži občutno krajši čas kot pa če ga polnim "normalno").
GPS sem uporabljal parx z Mapsi in deluje normalno, sicer ga "cold" brez networka nisem preizkusil (itak sem večino časa povezan).
Uporabljam Miui8 6.7.21 beta (xiaomi.eu). Danes sem priključil še MIband2, pa da vidimo če lahko baterijo spravim na kolena po enem dnevu (kar dvomim).
Baterija je za mene osebno res eden izmed highlightov tega telefona + seveda da je vse ostalo v 0. Ne predstavljam si, da bi od telefona pričakoval več (da o ceni sploh ne govorimo)



SumTingWong je izjavil:

roberto, koliko imaš SOT? In koliko rabiš da nafilaš iz 10-20% do konca? Kako se kaj GPS odreže (GPS only, ne High Accuracy)?
Someday never comes!

SumTingWong ::

Hvala ti. Počakam še ta dva dneva kaj bo z Mi Note 2 in pa Redmi 4, pa če ne bo nič konkurenčnega oz p/p, vzamem Mi5.

gregor ::

morda niste opazili ampak mi5 je še malo cenejši, sedaj stane v najcenejši izvedbi 288 usd, kar je cca 260 eur + poštnina 20 eur = 280 eur
čakamo na 250 usd + poštnina ;)?

https://www.aliexpress.com/store/produc...

LP

SumTingWong ::

Se boš pa še načakal, da pride na 250$. Bo moralo prej priti še en ducat Xiaomijev v takem rangu, da bo temu telefonu tako padla cena. Že 280€ je res lepa cena. Če gledaš da za tak denar še A5 '16 ne dobiš, recimo.

gregor ::

sem se samo hecal, saj vem da je dobra cena, je pa vedno lahko še boljša:)
v zadnjih cca 2 tednih je padla iz cca 315 na 288 usd, kar lep padec glede nato da je prej cca 3 mesece bila okrog 315 usd

LP

SumTingWong ::

Ubistvu se je cena dvignila glede na včeraj (sicer malenkost). Včeraj sem dal črnega Mi5 32GB v košarico pri TopOne, pa je bilo pod 283€ z DHL.

Zlikovec ::

vi k ste kupovali pri TopOne, kaj se boljš splača, kupit v EUR ali v USD? Če banka vzame srednji tečaj pri konverziji, bi moglo bit boljš v USD, za ene par €€€€
Ducati Monster, Ducati 750 SS FF, Yamaha XJ6,
Honda Hornet 600, Yamaha Fazer 800, R NineT

knap ::

jaz sem do sedaj vse nakupe opravil v usd
LP

roberto1 ::

Jaz zmeraj v €. Nikoli nisem razmišljal,če tukaj kaj profitiraš. Mogoče se splača poizkusit.
Someday never comes!

FireSnake ::

andyy je izjavil:

Cena ne more padit pod nabavno ceno na kitajskem!! Kako si to predstavljate? Telefon je že zdaj 2x cenejši od konkurenčnih. Če bi cena padla na 200 bi pomenilo, da je nekaj hudo narobe z njim. Sam ga uporabljam zadnji teden, prinesel mi ga je kolega iz kitajske, cena 270 eur. Razlog zakaj je prek Top-one bila v štartu toliko višja je pa v tem, da se ga je prodajalo na kitajskem le prek "Flash-sale", kar pomeni da vsak torek ob 10.00. Praktično nemogoče ga je bilo kupiti, saj je bil vselej v sekundi razprodan. No povečana proizvodnja (ali manjše povpraševanje) pa je v sredini junija ta problem odpravila. Tako se ga sedaj normalno dobi (izjema je le PRO verzija). Cena bo težko nižja (lahko upaš le na padec tečaja). Telefon je pa res odličen. Moti me edino, da zaradi steklenega zadnjega dela rad spolzi z mize/kavča. Tako da je skoraj nujno uporabiti kakšen ovitek :\


Razmišljam o PRO verziji.

Ga je kdo že kupil in kje so cene najbolj ugodne?

gregor je izjavil:

morda niste opazili ampak mi5 je še malo cenejši, sedaj stane v najcenejši izvedbi 288 usd, kar je cca 260 eur + poštnina 20 eur = 280 eur
čakamo na 250 usd + poštnina ;)?

https://www.aliexpress.com/store/produc...

