» »

Negotova prihodnost ateizma in prihodnost islamske religije v Evropi 21. stoletja

Negotova prihodnost ateizma in prihodnost islamske religije v Evropi 21. stoletja

Temo vidijo: vsi
««
2 / 63
»»

Shegevara ::

Polovica komentarjev je takoj za pobrisat, ker je debata spet zašla v vode nasilja, česar sem se res bal.

Pa kaj naj napišem da se gre debata izključno o demografiji, memetiki, sekularizmu in mirujočemu izpodrivanju.

Hvala ker ste idioti in ne znate brat in spet plozate o tem kdo je nasilen in kdo ne.

morbo ::

Mnja, sori za delen offtopic... Z moje strani sem že vse povedal v prvem postu:

Islam še ni ločil države od cerkve (nisem ziher ali je to sploh možno). Dokler tega ne storijo (sami, od znotraj) na globalnem nivoju religije, niso kompatibilni z Evropsko civilizacijo in dotok muslimanske imigracije vodi le v neizbežen družbeno-politični konflikt.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: morbo ()

Axbcd ::

iKst je izjavil:


Kdo je to "nam"? Meni se zdijo čisto sprejemljive. Za razliko od tistih neumnih justin bieber kap in hipsterskih frizur.

A si ti zadet al dejansko želiš ljudem razlagat, kako naj se oblačijo?


Zaradi takega razmišljanja so muslimani nezaželjeni. Če ti prideš v tujo kulturo se ji moraš prilagodit. Za uspešno integracijo je potreben kompromis obeh strani, gostitelja in migranta. Je velika razlika med nekom, ki pride v tujo kulturo in hoče vsiliti svoje navade, in med nekom, ki se je pripravljen odreči tistim delom svoje stare kulture, ki so v nasprotju z našo. Pri nas burke niso 'in', zato bi bilo od priseljencev fer, da ta del naše kulture spoštujejo. Nihče ne zahteva od njih da jedo svinjino, pijejo alkohol, nihče jim ne prepoveduje, da ne smejo izvajat svoje verske rituale. Pričakujemo pa, da s svojo kulturo ne posegajo v našo tj. da se v tistih točkah, kjer njihova kultura ni kompatibilna z našo, prilagodijo naši.


To nima nobene veze z oblačenjem ampak preprosto z integracijo. Konec koncev migrantje pridejo sem zaradi sprememb, zaradi želje po boljšem življenju. Zakaj se torej ne prilagodijo našemu načinu življenja, če so sem prišli ravno iz tega razloga, da bi živeli tako kot mi. Kakšna je poanta selitve, če v svojem novem okolju še naprej živiš v skladu s kulturo, od katere si zbežal stran, ker ti ni nudila tistega, kar bi si želel za normalno življenje?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Axbcd ()

SimplyMiha ::

Tako je to, pri Islamu sekularizem ne deluje, ker je več kot religija - je način življenja, celotna kultura. Dokler pa kultura ostaja del države, bo seveda prihajalo do trenj.

Naslednji logični korak je ločitev države od kulture. Kulturna naj bo zasebna reč, vsaj dokler se ne kršijo zakoni. Kultura ne more in ne sme biti razlog, da se ne sankcionira kršiteljev zakona. Zaradi vsega tega debakla okoli Romov izgubljamo vero v državo, tako pravno kot socialno. Potem so tu še migranti, ki so odrasli v drugačni kulturi, kjer so njim samoumevne stvari tu groba kršitev zakonov.

Žal ne vidim druge rešitve kot državo brez duše.

VelkBla ::

Shegevara je izjavil:

VelkBla je izjavil:

In seveda krščanska vera pa ni nevarna in ni nikoli prelivala krvi? Lepo prosim. Glih tisti, ki sploh niso verni ali se imajo za verne, samo zato, da vero uporabljajo kot orodje za obracunavanje (cetudi v pogovorih), se najbolj oglasajo. Zdaj islam, jutri bo pa spet krscanska vera izpodriavala ateizem oz. agnosticizem.


Želel bi, da se v tej temi izognemo komentiranju na kakršno koli nasilje in se osredotočamo na dejanske trende,
Želel bi, da se v tej temi izognemo komentiranju na kakršno koli nasilje in se osredotočamo na dejanske trende,
Želel bi, da se v tej temi izognemo komentiranju na kakršno koli nasilje in se osredotočamo na dejanske trende,
Želel bi, da se v tej temi izognemo komentiranju na kakršno koli nasilje in se osredotočamo na dejanske trende,

FAK IQ maš 20 ane?



Se zavedas, da se je celotna tematika spremenila, ko so moderatorji pobrisali kup postov? Kontriral sem tistim, ki trenutno zagovarjajo, da je islam edini oz. edina "vera", ki deluje kot nasilno. Seveda, najlazji je skociti na mojo, vse drugo pa preskociti.

Rajsi pri sebi preveri IQ.

Shegevara ::

VelkBla je izjavil:


Se zavedas, da se je celotna tematika spremenila, ko so moderatorji pobrisali kup postov? Kontriral sem tistim, ki trenutno zagovarjajo, da je islam edini oz. edina "vera", ki deluje kot nasilno. Seveda, najlazji je skociti na mojo, vse drugo pa preskociti.

Rajsi pri sebi preveri IQ.


Potem niso pobrisali vseh postov ki govorijo o off-topicu -> nasilje religij. Tvoj post je trenutno prvi, ki ni pobrisan, pa bi moral biti, zato sem tudi predlagal izbris, poleg tvojega je pa potrebno pobrisat še vse ostale, ki govorijo o nasilju. Naredte svojo temo, pa se tam pogovarjate kdo je nasiln pa kera religija gnije, ne mi svinjat moje teme, ker sem se lepo potrudil, da bi tekla civilizirana debata o ravno nasprotni tematiki, kot je nasilje. Govorimo o nenasilnem zavojevanju evrope. Kdor tega ni uspel prebrati iz mojega original posta, naj se tudi vzdrži komentiranja, ker kvari nivo debate.

