» »

Kaj storiti, če te ustavi inšpektor in zahteva račun?

Kaj storiti, če te ustavi inšpektor in zahteva račun?

Temo vidijo: vsi

Mare2 ::

Takole na kratko. Eni gostilničarji so res iznajdljivi. Denar pokasira pri mizi, račun pa pusti na šanku, celo uro in čaka, kdo ga bo vzel. Češ, če ga ne vzameš, bo pa za naslednjega. On ti ga je pač izdal.

Da ne bom sedaj o lokaciji. Gre pa za malico, ko imajo vsi isto ceno. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

noraguta ::

A nagradna igrA je namenska poraba stedstev?
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

darkolord ::

Mare2 je izjavil:

Takole na kratko. Eni gostilničarji so res iznajdljivi. Denar pokasira pri mizi, račun pa pusti na šanku, celo uro in čaka, kdo ga bo vzel. Češ, če ga ne vzameš, bo pa za naslednjega. On ti ga je pač izdal.

Da ne bom sedaj o lokaciji. Gre pa za malico, ko imajo vsi isto ceno. :)
Zakaj pa ne bi o lokaciji? A misliš, da imaš zaradi tega kaj cenejšo malico?

St235 ::

Ravno tako nategovanje gostov in države pripelje v situacijo kjer je treba imet zakonsko predpisano obvezo, da mora kupec vzet račun. Jebat ga, če ste preneumni, da bi razumeli zakaj je treba vzet račun, vam mora to predpisat država.

krneki0001 ::

Kaj češ, pač mentaliteta je še iz časov socializma, ko si delal od 6h do 14h, popoldne pa fušal in si imel vedno denar. Danes pa ne dojamejo, da če bi vsi plačevali davke, ne samo nekateri, bi bilo bolje za državo. (seveda ob pametnih politikih, kar pa je v sloveniji zelo težko možno, ker se voli za ali proti janši)

Invictus ::

darkolord je izjavil:

Mare2 je izjavil:

Takole na kratko. Eni gostilničarji so res iznajdljivi. Denar pokasira pri mizi, račun pa pusti na šanku, celo uro in čaka, kdo ga bo vzel. Češ, če ga ne vzameš, bo pa za naslednjega. On ti ga je pač izdal.

Da ne bom sedaj o lokaciji. Gre pa za malico, ko imajo vsi isto ceno. :)
Zakaj pa ne bi o lokaciji? A misliš, da imaš zaradi tega kaj cenejšo malico?

Seveda je nima.

Samo malo se naslaja nad uspehi drugih pri nategovanju države, ki njega stanejo večjih davkov. Sam to mu še ni kapnilo v glavo.

Skoraj že meji na mazohizem.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Bellzmet ::

Če gremo on-topic.

Se pravi skladno s 14. členom Zakona o finančni upravi, ki ga je dal gor SG_101 te lahko inšpektor pregleda, zadrži in uporabi prisilna sredstva. Se pravi se ne moreš kar obrniti in oditi, češ saj policije ni zraven.

Mare2 ::

Bellzmet je izjavil:

Če gremo on-topic.

Se pravi skladno s 14. členom Zakona o finančni upravi, ki ga je dal gor SG_101 te lahko inšpektor pregleda, zadrži in uporabi prisilna sredstva. Se pravi se ne moreš kar obrniti in oditi, češ saj policije ni zraven.


Če tako piše, bo že držalo. Kolikor vem, pa kaj veliko sodne prakse ni na tem področju.

Recimo, da morajo uporabiti primerna sredstva. Milejše. Katero sredstvo lahko uporabi, ko storilec prekrška, za katerega je predpisana denarna kazen 40 EUR, zbeži.
a...
b...
c...
d. fizično silo, strokovne prijeme (iponsionage)?
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Mehmed ::

Ne vem zakaj teh 40 eur izpostavljas. Sej ne obstaja nobena tabela, ki bi pravila za 20 eur roka na ramo, za 40 strokovni prijem, za 100 lisice... V resnici je dost nepomembno kaj, ce sploh, si naredil. Koliko se ti upiras postopkom je tisto kar narekuje kaj bos fasal.

Pa probite z druge plati pogledat. Ce se on enostavno postavi med tebe pa izhod, kaj bos ti naredil? Napadel uradno osebo, da prihranis 40 eur? Res slaba ideja.

