» »

Negotova prihodnost ateizma in prihodnost islamske religije v Evropi 21. stoletja

Negotova prihodnost ateizma in prihodnost islamske religije v Evropi 21. stoletja

Temo vidijo: vsi
««
7 / 63
»»

Axbcd ::

Seveda, zdaj smo Evropejci krivi, da so muslimani taki kot so. Predstavljajmo si Evropo brez muslimanov. Mir, nobenega terorja, nobenih raket, nobene grožnje.

Martin Krpan ::

thramos je izjavil:

World peace je izjavil:


Islam ni v evropo prinesel ničesar dobrega. 200 mrtvih 400 ranjenih.
Folku še ne kapne da ne sodi sem


Niso vsi muslimani taki. To so samo nekateri ki pripadajo ekstremistični sekti, katero vsi ostali muslimani ne odobravajo in ne podpirajo.

Kera nakladanja.


Tisti "muslimani" ki tega ne odobravajo so približno toliko muslimani kot sem jaz krščajnar. Torej niso muslimani.

Samo da so preveliki tepci , da bi bili sposobni to skapirati.8-O

jype je izjavil:

slotechar> Sem za clovekove pravice, ampak naj se najprej spostuje pravica domacina, sele nato pravica prislekov. In ne obratno.

Očitno nisi dovolj "za človekove pravice", da bi sploh prebral, kaj to je.

V tej temi te imajo vsi skrajni desničarji, ki bi radi človekove pravice ukinili, nadvse radi, ker jim gre ena od človekovih pravic tako zelo v nos: Pravica do enakopravnosti.

morbo> Kateri ekstremistični sekti?

Verjetno še nisi slišal za IS in Alkajdo. No, tem.

morbo> In nekateri naivneži mislijo da si Evropa lahko privošči ideološki in finančni boj s tole mašinerijo.

Mnogi naivneži mislijo, da si lahko Evropa privošči postavit ograjo in ignorirat to mašinerijo.


Najprej naj ta prhodkuc plača toliko davka kot sem ga plačal jaz , potem pa se šele lahko pogovarjamo o njegovih enakih pravicah.

Zgodovina sprememb…

noraguta ::

Barakuda1 je izjavil:

noraguta je izjavil:

Povsem irelavantno. Tega niso počeli z deklamiranjem da je kristus maščevalec.


Men je pa povsem irelevantno kaj kdo vpije, medtem ko pobija nedolžne civile.
Če nekdo ne vpije, pri tem pa mori nedolžne civile, mrtvi pač zato niso nič manj mrtvi.

Potem pa lahko dodaš povsem mirno tudi Rdeče brigade pod katoliške fundamentaliste.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

          ::

leiito je izjavil:

Ena opcija bi bla v Evropi prepovedat vse religije, preveč nevarne so te ideje, kaznovati vsako verovanje v višje sile intervencionističnega/karma etc. tipa z denarnimi kaznimi, vse cerkve, mošeje in sinagoge predelat v techno klube, agresivno promovirati ateistično moralo.


Go ahed make my day.

lexios ::

Ay Ay! Al pa vsaj prepovedat financiranje iz proračuna (če se ne motim o RKC še kr pri koritu?)...

jype ::

noraguta> Potem pa lahko dodaš povsem mirno tudi Rdeče brigade pod katoliške fundamentaliste.

Zakaj pa ne? Navsezadnje je bil Jezus očiten komunist, vsaj glede na to, o čem je pridigal. Internacionala, vsi enaki...

lexios> Ay Ay! Al pa vsaj prepovedat financiranje iz proračuna (če se ne motim o RKC še kr pri koritu?)...

Jaz imam boljšo idejo: Začnimo financirat še islam!

krneki0001 ::

jype je izjavil:

lexios> Ay Ay! Al pa vsaj prepovedat financiranje iz proračuna (če se ne motim o RKC še kr pri koritu?)...
Jaz imam boljšo idejo: Začnimo financirat še islam!


Idiot, radi bi se enih rešili, ti bi pa še dodatne financiral.

Lahko pa jih sam financiraš. (sicer glede na tvoje poste, bi rekel, da jih že, da imaš protiutež proti RKC)

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: BigWhale ()

AndrejO ::

krneki0001 je izjavil:

jype je izjavil:

lexios> Ay Ay! Al pa vsaj prepovedat financiranje iz proračuna (če se ne motim o RKC še kr pri koritu?)...
Jaz imam boljšo idejo: Začnimo financirat še islam!


Idiot, radi bi se enih rešili, ti bi pa še dodatne financiral.

Lahko pa jih sam financiraš. (sicer glede na tvoje poste, bi rekel, da jih že, da imaš protiutež proti RKC)

Ne ravno protiutež. Je pa to zagotovo neka skupina, ki lahko voljnim zagovornikom t.i. "krščanskih vrednot" na praktičnem primeru demonstrira kako je prijetno in kako na robu živimo tisti, ki s krščani in krščanstvom nimamo nič.

Če naj država vse obravava enakopravno, potem naj ta "vse" pomeni resnično vse. Zalo očitno pa je, da tukaj nekaterim niti najmanj ne diši, da bi se ta enakopravnost razširila na ljudi, ki imajo v zasebnosti svojega življenja radi drugačno kulinariko, drugače komunicirajo s svojim bogom in, kar je morda še najbolj nezaslišano, njihove svete knjige niso, prikrito ali pa neposredno, del javnega izobraževalnega programa.