VelkBla ::

Shegevara je izjavil:

VelkBla je izjavil:


Se zavedas, da se je celotna tematika spremenila, ko so moderatorji pobrisali kup postov? Kontriral sem tistim, ki trenutno zagovarjajo, da je islam edini oz. edina "vera", ki deluje kot nasilno. Seveda, najlazji je skociti na mojo, vse drugo pa preskociti.

Rajsi pri sebi preveri IQ.


Potem niso pobrisali vseh postov ki govorijo o off-topicu -> nasilje religij. Tvoj post je trenutno prvi, ki ni pobrisan, pa bi moral biti, zato sem tudi predlagal izbris, poleg tvojega je pa potrebno pobrisat še vse ostale, ki govorijo o nasilju. Naredte svojo temo, pa se tam pogovarjate kdo je nasiln pa kera religija gnije, ne mi svinjat moje teme, ker sem se lepo potrudil, da bi tekla civilizirana debata o ravno nasprotni tematiki, kot je nasilje. Govorimo o nenasilnem zavojevanju evrope. Kdor tega ni uspel prebrati iz mojega original posta, naj se tudi vzdrži komentiranja, ker kvari nivo debate.


Potem pa toliko pocakaj, da se vse prvo pocisti in se nadaljuje debata, ne pa kar naskociti na enega (kateregakoli uporabnika). Osnutek je bil dober, ampak je zadeva takoj zasla, zlasti ker je prislo do zagovarjanja spet ene strani in spet temu pac kontriral.

Matako ::

OPa ne razumem najbolje - nasilje je vendar integralni del vseh večjih svetovnih religij.

Brez tega ne bi postale ne velike, ne svetovne.

Tabu?
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Shegevara ::

Matako je izjavil:

OPa ne razumem najbolje - nasilje je vendar integralni del vseh večjih svetovnih religij.

Brez tega ne bi postale ne velike, ne svetovne.


Imamo temo o ISISu, imamo temo o Begunski krizi in imamo temo o streljanjih muslimanov, naj se o nasilju religij zaradi mene pogovarja tam.

Tu pa govorimo prvič o tem, kako sekularizem in "razsvetljenje" nima učinka na islam, kot ga ima recimo na krščanstvo.
Drugič pa o tem, kako muslimani bodo (če tako bodo hoteli: tudi brez krvi) le z nataliteto in priseljenci prevladovali evropi in kako se mi zdi, da bi bilo potrebno o tem več govoriti, kot se sedaj.

VelkBla> Se opravičujem. Samo razjezil sem se, ker vem, kako hitro lahko debata zaide, samo da se omeni nasilje ali sploh karkoli, kar ni v zvezi s tematiko.

VelkBla ::

Shegevara : Vse vredu, ne zamerim, mogoce smo vsi malce razdrazljivi danes, ker nam pac ni vseeno.

AndrejO ::

Shegevara je izjavil:

Tu pa govorimo prvič o tem, kako sekularizem in "razsvetljenje" nima učinka na islam, kot ga ima recimo na krščanstvo.

V branje ti predlagam zgodovinske knjige na temo obdobja med 9. in 16. stoletjem oziroma "islamski renesansi". Vplivu križarskih poodov na območje bližnejga vzhoda, vzponu otomanskega imperija, ter, na koncu z razpadom in razkosanjem tega imperija ter vzpostavitvijo kolonialnih uprav iz katerih so nato nastale "nacionalne" države z vsiljenimi mejami, ki so sledile administrativnim kolonialnim mejam, nikakor pa ne plemenskim ali verskim mejam.

Ne samo, da je to območje spoznalo dobrobiti sekularizma že v 10. st. in imelo obdobje vzpona in razcveta znanosti na kateri je temeljil kasnejši vzpon znanosti v srednjeeški Evropi, še posebej je vredno pozornega branja kako je prišlo do vzpona političnega islama in katera so bila gonila za njegov vzpon in razrast.

Tudi, če boš te teme zgolj površno preletel, boš hitro ugotovil, da je tvoje izhodišče napačno. V zgodovini je islam že imel izkušnjo s sekularno državo in resnično znanstveno renesanso, danes pa od tega več ni kaj veliko za videti.

Zakaj ne?

Shegevara ::

AndrejO je izjavil:

Shegevara je izjavil:

Tu pa govorimo prvič o tem, kako sekularizem in "razsvetljenje" nima učinka na islam, kot ga ima recimo na krščanstvo.

V branje ti predlagam zgodovinske knjige na temo obdobja med 9. in 16. stoletjem oziroma "islamski renesansi". Vplivu križarskih poodov na območje bližnejga vzhoda, vzponu otomanskega imperija, ter, na koncu z razpadom in razkosanjem tega imperija ter vzpostavitvijo kolonialnih uprav iz katerih so nato nastale "nacionalne" države z vsiljenimi mejami, ki so sledile administrativnim kolonialnim mejam, nikakor pa ne plemenskim ali verskim mejam.

Ne samo, da je to območje spoznalo dobrobiti sekularizma že v 10. st. in imelo obdobje vzpona in razcveta znanosti na kateri je temeljil kasnejši vzpon znanosti v srednjeeški Evropi, še posebej je vredno pozornega branja kako je prišlo do vzpona političnega islama in katera so bila gonila za njegov vzpon in razrast.

Tudi, če boš te teme zgolj površno preletel, boš hitro ugotovil, da je tvoje izhodišče napačno. V zgodovini je islam že imel izkušnjo s sekularno državo in resnično znanstveno renesanso, danes pa od tega več ni kaj veliko za videti.

Zakaj ne?


tu ne gre za islamsko renesanso, ker je islam doživljal le absolutno hegemonijo in se niso imeli s kom za bojevat. Gre izključno za "Arabsko renesanso".

Tako, kot v evropi ne govorimo o krščanskem razsvetljenstvu ali renesansi, pač pa govorimo le o katoliški reformaciji, nekaj, kar islam še ni doživel,... no pa saj nima pomena, zakaj bi ga, saj je Koran perfektno božje izročilo, le kdo bi šel spreminjat vse to.

morbo ::

Shegevara je izjavil:

Tu pa govorimo prvič o tem, kako sekularizem in "razsvetljenje" nima učinka na islam, kot ga ima recimo na krščanstvo.

