» »

Legalizacija marihuane 2016

Legalizacija marihuane 2016

««
«
1 / 19
»»

piti3 ::

Te dni se vedno več govori o legalizaciji marihuane z strani SD-ja.

http://www.zurnal24.si/sd-za-legalizaci...

Kakšno je vaše mnenje o tem?

m0LN4r ::

Vsako leto ista tema IMO.
Tak slaba roba je v slo zadnje case, da se ne splaca legalizirat ;P
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Bo3z ::

Slaba roba?? Tule u veleju je pa domačica tak dope ej ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bo3z ()

Throowaway ::

Trava v Sloveniji je v primerjavi z ostalimi državami dokaj dobre kvalitete. Če poznaš prave osebe, prideš do top robe. Tudi cenovno zmagamo kar dosti držav.

Pomojem bi se turizem kar lepo povečal, če bi med prvimi v EU legalizirali. Itak pa tisti, ki hočejo kadit, bodo kadili ne glede na to ali je legalna ali ne. Če bi bila legalna, bi vsaj država in ostali meli nekaj od tega.

Zgodovina sprememb…

Miha 333 ::

Je dovolj, da je že alkohol legalen, ne rabi biti še to.

Poldi112 ::

Enih prohibicija alkohola ni nič naučila.

Je pa zanimivo, da ti dovolijo 10g na dan kupiti. A komu dejansko uspe toliko skaditi?
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Throowaway ::

Poldi112 je izjavil:

Enih prohibicija alkohola ni nič naučila.

Je pa zanimivo, da ti dovolijo 10g na dan kupiti. A komu dejansko uspe toliko skaditi?

Snoop dogg ;)
Pa kakšni medical uporabniki.
Če je družba prava pa tudi 10g ni problem :)

Tarzan ::

Slovenski skunk z geografskim poreklom. Pa še vina ne bo treba stran zlivat zarad kvot. :)

RockyS ::

m0LN4r je izjavil:

Vsako leto ista tema IMO.
Tak slaba roba je v slo zadnje case, da se ne splaca legalizirat ;P


Kot da konzumiraš.

Shegevara ::

Poldi112 je izjavil:

Enih prohibicija alkohola ni nič naučila.

Je pa zanimivo, da ti dovolijo 10g na dan kupiti. A komu dejansko uspe toliko skaditi?


to ni mejnik za nadzor konzumacije, to je mejnik, da se avtomatično prepreči preprodajo na veliko otrokom&čez mejo

MasterTade ::

Sej koker vem bo ulična preprodaja in gojenje brez dovoljenja še vedno nezakonito?
Mors omnia aequat

dice7 ::

Pri nam je trava ze tak dekriminalizirana ampak ne tista ko bi jo folk meu za zadevat se

razerznak2 ::

MasterTade je izjavil:

Sej koker vem bo ulična preprodaja in gojenje brez dovoljenja še vedno nezakonito?


Ja sej za to pa bile lekarne ali posebne prodajalne ane
Vesoljec nacist

jype ::

MasterTade> Sej koker vem bo ulična preprodaja in gojenje brez dovoljenja še vedno nezakonito?

Tudi nerentabilna, če lahko v lekarni dobiš poceni in preverjeno robo.

Škoda, k bodo konzervativci spet poskušal sabotirat.

MasterTade ::

Ma lej, briga mene :) Nej se zadevajo koker se hočjo sam ne mi zapohani za volan hodit

@jype v lekarni lahko kupijo 18+ v mislih sem imel prodajo mladoletnim
Mors omnia aequat

jype ::

Mladoletnim bo pa klošar šu kupt, tko kot danes alkohol in tobak.

Še zmer boljš kot da jim šolski diler proda.