Jaz lahko rečem, da je odlično, da so se nekateri začeli resno spraševati kako preprečiti vsiljevanje te vere tudi njim samim. Žal pa jim še vedno ni jasno, da nekateri že dobrešn del svojega življenja živimo s tem, da moramo prenašati vsiljevanje alterativne vere in pri vsakem novem referendumu vedno znova preštevamo, če bo to dan, ko bo potrebno za vedno spokati iz novonastale verske države, ali pa še ne.

AC_DC ::

Axbcd je izjavil:

Seveda, zdaj smo Evropejci krivi, da so muslimani taki kot so. Predstavljajmo si Evropo brez muslimanov. Mir, nobenega terorja, nobenih raket, nobene grožnje.

Ne, to je prehud mentalni izziv za levičarje.
Boš spravil še katerega v stres in se bo šel razstreliti, tako kot se je oni bradač v Parizu.

jype
Jaz imam boljšo idejo: Začnimo financirat še islam!

Tako je, vsaj Al nusro, daesh, in podobne razsvetljene demokrate.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()

jype ::

AC_DC> Tako je, vsaj Al nusro, daesh, in podobne razsvetljene demokrate.

Ni treba vojske, lahko samo imamom pokojninsko in invalidsko zavarovanje, obnovo fasade kakšne džamije in podobno šaro. Isto kot pri RKC.

morbo ::

Vnos dodatnega (radikalnega) islama v okolje, neizbežno pomeni še dodatno (nacionalno / versko) radikalizacijo ostalih opcij. Tako da tisti ki mislite da bo več islama "poštimalo zadeve", se motite. Konzervativni muslimanski imigranti bodo na volitvah volili skrajne levake (ki podpirajo še več imigracije), na referndumih o raznih družbenih svoboščinah pa bodo volili isto kot "katolibani".

Več Islama bo sicer zmanjšalo relativen vpliv krščanstva (to je imo bistvo, ki se med vrsticami bere iz vseh ultralevih postov), ampak to vseeno pomeni absolutno povečanje verskega nazadnjaštva + več terorja, policijske države, nadzora, konfliktov... ;)

AnitaTrump ::

jype je izjavil:

AC_DC> Tako je, vsaj Al nusro, daesh, in podobne razsvetljene demokrate.

Ni treba vojske, lahko samo imamom pokojninsko in invalidsko zavarovanje, obnovo fasade kakšne džamije in podobno šaro. Isto kot pri RKC.


Seveda, 80% brezposelnim evropskim muslimanom je treba nuditi vse ugodnosti. Torej dejansko ze financiramo ISIS in zate se ni dovolj?

AndrejO ::

Axbcd je izjavil:

Seveda, zdaj smo Evropejci krivi, da so muslimani taki kot so. Predstavljajmo si Evropo brez muslimanov. Mir, nobenega terorja, nobenih raket, nobene grožnje.

O kateri Evropi ti to govoriš, mladi mož? Rad jo bi srečal to gospodično. Edina, ki jo jaz poznam, je vedno imela na pretek terorja, raket in groženj. Po potrebi pa tudi še kakšno plemensko vojno.

Spajky ::

Krščanske vrednote niso temelj Evrope; to so Civilizacijske vrednote. Propaganda rada zamenjuje tale dva pojma 8-O ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

ohnowhy ::

AndrejO je izjavil:

Edina, ki jo jaz poznam, je vedno imela na pretek terorja, raket in groženj.

Ja, saj, ne vem, zakaj kaj misliš da bo kmalu drugače?

AndrejO ::

ohnowhy je izjavil:

AndrejO je izjavil:

Edina, ki jo jaz poznam, je vedno imela na pretek terorja, raket in groženj.

Ja, saj, ne vem, zakaj kaj misliš da bo kmalu drugače?

Nekaj časa je kazalo, da se bodo ideje okoli enakopravnosti vseh državljanov EU prijele, sedaj je pa videti, da bo potrebno na tem resno delati.

ohnowhy ::

AndrejO je izjavil:

Nekaj časa je kazalo, da se bodo ideje okoli enakopravnosti vseh državljanov EU prijele, sedaj je pa videti, da bo potrebno na tem resno delati.

Well, kako je že tisto, zavest še ni dovolj razvita. Za marsikaj drugega tudi ne. Jaz seveda upam in želim, da se stvari uredijo civilizirano, priznam pa, da nisem znan kot najbolj brezupen humanist :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ohnowhy ()

Gavran ::

IMHO je pripanost neki religiji (kamor spada tudi marksizem in izpeljanka komunizem) zasebna stvar vsakega človeka. Zame je meja sprejemljivosti vsiljivost - če mi Jehove priče trkajo trikrat na dan z vsiljevanjem svoje vere, je to pač too much in četrti bo odšel s kapico mojega (za ta namen obutega) varnostnega čevlja v zadnji plati skozi vrata. Še toliko bolj to velja za tiste, ki mi grozijo s čim hujšim kot neprestanim teženjem. Ti imaš svojo vero, jaz imam svojo vero (lahko sem tudi prepričan da boga ni, tudi to je na nek način vera) ampak če mi boš težil z nožem, si jaz vzamem pravico vrniti z 0,45.
Bodimo strpni do virusov. Tudi virusi gripe, prehlada in AIDSa morajo živeti.

Shegevara ::

AndrejO je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

jype je izjavil:

lexios> Ay Ay! Al pa vsaj prepovedat financiranje iz proračuna (če se ne motim o RKC še kr pri koritu?)...
Jaz imam boljšo idejo: Začnimo financirat še islam!


Idiot, radi bi se enih rešili, ti bi pa še dodatne financiral.