Izumitelj krščanstva -> miroljuben hipster, ki je življenje namenil filozofiranju in družbenemu delu, bil politično preganjan in ter končal usmrčen
Izumitelj Islama -> vojskovodja, zavojevalec, razbojnik, ki je celo svoje življenje namenil vojaškemu uničevanju nasprotnikov in klanju nevernikov

Če je ideologija nasilna in prvinska, je bolj imuna na razsvetljenje.

Poleg tega Sveto pismo (nova zaveza) govori predvsem v prispodobah, Koran pa daje jasna navodila.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: morbo ()

Vanich ::

morbo je izjavil:

Shegevara je izjavil:

Tu pa govorimo prvič o tem, kako sekularizem in "razsvetljenje" nima učinka na islam, kot ga ima recimo na krščanstvo.

Izumitelj krščanstva -> miroljuben hipster, ki je življenje namenil filozofiranju in družbenemu delu, bil politično preganjan in ter končal usmrčen
Izumitelj Islama -> vojskovodja, zavojevalec, razbojnik, ki je celo svoje življenje namenil vojaškemu uničevanju nasprotnikov in klanju nevernikov

Če je ideologija nasilna in prvinska, je bolj imuna na razsvetljenje.


....ehhh, pozabil si še: pedofil in pa po vsej verjetnosti tudi šizofrenik.

morbo ::

AndrejO je izjavil:

V zgodovini je islam že imel izkušnjo s sekularno državo in resnično znanstveno renesanso, danes pa od tega več ni kaj veliko za videti.

Zakaj ne?

Od 6:40 dalje

AndrejO ::

Shegevara je izjavil:

tu ne gre za islamsko renesanso, ker je islam doživljal le absolutno hegemonijo in se niso imeli s kom za bojevat. Gre izključno za "Arabsko renesanso".

Perzija je bila v ta del zgodovine še kako zelo vključena in perzijci niso niti Semiti, kaj šele Arabci.

Shegevara je izjavil:

Tako, kot v evropi ne govorimo o krščanskem razsvetljenstvu ali renesansi, pač pa govorimo le o katoliški reformaciji, nekaj, kar islam še ni doživel,... no pa saj nima pomena, zakaj bi ga, saj je Koran perfektno božje izročilo, le kdo bi šel spreminjat vse to.

To je islam že doživel, saj brez te reformacije tudi renesanse ne bi bilo. Resnično ti priporočam branje o tem delu zgodovine človeštva, ker je dejansko zelo zanimiv del. Pol vzponov, padcev, prevratov in tudi opisov kako se mora neka družba soočati z ekonomsko stagnacijo in propadom ter kakšne rešitve išče za svojo ohranitev.

Je pa res, da boš potem moral zamenjati trenutne sarkastične medmete za kakšne druge.

noraguta ::

Perzija jih je ravno zaradi takih izpadov v 13 st fasala po pički od mongolov. Ti so celo uvedli versko svododo, pa porihtali trgovino med vzhodom in zahodom. prej to kot pa kak prosvetljeni islam je uržah za renesanso. Turkom je samo padla sekira v med, da so bili takrat na trasi svilene ceste.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Jarno ::

Koran naj bi (delno) nastal pred Mohamedovim delovanjem.
A smo dobili kriptonit?
Če semantično analiziramo besedo Muhamed bi lahko le-tega povezali tudi z Gospodarjem muh. Svašta.
Sicer pa tudi beseda Biblija ni imuna na semantično analizo.
Bib - biba, mrčes.
Lija - lie -> laž.
Torej je Biblija v prostem prevodu lahko pomeni "Belcebubove laži".
Zagovarjam torej tezo, da so zadeve kompleksne.
Morda si je Stvarnik sam nad vsem skupaj opral roke, ko je videl ljudi ko ga biksajo.:)

Shegevara ::

AndrejO je izjavil:

Shegevara je izjavil:

tu ne gre za islamsko renesanso, ker je islam doživljal le absolutno hegemonijo in se niso imeli s kom za bojevat. Gre izključno za "Arabsko renesanso".

Perzija je bila v ta del zgodovine še kako zelo vključena in perzijci niso niti Semiti, kaj šele Arabci.


Pardon... vključiva zraven še perzijsko renesanso. Ne bova pa zraven mešala še religije, ker si tega mesta ne zasluži samo zaradi tega, ker ni organizirano in strukturirano uničevala napredka, tistih par stoletij, kot ga je recimo takrat krščanstvo v evropi.

Spajky ::

Sam sem ateist, prebral sem staro in novo zavezo, Marksov Kapital že pred desetletji; posedoval sem tudi Koran v arabščini ... dobro si je poslušat enega Žida, ki je poročen z arabkinjo; prve pol ure ni glih nič pomembnega, oba dela pa trajata skoraj tri ure; pa angleško je treba solidno obvladat, da lahko slediš ... Komur se da:

Innocence of Muslims-Muhammad-Deceptions of Islam
in še Innocence of Muslims-Muhammad-Islamic Threats And The Future ... uživajte >:D ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

dr.Akula ::

Mene skrbi predvsem, da bodo ljudje v Evropi, islamskemu ekstremizmu odgovorili s krščanskim ekstremizmom. S tem ne mislim, da se bodo še oni začeli razstreljevati ali ponoreli na drugačne načine, pač pa da bodo prekinili tok sekularizacije in postali bolj "fundi" v svoji veri. Tako kot se je npr. zgodilo američanom med hladno vojno, kot "obramba" pred godless komunisti. Če poslušate predavanja Roberta G. Ingersolla, iz sredine 19. stoletja, se zdi kot da je bila situacija takrat zelo podobna današnji v Evropi, kar se tiče resnosti ljudi v zvezi z vero. Beseda "cafeteria catholic" lepo opiše trenutno situacijo v Evropi, kjer redki resno jemljejo svojo vero. Ne poznam niti enega (vem, osebne izkušnje malo štejejo...), ki hodi v cerkev in kdaj v prostem času odpre Sv. pismo. Mogoče tudi zaradi tega še vedno hodi tja... :P

Kar se tiče pa vaju, iKst in VelkBla; eden opravičuje sharia sodišča (odbito, iz moralnega stališča), drugi primerja 8 ubitih abortion doktorjev v ZDA, v obdobju 30 let, z dnevnimi terorističnimi napadi islamistov. Hard to believe.
S tem le iztirjata in oddaljujeta debato od teme, o kateri nočeta da se razpravlja. Kar vse vodi v večji problem današnjih medijev in cenzure ter samocenzure.


