» »

Laži v znanosti

Laži v znanosti

1 2 3
4
»

Massacra ::

okapi -> Skupina, ki je jedla manj mastno hrano, je imela statistično značilno manj infarktov kot kontrolna skupina - in to kljub temu, da so bili v njej v povprečju bolj ogroženi ljudje kot v kontrolni skupini.

Bemti, to se ne sklada z najnovejšimi dokazi, da zamenjava živil (recimo 5% manj energije iz ogljikovih hidratov in 5% več energije iz maščob), dejansko zmanjša skupne trigliceride, a obenem zviša dobri holesterol in zniža slab holesterol in obenem zniža pogostnost CVD dogodkov.

Skratka: nobena študija zadnjih 50 let, ki ni upoštevala sranje v hrani, kot so trans maščobe in fruktozno-glukozni dodatki v hrani, ni več znanstveno relevantna!

Skratka: jebeš ti dijeto, kjer ti jajca pečena na svinjski masti zamenjajo s cornfeksom (stabilizirano s trans maščobami in izdatno sladkano z glokozno-fruktoznim siruom) ter posnetim mlekom!

poweroff ::

Okapi je izjavil:

Če je raziskava plačana iz javnega ali tvojega zasebnega denarja, lahko zahtevaš vse podatke. Če ni, se pa nimaš kaj pritoževati, lahko si vesel, da sploh kaj izveš.

Tule si dovolj jasno zapisal mnenje, da nimamo pravice zahtevati podatkov, ki bi omogočali preverljivost (oz. se kaj pritoževati). Ker pač lastništvo nad podatki prevlada nad preverljivostjo.

Bom pa povedal še bolj direktno. Jaz sem naredil raziskavo na 500 ljudeh. Polovici sem dajal homeopatska zdravila proti prehladu, polovici pa alupatska. Skupina, ki je prejemala homeopatska zdravila, je ozdravela v povprečju v pol dneva, druga skupina pa v povprečju v 7 dneh. Raziskavo sem seveda financiral iz svojega žepa, zato nimaš kaj zahtevati podatkov. Lahko si samo vesel, da si sploh smel izvedeti kako učinkovita je homeopatija... >:D
sudo poweroff

thramos ::

Skrivanje podatkov in postopkov ti res ni tuje ...

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: matijadmin ()

Okapi ::

Jaz sem naredil raziskavo na 500 ljudeh. Polovici sem dajal homeopatska zdravila proti prehladu, polovici pa alupatska. Skupina, ki je prejemala homeopatska zdravila, je ozdravela v povprečju v pol dneva, druga skupina pa v povprečju v 7 dneh. Raziskavo sem seveda financiral iz svojega žepa, zato nimaš kaj zahtevati podatkov. Lahko si samo vesel, da si sploh smel izvedeti kako učinkovita je homeopatija...

Ja, in kaj si pravzaprav hotel s tem povedati? A ti kdo brani tako početje? Revije, kot sta Misteriji in Aura, so polne takih "raziskav". Da o internetih niti ne govorimo.

Očitno ne razumeš bistva in si malo pobrkal znanost in javne finance.>:D

Če bom raziskavo financiral s svojim denarjem, bom dal v javnost natanko toliko podatkov, kolikor bo potrebno, da bom s tem dosegel svoj cilj, kakršenkoli to že je. Če bom za dosego svojega cilja moral dati vse podatke, bom dal vse, sicer pa ne. Če boš raziskavo financiral ti, boš s podatki ti prosto razpolagal in z njimi počel, kar boš hotel.

Velikokrat se zgodi, da niti vsi podatki niso dovolj za dosego cilja, in potem se bom pač lotil zbiranja dodatnih, ali upal, da bo to storil kdo drug in potrdil tisto, kar meni ni uspelo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

maco-maco ::

Treba je ločit tiste raziskave, ki so plačane z namenom nekaj dokazat (da je zdravilo varno in učinkovito, da rudnik nima negativnih vplivov na okolje; in seveda kontra raziskavam), in tiste, ki se ukvarjajo z naprimer kolikokrat kolibrij prhutne na minuto, a so črne luknje,...
Kaj?

