» »

Letne gume 2016

Letne gume 2016

          ::

SuperVeloce je izjavil:

Red_Mamba jih zihr še nima. Ampak ja, gume so med najboljšimi, zato ti za "tastaro" ni potrebno skrbeti. Mogoče ji edino obraba ne bo všeč. Lahko pa jo prosiš, da ti "da en krog" in nam sporočiš tvoje občutke


Stara jih ziher ne bo obrabila, ker vozi po polžje. Za krog pa bom na žalost moral najprej napraviti izpit.

RedDrake ::

tomazic89 je izjavil:

RedDrake je izjavil:


Vprašanje pa je - ali je vožnja s 45 gumo precej bolj neudobna kot s 55?


Pri tvoji dimenziji je torej razlika v visini stene gume 11.825cm proti 10.125. Kar pomeni da je 45 za dobrih 14% nizja. To je zelo malo in se vedno je precej visoka. Mislim da v udobju ne bo bistvene razlike, prej bi rekel da bo boljsi obcutek na volanu ob voznji skozi ovinke (zaradi sirse in malenkost nizje gume). Osebno bi sel na 17".


Aha, saj pravim, nimam ravno veliko izkušenj, ker sem večino kilometrov pregural na 185/65 in 195/65.
Sem drugače seznanjen s tem kaj te cifre pomenijo (širina v mm, debelina v %, radij feltne v colah), ampak številka je eno, občutek pa drugo :)
Dimenzije pa ima čudne ja, poleg gornjih dveh še 205/65/15.

max00slo ::

Vidim da je kar nekaj ljudi nabavilo Continentalke... Imel najprej ob nakupu avtomobila gor 2ke... dobre ob dežju in suhem, močna obraba nasplošno slabo zadovoljen. Nato nevem zakaj, kupil isto Continental vendar tokrat 5ke in v dežju polom..., suho dokaj ok, poraba zopet porazna. Tako da vsem odsvetujem tole. Je pa res, da ni bil model premiumcontact ampak ContiSportContact.

Sedaj išem nove... v petih letih 90.000km. Zamenjal 2x4 zimske (dobre še za 1-2 sezone trenutne) in 2x4 letne. J***š znamko. Grem na Savo.
Si non confectus, non reficiat.

SuperVeloce ::

v 90k km si porabil prvi plus drugi par letnih in zimskih do polovice?! Kakšna je pa tvoja vožnja in koliko je težek avto?
V 90k km jaz ne znucam niti en komplet zimskih+letnih do konca... pa jih ne šparam, daleč od tega.
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Zgodovina sprememb…

max00slo ::

Ja, mlada "bedasta" glava bila prva tri leta. Gas v ovinke. Kljub vsemu je bila poraba gum res slaba v primerjavi z drugim avtomobilom podobne vožnje.
In če te že zanima - sam sem si kupil avto in tudi gume, tako da sam odgovarjam za stroške ki sledijo ob takšni uporabi vozila :)

Avtomobil je pa Megane 3.
Si non confectus, non reficiat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: max00slo ()

SuperVeloce ::

Nisem hotel namigniti, da je obraba zaradi "prazne" glave oz. norosti. Le pač hotel sem vedeti kakšne relacije, način vožnje in teža/moč avtomobila je pripomogla k temu.

Avto imo vpliva vsaj toliko, če ne še več, kot vožnja. To vidim recimo v primerjavi z dvema korejcema, cee'd 2.0crdi karavan in accent 1.5crdi. Čeprav ima slednji manjši obseg gum in tudi ožje dimenzije, iste gume dlje zdržijo (sploh robovi) pri istih dveh voznikih (s podobno vožnjo) in bolj ali manj podobni mešani vožnji (od avtocest in mesta pa vse do vaških "gorskih" cest, recimo Črnivec). Letos sta oba začela zimo z novimi TS850 (205-55-16 in 185-65-14), tako da pri teh bomo še videli... ampak da bi zimaki zdržali dobrih 25-30k km se pa še ni zgodilo.
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Zgodovina sprememb…

VelkBla ::

Pomojem bom vzel Goodyear EfficientGrip ali Continental EcoContact 5. Mal sem razmisljal tudi kaksne Michelin Primacy.