Tale tema mi da vsaj neko upanje, da tudi v Sloveniji še obstajajo razumni in racionalni ljudje, ki vidijo širšo sliko, so razgledani in ne razmišljajo samo v ena ali drug ekstrem.
Ko se je zgodil napad na Chalie Hebdo, je nenormalo veliko ljudi po forumih posredno ali neposredno krivilo karikaturiste za provociranje. Takrat se je res pokazalo na kako nizko raven razmišljanja je narod padel. Od takrat je raven diskurza in cenzure samo še slabša. Zato res hvala tistim, ki mi vsaj malo dvignete upanje.
ni podatka

AndrejO ::

Shegevara je izjavil:

AndrejO je izjavil:

Shegevara je izjavil:

tu ne gre za islamsko renesanso, ker je islam doživljal le absolutno hegemonijo in se niso imeli s kom za bojevat. Gre izključno za "Arabsko renesanso".

Perzija je bila v ta del zgodovine še kako zelo vključena in perzijci niso niti Semiti, kaj šele Arabci.


Pardon... vključiva zraven še perzijsko renesanso. Ne bova pa zraven mešala še religije, ker si tega mesta ne zasluži samo zaradi tega, ker ni organizirano in strukturirano uničevala napredka, tistih par stoletij, kot ga je recimo takrat krščanstvo v evropi.

Ravno to je zanimivo. Krščanstvo v obliki RKC je na neki točki doživelo spremembo, ki je privedla do tega, da se sveta in življenja več ni urejalo po svetih knjigah, temveč se ga je začelo proučevati ločeno od religije. Moč organizirane religije je tako postopoma jenjala in se umikala drugačnim ureditvam. Na nek način smo še vedno v tem procesu. Islam je šel v 9. i 10. stoletju skozi podobno transformacijo in za nekaj stoletij se bi dalo postaviti nekaj zanimivih vzporednic glede tega, kako se je moč organizirane religije postopoma manjšala. Nato pa se je proces na neki točki upočasnil, nato ustavil in danes lahko rečemo, da v veliko primerih tudi obrnil.

Zato menim, da je narobe reči, da islam ni sposoben transformacij in prilagajanj s katerimi se je moralo sprijazniti krščanstvo. Če nič drugega si na račun teh nekaj stoletij zgodovine (in mimogrede, koliko stoletij je minilo od reformacije in renesanse v krščanstvu) zasluži bolj premišljen razmislek kaj ga je vodilo v propad to, iz našega vidika regresivno smer. Morda tudi sami sedaj stopamo po isti poti, pa tega niti ne vidimo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AndrejO ()

krneki0001 ::

Večina evropejcev so žabe, ki se kuhajo zelo počasi. Ko bodo dojeli, da so v vreli vodi, bodo že napol kuhani.
Tisti, ki pa opozarjamo na islamizacijo evrope, smo pa nacisti, ksenofobi, fašisti, nacionalisti,... in vse samo ljudje ne.

VelkBla ::

dr.Akula je izjavil:



Kar se tiče pa vaju, iKst in VelkBla; eden opravičuje sharia sodišča (odbito, iz moralnega stališča), drugi primerja 8 ubitih abortion doktorjev v ZDA, v obdobju 30 let, z dnevnimi terorističnimi napadi islamistov. Hard to believe.
S tem le iztirjata in oddaljujeta debato od teme, o kateri nočeta da se razpravlja. Kar vse vodi v večji problem današnjih medijev in cenzure ter samocenzure.


Ker OP ne zeli, da bi bil potek pogovora v smislu pobijanja in nasilja, ampak bom vseeno dodal: Ker si se kasneje vkljucil v debato (vsaj predvidevam), je bilo vmes pobrisanih par postov, ki so zagovarjali krscansko vero kot nenasilno vero in jaz sem pac kontriral. Ce bi nekdo imel ta pristop z islamsko vero, bi tudi kontriral. In ne, ni bilo ubitih samo 8 doktorjev v 30 letih. Mene ne bo nobeden preprical, da krscanska vera ni nenasilna in s tem ne iztirjam nobene debate oz. problematike, ki se trenutno dogaja.

iKst ::

Axbcd je izjavil:

iKst je izjavil:


Kdo je to "nam"? Meni se zdijo čisto sprejemljive. Za razliko od tistih neumnih justin bieber kap in hipsterskih frizur.

A si ti zadet al dejansko želiš ljudem razlagat, kako naj se oblačijo?


Zaradi takega razmišljanja so muslimani nezaželjeni. Če ti prideš v tujo kulturo se ji moraš prilagodit. Za uspešno integracijo je potreben kompromis obeh strani, gostitelja in migranta. Je velika razlika med nekom, ki pride v tujo kulturo in hoče vsiliti svoje navade, in med nekom, ki se je pripravljen odreči tistim delom svoje stare kulture, ki so v nasprotju z našo. Pri nas burke niso 'in', zato bi bilo od priseljencev fer, da ta del naše kulture spoštujejo. Nihče ne zahteva od njih da jedo svinjino, pijejo alkohol, nihče jim ne prepoveduje, da ne smejo izvajat svoje verske rituale. Pričakujemo pa, da s svojo kulturo ne posegajo v našo tj. da se v tistih točkah, kjer njihova kultura ni kompatibilna z našo, prilagodijo naši.


To nima nobene veze z oblačenjem ampak preprosto z integracijo. Konec koncev migrantje pridejo sem zaradi sprememb, zaradi želje po boljšem življenju. Zakaj se torej ne prilagodijo našemu načinu življenja, če so sem prišli ravno iz tega razloga, da bi živeli tako kot mi. Kakšna je poanta selitve, če v svojem novem okolju še naprej živiš v skladu s kulturo, od katere si zbežal stran, ker ti ni nudila tistega, kar bi si želel za normalno življenje?


