» »

Davčne blagajne

Davčne blagajne

perci ::

Če je tisti, ki prodaja "mali davčni zavezanec", potem mu DDV-ja ne plačaš.

Malajlo ::

Ne, ker je nekako v ceni. DDV sploh ne obstaja v tem primeru.
Pa te male zavezance smo ukinili. Si, ali pa nisi. Ko kupiš za 122 EUR, prodaš za 244 in to je to. Čeprav si ob nakupu plačal tudi 22 EUR DDV. Če bi si ga rad odbil, potem plačaš (efektivno) 100 €, prodaš za 200 in obračunaš 44 € DDV. Razlika v davkih je dodana vrednost. Od tod ime davka. In tp je 22 % oz. v tem primeru 22 €. Simpl.
Če ti je imeti kul 100 čistega (ok, pred davkom ba dobiček), postaneš zavezanec. Če imaš malo prometa (in predvsem storitve), se greš normiranca oz. nisi zavezanec.
Najboljš je pa imet firmo, bit zavezanec, pa delat za to firmo kor sp. To dela tudi v primeru trgovibe oz. preprodaje.

Invictus ::

LuiIII je izjavil:

Ja normiran s.p. je najboljša davčna oaza naokoli. Brez tega si sploh ne predstavljam zakaj bi imel zaposlitev v Sloveniji. Zanimivo je še to, da ko to omenim in razložim v tujini jim šele res postane jasno kakšna banana republika smo v resnici. Skoraj ne morejo verjeti kako ugodno je to. Počasi jim bom predlagal, da je bolje imeti eno podružnico z dvema zaposlenima v Sloveniji in tu najemati s.p.-je.

Saj imajo čehi isto.

Pa ne razlagaj tega tako kretensko tujcem, ker bodo potem tarife za delo padle.

Prekleti izdajalec ...

Tujcem je treba jamrat da imao visoke davke.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

perci ::

Do 50 jurjev prometa se ti ni treba vključiti v sistem DDV.

Če prodajaš predvsem storitve, je to lahko še kako pomembno. In v takem primeru dejansko posluješ brez DDV.

Prav tako ni nerelevantno, če preprodajaš izdelke, ki so jih izdelali zavezanci, ki prav tako niso v sistemu.

Smo pa nekoliko offtopic sicer.

krneki0001 ::

perci je izjavil:

Do 50 jurjev prometa se ti ni treba vključiti v sistem DDV.

Če prodajaš predvsem storitve, je to lahko še kako pomembno. In v takem primeru dejansko posluješ brez DDV.

Prav tako ni nerelevantno, če preprodajaš izdelke, ki so jih izdelali zavezanci, ki prav tako niso v sistemu.

Smo pa nekoliko offtopic sicer.


Če hočeš poslovati s tujino pa se moraš vključiti v sistem DDV, tudi če manj kot 50k zaslužiš na leto.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

ZaphodBB ::

Saj imajo čehi isto.

Pa ne razlagaj tega tako kretensko tujcem, ker bodo potem tarife za delo padle.

Prekleti izdajalec ...

Tujcem je treba jamrat da imao visoke davke.

Kakšno povezavo imajo cena storitve, vrednost storitve za stranko in davčna stopnja, ki jo plačuje izvajalec?
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZaphodBB ()

sakkra ::

Z davčno blagajno bo kupec vedel ali je dobil račun ali wc papir. Realizacija pa je zelo enostavna v primerjavi z sedanjimi zahtevami za blagajniške programe, ki naj bi omejevali brisanje računov. Številka gat na računu mogoče zgleda nepotrebna a je bolje zastaviti z malo več podatkov, kot pa kasneje dodajati. Mogoče bo kdaj trošarina na debele riti in bo tudi to potreben podatek.
Vsaj južno od Kolpe so fiskalne kase uspešen projekt. Dobi se jih tudi za zelo malo denarja z SIM kartico in internetom... So naprimer naši dimniki večji strošek kot pa osnovne cene fiskalnih blagajn.
Iz HR hvalospeva
http://www.fiskalizacija.hr/hr/blog/fis...
pa zgleda da firmam cveti biznis.
U 2013. izdano je 2,2 milijarde računa. Prosječni dnevni promet ugostitelja rastao je sa 620 na 1128 kuna, što je razlika od 82 posto, a prosječni dnevni promet u trgovini je rastao sa 734 na 827 kuna, što je povećanje za 13 posto.

