» »

Tudi Wired bo zahteval izklop blokiranja oglasov

Tudi Wired bo zahteval izklop blokiranja oglasov

Wired News - Čedalje več uporabnikov interneta brska z vključenimi orodji za blokiranje oglasov, zaradi česar so se na preizkusi znašle strani, ki se financirajo od prikazovanja oglasov. Rešitvi zagate, ki se v zadnjem času pogosto uporabita, sta onemogočenje dostopa do vsebin ob vključenem blokiranju oglasov ali zakup plačljivega dostopa. Bildu bo tako sledil tudi Wired.

Kot so zapisali pri priljubljenem spletnem časniku, bodo v prihodnjih dneh onemogočili dostop z AdBlockom in podobnimi programi. Ugotovili so namreč, da že kar 20 odstotkov obiskovalcev uporablja tovrstne metode, kar ogroža vzdržnost njihovega financiranja. To je tudi približno odstotek ljudi, ki nasploh uporabljajo blokiranje oglasov. To seveda ne pomeni, da morate izključiti AdBlock, le Wired bo treba dodati na seznam strani, ki jim dovoljuje prikaz reklam (whitelist). Kdor si bi še vedno želel spletno stran ogledovati brez oglasov, pa bo lahko za en dolar na teden (52 dolarjev letno) zakupil neomejen dostop brez oglasov. Tretje možnosti ni.

Problematiko blokiranja oglasov (Asus AdBlock na mobilne naprave namešča kar privzeto), ki so si jo nekateri oglaševalci z vsiljivimi interaktivnimi oglasi zakuhali tudi sami, strani rešujejo na različne načine. Recimo Forbes je uporabnike lepo prosil, če bi oglase dovolili, Bild je bil precej strožji in je stran zaprl za take uporabnike. Nekatere strani, zlasti take z videoposnetki, pa skušajo uporabnikom preprečiti blokiranje oglasov, tako da jih tudi integrirajo na začetek videoposnetka ali kaj podobnega. Četrta možnost so tudi tako imenovani plačljivi zidovi (paywall), ki pa funkcionirajo le pri straneh, ki ponujajo izvrstno vsebino, ki so jo ljudje pripravljeni plačati. The New York Times s tem nima problemov in je nabral milijon naročnikov, pa čeprav je do njegovih člankov mogoče priti tudi brezplačno, če nas tja napoti (referral) Google. Druga skrajnost pa je Piano, ki je pri nas žalostno propadel.

74 komentarjev

«
1
2

Zmajc ::

Če naletim na stran ki mi z adblockom blokira dostop zaprem tab in ne grem več tja, ever.

mrTwelveTrees ::

enako

shadeX ::

Zmajc je izjavil:

Če naletim na stran ki mi z adblockom blokira dostop zaprem tab in ne grem več tja, ever.


mrTwelveTrees je izjavil:

enako



Najverjetneje nobene škode. Če boš želel informacijo iz obiskovane strani, boš pač moral igrati po njihovih navodilih oz. tako rečeno roka roko umije. Zakaj bi ti dobil FREE informacijo oni pa od tega nebi imeli nič? Noben te sicer ne sili klikati na reklame..

Sicer pa vsaki strani zagotovo obstaja stran z alternativno vsebino oz. informacijami, tako da kot uporabnik zagotovo lahko izbiraš.


EDIT: Je pa že kar hudo videti, kako userji ne marajo reklam oz. to postaja vedno večja problematika, najverjetneje zaradi SPAM-a teh. Vidimo jih povsod. Na TV je več reklam kot gledljive vsebine, na internetu te vedno posiljujejo pop-upi in vsiljivi "zadel si iphone" bannerji, itd, zato se ne čudim da je folk tole zasovražil..

Moje izkušnje z reklamami so dobre, sploh Google servira vedno dobre in relevantne reklame in mi na misel ne pride da bi kdaj to izklopil, ker vedno kaj kupim ko vidim reklamo za izdelek oz. storitev , ki me zanima.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

SimplyMiha ::

Če uporabljajo zgrešen poslovni načrt, ni naš problem. Če nam vsiljujejo oglase... no, to je pa naš problem, ki ga rešimo z obiskom uporabniku prijaznejše konkurence.

Stikalo ::

SimplyMiha je izjavil:

Če uporabljajo zgrešen poslovni načrt, ni naš problem. Če nam vsiljujejo oglase... no, to je pa naš problem, ki ga rešimo z obiskom uporabniku prijaznejše konkurence.


Poslovni načrt ni zanič, itak od tebe nimajo nič, če si brezplačno ogledaš stran. Torej je čisto brezpredmetno ali si ti ogledaš stran ali ne.

Morala bi biti alternativa oglasom, ki bi proti plačilu lahko gledal spletno stran brez oglasov. Recimo, kot da bi imel adblock in namesto, da gledaš oglase bi plačal kakšen cent za ogled.

Problem pa je, ker bi za letno naročnino radi $53 iz oglasov pa mogoče dobijo od enega uporabnika največ 3$.