Ne, ni se ti treba prilagajati. Ravnati se moraš po zakonih države, v kateri si. To je vsa potrebna integracija.

Kar se tiče pa vaju, iKst in VelkBla; eden opravičuje sharia sodišča (odbito, iz moralnega stališča),


Ne laži. Nikjer nisem opravičeval verskih sodišč.

Axbcd ::

iKst je izjavil:


Ne, ni se ti treba prilagajati. Ravnati se moraš po zakonih države, v kateri si. To je vsa potrebna integracija.


Zato pa ves svet sovraži muslimane. Ker se ne prilagajajo. Naj bo stvar zakona ali ne, če hočeš biti spoštovana oseba se boš prilagodil, če nočeš te bodo pač vsi imeli za cucka in te gledali z viška.

PS.: Naši zakoni prepovedujejo vodenje vzporednne države (zakonov). Sharia law. Če se musliman želi integrirat bo moral opustit večji del svoje relegije, ker je v nasprotju z našimi zakoni. Če se že sklicuješ na zakone, lahko burke tudi z zakoni prepovemo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Axbcd ()

iKst ::

Kaj pa, če ti dol visi koliko si spoštovan?

PS.: Naši zakoni prepovedujejo vodenje vzporednne države (zakonov). Sharia law.


Niti ne. Določene stvari prepuščajo ljudem.

Če se musliman želi integrirat bo moral opustit večji del svoje relegije, ker je v nasprotju z našimi zakoni.


Naprimer?

Če se že sklicuješ na zakone, lahko burke tudi z zakoni prepovemo.


Lahko bi jih, ampak nismo kreteni, zato jih ne.

morbo ::

iKst je izjavil:

Če se musliman želi integrirat bo moral opustit večji del svoje relegije, ker je v nasprotju z našimi zakoni.


Naprimer?

Ves šeriatski zakonik. Diskriminacijo in podjarmljenje žensk, homoseksualcev, ostalih verstev / sekt...

iKst ::

Aha, se mi je zdelo, da je cel "šeriatski zakonik" v nasprotju z našimi zakoni. Sem sicer upal, da boš sicer pokazal kaj konkretnega, ampak ja, po pričakovanju.

Axbcd ::

iKst je izjavil:


Če se musliman želi integrirat bo moral opustit večji del svoje relegije, ker je v nasprotju z našimi zakoni.


Naprimer?


Rezanje udov, kamenjanje, fizično nasilje nad ženskami... Skratka komplet sharia law.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Axbcd ()

iKst ::

Kateri člen pa ureja rezanje udov?

morbo ::

iKst je izjavil:

Aha, se mi je zdelo, da je cel "šeriatski zakonik" v nasprotju z našimi zakoni. Sem sicer upal, da boš sicer pokazal kaj konkretnega, ampak ja, po pričakovanju.

Wut? Sekanje udov, bičanje zaradi "prešuštva", preganjanje čarovnic, raznovrstna diskriminacija po spolu / veri, kaznovanje homoseksualcev... ni dovolj srednjeveško?

Očitno sploh ne poznaš tematike. Če te zanima več si poglej sodni sistem Saudove Arabije.

dr.Akula ::

iKst je izjavil:

Ne laži. Nikjer nisem opravičeval verskih sodišč.

A res?

iKst je izjavil:



V UK že imajo provizorične sharia točke, čakajo samo še da dosežejo volilno večino!
Islamic Sharia Council @ Wikipedia

Nimajo še polne pravne podlage, vendar težijo k temu!


Good for them. Point svobodne družbe je, da lahko vsi sodelujemo pri oblikovanju predpisov. Če dobijo dovolj podpore, zakaj pa ne. So pa ovire za take spremembe precej visoke.



VelkBla je izjavil:

In ne, ni bilo ubitih samo 8 doktorjev v 30 letih. Mene ne bo nobeden preprical, da krscanska vera ni nenasilna in s tem ne iztirjam nobene debate oz. problematike, ki se trenutno dogaja.

Anti-abortion violence @ Wikipedia Osem (8), in od tega niti niso vsi doktorji. Tudi če na wiki strani niso vsi podatki o napadih, je številka v najslabšem primeru še vedno samo dvomestna. Ampak dajmo vseeno delat primerjave, zakaj pa ne. Eno jabolko je skoraj enako težko kot tisoč jabolk.
Pa nobeden ne trdi da krščanska vera ni imela nasilnih izpadov, samo v današnjem času pač ni primerljiva z islamom. Islam TRENUTNO (mogoče bodo čez 200 let mormoni, pa bodo takrat enako ostro kritizirani) kraljuje na vrhu lestvice nasilnih religij in zasledovalce pušča daleč zadaj.



In temu se reče iztirjenje debate. S tem postom, s katerim se moram braniti, tudi sam temo peljem v offtopic in posledično v možen zaklep. In vse samo zato, ker se nekaterim zdi v redu lagati o lastnih izjava in dejstvih.
ni podatka

Axbcd ::

iKst je izjavil:

Kateri člen pa ureja rezanje udov?

17. člen
(nedotakljivost človekovega življenja)
Človekovo življenje je nedotakljivo. V Sloveniji ni smrtne kazni.


18. člen
(prepoved mučenja)
Nihče ne sme biti podvržen mučenju, nečloveškemu ali ponižujočem kaznovanju ali ravnanju. Na človeku je prepovedano delati medicinske ali druge znanstvene poskuse brez njegove svobodne privolitve.



35. člen
(varstvo pravic zasebnosti in osebnostnih pravic)
Zagotovljena je nedotakljivost človekove telesne in duševne celovitosti, njegove zasebnosti ter osebnostnih pravic.

jype ::

dr.Akula> Islam TRENUTNO (mogoče bodo čez 200 let mormoni, pa bodo takrat enako ostro kritizirani) kraljuje na vrhu lestvice nasilnih religij in zasledovalce pušča daleč zadaj.