Domobrancek ::

Katere gume bi pa meni predlagali? Čez teden se vozim na bolj kratke razdalje (okoli 5km) za vikend pa grem kdaj pa kdaj na kakšno "malo daljšo" pot (30km+). Vozim se bolj malo zato nevem kakšnih gum ne potrebujem..nebi pa tudi rad imel ravno najcenejše kitajske :)). Dimenzije so 185/55/15 cena pa naj bo do nekje 50EUR na gumo. Hvala Lp

Zgodovina sprememb…

jurre ::

jaz bi izbral Continental glede na moje izkušnje. Bi jih vzel letos spet, pa v moji dimenziji ni ne premium, ne sport contact 5, samo contact 2 (precej draga in poraba goriva F). Zdaj sem nabavil Uniroyal Rainsport 3, bom videl kaj bo (2-ka mi je bila OK, razen glasnosti zaradi smrekastega profila).

MadMax ::

V "postopku" je nabava 215/45-17, sem imel oko zapičeno v Fulda SportControl FP (cca 85eur, tudi najtišje), pa so jih v zadnji Motoreviji praktično spljuvali...
Km se ne dela veliko, zato obraba ni kriterij da bi ga upošteval, prav tako ne poraba. Načeloma naj bi zdržale 3-4 poletja, ne bi rad da bi že drugo poletje postale trde...
Ima kdo izkušnje-predloge, kaj bi bila alternativa?
Continental SC5 so ranga 110eur, pa še glasne.
Dunlop sportmaxx cenovno vmes, naj bi bile tudi tihe.

In še nekaj, razlika med "običajnimi" in XL: vem, da so XL za večje obremenitve (ojačani boki), ampak koliko se to pri sicer enaki gumi pozna pri sami vožnji, pa koliko je XL težja od navadne?
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

T-Majo ::

Iščem nekaj podobnega v 16 colah; torej 205 ali 215 - sem že v nekaj temah vprašal. Vsak vulkanizer predlaga svoje.
Torej Passat 2.0 TDI;
varianta a) 205/55/R16
varianta b) 205/55/R16 XL
varianta c) 215/55/R16
varianta d) 215/55/R16 XL

Ima kdo izkušnje? Trenutno so gor Dunlup WinterSport 4D 205/55/16. So čisto ok, vendar na pri večji hitrosti na AC, kadar je avto poln malo plavajo.

Na Fuldo ti lahko rečem, da je Sava dela. Doma imam EcoControl in je super ampak glasna. Enako mi je vulkanizer rekel za sport control.

Tyre reveiw ima čisto obratne ocene kot Adac testi in vsi ostali testi, ki jih večina copy/pasta :)

SuperVeloce ::

Kar sem jaz kupoval, se mi je zdelo, da adac najbol zadane. Drugače pa, če imaš veliko obteženega in ti sedaj plava, bo XL verjetno prav prišel. Jaz imam pri enem avtu "problem", ker imajo vse predpisane dimenzije le eno možnost nosilnosti in bi vsaj zimske na manjših felgah raje imel malo več... ampak če nihče ne izdeluje ;(
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Zgodovina sprememb…

Domobrancek ::

Na AMZS-ju so že opravili teste letnih pnevmatik za leto 2016. Nevem pa, če so te testi zaneslivi :D

https://www.amzs.si/motorevija/pnevmati...

jnovak ::

Domobrancek je izjavil:

Na AMZS-ju so že opravili teste letnih pnevmatik za leto 2016. Nevem pa, če so te testi zaneslivi :D

https://www.amzs.si/motorevija/pnevmati...
A so res opravili teste, ali so samo NEM ADAC kopirali in prevedli?

Aha, sry, vidim, da so celo lepo napisali: "test pnevmatik opravili v sodelovanju s partnerskimi avtomobilskimi klubi kot so nemški ADAC, avstrijski OAMTC, švicarski TCS".

