» »

Čudno tankanje bencina na Petrolu - nateg ali ne?

Čudno tankanje bencina na Petrolu - nateg ali ne?

«
1
2

Dadyy ::

Tankam bencin na Petrolu in na koncu hočem še odtočit par kapljic ki ostanejo v cevi. Malce dvignem ročko in opazim da čisto malo še teče, zelo zelo tanek vendar neprekinjen curek. Primem za cev in si mislim jebela imajo pa dolge cevi, ko zgrožen opazim da se števec premika, kljub temu da sploh ne držim več ročke. Za hec sem držal še pol minute za cev in cel čas je malenkost teklo, nabralo se je za 6 centov bencina preden sem vrnil ročko nazaj na njeno mesto.
Sklepam da, če bi ročko položil na tla ali če bi mi padla in bi ta čas šel npr. na wc bi še naprej teklo tokrat na tla na moj račun seveda. Za moje pojme se števec ko spustiš ročko nima kaj premikat in tukaj nekaj smrdi.
LP Damjan

freesty ::

Ja v cevi je se ostalo malo bencina pa je teklo ven, ko si nagnil. Ce bi polozil rocko nazaj na svoje mesto ti nebi nabilo 6 centov...
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

koyotee ::

freesty je izjavil:

Ja v cevi je se ostalo malo bencina pa je teklo ven, ko si nagnil. Ce bi polozil rocko nazaj na svoje mesto ti nebi nabilo 6 centov...


Lol, a si ti že kdaj tankal sploh?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Machete ::

Kaj šele če bi ročko vrgel ba tla in šel k frizerju vmes.. To bi šele bil račun.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

s51as ::

Verjetno je bila pokvarjena ročka in ventil ni zaprl dotoka goriva, ko si izpustil ročko. V takem primeru je najbolje o tem obvestiti zaposlenega na servisu.
It's just me myself and I

r3dkv1c4 ::

Machete je izjavil:

Kaj šele če bi ročko vrgel ba tla in šel k frizerju vmes.. To bi šele bil račun.

62 centov, če bi s frizerko še kafe spil.:))
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

shadeX ::

s51as je izjavil:

Verjetno je bila pokvarjena ročka in ventil ni zaprl dotoka goriva, ko si izpustil ročko. V takem primeru je najbolje o tem obvestiti zaposlenega na servisu.


Tako je. Pač zadeve se sčasoma obrabijo in ta se je še preden so uspeli zamenjati/popraviti ročko.

Upam da je OP obvestil zaposlenega če ne bo jutri spet kaka podobna tema tle :)

BigWhale ::

Kvaliteta bencina je off-topic.

Tilen ::

Dadyy je izjavil:

Tankam bencin na Petrolu in na koncu hočem še odtočit par kapljic ki ostanejo v cevi. Malce dvignem ročko in opazim da čisto malo še teče, zelo zelo tanek vendar neprekinjen curek. Primem za cev in si mislim jebela imajo pa dolge cevi, ko zgrožen opazim da se števec premika, kljub temu da sploh ne držim več ročke. Za hec sem držal še pol minute za cev in cel čas je malenkost teklo, nabralo se je za 6 centov bencina preden sem vrnil ročko nazaj na njeno mesto.
Sklepam da, če bi ročko položil na tla ali če bi mi padla in bi ta čas šel npr. na wc bi še naprej teklo tokrat na tla na moj račun seveda. Za moje pojme se števec ko spustiš ročko nima kaj premikat in tukaj nekaj smrdi.


Kako je lahko nateg, če si ugotovil, da je preveč steklo ven, po obračunu 6 centov? Lahko bi rekli, da si hotel ogoljufati Petrol, ker si zaradi njihove napake natočil več kot 6 centov goriva, do česar seveda nisi upravičen. Enako, kot če bi banka po pomoti preveč nakazala. Upam, da si vsaj obvestil pristojne na bencinskem servisu.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

GupeM ::

Kakšne teme. A smo v vrtcu?

Na vseh petrolih piše, da moraš med točenjem goriva biti zraven. Jaz se ne lotim niti šipe/luči očistit med tem. Kaj če je nekaj narobe z ročko in ti ne sklopi ko je tank poln? Ti pa bi šel še na wc, k frizerki in še v cerkev k maši, malo molit bogu da te ljudje ne bodo nategovali.

