» »

Legalizacija marihuane 2016

Legalizacija marihuane 2016

««
12 / 19
»»

shadeX ::

Vonj po cvetoči travi je specifičen in ga ne moreš zgrešit če veš kakšen je in jo ni trave, ki cveti in ne oddaja vonja. Več kot jih je na kupu, bolj močan vonj je.

Prav smeje se mi poleti ko tečem po določenih poteh in na vsake toliko časa zavoham cvetočo travo.

MonoPattern ::

Pojdi med vikendom ko je lepo vreme na sprehod po ljubljanski parkih in boš ziher parkrat zavohal travo.

shotalick ::

shadeX je izjavil:

Vonj po cvetoči travi je specifičen in ga ne moreš zgrešit če veš kakšen je in jo ni trave, ki cveti in ne oddaja vonja. Več kot jih je na kupu, bolj močan vonj je.

Prav smeje se mi poleti ko tečem po določenih poteh in na vsake toliko časa zavoham cvetočo travo.


To je res. Vendar, ko tečeš poleti po določenih poteh, imajo podoben vonj marsikatere rastline, med njimi tudi koprive, ki se "pajstrajo" na soncu. Vonj "marjance" je pa nezgrešljiv :).

shadeX ::

MonoPattern je izjavil:

Pojdi med vikendom ko je lepo vreme na sprehod po ljubljanski parkih in boš ziher parkrat zavohal travo.


Po ljubljanskih parkih sadijo travo? Rad bi vedel koliko jih dejansko dočaka zadnjo fazo cvetenja ali celo žetev :)


imajo podoben vonj marsikatere rastline, med njimi tudi koprive, ki se "pajstrajo" na soncu.


To je tudi res. Predlani me je celo toliko firbec matral, da sem malo pogledal naokoli in ravno za koprivami opazil dve sadiki konoplje v fazi cvetenja (mogoče krinka). Čez dva dni grem spet mimo in jih že ni bilo več. Rastline drugače še niso bile pripravljene na žetev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

shotalick ::

shadeX je izjavil:

MonoPattern je izjavil:

Pojdi med vikendom ko je lepo vreme na sprehod po ljubljanski parkih in boš ziher parkrat zavohal travo.


Po ljubljanskih parkih sadijo travo? Rad bi vedel koliko jih dejansko dočaka zadnjo fazo cvetenja ali celo žetev :)


imajo podoben vonj marsikatere rastline, med njimi tudi koprive, ki se "pajstrajo" na soncu.


To je tudi res. Predlani me je celo toliko firbec matral, da sem malo pogledal naokoli in ravno za koprivami opazil dve sadiki konoplje v fazi cvetenja (mogoče krinka). Čez dva dni grem spet mimo in jih že ni bilo več. Rastline drugače še niso bile pripravljene na žetev.


Ma folk krade na pol zrele zadeve oz. še necvetoče in jih presadi. Sadijo med koprivami, zaradi kamuflaže, baje, pa da zelo dobro raste med njimi, prav tako med paradižnikom.

Drgač pa, na 3m2, outdoor komot 5kg+ pridelaš, moraš pa vedt, kaj delaš. Indoor kakšno kilco manj (2kg) odvisno od moči "lampe",ki pokriva kvadraturo. Tam morš pa sploh vedt kaj počneš.

Matija82 ::

http://www.mladina.si/184189/kjer-je-di...

Mislim, da se odklene jutri.

Spajky ::

... tako kot sem Mladino bral rad pred 3 desetletji, tako sem jo nehal redno pred 1/4 soletja. S prelomom tisočletja, pa je ratala TL pofl ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

shadeX ::

Politika bi legalizirala konopljo, mladi pa so proti, pravijo, da bi s tem spodbudili kajenje kanabisa

Ti mladi so se celo potrudili narediti aplikacijo, ki osvešča kako "uničujoča" je konoplja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

mat xxl ::

Res je tudi meni vse smešno, verjetno mlade podpira Mezgec , ja saj vemo kdo, potem je pa vse jasno.....

BivšiUser2 ::

shadeX je izjavil:

Politika bi legalizirala konopljo, mladi pa so proti, pravijo, da bi s tem spodbudili kajenje kanabisa

Ti mladi so se celo potrudili narediti aplikacijo, ki osvešča kako "uničujoča" je konoplja.