Anyway, po branju teh testov oz. rezultatov imam ponavadi več vprašanj kot odgovorov :)

1. Pri katerih temp. so opravili teste? So letne testirali tudi na 50+ stopinj asfalta? Se res enako dobro (ali slabo) obnašajo pri +10 in pri +30?
2. Na katerih cestah so testirali; asfalt v SLO ni enak tistemu v DE/AT ... tako da je tudi obnašanje pnevmatike drugačno.
3. Ja, super, imam info za nove pnevmatike. Kako bo po 500 km oz. po 5-10k km? Bo še vedno najboljša najboljša, ali bo le-ta slabša od tiste "srednje"?

In potem še kombinajcije teh vprašanj med seboj; pa avtomobili na katerih so opravljali teste (teža, pogonska kolesa, ...)

theBill ::

Še dva Auto Bildova testa 2016, sicer samo osnovni podatki, celoten in precej bolj obširen test je plačljiv. Se ga najde tudi zastonj, ampak se mi ne da googlat.

Touring gume 205 55 R16
http://www.autobild.de/artikel/sommerre...
http://www.tyrereviews.co.uk/Article/20...

UHP gume 225/45 R17
http://www.tyrereviews.co.uk/Article/20...

RedDrake ::

jnovak +1

Verjetno je tyrereviews potem bolj relevanten podatek, ker tam uporabniki napišejo svoje izkušnje, ki so sicer res subjektivne, a upoštevajo celotno življensko dobo pnevmatike.

Še vedno pa me bega, kako lahko enaka pnevmatika tudi tam dobi diametralno nasprotne ocene - en pravi da je smrtno nevarna, drugi da boljšega oprijema še ni imel.
Pa bodi pameten ...

SuperVeloce ::

RedDrake je izjavil:

jnovak +1

Verjetno je tyrereviews potem bolj relevanten podatek, ker tam uporabniki napišejo svoje izkušnje, ki so sicer res subjektivne, a upoštevajo celotno življensko dobo pnevmatike.

Še vedno pa me bega, kako lahko enaka pnevmatika tudi tam dobi diametralno nasprotne ocene - en pravi da je smrtno nevarna, drugi da boljšega oprijema še ni imel.
Pa bodi pameten ...

Dobi različne ocene zato, ker ljudje z različnimi avtomobili in različnimi pričakovanji popolnoma subjektivno ocenjujejo... To je tako, kot jaz za kakšne svoje letne športne modele vedno berem, kako jih nesejo v 20k km, ocena je seveda precej nizka zaradi tega, a glej ga zlomka meni zdržijo 2x toliko (vsaj), pa sem daleč od počasnega voznika. Ne moreš dati ocene 2/10 za porabo ali obrabo, če si kupil ultrašporten model in ne eco-plastikfantastik, samo zato ker ne zdržijo toliko kot "touring" gume.

3. Ja, super, imam info za nove pnevmatike. Kako bo po 500 km oz. po 5-10k km? Bo še vedno najboljša najboljša, ali bo le-ta slabša od tiste "srednje"?

Misliš, da testirajo samo 500km? Zelo dvomim. Sicer pa vsaj po mojih izkušnjah se cenejši modeli (in recimo sorazmerno z ocenami na teh testih) slabše starajo.
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

Zgodovina sprememb…

kuvanasarma ::

No uglavnem, jaz sem vzel EFiicientGripPerformance ker so sicer na 3 leta starem testu za točno mojo dimenzijo bile najboljše.
Glede na to da ni nekih "novih" gum (continental conti 6,7,8 ipd) sem vzel kar te.
Občutke sporočim od četrtka naprej, če koga zanima seveda :)

Red_Mamba ::

          je izjavil:

SuperVeloce je izjavil:

Red_Mamba jih zihr še nima. Ampak ja, gume so med najboljšimi, zato ti za "tastaro" ni potrebno skrbeti. Mogoče ji edino obraba ne bo všeč. Lahko pa jo prosiš, da ti "da en krog" in nam sporočiš tvoje občutke


Stara jih ziher ne bo obrabila, ker vozi po polžje. Za krog pa bom na žalost moral najprej napraviti izpit.


res je, jaz nabavim felne in continentalke naslednji teden ko se vrnem iz ZDA :)
[st.slika https://img.shields.io/badge/Slo-Tech-green.svg test]
Linkedin >> http://goo.gl/839Aua
Mamba's Crypto & ICO's: https://t.me/joinchat/AAAAAExTkO4P4UDy0fIZdg

red_baron ::

če slučajno kdo kupuje CONTINENTAL CONTIECOCONTACT 5 195/55/16..