Cervantes ::

Podzemlje bo ostalo brez dela dohodka, zato bojo pač bolj pushal koko.
Mularija se bo pa manj zadevala s travo, ker če je legal, ni vec cool.

jype ::

Bomo vidl. Če bo res tko, potem pač legaliziramo še koko, pa hors, pa šmarnco.

harvey ::

Predlog SD-ja je zmeden in povsem nedodelan. Zakaj 10 g, a tisti, ki bo potreboval 20 g bo pa v totalnem prekršku, zakaj samo prodaja v lekarnah, da se ustvarja monopol, kar ni dobro, drugo mešanje medicinske in "rekreacijske" konoplje. Če že legalizacija, naj bo v tem smislu, da lahko sam prideluješ in nisi vezan na nobene monopole. Lastna pridelava, poraba in peace, ljubav, bok....
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Unknown_001 ::

jype je izjavil:

Bomo vidl. Če bo res tko, potem pač legaliziramo še koko, pa hors, pa šmarnco.


A močeradovc tudi?
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Phantomeye ::

MasterTade je izjavil:

Ma lej, briga mene :) Nej se zadevajo koker se hočjo sam ne mi zapohani za volan hodit

@jype v lekarni lahko kupijo 18+ v mislih sem imel prodajo mladoletnim


Bolj verjetno je, da bo pijana oseba sedla za volan in divjala kot pa počena. Počeni ljudje nimajo toliko zaupanja v svoje sposobnosti (zato zadetka prepoznaš po počasni vožnjo - pod omejitvijo). Pijani ljudje pa postanejo ekstra pogumni.

Miha 333 je izjavil:

Je dovolj, da je že alkohol legalen, ne rabi biti še to.


Ljudje bodo uživali droge, Vedno so jih in vedno jih bojo. Tega ne moreš preprečit nobenemu. Lahko poskušaš človeka zapret in mu uničit življenje, ampak kaj točno naj bi s tem dosegel?

Lahko pa droge reguliraš. Šure, še vedno boš imel ljudi, ki bodo prodajali na črno, ampak bo tega manj.

Zgodovina sprememb…

Alen T 1978 ::

za tiste ki boste/bodo kadil marihuano: pamet v roke pa kadit po pamet. čist nčp druzga. isto kot za alkohol, kavo, sladke pijače, sladke tortice, cigarete, zelene čaje, beli kurh, kuhinjsko sol, ...

vsaka stvar ma neke pogoje konzumiranja. isto marihuana. sej coca cola sama po sebi ni škodljiva. če jo pa piješ vsak dan eno liter pa pol flaše nekaj let pa lahko potencialno pri nekomu rata problem. in isto je pri kajenju marihuane.

jaz zdaj ne vem kaj pa kako je pri marihuani. vem pa, da je treba znat kadit to stvar. isto kako jemat extacy npr.
alkohol etanol je sam po sebi nedolžna spojina. sam če jo boš pil kar nekaj po naključju pa tud en kurc vse skp. isto oglikovodikova kislina v gaziranih pijačah. folk ubija za gazirane pijače. uni zdravniki se pa derejo prenehat s tem. ja faj, no.

pozanimat se prej. obvezno. prekomerno kajenje marihuane in v prekomernih količinah povzroča določene simptome katerih se kadilci marihuane sploh ne zavedajo. nekadilcu te substance pa tak človek v očeh ispade zelo drugačen. ker dejansko je.

sej najbrž, ko boš kupil marihuano npr v obliki za kajenje, v lekarni, jo boš dobil tako kot vsa zdravilna sredstva ki so v lekarni v neki embalaži kateri je priložen un tough-life zložen listek k ga pol nikol ne znam nazaj zložit. tam najbrž bo pisalo kako je priporočeno kadit. pa najbrž bodo omenjeni stranski učinki. iz izkušenj pa vem da niso nikoli navedeni načini kako blažit ali odstranit te stranske učinke. vedno samo piše pojdite k zdravniku ali farmacevtu. nauš zdej ves zadet pa paranoičen k seup še dreves bal šel v lekarno po nasvet kva zdej nardit. maš kolege pa upraš. maš strica googla pa poišč. za une k se jim pa jebe pa tud kurc.

