» »

Kaj storiti, če te ustavi inšpektor in zahteva račun?

Kaj storiti, če te ustavi inšpektor in zahteva račun?

Temo vidijo: vsi

Thuban ::

nič se ne bo kompliciralo. za kavo sem dal prostovoljni prispevek, račun ni bil izdan.

edit.: sem šel brat zakon, so rpedvideli tudi to, prostovoljne prispevke se lahko da samo "upravičenim" neprofitnim osebam... pravnim ali ne.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

M-XXXX ::

Še ena zanimiva informacija:

Greš na 3 dnevni festival in dejansko rabiš za vse 3 dni sabo nosit vse račune od treh dni (no dokler ne zapustiš festivala)?

darkolord ::

Verjetno dokler ne zapustiš štanta / restavracije / whatever znotraj festivala.

Zgodovina sprememb…

M-XXXX ::

darkolord je izjavil:

Verjetno dokler ne zapustiš štanta / restavracije / whatever znotraj festivala.

Kako je že definirano v zakonu: dokler ne zapustiš poslovnega prostora? V tem primeru, sem prepričan, da se pod poslovni prostor šteje čisto celo prizorišče (ponavadi je ponudba na dogodkih in festivalih itak razpršena po prizorišču).

SaXsIm ::

A se vam enim da komplicirat. Vzameš tisti račun, pa je.
SaXsIm

darkolord ::

M-XXXX je izjavil:

darkolord je izjavil:

Verjetno dokler ne zapustiš štanta / restavracije / whatever znotraj festivala.

Kako je že definirano v zakonu: dokler ne zapustiš poslovnega prostora? V tem primeru, sem prepričan, da se pod poslovni prostor šteje čisto celo prizorišče (ponavadi je ponudba na dogodkih in festivalih itak razpršena po prizorišču).

Preberi definicijo "poslovnega prostora zavezanca".

SeMiNeSanja ::

Nekaj časa nazaj smo premlevali, da policaj nima kaj 'kar tako' spraševati od kod prihajaš, kam greš in zahtevati, da mu kažeš, kaj imaš v žepih, če nisi konkretno osumljen nekega kaznivega dejanja.

Nek dacar si torej lahko več dovoli kot policaj?

Vsi samo beremo, nekaj parcealnega, na kar naletimo v členih zakona, ne poznamo pa prava kot takega, da bi lahko te člene tudi pravilno postavili v kontekst nadrejenih zakonov.

Se pa bojim, da tudi dacarji tega ne obvladajo in si zadevo interpretirajo tako, kot njim najbolj ustreza.

Mehmed ::

M-XXXX je izjavil:

Še ena zanimiva informacija:

Greš na 3 dnevni festival in dejansko rabiš za vse 3 dni sabo nosit vse račune od treh dni (no dokler ne zapustiš festivala)?


Ce mislis da si ti bogi; en ispektor bo moru za tabo tekat tri dni pa te gledat vsako pivo placat, da bi te lahko zajebal s tem ob izhodu.

darkolord ::

SeMiNeSanja je izjavil:

Nekaj časa nazaj smo premlevali, da policaj nima kaj 'kar tako' spraševati od kod prihajaš, kam greš in zahtevati, da mu kažeš, kaj imaš v žepih, če nisi konkretno osumljen nekega kaznivega dejanja.

Nek dacar si torej lahko več dovoli kot policaj?

Vsi samo beremo, nekaj parcealnega, na kar naletimo v členih zakona, ne poznamo pa prava kot takega, da bi lahko te člene tudi pravilno postavili v kontekst nadrejenih zakonov.

Se pa bojim, da tudi dacarji tega ne obvladajo in si zadevo interpretirajo tako, kot njim najbolj ustreza.
Kaj hočeš s tem sploh povedat?

Kršil bi zakon in se poskušal iz tega izmazati, hkrati pa se sprašuješ, kako bodo dacarji zadevo interpretirali?

Mehmed ::

SeMiNeSanja je izjavil:

Nekaj časa nazaj smo premlevali, da policaj nima kaj 'kar tako' spraševati od kod prihajaš, kam greš in zahtevati, da mu kažeš, kaj imaš v žepih, če nisi konkretno osumljen nekega kaznivega dejanja.

Nek dacar si torej lahko več dovoli kot policaj?


To je tok poenostavljeno da te glava zaboli. En kup situacij je, ko te policaj loh vprasa marsikaj, brez da si cesarkoli osumljen.
Ze en varnostnik te lahko pretipa brez pravega razloga.
Dacar te bo pa vprasal po racunu, ki naj bi ga itak imel. Manj kot to bi jim ze tezko dali na voljo.