Prodam praktično nove letne gume- narejenih imajo 1400 kilometrov poleti. Gume sem dobil pri nakupu novega vozila in so bile vožene 3 mesece.

Gume so znamke Continental contiecocontact 5. Dimenzija je 195/55/R16. Datum izdelave je 19 teden leta 2015(1915).

Gume imajo več kot 7 mm profila.Gume so bile shranjene suhe in na suhem mestu!

Kontakt: mamut76@gmail.com. CENA JE 229€/4 gume.Možna dostava Šk. Loka-Kranj.
Več o gumi in ceni:

NAJCENEJŠA USTREZNA GUMA NA CENEJE.SI:

https://www.ceneje.si/Izdelek/2708643/a...

ALI:
http://www.span.si/CONTINENTAL_POTNISKE...


Možna dostava Šk. Loka-Kranj.

abyssus ::

Passat, 2.0, 235/45/R17, katere?

https://www.mimovrste.com/letne-avtomob...
https://www.mimovrste.com/letne-avtomob...

Oboje pobral iz "AMZS" testa - ima kdo izkušnje z enimi ali drugimi? Ne spoznam se na gume najbolj, katera se zdi boljša? Še kakšna alternativa?

spenstar ::

abyssus je izjavil:

Passat, 2.0, 235/45/R17, katere?

https://www.mimovrste.com/letne-avtomob...
https://www.mimovrste.com/letne-avtomob...

Oboje pobral iz "AMZS" testa - ima kdo izkušnje z enimi ali drugimi? Ne spoznam se na gume najbolj, katera se zdi boljša? Še kakšna alternativa?

Dal si dve gumi kjer je ena sportna druga pa eco.touring guma. Ce bi dal primerjavo Pirelli P Zero potem bi lahko primerjal z Continental SportContact. Drugace je Continetal boljsa guma (jaz imam SportContact 5 v 205/50/17). Poglej se za GY Efficient Performance, Michelin Pilot Sport, Nokian.
http://www.oeamtc.at/media/download/201...
SPENSTAR--builder

rok_p ::

Imel na passatu
1. Conti 2, dobre
2. Semperit speedlife, boljse in se dlje so zdrzale
3. Kumho ecowing, dobre.
4. Zdaj sem nabavil pa goodyear eff.grip
Lahko recem, da so vse gume bile ok, tudi pri hitri voznji in v dezju.

Zimske:
1. Fulda - hitra obraba
2. Michelin alpin 4 ) drzijo zdaj 4 sezono, slabe v snegu
Proti savi eskimo s3 sta obe v snegu porazni.

Dimenzija vseh ke 205/56r16
rok

abyssus ::

spenstar je izjavil:

abyssus je izjavil:

Passat, 2.0, 235/45/R17, katere?

https://www.mimovrste.com/letne-avtomob...
https://www.mimovrste.com/letne-avtomob...

Oboje pobral iz "AMZS" testa - ima kdo izkušnje z enimi ali drugimi? Ne spoznam se na gume najbolj, katera se zdi boljša? Še kakšna alternativa?

Dal si dve gumi kjer je ena sportna druga pa eco.touring guma. Ce bi dal primerjavo Pirelli P Zero potem bi lahko primerjal z Continental SportContact. Drugace je Continetal boljsa guma (jaz imam SportContact 5 v 205/50/17). Poglej se za GY Efficient Performance, Michelin Pilot Sport, Nokian.
http://www.oeamtc.at/media/download/201...


Hvala za odgovor. Saj pravim, ne spoznam se na te zadeve, sem dokaj mlad - prvič kupujem letne gume. Obe sem vzel iz testa pa da sem približno ime poznal. Bom še preveril te, ki si predlagal. Hvala še enkrat. :)

cvizl ::

D3m je izjavil:

Ohhh ja. Bliža se čas, da prvič preizkusim Nexen na 225/45 R17.