Pa ravno mladi bi jo kadili. lol.
SloTech - če nisi z nami, si persona non grata.

jype ::

BivšiUser2 je izjavil:

Pa ravno mladi bi jo kadili. lol.
Mladi bi je porabili precej manj, če bi bila legalna.

shadeX je izjavil:

Politika bi legalizirala konopljo, mladi pa so proti, pravijo, da bi s tem spodbudili kajenje kanabisa
Mladi so idioti, če dejansko verjamejo sami sebi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

__Devil__ ::

Upam, da bo konoplja kmalu legalna in regulirana ter dostopna vsem nad 18 let. Saj menim, da je to potrebno za nadaljni razvoj. Z konopljo lahko pridobimo veliko v industriju, čistejši zrak, več turistov, boljša zemlja, dobra izolacija. Več miru manj kriminala, boljše zdravje slovencev. Menim, da se tega nebi smeli branit.

Zgodovina sprememb…

shadeX ::

24 ur soočenje.

Legalizacija konoplje: da ali ne? Del mladih je proti, SMC bi dovolila gojenje in prodajo


Jaz ne vem.... tile ljudje odkrivajo toplo vodo. A je tako težko pogledat raziskave iz drugih držav, na podlagi njihove regulacije konoplje in se nato odločit za enako regulacijo, ki je "najboljša" oz. nam najbolj ustreza?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Avenger ::

Uh.. lovljenje političnih točk na eni strani in predvidevam politično motiviran odgovor z druge strani, s ščepcem medijske manipulacije, ki namiguje, da so tudi mladi proti. V resni.ci (pun) je svoje mnenje o predlaganem zakonu, oziroma o uživanju konoplje (zelo glasno) podala le ena izmed mnogih mladinskih organizacij in njihovo mnenje ne predstavlja mnenja mladih, kaj šele večine mladih. Blazno me zanima na kakšen način so dobili mikrofon, da so povedali svoje nasprotovanje, hudo dvomim, da jih ni lansiral nekdo iz politike.

Od nekdaj pa mi je fascinantno nikoli odgovorjeno vprašanje, na podlagi česa si oblast jemlje pravico nekomu prepovedati vnos katerihkoli snovi v lastno telo. Če to počne, ker smatra, da nismo sposobni sami sprejemat odločitev v svojem najboljšem interesu, potem ne bi smeli imeti opravilne sposobnosti, dokler nam ta iz utemeljenih razlogov ni odvzeta, nam država ne bi smela mikromenedžirati, pod kakšnimi pogoji, kaj in koliko česa smemo in česa ne. Nekaj empirično potrjenih dejstev, za katere je oblast slepa - višina kazni ne vpliva na število dejanj; glavni efekt prohibicije ali ilegalizacije nečesa je otvoritev črnega trga, ljudje jo še vedno lahko dobijo, le da ne legalno in vsake toliko nekdo faše kazen. V čemu je potem point? Odličen eksperiment je bila prohibicija alkohola v Ameriki, ki je rodila gangsterje in ni zmanjšala uporabe alkohola. Kot vemo je Portugalska dekriminalizirala VSE droge - hitro guglanje recimo pove, da je na začetku po uvedbi zakona naraslo število ljudi, ki so droge poizkusili, kasneje pa je začelo padati in je število uporabnikov drog trenutno vsaj pol manjše kot pred uvedbo zakona. Ne zagovarjam drogerašev, ne uporabljam nobenih drog, se mi pa vse skupaj zdi nesmiselno in v bistvu kratenje človekovih pravic.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Avenger ()

shadeX ::

Upam, da bo konoplja kmalu legalna in regulirana ter dostopna vsem nad 18 let


Jaz pa upam da ne oz. strogo regulirana.. do 21 leta starosti. Uživanje konoplje, ko se možgani še razvijajo, lahko privede do resnih posledic "nagrajevalnega" sistema v možganih. Kar lahko pomeni, da so občutki pri doseganju ciljev, lahko popolnoma drugačni, kot če v tem obdobju marihuane ne bi užival. Da ne omenjam, večje možnosti pojava psihotičnih napadov, shizofrenije itd.

Po 21 letu, komot.


V resni.ci (pun) je svoje mnenje o predlaganem zakonu, oziroma o uživanju konoplje (zelo glasno) podala le ena izmed mnogih mladinskih organizacij in njihovo mnenje ne predstavlja mnenja mladih, kaj šele večine mladih. Blazno me zanima na kakšen način so dobili mikrofon, da so povedali svoje nasprotovanje, hudo dvomim, da jih ni lansiral nekdo iz politike.