Gavran ::

Sem že enkrat zapisal, Adblock sem inštaliral, ko se je nek kre.tenski oglaševalec odločil za lansiranje nemogoče reklame.
Bodimo strpni do virusov. Tudi virusi gripe, prehlada in AIDSa morajo živeti.

Alen T 1978 ::

sej bojo popušil. folk ni naiven. jaz ne prenašam tega spama.

...:TOMI:... ::

Gavran +1.

Problem je, ker je strani prevec. Jaz ne mislim omejevat sebe, s tem, da bom obiskoval samo eno stran, za katero bo placeval.

Se pravi, obiskujem na primer 10 strani, za vsako 50 €/leto... Pa je to 500 €.

Pa stevilka 10 je izmisljena, ta stevilka se lahko giblje x10 na dan... Bom samo za internet delal?
Tomi

urli ::

Pohvalno! Od obiskovalcev, ki imajo Adblocker itak po večini ni druge koristi kot da ti nabijajo bandwidth. Blokirat pa bo mir. Pohvalna poteza! Vsi bi vse zastonj ni jim pa jasno, da je nekdo moral stran narediti, jo mora vzdrževati, plačevati gostovanje, podaljševanje domen... samo blokirat tiste z nameščenimi adblockerji...

Anze90 ::

...:TOMI:... je izjavil:

Gavran +1.

Problem je, ker je strani prevec. Jaz ne mislim omejevat sebe, s tem, da bom obiskoval samo eno stran, za katero bo placeval.

Se pravi, obiskujem na primer 10 strani, za vsako 50 €/leto... Pa je to 500 €.

Pa stevilka 10 je izmisljena, ta stevilka se lahko giblje x10 na dan... Bom samo za internet delal?


Verjamem, da se bo verjetno pojavil ponudnik adblock storitve, ki bo deloval kot nekakšen proxy med stranjo in uporabnikom. To pomeni, da adblock server prebere brezplačno stran z reklamami, to stran pa potem posreduje brez oglasov uporabniku. Se pravi, da bi teoretično proti plačilu za samo eno storitev prišel do vseh strani brez oglasov.

digitalcek ::

shadeX je izjavil:


Moje izkušnje z reklamami so dobre, sploh Google servira vedno dobre in relevantne reklame in mi na misel ne pride da bi kdaj to izklopil, ker vedno kaj kupim ko vidim reklamo za izdelek oz. storitev , ki me zanima.


Moje izkušnje z reklamami so izjemno slabe.
Ko mi google kot upokojencu z 550 evri pokojnine (in osebi, ki je namenoma dala avto stran pred štirimi leti) ponudi pred ogledom neke vsebine 25-sekundno reklamo za Citroena, rahlo popi.zdim.

In si mislim: Pojma nimate, gospodje. Pojma o maketingu, pojma o targetiranih reklamah. Nimate pojma o pojmu. Čudno, da mi ne ponudite nakup prekoocenske ladje, ali vsaj križarjenje za 5500 dolarjev.

Le kdo vas za tako slabo opravljeno delo plačuje 3500 - 5000 dolarjev in več mesečno?
V Sloveniji pa inteligentni mladi in tudi malce starejši ljudje delajo za 3-4,5 evra na uro.

P.S. Nikoli, če vidim reklamo, izdelka NE kupim, četudi stane le 3.90 evra. Imam, pa NE dam!
Vzrok, da vidim reklamo še zdaleč NI dovolj močan dejavnik, da bi tisto kupil. Kupil nekaj, kar sploh ne rabim...

Zgodovina sprememb…

mihec87 ::

Če bi pametno servirali reklame nebi bil tak problem....Pričakovat da bom pa prišel na stran pa kup reklam, reklama pri vsakem posnetku-na koncu stran pokriva več reklam kot pa vsebine...Ni čudno da se uporabljajo blokerji... Daj lepo na vrh/na strani lepo pasico pa je...

...:TOMI:... ::

Jaz bi bil pripravljen placevati za nek servis, da bi podprl avtorje, vendar pogoj je, da je ce placam, sa velja za vse strani in da ni geografsko omejeno.

Se pravi, dam 20€ na mesec, pa da imam na voljo vse strani brez reklam, brez sledenja... Pa seveda, da vsebina ni kar nekaj. Kaj mi pomaga vsebina iz slovenskih novic brez reklam? Ni kakovostna, torej tega tudi brez reklam nocem. Ali je kdo kdaj raziskoval, koliko denarja sploh prinese en uporabnik z reklamami. Oziroma, koliko je vreden en uporabik kot produkt.
Tomi

Pesimist ::

Anze90 je izjavil:

...:TOMI:... je izjavil:

Gavran +1.

Problem je, ker je strani prevec. Jaz ne mislim omejevat sebe, s tem, da bom obiskoval samo eno stran, za katero bo placeval.

Se pravi, obiskujem na primer 10 strani, za vsako 50 €/leto... Pa je to 500 €.

Pa stevilka 10 je izmisljena, ta stevilka se lahko giblje x10 na dan... Bom samo za internet delal?