LP


A ni treba DDVja plačat, če govorijo o "No custom duty"
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

veqlargh ::

Kupujte v tuji valuti, da se obračuna konverzija po lokalnem tečaju. Ne obratno. Pa saj je isto za hrvaško no. Vedno plačaš v kunah (s kartico). Ne pa po njihovem tečaju.

kumer ::

FireSnake

ni ddv-ja, ni carine, samo izbrat moraš dhl opcijo, potem gre telefon preko UK do tebe
o tem je že veliko napisanega v drugi xiaomi temi

torej nabavi in čez 7-10 dni boš telefon imel doma :)

FireSnake ::

A so cene na linku, ki sem ga dal najbolj ugodne, al je kje še ugodneje?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

roberto1 ::

Mislim, da je Top One trenutno najugodnejši, kolikor sem jaz spremljal.

lp

FireSnake je izjavil:

A so cene na linku, ki sem ga dal najbolj ugodne, al je kje še ugodneje?
Someday never comes!

FireSnake ::

Hvala.

Zgleda, da bom res naročil zadevo :)

Čeprav ... glede n cene bi bilo mogoče celo smisleno vzet bolj osnovno verzijo, ker so res poceni ... 32GB za 250EUR (kar je res znosno)
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

veqlargh ::

Vzam 64 no, maš polnega snap820 notr.

FireSnake ::

Cena je pa?

Edit: aja, sem videl zdaj, da se cena spreminja.

64GB ima 2.1GHz procesor? To prvič slišim.
PRO ima 4GB RAMa.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

SumTingWong ::

FireSnake ::

Aha, prime verzija ima 2.1GHz procesor.

In na tej povezavi, o kateri govorimo, je 64GB verzija z 2.1GHz procesorjem.

Piše nikjer nič.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

SumTingWong ::

Pri Top-One je trenutno 32GB 280EUR. 64GB je 320EUR. 128GB pa 410EUR. To so nekako končne cene.
64GB verzija ima tudi 2,15GHz procesor. Samo 32GB ima 1.8GHz.

Mene bolj kot gigaherci rajcajo LPDDR4 in UFS 2.0

Zgodovina sprememb…

veqlargh ::

Ja no, samo spet, pri tej kameri boš 32GB lahko hitro zafilal. Ne rečem, da boš, ampak se pa lahko hitro zgodi. Filmi so velki, slike so tud kar velkih velikosti, še mal multimedije si daš gor itd... konc. Ker SD-ja pa nima.

Pr teh cenah bi šel na min 64GB.

BTW, tisti, ki ga imate, a mogoče kdo ve, so kaj tweekali kamero? Ker ja, ko je dobra stvetloba so vse OK, samo ob mal slabši mi ni več delovala tako super. Ponoč mi je irrelevantno :D

kumer ::

The Xiaomi Mi 5: The Android Phone That's The Best Value For Your Money
http://www.forbes.com/sites/rahilbhagat...


After a month of using the phone, which launched just recently here in Southeast Asia, I am happy to say that my skepticism was completely unfounded.
The Xiaomi Mi 5 is proof that the gulf between Chinese smartphones and those from traditional powerhouses like Korea and Japan is no more.
This is a fantastic handset that can stand toe to toe with the likes of Samsung's Galaxy S7 but at around half the price, making the Xiaomi Mi 5 probably the best value-for-power Android smartphone on the market today.


So, all these things considered, should I buy this phone?

At its current price point of around $300, there are few phones out there with such staggering value.
It's specs are top notch, the fingerprint sensor is among the best I have ever used and this is probably the first phone from Xiaomi that I would deem as truly sexy.
I know that personally, with the Xiaomi Mi 5, I have found my new daily driver.

FireSnake ::

veqlargh je izjavil:

Vzam 64 no, maš polnega snap820 notr.


Danes sem naločil in plačal 64GB verzijo.
Zdaj bomo pa videli :)
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

FireSnake ::

Naročl in plačal: zdaj so me pa vprašali:
- ali želim custom ROM (posodobitve niso možne)
- želim international ROM (možnost posodobitev)

Sem jim rekel, naj mi flashajo international ROM, ker želim posodobitve.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

veqlargh ::

Jaz bi raje sealed box, ampak OK, boš povedal a je to global rom od xiaomija ali njihov global rom.

FireSnake ::

Tako ali tako bi ga moral odpret, če bi hotel flashat.
Tako pa so še oni enkrat preverili, če vse vredu dela.

