» »

eBay prodaja

eBay prodaja

max00slo ::

Hola. Imam nekaj za prodati na ebayu oz. si želim tam prodati zadevo in me zanima - lahko kot fizična oseba tole prodam? Prišel sem do koraka, ko moram vnesti račun za nakazilo (ala paypal). To ni možno, ker nimam kreditne kartice ("Gospod, ste kreditno nesposobni" - izjava bančne svetovalke. tyvm). Prav tako sem nekje zasledil, da lahko podam bančni račun ampak tam je bilo nekaj omenjeno da imam podjetje.
Torej, lahko prodajam kot fizična oseba?
Kako naj zadevo objavim? Da ne bo komplikacij - preko kolega?

Hvala za pomoč.

PS: prodajam pa redek primer ene stare PC igre, še factory sealed.
Si non confectus, non reficiat.

SaXsIm ::

Pač, paypal račun poveži. Boš dobil nakazilo na paypal. Pa porabi denar potem direktno iz paypala, ko boš kaj kupoval preko spleta.
SaXsIm

shadeX ::

To ni možno, ker nimam kreditne kartice ("Gospod, ste kreditno nesposobni" - izjava bančne svetovalke. tyvm)


??

Kar potrebuješ je Visa electron kartica. Danes jo lahko dobi vsak. Še kolega na socialni jo je dobil.

Machete ::

Če misliš samo za eno stvar se zahebavat, prosi nekoga, ki ima že ufuran sistem, da ti proda.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

igor0203 ::

Najprej preračunaj če se ti sploh splača na eBay postavit oglas. Ob uspešno zaključeni avkciji, boš plačal provizijo tako eBayu kot potem še pri plačilu preko PayPal-a.

minimungo ::

10% ebay fee pa še 3.6% paypalu ...to si uračunaj, drgac pa ja naredi paypal račun pa je to to

max00slo ::

Paypal račun mora bit sparjen s kreditno/debetno kartico. Kot omenjeno, trenutno ni opcija. Moja banka tudi nima vise electron. Bom preveril kako gre s prepaid zadevo.
Drugače, ko to uredim... ni drugih problemov s trgovanjem? (prebral glede selling fee)
Si non confectus, non reficiat.

Machete ::

Problemov s trgovanjem? Ne. Plačajo, pošlješ.
Dobro zapakiraš in daš priporočeno. (Ni slabo če tudi slikaš paket pred pošiljanjem, mogoče posnameš pakiranje, če gre za kaj bolj vrednega, sicer sam tega ne počnem, novim članom brez feedbacka pa ne prodam, ampak prodajam zelo malo).
Dobro je za EU oglas oddati logiran v ebay.de za komplet svet pa na .com (poštnine, prikazana valuta, vidnost itd..)
Vsaj jaz tako počnem.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

al3n ::

Sposojam temo...

En problem! Pred kratkim sem na ebay oddal dva oglasa. Kar se tiče "Fee"-jev, ni nikjer omenjalo nič, kolikor se spomnim je bilo odkljukano free. En oglas se ni prodal, je potekel, pri drugem pa je sicer en tip stvar kupil, a je trajalo tri tedne in še kar ni bilo plačila. Prosim sem za cancel naročila in je blo potrjeno. Sedaj pa dobim 14$ "fee"-ja za plačat! Čeprav nisem prejel niti centa in prodal popolnoma nič. Kdo slišal za takšen problem? Rešitev?

Hvala!

bela120 ::

Mene tudi zanima kako poteka prodaja ..ali poslati preko pošte ?Koliko sploh vzame ebay če je vrednost izdelka cca 100 eur.Ali se mi denar od prodaje kaže kje v prihodkih ali je treba zato pri dohodnini plačati kaj več ali imam lahko sitnosti z banko davkarijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bela120 ()

Machete ::

Tukaj imaš vse kar se tiče cen oglasov in provizij. Provizije so različne glede na kategorije in vrednost 'posla'.
Plačila prejemaš na PayPal, tako da potem je odvisno kaj ti s tem počneš. Lahko pa imaš tudi prejemanje denarja na bančni račun, ampak to je pri kupcih večinoma nepriljubljeno.
Če se registriraš kot trgovec, pa imaš lahko tudi direktna plačila s kartico. (Registrirat se moraš tudi pri izdajateljih kartic, ketere želiš sprejemat).
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

OvCa77 ::

Paypal in potem withdraw na trr
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

peko_deko ::

al3n je izjavil:

Sposojam temo...

En problem! Pred kratkim sem na ebay oddal dva oglasa. Kar se tiče "Fee"-jev, ni nikjer omenjalo nič, kolikor se spomnim je bilo odkljukano free. En oglas se ni prodal, je potekel, pri drugem pa je sicer en tip stvar kupil, a je trajalo tri tedne in še kar ni bilo plačila. Prosim sem za cancel naročila in je blo potrjeno. Sedaj pa dobim 14$ "fee"-ja za plačat! Čeprav nisem prejel niti centa in prodal popolnoma nič. Kdo slišal za takšen problem? Rešitev?