Kaže da se kupci raje odločajo za masten burek, če dobijo fiskalni račun ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sakkra ()

MrStein ::

"Še več, kaznovani ste lahko, če računa ne zadržite do izteka garancijske dobe ali ga na zahtevo ne predložite pooblaščeni osebi."
A to resno?
Kaka je bila ureditev do zdaj?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

perci ::

Taka, da nisi bil kaznovan :)

fosil ::

In kako mislijo to izvajat?
Bo inšpektor potrkal na vrata in zahteval račun? In če mu ne odpreš? Bo vdrla policija?
Tako je!

perci ::

Težko :)

šernk ::

Jst za marsikatero stvar vržem račun v smeti ko pridem domov...ker kupim določene stvari, za katere tudi če crknejo ne mislim uveljavljat garancije (bodisi zadevo predelam, jo uporabljam v napačnih pogojih, jo kaj po nesreči zlomim ampak je še uporabna in leti račun stran, ker garancije pač ne morem več uporabljat če gre nekaj falit zaradi moje krivde).
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

kuglvinkl ::

Še pred tem pa, da si bil:

63. ?len
(mandatna kazen)
Z denarno kaznijo 5.000 tolarjev se kaznuje za prekr-
šek takoj na kraju prekrška posameznik-kupec izdelkov oziroma
prejemnik storitev, ?e ne zadrži ra?una neposredno po
odhodu iz prodajalne oziroma drugega poslovnega objekta
in ga na zahtevo ne predloži pooblaš?eni osebi dav?nega
oziroma tržnega organa (drugi odstavek 35. ?lena).

http://www.uradni-list.si/_pdf/1998/Ur/...!/u1998089-pdf
Your focus determines your reallity

Utk ::

Pa kaj se res lahko država vsako neumnost spomne? Kaj imam jaz z računom, naj država lovi tistega, če ga ni dal, kaj to mene briga. Za to je večja kazen, pa še instantna, kot če jaz tistega računa ne bi plačal, nikoli.

perci ::

Država hoče, da vsi sodelujemo v tem, da se siva ekonomija spravi v red - lahko pa še naprej jamramo, kako je vse pizdi in grozimo s tem, da se bomo izselili v vzhodne in zahodne rajhe ter avstralije, kjer se cedita med in mleko.

PaX_MaN ::

Nojano, če še po 17 letih ni haska...

kuglvinkl ::

Utk je izjavil:

Pa kaj se res lahko država vsako neumnost spomne? Kaj imam jaz z računom, naj država lovi tistega, če ga ni dal, kaj to mene briga. Za to je večja kazen, pa še instantna, kot če jaz tistega računa ne bi plačal, nikoli.


Z druge strani poglej: če bi se lahko država zanesla, da bodo potrošniki v večini primerov sodelovali pri svojem lastnem dobrem (i.e. kot pravi perci spraviti sivjo ekonomijo v red), prav gotovo ne bi bilo kaj takšnega. Vendar izkušnje govorijo drugače...

Lahko se reče, da v "Nemčiji" ne dobiš računa, vendar njim na kraj pameti ne pade, da bi zavedli davkarijo. Govorim na splošno oz.za povprečje, in to je ključno.

PaX_MaN je izjavil:

Nojano, če še po 17 letih ni haska...


Zadeva je šla ven, tako da lahko spet poizkusimo :) .Vprašanje je tudi, kakšen je bil enforcement takrat.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

Utk je izjavil:

Pa kaj se res lahko država vsako neumnost spomne?

A se čudiš? ;)
Iz tujine poznam primer, da je inšpektor šel v nakup in ko ni dobil računa, težil prodajalcu.
Sicer na Hrvaškem imajo tudi "kupec mora imeti račun", verjetno balkanska finta.

Je to sploh v skladu z ustavo?