Verjamem, da se bo verjetno pojavil ponudnik adblock storitve, ki bo deloval kot nekakšen proxy med stranjo in uporabnikom. To pomeni, da adblock server prebere brezplačno stran z reklamami, to stran pa potem posreduje brez oglasov uporabniku. Se pravi, da bi teoretično proti plačilu za samo eno storitev prišel do vseh strani brez oglasov.


kot adblock mobile browser?!

digitalcek ::

Že pred leti sem slutil, da bodo internet zavozili.

Ko bo število uporabnikov, ki jih tako nasilje moti, prišlo na 30%, 40% ali več, se bo nujno nekaj zgodilo.

Osebno pričakujem splet brez reklam, ki pa bo verjetno stal uporabnika, ki sebo za kaj takega odločil, od 10-30 evrov mesečno.

In še za 5 evrov mesečno utemeljeno pričakujem brskalnik, ki mi ne bo na prvi strani predlagal novice/linke iz 2010, 2008.. Novico iz 2015 pa potem najdem na četrti strani. Z veliko sreče... Če...

urli ::

...:TOMI:... je izjavil:

Jaz bi bil pripravljen placevati za nek servis, da bi podprl avtorje, vendar pogoj je, da je ce placam, sa velja za vse strani in da ni geografsko omejeno.

Se pravi, dam 20EUR na mesec, pa da imam na voljo vse strani brez reklam, brez sledenja... Pa seveda, da vsebina ni kar nekaj. Kaj mi pomaga vsebina iz slovenskih novic brez reklam? Ni kakovostna, torej tega tudi brez reklam nocem. Ali je kdo kdaj raziskoval, koliko denarja sploh prinese en uporabnik z reklamami. Oziroma, koliko je vreden en uporabik kot produkt.


Nič ali par centov. V večini primerov tisto prvo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: urli ()

urli ::

digitalcek je izjavil:

Že pred leti sem slutil, da bodo internet zavozili.

Ko bo število uporabnikov, ki jih tako nasilje moti, prišlo na 30%, 40% ali več, se bo nujno nekaj zgodilo.

Osebno pričakujem splet brez reklam, ki pa bo verjetno stal uporabnika, ki sebo za kaj takega odločil, od 10-30 evrov mesečno.

In še za 5 evrov mesečno utemeljeno pričakujem brskalnik, ki mi ne bo na prvi strani predlagal novice/linke iz 2010, 2008.. Novico iz 2015 pa potem najdem na četrti strani. Z veliko sreče... Če...



Ne, samo uporabniki se bodo počasi začeli zavedati, da spletne strani ne ustvarja Bog ampak da je bilo v to vloženo veliko človeškegq, tozemeljskega dela in tisti, ki imate nameščene adblockerje boste pač ostali pred vrati. Ne bom jaz delal zastonj strani, objavljal ažurno vsebino, da si boste vi frajerji nameščali adblockerje. Hvala lepa. Pozdravljam vse ukrepe, ki gredo v smer omejevanja vsebin adblocker uporabnikom. Adblocker je zame uničevalec brezplačnega interneta zato se je potrebno proti njem boriti z vsemi sredstvi in pika!

digitalcek ::

urli je izjavil:


Adblocker je zame uničevalec brezplačnega interneta zato se je potrebno proti njem boriti z vsemi sredstvi in pika!


Splet pa je, kot tak, nedvomno uničevalec kriterijev glede glasbe in še marsičesa.
Večina uporabnikov namreč NEKRITIČNO misli, da je tisto, česar je na spletu največ, "in"...

In splet tudi generira bolj ali manj zasvojene osebke. Zasvojene z brskanjem, ogledovanjem spletnih strani/vsebin, zasvojene z odgovaranjem, repliciranjem do nezavesti, ugovarjanjem, pametovanjem...

Furbo ::

urli je izjavil:

Ne, samo uporabniki se bodo počasi začeli zavedati, da spletne strani ne ustvarja Bog ampak da je bilo v to vloženo veliko človeškegq, tozemeljskega dela in tisti, ki imate nameščene adblockerje boste pač ostali pred vrati. Ne bom jaz delal zastonj strani, objavljal ažurno vsebino, da si boste vi frajerji nameščali adblockerje. Hvala lepa. Pozdravljam vse ukrepe, ki gredo v smer omejevanja vsebin adblocker uporabnikom. Adblocker je zame uničevalec brezplačnega interneta zato se je potrebno proti njem boriti z vsemi sredstvi in pika!


Danes ko je večina 'ažurne vsebine' bolj kot ne ažurni copy/paste, se gre pač komot drugam. Če bo pa kaj tako zelo posebnega, bom pa tudi izklopil, ampak zaenkrat sem adblocker izklopil samo na eni (pod)strani.

Ker če kdo pričakuje, da bom toleriral oglase, ki mi skačejo v nos, spuščajo zvoke itd.. se pač moti.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

digitalcek ::

urli je izjavil:


Ne, samo uporabniki se bodo počasi začeli zavedati, da spletne strani ne ustvarja Bog ampak da je bilo v to vloženo veliko človeškega, tozemeljskega dela...