M-XXXX ::

Ce mislis da si ti bogi; en ispektor bo moru za tabo tekat tri dni pa te gledat vsako pivo placat, da bi te lahko zajebal s tem ob izhodu.

Ne mislim niti ne pričakujem, vseeno pa me zanima če je teoretično tak primer možen.

Mehmed ::

Verjetno je mozno. Ampak preden kdo rece da je zakon slab zarad teoreticnih crnih scenarijev, teoreticno se loh tud vroca dacarka zmoti pa ti ga potem potegne, da popravi slab vtis. Tko da so tudi teoreticne prednosti.

čuhalev ::

Pri potovanju z vlakom moraš imeti vozovnico cel čas s sabo in jo pokazati, če te sprevodnik povpraša. No, pri računih se bomo morali obnašati enako.

darkolord ::

Ja sam a če se nagnem več k 50% skoz okno sm še vedno na vlaku?

SeMiNeSanja ::

Mehmed je izjavil:


To je tok poenostavljeno da te glava zaboli. En kup situacij je, ko te policaj loh vprasa marsikaj, brez da si cesarkoli osumljen.
Ze en varnostnik te lahko pretipa brez pravega razloga.
Dacar te bo pa vprasal po racunu, ki naj bi ga itak imel. Manj kot to bi jim ze tezko dali na voljo.

Od kje ti ideja, da te lahko nek varnostnik otipava, če se ne strinjaš s tem?

Kaj tudi v stanovanje na lepe oči spuščaš ljudi, ki trdijo, da imajo 'pooblastila'?

Mehmed ::

čuhalev je izjavil:

Pri potovanju z vlakom moraš imeti vozovnico cel čas s sabo in jo pokazati, če te sprevodnik povpraša.


Se pravi v principu te vprasa od kod pa kam pa zahteva nekaj iz tvojega zepa, ceprav nisi nicesar osumljen.
Bogi policaji, vsakdo sme vec kot oni.

SeMiNeSanja je izjavil:


Od kje ti ideja, da te lahko nek varnostnik otipava, če se ne strinjaš s tem?

A ti si pod vtisom da lahko reces ne hvala pa gres nemoteno naprej?

Mare2 ::

Mehmed je izjavil:


A ti si pod vtisom da lahko reces ne hvala pa gres nemoteno naprej?


Bi bilo zanimivo videti v živo ukrep inšpektorja, ko kupec ne reagira na kričanje inšpektorja med izhodom iz trgovine: "Jaz sem inšpektor, pokaži mi račun. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Thuban ::

preprosto... dokaži, da si inšpektor.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Mare2 ::

Thuban je izjavil:

preprosto... dokaži, da si inšpektor.


Ti bo pač pokazal izkaznico. :) A ni lažje še pred tem zamahnit z roko (samo gesta) in rečeš, da se nimaš časa ukvarjat z njim? In odpeketaš. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Thuban ::

sodeč po zakonu tega ne smeš naredit.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Mehmed ::

Mare2 je izjavil:


Bi bilo zanimivo videti v živo ukrep inšpektorja, ko kupec ne reagira na kričanje inšpektorja med izhodom iz trgovine: "Jaz sem inšpektor, pokaži mi račun. :)


Dregnu bo policaja, ki bo cakal nekje zraven in bo zadeva hitro resena.
Sej na to parckanje bi se lahko ze navadili pocasi. Folk ne spostuje kontrolorjev? Das varnostnika zraven. Folk ne spostuje redarjev? Das policaja zraven.
Imamo pac tako mentaliteto, da rabimo dva organa naenkrat za najbolj enostavne stvari.

njyngs ::

Se mi zdi, da bo hitro konec pregledovanja računov, ko bo par dacarjev dobilo kak šus v glavo od neznanega storilca, o katerem se ve le, da je kupil jogurt in odvrgel račun.

Teoretično vprašanje: Če skeniram račun z njihovo aplikacijo in ga takoj vržem vstran? Bi veljalo, če mu pokažem v appu skeniran račun?