(če hočejo, da državljani skrbimo za red, naj dajo neka uporabna pooblastila. V enem popoldnevu spišem za 2000 EUR kazni...)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

perci ::

Mal si falil point. Ni fora, da se izda čim več kazni ampak čim manj. Ker če bodo ljudje jemali in preverjali račune...jih bodo tudi izdajatelji ustrezno upoštevali v davčnih napovedih.

lexios ::

Država hoče, da vsi sodelujemo v tem, da se siva ekonomija spravi v red - lahko pa še naprej jamramo, kako je vse pizdi in grozimo s tem, da se bomo izselili v vzhodne in zahodne rajhe ter avstralije, kjer se cedita med in mleko.


Kot da je vse v pizi zaradi sive ekonomije, glede potrošne in neracionalne države ter lukenj brez dna pa? Ko na vsakih 5-10 let ne bo potrebno dokapitalizirtati državnih bank, prispevati za plače, božičnice, bonuse in nagrade politične žlahte "nacionalnega interesa" in razbohotenega javnega sektorja ter bo država kaj ukrenila tudi glede koruptivno, nesposobno in neracionalno porabljenega davkoplačevalskega denarja, bomo vsi nehal jamrat in podpirat sivo ekonomijo, prej pa ne!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

perci ::

Aha, se pravi, vse ostalo je treba zrihtat, potem šele sivo ekonomijo. Zanimivo stališče. Ne, niti ni zanimivo - zgolj bedasto.

Utk ::

Z druge strani poglej: če bi se lahko država zanesla, da bodo potrošniki v večini primerov sodelovali pri svojem lastnem dobrem (i.e. kot pravi perci spraviti sivjo ekonomijo v red), prav gotovo ne bi bilo kaj takšnega.
Prav prav, ampak kaj imam jaz s tem? Jaz sem trgovini svoje plačal, kaj ima trgovina z državo mene en curk briga. A bom moral še zahtevat obratovalno dovoljenje, pogodbo o zaposlitvi kelnarja, sanitarno prečekirat kuhinjo? Kaj mene briga, če je vse skupaj na črno, to je odnos med lokalom in državo, mene ne vmešavajte v to, hvala lepa.
Vsak ima svojih problemov čisto dovolj, ne pa da se boš še sekiral ali si kupil kruh na črno ali ne, čeprav si ga kupil sred glavne ulice v lokalu vsem na očem in ne nekje v kleti z geslom za vstop, pod grožnjo 400 evrov kazni. To je zmešano.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

matijadmin ::

V Italiji je nekaj vsakdanjega, da se Guradia di Financa (oborožena z mitraljezi) postavi pred delikateso in od ljudi na parkirišču zahteva račun. Še raje preganjajo ulične prodajalce s ponaredki ali pa ustavljajo vozila in preverjajo lastnike, če so zadolženi in jim v primeru neplačila davkov ali drugih dolgov avte kar zasežejo. Podobno storijo Polizia Stradale ali Carabinieri, ki ob kontroli prometa dolžnika zadržijo do prihoda financarjev. V Švici ni nič drugače, še huje. Na letališču, če te opazijo s ponarejenim kovčkom priznane blagovne znamke plačaš visoko kazen, enako velja za obleke! Rešite le račun ...

Jamranje zaradi slabe vesti in lastne nepoštenosti je pač pri nas nekaj normalnega.
Vrnite nam techno!

Invictus ::

matijadmin je izjavil:


Jamranje zaradi slabe vesti in lastne nepoštenosti je pač pri nas nekaj normalnega.

Evo, tole ...

Pol pa vsi jamrajo kako neustavna je naša država ko hoče narediti red ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Modri dirkač ::

Ampak mi nismo Italijani in Švicarji, mi smo vendarle Slovenci ... ;)
Everybody lies!

Utk ::

Če nočem nadlegovanja od ljudi, katerih delo naj bi opravljal jaz, ker ga oni ne znajo, potem pa naj bom jamrač.
Pri tolkih zaposlenih v državnih službah, ki nimajo na svetu kaj delat, naj jaz preverjam, če je pek prijavil račun al ne? Pa kaj ste vsi zmešani al kaj? Oni naj delajo svoje delo, jaz bom pa svoje. In preverjanje računov ni moje delo.