Mene tudi to moti. "Mladi" so proti? O kakšnih mladih oni to govorijo.. v mojem imenu gotovo ne.

jype ::

Tako je. Dokler je marihuana prepovedana, je v učilnicah osnovnih šol na voljo snov, ki je vprašljive kvalitete. Ko je legalna, je roba roba kontroliranega porekla na voljo le polnoletnim osebam v lekarnah, skupaj z navodilom kvalificiranega farmacevta.

shadeX je izjavil:

Uživanje konoplje, ko se možgani še razvijajo, lahko privede do resnih posledic "nagrajevalnega" sistema v možganih.
Torej je toliko bolj nevarno, da je prepovedana, njena distribucija pa povsem neurejena.

shadeX je izjavil:

Da ne omenjam, večje možnosti pojava psihotičnih napadov, shizofrenije itd.
To seveda ni res: Psihotični napadi in shizofrenija se pojavijo tudi pozneje, če je človek k temu nagnjen, če ni, se pa ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

shadeX ::

Psihotični napadi in shizofrenija se pojavijo tudi pozneje,če je človek k temu nagnjen, če ni, se pa ne.


Nikjer nisem napisal, da kanabis to povzroča, ampak poveča možnosti, da se bo pri ljudeh, ki so k temu nagnjeni zadeva pojavila

-Historically, the possible connection between psychosis and cannabis has been long-debated.[11] Recent medical evidence strongly suggests that the long-term use of cannabis by people who begin use at an early age display a higher tendency towards mental health problems and other physical and development disorders, although the causal link is not yet definitively established.[12] These risks appear to be most acute in adolescent users.[12]

Cannabis alone is not believed to cause psychosis, although it may be a contributory factor, particularly when combined with an existing susceptibility.[11]

Wiki

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Avenger ::

Ne glede na to kaj lahko povzroči kanabis, ne bi smel biti prepovedan. Po taki logiki bi moral biti prepovedan tudi neostik.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

matobeli ::

although the causal link is not yet definitively established.


Pretiravanje vedno škodi. Čeprav v temu primeru nikakor ne piše da veča možnosti.

Prepoved je najmanj smiselna poteza od vseh možnih. Konopljo je danes tako enostavno dobiti da se res malo ljudi odloča ne poiskusiti samo zato ker je prepovedana.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: matobeli ()

shadeX ::

Se strinjam.


Drugače pa še tole.

Research suggests that those with schizophrenia and psychotic disorders are more likely to smoke cannabis than consumers without the mental health condition, which may have detrimental effects on health in some cases.According to one estimate, up to 42 percent of patients with schizophrenia also meet the criteria for a cannabis use disorder.


The impact of cannabis use on cognitive functioning in patients with schizophrenia: a meta-analysis of existing findings and new data in a first-episode sample.

next3steps ::

Razlog več, zakaj naj marihuano predpiše zdravnik in ne lokalni diler.

shadeX ::

Ne, sam pretiravat z njo ni potreba in jo ne uživat kadar so možgani še v razvoju.

Malo čudno se mi zdi, da bi moral k zdravniku po en "cvet", samo zato ker si želim povečati kreativnost pri delu.

next3steps ::

Čudno, ker meni ni čudno, ko grem k zdravniku po Ritalin, da povečam mojo učinkovitost pri delu.

shadeX ::

Ja ma ti si tam ne zmišljuješ? Konoplje je na tisoče vrst in vsaka deluje na posameznika različno.

Ne rabim zdravnika, samo internet in spletno stran kjer se sam odločam kaj bom kupil. Tista za rekreativno uporabo je pač drugačna od tiste, za kreativnost ali pa spanje.

kingsix ::

shadeX je izjavil:

Ja ma ti si tam ne zmišljuješ? Konoplje je na tisoče vrst in vsaka deluje na posameznika različno.


Točno tako. pri enih sortah sem potreben tako da je hudo, pri drugih bi samo ayo ayo, pri tretji sorti sem poteben in lačen, tako nekako skombiniram oboje. Moja je zlo zadovoljna.

shadeX ::

Že res da so spolni odnosi neprimerljivi s tistimi, ko to delaš "trezen". Vseeno to ne priporčam da aktivno izvajaš, ker se boš prehitro navadil na te občutke in spolni odnosi v treznem stanju ne bodo več tako posebni in boš želel samo še zadet seksat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

next3steps ::

Ej, ne vem. Sem aseksualc. Mi več zadovoljstva da reševanje zapletenih računov.

kingsix ::

@shadeX , ne... to ne gre tako.
Potem preklopiš na druge-močnejše droge, saj je marihuana gateway drug.. A ne..a ne..

shadeX ::

Ne potrebuješ močnejših drog. Če imaš mero in ne višaš odmerkov (za isti efekt) te konoplja čist dovolj butne.

reeves ::

Avenger :: danes, 12:49:24

Od nekdaj pa mi je fascinantno nikoli odgovorjeno vprašanje, na podlagi česa si oblast jemlje pravico nekomu prepovedati vnos katerihkoli snovi v lastno telo.