jst sem kr nekajkrat gledal kako se teli k bi radi kadil brez težav grabežljivo vedejo do legalizacije. k otroc ko hočejo prelisičit starše da jim nekaj dovolijo. kurc to je en drek. pa ja, veste, marihuana je zdravilo! naravno! dej daturo eno pojej. če maš jajca. je tud zravilo. pa naravno. na vsakmu vrtu raste. isto marihuana. v vsakem nasadu raste. gozd jo je poln. isto nore gobice. vsak drek jih je poln. je naredu ispit za avto pol pa dela štale po cesti. bere text od smsa. kliče kolega. ja pa kadi travo no. sej veš kaj delaš.

pamet v roke pa pozanimat se.

kva psihotest za avto izpit pol ko že narediš pizdarijo?
uvest psihotest pa ne vem kaj še preden dobiš licenco za kupovanje marihuane v lekarnah. pa je stvar rešena.
sam spet se bojo najdl luli benkoti k bojo hotl to licenco pridobit na shorten-the-way way.

sej tud čaj moraš znat pit. vsi ptički čivkajo da eno do dve žličke v dva do tri deci litra vode. voda mora zavret. pustiš 10 minut. pa tak čaj spiješ en do dva na dan. in to počneš max kako že? dva do tri tedna. pol pa en mesec al dva pavze. sam to full! ne velja za zeleni čaj. ... znanstveniki so šele zdaj ugotovil kdaj bi bilo smotrno pit kavo. in kdaj je full narobe. še štalce nimajo pa že boš lahk dobil v lekarni kravco. to travco. ja porko dio, fajn no.

ja vsai b se mel rad fajn no. zato. vsi bi rad lepo dišal v dreku. greznici. ja neče da može. - na dolgi rok. kak bo to folk ratu od te marihuane sam bog ve. družba je že tolk daleč pršla s to napetostjo pa psihološkim kanibalizmom da... ti tud marihuana ne bo pomagala. marihuana ti bo samo simptome odpravla v času zadetosti ker pa neboš vzroka odpravil ki te je privedel do tega bolehnega stanja boš pa kadil travo sam ke v tri krasne. sej se ti bo rak ponovil čez deset let. ... fotr ma enga kolega. dobil raka na prostati. ja ni treba dva krat rečt od česa. 200kg. in pol je moraj najprej shujšat, da so ga lahko sploh operiral. kupil si je še na črnem trgu konopljino olej. znal fajn lepo povedat kako si lepo rahlo omamljen. kolk je fajn občutek. shujšal pa ni do konca. sam tolk kolk je moral. ja fajn. in se bo zgodba ponovila čez deset let. sam takrat bo revež umrl tako od starosti kot od raka. double kill. ... no, tipični primer, ki ni odpravil vzroka.

life on planet ear-th je fucked up. kako je hitler delal z roko? tam nekje okol ušesa? lol...

morbo ::

Tole obdobje smo že dali skozi v srednji šoli in na faksu. A kdo danes pri svojih 30ih še kadi travo?

Sicer podpiram legalizacijo, če že imamo legaliziran veliko bolj nevaren strup - alko, ampak zaradi tega sigurno ne bom šel volit SD in ostale libtarde... Not my fight.

innerspace ::

morbo je izjavil:

A kdo danes pri svojih 30ih še kadi travo?


You have no idea.

Sem za legalizacijo a z drugacnimi omejitvami kot jih postavlja SDjev predlog.
Lekarne naj prodajajo specificne sorte, primerne za medicinsko uporabo, za osebno pa naj se vsak sam odloca koliko cesa bo gojil in pohal(jedel...).
Naj se omogoci pridelavo "posameznikom"(kmeti, agro navdusenci) in prodajo "posebnim prodajalnam"(kofishopi - kupujejo od kmetov in agro navdusencev). Naj se uporabljajo laboratorijski testi, naj se tako dvigne kakovost proizvoda in odtegne profit mafiji.
Predvsem sem za to, da se konopljo in "zadetke" neha obravnavati na tako povrsen nacin, kot je v navadi.
Sem precej skepticen glede sposobnosti parlamentarcev in ostalih politikov ustvariti dovolj produktivno in kvalitetno debato o tej temi in seveda proizvodnjo dobrega zakona.
A z veseljem se pustim presenetiti.
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

Unknown_001 ::

Alen T 1978

Se deloma podpišem pod razmišljanje.