Lahko pa jih sam financiraš. (sicer glede na tvoje poste, bi rekel, da jih že, da imaš protiutež proti RKC)

Ne ravno protiutež. Je pa to zagotovo neka skupina, ki lahko voljnim zagovornikom t.i. "krščanskih vrednot" na praktičnem primeru demonstrira kako je prijetno in kako na robu živimo tisti, ki s krščani in krščanstvom nimamo nič.

Če naj država vse obravava enakopravno, potem naj ta "vse" pomeni resnično vse. Zalo očitno pa je, da tukaj nekaterim niti najmanj ne diši, da bi se ta enakopravnost razširila na ljudi, ki imajo v zasebnosti svojega življenja radi drugačno kulinariko, drugače komunicirajo s svojim bogom in, kar je morda še najbolj nezaslišano, njihove svete knjige niso, prikrito ali pa neposredno, del javnega izobraževalnega programa.

Jaz lahko rečem, da je odlično, da so se nekateri začeli resno spraševati kako preprečiti vsiljevanje te vere tudi njim samim. Žal pa jim še vedno ni jasno, da nekateri že dobrešn del svojega življenja živimo s tem, da moramo prenašati vsiljevanje alterativne vere in pri vsakem novem referendumu vedno znova preštevamo, če bo to dan, ko bo potrebno za vedno spokati iz novonastale verske države, ali pa še ne.


Resnično poden od podna je tale post. Sem hotel molčati, ampak tegale sranja pa ne bom spustil skozi.

Ravno kazatelji državnega vmešavanja s financiranjem ali čim drugim so lep pokazatelj neenakopravnosti določenega področja. Za enakopravnost po principu nevmešavanje vere v državo, predvsem pa tudi nevmešavanje države v vero je nujno, da se niti cent državnega proračuna ne namenja nikakšrnim religijam.

Če delamo napake s podporo ene religije, je nujno, da se to odpravi, ne pa da širimo napačne državne investicije še na druga pogubna področja religije.

Verska pluralnost je katastrofa največjih razsežnosti. Tako govori vsaj razum in zgodovina od začetka civilizacij pa do danes. Distanciranje države od vsega verskega je v danem momentu edina možna rešitev, čeprav kot veste, sem mnenja, da vseeno bijemo boj z mlini na veter in je le vprašanje časa, kdaj bo ateizem propadel in ne vprašanje, ČE bo ateizem in sekularnost propadla.

AndrejO ::

Shegevara je izjavil:

AndrejO je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

jype je izjavil:

lexios> Ay Ay! Al pa vsaj prepovedat financiranje iz proračuna (če se ne motim o RKC še kr pri koritu?)...
Jaz imam boljšo idejo: Začnimo financirat še islam!


Idiot, radi bi se enih rešili, ti bi pa še dodatne financiral.

Lahko pa jih sam financiraš. (sicer glede na tvoje poste, bi rekel, da jih že, da imaš protiutež proti RKC)

Ne ravno protiutež. Je pa to zagotovo neka skupina, ki lahko voljnim zagovornikom t.i. "krščanskih vrednot" na praktičnem primeru demonstrira kako je prijetno in kako na robu živimo tisti, ki s krščani in krščanstvom nimamo nič.

Če naj država vse obravava enakopravno, potem naj ta "vse" pomeni resnično vse. Zalo očitno pa je, da tukaj nekaterim niti najmanj ne diši, da bi se ta enakopravnost razširila na ljudi, ki imajo v zasebnosti svojega življenja radi drugačno kulinariko, drugače komunicirajo s svojim bogom in, kar je morda še najbolj nezaslišano, njihove svete knjige niso, prikrito ali pa neposredno, del javnega izobraževalnega programa.

Jaz lahko rečem, da je odlično, da so se nekateri začeli resno spraševati kako preprečiti vsiljevanje te vere tudi njim samim. Žal pa jim še vedno ni jasno, da nekateri že dobrešn del svojega življenja živimo s tem, da moramo prenašati vsiljevanje alterativne vere in pri vsakem novem referendumu vedno znova preštevamo, če bo to dan, ko bo potrebno za vedno spokati iz novonastale verske države, ali pa še ne.


Resnično poden od podna je tale post. Sem hotel molčati, ampak tegale sranja pa ne bom spustil skozi.

Ravno kazatelji državnega vmešavanja s financiranjem ali čim drugim so lep pokazatelj neenakopravnosti določenega področja. Za enakopravnost po principu nevmešavanje vere v državo, predvsem pa tudi nevmešavanje države v vero je nujno, da se niti cent državnega proračuna ne namenja nikakšrnim religijam.

Če delamo napake s podporo ene religije, je nujno, da se to odpravi, ne pa da širimo napačne državne investicije še na druga pogubna področja religije.

Verska pluralnost je katastrofa največjih razsežnosti. Tako govori vsaj razum in zgodovina od začetka civilizacij pa do danes. Distanciranje države od vsega verskega je v danem momentu edina možna rešitev, čeprav kot veste, sem mnenja, da vseeno bijemo boj z mlini na veter in je le vprašanje časa, kdaj bo ateizem propadel in ne vprašanje, ČE bo ateizem in sekularnost propadla.

Morda se ti zdi napisano kot "poden od podna", ampak vse, kar sem zapisal je samo to, da razumem tegobe tistih, ki se bojijo tujega in neznanega, ker jim morajo bodisi dati svoje privilegije (torej enakopravno obravnavo) ali pa se odpovedati svojim privilegijem (torej znova vzpostaviti enakopravno obravnavo).