Glede na to da je Breivik kristjan, a lahko sklenemo, da so vsi kristjani morilci, se ne morejo prilagoditi in jih je torej treba izgnati iz sekularne Evrope? Če ne, čemu potreba, da na tak način obravnavamo muslimane? Če bi bil Breivik (ali pa tile norci iz Pariza) ateist, ali bi to pomenilo, da je ateizem nevaren?

Pravzaprav predlagam, glede na to, da so vsi ti nasilneži moški, da začnemo s sistematičnim izganjanjem moških iz Evrope, ker gre za zelo očiten skupni imenovalec.

Islam je religija miru, islamski skrajneži pa idioti, ravno tako kot je krščanstvo religija miru, kristjani, ki ne ubogajo navodil papeža o sprejemanju beguncev z odprtimi rokami, pa idioti. iKst je takoj na začetku povedal, kdo je kriv za (vsak) napad: Tisti, ki je napadel.

Pa še on-topic: Islam (in nobena druga religija) ni nekompatibilen s sekularno ureditvijo in če bi spremljali prave medije bi lahko ugotovili tudi to, kako muslimani gledajo na masaker v Parizu: Prižigajo sveče in žalujejo.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: ZaLoMaT ()

Axbcd ::

Jaz pa predlagam da vsak ostane na svoji celini. Edini način da preprečimo, da bi v Evropo prišlo še več teroristov, kot se jih že nahaja tukaj je, da jih ne spustimo na celino. Druge možnosti ni, kar se je izkazalo včeraj. Terorist se je sprehodil skozi več držav, humanitarci ste ga lepo nahranili, da je sit detoniral bombo.

noraguta ::

jype je izjavil:

dr.Akula> Islam TRENUTNO (mogoče bodo čez 200 let mormoni, pa bodo takrat enako ostro kritizirani) kraljuje na vrhu lestvice nasilnih religij in zasledovalce pušča daleč zadaj.

Glede na to da je Breivik kristjan, a lahko sklenemo, da so vsi kristjani morilci, se ne morejo prilagoditi in jih je torej treba izgnati iz sekularne Evrope? Če ne, čemu potreba, da na tak način obravnavamo muslimane? Če bi bil Breivik (ali pa tile norci iz Pariza) ateist, ali bi to pomenilo, da je ateizem nevaren?

Pravzaprav predlagam, glede na to, da so vsi ti nasilneži moški, da začnemo s sistematičnim izganjanjem moških iz Evrope, ker gre za zelo očiten skupni imenovalec.

Islam je religija miru, islamski skrajneži pa idioti, ravno tako kot je krščanstvo religija miru, kristjani, ki ne ubogajo navodil papeža o sprejemanju beguncev z odprtimi rokami, pa idioti. iKst je takoj na začetku povedal, kdo je kriv za (vsak) napad: Tisti, ki je napadel.

Pa še on-topic: Islam (in nobena druga religija) ni nekompatibilen s sekularno ureditvijo in če bi spremljali prave medije bi lahko ugotovili tudi to, kako muslimani gledajo na masaker v Parizu: Prižigajo sveče in žalujejo.

Povsem nepovezano. Niti se ni drl "jezus maščevalec". Niti ni bil podprt s strani organizacije.

Ampak bebav kot si ti oprostimo
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

iKst ::

A res?


Res. Očitno ne govoriva istega jezika? Napisal sem, da ni nič narobe, če uporabijo zakonite in predpisane poti za doseganje svojih interesov, kot vsi ostali.

Glede na to da je Breivik kristjan, a lahko sklenemo, da so vsi kristjani morilci, se ne morejo prilagoditi in jih je torej treba izgnati iz sekularne Evrope? Če ne, čemu potreba, da na tak način obravnavamo muslimane? Če bi bil Breivik (ali pa tile norci iz Pariza) ateist, ali bi to pomenilo, da je ateizem nevaren?


Ne, baje je pomembna frekvenca.

NLight2, zanima me člen v "šeriatskem zakoniku". Pa tega, da kar komplet šeriatsko pravo ni v skladu s slo. zakonodajo tudi še nismo obdelali.

Kako npr. slovenskim zakonom nasprotujejo njihova pravila o jemanju kreditov ali pomoči bratom muslimanom, ki nimajo za hrano?

noraguta je izjavil:

jype je izjavil:

dr.Akula> Islam TRENUTNO (mogoče bodo čez 200 let mormoni, pa bodo takrat enako ostro kritizirani) kraljuje na vrhu lestvice nasilnih religij in zasledovalce pušča daleč zadaj.

Glede na to da je Breivik kristjan, a lahko sklenemo, da so vsi kristjani morilci, se ne morejo prilagoditi in jih je torej treba izgnati iz sekularne Evrope? Če ne, čemu potreba, da na tak način obravnavamo muslimane? Če bi bil Breivik (ali pa tile norci iz Pariza) ateist, ali bi to pomenilo, da je ateizem nevaren?

Pravzaprav predlagam, glede na to, da so vsi ti nasilneži moški, da začnemo s sistematičnim izganjanjem moških iz Evrope, ker gre za zelo očiten skupni imenovalec.

Islam je religija miru, islamski skrajneži pa idioti, ravno tako kot je krščanstvo religija miru, kristjani, ki ne ubogajo navodil papeža o sprejemanju beguncev z odprtimi rokami, pa idioti. iKst je takoj na začetku povedal, kdo je kriv za (vsak) napad: Tisti, ki je napadel.

Pa še on-topic: Islam (in nobena druga religija) ni nekompatibilen s sekularno ureditvijo in če bi spremljali prave medije bi lahko ugotovili tudi to, kako muslimani gledajo na masaker v Parizu: Prižigajo sveče in žalujejo.

Povsem nepovezano. Niti se ni drl "jezus maščevalec". Niti ni bil podprt s strani organizacije.

Ampak bebav kot si ti oprostimo


Guilt by association pa to? Tko, kot je bil Marilyn Manson kriv za Columbine, a ne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: iKst ()

Matako ::

AndrejO je izjavil:

V zgodovini je islam že imel izkušnjo s sekularno državo in resnično znanstveno renesanso, danes pa od tega več ni kaj veliko za videti.

Zakaj ne?