Je pa tisti del kakšen bo folk ratal zelo vprašljiv. Na Nizozemskem kjer je pregovorno baje trava legalna večina ljudi sploh ni zainteresirana v kajenje pa tudi na kurac jim gre ko jih kdo 3. gnjavi kok mora bit fajn ko je to legalno...

v bistvu gre se bolj za to da okoli te trave vlada preveliko navdušenje raje. In ker je to zadnje čase vroča tema ko prihajajo na plano teorije zarote, prispevki alternetivne nedicine in poskusi legalizacije je strašno "moderno" postalo da ljudje filozofirajo na veliko o tem zanimivem šavju.

Legalizacija bi mogoče res pripomogla k zmanjšanju kriminala zaradi trave in obenem poskrbela da bi se nehalo delati nepotreben cirkus okoli le te, ampak z ustreznimi regulacijami ki veljajo tudi za alkohol.

Največji hudič zakaj je narod še vedno zadržan do tega so kot si omenil "grabežljivci" ki so vsiljivi do amena. Dej pokad mal to je dobro za zdravje... že neštetokrat slišal pa to tudi od zelo dobrih kolegov ki sicer kadijo. Zaradi mene pušite travo kokr vam paše samo ne vsiljevat nekaj.

In jaz recimo zaradi teh grebatorjev ne bi upal preveč liberarizirati zadeve. Razlog tiči v tem da med njimi velja prepričanje da je trava itak manj škodljiva kot alkohol in se jo lahko itak uporablja povsod. Ko sem enjrat debatiral z enimi glede legalizacije sem izpostavil tudi problem prometne varnosti ter mnenje da si za volanom lahko le trezen.
Rezultat? Trije so se takoj začeli razburjat da trava je pa itak manj škodljiva kot alkohol in bla bla bla ja So What? Je to izgovor da lahko voziš zapohan? In potem flance kako zapohanci niso nevarni na cesti itd itd. Yeah right, že trezen moraš stalno biti v pripravljenosti na nenadne spremembe da bi bil pa zapohan pa da bi se ti jebalo za vse... si zamišljate, zadetek pelje po cest, zaradi omame so mu refleksi in dojemanje okolice v rahlem zaostanku. In bognedaj takega človeka spustit na avtocesto, enkrat je celo padel argument da ker napohani počasi vozijo so najbolj varni vozniki in potem zvem da so se po avtocesti ponoči peljali 30 in celo brez vseh 4ih utripalk z defektno zadnjo lučjo.

Biseri, res in potem ti taki modeli pišejo predloge o spremembi zakona.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

m0LN4r ::

Throowaway je izjavil:

Trava v Sloveniji je v primerjavi z ostalimi državami dokaj dobre kvalitete. Če poznaš prave osebe, prideš do top robe. Tudi cenovno zmagamo kar dosti držav.

Pomojem bi se turizem kar lepo povečal, če bi med prvimi v EU legalizirali. Itak pa tisti, ki hočejo kadit, bodo kadili ne glede na to ali je legalna ali ne. Če bi bila legalna, bi vsaj država in ostali meli nekaj od tega.

Kdo so to "ostali" ?

A resno? Eni bi radi samo postali legalni dilerji, 10% prometa na papirju ostalo pa na roke.

V vsaki drugi ulici bi bil GanzaDzoni s.p.

harvey je izjavil:

Predlog SD-ja je zmeden in povsem nedodelan. Zakaj 10 g, a tisti, ki bo potreboval 20 g bo pa v totalnem prekršku, zakaj samo prodaja v lekarnah, da se ustvarja monopol, kar ni dobro, drugo mešanje medicinske in "rekreacijske" konoplje. Če že legalizacija, naj bo v tem smislu, da lahko sam prideluješ in nisi vezan na nobene monopole. Lastna pridelava, poraba in peace, ljubav, bok....

Lastna pridelava, poraba in prodaja. No zdaj pa kolko folka na crno prodaja domace pridelke v SLO ? Roke gor?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

m0LN4r ::

morbo je izjavil:

Tole obdobje smo že dali skozi v srednji šoli in na faksu. A kdo danes pri svojih 30ih še kadi travo?