Zadeva se je enostavno izrabila in ventil ne zapre več dobro. Sem sam že večkrat to opazil, pa zaradi tega ne zganjam panike. Zaračunalni so ti bencin, ki je mimo slabo zaprtzega ventila stekel v TVOJ rezervoar. Ne vem v čem je tu problem. Ko ročko odložiš v ležišče, se števec ne bo več premaknil, iz cevi pa bo steklo samo še tisto, kar je v cevi ostalo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

Invictus ::

Eni imajo pa res vgrajene dobre senzorje, da zaznajo goljufijo za 6 centov ... To pomeni cirka 50 mililitrov goriva. Evo, pa si bodo lahko managerji izplačali dividende in nagrade, ker so nategnili OPa.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

gruntfürmich ::

lahko si bodo izplačali nagrade, ko bodo vse števce nabili na najnižji prag meje točnosti za merjenje. takrat se bo ob letnem prometu kar veliko denarja nabralo; od vsakega točenja po par centov...

ampak tole kar pa op opisuje je pa samo kot zanimivost pri merilnih napravah in nič drugega.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

jusv ::

Saj so že pred leti naredili raziskave, da te naprave niso nikoli 100% točne. Ponavadi so nekaj nad 95%. In seveda se vedno zmoti za nekaj centov v škodo stranke. Vsepovsod, OMV, Petrol in ostali.
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

kuvanasarma ::

@jusv maš kakšen link za tole trditev?

koyotee ::

kuvanasarma je izjavil:

@jusv maš kakšen link za tole trditev?

greš tankat 5l v kanto in vidiš kok je ane...
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

gruntfürmich ::

95% je smela trditev totalnega neznalca...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

stara mama ::

kuvanasarma je izjavil:

@jusv maš kakšen link za tole trditev?

Ne rabi nobenega linka za to trditev, ker to so osnove meroslovja!!
Če ima merilna enota manjši raztros kot je zakonsko dovoljen, se jo pa seveda lahko koorigira k spodnji meji, če si lastnik črpalke to srčno želi.

Zgodovina sprememb…

kuvanasarma ::

koyotee je izjavil:

kuvanasarma je izjavil:

@jusv maš kakšen link za tole trditev?

greš tankat 5l v kanto in vidiš kok je ane...


Če ti rata izmerit odstopanje v 5l kanti, svaka ti čast. Osebno vem za Petrol, da so testiranje redno izvaja na vseh črpalkah, potem so tu random testi, in pa seveda ob vsaki pritožbi, se zadeva preveri. In odstopanja so vedno bila. Če me spomin ne vara je bilo največje odstopanje nekaj manj kot 1%, in še to v petrolovo škodo. Ponavadi so odstopanja do 0,2% v eno ali drugo smer....

Nobenemu od trgovcev ni v cilju, nategovat stranke, ker prvič ko se bo kaj takega zgodilo, bojo ljudje šli tankat drugam...

@stara mama, seveda rabi link, rabi link do raziskave. To da naprava ni točna je sigurno res, vendar ne za 5%...

Zgodovina sprememb…

stara mama ::

Ja no, glede velikosti odstopka je pa druga stvar,
se pepelam s posipom.

Smurf ::

Samo popravil bi podatek, vcasih je bilo dovoljeno odstopanje 1%, sedaj je 0.5%. Good luck, ce lahko kdo to zmeri s kantico.

b787 ::

Vedeti moramo tudi to, da na črpalkah gorivo v resnici kupujemo po masi in ne po volumnu. Ta se s temperaturo spreminja; poleti tako za isto ceno dobimo več litrov goriva kot pozimi, ima pa to gorivo enako maso in enako energetsko vrednost.

Zaslon na črpalki ne prikazuje dejanskih litrov, ampak volumen goriva pri neki referenčni temperaturi. To pomeni, da bi tako pozimi kot poleti dobili enako maso goriva, zaslon bi prikazal enako število litrov, meritev s kantico pa bi pokazala, da smo poleti dobili več kot pozimi.

mihec87 ::

Z kantico se ne da natančno merit-že kot nove nimajo oznake popolnoma točno, potem jo pa še gorivo napihne...Da si ne bo gdo delal stroška z kantico...

dexterboy ::

BigWhale je izjavil:

Kvaliteta bencina je off-topic.