Si že testiral in,če si,kakšni so rezultati. Ogledujem si ravno to dimenizijo.

D3m ::

Jutri montirajo. Poročam.
|HP EliteBook|R5 6650U|

D3m ::

No po par 100 km lahko za enkrat pohvalim nakup gume Nexen 225/45 R17 N8000.

Ceste se lepo držijo in tihe so tudi.

Lp.

Poročam čez par 1000 km.
|HP EliteBook|R5 6650U|

Riff ::

jst mam pa že 7 let stare letne gume: bristone 205/65/15 :D

T-Majo ::

rok_p je izjavil:

Imel na passatu
1. Conti 2, dobre
2. Semperit speedlife, boljse in se dlje so zdrzale
3. Kumho ecowing, dobre.
4. Zdaj sem nabavil pa goodyear eff.grip
Lahko recem, da so vse gume bile ok, tudi pri hitri voznji in v dezju.

Zimske:
1. Fulda - hitra obraba
2. Michelin alpin 4 ) drzijo zdaj 4 sezono, slabe v snegu
Proti savi eskimo s3 sta obe v snegu porazni.

Dimenzija vseh ke 205/56r16


Si imel letne in zimske potem kar 205? Sem v dilemi - vzeti letne 215 ali 205. Cena na komplet je več kot 100€ razlike. S tem, da 215 še lahko dobim XL ojačane.

MxxW5 ::

Zelo kratko vprašanje. Na mimovrste sem naročil 4 gume Dunlop Sport Bluresponse 195/65/15. Po prevzemu sem opazil, da sta bili dve gumi narejeni v drugem tednu 2016 (2/16), ena v sedemintridesetem tednu 2015 (37/15) in ena v enainpetdesetem tednu 2015 (51/15). Gume so sicer glede vsega ostalega enake.

Je to problem?

D3m ::

Ne.
|HP EliteBook|R5 6650U|

energetik ::

jnovak je izjavil:

Domobrancek je izjavil:

Na AMZS-ju so že opravili teste letnih pnevmatik za leto 2016. Nevem pa, če so te testi zaneslivi :D

https://www.amzs.si/motorevija/pnevmati...
A so res opravili teste, ali so samo NEM ADAC kopirali in prevedli?

Aha, sry, vidim, da so celo lepo napisali: "test pnevmatik opravili v sodelovanju s partnerskimi avtomobilskimi klubi kot so nemški ADAC, avstrijski OAMTC, švicarski TCS".

Anyway, po branju teh testov oz. rezultatov imam ponavadi več vprašanj kot odgovorov :)

1. Pri katerih temp. so opravili teste? So letne testirali tudi na 50+ stopinj asfalta? Se res enako dobro (ali slabo) obnašajo pri +10 in pri +30?
2. Na katerih cestah so testirali; asfalt v SLO ni enak tistemu v DE/AT ... tako da je tudi obnašanje pnevmatike drugačno.
3. Ja, super, imam info za nove pnevmatike. Kako bo po 500 km oz. po 5-10k km? Bo še vedno najboljša najboljša, ali bo le-ta slabša od tiste "srednje"?

In potem še kombinajcije teh vprašanj med seboj; pa avtomobili na katerih so opravljali teste (teža, pogonska kolesa, ...)
Po mojih izkušnjah te testi vsaj za manjše/ožje dimenzije ne držijo. Na običajnih LJ cestah je asfalt tako zlizan, da po mojih meritvah na mokrem odpovejo vse letne, zimske pa držijo solidno. Zato tudi vozim zimske od začetka oktobra do začetka maja, letne le za največjo vročino.
Po mojih izkušnjah letne v manjših dimenzijah postanejo za en drek na mokrem že po 1-2 sezonah (čeprav že nove niso OK).

foofighter ::

a je kdo kupoval zimske gume po koncu zimske sezone? Se da dobiti kakšen ugoden popust? Na hitro sem pregledal spletne trgovce, pa nisem zasledil nobenih posebnih akcij...

