» »

Fiktivni primer: izgubljeni izpiti

Fiktivni primer: izgubljeni izpiti

Gaius ::

Kaj se bi zgodilo, ce bi X profesor izgubil izpite od studentov, se preden jih oceni?
Kaj pa ce jih poslje fakulteta po posti na drugi konec Slovenije in jih na posti izgubijo?
Se studentom prizna kot da so izpit opravili? Dobijo vsi 10? Ali morajo iti ponovno pisati?
So upraviceni do kaksne odskodnine?

Lp

Tilen ::

Zakaj ne bi ponavljali, če znajo?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

Gaius ::

Tilen je izjavil:

Zakaj ne bi ponavljali, če znajo?



Osebno ne bi zelel tvegati ponovnega opravljanja in morebitnega slabsega rezultata na izpitu zaradi malomarnosti drugih.

Mavrik ::

Ker je ideja izpita da pokaže to kar znaš in ni loterijska srečka, pač nekega razloga zakaj ne bi ponavljal ni. Če tisto znanje imaš boš pač isto pisal.
The truth is rarely pure and never simple.

koyotee ::

Problem je, ker znanja nima :)
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Gaius ::

Predvsem me je zanimalo ce kdo ve kako je to dejansko pravno urejeno.

Aston_11 ::

Gaius je izjavil:

Predvsem me je zanimalo ce kdo ve kako je to dejansko pravno urejeno.

Sem iskal pravilnik. Ni nič. Če izhajaš iz tega, kdaj je izpit opravljen in da ni opravljen, če je izgubljen, predenj se ga oceni, ne preostane drugega, kot da ga ponovno opravljaš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Aston_11 ()

c3p0 ::

Pri nas se je enkrat to zgodilo, mislim da je šlo za kolokvije. Izginili so iz kabineta, neocenjeni. Pisalo se je ponovno, nihče ni nikogar nič vprašal. Večina je bila kar zadovoljna.

Aston_11 ::

c3p0 je izjavil:

Pri nas se je enkrat to zgodilo, mislim da je šlo za kolokvije. Izginili so iz kabineta, neocenjeni. Pisalo se je ponovno, nihče ni nikogar nič vprašal. Večina je bila kar zadovoljna.
Itak, saj so vedeli vprašanja ;)

martincek1 ::

Kot da so pisali enako snov :)

sandmodnigga ::

Tilen je izjavil:

Zakaj ne bi ponavljali, če znajo?

Ker se ponekod testi plačajo. Ne glede na to, da bi drugo pisanje bilo potem brezplačno, nekdo mora vrniti zaradi tega nastale stroške. 60 km vožnja v nekem terminu, ki ti drugače ne bi bil potreben, ne vpliva ravno vzpodbudno nate.

+
Zakaj bi moral ponavljati? Šolski sistem ni zgrajen tako, da bi večkrat preverjal isto znanje. Sem zato, da se uči v šolah, in ne samo, da se 15. predstavi snov, 20. se jo piše, 25. je pa več ni potrebno znati.

Zgodovina sprememb…

JesseP ::

Kaj a to je miselnost, ko odpišem izpit mi ni treba več znat stvari?
Pa vas prašam, zakaj vi hodite v šolo? Ajde srednjo razumem, vas doma starši ganjajo...Faks? Resno zakaj...

Poj se pa sprašujete zakaj od nikoder šihta.

Hockey ::

Pašteta, pazi, da te slučajno kdo ne ukrade. Za izpit se pa le nauči.

Smurf ::

Odskodnine, smeh. A res postajamo amerika? To iz kje se nekdo pripelje je problem posameznika in ne faksa, odrastite, drugi ne bodo skrbeli za vas. Seveda se v takem primeru izpit pise se enkrat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smurf ()

napsy ::

@Gaius: ti povem svojo izkusnjo ... Profesor je izgubil samo moj izpit, mi dal negativno oceno. Nato sem sel na vpogled in ga prepriceval da sem oddal. Na koncu sva se le zmenila, da sem se 1x ponavljal v nekem neuradnem datumu v njegovem kabinetu. Stvar je bila resena.
"If you die, you die. But when you live you live. There is no time to waste."

Invictus ::

Smurf je izjavil:

Odskodnine, smeh. A res postajamo amerika? To iz kje se nekdo pripelje je problem posameznika in ne faksa, odrastite, drugi ne bodo skrbeli za vas. Seveda se v takem primeru izpit pise se enkrat.

Vsaj nekaj hoče imeti od faksa. Odškodnino za neznanje ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

c-lox ::

JesseP je izjavil:


Pa vas prašam, zakaj vi hodite v šolo?

Z vpisnino do statusa in bonitet. Ob prvi priliki pa na štrajk, ker država študente drži za pas.
(Izvzamem tiste, katerih razmere doma jih resnično tiščijo v finančni paradoks.)

Žal, česar šolski sistem ne zmore zagotoviti Slovenskim študentom, so kredibilni profesorji/mentorji.

Invictus ::

c-lox je izjavil:

[
Žal, česar šolski sistem ne zmore zagotoviti Slovenskim študentom, so kredibilni profesorji/mentorji.

Zanimivo, da imajo največ teh problemov na družboslovnih fakultetah. Na naravoslovnih je bistveno manj ekscesov profesorjev, kot študentov. Zgleda imajo preveč dela z učnim procesom ...

Šolski sistem preprosto ne zagotavlja pozitivne selekcije in dovolj visokih standardov, da bi 30% generacije pripeljalo do diplome, ki bi nekaj veljala. Ostalih 70% generacije bi moralo tako ali tako odpasti zaradi svoje nesposobnosti dokončat fakulteto. Zato pač poplava neuporabnih diplomantov.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

c-lox ::

Invictus je izjavil:


Zanimivo, da imajo največ teh problemov na družboslovnih fakultetah.


In čir naravoslovcev so konzervativni arogantneži z utrjenim položajem znotraj univerze.
Preveč imamo profesorjev, katerih poglaviten namen ni predaja (uporabnega) znanja.
V bistvu človek dobi občutek, da je poučevanje na fakulteti stranska dejavnost.
Obstaja tudi slaba usklajenost laboratorijev, ki povzroči razdrobljenost učnega načrta.

Kljub vsemu, s študija lahko na koncu odneseš vsaj bistrejši um.
Zato je razglabljanje o hipotetičnem poizkusu obhoda/ukane preverjanja znanja neproduktivno.
Rajši se sprašujmo, kako strukturirati vprašanja in z njimi spodbuditi konstruktivno mišljenje!

Balaton ::

c-lox je izjavil:

JesseP je izjavil:


Pa vas prašam, zakaj vi hodite v šolo?

Z vpisnino do statusa in bonitet. Ob prvi priliki pa na štrajk, ker država študente drži za pas.
(Izvzamem tiste, katerih razmere doma jih resnično tiščijo v finančni paradoks.)

Žal, česar šolski sistem ne zmore zagotoviti Slovenskim študentom, so kredibilni profesorji/mentorji.


Se vidi. :D

c-lox ::

@Balaton, hvala za izpostavitev slovnične napake :-)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Fax in neprimeren odziv profesorja? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
13230859 (18056) Phantomeye
»

imam 3 popravne izpite ter eneg nisem utegnila popravit kaj naj storim

Oddelek: Šola
4114318 (12337) WarpedGone
»

Šolski sistem in IT službe (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
9146012 (44772) Nejc Pintar
»

Jast študent, hočem pa luksuz za majhen denar. (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14626839 (23391) Tear_DR0P

Več podobnih tem