+1

On topic: Troll tema? V svoji 25-letni zgodovini tankanja še nisem videl / doživel / slišal česa takšnega...
Tako pri nas kot v tujini.
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

...:TOMI:... ::

b787 je izjavil:

Vedeti moramo tudi to, da na črpalkah gorivo v resnici kupujemo po masi in ne po volumnu. Ta se s temperaturo spreminja; poleti tako za isto ceno dobimo več litrov goriva kot pozimi, ima pa to gorivo enako maso in enako energetsko vrednost.

Zaslon na črpalki ne prikazuje dejanskih litrov, ampak volumen goriva pri neki referenčni temperaturi. To pomeni, da bi tako pozimi kot poleti dobili enako maso goriva, zaslon bi prikazal enako število litrov, meritev s kantico pa bi pokazala, da smo poleti dobili več kot pozimi.


Pri cisterni 30 000 l se pozna cca. 70 l razlike med letnimi časi. Da ne bo kdo odkril preveč tople vode in govoril, da je nateg ne vem kakšen.
Tomi

b787 ::

...:TOMI:... je izjavil:

b787 je izjavil:

Vedeti moramo tudi to, da na črpalkah gorivo v resnici kupujemo po masi in ne po volumnu. Ta se s temperaturo spreminja; poleti tako za isto ceno dobimo več litrov goriva kot pozimi, ima pa to gorivo enako maso in enako energetsko vrednost.

Zaslon na črpalki ne prikazuje dejanskih litrov, ampak volumen goriva pri neki referenčni temperaturi. To pomeni, da bi tako pozimi kot poleti dobili enako maso goriva, zaslon bi prikazal enako število litrov, meritev s kantico pa bi pokazala, da smo poleti dobili več kot pozimi.


Pri cisterni 30 000 l se pozna cca. 70 l razlike med letnimi časi. Da ne bo kdo odkril preveč tople vode in govoril, da je nateg ne vem kakšen.


Sploh ni nateg, saj plačujemo itak po masi in edina relevantna vrednost goriva (energija, ki jo dobimo pri kurjenju) je odvisna od mase.

Poleg tega pa razlika ni tako neopazna; če predpostavimo 30 stopinjsko temperaturno razliko je pri 50 litrskem rezervoarju razlika 1,5L, kar je več, kot je dovoljen odstopek števca.

Blazz ::

s51as je izjavil:

Verjetno je bila pokvarjena ročka in ventil ni zaprl dotoka goriva, ko si izpustil ročko. V takem primeru je najbolje o tem obvestiti zaposlenega na servisu.


in točno to je bilo, meni se je to že večkrat zgodilo, ko položiš nazaj ročko na uno stojalo, je še en ventil ki vse skupaj ustavi,.... natega ni bilo....

Jst ::

Vedno, ko končaš s nalivanjem (spustiš ročko), ostane neka malenkost.

Jaz si primarno zaradi težav s kožo*, vedno nataknem tisto plastično rokavico. Drugo pa, kot so povedali, da ne polijem bencina kamorkoli. Ampak 15 sekundno otresanje je malo too much. Ko greš na WC... ahh, bolje da ne dokončam. :)

*težave s kožo zaradi alergij, pa še roka mi ne smrdi. Jeba je, če mi res rata politi malo bencina po roki. Potem si moram z kremo mazati kakšen teden, da izgine "rash".
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

stara mama ::

b787 je izjavil:


Poleg tega pa razlika ni tako neopazna; če predpostavimo 30 stopinjsko temperaturno razliko je pri 50 litrskem rezervoarju razlika 1,5L, kar je več, kot je dovoljen odstopek števca.

Ne bi rekel, da je pri podzemnem rezervoarju taka razlika.

b787 ::

Imaš prav, zaradi podzemnega rezervoarja je temperaturna razlika manjša od 30°C. Dvomim pa, da je razlika samo 2°C, kolikor bi morala biti, da bi držale številke, ki jih je podal Tomi.

Thuban ::

koyotee je izjavil:

kuvanasarma je izjavil:

@jusv maš kakšen link za tole trditev?

greš tankat 5l v kanto in vidiš kok je ane...


ne, ker kante ne kažejo točno. Sčasoma se raztegnejo pa že kot nove ne moreš biti 100% prepričan da kažejo prav.

morda še imaš stekleno kanto ali kovinsko posodo s točno označeno mero.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

Thuban ::

Dadyy je izjavil:

Malce dvignem ročko in opazim da čisto malo še teče,....., ko zgrožen opazim da se števec premika, kljub temu da sploh ne držim več ročke.


verjetno pokvarjen ventil na ročki.