V Italiji je nekaj vsakdanjega, da se Guradia di Financa (oborožena z mitraljezi) postavi pred delikateso
Še marsikje drugje je to normalno, pa se preselte v Libijo, če vam je to všeč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

poweroff ::

Kaj pa je tvoje delo?

Aja, jamranje... :))
sudo poweroff

Utk ::

Ne, v tem primeru jamra država, ker ne zna opravljat svojih nalog in jih prelaga ljudem.

In btw., če ne veste, velike trgovske firme največ goljufajo pri računih in pri zaposlovanju na črno, ker so veliki in nihče niti ne pomisli, da goljufajo. Npr. dvomim, da me bo pred Hervisom vprašal inšpektor, če imam račun sabo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

perci ::

Poglej, država ima 350 inšpektorjev. Ti se ukvarjajo z različnimi zadevami, sivo ekonomijo jih pokriva en del.

Če zagotoviš, da vsak potrošnik vzame račun, si obseg "preverjenih" računov zelo povečal. Je na zavezancu, da se odloči in tvegal ter račun brisal. Veš, da bo dvakrat premislil, če boš račun vzel s sabo. Če ga boš takoj vrgel v koš ali pustil na mizi, je to lepo sporočilo, da naj račun briše.

Država preprosto ne more sive ekonomije rešit brez pomoči njenih državljanov. Nobena država.

Utk ::

Prav, ampak me je treba res kaznovat za to? Kaj sem pa tako narobe naredil? Koga sem JAZ oškodoval? Pri goljufiji bi sodeloval šele, če računa res ne bi bilo,še bolj, če bi posebej rekel, da ga nočem in zahteval popust zaradi tega. Če ga pustim na pultu, je pa na trgovcu kaj bo naredil z njim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

lexios ::

V Italiji je nekaj vsakdanjega, da se Guradia di Financa (oborožena z mitraljezi) postavi pred delikateso in od ljudi na parkirišču zahteva račun.


Fašisti pač... V Italiji je bilo tudi leta 1945 marsikaj vsakdanjega!

perci je danes ob 07:05:43 izjavil:

Aha, se pravi, vse ostalo je treba zrihtat, potem šele sivo ekonomijo. Zanimivo stališče. Ne, niti ni zanimivo - zgolj bedasto.



Bedasto je pričakovat, da bodo davčne blagajne porihtale primanjkljaj v proračunu. Jst svoj denar raje zažgem kot doniram v nacionalni interes in komunistični partiji, ti pa po želji. Al si ti un bedak, ki je izjavil, da smo v kriz zaradi sive ekonomije?

// Tole ni sprejemljiv nivo komunikacije, daj malo se zmiri z budalami.


Mavrik, se opravičujem za nivo komunikacije, ki se ga trudim prilagajat ostalim sogovornikom v tej temi... Za razliko, od določenih komentatorjev, ki so moje stališče direktno označili za bedasto, nisem v komentarju nikogar direktno zmerjal, zgolj postavil vprašanje. Mogoče pa je beseda bedasto torej sprejemljiva "na tem nivoju komunikacije", beseda budala pa ne, čeprav označuje enak pomen? Da bom korekten, bedasto --> bedak

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

GTX970 ::

perci je izjavil:

Aha, se pravi, vse ostalo je treba zrihtat, potem šele sivo ekonomijo. Zanimivo stališče. Ne, niti ni zanimivo - zgolj bedasto.

Siva ekonomija je posledica in ne vzrok !
Brez nje bi Lublana/MB že zdavnaj gorela.


matijadmin je izjavil:

V Italiji je nekaj vsakdanjega, da se Guradia di Financa (oborožena z mitraljezi) postavi pred delikateso in od ljudi na parkirišču zahteva račun. Še raje preganjajo ulične prodajalce s ponaredki ali pa ustavljajo vozila in preverjajo lastnike, če so zadolženi in jim v primeru neplačila davkov ali drugih dolgov avte kar zasežejo. Podobno storijo Polizia Stradale ali Carabinieri, ki ob kontroli prometa dolžnika zadržijo do prihoda financarjev. V Švici ni nič drugače, še huje. Na letališču, če te opazijo s ponarejenim kovčkom priznane blagovne znamke plačaš visoko kazen, enako velja za obleke! Rešite le račun ...