Moja izbira je jasna in temelji v osebnih prepričanjih in vsaj minimalnem pragmatizmu. Moje osebno prepričanje je, da je edina vzdržna pot naprej laična država, ki bo ločena od vseh ver in tako rešena religioznega balasta, ki ga še vedno vleče s seboj. Moj minimalen pragmatizem je, da si država tako ali tako ne more privoščiti enakopravnega trošenja sredstev za vse religije, torej je edino prav, da jih ne troši za nobeno religijo.

Menim, da sva si vsaj v enem pogledu zelo blizu, morda pa imava argumentaciji zelo daleč vsaksebi.

Gavran ::

... oziroma za religijo, ki se financira sama (brez zunanjih donacij), recimo kot v Avstriji z davkom na vero (ne vem, kako točno se imenuje). Še vedno pa naj velja stroga prepoved vsiljevanja vere in religije s kakršnimkoli sredstvi, od vsiljivosti naprej.
Bodimo strpni do virusov. Tudi virusi gripe, prehlada in AIDSa morajo živeti.

jype ::

Gavran> Še vedno pa naj velja stroga prepoved vsiljevanja vere in religije s kakršnimkoli sredstvi, od vsiljivosti naprej.

Jehovci in mormoni so kriminalci? Čudno, tudi po Avstriji hodijo, pa jih nihče ne zapre.

          ::

AndrejO je izjavil:

Moja izbira je jasna in temelji v osebnih prepričanjih in vsaj minimalnem pragmatizmu. Moje osebno prepričanje je, da je edina vzdržna pot naprej laična država, ki bo ločena od vseh ver in tako rešena religioznega balasta, ki ga še vedno vleče s seboj. Moj minimalen pragmatizem je, da si država tako ali tako ne more privoščiti enakopravnega trošenja sredstev za vse religije, torej je edino prav, da jih ne troši za nobeno religijo.


tudi moje mnenje je da če določena skupina ljudi želi obiskovati nek krožek da naj si to financirajo sami. meni za moje krožke plačujejo starši in prav je naj tako delujejo tudi možgansko pralni krožki.

drugače pa sam v ločitvi vidim takšen problem. v ustavi imamo zapisano ločitev vere od države. vsaj upam da imamo. tole zadnje dogajanje okoli naslednega referenduma pa ni nič drugega kakor vmešavanje vere saj določena skupnost želi svoje versko pogojene vrednote usiliti kar vsem državlanom. kako je potem mogoče da se tak referendum sploh dopušča saj se že zaradi tega ne bi smel ker se gre za omejevanje pravice manšinam? Zakaj to omenjam zato ker se to omejevanje izvaja na podlagi nekih verskih običajev in vrednot.

Shegevara ::

AndrejO je izjavil:


Morda se ti zdi napisano kot "poden od podna", ampak vse, kar sem zapisal je samo to, da razumem tegobe tistih, ki se bojijo tujega in neznanega, ker jim morajo bodisi dati svoje privilegije (torej enakopravno obravnavo) ali pa se odpovedati svojim privilegijem (torej znova vzpostaviti enakopravno obravnavo).

Moja izbira je jasna in temelji v osebnih prepričanjih in vsaj minimalnem pragmatizmu. Moje osebno prepričanje je, da je edina vzdržna pot naprej laična država, ki bo ločena od vseh ver in tako rešena religioznega balasta, ki ga še vedno vleče s seboj. Moj minimalen pragmatizem je, da si država tako ali tako ne more privoščiti enakopravnega trošenja sredstev za vse religije, torej je edino prav, da jih ne troši za nobeno religijo.

Menim, da sva si vsaj v enem pogledu zelo blizu, morda pa imava argumentaciji zelo daleč vsaksebi.


ok razumem. Morda sem narobe razumel, se strinjava.

Gavran ::

Še. Sicer pa nisi razumel mojega posta, ne?

          je izjavil:

tole zadnje dogajanje okoli naslednega referenduma pa ni nič drugega kakor vmešavanje vere saj določena skupnost želi svoje versko pogojene vrednote usiliti kar vsem državlanom.

Ampak vsiljevanje je dvostransko, ne? Pe.dri želijo prepričati vse, da imajo prav? Kje se končajo pravice enega in začno pravice drugega, v tem primeru otroka?
Bodimo strpni do virusov. Tudi virusi gripe, prehlada in AIDSa morajo živeti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Gavran ()

          ::

Gavran je izjavil:

Še. Sicer pa nisi razumel mojega posta, ne?

          je izjavil:

tole zadnje dogajanje okoli naslednega referenduma pa ni nič drugega kakor vmešavanje vere saj določena skupnost želi svoje versko pogojene vrednote usiliti kar vsem državlanom.

Ampak vsiljevanje je dvostransko, ne? Pe.dri želijo prepričati vse, da imajo prav? Kje se končajo pravice enega in začno pravice drugega, v tem primeru otroka?


Glej meni tudi ne gre skupa da imajo dva pedra otroke. Ampak sem se malo bol poglobil v to in nisem nikjer zasledil da bi oni koga silili da mora tako ali drugače postopati. kak sem biv prej proti sem zaj že na temu da mi je vseeno. Tako da "dvostrankosti" katero se zgoraj sklicuješ jaz ne razumem najbolje odnosno ne vem koga oni v kaj silijo. razen če sem kaj izpusto ko sem bral in bomo po novem vsi trebali pedri postati. V tem primeru sem pa takoj proti.

Zgodovina sprememb…

BigWhale ::

Terrorism in the European Union @ Wikipedia

A je ze kdo pogledal kolk teroristicnih napadov je sploh v EU in kdo jih povzroca? Koliko jih je 'islamskih'? Koliko od teh islamskih so povzrocili muslimani, ki so se rodili v evropi in koliko je taksnih, ki so jih povzrocili tisti, ki so prisli v evropo s tem namenom? Koliko jih je drugace versko obarvanih in koliko jih je politicno obarvanih?

