» »

Vožnja na delo v Avstrijo/Nemčijo

Vožnja na delo v Avstrijo/Nemčijo

LiKl ::

Pozdravljeni,
Je tukaj gor kak ''dnevni migrant'' ki se vozi na delo v Avstrijo ali Nemčijo?
Bolj specifično...zanima me relacija Gorenjska-Avstrija/Nemčija, kot pa Štajerska-Avstrija/Nemčija...
Lp

Mr.B ::

Da bi se vsak dan peljal v Munchen in nazaj, pa če tudi si na meji, je resnično nerealno. To je minimalno ama res minimalno 6h vožnje z ostalimi kolobocijami bo to circa 7h minimalno... Po drugi stani rabiš plačat bencin in vzdrževanje avta, tako da se ti nekako ne more iziti.

Imaš tudi nekaj na temo prevozi.net, preveri če vozijo na dnevni ravni. Za dunaj vem da grejo ene parkrat gor in nazaj in te stane 20€
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Invictus ::

Za Nemčijo je ceneje, če si tam v kakem domačem penzionu zrihtaš sobico za 4 nočitve, kot pa se vozit gor in dol z avtom.

Je pa odvisno, kje boš imel ekonomski in prostočasni interes. Pazi na davkarijo. je dovolj zadev tukaj napisano.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

LiKl ::

V redu,
ni pa nerealno da se nekdo vsak dan on pon. do pet. vozi iz npr.: Jesenice - Beljak (Villach)...

jest10 ::

Če se lahko vozijo Bohinj-Lj, potem tudi Jesenice-Beljak/Celovec/xxx ni nič nenavadnega

otago ::

Imaš facebook skupine;
Prevozi Slovenija-Dunaj
Prevozi Slo- EU
Delo v Avstriji

Morda najdeš kompanjona na teh ali povezanih straneh :)

Isotropic ::

bohinj - lj se jih pa verjetno bolj malo vozi :D
z jesenic jih je par delal v tisti mesnici, so pa večinoma vsi nazaj prišli.

Ganon ::

Dnevno, da bi se vozil v Nemčijo? Se hecaš?

Fuks ::

LiKl je izjavil:

Pozdravljeni,
Je tukaj gor kak ''dnevni migrant'' ki se vozi na delo v Avstrijo ali Nemčijo?
Bolj specifično...zanima me relacija Gorenjska-Avstrija/Nemčija, kot pa Štajerska-Avstrija/Nemčija...
Lp


Jaz hodim službeno za dva dni (eno nočitev) vsak drug teden v Augsburg (cca 50km od Munchna severno), skupaj 450km iz Kranja.

Časovno:
Splača se ti iti zgodaj zjutraj na pot. Če greš od doma ob 4h si lahko ob 8:30 kamot na cilju (Augsburg, Muenchen še nekaj prej). Na avstrijski meji ni nič ponoči, na nemški si ob cca 6:15, tudi ne čakaš dosti već kot 5-10min. Ponavadi potem tudi po nemčiji ni dosti omejitev in jaz sem recimo 8:30 v Augsburgu v pisarni. Muenchen bi bil še nekoliko prej (oz odvisno kje). Se pravi 4.5 ur vožnje.
Če greš ob 5h je zadeva malo drugačna. Avstrija ni panike, nemška meja čakaš 5-20min, potem pa se zna zabasat okrog osme ure na muenchenskem obroču... ponavadi zgubiš saj pol ure, tudi omejitev po Nemčiji je več. Tako da na cilju tam okrog 10h. Se pravi 5 ur ;)

Nazaj se ti splača it vsaj ob 3h popoldne ali pa potem kasneje zvečer npr po sedmi ali še bolje kasneje (seveda spet pisarniški primer), da se izogniš gužvi na Muenchenskem obroču. Lahko računaš na ene 4 ure in 45min.

