» »

Prihodnost globalnega gospodarstva

Prihodnost globalnega gospodarstva

gruntfürmich ::

Bob Rock je izjavil:

- sistem se bo podrl sam vase preden dobi kapital popoln nadzor nad drzavo in ljudmi in se bodo scasoma sredstva vsaj delno prerazporedila
- kapital ("elite" / korporacije) bodo prevzele nadzor tudi nad drzavami, kar za je srednji in revnejsi sloj IMO zelo slabo

ti si spal zadnjih 40 let ali samo zgodovina ni obstajala od tvojega zavedanja sveta naprej?
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

kow ::

@Smrekar1
Ocitno ne razumem tvojih linkov. Tvoj link samo pove, da se vrednost dolarja z inflacijo spreminja in da preracunas na neko referencno leto ("odstejes" inflacijo). Vprasanje ostaja, za referenco dajem IMF tabelo:

http://www.imf.org/external/pubs/ft/weo...

Ocitno merijo po "mednarodnem dolarju" in PPP. Kar se zdi bizarna mera, ker po njej niti leta 2008 ni bilo globalnega upada ekonomske aktivnosti.

jype ::

kow> Ocitno merijo po "mednarodnem dolarju" in PPP. Kar se zdi bizarna mera, ker po njej niti leta 2008 ni bilo globalnega upada ekonomske aktivnosti.

Zdaj bolje razumeš, zakaj Bernie Sanders trdi "The business model of Wall Street is fraud."

Ker reči niso dovolj transparentne, da bi sploh lahko terjal odgovornost od kogarkoli.

kow ::

Jype, nehaj trolati z Berniejem. Sprasujem konkretno vprasanje.

jype ::

kow> Jype, nehaj trolati z Berniejem. Sprasujem konkretno vprasanje.

Ja, in si si tudi sam že konkretno odgovoril: Metrike so absurdne.

kow ::

Ce te prav razumem, je Bernie IMF-ju in OECD-ju predlagal spremembo metrik?

jype ::

Ne. To lahko storiš ti.

Če hočeš, da kapitalizem deluje bolje, lahko narediš pravila jasnejša.

Smrekar1 ::

kow je izjavil:

@Smrekar1
Ocitno ne razumem tvojih linkov. Tvoj link samo pove, da se vrednost dolarja z inflacijo spreminja in da preracunas na neko referencno leto ("odstejes" inflacijo). Vprasanje ostaja, za referenco dajem IMF tabelo:

http://www.imf.org/external/pubs/ft/weo...

Ocitno merijo po "mednarodnem dolarju" in PPP. Kar se zdi bizarna mera, ker po njej niti leta 2008 ni bilo globalnega upada ekonomske aktivnosti.


Očitno res ne. Fora je v tem, da pogledaš koliko so stvari (izdelki, storitve) stale v referenčnem letu in koliko se je tega naredilo v preiskovanem letu in izračunaš koliko dolarjev je to. Posledično ti npr. strmoglavljenje cen nafte samo po sebi ne naredi nobene razlike v oceni gospodarske rasti. Rast pade samo zaradi padca proizvodnje nafte (ko se enkrat zgodi) in zaradi zmanjšanja obsega investicij ter javne porabe, ki sta posledica tega, da proizvajalec zasluži manj.

Razumeš?

Glede leta 2008 - gledati moraš en stolpec naprej, leto 2009. Jaz vidim kar konkreten padec. Kriza se je res začela leta 2008, ampak v statistiki se to vidi šele v letu 2009. Poleg tega še pogled razliko 2007/2008, jasen je hud zastoj rasti. Ker pa je do njega prišlo šele konec tretjega četrtletju leta 2008 je bila svetovna gospodarska rast v tistem letu še vedno pozitivna.

Enako tudi Rusija ni imela recesije leta 2014, čeprav je imela zadnji dve četrtletji negativno gospodarsko rast - rast prve polovice leta je bila (minimalno) večja od upada v drugi polovici leta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

PrihajaNodi ::

Če ne veš kdo je tvoj delodajalec si nepismen. Piše namreč na pogodbi o zaposlitvi, pa na vhodu kamor hodiš delat tudi. Če kljub obveznemu šolstvu ne znaš brati je težava v tebi, ne v gospodarskem sistemu.