Se vedno mi ni nihce podal dokaza, da niso vsi belci pedofili in zakaj ne bi bilo dobro vseh kastrirati, ker nikoli se ne ve kdaj se bo kdo spomnil kaksnega fantka ali deklice nadlegovati. Za otroke gre!

          ::

@fantasycamp, zakaj je potrebno brisati zapis kateri omenja versko pogojeno nasilje pri nas? ali je o tem prepovedano javno spregovoriti? ali si mogoče izbris predlagal zato ker preveč trka na tvojo vest?

BigWhale je izjavil:

Se vedno mi ni nihce podal dokaza, da niso vsi belci pedofili in zakaj ne bi bilo dobro vseh kastrirati, ker nikoli se ne ve kdaj se bo kdo spomnil kaksnega fantka ali deklice nadlegovati. Za otroke gre!


Vsi belci ravno ne se je pa tak sloves že kar precej oprijel na priomer duhovnikov.

Zgodovina sprememb…

World peace ::

BigWhale je izjavil:

Terrorism in the European Union @ Wikipedia

A je ze kdo pogledal kolk teroristicnih napadov je sploh v EU in kdo jih povzroca? Koliko jih je 'islamskih'? Koliko od teh islamskih so povzrocili muslimani, ki so se rodili v evropi in koliko je taksnih, ki so jih povzrocili tisti, ki so prisli v evropo s tem namenom? Koliko jih je drugace versko obarvanih in koliko jih je politicno obarvanih?

Se vedno mi ni nihce podal dokaza, da niso vsi belci pedofili in zakaj ne bi bilo dobro vseh kastrirati, ker nikoli se ne ve kdaj se bo kdo spomnil kaksnega fantka ali deklice nadlegovati. Za otroke gre!



Kaj ga serješ bw

13 November 2015 Blason paris 75.svg Paris Arms of France (UN variant).svg France 137+ 352 Small arms fire+explosives Islamic State of Iraq and the Levant[171]
Description
[show]
14 February 2015 Lesser coat of arms of Copenhagen.svg Copenhagen National Coat of arms of Denmark no crown.svg Denmark 2 5 Small arms fire Omar Abdel Hamid El-Hussein
Description
[show]
7 January 2015 Blason paris 75.svg Paris Arms of France (UN variant).svg France 12 11 Small arms fire Al-Qaeda in Yemen
Description
[show]
24 May 2014 Coat of Arms of Brussels.svg Brussels Royal Arms of Belgium.svg Belgium 4 0 Small arms fire Islamic State of Iraq and the Levant[167]
Description
[show]
18 July 2012 Burgas-coat-of-arms.svg Burgas Insigne Bulgaricum.svg Bulgaria 7 30 Suicide bombing 'Hezbollah & Islamic Jihad'
Description
[show]
19 May 2012 Coat of Arms of Apulia.svg Brindisi CoA Marina Mercantile.svg Italy 1 5 Improvised explosive device 'Giovanni Vantaggiato'
Description
[show]
19 March 2012 Blason ville fr Toulouse (Haute-Garonne).svg Toulouse Arms of France (UN variant).svg France 4 1 Small arms fire 'Mohammed Merah (Islamist)'
Description
[show]
15 March 2012 Blason Languedoc.svg Montauban Arms of France (UN variant).svg France 2 1 Small arms fire 'Mohammed Merah (Islamist)'
Description

AndrejO ::

Gavran je izjavil:

Še. Sicer pa nisi razumel mojega posta, ne?

          je izjavil:

tole zadnje dogajanje okoli naslednega referenduma pa ni nič drugega kakor vmešavanje vere saj določena skupnost želi svoje versko pogojene vrednote usiliti kar vsem državlanom.

Ampak vsiljevanje je dvostransko, ne? Pe.dri želijo prepričati vse, da imajo prav? Kje se končajo pravice enega in začno pravice drugega, v tem primeru otroka?

Uskladitev preprostega načela, da morajo biti osebe enakovredno obravnavane, če se nahajajo v enakovrednih okoliščinah je vsiljevanje zgolj tega, da mora pravna država delovati za vse enako, ne pa za ene bolj enako, kot za druge.

Verjamem, da veliko ver v svojih svetih knjigah nekatera početja ne odobrava, ampak posvetna in laična država s tem nima in ne rabi imeti čisto nič. Če se bo pri tem popuščalo še naprej, potem se bomo nekega jutra vsi skupaj zbudili v državi, ki je verska teokracija, ne pa demokracija.

Bomo potem videli kako je neka religija še sposobna spregledati kakšne stvari iz Stare zaveze, ki za "prave kristjane" bojda več ne velja (pa čeprav je ravno tam popisanih 10 zapovedi, ki jih je Mojzes prinesel iz gore).

Kar velja za eno vero, naj velja za vse. Kar velja za državo, se vere ne tiče in ne rabi tikati. Že to, da se nekateri bojijo v Sloveniji postati manjšina, pove veliko o temu, koliko dela bo še potrebno, da se dejansko izvede vizijo laične in od vere popolnoma ločene države. Če bi bili pri tem v preteklosti bolj uspešni, potem bi bilo že danes čisto vseeno, če si pripadnik neke manjšine ali pa ne.

ahac ::

BigWhale je izjavil:

Terrorism in the European Union @ Wikipedia


Dobr, da Norveška ni v EU, da ni treba Breivika dat na seznam.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

          ::

AndrejO je izjavil:

Gavran je izjavil:

Še. Sicer pa nisi razumel mojega posta, ne?

          je izjavil:

tole zadnje dogajanje okoli naslednega referenduma pa ni nič drugega kakor vmešavanje vere saj določena skupnost želi svoje versko pogojene vrednote usiliti kar vsem državlanom.