Mare2 ::

Mehmed je izjavil:

Ce se on enostavno postavi med tebe pa izhod


V tej fazi se obrnem in grem nazaj do mize po račun. Nisem v kršitvi. :)

hehe
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Shegevara ::

Zakaj moram jaz opravljati to nalogo, da preverjam izdajanje računov in kazensko odgovarjati za to, če svoje službene dolžnosti nisem dosledno opravil? Zakaj inšpektorji sami ne preverjajo izdajateljev računa?

Invictus ::

Saj jih. Preverjajo tebe če si zahteval račun ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mare2 ::

Shegevara je izjavil:

Zakaj moram jaz opravljati to nalogo, da preverjam izdajanje računov in kazensko odgovarjati za to, če svoje službene dolžnosti nisem dosledno opravil? Zakaj inšpektorji sami ne preverjajo izdajateljev računa?


Nas je več kot milijon, njih pa samo 30. 😀
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

pirat ::

A ne vzamete vedno računa?
Kako pa potem doma vnesete svoje izdatke v excel za vodenje osebnih financ?
si vse zapomnite? :D

iKst ::

Ne vodimo osebnih financ. Oz. jaz imam samo 1 parameter. Količina denarja konec meseca mora biti višja kot na začetku meseca. Račun sicer vedno vzamem, ampak ga vržem v prvi koš.

Mehmed ::

Shegevara je izjavil:

Zakaj moram jaz opravljati to nalogo, da preverjam izdajanje računov in kazensko odgovarjati za to, če svoje službene dolžnosti nisem dosledno opravil? Zakaj inšpektorji sami ne preverjajo izdajateljev računa?

Ce pustis racun prodajalcu mu s tem olajsas da ga stornira, poskusa podtaknit se komu ipd.
Ce nas drzava ne more prepricati, da je utaja slaba stvar, nam lahko vsaj zaracuna za sodelovanje.
Ni pa to zdej tvoja sluzba, niti rabis preverjati izdajanje. Ti rabis samo racun, ko ga dobis, spravit stran od prodajalca oz. placati kazen, ce te boli kurac za vseskupaj. Nekaj, kar bi se itak spodobilo, so pac sli zdej zapisat v zakon, ker se nam ne da nic dopovedat.

BorutO ::

Kaj se zgodi, če oni kristuš zahteva račun, in ti grozi s kaznijo, ti pa ga pošlješ v tri krasne in greš lepo stran od njega ... a ti bo do doma gnjavil?

MadMicka ::

Pomoje v praksi niti ne bodo kaj dosti kontrolirali kupcev. Sicer pa si lahko "sodelovanje" zagotovijo ob pomoči policije.

Mr.B ::

Davčna olajšava, bi prinesla hujši nadzor in pritisk. Me pa zanima statistično od katerega bodo dobili največ računov. Sem prepričan da od trgovcev na drobno, razen če bodo od polagalca ploščic za vsako ploščico zahtevali račun...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

BorutO ::

Mislim, da tu ne bo pomoči policistov, ker že na sploh je premalo policistov na vseh policijskih postajah, tako da dvomim, da bodo jim pomagali. Mogoče bodo dobili licenco za nošenje orožja ali pa, če jih bo varoval kak sintalovec ipd. Pa tudi takrat te ne sme ustreliti in ti s pištolomahati proti tebi, če greš stran od njega, ker ga ne ogrožaš, prej on tebe.

pirat je izjavil:

A ne vzamete vedno računa?
Kako pa potem doma vnesete svoje izdatke v excel za vodenje osebnih financ?
si vse zapomnite? :D


A ti to res počneš? Spominjaš me na mojo babico, ki si je čisto vse, kar je kupila, pisala v en zvezek, pol pa mi vsak dan razlagala ... včeraj sem zapravila tolko pa tolko, prejšnjič pa tolko in tolko, to je stalo tolko in tolko itd ... :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BorutO ()

AndrejO ::

Borut, ti si pa malo za časom ...

3. odst. 28. čl. Zakona o finančni upravi (ZFU)
3) Pri opravljanju nalog finančne uprave lahko uradna oseba uporabi naslednja prisilna sredstva:
1. sredstva za vklepanje in vezanje,
2. telesno silo,
3. plinski razpršilec,
4. strelno orožje.