Denarno:
Enkratna fura: 8.80€ 10 dnevna avstrijska vinjeta, 7.20€ x2 Karawanke, 11€ x 2 Taurentunnel in Katschberg tunnel (plačaš skupaj). = 45/v (tja in nazaj)
Večkratno: Avstrijska vinjeta 86€, Taurenautobahn 12 month pass s kodo iz letne avtrijske vinjete 66€, Karawakne točkovna kartica 62€ (za 14 prehodov, se pravi 7 fur, cca 4.4€ na prehod). = 30€ (tja in nazaj po sedmih vožnjah), vsaka nadaljna vožnja pa 4.4€ če dokupiš nove točke na kartici ;)

Isotropic ::

kuk guzve pa je na munchenskem obroču?

Fuks ::

No ja, jaz moram za v Augsburg prepeljat 2/3 vzhodnega/severnega obroča, in recimo na nekje severovzghodni točki obroča se promet zelo zgosti že ob 8h, tako da se npr pelje nekaj časa 60. Okrog 9h pa se vozi delno tekoče nekaj časa, bolj 20-40 (ponavadi, seveda ni vedno isto). V teh urah konice so pogoste tudi nesreče, sem večkrat tudi že stal recimo pol ure z 5-10km/h. Zdej če greš v Muenchen že takoj na jugu potem je ta gužva zate irelevantna (maš pa druge, s katerimi sicer nimam izkušenj ;) ).

Drugače pa je standardna tarifa če pelješ koga iz prevozov ali blablacar 25EUR v eno smer. Priporočam blablacar ker folk je tam vedno bil kul. Prevozi dobiš vse živo :/

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fuks ()

AC_DC ::

Isotropic je izjavil:

kuk guzve pa je na munchenskem obroču?

Spremljal dopoldne med tednom Bayerischer Rundfunk - B5 aktuell
http://br-mp3-b5aktuell-m.akacast.akamaistream.net/7/779/142694/v1/gnl.akacast.akamaistream.net/br_mp3_b5aktuell_m


in
http://www.br.de/nachrichten/verkehr/in...
http://www.verkehrsinfo.de/index.php?co...
http://www.verkehrsinformation.de/?regi...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()

karafeka ::

V Münchna iz severne Slovenije v optimalnem primeru rabim 4 ure z osebnim avtom. Ampak tega že par mesecev ni več, zaradi kontrole na A-DE meji. Tudi če te ne izločijo, čakaš v koloni min. pol ure. V konicah zna bit tudi sama relacija Salzburg-Munchen zelo počasna, ker švabi non stop neki prčkajo s svojimi viadukti in namesto optimalne ene ure lahko porabiš veliko več. Da bi se vsak dan vozil, moraš bit mazohist, potem je bolje letet iz brnika, čeprav je odvisno kako daleč od letališča v Munchnu boš moral (recimo do centra je z sbahnom slaba ura).
Se pa veliko ljudi vozi v Celovec, Pliberg in Gradec na delo. Pa na splošno so mi Avstrijci veliko bolj simpatični kot Nemci (Bavarci). Pa špraha mi je bolj domača :).

rev02 ::

lol, že celovec-tržič je bolj slaba.

Cifix63 ::

Ta pa ja ni resen tale, ki je postavo vprašanje za dnevno vožnjo v D. Pa je ja škoda minute časa za mletje takšnih otrobov..
Morda je pa mislu na kraj Deutshlandsberg v A. (to je potem nekaj drugega); večina je žal zapustila o. š. s šenkano 2-ko iz geografije.

rokp ::

Fuks je izjavil:

7.20€ x2 Karawanke


Ce gres res na dva tedna, se ti splaca vzeti tockovno karto za Karavanke. Sicer jo na avstrijski strani uporabis lahko (vsaj pred kaksnim letom je bilo tako) samo tam, kjer je clovek v "mitnici", na avtomatu ne mores....

Beki89 ::

Isotropic je izjavil:

bohinj - lj se jih pa verjetno bolj malo vozi :D
z jesenic jih je par delal v tisti mesnici, so pa večinoma vsi nazaj prišli.


Ogromno jh je slo gor pa videl kak se dela pa je prislo nazaj ja.Pac v uni mesnici ni vse tako roznato...Poznam najman 10 osebno (2 se delata tam).. Drugače pa iz Bleda in okolice jih poznam nekaj ki jih delajo v Villachu, Pač če dobis dober siht gor ti ni problem nekaj casa prebiti v avtu.