Saj jih ne. Povsem legalno lahko konzumiramo karkoli hočemo. Je pa prepovedana preprodaja, posest in proizvodnja ergo ni legalne poti, da bi sploh prišel do njih. Ampak samo uživanje drugače prepovedanih substanc, pa sploh ni prepovedano.

shadeX ::

In če hočeš uživat moraš posedovat. Posedovanje je pa prekršek.

reeves ::

In kaj sem jaz drugače rekel?

Saj jih ne. Povsem legalno lahko konzumiramo karkoli hočemo. Je pa prepovedana preprodaja, posest in proizvodnja ergo ni legalne poti, da bi sploh prišel do njih. Ampak samo uživanje drugače prepovedanih substanc, pa sploh ni prepovedano.

shadeX ::

Nič, sej tukaj se strinjava.

Ampak je brezpomensko omenjat "posedovanje" in "uživanje" v istem stavku v tem kontekstu. Če uživaš boš kaznovan, razen če ti kolega drži joint in ti vlečeš.

To da uživanje ni zakonsko prepovedano, posedovanje pa je, je samo drek zavit v darilni papir in daje lažni občutek da nobenemu s tem niso bile kršene človekove pravice.

Pod črto je isto če bi bilo tudi uživanje prepovedano. Razen če mi kdo zna povedat, kako bi lahko užival in ne bi bil v praksi kaznovan zaradi posedovanja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

jype ::

shadeX je izjavil:

Razen če mi kdo zna povedat, kako bi lahko užival in ne bi bil v praksi kaznovan zaradi posedovanja.
Preseliš se nekam, kjer ni prepovedano.

ADIJOOO1 ::

Podpiram če bodo prodajali tisto, ki butne.

jype ::

ADIJOOO1 je izjavil:

Podpiram če bodo prodajali tisto, ki butne.
IMO bodo prodajali vse vrste. Čemu ne bi?

ADIJOOO1 ::

jype je izjavil:

ADIJOOO1 je izjavil:

Podpiram če bodo prodajali tisto, ki butne.
IMO bodo prodajali vse vrste. Čemu ne bi?


Ja ne vem lahko bodo samo medicinsko. No ja tudi tako podpiram če res pomaga.

matobeli ::

Nič bat, tudi doma boš lahko kar konkreten nasad naredil, tudi tak ki butne če bo kdo želel.

Sam pazit bo treba da sosedov mulc ne bo požel 14dni prezgodaj.

shadeX ::

Sam pazit bo treba da sosedov mulc ne bo požel 14dni prezgodaj.


V tem primeru bo (po predlaganem zakonu) kriv gojitelj, ker trave ni primerno zaščitil pred tretjimi osebami.

Preseliš se nekam, kjer ni prepovedano.


Zaradi uživanja zagotovo ne, pa če tudi bi to pomenilo, da bi s tem moral prenehati. Ni na top priority listu, ampak zadeve dost poenostavi. Zame je kot orodje katerega uporabim, da določeno zadevo boljše naredim.

matobeli ::

Seveda bo kriv gojitelj, če ne bo storil vsega kar je od njega pričakovano da se to ne bi zgodilo.

Ponavadi se to rešuje z ograjo.

maco-maco ::

"Slovenija bi s sprejetjem tovrstne zakonodaje poleg Urugvaja kot druga država na svetu odstopila od sprejetih mednarodnopravnih zavez na področju proizvodnje in prometa s prepovedanimi drogami," so sporočili z ministrstva, ki ga vodi zdravstvena ministrica Milojka Kolar Celarc.

Naj gre nekam.
Kaj?

shadeX ::

Tisti, ki so proti bodo seveda iskali vse mogoče načine in izgovore, da zadeva ne bo sprejeta. Kar pa tudi pomeni, da je čas, da ženska prepusti delo komu bolj sposobnemu človeku, ker vsi vemo kakšno mentaliteto so glede drog (konoplje) imeli pred 40, 50 leti (Gateway drug).

