» »

Davčna blagajna za društvo

Davčna blagajna za društvo

1
2
»

K0K0 ::

Stranka dam v wordu naprintat račun v paket.

V wordu že par let ni dovoljeno pisat računov, ker se ne vidi če si zbrisal kak račun.
Durs pravi, da za gls rabiš davčno blagajno, ker stranka kurirju plača z gotovino.

Mavrik ::

K0K0 je izjavil:

Stranka dam v wordu naprintat račun v paket.

V wordu že par let ni dovoljeno pisat računov, ker se ne vidi če si zbrisal kak račun.


Kje pa to piše?
The truth is rarely pure and never simple.

K0K0 ::

>>398.a člen
(posebno hudi davčni prekrški pri elektronski obdelavi podatkov)
(1) Z globo od 3.000 do 10.000 eurov se kaznuje za prekršek posameznik, z globo od 20.000 do 70.000 eurov se kaznuje za prekršek samostojni podjetnik posameznik ali posameznik, ki samostojno opravlja dejavnost, z globo od 50.000 do 150.000 eurov se kaznuje za prekršek pravna oseba, če pa se pravna oseba po zakonu, ki ureja gospodarske družbe, šteje za srednjo ali veliko gospodarsko družbo, pa se za prekršek kaznuje z globo od 70.000 do 250.000 eurov, če:
1. ne zagotovi elektronskega obdelovanja podatkov na predpisan način (četrti odstavek 38. člena).
2. ima ali uporablja računalniški program ali elektronsko napravo, ki omogoča brisanje, prilagajanje, popravljanje, razveljavljanje, nadomeščanje, dodajanje, skrivanje ali kakršno koli drugačno spreminjanje katerega koli zapisa, shranjenega v napravi ali na drugem mediju, brez hrambe izvornih podatkov in vseh poznejših sprememb ali če ne zagotovi izpisa izvornih podatkov in vseh poznejših sprememb izvornih podatkov, če je do takšnih sprememb prišlo (osmi odstavek 38. člena).

http://www.racunovodja.com/clanki.asp?c...

Markus386 ::

K0K0 je izjavil:

Stranka dam v wordu naprintat račun v paket.

V wordu že par let ni dovoljeno pisat računov, ker se ne vidi če si zbrisal kak račun.
Durs pravi, da za gls rabiš davčno blagajno, ker stranka kurirju plača z gotovino.


Seveda lahko delaš v wordu račune. Samo pri gotovinskih plačilih, moraš potrjevat račune na fursu, za ostalo lahko tudi z flomastrom na papirju, če ti tako paše.

perci ::

bleem je izjavil:

Ker ne vidim potrebe odpiranje nove teme bom vprašanje glede davčne blagajne postavil kar tukaj.

Torej moj primer je sledeč:
Imam spletno trgovino in pošiljam pakete okoli preko GLSa. Torej GLS kurir odnese paket direktno k stranki, kjer vzame gotovino. GLS pa enkrat na mesec meni nakaže pobran denar na TRR podjetja.

Torej jaz posredno poslujem v z gotovino, vendar na moj poslovni račun je denar dejansko nakazan negotovinsko.

Stranka dam v wordu naprintat račun v paket.

Ali rabim davčno blaganjno oz. vezano knjigo?

Hvala za odgovore

Rabiš davčno blagajno ali VKR. Lahko uporabiš Mini blagajno, ki je zastonj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

bleem ::

perci je izjavil:

bleem je izjavil:

Ker ne vidim potrebe odpiranje nove teme bom vprašanje glede davčne blagajne postavil kar tukaj.

Torej moj primer je sledeč:
Imam spletno trgovino in pošiljam pakete okoli preko GLSa. Torej GLS kurir odnese paket direktno k stranki, kjer vzame gotovino. GLS pa enkrat na mesec meni nakaže pobran denar na TRR podjetja.

Torej jaz posredno poslujem v z gotovino, vendar na moj poslovni račun je denar dejansko nakazan negotovinsko.

Stranka dam v wordu naprintat račun v paket.

Ali rabim davčno blaganjno oz. vezano knjigo?

Hvala za odgovore

Rabiš davčno blagajno ali VKR. Lahko uporabiš Mini blagajno, ki je zastonj.


Mini blagajna, ki je zastonj? lahko kaj več?

sem ze najdel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bleem ()

Mare2 ::

p5049198Mini blagajna, ki je zastonj? lahko kaj več? sem ze najdel.[/st.citat naj bi izjavil:



https://blagajne.fu.gov.si:9002/MiniBla...


https://blagajne.fu.gov.si:9002/MiniBla...
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

bleem ::

To mini blagajno sem usposobil. Super zadeva ... hvala se enkrat.

Sedaj pa drugo vprašanje ... ta davčna blagajna je samo za izdajo računov ki so plačani govotinsko.. ali lahko tudi napišem račun preko te aplikacije za katerega vem da bo plačan preko transakcije? Pač obdržim lepo zaporedje številk izstavljenih računov, ter celotno zgodovino izstavljenih računov (ker pač aplikacija to omogoča)?

perci ::

Mini blagajno lahko uporabljaš tudi za negotovinske račune, zakaj ne?

bleem ::

perci je izjavil:

Mini blagajno lahko uporabljaš tudi za negotovinske račune, zakaj ne?
Nevem, zato sem vprašal.

Ve kdo kakšne je zakonodaja za pildek Vklopi razum, zahtevaj račun v spletnih trgovinah? Ali mogoče kak link?

Pixy222 ::

Pozdravljeni,
imam tudi sam eno vprašanje glede društva in davčnih blagajn. V društvu opravljamo tudi nekaj pridobitnih dejavnosti, vendar je večina na prostovoljni osnovi. Koga naj vpišemo kot blagajnika? Mora za delo blagajnika dobiti kakšno nadomestilo...
Hvala za odgovor in lp!

SaXsIm ::

Nihče ne rabi dobiti nobenega nadomestila.
SaXsIm

Kosek1 ::

bleem je izjavil:

To mini blagajno sem usposobil. Super zadeva ... hvala se enkrat.


Obnavljam temo. Torej, kako se kaj obnese ta Mini blagajna FURS-a? Koliko računov mesečno lahko izdaš? Kateri printer je najprimernejši? Kak mobo BT?
A lahko račun natisneš tudi na A5, če bi uporabil navaden tiskalnik?
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Društvo, pri kateri banki račun

Oddelek: Loža
326252 (1706) Tsunamii
»

FURS Preveri račun (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
813164635 (48885) PINki
»

Teniski tecaj - gotovina

Oddelek: Loža
61560 (1117) anketar
»

Odgovornost razvijalca (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
517286 (4979) Okapi
»

online davčne blagajne - plagiat hrvaških?

Oddelek: Loža
239856 (8406) Matako

Več podobnih tem