Ne bodi no pameten, ker nisi. Pravno ni jasno definirano kdo je tvoj delodajalec, to je super še posebno ce se zgodi nesreca, kjer agencija vali krivdo na delodajalca in obratno...

Zgodovina sprememb…

Smrekar1 ::

PrihajaNodi je izjavil:

Pravno ni jasno definirano kdo je tvoj delodajalec, to je super še posebno ce se zgodi nesreca, kjer agencija vali krivdo na delodajalca in obratno...


Če ne bi bilo jasno kdo je delodajalec bi agencija težko valila krivdo na delodajalca, se ti ne zdi?

Pač nabijaš v prazno, ker nimaš pojma. Naslednji prosim.

PrihajaNodi ::

Brez zamere ampak si ti nepismen? Si prebral kontekst in ga razumel? Ce ima nekdo hude opekline zaradi same narave dela, ali mu pade tovor na ud, pri čemer postane invalid ni jasno proti komu naj delavec vlozo tozbo. Amazon ima pa sploh rad agencije in njihove delavce. Get it? Mimogrede si zaposlen v it-ju?

Zgodovina sprememb…

Bob Rock ::

gruntfürmich je izjavil:


ti si spal zadnjih 40 let ali samo zgodovina ni obstajala od tvojega zavedanja sveta naprej?

Ce prav razumem tvoj odgovor in ciljas na to, da se je kaj od tega ze zgodilo ... zaenkrat se se ni v celoti ... je pa oboje na poti.
___________________________________________________
gance hale ale cuzamen

gruntfürmich ::

kapital že ima dolgo nadzor nad 'zahodnim' svetom.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Mr.B ::

gruntfürmich je izjavil:

kapital že ima dolgo nadzor nad 'zahodnim' svetom.

Ne nima, Ljudje imajo. Samo ljudjem se JJ-ja, pa se prostituirajo za vsakoletno novi telefon ter po drugi stani za nekonkurenčno delo želijo imeti standard teh ki imajo denar...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

PrihajaNodi ::

Ne nima, Ljudje imajo. Samo ljudjem se JJ-ja, pa se prostituirajo za vsakoletno novi telefon ter po drugi stani za nekonkurenčno delo želijo imeti standard teh ki imajo denar...


Nisi malo kontradiktoren? Prvi, ki zaslužijo 100000x več od svojih delavcev so do tega zneska upravičeni? JJ. je pa samo mamon, tako kot vsi ostali politiki, ki so kupljeni s strani ljudi, ki obračajo denar. Si v IT - ju pa mi ni jasno kako ne premoreš tako malo kritičnega razmišljanje.

Mr.B ::

PrihajaNodi je izjavil:

Ne nima, Ljudje imajo. Samo ljudjem se JJ-ja, pa se prostituirajo za vsakoletno novi telefon ter po drugi stani za nekonkurenčno delo želijo imeti standard teh ki imajo denar...


Nisi malo kontradiktoren? Prvi, ki zaslužijo 100000x več od svojih delavcev so do tega zneska upravičeni? JJ. je pa samo mamon, tako kot vsi ostali politiki, ki so kupljeni s strani ljudi, ki obračajo denar. Si v IT - ju pa mi ni jasno kako ne premoreš tako malo kritičnega razmišljanje.

Nekako tako, kot trdim da podjetje potrebuje veö prodajalcev in ne delavcev, pa me vsi öudno gledajo.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

PrihajaNodi ::

Nekako tako, kot trdim da podjetje potrebuje veö prodajalcev in ne delavcev, pa me vsi öudno gledajo.



Prodajalci niso več potrebni, ker je IT prevzel njihovo delo, lastniki pa so si na ta račun znižali stroške.
Sem ti pa sam podal tržno nišo če delaš v IT - ju. Izdelaj spletno stran in aplikacijo kjer boš lahko kupil otroka brez posrednika, primerjal ceno in videl podane opise staršev. Tako narediš še nekaj dobrega za svet. To se danes prodaja, tako kot super duper prehranski dodatki, ki jih nihče več ne preverja, samo da je opis napisan v znanstvenem slogu. Prosti trg pa velja samo do tja kjer lahko korporacija nateguje posameznika.

Zgodovina sprememb…

jype ::

PrihajaNodi> Prodajalci niso več potrebni, ker je IT prevzel njihovo delo, lastniki pa so si na ta račun znižali stroške.

O kako fundamentalno se motiš!