MIHAc27 ::

Jaz mislim, da nimamo dovolj policajev, da bodo ujčkali inšpektorje. In vidite lahko sami, kaj je folk pripravljen narediti za 20€, kaj šele za 40€ (hint. Pri belem dnevu je nekdo zaštihal dijakinjo 2 dni nazaj sredi LJ)

MIHAc27 ::

Aja glede računov... za večje stvari jih itak vzamem. Ampak za malenkosti, ko kupim npr. 1 vodo ali 1 kruh v trgovini... se mi pa teh listkov ne da vlačit po žepih in denarnicah. Če imajo koš pri vhodu roma takoj vanj. Vzet ga pa kot kaže bo treba.

lonz ::

Mislim, da bo zelo malo primerov, ko bo inšpektor brez spremstva policista ljudi gnjavil. Jim je popolnoma jasno, da bodo brez smrkcev zelo malo dosegli pri nejevoljnem narodu.
...arrrrrr, shiver me timbers...

SeMiNeSanja ::

Pa od kod zdaj ta panika s temi računi? Kaj ni že ob uvedbi DDV postalo prekršek, če nisi vzel računa? Kaj te ni že takrat dacar oglobil, če nisi imel računa za pokazat? Nikjer nisem zasledil, da bi to ukinili, da se zdaj dela taka panika, kot da bi to bila nevem kakšna novost, na katero se bo šele treba navaditi.

Dejan_007 ::

Ma inšpektorji bi morali imeti kamere na sebi, tako kot policaji v nekaterih državah. Če ne boš pokazal računa se da poizvedbo po osebi in se mu nabije kazen, da glava peče. In kazen ne bi smela bit 40E temveč 4kE. Potem bi folk vedno zahteval račune.

laguna1 ::

Pozdravljeni

Ne razumem, zakaj vam je res tako težko vzet tisti račun in ga imeti do izhoda iz poslovnega prostora, v primeru pa, da od vas inšpektor zahteva račun, mu ga pač pokažete. Mislim, da namen inšpektorja ne bo kaznovati kupca če ne bo imel račun, če kupec pove, da ni dobil računa mu bo izjava kupca le v pomoč pri sankcioniranju prodajalca in nikakor ni namen sankcioniranja kupca. Res da je v zakonu napisana globa za kupce, vendar kot je meni znano bo ta globa izrečena res le v skrajnem primeru, torej v primeru, ko bo se kupec s prodajalcem zavestno zmenil za neizdajo računa za to, da bo cena storitve nekaj manjša. Namen zakona ni nikakor sankcioniranje kupcev, ampak preko tega zakona doseči, da bi tudi kupci pritiskali na prodajalce, da izdajo račun za opravljeno dobavo blaga ali opravljeno storitev. Vem za primere, ko so taki kupci, ki se obnašajo tako, da ne rabijo računa ... drugi dan pa prijavijo inšpekcijam, da zavezanec ne izdaja računov, ponavadi se to dogaja, pri kakih storitvah, ki so nekvalitetno opravljene in so razočarani nad storitvijo, ne morejo pa dokazati in ga tožiti na sodišču.

Zato moramo mi kupci zahtevati da nam prodajalec izda račun (pa tudi če je to le ena kava), kajti s tem, če ne dobimo račun, naša kava ne bo cenejša, ... bomo pa spet bentili, kako ta prodajalec bogati, se vozi z luksosnim vozilom, vrtec ima brezplačen, ... In kdo je to omogočil, da se je tako nelegalno obogatil? Seveda mi kupci, ki ne zahtevamo in ne vzamemo računov. Zato meni ni težko zahtevati in vzeti tisti listek papirja in ga obdržati ob izhodu iz poslovnega prostora, če pa bo že želel inšpektor videt ta račun, pa zakaj ga ne bi pokazal.

Miselnost, da ne zahtevamo in ne vzamemo računov, je pač skregana z zdravo ekonomsko logiko, saj s tem, da ne dobimo računa, ponavadi mi nimamo nič od tega (kava stane isto, frizer stane isto, ...) edino korist ima le prodajalec, država pa ob tem, da prodajalec ne odvede davkov od storitev, mora spet ta davek vzeti nekje drugje, ta isti prodajalec pa po eni strani neupravičeno bogati, po drugi strani pa je socialni problem (dokladi, vrtec, šola,...).

Tako da zahtevajmo račun in ga obdržimo do izhoda iz poslovnih prostorov, to pa nas res nič ne stane.