Islamska renesansa je približno toliko islamska, kot je moderna savdijska arhitektura savdijska - v glavnem izposojena.

Tisto čemur mi pravimo "tipična islamska kultura" ali še bolj napačno "arabska" je večinoma

1) Perzijska
2) Bizantinska
3) Pred-islamska (A)sirijska in iz okoliških krajev.

Ne štejem futra, oblek in ostale folklore... to ima vsak.

Vzorec je ta: vedno, ko so muslimani podjarmili kakšno področje si imel nekaj časa "zlato dobo" dokler je intelektualni kapital podjarmlene kulture še trajal. Včasih je bilo to generacije, včasih stoletja, perzijski civilizacijski kapital pa je bil celo tako močan, da si upam postaviti drzno hipotezo, da zna celo preživeti Islam, pa naj se sliši še tako ZF. Večino stereotipne muslimanske ikonografije je v resnici perzijska. No, potem ko so druge kulture že obogatile arabski plemenski substrat je lahko le-ta bogatil tudi Evropo, samo zelo malo časa, ker je bila evropska civilizacija ne samo najhitrejše razvijajoča se na planetu, ampak na nek način najbolj generična (to je skriti psihološki trik, zakaj se recimo večina ljudi na planetu povsem prostovoljno oblači "zahodno").

Kakorkoli, zlata islamska doba je trajala dokler si imel v podjarmljenih deželah dovolj "dimijev" (prebivalci drugih ver, predvsem kristijani in Židi, ki plačujejo neke vrste mafijski reket imenovan "zakat") in pragmatičnih konvertitov, ki so furali vso tisto "islamsko" znanost in kulturo.

Enkrat, ko je dežela resnično ponotranjila Islam, se je razvoj ustavil. Pojdite v katerokoli muslimansko deželo (enkrat, ko bo malo manj štale) in opazujte najvišje zgodovinske in arhitekturne dosežke: so kot kazalci, ki kažejo čas, ko je uri zmanjkalo energije in je obstala. Ta ustavljen razvoj (arrested development), kot so včasih rekli psihologi je v bistvu vsesplošna značilnost islamskega sveta že stoletja. Dvomim, da se bo v 21, pa kar obrnil. Ni niti nekega posebnega razloga, ker folk tam tega ne zahteva.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

Axbcd ::

iKst je izjavil:


NLight2, zanima me člen v "šeriatskem zakoniku". Pa tega, da kar komplet šeriatsko pravo ni v skladu s slo. zakonodajo tudi še nismo obdelali.

Kako npr. slovenskim zakonom nasprotujejo njihova pravila o jemanju kreditov ali pomoči bratom muslimanom, ki nimajo za hrano?



Poišči si sam. Sicer pa na YT mrgoli posnetkov, kjer si verski voditelji prizadevajo, da bi namesto naših zapornih kazni za krajo kar roke odrezali, kamenjali.

Nisem se poglabljal v finančno plat tega muslimanskega zakonika. Dokler plačajo davke in je vse po zakonu, ni problema. Brezplačna nakazila oz. darila se obdavčijo.

AndrejO ::

dr.Akula je izjavil:

Pa nobeden ne trdi da krščanska vera ni imela nasilnih izpadov, samo v današnjem času pač ni primerljiva z islamom. Islam TRENUTNO (mogoče bodo čez 200 let mormoni, pa bodo takrat enako ostro kritizirani) kraljuje na vrhu lestvice nasilnih religij in zasledovalce pušča daleč zadaj.


Nekaj malega o nenasilni religiji:
Katoliški duhovnik, osebno odgovoren za smrt 2000 ljudi, obsojen na zaporno kazen l. 2006: Athanase Seromba @ Wikipedia
Katoliški duhovnik, obsojen zaradi ukaza za pobijanje, med sojenjem spoznan tudi kriv posilstva: Emmanuel Rukundo @ Wikipedia
Adventističen duhovnik, obsojen zaradi osebno pomoči pri poboju stotin beguncev: Elizaphan Ntakirutimana @ Wikipedia

Dogodki izpred 20, ne 200 let. Tolike glede usmiljenosti modernega krščanstva. Kaže se, da kadar se pojavijo vojaške diktature, je kakšna certkev vedno v bližini za kakšen odpustek v zameno za privilegiran družbeni položaj. Edina sreča Evrope je, da od generalissima Franca naprej še ni imela takšnih diktatur (in s slednjim je sodelovala dolgo, plodno in brutalno).

iKst ::

Poišči si sam. Sicer pa na YT mrgoli posnetkov, kjer si verski voditelji prizadevajo, da bi namesto naših zapornih kazni za krajo kar roke odrezali, kamenjali.


Nisem našel.

Nisem se poglabljal v finančno plat tega muslimanskega zakonika. Dokler plačajo davke in je vse po zakonu, ni problema. Brezplačna nakazila oz. darila se obdavčijo.


Več kot očitno je, da se nisi poglabljal ampak lapaš nekaj v 3 dni.

VelkBla ::

dr.Akula je izjavil:

iKst je izjavil:

Ne laži. Nikjer nisem opravičeval verskih sodišč.

A res?

iKst je izjavil:



V UK že imajo provizorične sharia točke, čakajo samo še da dosežejo volilno večino!
Islamic Sharia Council @ Wikipedia

Nimajo še polne pravne podlage, vendar težijo k temu!


Good for them. Point svobodne družbe je, da lahko vsi sodelujemo pri oblikovanju predpisov. Če dobijo dovolj podpore, zakaj pa ne. So pa ovire za take spremembe precej visoke.



VelkBla je izjavil:

In ne, ni bilo ubitih samo 8 doktorjev v 30 letih. Mene ne bo nobeden preprical, da krscanska vera ni nenasilna in s tem ne iztirjam nobene debate oz. problematike, ki se trenutno dogaja.