Jamranje zaradi slabe vesti in lastne nepoštenosti je pač pri nas nekaj normalnega.

V SA imajo versko policijo, ki patruljira po ulici, kar ne pomeni da moramo vsako bedarijo (kar polpismeni policaji z avtomatskim orožjem na ulici v IT so) imeti tudi v Slo.
btw, tudi 4 vrste policajev jim ne pomaga pri iztrebljanju mafije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: GTX970 ()

Wrop ::

Utk je izjavil:

Prav, ampak me je treba res kaznovat za to? Kaj sem pa tako narobe naredil? Koga sem JAZ oškodoval? Pri goljufiji bi sodeloval šele, če računa res ne bi bilo,še bolj, če bi posebej rekel, da ga nočem in zahteval popust zaradi tega. Če ga pustim na pultu, je pa na trgovcu kaj bo naredil z njim.


Oškodoval si druge, ker zaradi lenobe in vedenja, da je sive ekonomije precej v tej državi, omogočiš, da nepošteni prodajalci brišejo račune. Ker si v nekem deležu sokriv, da se to dogaja, so se oblastniki odločili, da boš, če te dobijo, sokrivdo plačal z globo.

Utk ::

Kaj takega ima od človeka pravico zahtevat samo država, ki sama deluje. Če pa oni ne delajo svojega dela, ne rabim niti jaz dodatnega. Če oni rabijo 15 let da uvedejo neke davčne blagajne, pa jih niso, ker jim je dolgo kar pasalo, da so nekateri smeli krasti, naj bom pa jaz zdaj vzoren državljan? Ne se hecat. Oni naj najprej sebe poštimajo, potem jim bomo pa morda še kaj pomagali.

In še zmeraj ne vem s čim sem jim kaj omogočil. Nekaj sem kao naredil narobe, pa ni jasno kaj zakaj in kaj imam sploh s tem.
Kako moreš bit kaznovan, če si pozabil tam nek listek. In to s par sto evri, al kolk že mislijo dat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

perci ::

Utk, kdo so to oni? A ti nisi del države? Ne hodiš na volitve?

Prej, ko se bomo zavedli, da smo za stanje v državi (dobro ali slabo) odgovorni SAMI, prej nam bo začelo iti na bolje.

lexios: Jaz sem tvojo izjavo označil za bedasto - kar objektivno gledano je. Ti se greš pa ad hominem in zmerjaš mene. Razlika, se ti ne zdi? Sicer se pa jst ne sekiram, če ti paše tak nivo komunikacije, izvoli.

Utk ::

To je stvar kulture, zavedanja, vesti, itd., ne pa prekršek za par sto evrov, samo tolk. Če že je kazen, naj dajo neko simbolično, 5 evrov, pa bo glih tako vsak vzel račun in se pohecal z inšpektorjem in plačal kazen, če ga že ne bo. Ne pa da človeka fentaš...a misliš, da bo potem ta človek od takrat naprej z veseljem plačeval davke, ali bo poskušal še več prigoljufati, tudi če prej sploh ni nameraval?

perci ::

Predvidena kazen je 40 EUR. Itak se bo pa delovalo predvsem preventivno, izdajali bodo opomine itd.

Alencica ::

Ko smo se "borili" proti krizi in predlagali ukrepe, sem dejala (to je bilo cca 2009/10), da bi iz bazena brezposlenih vzel 100-200 ljudi (relativno izobrazenih, pametnih, whatever) jih izobrazil s predpisi in ustvaril nekaksne multipurpose fast response inspekcijsko enoto.

In tocno s tem bi se oni ukvarjal, dodaj se crne gradnje in nadzor sive ekonomije pa bi zdaj ze zeli sadove tega dela ...