Invictus ::

PrihajaNodi je izjavil:


Prodajalci niso več potrebni, ker je IT prevzel njihovo delo, lastniki pa so si na ta račun znižali stroške.

Pravzaprav je ravno kontra.

Ker so IT zadeve vedno bolj prodajane v delujočem paketu (appliance, cloud), se potreba po IT kadru v podjetju lahko zmanjša. In ta denar lahko nameniš prodajalcev, ki ti prodajajo produkt.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Smrekar1 ::

PrihajaNodi je izjavil:

Brez zamere ampak si ti nepismen? Si prebral kontekst in ga razumel?


Sem prebral in sem razumel, ja. Nabijaš in se mi ne da prerekati s tabo na način "ne pa ni res".

Rekel bom samo takole: dokaži, da je tvoja trditev resnična. Pokaži primer, ko se je to zgodilo in ni bilo nikoli razjasnjeno kdo je odgovoren.

jype ::

Smrekar1> Pokaži primer, ko se je to zgodilo in ni bilo nikoli razjasnjeno kdo je odgovoren.

Takih primerov je ogromno, ampak čisto vsakemu med njimi (od teh, ki jih poznam) se da slediti do točke, ko delavci niso poznali ali razumeli svojih pravic in jih zato niso terjali.

Smrekar1 ::

jype je izjavil:


Takih primerov je ogromno, ampak čisto vsakemu med njimi (od teh, ki jih poznam) se da slediti do točke, ko delavci niso poznali ali razumeli svojih pravic in jih zato niso terjali.


Takih primerov ni. Verjamem pa, da obstaja kar dosti primerov nepismenosti, kar je to, kar opisuješ.

Nodi torej nabija ko trdi, da odgovornost ni pravno jasna. Odgovornost je pravno jasna, vendar tega vsak navaden delavec ne ve. Da bi vprašal strokovnjaka je seveda bogokletno. Nodi je tipičen levaški nesposobni nabijaček, ki argumentira iz ignorance. Patetično.

jype ::

Mislil sem primerov, ko so ljudje prepričani, da je to res in se posledično sprijaznijo s tem, da proti sistemu nimajo možnosti. Vpletene stranke seveda nimajo interesa, da bi jim razložile, da je resnica drugačna.

Smrekar1 ::

jype je izjavil:

Mislil sem primerov, ko so ljudje prepričani, da je to res in se posledično sprijaznijo s tem, da proti sistemu nimajo možnosti.


To je nepismenost in nima nobene zveze z gospodarskim, pravnim ali kakšnim drugim sistemom. Če ne veš kakšne pravice imaš in se za to nisi pripravljen pozanimati ti nobena reforma ne pomaga.

maco-maco ::

Lako tebi, ki imaš cel dan časa, da surfaš in bereš. Nekateri pač nimajo take sreče. Mogoče tudi niso tako izobraženi in pismeni. Se mi zdi da Nodi cilja na tiste bolj skromne. Mogoče bi jim morali na zavodu tudi take stvari predstavit in obrazložit.
Kaj?

jype ::

Smrekar1> To je nepismenost in nima nobene zveze z gospodarskim, pravnim ali kakšnim drugim sistemom. Če ne veš kakšne pravice imaš in se za to nisi pripravljen pozanimati ti nobena reforma ne pomaga.

Drži, je pa jasno, od kod Nodiju ideje. Nepismenost in zaupanje v nadrejene, da bodo skrbeli za tvoje dobro je ena glavnih posledic naše oblike socializma.

PrihajaNodi ::

Pravzaprav Nodi ne ve kako je s tem v Sloveniji. Pozna pa primer v zda, kjer je bil delavec polit s kislino tozil agencijo/delodajalca oba od teh dveh pa sta prelagala odgovornost na drugega. Ni treba biti ravno Einstein da ti je jasno da contactorji nimajo sindikata in zato sami placujejo pravno pomoc. Smrekar1 ne nisi pameten pac pa funkcionalno nepismen.

Zgodovina sprememb…

Smrekar1 ::

PrihajaNodi je izjavil:

Pravzaprav Nodi ne ve kako je s tem v Sloveniji. Pozna pa primer v zda, kjer je bil delavec polit s kislino tozil agencijo/delodajalca oba od teh dveh pa sta prelagala odgovornost na drugega.


Podaj še kaj več o tem. Kaj se je potem zgodilo? Ime primera, letnica, ...?