Sicer podpiram legalizacijo, če že imamo legaliziran veliko bolj nevaren strup - alko, ampak zaradi tega sigurno ne bom šel volit SD in ostale libtarde... Not my fight.

Pol maribora na oko ;)
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Alen T 1978 ::

men je čist fajn če se bo dla dobit travo v lekarni. pa zih bo kontrolirane pridelave. to bojo užival. to je lih tko kot bi bilo fajn da bi potrta ženska šla v lekarno si na recept kupit 100g čokolade pa bi se doma nabasala. :D njeni otroci bojo prou fajn vzgojeni okol izkoriščanja naravnih dobrot za dobro počutje.

upam sam da se bo dalo dobiti tako sativo kot indijko. ker ena te poživi, te naredi zabavabilnega, druga te pa umiri pa te naredi razmišljujočega.
ne sej. sej to je vse fail. enmu k bo kupil indijko mu bo na bad usekal ker bo zabluzil z razmišljanjem pa bo ratal zblojen. tak na indijki boh ne daj da se vsede za volan. un k bo pa skadil sativo mu bo pa ful dogajal pa mu bojo vsi fouš pa ga bojo preziral. al bo pa še več nestrpnosti pa prikritega psihološkega kanibalizma med tako mladimi kot starejšimi ker se dokazujejo med sabo in tekmujejo tako na individualni ravni kot na kardelni ravni - otrok si do smrti, ker starost je bolezen. za vse so pa krive babe :D. lol.

ja nej sej glede razmišljujoče trave je problem k boš začel dojemat kaj družba počne in boš začel o tem razmišljat. in ko boš nevede govoril na drug način, ker te bo spremenila, boš končal izobčen, sam, žalosten. the fuck. uni k bojo pa kadil zabavljujočo travo bojo pa ševčji trn v peti družbi ker bojo nadpovprečni v smislu druženja, zabavni bojo, itd. to slednje je edini razlog zakaj je trava preganjana. kao zloraba. ma dej. uni policaji pa specialci pa kriminalisti so pa vsi po vrsti fucked up otroci k so bli v mladosti v primankljaju (so doživljal traume pa trpljenje pa puš* k*) sedaj ko so pa to po poklicu pa doživljajo in zganjajo prebitek. nezbalansirani idioti.

sej to je isto kot pri žganju. en tip žganja te naredi veselega. drug pa zamorjenega. zdej pa odvisno kdo kaj pije. če se ne zavedaš tega so 4 kombinacije in 4 izteki. stvar naključja, periodike, nema veze.

joj joj ej to glede trave.

nooo woman noo cry... hahaha.
sam je pa fajn zgodovinsko vprašanje: zakaj sta dva spola na tem planetu? ker obstajajo izjeme. pa biblija. pa ne še v celoti odkrita zgodovina, po uradni plati. lol lol.

m0LN4r ::

izpustil si trava+zganje+pivo populacijo
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

iKst ::

pozanimat se prej. obvezno. prekomerno kajenje marihuane in v prekomernih količinah povzroča določene simptome katerih se kadilci marihuane sploh ne zavedajo.


Katere pa?

barocco ::

Moja izkušnja ,na kratko
Sam zase lahko rečem ,da sem pokadil kar nekaj Marihuane sploh v času 1992-2007 "domačica",smo ji rekli(bosanka,albanka).Gram na dan,nekateri znanci tudi 5X več..
Kadil,skoraj vsak dan,odvisnosti ni bilo ,razen psihične,če je ni bilo sem bil kar malo zamorjen.
Se pozna, če kadiš kar nekaj časa in pol naenkrat ni za dobit itd.
Alkohola ne pijem popil le redko,v mladosti tam do 25 leta ,pa še to bolj med vikendi..
Zadnjih deset let ne vem če sem popil,spil 3 pive na leto

Od 2010 let ne kadim več , "travca" me je začela moriti me ne sprošča več, enostavno je PREMOČNA -vsaj zame,pa tudi,če samo "posolim" V malo rizlo.
v glavnem "prizadane" me tako ,da sem cel dan "za nikamor" len ko fuks,pojem vse kar vidim..Včsih pogledu kak šport na "travci" ,film pogledu ,šel ven,sedaj pa je THC -ja preveč(no vsaj zame).