Se že zavedajo.
Prav zato je čedalje več spletnih strani, ki ti ponudijo za neko manjšo donacijo (5 evrov) prost dostop do vseh AVTORSKIH vsebin, ki so na taki strani. Ne pa do vremena, politike in verjetno tudi športnih rezultatov. Ter črne kronike.
In take strani so popolnoma brez reklam!

Ni pomembno, ali gre pri tem za eksperimente, za provokacijo, ali za norost ljudi, ki se kaj takega lahko grejo.

Kajti: nič več ne bo tako, kot je bilo. Tudi na spletu ne. Kajti stari načini so vsekakor - NEUSTREZNI.

Zgodovina sprememb…

urli ::

digitalcek je izjavil:

urli je izjavil:


Adblocker je zame uničevalec brezplačnega interneta zato se je potrebno proti njem boriti z vsemi sredstvi in pika!


Splet pa je, kot tak, nedvomno uničevalec kriterijev glede glasbe in še marsičesa.
Večina uporabnikov namreč NEKRITIČNO misli, da je tisto, česar je na spletu največ, "in"...

In splet tudi generira bolj ali manj zasvojene osebke. Zasvojene z brskanjem, ogledovanjem spletnih strani/vsebin, zasvojene z odgovaranjem, repliciranjem do nezavesti, ugovarjanjem, pametovanjem...


To je čisto neko drugo področje. Ljudje so zasvojeni še z marsičim, pogosto tudi stvarmi, ki nekaj stanejo ampak s tem naj se ukvarjajo drugi. Tukaj je govora o brezplačnosti interneta in ta navidezna "brezplačnost" je posledica oglaševanja na spletnih straneh (ki mnogokrat ne pokrije niti osnovnih stroškov vzdrževanja, gostovanja strani kaj šele kaj več). Z Adblockerji uporabniki posegajo točno na to področje in s tem postavljajo brezplačnost interneta kot ga poznamo danes na trhla tla zato se je potrebno proti temu boriti in veseli me, ko preberem kakšno novico pravzaprav pionirskih borcev, ki orjejo ledino na tem področju. Pohvalno! Adblocker uporabnike treba samo blokirat pa naj vsebino iščejo v knjižnicah med knjigami in zato plačujejo mesečno naročnino!

mihec87 ::

urli je izjavil:

digitalcek je izjavil:

Že pred leti sem slutil, da bodo internet zavozili.

Ko bo število uporabnikov, ki jih tako nasilje moti, prišlo na 30%, 40% ali več, se bo nujno nekaj zgodilo.

Osebno pričakujem splet brez reklam, ki pa bo verjetno stal uporabnika, ki sebo za kaj takega odločil, od 10-30 evrov mesečno.

In še za 5 evrov mesečno utemeljeno pričakujem brskalnik, ki mi ne bo na prvi strani predlagal novice/linke iz 2010, 2008.. Novico iz 2015 pa potem najdem na četrti strani. Z veliko sreče... Če...



Ne, samo uporabniki se bodo počasi začeli zavedati, da spletne strani ne ustvarja Bog ampak da je bilo v to vloženo veliko človeškegq, tozemeljskega dela in tisti, ki imate nameščene adblockerje boste pač ostali pred vrati. Ne bom jaz delal zastonj strani, objavljal ažurno vsebino, da si boste vi frajerji nameščali adblockerje. Hvala lepa. Pozdravljam vse ukrepe, ki gredo v smer omejevanja vsebin adblocker uporabnikom. Adblocker je zame uničevalec brezplačnega interneta zato se je potrebno proti njem boriti z vsemi sredstvi in pika!


Uničevalec interneta je požrešnost in nabijanje reklam vsepovprek da je kikje na spletni strani skoraj več reklam kot vsebine-takšne strani kar imejte... Ja plačljive vsebine-težava je da je za to treba zagotavljat kvalitetne vsebine in v tem modelu del spletnih strani propade...

Če bi bile reklame postavljene nevsiljivo in tako da ne motijo uporabniške izkušnje potem potrebe po adblockerjih nebi bilo-industrija je zasrala samo sebe..

urli ::

mihec87 je izjavil:

urli je izjavil:

digitalcek je izjavil:

Že pred leti sem slutil, da bodo internet zavozili.

Ko bo število uporabnikov, ki jih tako nasilje moti, prišlo na 30%, 40% ali več, se bo nujno nekaj zgodilo.

Osebno pričakujem splet brez reklam, ki pa bo verjetno stal uporabnika, ki sebo za kaj takega odločil, od 10-30 evrov mesečno.

In še za 5 evrov mesečno utemeljeno pričakujem brskalnik, ki mi ne bo na prvi strani predlagal novice/linke iz 2010, 2008.. Novico iz 2015 pa potem najdem na četrti strani. Z veliko sreče... Če...



Ne, samo uporabniki se bodo počasi začeli zavedati, da spletne strani ne ustvarja Bog ampak da je bilo v to vloženo veliko človeškegq, tozemeljskega dela in tisti, ki imate nameščene adblockerje boste pač ostali pred vrati. Ne bom jaz delal zastonj strani, objavljal ažurno vsebino, da si boste vi frajerji nameščali adblockerje. Hvala lepa. Pozdravljam vse ukrepe, ki gredo v smer omejevanja vsebin adblocker uporabnikom. Adblocker je zame uničevalec brezplačnega interneta zato se je potrebno proti njem boriti z vsemi sredstvi in pika!