+ kaj si pričakoval da boš našel loop za zastonj tankat gorivo? Sicer bi trajalo 1 teden da bi napolnil cel rezervar samo zastonj je pa zastonj!
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

          ::

Jst je izjavil:

Jaz si primarno zaradi težav s kožo*, vedno nataknem tisto plastično rokavico.


Jaz vedno tankam z rokavico, tudi če mi benzin ne škodi.

BigWhale ::

b787 je izjavil:

Sploh ni nateg, saj plačujemo itak po masi in edina relevantna vrednost goriva (energija, ki jo dobimo pri kurjenju) je odvisna od mase.

Kako placujemo gorivo po masi? A crpalke merijo koliksna je bila teza goriva, ki je stekla skozi?

b787 ::

Merijo volumen in temperaturo, iz katere lahko izračunajo maso (ali volumen pri neki referenčni temperaturi). Sem pa malo googlal in ta temperaturna kompenzacija v bistvu ni obvezna, tako da ugibam da večina črpalk v Sloveniji tega nima. Razlike pa res niso tako velike; glede na drugi link so nekje 10°C, kar znese cca. 1%.

Fuel dispenser @ Wikipedia
http://tokheim.com/dispenser/automatic-...

stara mama ::

          je izjavil:


Jaz vedno tankam z rokavico, tudi če mi benzin ne škodi.

^finarit

Taprav ded smrdi po bencinu! (starejši pa po petroleju)

          ::

Tankam itak moped, ker za avtomobil še nimam izpita. Nekoč je za mano čakal v avtu nek možakar (ne bom rekel gospod, ker je bil za tak naziv preveč zanemarjen) in je nekaj godrnjal nad tem, ker sem si pred tankanjem natikal rokavice. Jaz pa sem ga vprašal, če on tanka brez. Ko je rekel, da ja, sam mu jaz rekel, da zaradi tega, ker take svinje kot je on tankajo brez rokavic, se meni gravža prijemati ročko z golimi rokami. Prav zanimivo je bilo potem poslušati pridigo, ki je sledila iz njegovih ust.

čuhalev ::

Kdaj je potem dobro tankati? Ko je hladno ozračje, torej poleti zjutraj?

r3dkv1c4 ::

kuvanasarma je izjavil:

@jusv maš kakšen link za tole trditev?

Take definicije pa četudi so dokazljive, nikoli ne bodo javno objavljene.
Idiotsko je razmišljanje oz. zahtevanje linkov o legalni kraji!
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

b787 ::

čuhalev je izjavil:

Kdaj je potem dobro tankati? Ko je hladno ozračje, torej poleti zjutraj?

Pozimi :)
Načeloma imaš prav, vendar dvomim da se dnevna nihanja dosti poznajo v podzemnih rezervoarjih.

Anney ::

Končno je nekdo, povedal nekaj pametnega. :) (spodaj je večina konstantna temperatura)

Jst ::

stara mama je izjavil:

          je izjavil:


Jaz vedno tankam z rokavico, tudi če mi benzin ne škodi.

^finarit

Taprav ded smrdi po bencinu! (starejši pa po petroleju)



Daj v kanto bencina roko za ene 15 minut, dokler ne dobiš skin rash. No tako je pri meni, če se mi bencin samo polije po rokah. (Diesel pa, če se mi polije po rokah, pa ni takšne reakcije na moji koži.)

Sicer sem pa napisal, da je to primarni razlog. Drugi je pa higienski. Tisto ročko primejo razni delavci, ki imajo roke od olja, do "tapravih dedov", ki prej pljunejo v roke, preden kaj primejo. Zato pa najraje tankam na Petrolu, kjer imajo te rokavice skoraj vsepovsod in vedno na voljo.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

zee ::

Zanimiv in cesto spregledan podatek je, da bencin raztaplja tiste rokavicke iz najlona, ki jih mnogi omenjate...

Rokavicke uporabljam tudi sam iz enakih razlogov kot uporabnik Jst.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

HotBurek ::

Se pravi, da količina v litrih niha, če meriš težo bencina in pri tem uporabiš konstantno temparaturo, ki pa se sicer čez leto spreminja?