Ampak vsiljevanje je dvostransko, ne? Pe.dri želijo prepričati vse, da imajo prav? Kje se končajo pravice enega in začno pravice drugega, v tem primeru otroka?

Uskladitev preprostega načela, da morajo biti osebe enakovredno obravnavane, če se nahajajo v enakovrednih okoliščinah je vsiljevanje zgolj tega, da mora pravna država delovati za vse enako, ne pa za ene bolj enako, kot za druge.

Verjamem, da veliko ver v svojih svetih knjigah nekatera početja ne odobrava, ampak posvetna in laična država s tem nima in ne rabi imeti čisto nič. Če se bo pri tem popuščalo še naprej, potem se bomo nekega jutra vsi skupaj zbudili v državi, ki je verska teokracija, ne pa demokracija.

Bomo potem videli kako je neka religija še sposobna spregledati kakšne stvari iz Stare zaveze, ki za "prave kristjane" bojda več ne velja (pa čeprav je ravno tam popisanih 10 zapovedi, ki jih je Mojzes prinesel iz gore).

Kar velja za eno vero, naj velja za vse. Kar velja za državo, se vere ne tiče in ne rabi tikati. Že to, da se nekateri bojijo v Sloveniji postati manjšina, pove veliko o temu, koliko dela bo še potrebno, da se dejansko izvede vizijo laične in od vere popolnoma ločene države. Če bi bili pri tem v preteklosti bolj uspešni, potem bi bilo že danes čisto vseeno, če si pripadnik neke manjšine ali pa ne.


Zelo dobro povedano. Vendar pa naši referedumi (samske ženske, delo ob nedeljah in tale ta zadnji) zelo jasno kažejo na to da ima določena verska skupnost zelo velike ambicije vmešavati se v živlenja vseh tudi med njimi tistih ki z njihovim verovanjem nimajo nobene zveze.

AndrejO ::

Res je. Vendar pa ti referendumi kažejo tudi to, da v Sloveniji raste zavest, da je potrebno probleme neenakopravnosti reševati. Konec koncev, nekaterih referendumov sploh ne bi bilo, če ne bi nekdo deloval tudi v smeri več enakopravnosti, ne glede na zmrdovanje teh ali onih.

          ::

Da zavest raste bomo rekli takrat ko bo kateri od teh referendumov kakšno neenakost tudi odpravil. če se pravilno spolnim jih dosedanja nista.

Shegevara ::

padec sekularizma bo vsekakor zanetil še več takšnih in drugačnih referendumov, če ne kar direktno zakonodajo.

slotechar ::

Po besedah nekdanjega francoskega obvescevalnega agenta so Evropejci trn v peti elitam. Prevec zahtevajo, prevec vedo, predragi so kot delovna sila. Tezko se je zlagati evropejcem v primerjavi z drugimi. Predstavljamo jim prepreko k uresnicitvi ciljev svetovne politike in kapitala. Ne zelijo nas vec.

Da bi to spremenili imajo v nacrtu, da evropske narode mesajo z drugimi narodi, ki izvirajo iz primitivnih okolij Azije, Afrike, bliznjega vzhoda itd, da bi nas imeli pod lazjo kontrolo. To se je ze pocasi zacelo dogajati.

Zelijo ustaviti reprodukcijo evropejcev oziroma belcev in naseliti cim vec ljudi iz tretjega sveta. Zelijo evropejcem dati kompleks, da smo celo zivljenje ubijali, ropali, izkoriscali tretji svet. Trdi pa , da so to vodili ljudje neevropskega izvora.

Menim, da so nekateri politiki zaradi tega tako odprti do imigrantov in jih celo vabijo. Vojn na teh podrocjih pa razen Rusije noben resnicno ne pokaze interesa, da bi to vojno koncal, ceprav bi lahko hitro, glede na to izjavo Putina

http://www.rtvslo.si/svet/putin-is-fina...

Zgodovina sprememb…

World peace ::

Pač, genocid nad belo raso

morbo ::

Saj kapitalisti ves ta čas pravijo kako k nam v obliki beguncev prihaja "poceni delovna sila". EU gospodarstvo menda rabi "poceni delovno silo" iz BV/Azije ker je v Evropi ni (kreh, kreh.. Bolgarija, Romunija... Ukrajina, nope?).

"Poceni delovna sila" seveda pomeni "nove izzive" na trgu dela in "rebalans plač za vse". :P Še en uspeh pro-imigrantske politike tuttifrutti liberalcev, poleg več nadzora in policijske države zaradi terorizma...

lexios ::

jype je danes ob 10:24:34 izjavil:

lexios> Ay Ay! Al pa vsaj prepovedat financiranje iz proračuna (če se ne motim o RKC še kr pri koritu?)...


Jaz imam boljšo idejo: Začnimo financirat še islam!


Financiraj jih sam!

World peace ::

Terorist en jypovski

mailer ::

Jaz imam boljšo idejo: Začnimo financirat še islam!
Predlagaj še, da gasilci v cisternah vozijo bencin in osebje v bolnišnici uporablja namesto medicinskega alkohola klorovodikovo kislino. Oboje je humano tako kot tvoj predlog.:D
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

World peace ::

Kam bi uvstili tega tipa

Martin Krpan ::

AndrejO je izjavil:

ohnowhy je izjavil:

AndrejO je izjavil:

Edina, ki jo jaz poznam, je vedno imela na pretek terorja, raket in groženj.