In ne, ne rabi in ne sme uporabljati orožja proti tebi, če ne ogrožaš zdravje ali pa življenje, lahko pa te mirne duše in strogo po zakonu prisili k sodelovanju in za to ne rabi klicati policistov. Na voljo ima celoten nabor ustreznih prisilnih sredstev, da te zadrži in po potrebi, če se bi mu upal upirati, tudi vklene, da bo lahko v miru izvedel postopek.

In seveda ... s poskusom bega boš na grbo dobil še nekaj prekrškov, če pa se boš v postopku upiral tako, da boš uporabil silo, pa se pripravi še na kazenski postopek zaradi najmanj preprečevanja uradnega dejanja uradni osebi.

Mare2 ::

En primer, ko je hrvaški policaj 66-letno peško vrgel po tleh, ker ni upoštevala njegovih besed

Videa izgleda ni več, je pa prav grozno izgledalo.

http://www.24ur.com/novice/svet/hrvaski...
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Mehmed ::

BorutO je izjavil:

Mislim, da tu ne bo pomoči policistov, ker že na sploh je premalo policistov na vseh policijskih postajah, tako da dvomim, da bodo jim pomagali.

Ce lahko rubeznikom pa redarjem ni vrag, da ne bi tudi inspektorjem.
Sej ni da bo 100 inspektorjev dnevno na terenu, da bi slo za ogromne cifre.

AndrejO ::

Mehmed je izjavil:

BorutO je izjavil:

Mislim, da tu ne bo pomoči policistov, ker že na sploh je premalo policistov na vseh policijskih postajah, tako da dvomim, da bodo jim pomagali.

Ce lahko rubeznikom pa redarjem ni vrag, da ne bi tudi inspektorjem.
Sej ni da bo 100 inspektorjev dnevno na terenu, da bi slo za ogromne cifre.

Heh, tebi enako kot Borutu ... Zakaj bi jim pa morali pomagati? Ali inšpektorjevo pooblastilo, da uporabi vsa prisilna sredstva, ki so sorazmerna in primerna za to, da uspešno izvede postopek ne zadoščajo?

Ja, morda konkreten inšpektor, ki stoji pred teboj, tega pooblastila nima. Ampak ti tega ne veš. Kaj pa, če ga ima. Si pripravljen zaradi svoje neumnosti tvegati kazenski pregon? Bi želel o tem razmišljati, medtem, ko sediš na tleh varno vklenjen, da ne moreš nikomor pobegniti in nikogar ogrožati, medtem ko na lokalni PP razmišljajo koga bodo poslali, da te pobere in odvede na nadaljno procesiranje v okviru kazenskega postopka?

Mehmed ::

Sej jst ne verjamem, da bodo inspektorji rabili spremstvo. Samo pravim, da ga ni noben problem zagotoviti, ce pride do tega. Ljudje se lahko napihujejo na internetu pa v gostilnah, samo v zivo jih bo srecala pamet. Ce pa koga ne pa bo dejansko tok neumen, da se spravi na inspektorja, pa ne dvomim, da ga bo drzava pribila na kriz za zgled ostalim.

sandmodnigga ::

Tilen je izjavil:

Preden se sekirate, bo potrebno najti enega (1), ki mu je bila izdana globa. Do takrat, se ne sekirajte. Za marsikateri prekršek obstajajo kazni in še nikoli niso bile izrečene. Jaz samo čakam, da se pojavi nekdo, ki bo dobil globo. Me res zanima, če bom imel kaj sreče v naslednje pol leta ali dveh.

Inšpektor je večkrat na blagajni stal za fantom, starejšim od 18 let, a je zgledal za veliko manj. Ta fant je kupoval alkohol. Ker ga prodajalka ni vprašala po osebni, četudi je bil starejši od 18 let, so trgovine kot domine ena za drugo fasale kazni.
Etiga, živi primer kako znajo inteligentni inštektorji komplicirati.

Vir: Interspar kompleks Slovenija, območje Štajerska.