Ni treba biti ravno Einstein da ti je jasno da contactorji nimajo sindikata in zato sami placujejo pravno pomoc. Smrekar1 ne nisi pameten pac pa funkcionalno nepismen.


Ni ti treba biti ravno Einstein da bi ugotovil, da je tukaj težava kvječemu v ameriškem pravnem sistemu. Nodi bi to reševal tako, da bi vzel nek popolnoma drug, bistveno slabši sistem, povzročil milijon drugih, večjih težav in tako rešil neko nišno, tudi sicer rešljivo težavo.
Bravo. Čestitke. Nabijač levaški.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

jype ::

Smrekar1> Bravo. Čestitke. Nabijač levaški.

He's not left.

oo7 ::

Kar se tiče gospodarstva Amerika načrtno uničuje Evropsko gospodarstvo.
Kdaj bo konec sankcij med EU in Rusijo se bo odločil Washington čeprav imajo več škode s tem EU podjetniki kot Rusi.
Komu najbolj koristi ta sankcija seveda, da Američanom.

PrihajaNodi ::

Ni ti treba biti ravno Einstein da bi ugotovil, da je tukaj težava kvječemu v ameriškem pravnem sistemu. Nodi bi to reševal tako, da bi vzel nek popolnoma drug, bistveno slabši sistem, povzročil milijon drugih, večjih težav in tako rešil neko nišno, tudi sicer rešljivo težavo.
Bravo. Čestitke. Nabijač levaški.


Hej Smrekar1 slovenski pravni sistem pa dovoljuje da celo zaposleni delajo for free, nimajo plačanih prispevkov. Kje pa ti živiš? V vati?

He's not left.


And you are right wing.

jype ::

M-Power> Kar se tiče gospodarstva Amerika načrtno uničuje Evropsko gospodarstvo.

To je halucinacija.

M-Power> Kdaj bo konec sankcij med EU in Rusijo se bo odločil Washington čeprav imajo več škode s tem EU podjetniki kot Rusi.

Kdaj bo konec sankcij med EU in Rusijo se bo odločil kar Putin. Ko bo prenehal početi nesprejemljive reči, se bodo sankcije nehale.

M-Power> Komu najbolj koristi ta sankcija seveda, da Američanom.

Sankcije niso namenjene temu, da bi nam koristile, ampak da prepričajo diktatorja, da je kršenje mednarodnega prava preveč drago, da bi si ga lahko privoščil.

PrihajaNodi> Hej Smrekar1 slovenski pravni sistem pa dovoljuje da celo zaposleni delajo for free, nimajo plačanih prispevkov. Kje pa ti živiš? V vati?

Ne, ne dovoljuje tega. Če poznaš tak primer, ga prijavi, pa se bo pregledalo.

PrihajaNodi> And you are right wing.

Čist možno, čeprav sem bolj anarhist kot ekonomski liberalec. Sovražim avtoriteto, ker se vedno moti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

oo7 ::

jype je izjavil:

M-Power> Kar se tiče gospodarstva Amerika načrtno uničuje Evropsko gospodarstvo.

To je halucinacija.



Ti si edini, ki halucinira nadaljevati mi ni treba.

jype ::

M-Power> Ti si edini, ki halucinira nadaljevati mi ni treba.

Jaz si želim, da ne bi nadaljeval, ampak boš kljub temu. Poskusi vsaj argumentirat, kako Amerika (verjetno s tem misliš Združene države) načrtno uničuje Evropsko gospodarstvo.

maco-maco ::

TTIP in mogoče še TISA?
Kaj?

jype ::

Velik problem TTIP in TISA sporazumov je, da se EU z ZDA pogaja pod pogoji, ki niso sprejemljivi za nas. Ampak glede tega se moramo pogovoriti z EU komisijo, ne z ZDA.

Smrekar1 ::

oo7 je izjavil:

Kar se tiče gospodarstva Amerika načrtno uničuje Evropsko gospodarstvo.