-Kai- ::

@OP, odlična guma v vseh kriterijih za tvojo dimenzijo je Hankook Ventus prime 3

Jaz imam sicer letne 195/45 R16-Continental Contisportcontact. Zdaj ne vem točno keri model, se mi ne da it gledat v garažo. Gume so 2012 letnik, kupljene pa 2013. Ni glasnosti, dobra lega na cesti, obraba sprejemljiva, poraba-nimam pojma. Glede, na to, da mi avto kuri 5,5-6, dovisno od vožnje, ne vem koliko je tu faktor gume.
Z gumo sem bil do lani zadovoljen, potem pa sem lani parkrat opazil, da na res gladkem asfaltu, v dežju, gume niso popolne.

Sodelavec pa ima na P407 18" neke ameriške. 2x mi je že povedal ime znamke pa si ne morem zapomnit. Vozi bolj dinamično pa je rekel, da je guma top. Ima jih sedaj tretjo sezono, letos bodo odslužle, pa je rekel, da kljub temu, guma funkcionira perfektno tako v suhem, kot dežju.

tomazic89 ::

Jaz Hankook nebi svetoval nikomur. Najbolje da enostavno pogledas na http://www.tyrereviews.co.uk/. Tu imas mnenja ogromno ljudi in navadno je neko popvprecje teh ocen kar realno.
Sam sem navbavil Goodyear Eagle F1 Asymmetric 2 (ker AS 3 se ni na voljo v dimenziji za moja zadnja kolesa). Je pa to bolj performance guma, ne vem ce obstaja v manjsih dimenzijah.

alkoo ::

Najprej eno offtopic vprašanje ampak me zelo zanima in ne najdem odgovora. Zakaj 25-30% razlika v ceni med 225/50/17 in 225/45/17? Oboje enaka nosilnost in hitrostni razred. Za 2,25 mm višjo stranico je toliko dražja proizvodnja? V čem je poanta?

Ali za GY eagle F1 as3 že obstajajo kakšni "uradni" testi? Jaz najdem samo proizvajalčeve in ocene na tyrereviews.

GrimReaper ::

225/45/17 je bolj razširjena, je standardna dimenzija za C razred avtomobila. Večja proizvedena količina pa pomeni manjšo ceno. Vsaj tako si sam razlagam.
Več potrebnega materiala pri višjem preseku, kot ti namiguješ, pa pomoje ne vpliva kaj dosti na ceno. Če bi šlo za 225/70/17 mogoče že, ne pa v tvojem primeru.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

SuperVeloce ::

Bo verjetno kar držalo. Razen par izjem, za katere bi pričakoval padec cen, ker se vse pogosteje uporabljajo, so ti "golf standard" obsegi najcenejši. Primer so 195-65-15, 205-55-16 in 225-45-17, ki so dokaj ugodni vsak v svojem rangu. So pa to tri dimenzije, ki ponavadi pašejo na isti avto.
ryzen 5900x, MSI 5700xt Gaming X, 2x16GB 3600CL16, 850evo+860qvo, Fractal Mini C

alkoo ::

Hvala za razlago. Recimo, da je do neke mere sprejemljiva :)

Drugače pa sem sedaj pred dilemo. Goodyear ali Continental? Eagle as3 (nekaj super ocen na tyrereviews.co.uk, malo cenejša in naj bi bila zelo tiha) ali sport contact 5 (preverjeno odlična guma ampak je nekoliko glasnejša in se zelo hitro obrabi - že sedanjo SC3 sem kar hitro porabil pa se vozim predvsem po AC)? SC6 žal (še) ne delajo v 17", jaz pa bom moral menjati gume v max 2 mesecih.

Za kaj bi se odločili?

Fizikalko ::

Sam imam ravno ti dve - eno na starem Superbu (Conti), eno na novem Superbu (Eagle). Vsekakor sta obe odlični, ampak(!), Continental se res orenk preveč obrablja. Meni je po dveh poletjih že več ali manj pri koncu. Eagle v istem obdobju cca na pol življenjske dobe.

Primeta obe super.