šernk ::

Inšpektor je večkrat na blagajni stal za fantom, starejšim od 18 let, a je zgledal za veliko manj. Ta fant je kupoval alkohol. Ker ga prodajalka ni vprašala po osebni, četudi je bil starejši od 18 let, so trgovine kot domine ena za drugo fasale kazni.
Etiga, živi primer kako znajo inteligentni inštektorji komplicirati.


kar samo kaže na primer kako neumna je naša država in kje išče denar. Kaj če prodajalka ve da imam 18 let ker se poznamo?

sem se pa nazadnje samo čudil ko mi je prodajalka isto stvar povedala. pri 26ih letih me gre spraševat če imam 18 let in nato še zahtevat osebno. Bil sem tik pred tem da pustim 6pack piva na blagajni in grem ven brez plačat. praktično po pravilih bi morala še prodajalka vprašat 80 let starega človeka po osebni.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

darkolord ::

Daj malo razmisli. KOGA pa naj potem sploh vpraša za dokument, če ne takega, ki izgleda premlad, pa je lahko dovolj star? Samo otroke z dudami?

Če te osebno pozna, potem ti ni treba kazati dokumenta.

šernk ::

Daj malo razmisli. KOGA pa naj potem sploh vpraša za dokument, če ne takega, ki izgleda premlad, pa je lahko dovolj star? Samo otroke z dudami?


od kdaj je pa prodajalka pooblaščena oseba, da lahko preverja osebni dokument? saj razumem, pokažem če hočem dobit tist 6pack piva. ampak ni nikakršne logike, da dobi trgovina kazen, ker ni preverila osebnega dokumenta pri polnoletni osebi! kar se je tudi po mojih informacijah dogodilo ravno v enem izmed intersparov, kot je nekdo opisal zgoraj. če si mlad te avtomatsko morajo preverit (očitno je ta info prišel od nadrejenih, ker sem na drugem koncu Slovenije od prodajalke izvedel zato)

razložila mi je pač, da če ne preveri osebne lahko dobi kazen pa če imam jaz 15 ali pa 30 let. kar je za moje pojme skregano z vso logiko.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

AndrejO ::

Nope, ni skregano.

Kakšno pa ima pooblastilo npr. prodajalka v Simobilovi štacuni, ki želi pogledati tvoj osebni dokument, če želiš skleniti naročniško razmerje?

Aja, nima ga. To je preprosto pogoj za sklenitev pogodbe, tako kot je polnoletnost pogoj za nakup alkohola. Če ne želiš izkazati polnoletnosti, potem alkohola pač ne boš kupil, tako kot ne boš sklenil naročniške pogodbe kar tako, "na lepe oči".

Pa še tako, mimogrede ... če te prodajalka osebno pozna in ve, da si polnoleten, potem je zadeva OK. Ne rabi ti "težiti" za dokaze.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AndrejO ()

mihec87 ::

Zdj vem zakaj mercator center tu zadnje čase hoče osebno..

Rant on
Eh logiko iskat...treba je malho filat, koliko vlkih so že pristrigli? Na malih je lažje...
Rant off

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

TOP ::

In še primer prinas kaj se je zgodilo.Moški je kupil štruco kruha v pekarni,nakar so se dva inšpektorja z avtom ustavila,to je bilo cirka 10m od pekarne in gospoda takoj napadla naj pokaže raćun.Šofer je bil v avtu,sopotnik je pa ustal iz vozila.Moški se je obrnu in vrgel štruco v avto in reku,če sta lačna pa jejta in on je mirko odkorakal,naprej.Ona dva sta začela upiti,da to tako ne gre in da mora račun pokazat je reku jaz nisem nič kupu in okoli avta se je takoj zbralo nekaj ljudi.Inšpektorjem ni preostalo drugega,kot da odpeljeta,sta pa kruh dobila.Potem so tega moškega dražili,da je šlo za podkupovanje.:))

sandmodnigga ::

sandmodnigga je izjavil:

Tilen je izjavil:

Preden se sekirate, bo potrebno najti enega (1), ki mu je bila izdana globa. Do takrat, se ne sekirajte. Za marsikateri prekršek obstajajo kazni in še nikoli niso bile izrečene. Jaz samo čakam, da se pojavi nekdo, ki bo dobil globo. Me res zanima, če bom imel kaj sreče v naslednje pol leta ali dveh.

Inšpektor je večkrat na blagajni stal za fantom, starejšim od 18 let, a je zgledal za veliko manj. Ta fant je kupoval alkohol. Ker ga prodajalka ni vprašala po osebni, četudi je bil starejši od 18 let, so trgovine kot domine ena za drugo fasale kazni.
Etiga, živi primer kako znajo inteligentni inštektorji komplicirati.