Kar pa se tiče ,legalizacije sem zanjo,un ,ko želi bo kadil tako ali drugače,sedaj se skrivajo ljudje in na skrivaj sadijo to in uno vrsto,kasnje bi lahko odprli sp plačevali davke ipd. in bi še država imela nekaj od tega.
Tako vidim jaz "problem oz ne problem" Marihuane.
lp
RangerVIII|6700k|Corsair16GB|
Msi1070|pm961|BX5001TB|RM650x|H100iv2|

black ice ::

iKst je izjavil:

pozanimat se prej. obvezno. prekomerno kajenje marihuane in v prekomernih količinah povzroča določene simptome katerih se kadilci marihuane sploh ne zavedajo.


Katere pa?

Pretirana lakota in žeja. Nočemo še ene Afrike!

iKst ::

Od 2010 let ne kadim več , "travca" me je začela moriti me ne sprošča več, enostavno je PREMOČNA -vsaj zame,pa tudi,če samo "posolim" V malo rizlo.
v glavnem "prizadane" me tako ,da sem cel dan "za nikamor" len ko fuks,pojem vse kar vidim..Včsih pogledu kak šport na "travci" ,film pogledu ,šel ven,sedaj pa je THC -ja preveč(no vsaj zame).


Sicer ne kadim, ampak od kolegov slišim, da je tole problem. Po drugi strani pa prideš v coffee shop v amsterdamu ali trgovino v koloradu pa ti pod nos pomolijo cel katalog različnih vrst. Ene so močne, druge švoh, pri enih prevladuje thc, pri drugih cbd... Z legalizacijo avtomatično prisiliš trgovce, da začnejo tekmovati s kvaliteto in izbiro.

          ::

A misliš da bodo lekarnarji vedeli za kaj se gre?

m0LN4r ::

          je izjavil:

A misliš da bodo lekarnarji vedeli za kaj se gre?

A mislis, da noben mlad lekarnar nima side-joba ?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

iKst ::

Verjetno ne. Oz. se jim niti ne bo dalo ukvarjat preveč s tem. Zato se mi zdi predlog SD slab. Prodaja bi morala biti omogočena vsem, ki pridobijo ustrezno licenco. Na ta način zagotoviš najboljšo izkušnjo uporabnikom in hkrati spodbujaš gospodarstvo, ustvarjaš nova delovna mesta, poživiš dogajanja v mestnih središčih...

Throowaway ::

 Kaj pa to?

Kaj pa to?

iKst ::

Slovenski "strokovnjaki" za droge pravjo, da je treba ignorirat vse izkušnje z legalizacijo iz tujine.

m0LN4r ::

Tok dnara pa ze nebo, ce se bo lepo naprej na crno prodajalo, kot krompir, vino, bucno olje, orehe in se ostale pridelke naprimer.
Sol pa vrtcev pa mamo ze tut dovolj in prevec ucitlov.

Vglavnem fail.

IMHO bo samo to, da bo bolha.com polna oglasov. "prodam domaco gandzo" - nema ne racuna, ne davkov, ni pa ilegalno vec.
IMHO so najvecji pristasi tega itak tisti, ki ze zdaj prodajajo.

Razlika bo samo to, da bo mel s.p. in bo nekaj malega se legalno dilal. 99% bo pa se vedno tko k sadje in zelenjava.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

iKst ::

Izkušnje iz držav, kjer so ganjo legalizirali kažejo, da se pošteno motiš.

m0LN4r ::

iKst je izjavil:

Izkušnje iz držav, kjer so ganjo legalizirali kažejo, da se pošteno motiš.

Torej se motim, da v sloveniji prodaje na crno s pridelki in izdelki ni ?

