» »

Službena pot več kot 8 ur

Službena pot več kot 8 ur

sončno ::

Pozdravljeni, danes na kavi je tekel pogovor glede obračuna potnega naloga za strokovno izobraževanje. Debata se je končala brez zaključka in z odprtimi vprašanji!?

Npr:
a) traja od 7:00 do 18:00 ( od doma do izobraževanja in nazaj domov)
b) delovna obveza na dan je 8 ur
c) službena pot je na delovni dan

Obračun, opcija 1 ali 2:
1. Si 8 ur; 3 ure za koriščenje; dnevnica v skladu z zakonom
2. Si 8 ur, dnevnica v skladu z zakonom

Debata je tekla tudi o tem, kaj pa če je...
C2) službena pot je v soboto (na dela prost dan)
d1) javni sektor
d2) gospodarstvo

Kakšna pa so vaša mnenja, izkušnje?
  • polepsal: Mavrik ()

KraitPay ::

Vsak delodajalec si interpretira zakon po svoje. Kako bi moralo biti je ponavadi v praksi čisto drugače. Podobno kot s potnimi stroški pika

r3dkv1c4 ::

Predvidevam, da se koristi službeno vozilo.
SI8+dodatek na tujino in dnevnica za tujino.
+delovna sobota

Drugače je to stvar dogovora.
Gospodarstvo.
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

sončno ::

hvala, sem vesla komentarjev
KraitPay, ja saj ravno zato me zanima kako bi naj bilo??

r3dkv1c4, kaj pa ure, ki so več kot 8 ur?? Se ignorirajo? Ali koristijo? Ali izplačajo kot nadure? Npr pot od 7-18 (8+3ur; SI8ur, 3ure?) ali 7-22 (8+7ur; SI8ur,7ur?)

BlaY0 ::

To je odvisno od delodajalca. Redko kateri ti bo tukaj upošteval porabljene ure nad delovno obveznostjo. Ponavadi imajo v internih aktih zapisano, da se ti šteje dnevna delovna obveznost (+ jasno dnevnice po zakonu). Tudi glede sobote in nedelje je odvisno od interne ureditve v firmi. Če ne drugega, boš dobil dnevnice ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

r3dkv1c4 ::

sončno je izjavil:

hvala, sem vesla komentarjev
KraitPay, ja saj ravno zato me zanima kako bi naj bilo??

r3dkv1c4, kaj pa ure, ki so več kot 8 ur?? Se ignorirajo? Ali koristijo? Ali izplačajo kot nadure? Npr pot od 7-18 (8+3ur; SI8ur, 3ure?) ali 7-22 (8+7ur; SI8ur,7ur?)

dnevnica
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

MadMicka ::

Kaj pa pot od doma do službe, a gre v delovni čas? Če ne gre, zakaj bi šla pot od doma do kraja, kjer se izobražuješ?

Sicer pa lahko iščeš odgovore tule:

http://sodnapraksa.si/?q=slu%C5%BEbena+...

r3dkv1c4 ::

MadMicka je izjavil:

Kaj pa pot od doma do službe, a gre v delovni čas? Če ne gre, zakaj bi šla pot od doma do kraja, kjer se izobražuješ?

Sicer pa lahko iščeš odgovore tule:

http://sodnapraksa.si/?q=slu%C5%BEbena+...

od doma do službe: potni stroški

od službe do mesta izobraževanja s službenim vozilom: delovni čas
Vsaka stvar ima svojo mejo.

You can ban me, but you can't shut me down!

MadMicka ::

Kaj pa če delavec dobi nalog, da se npr. zglasi naslednji dan na delu v drugem kraju in gre s svojim osebnim avtom direktno v drug kraj? Gre ta čas vožnje v delovni čas?

Tilen ::

Ne gre. Vsaka lokacija ima registrator časa in šteje se, ko prideš na delo.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

s51as ::

Se pa v tem primeru plačajo potni stroški delavcu za uporabo lastnega vozila po 0.37 EUR/km. Relacija dom-kraj dela in v tem primeru za ta dan ne dobiš nadomestila za prihod na delo, razen če se ti na ta način štejejo kilometri služba-kraj dela potem zraven dobiš še nadomestilo za pot na delo tudi za ta dan.
It's just me myself and I

RedDrake ::

Pozdravljeni!