Po moje je global ROM od Xiaomija, ali obstaja še kak drug?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

robertko ::

Če bo kdo naročeval na Top One in bi rad mel popust, mislim da je 5$ in še darilo tempered glass, me naj kontaktira na ZS.

gregor ::

FireSnake je izjavil:

Naročl in plačal: zdaj so me pa vprašali:
- ali želim custom ROM (posodobitve niso možne)
- želim international ROM (možnost posodobitev)

Sem jim rekel, naj mi flashajo international ROM, ker želim posodobitve.


verjetno boš dobil xyz rom od top one brez slo jezika in brez možnosti update-ov
pa še postopek da se boš vrnil nazaj na original rom bo daljši
glej izberixiaomi.si blog za več info

upam, da se motim

lp

FireSnake ::

Ne. So mi zagotovili, da ima international ROM OTA posodobitve.

Kot sem rekel: ROM s slovenščino pa nima posodobitev in buggy je - so mi tudi povedali.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

Veron ::

jst sm vedno naročil "sealed box".

SumTingWong ::

Je kdo naročeval preko Spemall?

https://www.spemall.com/XIAOMI-5-5-2-In...

Cena je sicer ~18€ višja kot pri TopOne, dobiš pa za to ceno 2 leti EU garancije.

LuGi ::

SumTingWong je izjavil:

Je kdo naročeval preko Spemall?

https://www.spemall.com/XIAOMI-5-5-2-In...

Cena je sicer ~18€ višja kot pri TopOne, dobiš pa za to ceno 2 leti EU garancije.


Jst "Redmi Note 3 Pro 2016-04-11" brez pripomb in dodatnih stroskov :)

kumer ::

očitno bomo dočakali tudi mi5 extreme oz 5s

Xiaomi Mi 5s Specifications Leaked: Snapdragon 821, 6GB RAM & 256GB ROM
http://www.gizmochina.com/2016/09/11/xi...

Xiaomi Mi 5S Specs Sheet Leaks on AnTuTu, Confirms SD 821
http://www.gizmochina.com/2016/09/12/xi...

Specs leak for Xiaomi Mi 5s: 6GB of LPDDR4 RAM, Snapdragon 821 SoC and 3490mAh battery
http://www.phonearena.com/news/Specs-le...

Xiaomi Mi 5S Might Get Snapdragon 821, 2K Display and 4GB RAM
http://www.news18.com/news/tech/xiaomi-...

še nič o ceni in datumu izida

LP

Fairplay ::

Sem bil že prepričan, da ga kupim, potem pa sem videl ta bend test na youtube:

Ste lastniki tega telefona kupili kakšno ohišje, ki bi to preprečilo? Plastična ohišja tu ne pomagajo veliko.
Se je komu telefon že zvil? Zmeraj pazim na telefon, ampak nesreče pa se ne da zmeraj preprečiti.

roberto1 ::

Vsi ti videi so super informativni, ampak ne predstavljam si scenarija po katerem bi moj mi5 tako zvil (v avtu sem recimo v zadnjem žepu sedel na njem kar nekaj časa in ni bilo nič). Uporabljam pa originalni Xiaomi slim case, ki je sicer bolj trša plastika, še vedno pa ga lahko komot zviješ.

Gre za ekstreme, verjetno kak drug telefon podobno ali še prej poči.
Če delaš v gradbeništvu, potem mogoče mi5 ni za tebe:), drugače pa ne vidim nekega razloga, da bi to vplivalo na odločitev.
Someday never comes!

FireSnake ::

Moje naročilo je že v LJ.
Glede na to, da je DHL express mora biti pri meni še danes.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

Fairplay ::

roberto1 je izjavil:

Vsi ti videi so super informativni, ampak ne predstavljam si scenarija po katerem bi moj mi5 tako zvil (v avtu sem recimo v zadnjem žepu sedel na njem kar nekaj časa in ni bilo nič). Uporabljam pa originalni Xiaomi slim case, ki je sicer bolj trša plastika, še vedno pa ga lahko komot zviješ.

Gre za ekstreme, verjetno kak drug telefon podobno ali še prej poči.
Če delaš v gradbeništvu, potem mogoče mi5 ni za tebe:), drugače pa ne vidim nekega razloga, da bi to vplivalo na odločitev.