Jahahahaha evo en primer, to je vse na crno: http://www.bolha.com/prehrana/

Trava nebo nic drugace, kot prodat 1000kg nabranih kostanjevin orehov.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

iKst ::

Torej se motim, da v sloveniji prodaje na crno z pridelki in izdelki ni ?


Tega pa nisem nikjer napisal.

Jahahahaha evo en primer, to je vse na crno: http://www.bolha.com/prehrana/


Ni nujno vse na črno. Kmetje lahko prodajajo svoja jabolka na bolhi, če jim paše.

Trava nebo nic drugace.


Točno, nič drugače ne bo. Tam pa tam bo kakšen padalec probal na črno prodat par gramov (pa ga bodo hitro odstranili, glede na to, da za prodajo rabiš licenco). Velika večina se bo pa prodala v trgovinah, tako, kot se velika večina jabolk proda v mercatorju.

Saj ni znanstvena fantastika. Pogledaš v države, kjer je zadeva legalizirana. Neka bluzenja o tem, da smo slovenci čist drugačni in posebni so odveč.

Throowaway ::

m0LN4r je izjavil:

Država bi pobrala precej cenarja, ki bi ga lahko porabila za gradnjo šol, vrtcev...

Tok dnara pa ze nebo, ce se bo lepo naprej na crno prodajalo, kot krompir, vino, bucno olje, orehe in se ostale pridelke naprimer.
Sol pa vrtcev pa mamo ze tut dovolj in prevec ucitlov.

Vglavnem fail.

IMHO bo samo to, da bo bolha.com polna oglasov. "prodam domaco gandzo" - nema ne racuna, ne davkov, ni pa ilegalno vec.
IMHO so najvecji pristasi tega itak tisti, ki ze zdaj prodajajo.

Razlika bo samo to, da bo mel s.p. in bo nekaj malega se legalno dilal. 99% bo pa se vedno tko k sadje in zelenjava.

Vidim, da niti dveh predlaganih zakonov nisi prebral, pa komentiraš.

Trava bo v Sloveniji vsekakor enkrat legalna. Morda šele čez nekaj desetletij. Lepo bi pa bilo, da bi bili med prvimi v EU in tako vsaj imeli nekaj od tega. Ampak smo verjetno preveč "zaostala" država za spremembe.

piti3 ::

n0Nl4r

Ne bo? A zdej se pa ne prodaja na
črno?? Ko bo legalna bo 95% ljudi kupovalo v lakarnah. Zakaj sprašuješ?? Zato ker v lekarnah veš kaj kupuješ, veš ali je sativa ali indika, veš kir strain, veš da ti dajo toliko za za kolikor plačš in te ne nategnejo...
Torej povzetek:
-z legalizacijo se vo zmanjšala prodaja na črno(verjetno raje kupiš neko stvar npr. Računalnik v trgovini kot pa od enga človeka na črno brez garancije, računa...)
-uporaba med mladoletnimi se bo zmanjšala saj bo postala legalna in ne bo več "kul"
-obdavčena bo in kar nebodo politiki pobasal v čepe bo šlo za skupno dobro(v koloradu so 2015 dobili več denarja v blagajno od kanabisa kot od cigaret IN alkohola)
Sam osebno nevidim nobenega -. Tist ki jo hočejo kaditi jo bodo če je legalna al pa ne
Aja pa še nova delovna mesta zdej ko je v slo taka kriza z službam

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: piti3 ()

m0LN4r ::

Kdo bo koga pospravil ? Inspektorji, policija, kriminalci ? Malo smo optimisti pa to.
Jaz samo pravim, da smo drzava, kjer se krade in goljufa na vse mozne nacine, z policaji, doktorji, inspektorji in politiki vred.

Ti bi me pa rad preprical, da bo neka "licenca" to preprecla?
Ta ista licenca naj bi bla garancija, bolj mocna od danasnje ilegalne prodaje, ki je policaji ne znajo niti priblizno ukrotit?

Travo dobis na vsakem faksu, srednji, studentu, dijaskem, tekmi, pijanduri v lovskih/gasilskih domovih, sluzbah, enostavno ni da ni.
- Gres na en studentski parti pa mas travo na vsakih 5 metrov, policaji se pa vozjo mimo.