Pa naj se ne zdravi s konopljo, kadar jo bo potrebovala.


P.S

Sicer pa kje si to prebral. Imaš link?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Fritz ::

Podpiram, ker ni nič slabša od alkohola in tobaka. Z legalizacijo dobimo:
- odrezan dotok denarja za kriminalne združbe, ki sedaj nadzorujejo črni trg;
- legalna in cenejša raba v zdravstvene namene;
- legalna raba v rekreativne namene;
- več pobranih davkov;
- plus za turizem.

Pacientov, ki bodo opojna sredstva zlorabljali bo ostalo približno enako. Že sedaj imajo legalen alkohol in dostop do vseh vrst nevarnejših opojnih sredstev.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Cruz ::

Farmacevtske družbe ne bodo dovolile, saj bo vsak namesto tablet raje enega skadil.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

dope1337 ::

maco-maco je izjavil:

"Slovenija bi s sprejetjem tovrstne zakonodaje poleg Urugvaja kot druga država na svetu odstopila od sprejetih mednarodnopravnih zavez na področju proizvodnje in prometa s prepovedanimi drogami," so sporočili z ministrstva, ki ga vodi zdravstvena ministrica Milojka Kolar Celarc.

Naj gre nekam.


Hvala bogu!!! Pa ka vi ljudje ste videli oz. slisali za Uruguajskega predsednika?



Tale clovek je lahko samo zgled vsakemu politiku, ki je kadarkoli vodil oz. bo vodil katerokoli dezelo.
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

saule ::

shadeX je izjavil:

Politika bi legalizirala konopljo, mladi pa so proti, pravijo, da bi s tem spodbudili kajenje kanabisa

Ti mladi so se celo potrudili narediti aplikacijo, ki osvešča kako "uničujoča" je konoplja.


Zanimivo je, da nikjer ne upajo napisat od kod jim ta ideja da bi potrošnja porasla. To, da je predsednica magistra farmacije se mi sliši pa sploh top, da takele stresajo. Me zanima, če uživa skupaj z ostalimi ki so na "dobrodelni listi" Krke & Co. v letnih počitnicah na kaki barki. Naj malo pokažejo kdo jih financira;)

shadeX ::

Z ministrstva za zdravje so sporočili, da nasprotujejo tako zakonskemu predlogu za legalizacijo konoplje za osebne namene kot tudi predlogu za uporabo konoplje v medicinske namene. Kot so poudarili, sta omenjena predloga, ki sta jih v državni zbor vložili SMC in SD, v nasprotju z mednarodno konvencijo o mamilih. Zdravniška zbornica se bo do obeh predlogov opredelila predvidoma v prihodnjih dneh.



MINISTRSTVO PROTI LEGALIZACIJI - JE SLOVENSKIH SANJ O KONOPLJI KONEC?

ADIJOOO1 ::

Do zdaj je veliko pijanih voznikov prehitrih potem pa bo veliko voznikov prepočasnih :)) omejitev 50 čez naselje 25 :))

ginekk ::

dope1337 je izjavil:

maco-maco je izjavil:

"Slovenija bi s sprejetjem tovrstne zakonodaje poleg Urugvaja kot druga država na svetu odstopila od sprejetih mednarodnopravnih zavez na področju proizvodnje in prometa s prepovedanimi drogami," so sporočili z ministrstva, ki ga vodi zdravstvena ministrica Milojka Kolar Celarc.

Naj gre nekam.


Hvala bogu!!! Pa ka vi ljudje ste videli oz. slisali za Uruguajskega predsednika?



Tale clovek je lahko samo zgled vsakemu politiku, ki je kadarkoli vodil oz. bo vodil katerokoli dezelo.


Mujica že celih tri leta ni več predsednik, sicer da se strinjam je bil zelo zgleden.
Drugače kaj slabega je dejansko mišljeno v primerjavi Slovenije in Urugvaja? Kajti slednji je ena redkih držav kjer so kanabis zares legalizirali.

ADIJOOO1 ::

Travo bi morali legalizirati že zdavnaj pa davek pa bi lepo polnili davčno blagajno enako kot pri cigaretih.
««
12 / 19
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sistem medicinske konoplje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7013889 (8038) Spajky
»

Zakaj ni konoplja legalizirana? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
21742097 (30366) jype
»

Peticija za legalizacijo konoplje (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Problemi človeštva
64752670 (31343) MrGTO
»

Zastrupitev z THCjem (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
31677220 (68458) Okapi

Več podobnih tem