Se strinjam, ampak ko sem gledal še teste drugih primerljivih telefonov, izgleda, kot da se je xiaomi mi5 zlomil praktično brez pritiska.

kumer ::

katerih primerljivih tel, če to primerjaš z s7 ipd potem je jasno da je samsung bolje narejen
samo razlika v ceni pa tudi ni majhna

če z telefonom ravnaš normalno se nima kaj zgodit, če pa boš izvajal teste pa ....

verjetno je nekaj mio lastnikov mi5, pa nisem zasledil da bili kakšni problemi z tel

LP

roberto1 ::

jap...729€ proti 270-280 je kar razlika. Nekaj mora bit "slabše", čeprav kot sem rekel - nič manj mirno ne spim zaradi tega in podobnih videov, ki verjamem da so legit. Kolikor je pa to dejansko koristna (in odločujoča) informacija za uporabnika, pa je odvsino od posameznika.
Jaz osebno bi si ga kupil kljub temu videu, ker je enostavno cheap as f, za to kar ponuja:)
Someday never comes!

Fairplay ::

Zato pa sem napisal na forum, da slišim mnenje tistih, ki ga že imajo :)
Drugače pa naj bi bil Nexus 6P podobno lomljiv :)

next3steps ::

Konec koncev je pa telefon odlično sestavljen, le en srednje kvaliteten aluminijast okvir ima.
Not so bad.

roberto1 ::

To bi lahko držalo, ker uporabniki pravijo, da je bil Mi4 dosti bolj trpežen kot pa mi5, ravno zaradi tega okvirja. Je pa za razliko Mi5 kar se trpežnosti ob pritisku tiče recimo Oneplus 3 monster.
Kar je sicer za cca 120EUR zraven tudi še vedno super izbor. To bi bila moja druga opcija, če ne bi bilo pametne zadeve do 5.2. 5.5 mi je že malo prevelik.
Drugače pa super telefon!

next3steps je izjavil:

Konec koncev je pa telefon odlično sestavljen, le en srednje kvaliteten aluminijast okvir ima.
Not so bad.
Someday never comes!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roberto1 ()

knap ::

morda pa se splača počakat na mi 5s, več o njem pa zgoraj v tej temi
morda bo bolje narejen in seveda veliko hitrejši ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: knap ()

FireSnake ::

Dobil Mi 5 64GB s polno hitrostjo procesorja.

V krempljih sem prej imel 32GB različico, ki mi je bila za odtenek prepočasna.

Kot so zgoraj rekli: tale kitajci ni za vsakega. Obsataj rizik, da zadeva crkne. Garancije v SLO ni.

Ampak, zadeva kar leti, moram priznat.

Nekoga je skrbelo, da ne bi imel OTA posodovitev (zagteval sem, da ga odprejo in naložijo uradni international ROM). Danes smo že posodabljali.

Skratka: za 320 € sem dobil to, za kar drugi plačujejo 700+ EUR.
Pa še ohranjenega Z3 compact prodam za pameten denar, pa je to to.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

FireSnake ::

Kakao dolgo se ta zadeva polni? Niso omenjali neki fast charge?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

roberto1 ::

Sicer naj bi po navedbah Qualcomma, Mi5 bil QC 3.0 certificiran, ampak po disclaimerju naj bi bilo odvisno od proizvajalca, če to funkcijo dejansko omogoči. Meni je najhitreje napolnilo mi5 32 v 1 uri in 35 minutah, kar ni stellar, je pa ok. Poizkušal sem poleg priloženega polnilca še s QC 2.0 certificiranim in dobil približno enak rezultat. 3.0 polnilca nimam, tako da ne morem potrdit, če dejansko deluje.

FireSnake je izjavil:

Kakao dolgo se ta zadeva polni? Niso omenjali neki fast charge?
Someday never comes!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: roberto1 ()

FireSnake ::

Torej bi s priloženim polnilcem zadevo nafilal v uri in pol?

Jaz ga v službi z 2A polnilcem filam že celo dopoldne ....
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()
««
7 / 18
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

xiaomi telefoni in ostale naprave (strani: 1 2 3 4371 372 373 374 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
186633201102 (3753) kanarin
»

Nov telefon za cca 200€ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
10021622 (2591) kanarin
»

Flashanje Xiaomi naprav (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
496100376 (16792) _ssd_sata
»

Xiaomi mi6 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
19828184 (10893) ufka
»

MIUI v slovenskem jeziku (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
20335375 (18427) BOCo.

Več podobnih tem