Licenca, ja za marsikaj rabis "licenco" pa je marsikdo nima, komotlih.
Sej nimam nic proti, samo nebo to tak sanjsko. Nismo mi amerika. Marsikaj ni tko, kot v ameriki ce smo ze pri tem.
Pravljice.

-z legalizacijo se vo zmanjšala prodaja na črno(verjetno raje kupiš neko stvar npr. Računalnik v trgovini kot pa od enga človeka na črno brez garancije, računa...)

Verjetno raje kupis bio meso, orehe, jabke, olje, vino etc. od "kolega" ki ti zrihta, kot pa od lekarne.

-obdavčena bo in kar nebodo politiki pobasal v čepe bo šlo za skupno dobro

Vem, da bo. Ravno tako, kot je meso, olje, orehi, krompir, sadje in zelenjava, ki ga kupis pr kolegu. :)

Ravno hipiji ste najbolj proti lekarnam in stvarem, ki se tam prodajajo. Pa si delate neke homemade kremice pa potem to prodajate kolegicam naprej.
Dej dej dej dej dej.

Tut za grozdje skropit rabis licenco in preverjen vzorec za prodajo. Dej no. Tega noben mali crni vinogradnik nima.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

jype ::

m0LN4r> Verjetno raje kupis bio meso, orehe, jabke, olje, vino etc. od "kolega" ki ti zrihta, kot pa od lekarne.

A ti velik antibiotikov kupiš od "kolegov", ki ti zrihtajo?

m0LN4r ::

Vse se da dobit pr kolegih. Za antibiotike pa si zrihtam recept preko telefona, ce rabim. Get it?
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

piti3 ::

Verjetno raje kupis bio meso, orehe, jabke, olje, vino etc. od "kolega" ki ti zrihta, kot pa od lekarne.

Že res a mogoče nimamo vsi dilerjev za prijatelje kot ti+ kot sem povedal boš imel nek izbor v lekarni tvoj "prijatelj" pa ma eno stvar tak da uzemi ali pusti

Ravno hipiji ste najbolj proti lekarnam in stvarem, ki se tam prodajajo.

Hipiji?? Tega izraza nusem slišu že 30 let hahaha. Mal upraši strička guugla katere oseba ki so kaj dosegle v življenju za to dajo zasluge tudi travci lol

oo7 ::

Marihuana bi morala biti legalna že zato, ker raste v naravi>:D

m0LN4r ::

Sej bo, tko k kostanj in orehi.
Eni legalno eni pa pac "ilegalno" - tut gostilne kupujejo domace orehe ilegalno na madzarskem... ne ga srat. KER JE GROZNO CENEJE in brez davka, kvaliteta je pa isti drek.
Ker pohanc bo dal 22% drzavi ?!

"moj prijatelj"
ima ogromno izbiro pridelkov in lahko pogledam na bolho pa najdem drugega "prijatelja" ali mi pa kdo priporoci katerega.
- pokazal mi bo njivo, na kateri ma krompir in tudi kravo v stali ce treba.

Ja legalizirajte, komot.
Razumem, da slabse ne more bit. Ne bo pa niti pravljicno boljse, kot to eni sanjate.

O cem tece sploh debata, kaj VAM je v interesu legalizacija konzumiranja ali legalizacija prodaje ?

 Torej to bo nov prodajni hit ane, takle lepo licno zapakirana travca in dilerji bodo konco meli sluzbe.

Torej to bo nov prodajni hit ane, takle lepo licno zapakirana travca in dilerji bodo konco meli sluzbe.



Glasujem ZA to tak al tak, tu ni dileme. Ne pomeni pa, da ne vidim mimo roza ocal.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()
««
«
1 / 19
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sistem medicinske konoplje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7013848 (7997) Spajky
»

Zakaj ni konoplja legalizirana? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
21741857 (30126) jype
»

Peticija za legalizacijo konoplje (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Problemi človeštva
64752468 (31141) MrGTO
»

Zastrupitev z THCjem (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
31676759 (67997) Okapi

Več podobnih tem