Balaton ::

Bohinj - LJ sploh ni bavbav. Z avtam se rabi 50min, z busam 1h 50 min. Se vam res to zdi preveč?

Invictus ::

Balaton je izjavil:

Bohinj - LJ sploh ni bavbav. Z avtam se rabi 50min, z busam 1h 50 min. Se vam res to zdi preveč?

1h 50m je preveč.

Za izlet še, za redno vožnjo v službo ne ...

Pogojno bi šlo, če bi imeli avtobusi gor zastonj Wifi, kot v VB.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

martincek1 ::

Določeni ga imajo, ampak verjetno niti ni nobenega interesa iz strani Alpetourja, za vzpostavitev WiFija po celotnem voznem parku.

Invictus ::

Sam primer, ko sem se peljal iz Stansteda v London, sem imel na busu 20/20 LTE povezavo. Pa še sam sem bil. Sem delal na busu hitreje kot potem v firmi ;).

Drugače se pa ti LTE routerčki dobijo za male pare. Ni to nek blazen denar ... Sam cena izvedbe je ponavadi blazna ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

bajsibajsi ::

Za LTE povezavo na avtobusu ne potrebujes "avtobusa z wlanom". Dovolj je sodoben telefon.

Invictus ::

bajsibajsi je izjavil:

Za LTE povezavo na avtobusu ne potrebujes "avtobusa z wlanom". Dovolj je sodoben telefon.

Seveda, sam če ima bus zastonj wifi, to ne bremeni tvojih zakupljenih giga podatkov.

Pa preveč LTE povezav na busu vsem zmanjša brzino.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Isotropic ::

Beki89 je izjavil:

Isotropic je izjavil:

bohinj - lj se jih pa verjetno bolj malo vozi :D
z jesenic jih je par delal v tisti mesnici, so pa večinoma vsi nazaj prišli.


Ogromno jh je slo gor pa videl kak se dela pa je prislo nazaj ja.Pac v uni mesnici ni vse tako roznato...Poznam najman 10 osebno (2 se delata tam).. Drugače pa iz Bleda in okolice jih poznam nekaj ki jih delajo v Villachu, Pač če dobis dober siht gor ti ni problem nekaj casa prebiti v avtu.

a je ker od teh inzenir slucajno? (ne poznam nobenega, sam tko me zanima, če kater hod gor in kako mu je)

Balaton je izjavil:

Bohinj - LJ sploh ni bavbav. Z avtam se rabi 50min, z busam 1h 50 min. Se vam res to zdi preveč?

ja, do ringa rabiš tuk (alpa centra z busom), potem pa še vsaj pol ure, da prideš, kamor rabiš.
pa rad bi videl, kdo ti to plača, razen javne uprave.

Zgodovina sprememb…

2f4u ::

V info; za record;
10let sem uporabljal po evropi, vsak teden ... na koncu se voziš z istim revežem nekje iz istre al pa nekom... vozil sem se različne ture; avto sem vćasih pustil, kar v nemčiji. Če sem peljal pa jaz sem imel pa "dobiček". Imel sem 5+ oznako kao "varn za ženske". :)

Pa še info, okol vzhodne Munchen obvoznice je nekje 500m od obroča še ena cesta, nadomestna, ponavadi prosta in lahko normalno zaobideš kakšen zastoj. Je kao tabla prepovedano za ves promet ampak je polna nemcev.

www.blablacar.com
www.mitfahrgelegenheit.de


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Smučišče 2864 (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
459128531 (26286) Zimonem
»

Kako točni so slovenski vlaki?

Oddelek: Na cesti
356161 (2589) MIHAc27
»

Rešitev za slovenski javni prevoz (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Problemi človeštva
35572004 (61413) starfotr
»

Avstrijske in nemške avtoceste - čista grozota (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6110731 (8104) FTad
»

Prevoz do München-a

Oddelek: Loža
133382 (3066) BorutO

Več podobnih tem