Ja, saj, ne vem, zakaj kaj misliš da bo kmalu drugače?

Nekaj časa je kazalo, da se bodo ideje okoli enakopravnosti vseh državljanov EU prijele, sedaj je pa videti, da bo potrebno na tem resno delati.


Državljanov EU , ja ! Teli begunski "muslimani" niso državljani EU.

noraguta ::

AndrejO je izjavil:

Gavran je izjavil:

Še. Sicer pa nisi razumel mojega posta, ne?

          je izjavil:

tole zadnje dogajanje okoli naslednega referenduma pa ni nič drugega kakor vmešavanje vere saj določena skupnost želi svoje versko pogojene vrednote usiliti kar vsem državlanom.

Ampak vsiljevanje je dvostransko, ne? Pe.dri želijo prepričati vse, da imajo prav? Kje se končajo pravice enega in začno pravice drugega, v tem primeru otroka?

Uskladitev preprostega načela, da morajo biti osebe enakovredno obravnavane, če se nahajajo v enakovrednih okoliščinah je vsiljevanje zgolj tega, da mora pravna država delovati za vse enako, ne pa za ene bolj enako, kot za druge.

Verjamem, da veliko ver v svojih svetih knjigah nekatera početja ne odobrava, ampak posvetna in laična država s tem nima in ne rabi imeti čisto nič. Če se bo pri tem popuščalo še naprej, potem se bomo nekega jutra vsi skupaj zbudili v državi, ki je verska teokracija, ne pa demokracija.

Bomo potem videli kako je neka religija še sposobna spregledati kakšne stvari iz Stare zaveze, ki za "prave kristjane" bojda več ne velja (pa čeprav je ravno tam popisanih 10 zapovedi, ki jih je Mojzes prinesel iz gore).

Kar velja za eno vero, naj velja za vse. Kar velja za državo, se vere ne tiče in ne rabi tikati. Že to, da se nekateri bojijo v Sloveniji postati manjšina, pove veliko o temu, koliko dela bo še potrebno, da se dejansko izvede vizijo laične in od vere popolnoma ločene države. Če bi bili pri tem v preteklosti bolj uspešni, potem bi bilo že danes čisto vseeno, če si pripadnik neke manjšine ali pa ne.


Kako usoešni. Naj ima vsak osnovnošolec enako mero kamniktita v telovniku. Ali naj vsi vrjamejo v red sonjo kot božanstvo. Kar zagovarjaš je ena traparija. niti anarhizem ni.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Axbcd ::

AndrejO je izjavil:

Morda se ti zdi napisano kot "poden od podna", ampak vse, kar sem zapisal je samo to, da razumem tegobe tistih, ki se bojijo tujega in neznanega, ker jim morajo bodisi dati svoje privilegije (torej enakopravno obravnavo) ali pa se odpovedati svojim privilegijem (torej znova vzpostaviti enakopravno obravnavo).

Kako točno z odrekanjem svojih privilegijev dosežeš enakopravnost? A če moj sosed nima za elektriko si jaz zdaj ne smem kupiti novega BMW-ja, ker bi to bilo neenakopravno? Pač on se bori za preživetje, jaz razmetavam denar. Ravno to je tisto kar ne smemo dopustiti - da se nam na račun tujcev ukinja privilegije, niža standard. Evropa je trdo delala, da je dosegla stanje kakršno je sedaj, in da bi se jaz zdaj za ene nepismene, neizobražene migrante odrekel tega standarda? Ne pride v poštev.

Ti pričakuješ, da bomo mi pristali na višanje davkov, zato da bodo neizobraženi migrantje iz Pakistana, Afganistana, Eritreje, Etiopije lahko prejemali socialno pomoč?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Axbcd ()

AndrejO ::

Axbcd je izjavil:

AndrejO je izjavil:

Morda se ti zdi napisano kot "poden od podna", ampak vse, kar sem zapisal je samo to, da razumem tegobe tistih, ki se bojijo tujega in neznanega, ker jim morajo bodisi dati svoje privilegije (torej enakopravno obravnavo) ali pa se odpovedati svojim privilegijem (torej znova vzpostaviti enakopravno obravnavo).

Kako točno z odrekanjem svojih privilegijev dosežeš enakopravnost? A če moj sosed nima za elektriko si jaz zdaj ne smem kupiti novega BMW-ja, ker bi to bilo neenakopravno?

Ali sem morda dolžan svojem sosedu plačevati kredit za njegov BMW?

Axbcd je izjavil:

Pač on se bori za preživetje, jaz razmetavam denar.

Povej to vsem tistim, ki jim država jemlje, da lahko financira neenakopravno obravnavo. Ali pa, če se obrnem na tvojo paranojo: kako ti ustreza sofinanciranje mošeje ali pa muslimanskih duhovnikov?

Axbcd je izjavil:

Ravno to je tisto kar ne smemo dopustiti - da se nam na račun tujcev ukinja privilegije, niža standard.

Dejansko je ukinitev nezasluženih privilegijev temelj za višanje standarda.

Axbcd je izjavil:

Evropa je trdo delala, da je dosegla stanje kakršno je sedaj, in da bi se jaz zdaj za ene nepismene, neizobražene migrante odrekel tega standarda? Ne pride v poštev. Ti pričakuješ, da bomo mi pristali na višanje davkov, zato da bodo neizobraženi migrantje iz Pakistana, Afganistana, Eritreje, Etiopije lahko prejemali socialno pomoč?