Unknown_001 ::

GrimReaper je izjavil:

225/45/17 je bolj razširjena, je standardna dimenzija za C razred avtomobila. Večja proizvedena količina pa pomeni manjšo ceno. Vsaj tako si sam razlagam.
Več potrebnega materiala pri višjem preseku, kot ti namiguješ, pa pomoje ne vpliva kaj dosti na ceno. Če bi šlo za 225/70/17 mogoče že, ne pa v tvojem primeru.


Si kar prav razlagaš. Stroški priprave linije, razvoja pnevmatike in podobne zadeve ki koštajo preden sploh zaženeš proizvodnjo se porazdelijo med število izdelkov. Na koncu mora prodaja pokriti proizvodnjo in stroške pred "štepanjem" . Nekako logično je, da je smiselno konkurirati tudi cenovno in zato se tudi zgodi razporeditev stroška med izdelke, katerim je treba ceno potemtakem čim bolj prilagoditi glede na prodajo. Torej končni sklep je, večja kot je serija izdelkov, manj proizvodnega stroška na kos imaš v povprečju. Zato so potem razne ekstra zadeve po naročilu dražje. Ker je treba vse priprave in še proizvodnjo plačat, poleg neke osnove od katere ima firma dobiček.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Mateeej ::

Pozdravljeni!
mene pa zanima Vaše mnenje glede širine gume,kolebam med nakupom 205 in 215..ima širša guma kakšne prednosti(mislim na letne gume)!

hvala!

d4vid ::

Avto gre slabse, ma visjo porabo, se pa bolje drzi ceste. Ampak dokler je 10 razlike, tega ne bos opazil.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

fopi ::

poznate www.gume.si? Naj bi bila neka češka firma. Ima kdo izkušnje, so nazesljivi? Nekaj znamk je cenejših kot pri nas.

N0t0ri0us ::

nimam pojma. Sem pa našel svoje gume par evrov ceneje skupaj s poštnino - ki je ni, kot v SLO. Sem jih kar naročil :D

Tech_Nut ::

Dimenzija gum 195/65 r15. Ali naj kupim Michelin Energy Saver+, Continental PremiumContact5, Dunlop Blursponse ali Goodyear EfficientGrip Performance?

Delalo se bo med 30.000 do 50.000 km letno, regionalne ceste in avtoceste. Menjujem zimske in letne gume.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tech_Nut ()

kuvanasarma ::

Moj glas gre Goodyear EfficientGrip Performance. So odlične!

jnovak ::

@Tech_Nut
Imam Dunlop (ok, zadovoljen), če bi zdaj kupoval, bi vzel Goodyear (ker ni razlike v ceni). V tvojem primeru, kjer se dela ogromno kilometrov, bi pa morda vzel kar Michelin (ne vem pa kok so dražje).
Continental so ok, ampak se (pre)hitro obrabijo.

Tech_Nut ::

hvala obema.

Glede na specifikacije gum, teste, vajina odgovora sem izbiro skrčil na Goodyear in Michelin. Do sedaj sem kar nekajkrat kupil Continental (poleti PremiumContact, pozimi WinterContact), je prišel čas da raziščem če obstaja še kaj boljšega :)

Zanimivo da adac pravi da Michelin niso udobne :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tech_Nut ()

GrimReaper ::

Saj za te kilometre ne vem če sploh obstaja kaj drugega kot Michelin, na ADAC testu so vse druge naštete 2x slabše glede obrabe.
Sam sem na avtu dobil Energy Saver brez +, in imajo po nekje 50k km še vse 4 6mm profila, primejo pa DOT 4311 še letos povsem ok.
Edino v dežju moram pazit, da ne pohodim do podna v dinamičnem načinu kjer se mi poveča navor iz 190 na 230Nm, ampak to verjetno tudi pri novih ne bi bilo nič drugače.
Tudi po testih so slabe na mokrem, ampak mislim da če imaš atmosferski motor oz. paziš pri turbu, da so povsem ok.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pnevmatike (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9719033 (3932) Morison
»

Gume 2019 (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5712827 (10477) matobeli
»

Nove gume: kaj izbrati, oziroma je še kje ceneje? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
13541463 (26798) beta1
»

2015 Testi letnih pnevmatik (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
38297273 (69686) gruntfürmich
»

letne gume - kombinacija (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15148983 (38782) theBill

Več podobnih tem