Mr.B ::

laguna1 je izjavil:

Pozdravljeni

Ne razumem, zakaj vam je res tako težko vzet tisti račun in ga imeti do izhoda iz poslovnega prostora, v primeru pa, da od vas inšpektor zahteva račun, mu ga pač pokažete. Mislim, da namen inšpektorja ne bo kaznovati kupca če ne bo imel račun, če kupec pove, da ni dobil računa mu bo izjava kupca le v pomoč pri sankcioniranju prodajalca in nikakor ni namen sankcioniranja kupca. Res da je v zakonu napisana globa za kupce, vendar kot je meni znano bo ta globa izrečena res le v skrajnem primeru, torej v primeru, ko bo se kupec s prodajalcem zavestno zmenil za neizdajo računa za to, da bo cena storitve nekaj manjša. Namen zakona ni nikakor sankcioniranje kupcev, ampak preko tega zakona doseči, da bi tudi kupci pritiskali na prodajalce, da izdajo račun za opravljeno dobavo blaga ali opravljeno storitev. Vem za primere, ko so taki kupci, ki se obnašajo tako, da ne rabijo računa ... drugi dan pa prijavijo inšpekcijam, da zavezanec ne izdaja računov, ponavadi se to dogaja, pri kakih storitvah, ki so nekvalitetno opravljene in so razočarani nad storitvijo, ne morejo pa dokazati in ga tožiti na sodišču.

Zato moramo mi kupci zahtevati da nam prodajalec izda račun (pa tudi če je to le ena kava), kajti s tem, če ne dobimo račun, naša kava ne bo cenejša, ... bomo pa spet bentili, kako ta prodajalec bogati, se vozi z luksosnim vozilom, vrtec ima brezplačen, ... In kdo je to omogočil, da se je tako nelegalno obogatil? Seveda mi kupci, ki ne zahtevamo in ne vzamemo računov. Zato meni ni težko zahtevati in vzeti tisti listek papirja in ga obdržati ob izhodu iz poslovnega prostora, če pa bo že želel inšpektor videt ta račun, pa zakaj ga ne bi pokazal.

Miselnost, da ne zahtevamo in ne vzamemo računov, je pač skregana z zdravo ekonomsko logiko, saj s tem, da ne dobimo računa, ponavadi mi nimamo nič od tega (kava stane isto, frizer stane isto, ...) edino korist ima le prodajalec, država pa ob tem, da prodajalec ne odvede davkov od storitev, mora spet ta davek vzeti nekje drugje, ta isti prodajalec pa po eni strani neupravičeno bogati, po drugi strani pa je socialni problem (dokladi, vrtec, šola,...).

Tako da zahtevajmo račun in ga obdržimo do izhoda iz poslovnih prostorov, to pa nas res nič ne stane.

Torej si ravno dokazal, da so davčne blagajne namenjena filanju žepa prijateljem, in ne njenega učinkovitega dela...
Prav tako so se inšpektorji hvalili, koko so bili lanskoletni "pred" nadzori ful učinkoviti. Da bili so učinkoviti ker so inšpektorji dejansko morali delati...
Možnost olajšave pri davčni napovedi je bistveno bolj učinkovita metoda, kot pa jebanje inšpektorjev pred trgovino, če ne drugega ima trgovina na dnevnem nivoju več izgub s krajo, kot pa kakršnokoli neizdano računa, ter posledično ima država večji izpad s strani pobranih davkov... Prav tako le račun usposobljenega privatnika, zagotovi tudi možnost da uveljavljaš garancijo ali zavarovanje. Seveda pa lahko inšpektorski nadzor tudi ugotovi, da nekdo ki izda račun za storitev, ki pokrije samo stroške materiala, pač nekaj ne more štimat, če to nakradi za vsakega naročnika njegovih storitev...

Prav tako je SMEŠNO tvoje kazanje prstov na une luksuz s katerimi se okoriščajo podjetniki, in to predvsem zato ker inšpektorji in davčna NE DELA SVOJEGA DELA. V končni fazi, je moral podjetnik za ta luksuz zaslužiti. Hm kako pa le ?, ja seveda z izdajo računov + da inšpektor pri nadzoru ve kaj dela.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Invictus ::

Davčne blagajne so namenjene temu, da tudi tisti privatniki začnejo plačevati davke in nehati brisati račune. Pika.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Mr.B ::

Invictus je izjavil:

Davčne blagajne so namenjene temu, da tudi tisti privatniki začnejo plačevati davke in nehati brisati račune. Pika.

Kaj ti dam pir in te vprašam rabiš račun ? rečeš ne, kaj torej pomaga davčna blagajna ki je povezana diretno v....
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

laguna1 ::

Mr.B,
Prav tako je SMEŠNO tvoje kazanje prstov na une luksuz s katerimi se okoriščajo podjetniki, in to predvsem zato ker inšpektorji in davčna NE DELA SVOJEGA DELA. V končni fazi, je moral podjetnik za ta luksuz zaslužiti. Hm kako pa le ?, ja seveda z izdajo računov + da inšpektor pri nadzoru ve kaj dela.