Potreboval bi nasvet za mojo partnerko.
Njena služba dostikrat vključuje delo na terenu. Če gre za enodnevno pot, potem je urnik tak, da se zjutraj nekje med 5-6h odpravi iz lokacije svojega delovnega mesta na oddaljeno lokacijo in se vrne nekje med 18h in 19h uro - potuje s službenim vozilom.
V tem primeru štejejo vse nadure, ki pri tem nastanejo (vse kar je več kot 8h/dan).
Sedaj pa je imela primer, ko je bila odsotna tri dni, urnik pa je izgledal takole:
1. dan: 1h vožnje, delo 10h -> nočitev na lokaciji
2. dan: delo 10h + 2h vožnji do nove lokacije -> nočitev na novi lokaciji
3. dan: delo 10h + 1h 30 min vožnje nazaj na izhodišče.
Delodajalec sedaj pravi da pri vsem tem prizna samo 2 uri in 30 min nadur, saj da se pri večdnevnih poteh šteje, kot da vsak dan delaš samo osem ur. To naj bi določal interni akt.

Ok, fair enough, ampak ali je to v skladu z zakonom?

jype ::

Dnevnice mora dobit.

Invictus ::

Če imajo interni akt, da se pri večdnevnih potem šteje samo 8 ur, naj pač dela samo 8 ur.

Še vedno so ji pa dolžni dnevnice, ki sicer niso bogve kaj, ampak vseeno.

V njenem primeru dobi dnevnice za 3 dni... Polne.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

RedDrake ::

Jasno, dnevnice dobi, ampak vseeno se mi tole zdi nek totalen debilizem, sploh, ker tisti, ki identitčno dejavnost opravljajo na delovnem mestu v matični lokaciji dobijo nadure.
Dnevnica načeloma krije hrano in prevoz, če je potreben, afaik ...

Invictus ::

Seveda je debilizem. Zato pa 8 urni delovnik.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Vice ::

RedDrake je izjavil:

Pozdravljeni!

Potreboval bi nasvet za mojo partnerko.
Njena služba dostikrat vključuje delo na terenu. Če gre za enodnevno pot, potem je urnik tak, da se zjutraj nekje med 5-6h odpravi iz lokacije svojega delovnega mesta na oddaljeno lokacijo in se vrne nekje med 18h in 19h uro - potuje s službenim vozilom.
V tem primeru štejejo vse nadure, ki pri tem nastanejo (vse kar je več kot 8h/dan).
Sedaj pa je imela primer, ko je bila odsotna tri dni, urnik pa je izgledal takole:
1. dan: 1h vožnje, delo 10h -> nočitev na lokaciji
2. dan: delo 10h + 2h vožnji do nove lokacije -> nočitev na novi lokaciji
3. dan: delo 10h + 1h 30 min vožnje nazaj na izhodišče.
Delodajalec sedaj pravi da pri vsem tem prizna samo 2 uri in 30 min nadur, saj da se pri večdnevnih poteh šteje, kot da vsak dan delaš samo osem ur. To naj bi določal interni akt.

Ok, fair enough, ampak ali je to v skladu z zakonom?


Poštena opcija po "zakonu" 1 dnevnica + 6.5 nadur ali (če je bilo delo v SLO) 2 dnevnice.

SambaShare ::

RedDrake je izjavil:

Jasno, dnevnice dobi, ampak vseeno se mi tole zdi nek totalen debilizem, sploh, ker tisti, ki identitčno dejavnost opravljajo na delovnem mestu v matični lokaciji dobijo nadure.
Dnevnica načeloma krije hrano in prevoz, če je potreben, afaik ...


Debilizem žal. Še nisem slišal da kje dobijo več od dnevnic. Pa še tisto načeloma porabiš, če ti stroškov ne pokrije poslovni partner. Zato se pa vsi otepajo službenih potovanj.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Sluzbena pot - nadure (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
549258 (3238) Mato989
»

Nočno delo izplačilo

Oddelek: Loža
122162 (1453) MadMicka
»

Prevoz do dela (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12126644 (22730) Invictus
»

Trajanje službene poti

Oddelek: Loža
4714143 (13423) St235
»

Pravica do dnevnic

Oddelek: Loža
185743 (5414) Business

Več podobnih tem