Uničevalec interneta je požrešnost in nabijanje reklam vsepovprek da je kikje na spletni strani skoraj več reklam kot vsebine-takšne strani kar imejte... Ja plačljive vsebine-težava je da je za to treba zagotavljat kvalitetne vsebine in v tem modelu del spletnih strani propade...

Če bi bile reklame postavljene nevsiljivo in tako da ne motijo uporabniške izkušnje potem potrebe po adblockerjih nebi bilo-industrija je zasrala samo sebe..


To maš deloma prav ampak žal je tko, da so postali uporabniki slepi za reklame. Se pa strinjam, da recimo to kar se grejo na 24ur.com, ko traja video oglas 10sekund, oglasi pred in po pa skupaj 30s je pa res sprevrženo, bolano in zelo meteče ampak Adblocker bi moral delovati tako, da bi uporabnik takšne strani poblokiral ne pa da se blokira vse po vrsti!

SimplyMiha ::

Človek se navadi vsega hudega, reklame niso nobena izjema. Več reklam ga napada dnevno, tem bolj jih ignorira. Informacijska poplava je resen problem, zaradi katerega se izgubi nemalokatera koristna informacija. To je cena neobrzdanega oglaševanja.

digitalcek ::

urli je izjavil:


Tukaj je govora o brezplačnosti interneta in ta navidezna "brezplačnost" je posledica oglaševanja na spletnih straneh (ki mnogokrat ne pokrije niti osnovnih stroškov vzdrževanja, gostovanja strani kaj šele kaj več). Z Adblockerji uporabniki posegajo točno na to področje in s tem postavljajo brezplačnost interneta kot ga poznamo danes na trhla tla zato se je potrebno proti temu boriti in veseli me, ko preberem kakšno novico pravzaprav pionirskih borcev, ki orjejo ledino na tem področju. Pohvalno! Adblocker uporabnike treba samo blokirat pa naj vsebino iščejo v knjižnicah med knjigami in zato plačujejo mesečno naročnino!


Si ti slučajno webmaster?

Glej, s tem ni nič narobe. In te v zgoraj napisanih dejstvih PODPIRAM.
Le da so, kot sem napisal, tudi druge, alternativne poti.

Nič reklam, nič teženja, nič adblocka. Od kje pa denar za zgoraj omenjeno? Od donacij. kasneje pa od redne enotedenske, mesečne članarine.

In ja, se še vedno čudim ljudem, ki vločijo v sšpeltnostar 500, 5000 evrov. In poskušajo živeti od klikov.

Z hrvaškega webmaster foruma:
V : koliko plaća ovaj Adxxx za 1000 klika?
O : na 800-900 posjeta dobiješ oko dolar i pol

Torej, če imaš dnevno 10.000 obiskov - kar je v Sloveniji ZELO ZELO težko doseči, zaslužiš dnevno fenomenalnih 15 dolarjev.
Lova do krova, išči prospekte za 30-metrsko jahto...

mihec87 ::

urli je izjavil:


To maš deloma prav ampak žal je tko, da so postali uporabniki slepi za reklame. Se pa strinjam, da recimo to kar se grejo na 24ur.com, ko traja video oglas 10sekund, oglasi pred in po pa skupaj 30s je pa res sprevrženo, bolano in zelo meteče ampak Adblocker bi moral delovati tako, da bi uporabnik takšne strani poblokiral ne pa da se blokira vse po vrsti!


Mogoče se je bolje vprašat zakaj so postali slepi za reklame, namesto da se jih posili z reklamami in dosežemo nasprotno od želenega....Lep primer- na TV-ju reklame so že tako dolge da ljudje preklopijo na drug kanal,grejo tuširat,pospravljat/pomit, pripravljat prigrizek itd.. Če bi bile reklame krajše ljudje teh stvari nebi meli čas počet oz se nebi splačalo in bi pogledali reklamo...

Ni pa čudno da smo ljudje postali slepi na reklame saj so na vsakem koraku-tv,radio,panoji,plakati,letaki,časopis,revija,na avtobusu, v trgovini, na internetu, wc...Človek ko dobi očala se jih kmalu navadi in skoraj ne ve da jih nosi...

marS ::

ha, če vas bodo bolj spoznali, vam bodo bolj relevantne reklame ponujali... :))
...no more heroes...
https://ilbis.com/

Ribič ::

Internet je zrak, ki ga diham, zato želim, da ta ostane zelo čist. Iz tega razloga pač uporabljam filtre, kot so AdBlock, ki prefiltrirajo vso svinarijo stran. Odkar sem inštaliral AdBlock Plus, ne gledam več nazaj.

Reklame sem zasovražil davno nazaj še na TV-ju, ko internet še ni bil tako razširjen. Ne gre se zato, da sovražim reklame kot take, ampak najbolj sem zasovražil tole njihovo nadležno vsiljevanje. Npr. ko je bil kak dober film, so tega ponavadi prekinili vsakih 15 minut in vmes nabili 5 minut reklam, namesto, da bi film neprekinjeno odvrteli do konca in nato predvajali vseh 20 minut reklam skupaj. Res je, da jih jaz v tem primeru nebi gledal. Zakaj? Ker me ne zanimajo. In sedaj smo tu.