Bi potem ja morali prilagoditi display, ki bi prikazoval koliko kilogramov si natočil? Oz. pri računanjo stalno meriti trenutno temperaturo bencina za izračun litrov.
root@debian:/# iptraf-ng
fatal: This program requires a screen size of at least 80 columns by 24 lines
Please resize your window

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: HotBurek ()

kunigunda ::

Sem preprican da bi jih polovico teh, ko govorijo da 6 centov ni nic, cel dan pisalo teme, ce bi jim operater en dodaten SMS zaracunal za 3 cente.

Meizu ::

Tudi meni se je to zgodilo na eni petrolovi crpalki, sicer za dizel gorivo. Sem takoj obvestil prodajalko, da nekaj ne stima. Drugace pa nikoli drugje imel podobnega problema, pa tankam vse od Petrola, do OMVja, Agip, Shell, Jet itd itd.

BigWhale ::

stara mama je izjavil:

          je izjavil:


Jaz vedno tankam z rokavico, tudi če mi benzin ne škodi.

^finarit

Taprav ded smrdi po bencinu! (starejši pa po petroleju)


Razvajenc! Taprav ded smrdi po konjskem dreku in crknjenem merjascu, ker je lihkar prisel iz gozda s hrano. Avti so za picke.

fosil ::

Jst je izjavil:

stara mama je izjavil:

          je izjavil:


Jaz vedno tankam z rokavico, tudi če mi benzin ne škodi.

^finarit

Taprav ded smrdi po bencinu! (starejši pa po petroleju)



Daj v kanto bencina roko za ene 15 minut, dokler ne dobiš skin rash. No tako je pri meni, če se mi bencin samo polije po rokah. (Diesel pa, če se mi polije po rokah, pa ni takšne reakcije na moji koži.)

Sicer sem pa napisal, da je to primarni razlog. Drugi je pa higienski. Tisto ročko primejo razni delavci, ki imajo roke od olja, do "tapravih dedov", ki prej pljunejo v roke, preden kaj primejo. Zato pa najraje tankam na Petrolu, kjer imajo te rokavice skoraj vsepovsod in vedno na voljo.

Mi pa ni jasno kako to tankaš da se polivaš po rokah.
Razumem da poliješ po avtu ali čevljih, po rokah je pa nekoliko nenavadno.

Drugače pa glede na raziskave so najbolj umazani ročaji na vozičkih v trgovinah in pa kljuke.
Ne vem pa če so ob tem testirali tudi ročke.
Tako je!

Meizu ::

Kaj ma veze bencin in zascitna rokavica v tej debati? Spet gremo pocasi offtopic.

Sicer pa tule ni kaj debatirat. Gre za ocitno napako na ventilu rocke, kar je potrebno obvestit na salterju, da to zabelezijo in cimprej sanirajo. Ce se ti da cenkat za tistih 6 centov naredis tam sceno in upas na najboljse ali pa pac pozres 6 centov, ki tako ali tako sedaj lezijo v rezervoarju.

Brezveze uglavnem.

Jst ::

fosil: Dovolj je par kapljic, ko potegneš ročko iz odprtine tanka. In "skin rash" ima tako lepo navado, da noče ostati na enem mestu, ampak se razširi na večji del kože. Je*at ga, ljudje smo si različni...

ps: Pa tipkovnica je tudi polna bakterij.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

kuvanasarma ::

r3dkv1c4 je izjavil:

kuvanasarma je izjavil:

@jusv maš kakšen link za tole trditev?

Take definicije pa četudi so dokazljive, nikoli ne bodo javno objavljene.
Idiotsko je razmišljanje oz. zahtevanje linkov o legalni kraji!



Idiotsko je gonit gobec brez kakršnega pametnega namena (Na temule forumu si ne višaš "ranka" glede na število objav)..
glede na to da sem dokaj blizu testiranju, ti lahko povem da so odstopanja taka kot sem napisal.

Če je pa nekdo napisal da je videl/prebral da so bile raziskave, bi bilo lepo videti to raziskavo...

Al bomo samo nabijali enovrstičnice tipa:
Jst sem pa bral daj na pri firmi X bencin bl kul k pri firmi Y?
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bencinske črpalke (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8420869 (18314) Nesta
»

Nafta na OMVju (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6025271 (23421) ;-)
»

Točenje goriva? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7927807 (25480) SkIDiver
»

Točenje goriva na Petrolu(LJ) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12034578 (31763) Zheegec

Več podobnih tem