Vir: Interspar kompleks Slovenija, območje Štajerska.


Če se je pa to zares zgodilo in se ne zmišljuješ je pa res zelo zelo žalostno, da smo na tako dno prilezli kot država. Zares katastrofa, ampak jaz ti ne verjamem, ker imam še nekaj upanja za našo državo, ker ni vse vedno tako slabo in se v takih primerih ponavadi zamolči kakšen pomemben podatek zraven.

Tak primer, če se ne motim, so septembra 2013 zaznali v Celju in prej/potem še nekje. Seveda so obvestila razposlali v vse svoje poslovne enote.
Vir: Večkrat med malico bral zapiske, obvestila znotraj Informacij Interspara.

Zgodovina sprememb…

šernk ::

V slo se bo prej ali slej zgodila nepokorščina v to verjamem. enostavno je na vrhu preveč lopovov, da bi bili državljani pošteni. in dokler se ta velikih ne polovi po pravici povedano mi je vseeno ali mi izdajo račun ali ne. Še manj pa mislim državi pomagat pri lovljenju takih in drugačnih. naj inšpektor preverja podjetja ne pa mene kot kupca.

še huje...FURS se je odločil organizirat celo nagradno igro. le kdo jo bo plačal...
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Malajlo ::

Me pa čudi, da spremembo sranja želite narediti s stopnjevanjem istega sranja.
Lupčki, po FB je en avtoservis razložil, da s prijavljenim računom država pobere 50% zneska. In država nekaj (upajmo) naredi s tem denarjem. Obenem pa folk orgazmira, če dobi 20% kvazi popusta, če "lahko brez računa". Think, bemumater, think. Ekstea 30% dobra duša pobaše za novega Audija, delavci pa na minimalcu. Obenem pa taista dobra duša dobi še popust na državne stroške v obliki nižjih stroškov za vrtec/malico. Ker si ne rabi izplačati višje plače, ker keš itak ima.
Ovce.

Looooooka ::

Mehmed je izjavil:

Ne vem zakaj teh 40 eur izpostavljas. Sej ne obstaja nobena tabela, ki bi pravila za 20 eur roka na ramo, za 40 strokovni prijem, za 100 lisice... V resnici je dost nepomembno kaj, ce sploh, si naredil. Koliko se ti upiras postopkom je tisto kar narekuje kaj bos fasal.

Pa probite z druge plati pogledat. Ce se on enostavno postavi med tebe pa izhod, kaj bos ti naredil? Napadel uradno osebo, da prihranis 40 eur? Res slaba ideja.

Nima pravixe. Ne gre se za 40 eur. Gre se za policijsko državo, ki ti brez pooblastil kršila pravice.

Looooooka ::

Malajlo je izjavil:

Me pa čudi, da spremembo sranja želite narediti s stopnjevanjem istega sranja.
Lupčki, po FB je en avtoservis razložil, da s prijavljenim računom država pobere 50% zneska. In država nekaj (upajmo) naredi s tem denarjem. Obenem pa folk orgazmira, če dobi 20% kvazi popusta, če "lahko brez računa". Think, bemumater, think. Ekstea 30% dobra duša pobaše za novega Audija, delavci pa na minimalcu. Obenem pa taista dobra duša dobi še popust na državne stroške v obliki nižjih stroškov za vrtec/malico. Ker si ne rabi izplačati višje plače, ker keš itak ima.
Ovce.

Če človek nima za jest in ma zaradi 20% 2 sendviča več se mu jebe za gospodovega audija. Če pa verjameš, da je delo na črno glavni problem Slovenije, potem ni čudno, da nas lupijo na vsakem koraku med tem, ko iz države odtekajo milijarde. Si zgleda zaslužimo. Za hlapce rojeni, za hlapce vzgojeni. Kot una mabel iz you rang m'lord. Sanja o nekih pravičnih olupkih med tem ko kuharica potamanji celo pito :)

Looooooka ::

sandmodnigga je izjavil:

Tilen je izjavil:

Preden se sekirate, bo potrebno najti enega (1), ki mu je bila izdana globa. Do takrat, se ne sekirajte. Za marsikateri prekršek obstajajo kazni in še nikoli niso bile izrečene. Jaz samo čakam, da se pojavi nekdo, ki bo dobil globo. Me res zanima, če bom imel kaj sreče v naslednje pol leta ali dveh.