Smurf ::

maco-maco je izjavil:

Treba je ločit tiste raziskave, ki so plačane z namenom nekaj dokazat (da je zdravilo varno in učinkovito, da rudnik nima negativnih vplivov na okolje; in seveda kontra raziskavam), in tiste, ki se ukvarjajo z naprimer kolikokrat kolibrij prhutne na minuto, a so črne luknje,...

Ce so pravilno dokazane potem je v bistvu vseeno kdo je narocnik. Se pa strinjam, da je dobro vedeti kdo je narocnik, da se tam kjer bi se lahko krizali interesi podrobneje pogleda zadeve.

maco-maco ::

Tiste prve so neke vrste pravniške storitve. Naročnik želi dokazat, da ima prav.
Kaj?

Okapi ::

Smurf je izjavil:

maco-maco je izjavil:

Treba je ločit tiste raziskave, ki so plačane z namenom nekaj dokazat (da je zdravilo varno in učinkovito, da rudnik nima negativnih vplivov na okolje; in seveda kontra raziskavam), in tiste, ki se ukvarjajo z naprimer kolikokrat kolibrij prhutne na minuto, a so črne luknje,...

Ce so pravilno dokazane potem je v bistvu vseeno kdo je narocnik. Se pa strinjam, da je dobro vedeti kdo je narocnik, da se tam kjer bi se lahko krizali interesi podrobneje pogleda zadeve.
Enako, kot je dobro vedeti, kdo je izvajalec. Informacij je v sodobnem svetu veliko preveč, da bi lahko vse preverjal. In potem pač uporabljaš različne filtre - ugled oziroma verodostojnost publikacije, avtorja, inštituta/univerze, naročnika, plačnika ... In seveda izjemnost ter pomembnost ugotovitev oziroma rezultatov. Rezultat, da je prehrana z manj sladkorja bolj zdrava, zahteva manj preverjanja, kot rezultat, da je prehrana z več sladkorja bolj zdrava. Odkritje neznanega vodnega hrošča v Bohinjskem jezeru zahteva manj preverjanja kot odkritje neznane ribe.

O.

.:joco:. ::

Heh.
Tole je glih uletelo v moj inbox iz AllTrials.

Conclusion
We found noticeable variation and poor performance across leading academic medical centers in the dissemination of clinical trial results. The lack of timely reporting and publication fundamentally impairs the research enterprise, violates the commitment made by investigators to patients and funders, squanders precious time and resources, and threatens to compromise evidence based clinical decision making.


Oziroma:
only 29% of trials were found to have results published within two years, and only 13% were posted on ClinicalTrials.gov.
"Is science true?"
You don't get it.
Science is the process of trying to find out what's true.

jype ::

.:joco:., citira> only 29% of trials were found to have results published within two years, and only 13% were posted on ClinicalTrials.gov.

Ja, Bernie Sanders bo to končno spremenil.

gzibret ::

Ne, ne, ne, prosim ne vlačit notri moonhoaxa (se nanaša na brisane poste).
Vse je za neki dobr!

jype ::

phuntaox ::

https://news.vice.com/article/ford-spen...
https://news.vice.com/article/how-the-c...

ITD.

V idealnem svetu bi vsi raziskovalci, znanstveniki itd. delovali na neki razumni etični in moralni bazi (ki jo je sicer težko definirati). V realnem svetu
pa bogate korporacije kanalizirajo milijone in spreminjajo (edit: (pre)nekatere) znanstvenike v hudičeve advokate.

remember, če vidite zdravnika kadit v njegovi ordinaciji ali pa ne, thank you for smoking!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: phuntaox ()
1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Varnost mobilnih telefonov: nove študije na miškah in podganah brez dokončne sodbe (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
8418081 (14890) blay44
»

Nemški raziskovalci bodo danes izgubili dostop do znanstvenih člankov, težave tudi dr (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
6122331 (19158) mojca
»

Polstoletna znanstvena prevara proizvajalcev sladkorja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
12136780 (23943) thramos

Raziskave s kirlianovo kamero

Oddelek: Znanost in tehnologija
404904 (3941) Ziga Dolhar

Več podobnih tem