» »

Global Shipping Program na eBayu

Global Shipping Program na eBayu

smrko ::

Ima kdo kakšne izkušnje s to zadevo?

Sem vprašal na carinski pošti pa pravijo da oni nimajo nič s tem, potem kličem na carino pa seveda še niso slišali za to zadevo...

B-Stard ::

Ogromno izkušenj, samo naprej

Tarzan ::

Velenateg. Carina je tudi meni razlagala, da ne vedo, kako je s tem in da nimajo nobenega deala z Ebayem in da je treba carino kar lepo plačati, dvojno. Hebeni global shipping program pa še dodatno zviša ceno, tako da je višji tudi znesek, padeš v plačilo DDV, carine,.. Temu sranju se izogibam kot hudič križu in vampir česnu. Predlagam vsakemu enako.

SloSlayer ::

Uh, nikoli nisem pomislil na to, da bi bil to nateg. Sem že 2x naročeval iz USA izdelke (cena nad 100EUR) za katere sem še doplačal Global Shipping Program. Oboji so prišli do mene brez dodatnih stroškov, tako da ne vem, lahko da sem imel srečo...

Zgodovina sprememb…

Buco2 ::

Osebno imam slabe izkušnje in dvomim, da bom še kdaj kupoval pri prodajalcih, ki ponujajo tak način pošiljanja.

Oba paketa, ki sem ju prejel sta bila s strani eBay global shippinga pregledana in prepakirana v manjše pakete, kljub temu, da jih je prodajalec poslal primerno zaščitene. Sama zaščita izdelkov v paketih je bila porazna. V obeh so se izdelki prosto premikali po škatli, v enemu je bil izdelek enostavno položen v škatlo in samo prekrit z majhnim kosom tanke penaste folije. V drugem pa je bila škatla celo obložena z tanko 3mm mehurčkasto folijo. Ker vsi vemo kako dostavne službe mečejo te pakete, me čudi, da je prišlo vse celo.

Višja je tudi poštnina, kot tudi dosti daljši dobavni rok. Royal Mail dostavi podobno velike pakete v Slovenijo v roku 3-5 dni, preko eBay programa pa se ta rok zavleče na 8-14 dni.



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Vse o Ebay-ju (strani: 1 2 3 4107 108 109 110 )

Oddelek: Kaj kupiti
5494963471 (818) kixs
»

Ebay carina iz ZDA (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6733611 (2399) Nesta
»

ebay (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6312001 (3745) opeter
»

za izdelke iz kitajske nic vec oprostitve placila ddv po leto 2021

Oddelek: Loža
266890 (6010) scipascapa
»

Kako carina ve vrednost izdelka? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11031094 (27662) Fritz

Več podobnih tem