Danes pa TV-ja iz omenjenega razloga praktično več ne gledam in večino časa preživim online. K sreči pa imam na računalniku (za razliko od TV-ja) to možnost, da reklame blokiram in se tako tudi deloma maščujem oglaševalcem. Ad Blockerji niso problem ampak so simptom nekega drugega problema, ki ste ga povzročili oglaševalci. Če nebi tako svinjali z reklamami, potem se tole danes nebi dogajalo. Sami ste si krivi!

Da bo pa internet propadel zaradi blokiranja reklam je pa totalna bedarija. Internet je veliko več, kot pa par spletnih strani z oglasi. Navsezadnje tudi uporabniki plačujemo za dostop do interneta in ga s tem deloma podpiramo.

shadeX ::

Navsezadnje tudi uporabniki plačujemo za dostop do interneta in ga s tem deloma podpiramo.


Kako točno ti podpiraš slo-tech ali kakšno drugo tebi ljubo stran, kadar plačuješ za dostop do interneta?

Ribič ::

shadeX je izjavil:

Kako točno ti podpiraš slo-tech ali kakšno drugo tebi ljubo stran, kadar plačuješ za dostop do interneta?

S plačevanjem dostopa se podpira vozlišča in ne posamezne spletne strani. Glede podpore interneta pa že prispevam ta svoje npr. k kakšnem odprtokodnem projektu, testiram za kakšne hrošče, napišem kak programček ter ga dam na voljo vsem, tu pa tam prispevam vsebinsko, itd. In to vse zastonj v mojem prostem času.

Furbo ::

shadeX je izjavil:

Navsezadnje tudi uporabniki plačujemo za dostop do interneta in ga s tem deloma podpiramo.


Kako točno ti podpiraš slo-tech ali kakšno drugo tebi ljubo stran, kadar plačuješ za dostop do interneta?


Morda s pisanjem prispevkov v forum? Zaradi ene novice na par dni, pač ne bi nihče hodil sem.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Mehmed ::

urli je izjavil:

Adblocker uporabnike treba samo blokirat pa naj vsebino iščejo v knjižnicah med knjigami in zato plačujejo mesečno naročnino!


Jst na straneh, ki jih pogosto obiskujem ne maram gledati nepotrebne navlake. Zato z adblockom blokiram posamezne dele. Avatarje na slotech, komentarje ob novicah ipd.
Nism nastrojen proti reklamam, samo ene stvari so enostavno debilne. Ne rabim share on facebook gumba, ko gledam pornice, hvala. Dvomim da je kdorkoli kadarkoli si reku uf res sm hotel sherati ta cumshot z vso zlahto in kolegi, ampak sem prelen za copy paste, hvala ustvarjalec strani, da si pomislil name.
Tako neumnost seveda blokiras, reklame so pa kolateralna skoda. Ne valiti celotne krivde na adblock userje.

Ribič ::

Navsezadnje smo pozabili omeniti še eno izmed dobrih strani blokiranja oglasov.
Je že bilo kar nekaj zabeleženih primerov: Malvertising @ Wikipedia

nikjozo ::

"Dvomim da je kdorkoli kadarkoli si reku uf res sm hotel sherati ta cumshot z vso zlahto in kolegi, ampak sem prelen za copy paste, hvala ustvarjalec strani, da si pomislil name."

To imaš prav, ampak tisti gumb niti ni namenjen sheranju, ampak tvojem sledenju po internetu in analitiki.

Cervantes ::

A morda kdo od vas ne gleda skokov zato, ker imajo Prevc&Co. na čeladah napis Gorenje? Ne?
Mogoče zato, ker veste, da brez teh reklam najbrž tudi skakali ne bi?

cekr ::

Mene reklame ne motijo, če so po straneh locirane s pametjo.
Včasih je še kaj uporabnega pa tudi kliknem, včasih tudi kaj kupim.
Se pa vse konča, ko pridem na kakšno stran, katere lastnik je verjetno nek pogolten kreten, ki
misli, da bo fajn zaslužil, če ima npr. 10 spaceholderjev za reklame.
V takšnih primerih običajno reklame skačejo kar ena nad drugo.
Še huje je, ko so vse reklame dinamične. Stran se potem ob 100Mb liniji nalaga po več minut.
Kaj naj s takšno stranjo drugega, kot da jo skenslam.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

zee ::

52 $/leto ni ravno pretirano. Komentarji na Wired se mi zdijo vredni placila.

Da, uporabljam Adblock Plus oz. uBlock, zato ker me na spletnih straneh zanima vsebina, ne pa 100+ utripajocih reklam.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Oberyn ::

Se pravi, kolikor jaz razumem zadeve, pojavila se je potreba za programi, ki bodo zmogli blokirali zaznavanje blokiranja oglasov. In če se je pojavila potreba za takimi programi, se bodo seveda kmalu pojavili tudi programi. Programi pač sledijo potrebam. Tako da brez panike.