Se delno strinjam s tabo, tu niso bili mišljeni tisti podjetniki, ki so pošteno zaslužili svoje denar in dobili tisto kar jim gre, prav tako pa je dobila tudi država tisto kar ji gre. Torej obstajajo tudi podjetniki, ki imajo takšen luksuz in ki si ga tudi zaslužijo, da v njem uživajo.

Invictus ::

Pošteni podjetniki se z uvedbo davčnih blagajn nimajo kaj bati ...

Mr.B je izjavil:


Kaj ti dam pir in te vprašam rabiš račun ? rečeš ne, kaj torej pomaga davčna blagajna ki je povezana diretno v....

Saj ne rečem ne ...

Če ne daš računa, ne plačam. Kar je celo zakonito. Meni je vseeno če mi ga ne izdaš ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

stb ::

Invictus je izjavil:

Če ne daš računa, ne plačam. Kar je celo zakonito. Meni je vseeno če mi ga ne izdaš ;).

Res?
Hrvatje so imeli to bolj eksplicitno s sloganom "Bez računa se ne računa"? Predvidevam, da bi v takem primeru trgovcu/gostincu ob izdaji na roke napisanega "računa" (listek iz blokca z nekaj številkami in vsoto) lahko zaželel lep dan, vstal in šel. Legalno. Kako stranka dokaže, da ni dobila računa, ko trgovec kliče policijo zaradi neplačila "računa"?

Naslednjič bi mi v pivo sicer pljunil, ampak to je že druga reč.

Mr.B ::

primer kjer bi se dalo privarčevati 610.000 €, pa verjetno bi bilo ceneje, kot vsi ti inšpektorski nadzori pred Mercatorji... Zato je pač smešno...kaj vse boste sprejeli...kot samoumevno, sej se ti ni potrebno skrivati... če nimaš nič za skriti..
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

darkolord ::

kot vsi ti inšpektorski nadzori pred Mercatorji...
Kje točno pa so "vsi ti inšpektorski nadzori pred Mercatorji"?

Matako ::

laguna1 je izjavil:

Pozdravljeni

Mislim, da namen inšpektorja ne bo kaznovati kupca če ne bo imel račun, če kupec pove, da ni dobil računa mu bo izjava kupca le v pomoč pri sankcioniranju prodajalca in nikakor ni namen sankcioniranja kupca.


Samo resno, zakaj bi moral kot kupec sploh sodelovati v nekem procesu inšpekcijskega nadzora trgovcev - na lasten čas, zastonj? Če ti pred vrati trgovine rečeš "nimam računa, ker mi ga niso dali" si ravnokar izrekel obtožbo, ki jo je, upam, treba dokazati - ker če bi/bo to delalo in boš lahko samo še zaželel dober dan in odkorakal dalje, se bi/bo to izkoriščalo. Jaz bom že eden tak, ki bi/bo to uporabil v primeru pozabljenega računa. BMK, preprosteje je.

Če pa ne boš mogel odkorakati - kaj potem? Ajd nazaj noter, do prodajalca ali vodje poslovalnice nakar imamo že celo detektivko. Ker imamo vsi toliko časa kot inšpektor in smo zato plačani... NOT!


Na ta način vlada hitro izgublja še preostale prijatelje. Vsakega vazelina enkrat zmanjka!!

Inkasantstvo je dolgoročno slaba igra. EDIT: razen pri dimnikarjih. Ok, in policajih. Hm, čakaj... :D
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

iKst ::

darkolord je izjavil:

kot vsi ti inšpektorski nadzori pred Mercatorji...
Kje točno pa so "vsi ti inšpektorski nadzori pred Mercatorji"?


Lahko so, predpisi jim trenutno omogočajo takšno vrsto kontrole. Če jih ni, so sprejeti predpisi zanič, ker predvidevajo nekaj, kar je v praksi očitno useless.

Naj nadzirajo tam, kjer je smiselno in učinkovito. Tole s kazanjem računov je neumnost.

Invictus ::

stb je izjavil:


Hrvatje so imeli to bolj eksplicitno s sloganom "Bez računa se ne računa"? Predvidevam, da bi v takem primeru trgovcu/gostincu ob izdaji na roke napisanega "računa" (listek iz blokca z nekaj številkami in vsoto) lahko zaželel lep dan, vstal in šel. Legalno. Kako stranka dokaže, da ni dobila računa, ko trgovec kliče policijo zaradi neplačila "računa"?