Če to misliš nisi kompetenten, da bi komentiral o katerikoli temi, ki vključuje zunanjo politiko ali gospodarstvo.

maco-maco ::

Ne najdem sedaj izjave, možno da sem narobe razumel. Romana Tomc (se ji opravičujem, če sem jo narobe razumel oz. če to sploh ni bila ona) je rekla nekaj v smislu, da ker nam gre slabo (Rusija, begunci), bi bilo fino čim prej sprejet vse te sporazume.
Mogoče M-Power misli nekaj takega; oslabit EU in doseči sporazum s čim več zahtevami USA in ''slabšim glasom'' EU.
Kaj?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maco-maco ()

Smrekar1 ::

PrihajaNodi je izjavil:


Hej Smrekar1 slovenski pravni sistem pa dovoljuje da celo zaposleni delajo for free, nimajo plačanih prispevkov. Kje pa ti živiš? V vati?


Torej nimaš nobenih informacij o prejšnjem primeru in gre za kombinacijo babjih čenč in nabijanja. Ok, to smo razjasnili gremo naprej - slovenski pravni sistem omenjenega dejanja prav gotovo ne dovoljuje, temveč ga obravnava kot poslovno goljufijo. Kje ti živiš, na Luni?

PrihajaNodi ::

Čist možno, čeprav sem bolj anarhist kot ekonomski liberalec. Sovražim avtoriteto, ker se vedno moti.


Ti si anarhisticni ekonomski liberalec, ceprav te vcasih malo zanese in se "boris" za pravice beguncev.

Velik problem TTIP in TISA sporazumov je, da se EU z ZDA pogaja pod pogoji, ki niso sprejemljivi za nas. Ampak glede tega se moramo pogovoriti z EU komisijo, ne z ZDA


Teh pogovorov sploh ne bi smelo biti. Dejstvo je da se bodo zmanjsala delovna mesta - glej primer Mehika, kot drugo korporacijo vidno pade nad drzavo.

Torej nimaš nobenih informacij o prejšnjem primeru in gre za kombinacijo babjih čenč in nabijanja. Ok, to smo razjasnili gremo naprej - slovenski pravni sistem omenjenega dejanja prav gotovo ne dovoljuje, temveč ga obravnava kot poslovno goljufijo. Kje ti živiš, na Luni?


Imam a ne bom lepil clanka sem ker mi ga bodo zbrisali. Je bilo pa objavljeno v reviji Global in vem da se kar potrudijo in ne zavajajo.
Slovenski pravni sistem to lepo dovoljuje in to tako da pravna oseba odgovarja za vse lastnik pa ima vec pravnih oseb in se mu jebe ce ena propade na racun delavcev. Nehaj ze gnjaviti no.

Zgodovina sprememb…

jype ::

PrihajaNodi> Teh pogovorov sploh ne bi smelo biti.

Na podlagi česa to trdiš?

PrihajaNodi> Ti si anarhisticni ekonomski liberalec, ceprav te vcasih malo zanese in se "boris" za pravice beguncev.

Ekonomsko sem precej bolj levo od tebe, samo da jaz razumem ekonomijo, pa mi potem ni treba trdit neumnosti.

PrihajaNodi ::

Na podlagi česa to trdiš?


Na podlagi negativnih impaktov drzav, ki so sporazum podpisale.

Ekonomsko sem precej bolj levo od tebe, samo da jaz razumem ekonomijo, pa mi potem ni treba trdit neumnosti.


Hja glede na to da zagovarjas desno politiko trdis pa da si lev, ker se "boris" za begunce je tvoj silogizem napacen.

maco-maco ::

Itak zgleda, da noben ne ve kaj je. Nekje imamo neke poglede, drugje druge.

Tole bo mogoče nekaterim všeč: V ospredju begunci, v ozadju globalni totalitarizem korporacij


Vse je zarota?
Kaj?

jype ::

PrihajaNodi> Na podlagi negativnih impaktov drzav, ki so sporazum podpisale.

Pogovori so namenjeni spreminjanju sporazuma tako, da je za vse sprejemljiv.

PrihajaNodi> Hja glede na to da zagovarjas desno politiko trdis pa da si lev, ker se "boris" za begunce je tvoj silogizem napacen.

Katero desno politiko pa zagovarjam?

maco-maco> Itak zgleda, da noben ne ve kaj je. Nekje imamo neke poglede, drugje druge.

Jaz zelo dobro vem, kaj sem, vem pa tudi, kaj nisem - in nisem enodimenzionalen.

49106 ::

Lari fari. Še zasebna podjetja so bolj transparentna od države.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

PrihajaNodi ::

Pogovori so namenjeni spreminjanju sporazuma tako, da je za vse sprejemljiv.


