» »

Asus bo na mobilne naprave prednamestil AdBlock

Asus bo na mobilne naprave prednamestil AdBlock

Slo-Tech - Asus je napovedal, da bodo prihodnje leto na svoje pametne telefone in tablice prednameščali in privzeto vključili program za blokiranje oglasov AdBlock Plus. Nameščen bo v Asusov privzeti brskalnik, medtem ko bodo uporabniki Chroma, Firefoxa in ostalih brskalnikov morali za morebitno blokiranje še vedno poskrbeti sami. AdBlock Plus blokira vse oglase, ki niso del programa Acceptable Ads. Vanj se uvrstijo oglaševalci, katerih oglasih niso moteči, se držijo uveljavljenih smernic in dobrego okusa, ter seveda nekaj tudi plačajo.

Na namiznih računalnikih je blokiranje oglasov čedalje popularnejše, smo ugotavljali že avgusta. V Sloveniji na primer reklame blokira skoraj petina uporabnikov (19 odstotkov), kar je zgolj nekoliko več kot v ZDA (15 odstotkov). Na mobilnih napravah so programi za blokiranje oglasov redkejši, saj naj bi jih uporabljalo le okoli dva odstotka ljudi. Asusova sprememba ne bo povzročila večjih premikov, saj njegov brskalnik uporablja malo ljudi.

A če bi se za podobno potezo odločil kakšen večji proizvajalec telefonov, bi bili odzivi zelo zanimivi. Trditi si upamo, da Google v svojem Androidu ne bi dovolil prednamestitve AdBlocka v Chrome. Internet je trenutno preveč odvisen od oglasov, saj številne strani živijo izključno od oglasov. Zato je blokiranje oglasov vroča tema, o kateri etičnosti početja se krešejo mnenja. Eno so nadležna pojavna okna in glasni oglasi, povsem drugačne pa so nevsiljive pasice. Tema je letos postala spet še aktualnejša, saj je Apple z iOS 9 v Safariju dovolil dodatke za blokiranje oglasov.

21 komentarjev

mrTwelveTrees ::

tudi če bi bilo zanj treba plačat, bi plačal, vreden svojega denarja.

Evolve ::

PODPIRAM

SonyMHC ::

ASUS je lahko za zgled Samsungu, Applu ipd...

cekr ::

Zanimiv bi bil še dodatek, ki bi odstranjeval k...v napis, če se strinjaš s piškotki, poticami... In ostalo oslarijo.
Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]

Ribič ::

Bravo, kar tako naprej, Asus!

...:TOMI:... ::

Ne podpiram.

Vsak naj se sam odloči, če želi oglase ali ne.

Raje naj začnejo delat na tem, da bodo vse naprave posodobljene in imele podporo čim dlje.

Pa prenehajo naj z nameščenimi windowsi in vso navlako, ki pride zraven, bo več koristi.

Vse kar želim je original sistem, brez vpliva proizvajalca HW.
Tomi

Poldi112 ::

No, verjetno te ne bo ubilo, če boš potem investiral tiste pol urice, da si instaliraš os.

In ne vem, zakaj bi bil kdo proti privzetemu blokiranju oglasov. Definitivno je to nekaj, kar bo veliki večini uporabnikov koristilo. Sranje, ki ga zraven mečejo, nekako nima neposredne veze s tem.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

moonpowd ::

bravo, to spravit na vse računalnike in telefone

...:TOMI:... ::

Zakaj? Zato, ker te za upotabnike dobre rešitve privzeto vključene niso dobre na dolgi rok.

Primer: Do not track, ki ga sedaj ignorirajo.

In niti slučajno ne kupim naprave, ki ima zanič OS, da moram potem svojega dati gor.
Tomi

Poldi112 ::

No, za do not track nikoli nisem imel preveč upanja, da bo kaj iz njega. Trivialno ga je samo ignorirati....
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Gavran ::

AdBlock sem namestil pred štirinajst dnevi ko je neka banka začela z oglasi, ki so starejši računalnik in tablico zablokirali. Take kre.tenske oglaševalce bi morali izključiti iz raznih oglaševalskih združenj, ker delajo veliko škodo tisti, ki oglašujejo na nevsiljiv način.
Bodimo strpni do virusov. Tudi virusi gripe, prehlada in AIDSa morajo živeti.

Uros!no ::

How does Adblock Plus make money?

Postane jasno, da na koncu gre izključno za dobiček kjer Adblock Plus postane middle man, ki pobira "podkupnino" in še zmeraj prikazuje oglase. Blah.

Poldi112 ::

Dokler sem ga imel reklam nisem opazil. Plus da če s tem motivirajo oglaševalce, da naredijo nevsiljive reklame, toliko bolje. Plus, da lahko blokiraš vse. Plus, da se mu reče plus. Verjetno zato :)
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Ribič ::

...:TOMI:... je izjavil:

Vsak naj se sam odloči, če želi oglase ali ne.

In ravno to izbiro že imaš na voljo. Če imaš oglase rad, jih pač nazaj vklopiš oz. onesposobiš ABP in zopet boš lahko gledal reklame.
Nikjer ti tega ne preprečujejo oz. ABP ni "zakljenjeno vklopljen" tako, da ga se ga nebi dalo izklopiti. Se pravi, da je možnost izbire še vedno tu.

Uros!no je izjavil:

Postane jasno, da na koncu gre izključno za dobiček kjer Adblock Plus postane middle man, ki pobira "podkupnino" in še zmeraj prikazuje oglase. Blah.

AdBlock Plus ima opcijo, kjer se tudi ti "razumni" oglasi lahko onesposobijo.

...:TOMI:... ::

Tukaj se je asus odločil, da jih ne bo. Ne lastnik naprave. To je razlika. Ni lastnik sam naložil abp.
Tomi

OK.d ::

LPOK.d

Poldi112 ::

...:TOMI:... je izjavil:

Tukaj se je asus odločil, da jih ne bo. Ne lastnik naprave. To je razlika. Ni lastnik sam naložil abp.


Ni mi čisto jasno, kaj te tako moti. Razen če živiš od oglasov in se čutiš osebno ogroženega. :)
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

OK.d ::

Saj me ne moti, ampak ko sem prebral da so se pred tem kratkim adblock zlizali z določenimi korporacijami, me je minila njegova uporaba.
LPOK.d

Poldi112 ::

Meni se pa ideja ne zdi slaba. Odgovorno oglaševanje pa to.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Goody ::

OK.d je izjavil:

Adblock ne hvala, mnogo boljši je https://addons.mozilla.org/sl/firefox/a...
https://chrome.google.com/webstore/deta...


meni je naj Ghostery..

Jst ::

Samo 15%? Guru3D.com je v dveh letih izgubil skoraj polovico denarja iz oglasov. Tistim, ki so whitelistali njihovo stran, pa sedaj lahko sodelujejo v nagradni igri, ki traja že cel december in vsak dan nekdo dobi kak lep kos hardware-a.

Takšen problem so postale reklame.

Jaz imam Ghostery, uBlock, Https Everywhere privzeto vključen, tiste strani, na katere redno zahajam, so whitelistane.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stack Overflow: Ni nam mar, kdo blokira oglase

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
4514360 (7105) jukoz
»

Tudi Wired bo zahteval izklop blokiranja oglasov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
7420219 (17448) videc
»

Čedalje več uporabnikov interneta blokira oglase (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
13344847 (39033) thramos
»

Študija potrebnosti Firefox dodatkov?

Oddelek: Programska oprema
111687 (1256) hojnikb
»

Google Contributor za splet brez reklam

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
257878 (6121) McClane

Več podobnih tem