Wrop ::

To pravico imamo vsi. Država deluje, problem je samo, ker druge države, s katerimi se hočemo primerjati, to delujejo bolj optimalno.
Svojo vzornost pogojevat s tem, da država (beri politika) že 15 let ni uvedla davčnih blaganj je neresno. Če bomo kazali s prsti kdo mora prej delovati bolj vzorno, bomo padli v cikel, s katerega se bo težko izvleči. Aja, saj to imamo že sedaj. Da se odciklamo, bodo potrebni malo bolj radikalni ukrepi, da pretresemo to balkansko miselnost, da lahko država deluje na "zrak in dobro voljo" ali pa "dal ne bi nič, rad bi imel vse".

Drugače se pa ne sprenevedaj, da ti nimaš nič s tem, če "pozabljaš" račune. Pa s človekom, ki poizkuša še več prigoljufati po plačilu upravičene kazni, je nekaj narobe. S takimi in tako miselnostjo družba samo nazaduje. Te pa razumem zakaj se tako sprašuješ.
Pa drugače človek, ki še več prigoljufa, že goljufa, tudi, če ne namerava še več.

GTX970 ::

Neverjetno, sami svetniki se tukaj oglašajo.Kako daleč ste v postopku beatifikacija ?
Predlagam da preventivno nakažete državi vsak mesec vsaj jurja.

Wrop
To pravico imamo vsi. Država deluje, problem je samo, ker druge države, s katerimi se hočemo primerjati, to delujejo bolj optimalno.

Država NE deluje, vendar bi morala.
S tem smo oškodovani vsi tisti pošteni.Zakaj bi moral jaz početi državne posle, ko imajo zaposlenih en kup ljudi, katerih primarna naloga je ravno to, kar naj bi počel jaz ?
Črnec prosim.

Utk ::

Zapravite en zastojn žeton in si preberite na Financah intervju s Švedom, pa boste videli, da nismo samo mi taki. Nihče normalen ne plačuje nečesa s čimer ni zadovoljen. Tist ki je zadovoljen s to državo pa kar naj izobeša zastavo na praznike in plačuje čim več, ostali pa pač ne bomo. To ni jamranje, sej jaz nimam problema s tem, nekateri ostali pa imate.
Čeprav v tem primeru sploh ne gre, da bi jaz hotel goljufat. Samo vseeno mi je.

perci ::

No vidiš, enim je vseeno, drugim pa ne.

Wrop: +1, lepo si povedal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

Joze_K ::

Sicer pa kakorkoli, na poročilih se najbolj javka pri zbornici obrtnikov, da tega ne bodo zmogli, da naj država pokrije,... blal-bla-bla...
a so ti daleč največja luknja brez računa v tej državi...
je sosed delal nek manjši prizidek, od zidarja, električarja, vodovodarja, suhe montaže,.... itd, itd.... niti eden se ni niti spomnil, da bi račun dal... niti niso ponudili, da bo "račun" manjši če bo "brez računa".... in so skasirali kar lepo ceno (ali pa še več) kot se je dogovorilo...očitno imajo že vkalkulirano, da DDVja za obrtnike pač ni no!?!

Utk ::

Jap, in se strinjam, da je to problem, da mi (oz. nam nekaterim) je vseeno. Samo da ni problem pri nas, ampak na drugi strani. Če te žena tepe in vara, se tudi ne boš sekiral, če boš šel kdaj na pivo, ne da ji bi povedal.

thramos ::

Nihče v državi ni zadovoljen z vsem kar država ponuja in še manj z vsem kar za to zahteva. Kar pa ni noben izgovor za jemanje pravice v svoje roke, ker bi imeli drugače divji zahod. Tako pri državi, kot pri ženi, so boljše rešitve, da se zapijaš ker te žena pretepa.

Utk ::

10 milijard izpuhtelih iz bank in vso posledično sranje ni dost dober izgovor, da rečeš da zdej mi je pa vseeno? Kaj bi pa bil? A bi nas morali še prebičat vsako jutro? Že zdavnaj je šlo vse čez mejo.

perci ::

Potem lahko vsi rečemo, da nam je vseeno, zapremo državo in se priključimo Avstriji. Ja?

fikus_ ::

perci je izjavil:

Potem lahko vsi rečemo, da nam je vseeno, zapremo državo in se priključimo Avstriji. Ja?