Kaj pa je po tvoje sprejemljivega v tem sporazumu? Razen morebitnega vecjega izvoza.

Katero desno politiko pa zagovarjam?


https://en.m.wikipedia.org/wiki/Right-w...

Če zagovarjaš da je nekdo vreden 100000x vec kot ostali člani družbe, ker je "iznajdljiv" ala Bezof, to predstavlja diametralno nasprotje levega pola. Enako se obnašaš kot slovenski politiki ki trdijo da so levi.

Zgodovina sprememb…

maco-maco ::

Jaz zelo dobro vem, kaj sem, vem pa tudi, kaj nisem - in nisem enodimenzionalen.

Saj sem ravno to rekel; nekje to, drugje drugo. Začudil pa sem se Komatu.
Kaj?

oo7 ::

Smrekar1 je izjavil:

oo7 je izjavil:

Kar se tiče gospodarstva Amerika načrtno uničuje Evropsko gospodarstvo.


Če to misliš nisi kompetenten, da bi komentiral o katerikoli temi, ki vključuje zunanjo politiko ali gospodarstvo.


Ja taprav se je oglasil:)) hvala, da si me nasmejal.

maco-maco ::

Ja saj naš komunizem je bil tudi lev, pa ni bil nek biser od sistema. Več je teh levičarjev; eni so liberalni, eni autoritarni. Zdajšnji naši politiki so res bolj desni.

Saj ime si pa itak lahko izbereš. Pač daš v ime Socialni Demokrati.

Še enkrat tista slikca

Kaj?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: maco-maco ()

gruntfürmich ::

maco-maco je izjavil:

Itak zgleda, da noben ne ve kaj je. Nekje imamo neke poglede, drugje druge.

Tole bo mogoče nekaterim všeč: V ospredju begunci, v ozadju globalni totalitarizem korporacij


Vse je zarota?


to je jasno vsakemu ki zna do 5 štet, zato pa se vidi kdo v tej državi nima možganov: levaki in podobni. da so ti ljudje vse kaj drugega kot begunci je jasno vsakomur, samo levakom ne. da so tu zato da delajo kaos in preusmerjajo pozornost, je jasno vsakomur. zato pa kdor se vpričo teh dejstev sklicuje na neke idiotske mednarodne konvencije o beguncih pa da jih moramo sprejeti, da se bomo morali odreči delu blaginje za to da njim ponudimo topel obrok in streho nad glavo je totalna psihopatija.
ne da slovenija postaja kolonija nemčije, nemčija morda amerike, še tisto malo kar nam pustijo bi morali deliti z divjaki. namesto da se vsemu skupaj odločno upremo, bi morali ubogati vsakega kolonizatorja... samo oprani levaki so sposobni sproducirati take bebarije! (ok, dopuščam možnost da bi bili ti tujci uporabljeni združno z nami proti razbitju kolonizatorjem in kapitalu, ampak v to dvomim tako močno kot v ljudi reptile iz marsa...)


evo, za avtorja teme, ministrstvo je podalo smernice: http://www.rtvslo.si/gospodarstvo/snuje...
in to za leto 2050! ni več potrebne nobene debate :D
ok, slovenijo voditijo amerika, vatikan in nemčija (ne vem sicer v kakšnih deležih in povezanosti), zato je to, če ne piše v smernici samo 'kolonija po okusu gospodarja' je tole totalno norčevanje iz slovencev in bebarija največje stopnje!

oo7 je izjavil:

Kar se tiče gospodarstva Amerika načrtno uničuje Evropsko gospodarstvo.

zdaj, treba je malce bolj podrobno poznati zadeve; ali je v igri mednarodni kapital ki nima 'narodnosti', ali pa so se ustvarili več centrov moči, ki bi lahko bili amerika inc, nemčija inc, in potem drugje rusija, kitajska, japonska za sebe. če je v igri drugi scenarij je to 100% res, če je v igri prvi, je igra veliko bolj zamegljena...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

O smislu življenja v svetu brez služb (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
10527739 (22597) PrihajaNodi
»

Ameriški tehnološki velikani imajo na računih milijarde (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Rezultati
5326201 (23569) gruntfürmich
»

Boston Dynamics pokazal, kaj zmorejo novi humanoidni roboti (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
36076403 (68774) PrihajaNodi
»

Evolucija pri ljudeh (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
11519127 (16972) jype

Več podobnih tem