Hvala!

evo če bi šlo za več denarja bi rekel da pobriši kartico, zapri račun na banki in to je to

samo za 14$ pač plačaj in obdrži račun

če hočeš bit svinja/kriminalec jim lahko ukradeš dost več, samo ti bo šel ta ebay/paypal račun

Machete ::

Uau. Rešitev za Nobelovo nagrado. Še bolje, da se potem kar preseli na Kitajsko za vsak slučaj.
Sicer je že 2 meseca star post, ampak ti komot označiš artikel kot unpaid in prijaviš kupca. Ebay ti ob storniranju prodaje ne bo pobiral nič. Je pa res, da se to rešuje prej in ne čaka 3 tedne.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

peko_deko ::

Machete je izjavil:

Tukaj imaš vse kar se tiče cen oglasov in provizij. Provizije so različne glede na kategorije in vrednost 'posla'.
Plačila prejemaš na PayPal, tako da potem je odvisno kaj ti s tem počneš. Lahko pa imaš tudi prejemanje denarja na bančni račun, ampak to je pri kupcih večinoma nepriljubljeno.
Če se registriraš kot trgovec, pa imaš lahko tudi direktna plačila s kartico. (Registrirat se moraš tudi pri izdajateljih kartic, ketere želiš sprejemat).

plaila dobiš na paypal, če imaš viso si lahko izplačuješ nanjo, za trr ne vem kako je, si s tem denarjem kupiš kaj drugega, so načini da si izplačaš v btc

če imaš malo prometa, potem za davke ne rabiš skrbet, tretja možnost je draga, če imaš veliko prometa boš mogel plačat davek, še posebej pri prvi možnosti, z drugima dvema se da izognir temu (samo je nelegalno)

pa računaj da si banka vzame nekaj provizije pri teh stvareh in da ima paypal blazno nategunske tečaje, zato imej primarno valuto nastavljeno na eur, ker v tem primeru je to problem kupca (ki lahko če plačuje z denarjem s kartice vezane na paypal uporabi tečaj od svoje banke in se izogne nategu), pri izplačilu pa ne vem če ti na eur kartico izplačajo dolarje/funte in pustijo da tvoja banka pretvori z nekim normalnim tečajem

aja, pošiljanje, odvisno kaj pošiljaš, za večino reči bi jaz dal priporočeno pismo preko pošte slovenije, dokaj hitro in poceni, sledenje (ki ga ebay sicer ne upošteva ne vem kolko, samo če te kupec hoče nategnit te bo nategnil), paketi načeloma ne izginejo..... če je kupec pripravljen plačat daš lahko tudi ups overnight samo te kurirske službe so drage v pm za posameznika, kake par eur stvari daj navadno pismo, samo se ne itak ne splača

Machete je izjavil:

Uau. Rešitev za Nobelovo nagrado. Še bolje, da se potem kar preseli na Kitajsko za vsak slučaj.
Sicer je že 2 meseca star post, ampak ti komot označiš artikel kot unpaid in prijaviš kupca. Ebay ti ob storniranju prodaje ne bo pobiral nič. Je pa res, da se to rešuje prej in ne čaka 3 tedne.

po tolko časa zna bit da je zamudil roke za pritožbo, pa če prebereš še enkrat sem mu napisal da naj pač plača

Zgodovina sprememb…

eXpertiz ::

Hej!

Zanima me kako je pri nas s prodajo na eBayu in plačevanjem davkov. Kdaj je treba prijaviti, kakšna je kazen, če pozabiš prijaviti in take zadeve. Nikjer ne zasledim teh informacij. Če kdo od vas prodaja na eBayu ali kdo morda ve kaj več, na dan z besedo! :)

SaXsIm ::

Če gre za občasno prodajo kakšne rabljene zadeve, ne rabiš nič. Če bo šlo za obratovanje spletne trgovine, potem pa za predpisane kazni googlaj "delo na črno."

Imaš pa že eno temo na forumu.
SaXsIm

andrejag ::

Ima morda kdo odprt račun na e-bayu pa ga ne rabi več? Rabim vsaj 1 leto starega.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Vse o Ebay-ju (strani: 1 2 3 4106 107 108 109 )

Oddelek: Kaj kupiti
5435936193 (5545) lolipop2
»

PayPal (strani: 1 2 3 473 74 75 76 )

Oddelek: Loža
3785738758 (21789) plusdzabaka1
»

Paypal podpira tudi Slovenijo (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
817134827 (14791) igi82m
»

Paypal

Oddelek: Omrežja in internet
101833 (1582) Machete

[Ebay] Terjatva zaradi neplačila (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10117585 (14237) Tilen

Več podobnih tem