Naslednjič bi mi v pivo sicer pljunil, ampak to je že druga reč.

Bo on drek klical policijo. Naj on dokazuje da mi je izstavil pravi račun. Sicer zna kdo malo groziti z batinami, sam tudi mene ni malo ...

Davčna je malo bolj učinkovita od policije, ko se gre za kršitev njihovih predpisov. Nočeš priti njim na radar ...

Pač ne hodiš tja na pivo. Teh malih pajzlov je malo morje ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

VelkBla ::

In od katerega leta ni možno (teoretično) brisanje računov iz sistema? 2013? Prej ali kasneje?

darkolord ::

Matako je izjavil:

Inkasantstvo je dolgoročno slaba igra.
Ignoranstvo je še precej slabša igra.

razerznak2 ::

Po moje je najbols ce te ze pac inspektor ustavi, pa vprasa ce mas racun , pac reces da ti je prijatelj ali prijateljica kupla , "castil/a" pa se lahk on pod nosom zbrise
Vesoljec nacist

darkolord ::

Al pa pokažeš jeben račun. Če ga nimaš, pa poveš, zakaj ga nimaš.

razerznak2 ::

darkolord je izjavil:

Al pa pokažeš jeben račun. Če ga nimaš, pa poveš, zakaj ga nimaš.


Nepotrebno nadlegovanje
Vesoljec nacist

krneki0001 ::

Kok napisanega, inšpektorji, ki bodo to pregledovali so pa trije za celo slovenijo. :))

Mr.B ::

krneki0001 je izjavil:

Kok napisanega, inšpektorji, ki bodo to pregledovali so pa trije za celo slovenijo. :))

Kako so pa ti "trije" bili pred lanskim letom uspešni ? Zelo težko boš prepričal davkoplačevalce, da bo sedaj kaj bolje. V končni fazi, sem ji ravno danes vse pokvarilo, pa ti bom na papir napisal račun za polaganje ploščic, ti boš pa naredil barcodo, da jo boš poslal na žrebanje DURS-u ANE.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

b3D_950 ::

N0t0ri0us je izjavil:

Policist in inšpektor nimata enakih pooblastil in ravno zato sprašujem kaj lahko stori inšpektor v primeru, če mu ne želiš pokazat računa.


Od tebe lahko zahteva osebni dokument -> dobiš položnico, ki jo moraš plačat?

https://www.uradni-list.si/1/content?id...


19. člen

(pooblastila inšpektorja)
...
pregledati listine, s katerimi lahko ugotovi istovetnost oseb,
...


http://www.fu.gov.si/fileadmin/Internet...

Finančni inšpektor lahko
13.
pregleduje osebe
17.
zadrži kršitelja




17. člen
(prekršek kupca)
Z globo 40 eurov se kaznuje za prekršek kupec blaga oziroma prejemnik storitve, če ne prevzame in zadrži računa neposredno po odhodu iz poslovnega prostora oziroma ga na zahtevo ne predloži pooblaščeni osebi (drugi odstavek 12. člena).

(2) Kupec blaga oziroma prejemnik storitve mora prevzeti račun in ga zadržati neposredno po odhodu iz poslovnega prostora in ga na zahtevo predložiti pooblaščeni osebi davčnega organa ali Tržnega inšpektorata Republike Slovenije.


https://www.uradni-list.si/1/content?id...
Zdaj ko je mir, jemo samo krompir.

okica11 ::

mogoče butalsko ampak me res zanima. Kaj pa kavomat (oz te škatle z npr. čokoladicami). Ta stroj ti itak ne da računa ti si pa izdelek kupil. Račun? Ali v tem primeru ne gre za "nakup" za katerega bi potreboval račun.

Mehmed ::

Avtomati lahko izdajajo racune, ni jim pa nujno. Ce ga ne da se nimas s cim obremenjevat, ce ga da pa verjetno velja enako kot drugje.

čuhalev ::

Torej, če vas zaloti inšpektor, povejte, da ste dobili sendvič iz avtomata.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

FURS Preveri račun (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
813165051 (49301) PINki
»

Davčna blagajna za društvo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6223349 (7713) Kosek1
»

Ima FURS prav? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8611103 (7996) AndrejO

Davčne blagajne (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Programska oprema
34874156 (65220) Mavrik
»

bar/gostilna možno plačilo edino in samo z gotovino? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7316294 (14073) Pithlit

Več podobnih tem