Zakaj ni Maister šel v prvo gostilno in se zapil?!!!! (bilo bi tipično slovensko!)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fikus_ ()

lexios ::

lexios: Jaz sem tvojo izjavo označil za bedasto - kar objektivno gledano je. Ti se greš pa ad hominem in zmerjaš mene. Razlika, se ti ne zdi? Sicer se pa jst ne sekiram, če ti paše tak nivo komunikacije, izvoli.


Če meniš, da sem te zmerjal se ti opravičujem! Ni bil namen, niti te nikjer nisem direktno zmerjal. Postavu sem vprašanje, ki ga bom sedaj parafraziral: "Bedasto je pričakovat, da bodo davčne blagajne porihtale primanjkljaj v proračunu. Jst svoj denar raje zažgem kot doniram v nacionalni interes in komunistični partiji, ti pa po želji. Ali mogoče meniš, da smo v kriz zaradi sive ekonomije?"

Prej, ko se bomo zavedli, da smo za stanje v državi (dobro ali slabo) odgovorni SAMI, prej nam bo začelo iti na bolje.


V teh Butalah nikoli!

In zakaj že je objektivno gledano moja izjava bedasta ali bolj bedasta od tvoje? Meni pač ni vseeno kako in kam gre denar, ki mi ga država pobere od davkov! Mogoče tebi je... Nimam pa nič proti, v primeru da takšne zahteve postavlja racionalna in funkcionalna država, ne država, ki je skorumpirana in v razsulu, NE funkcionira ravno tam, kjer bi morala!

Kje je odgovornost, katero se tako veselo poudarja, ko smo za stanje v državi odgovorni vsi volilci, izpuhti pa, ko je govora o odgovornosti politično nastavljenih akterjev! Dej mi povej, kje so zaplenjeni milijoni Slovenskih tajkunov (če se že primerjamo s Hrvaško kar se odgovornosti in davčnih blagajn tiče)? Pravnomočno obsojeni, premoženje pa? En primer mi povej, kaj točno je ta država v zadnjih 4-ih letih razen novih davkov ukrenila glede sistemskih rešitev za zmanjšanje proračunske luknje, en sam primer, ki je efektiven? Dej mi povej kaj o odgovornosti NLB, NKBM, ABANKE, že n-tič dokapitaliziranih! Mogoče kaj o odgovornosti v primeru TEŠ6? Kdo bo plačal gradnjo in obnovo UKC? Ali pa zakaj naj bi jst igral inšpekcijo in opravljal delo, za katerega so plačani v državnih službah?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

Mr.B ::

Problematična je Slovenska miselnost.
Zakaj sem pri najemu stanovanja v Avstriji sekiral provizijo in kavcijo, Podpisal prijavni list, katere kopijo je dal meni, jaz sem v treh dneh naredil prijavo na isti organ. Zakaj enostavni agent ni spravil provizije v žep, pa nič dal državi... le zakaj to ne more funkcionirati v Sloveniji. Hm, ja Slovenci bi radi kopirali zakon, oziroma všečni del zakonodaje, ampak ta lahko funkcionira le in edino le kot celota...
Slovenci, bi radi kradli dalje, po drugi strani pa se sli socialno državo. To pač ne funkcionira...Še huje NKBM ste dokapitalizirali za cca 500 milj€, ukvarjate pa se s cca 30 miljoni, ki jih je vzel nepridiprav. Sicer ne vem matematike, kako je iz teh 30 mil nastalo, da NKBM potrebuje dokapitalizacijo 500 mil€, ampak glejte vi že veste.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

FURS Preveri račun (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
813163712 (47962) PINki
»

Davčna blagajna za društvo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6223121 (7485) Kosek1
»

Odgovornost razvijalca (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
517209 (4902) Okapi
»

bar/gostilna možno plačilo edino in samo z gotovino? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7316126 (13905) Pithlit

Več podobnih tem