Machete ::

Teh portalov in strani je že ogromno. Tako da malo brezveze senziacionalistično izpostavljate zgolj dve. Zadnjič sem brskal po nekih USA 'časopisnih' straneh ala LA times ali nekaj takega, žal zdaj ne najdem kje sem bil, jih je imelo kar ene par obvestilo, da ne morem do strani, dokler ne izklopim addblockerja.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

          ::

Reklame so prerasle že vse mere dobrega okusa. Privč sem to opazil, ko smo pred leti bivali v USofA. Javne televizije praktično nismo gledali, saj je bilo vse skupaj bolj podobno EPP programu s kratkimi inserti vsebine. Filmi (ki so že tako skrajšani zaradi cenzure) zaradi vseh oglasov trajajko po 4 ure, kakšne športne dogodke pa je bilo povsem nemogoče spremljati. Pri tem se človek vpraša: čemu sploh koristijo vse tiste reklame, če pa imajo ravno nasproten učinek, ker gledalce oganjajo. Z internetnimi stranmi je podobno, saj so nekatere zaradi oglasov že na meji berljivosti ali pa že malo čez. Zame je zato uporaba orodij, ki blokirajo oglase, nujna, pogosto pa uporabljam tudi t.i. "reader mode".
Tiste, ki obsojate blokiranje oglasov, pa sprašujem, če tudi pred TVjem obsedite med reklamami, saj takrat hoditi na WC in po hot dog je nekako nefer do tv postaj?

digitalcek ::

Cervantes je izjavil:

A morda kdo od vas ne gleda skokov zato, ker imajo Prevc&Co. na čeladah napis Gorenje? Ne?
Mogoče zato, ker veste, da brez teh reklam najbrž tudi skakali ne bi?


Ja, ampak napis na čeladi, procentualno, zavzame, "pobere" recimo le dva odstotka video slike. In napis na čeladi pride, ko pa se skakalec spusti po zaletišču, pa ga ne vidimo več. Torej napis ne teži ves čas (recimo minuto).

Reklame na neki spletni strani pa TEŽIJO ves čas. Na spletni strani težijo 24/7, čeprav se menjajo.
Si predstavljate TV poročila, kjer v vogalčku slike vseh 25 minut ždi napis Milka?

Sicer pa me boli ud, če nekateri ne morejo prodati svojih izdelkov, storitev. Zaprejo naj.

In ja, na čedalje večji odstotek ljudi reklame sploh ne delujejo več. Kot da jih ni.
Adblock je samo eden od načinov, da se otresemo teh posilstev.
Da si ne okvarimo duševnega zdravja (nenehna jeza).

Zgodovina sprememb…

Gavran ::

Cervantes je izjavil:

A morda kdo od vas ne gleda skokov zato, ker imajo Prevc&Co. na čeladah napis Gorenje? Ne?
Mogoče zato, ker veste, da brez teh reklam najbrž tudi skakali ne bi?


Če bi Prevc imel na sebi reklamo, ki bi onemogočala normalen ogled njegovega skoka, ga ne bi gledal. Adblock sem namestil zaradi debilnih reklam, ki prekrijejo uporabno vsebino, tista, ki je bila pika na I je celo crashala en starejši računalnik.
Zakaj je Google uspešen? Ker nima vsiljivih reklam, v nasprotju z Yahoojem, kjer komaj najdeš okence za vpis iskanega pojma med vso tisto navlako. Oglaševalci, sami ste zasr.ali svoj posel.
Bodimo strpni do virusov. Tudi virusi gripe, prehlada in AIDSa morajo živeti.

Ribič ::

Prav zanima me kako se bo razpletlo tole blokiranje uporabnikov AdBlockerjev.

Sem že malo sledil dogajanju na samem AdBlock Plus forumu, pa so do sedaj uspeli zaobiti še vsako zaščito, ki blokira uporabnike z adblockom. Kolikor sem seznanjen, je uporabnike adblockerjev možno zaznati oz. detektirati le na en način - to je, da se nekje na spletno stran namesti določeni element, ki bi ga naj adblocker blokiral. In potem se z nekim javascriptom preveri, če se je omenjeni element sploh naložil (npr. neka slika v tabeli oz. praznem DIV tagu - preverijo se dimenzije oz. velikost omenjenega taga - če se slika ni naložila, potem bodo dimenzije drugačne).

Sicer pa so določeni oglaševalci postali iznajdljivi in so oglase locirali na dinamičnih URL-jih. Se pravi, da se URL z vsakim obiskom spremeni in tako naj nebi bilo možno razločiti med oglasom in nekim normalnim elementom spletne strani. Filter potem lahko blokira samo vse slike, vključno z legitimnimi.

digitalcek ::

Ja, hlepenje po miljonih iz oglaševalskega kolača je pri gospodih iz "marketinga" popolnoma zameglilo trezno presojo.

In kot je rekel četnik Šešelj: Zdaj pa boste pojedli ves drek, ki ste ga izsrali.