Inšpektor je večkrat na blagajni stal za fantom, starejšim od 18 let, a je zgledal za veliko manj. Ta fant je kupoval alkohol. Ker ga prodajalka ni vprašala po osebni, četudi je bil starejši od 18 let, so trgovine kot domine ena za drugo fasale kazni.
Etiga, živi primer kako znajo inteligentni inštektorji komplicirati.

Vir: Interspar kompleks Slovenija, območje Štajerska.

V ostalih državah je to normalno. V ZDA maš lahko 50 let pa bodo vprašali. Gre se zato, da morajo zakon upoštevat dibesedno ne pa tko na oko....eni mulci zaradi hormonov v hrani že pri 10ih furajo brke pri 14ih pa ob 18 letnikih niti ne izstopajo.
Isti problem pri ženskah. Predstavljaj si, da bi zgledale kot Tajke in bi vsak sklepal, da samo zgleda 15 ampak je zihr čez 20-30 če že sama kupuje rum. Urgenca bi bila polna :)

Aja baje je tvoja dolžnost, da račun hraniš. Nikjer ne piše kje. Baje ga lahko vržeš v koš s papirji in potem inšpektorju daš dovoljenje, da si ga iz koša vzame, ker si ga tja shranil. Sam teh pooblastil nima, ker je račun tvoj. Če to drži se bodo iz teh inšpektorjev še fajn norce delal...bogi reveži :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Looooooka ()

darkolord ::

Nima pravixe. Ne gre se za 40 eur. Gre se za policijsko državo, ki ti brez pooblastil kršila pravice.
Cela tema se gre okrog tega: "kako lahko kršim zakon in inšpektorju - ki ga zakon za to pooblašča - preprečim, da bi ta zakon uveljavljal?"

Baje ga lahko vržeš v koš s papirji in potem inšpektorju daš dovoljenje, da si ga iz koša vzame, ker si ga tja shranil.
To si na Facebooku prebral?

Mr.B ::

Malajlo je izjavil:

Me pa čudi, da spremembo sranja želite narediti s stopnjevanjem istega sranja.
Lupčki, po FB je en avtoservis razložil, da s prijavljenim računom država pobere 50% zneska. In država nekaj (upajmo) naredi s tem denarjem. Obenem pa folk orgazmira, če dobi 20% kvazi popusta, če "lahko brez računa". Think, bemumater, think. Ekstea 30% dobra duša pobaše za novega Audija, delavci pa na minimalcu. Obenem pa taista dobra duša dobi še popust na državne stroške v obliki nižjih stroškov za vrtec/malico. Ker si ne rabi izplačati višje plače, ker keš itak ima.
Ovce.


Povej to fantom na rektoratih, kakšno je že uradno mnenje finančnega Ministra Mramorja ? pa unega za izobraževanje množic. Pa številko denarja, ki ga ne bodo vrnili, so tudi povedali. Torej kaj pričakuješ, da si bodo nekateri odrezali pot od korita, če pa ne bodo nikoli sankcionirani...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Invictus ::

Mr.B je izjavil:


Povej to fantom na rektoratih, kakšno je že uradno mnenje finančnega Ministra Mramorja ? pa unega za izobraževanje množic. Pa številko denarja, ki ga ne bodo vrnili, so tudi povedali. Torej kaj pričakuješ, da si bodo nekateri odrezali pot od korita, če pa ne bodo nikoli sankcionirani...

Pa kaj jamrate okoli te stalne pripravljenosti?

V zakonih o plači je cel kup dodatkov in oni so ga preprosto malo izkoristili.

Če tega nočeš, predlagaj da se vsi dodatki ukinejo. Saj jih je malo morje, kjer po moje še najbolj sekajo dodatni dnevi dopusta zaradi sevanja ekrana in ozona zaradi laserskih tiskalnikov.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mr.B ::

Invictus,
poanta je v tem, da je goro porabljenega denarja za koristne namene posameznika, ki so izjemno dobri motivatorji plačevanja davkov. Kako me to spominja na izjave profesorjev, delali bomo pro bono....
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Invictus ::

Čez en teden bo to vse pozabljeni, pa se bodo dodatki spet izplačevali.

Do nadaljnega.