Morda si spregledal kdo točno so v Sloveniji privilegiranci in komu ni hudega, ker se jim stroške plačuje iz državne malhe, ne glede na to, kaj si drugi o njih mislijo. Še celo istospolni, ki jim primčeva banda odreka enakoravno obravnavo morajo vplačevati zato, da ni potrebno njim samim in iz njihovih lastnih žepov plačevati lastne duhovne.

Ukinimo to, pa bo dovolj za brezplačno kosilo za vse v šolah, pa še kakšna malenkost bo morda ostala medtem, ko flikamo luknje, ki so ostale za ZVON 1, 2.

pirat ::

Axbcd je izjavil:

Evropa je trdo delala, da je dosegla stanje kakršno je sedaj, in da bi se jaz zdaj za ene nepismene, neizobražene migrante odrekel tega standarda? Ne pride v poštev.

Ti pričakuješ, da bomo mi pristali na višanje davkov, zato da bodo neizobraženi migrantje iz Pakistana, Afganistana, Eritreje, Etiopije lahko prejemali socialno pomoč?


Tukaj je objektivna težava, ki jo ima EU - "trenutno stanje" ni dolgoročno vzdržno zaradi pay-as-you-go sistemov. Precej razdelane podatke glede tega ima Nemčija - tam so dejansko izračunali, da če ne bo prišlo do imigracije precejšnjega števila mlajše populacije, se jim bo gospodarska rast upočasnila do te mere, da pay-as-you-go pokojninski sistem ne bo več funkcioniral in bi morali sami pristati bodisi na višanje davkov bodisi nižanje standarda upokojenih... Link na konkretne raziskave sem dal v eni drugi temi.

Ima pa ta nemška rešitev problema v obliki imigracije veliko težavo - temelji na dveh predpostavkah: prva je ta, da bo integracija priseljencev uspela in druga je ta, da bodo uspeli znižati minimalno urno postavko za delavce. V nasprotnem primeru se ne izide.

Tako da trenutno imamo v EU hkrati naslednje težave:

    a) demografska težava obstoječe EU, oz. vsaj bolj razvitih držav -> prebivalstvo se stara;
    b) dve težavi povezani z imigranti - prva je ta,da ne deluje nadzor nad vstopanjem v EU, nad vlogami za azil, nad migracijskimi tokovi... druga je ta, da pri migrantih, ki vendarle pridejo na končno točko v EU, integracija ne uspeva v zadostnem ali primernem obsegu - posledice tega spremljamo danes po medijih;
    c) četrta težava (za to pa ne vem ali je specifična za slo-tech ali gre tudi v večjem obsegu) so pa posamezniki, ki trenutno situacijo izkoriščajo za svoje travme povezane s krščanstvom in dokazujejo, da so "vse religije enake". Niso.


še kaj bi se našlo, pomembno pa je pravzaprav samo eno - zaradi dejstva, navedenega pod točko a) bi bilo za vse prebivalce EU skupaj nujno, da bi iskali dolgoročno rešitev na obe vprašanji pod točko b)... Ampak namesto tega raje večino energije zabijamo za poste glede točke c).

tikitoki ::

Axbcd je izjavil:

Seveda, zdaj smo Evropejci krivi, da so muslimani taki kot so. Predstavljajmo si Evropo brez muslimanov. Mir, nobenega terorja, nobenih raket, nobene grožnje.


Ne vem v kateri evropi ti zivis. V tej Evropi lahko cudezno izginejo muslimani cez noc in se vedno bo ostalo ogromno nasilja in nestrpnosti.

World peace ::

Aja ? Nad kom, če smo tako zlobni do trenutnih muslijev baje

Axbcd ::

AndrejO je izjavil:

Ali sem morda dolžan svojem sosedu plačevati kredit za njegov BMW?

Ali sem dolžan preživljat migrante? Plačevat njihov high life in mešanje zraka v podarjenem stanovanju, ki se ogreva na državne stroške. (Nemčija, kmalu tudi pri nas oz. je že, v azilantskih domovih)

AndrejO je izjavil:

kako ti ustreza sofinanciranje mošeje ali pa muslimanskih duhovnikov?

Kriminal. Poraba državnega denarja na kakršne koli verske ustanove je potrebno ukiniti.

AndrejO je izjavil:


Dejansko je ukinitev nezasluženih privilegijev temelj za višanje standarda.

Kako se bo standard zvišal, če zvišaš davke, da bi s tem financiral migrante?


AndrejO je izjavil:

Ukinimo to, pa bo dovolj za brezplačno kosilo za vse v šolah, pa še kakšna malenkost bo morda ostala medtem, ko flikamo luknje, ki so ostale za ZVON 1, 2.


Ukinimo davke, socialno pomoč in privatizirajmo šolstvo, zdravstvo. Vsak naj si plačuje vse sam. Kolikor zaslužiš tolikor denarja lahko porabiš. To bi prisililo pijavke, da se spravijo delat ne pa da samo čakajo kdaj bo na račun pritekla nova sociala.
««
7 / 63
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Francija in Islam (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
25242294 (38399) zee

Posledice Manchesterskega napada? (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Problemi človeštva
998148882 (134545) BigWhale
»

Samomorilski napadi v Bruslju 22.3.2016 (strani: 1 2 3 426 27 28 29 )

Oddelek: Problemi človeštva
1419200759 (160580) Alencica

Partizan vs. ISUS vs. begunec/migrant (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
547981 (6907) Mavrik
»

Kako se mora islam spremeniti, da ga bo zahod 'sprejel'? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
22936397 (31798) guest #44

Več podobnih tem