Sicer pa jim tudi neverjetno obširna ponudba, neverjetna količina robe že sedaj zmanjšuje dohodke, čeprav se to mogoče sliši paradoksalno.
Janez Novak recimo mesečno lahko zafrčka 30 evrov. Mu ne moreš spuliti niti 35... Pa če (mu) še tako težiš na spletnih straneh...

Ribič ::

Gavran je izjavil:

Če bi Prevc imel na sebi reklamo, ki bi onemogočala normalen ogled njegovega skoka, ga ne bi gledal.
Haha, a veš kakšen jumbo plakat bi potem moral nositi seboj na skoke? Saj nebi moral normalno skakati z njim. =)

Gavran je izjavil:

Adblock sem namestil zaradi debilnih reklam, ki prekrijejo uporabno vsebino, tista, ki je bila pika na I je celo crashala en starejši računalnik.
Čeprav sesuvanja na računalniku še nisem doživel, sem pa imel podobno težavo na moji Flat-screen televiziji. Zadevo sem nekoč poskusil priklopiti na internet in gledati nek youtube posnetek. Žal pa je stvar delovala le preko Flash Player-ja in video se je s težavo nalagal oz. predvajal. In potem se je kar naenkrat video prekinil, ker je se je google oz. youtube odločil, da je čas za oglase, ki so se pričeli nalagati avtomatsko. Takrat se mi je TV dobesedno sesul - potrebno ga je bilo ročno resetirati.

čuhalev ::

Ribič je izjavil:

Gavran je izjavil:

Če bi Prevc imel na sebi reklamo, ki bi onemogočala normalen ogled njegovega skoka, ga ne bi gledal.
Haha, a veš kakšen jumbo plakat bi potem moral nositi seboj na skoke? Saj nebi moral normalno skakati z njim. =)

Kaj da ne, letel bi preko občinstva. Ampak dodatne površine so prepovedane.

Arctander ::

Naročniki in oglaševalci žal prepočasi dojemajo, da bodo več dosegli z engagement advertisingom in content marketingom, kot s cigu-migu bling-bling in-your-face oglasi. Tisti, ki so se temu že prilagodili, v bistvu solidno živijo od oglaševanja. Samo je pa treba vložiti veliko več truda in časa, kot zgolj naklikati objavo bannerja.

Res je engagement advertising in content marketing za naročnika dražji, ampak je tudi konverzija znatno večja kot pri klasičnem oglaševanju z bannerji.

Problem je, da je veliko naročnikov in oglaševalcev miselno še vedno v času tiska, televizije in radia. No, teh časov ni več in kdor se ne bo prilagodil, bo pač šel po poti dinozavrov.

Edit: typos

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Arctander ()

3p ::

Ali že obstaja kak delujoč globalni "piano"? Glede na to, da je povprečna digitalna naročnina reda 10€ mesečno, in pač več niso časi, ko si imel naročen en časopis in si tega prebral od prve do zadnje strani, lahko to pomnožimo x5. Če v takem časopisu dnevno prebereš dnevno le 1 članek, je 10€ na časopis preveč.
Če bi nek servis teh 10 razdelil med medije, ki jih prebiram, ti pa me v zameno ne bi gnjavili z reklamami in svojimi plačljivimi zidovi, bi to bila zmaga.

sisemen ::

Mislim, da vecina tistih, ki nori cez uporabnike adblockerja, nori na napacni strani. Namesto, da se jezite na uporabnike, se jezite raje na providerje reklam, ker dejansko tam tiči tezava. Mene osebno reklame ne bi motile, če NE BI MOTILE (vam kar povem, da imam to urejeno na nivoju mreze in me tudi fosters ne zazna, kakor tudi nobena od drugih skript). Nekdo je sicer zgoraj nekaj norel, da reklame ne zadoscajo ze brez adblockerjev, da pokrijejo stroske strani... pa saj ni treba biti se ena smet na spletu, go offline.

Tole si poglejte, zgornji graf kaze nalaganje stran brez reklam, spodnji ista stran z blokiranimi reklamami. To je tezava, ne pa da ljudje zanalasc ne bi hoteli imeti rekam. S tem, da je tale graf se prizanesljiv, ob poplavi fingerprintinga, dejansko advertiserji zabijejo masino z raznimi rendranji slik itd. Tega pac uporabnik ne rabi. In da se blokira reklame, je dejansko krivda na strani content providerja, ki se nekriticno odloci za najbolj intruzivno metodo, namesto, da bi takim advertiserjem preprosto rekli ne. In ker tega ne storite sami, so to storili uporabniki, zdaj ste pa uzaljeni.

«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stack Overflow: Ni nam mar, kdo blokira oglase

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
4514346 (7091) jukoz
»

Asus bo na mobilne naprave prednamestil AdBlock

Oddelek: Novice / Brskalniki
216332 (4969) Jst
»

Bild ne dovoli dostopa ob uporabi AdBlocka (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
9434843 (26660) zee
»

Čedalje več uporabnikov interneta blokira oglase (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
13344835 (39021) thramos
»

Koliko bi stal internet brez oglasov

Oddelek: Novice / Ostale najave
4011761 (8971) Mesar

Več podobnih tem