Pač spomin zlate ribice in pomanjkanje transparentnosti.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

solatko ::

Pošlješ ga na Banko Slovenije, naj pogleda kam je šlo cca 60 miljard €, pa ne bo nobenega problema s preverjanjem računov kupcev.
Delo krepa človeka

K3kec ::

solatko je izjavil:

Pošlješ ga na Banko Slovenije, naj pogleda kam je šlo cca 60 miljard €, pa ne bo nobenega problema s preverjanjem računov kupcev.

In kakšne veze ima izguba 60 miljard in preverjanje računa kupcev?

Invictus ::

K3kec je izjavil:

solatko je izjavil:

Pošlješ ga na Banko Slovenije, naj pogleda kam je šlo cca 60 miljard EUR, pa ne bo nobenega problema s preverjanjem računov kupcev.

In kakšne veze ima izguba 60 miljard in preverjanje računa kupcev?

Toliko kot vpliv prdca metulja na Novi zelandiji na BDP Slovenije ... Pa bi si upal staviti da ima metulj celo kaj vpliva ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

BorutO ::

Ali mi lahko kdo razloži, ki je zdrave pameti, zakaj moreš vzeti račun, če ga ne rabiš? Plačal sem trgovini, dobiček so si naredili, plačal sem vse (če ne bi že pri vratih piskalo), kaj pa bi oni radi? Da si nesem račun do doma, tam pa ga v smeti vržem? V vsakem primeru bo pristal račun v smeteh, če ne v trgovini, pa doma, razen če gre za garancijo. Inšpektorja ne rabi zanimati moje osebne stvari, kaj rabim in kaj ne, oz kaj sem kupil. To je še samo en zakon, ki lopovom v politiki polni žepe! Takega zakona nimajo ne v nemčiji (po kateri si slovenija jemlje vzgled, brž), ne v švici, ne na švedskem, ne v angliji, ne v Belgiji (kjer je "evropska prestolnica") itd ... v nobeni razviti državi nimajo tega, nategujejo pa samo nas, slovence. Razlog je pa jasen, tako inšpektorji, kot politiki, oz tisti, ki imajo prek to, si bodo polnili žepe. Samo pomislite, še vse, kar so politiki zadnjih 10 let "odprli" z zakonom, so samo kradli ... pri slabi banki so kradli s prevelikimi plačami, ki sploh ne vem zakaj pri PM nekdo rabi mesečno 60.000 eur plače, pri NPK-ju so bile neparvilnosti, itd itd.

b3D_950 ::

Invictus je izjavil:

K3kec je izjavil:

solatko je izjavil:

Pošlješ ga na Banko Slovenije, naj pogleda kam je šlo cca 60 miljard EUR, pa ne bo nobenega problema s preverjanjem računov kupcev.

In kakšne veze ima izguba 60 miljard in preverjanje računa kupcev?

Toliko kot vpliv prdca metulja na Novi zelandiji na BDP Slovenije ... Pa bi si upal staviti da ima metulj celo kaj vpliva ...


Mogoče solatko predvideva, da so davčne blaganje nastale zaradi bank.
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

PINki ::

Na nizozemskem te še vprašajo ali želiš račun. Če ne želiš ga sploh ne sprintajo (šparajo s papirjem).

mihec87 ::

K3kec je izjavil:

solatko je izjavil:

Pošlješ ga na Banko Slovenije, naj pogleda kam je šlo cca 60 miljard €, pa ne bo nobenega problema s preverjanjem računov kupcev.

In kakšne veze ima izguba 60 miljard in preverjanje računa kupcev?


Da je lovljenje kupcev in izstavljanje položnice za 40eur kot bi gasil gozdni požar z špukanjem na ogenj...
Ne vem kaj se je pričakovalo da bodo ljudje skakali v luft in ploskali-Ljudje majo poln kufer vsega en te bo za račun gnjavu pa izstavu 40eur položnico, zvečer pa se vsedeš v kavč in poslušaš/odpreš časopis in bereš kako so neznano kam zginali milijoni...



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

FURS Preveri račun (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
813164552 (48802) PINki
»

Davčna blagajna za društvo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6223275 (7639) Kosek1
»

Ima FURS prav? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8611029 (7922) AndrejO

Davčne blagajne (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Programska oprema
34873913 (64977) Mavrik
»

bar/gostilna možno plačilo edino in samo z gotovino? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7316248 (14027) Pithlit

Več podobnih tem