Anti-abortion violence @ Wikipedia Osem (8), in od tega niti niso vsi doktorji. Tudi če na wiki strani niso vsi podatki o napadih, je številka v najslabšem primeru še vedno samo dvomestna. Ampak dajmo vseeno delat primerjave, zakaj pa ne. Eno jabolko je skoraj enako težko kot tisoč jabolk.
Pa nobeden ne trdi da krščanska vera ni imela nasilnih izpadov, samo v današnjem času pač ni primerljiva z islamom. Islam TRENUTNO (mogoče bodo čez 200 let mormoni, pa bodo takrat enako ostro kritizirani) kraljuje na vrhu lestvice nasilnih religij in zasledovalce pušča daleč zadaj.



In temu se reče iztirjenje debate. S tem postom, s katerim se moram braniti, tudi sam temo peljem v offtopic in posledično v možen zaklep. In vse samo zato, ker se nekaterim zdi v redu lagati o lastnih izjava in dejstvih.


Zame je pa iztirjanje debate s tem, da ne nekdo trdi, da je krscanska vera nenasilna in vsa na istem. In potem tudi enako lahko recem laganja o izjavah in dejstvih. Cisto nic drugace, samo izhodicna tocka je drugace postavljena, ce ze primerjamo jabolke in hruske ter 1 jabolko naprem tisocim.

In hvala AndrejuO za svoj prispevek.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: VelkBla ()

jype ::

Matako> Islamska renesansa je približno toliko islamska, kot je moderna savdijska arhitektura savdijska - v glavnem izposojena.

Nič hudega.

Tudi krščanska renesansa ni prav nič krščanska, pa ji vseeno rečemo, da je.

Vanich ::

noraguta je izjavil:

jype je izjavil:

dr.Akula> Islam TRENUTNO (mogoče bodo čez 200 let mormoni, pa bodo takrat enako ostro kritizirani) kraljuje na vrhu lestvice nasilnih religij in zasledovalce pušča daleč zadaj.

Glede na to da je Breivik kristjan, a lahko sklenemo, da so vsi kristjani morilci, se ne morejo prilagoditi in jih je torej treba izgnati iz sekularne Evrope? Če ne, čemu potreba, da na tak način obravnavamo muslimane? Če bi bil Breivik (ali pa tile norci iz Pariza) ateist, ali bi to pomenilo, da je ateizem nevaren?

Pravzaprav predlagam, glede na to, da so vsi ti nasilneži moški, da začnemo s sistematičnim izganjanjem moških iz Evrope, ker gre za zelo očiten skupni imenovalec.

Islam je religija miru, islamski skrajneži pa idioti, ravno tako kot je krščanstvo religija miru, kristjani, ki ne ubogajo navodil papeža o sprejemanju beguncev z odprtimi rokami, pa idioti. iKst je takoj na začetku povedal, kdo je kriv za (vsak) napad: Tisti, ki je napadel.

Pa še on-topic: Islam (in nobena druga religija) ni nekompatibilen s sekularno ureditvijo in če bi spremljali prave medije bi lahko ugotovili tudi to, kako muslimani gledajo na masaker v Parizu: Prižigajo sveče in žalujejo.

Povsem nepovezano. Niti se ni drl "jezus maščevalec". Niti ni bil podprt s strani organizacije.

Ampak bebav kot si ti oprostimo


Breivik je dal svojemu orožju poganska imena: Gungnir in pa Mjolnir in ne "Jezus" in "Sv.Peter". Poleg tega je bil tudi prostozidar. Primerjava je total fail.

jype je izjavil:

dr.Akula> Islam TRENUTNO (mogoče bodo čez 200 let mormoni, pa bodo takrat enako ostro kritizirani) kraljuje na vrhu lestvice nasilnih religij in zasledovalce pušča daleč zadaj.

Glede na to da je Breivik kristjan, a lahko sklenemo, da so vsi kristjani morilci, se ne morejo prilagoditi in jih je torej treba izgnati iz sekularne Evrope? Če ne, čemu potreba, da na tak način obravnavamo muslimane? Če bi bil Breivik (ali pa tile norci iz Pariza) ateist, ali bi to pomenilo, da je ateizem nevaren?

Pravzaprav predlagam, glede na to, da so vsi ti nasilneži moški, da začnemo s sistematičnim izganjanjem moških iz Evrope, ker gre za zelo očiten skupni imenovalec.

Islam je religija miru, islamski skrajneži pa idioti, ravno tako kot je krščanstvo religija miru, kristjani, ki ne ubogajo navodil papeža o sprejemanju beguncev z odprtimi rokami, pa idioti. iKst je takoj na začetku povedal, kdo je kriv za (vsak) napad: Tisti, ki je napadel.

Pa še on-topic: Islam (in nobena druga religija) ni nekompatibilen s sekularno ureditvijo in če bi spremljali prave medije bi lahko ugotovili tudi to, kako muslimani gledajo na masaker v Parizu: Prižigajo sveče in žalujejo.


...muslimani prižigajo sveče!:)) Sedaj si se pa že totalno zgubil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Vanich ()

jype ::

Matako> Vzorec je ta: vedno, ko so muslimani podjarmili kakšno področje si imel nekaj časa "zlato dobo" dokler je intelektualni kapital podjarmlene kulture še trajal.

Ne, to maš narobe.

Pepca*Kardelj> Breivik je dal svojemu orožju poganska imena: Gungnir in pa Mjolnir in ne "Jezus" in "Sv.Peter". Poleg tega je bil tudi prostozidar. Primerjava je total fail.

Nič hudega, bil je kristjan in v svojih pisnih blodnjah je na veliko razlagal o tem, kako je treba braniti krščansko Evropo - podobno kot počnejo vsi ostali nacisti.

Pepca*Kardelj> ...muslimani prižigajo sveče!:)) Sedaj si se pa že totalno zgubil.

Yup. Maš na televiziji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Vanich ::

...ma; imam tudi v obližnji gostilni v živo kako muslimani lokajo vodko in pir na hektolitre, ampak to še ne pomeni, da je to v skladu z njihovo vero.

Matako ::

jype je izjavil:

Matako> Islamska renesansa je približno toliko islamska, kot je moderna savdijska arhitektura savdijska - v glavnem izposojena.

Nič hudega.

Tudi krščanska renesansa ni prav nič krščanska, pa ji vseeno rečemo, da je.



"Krščanska renesansa" je rahlo neznan pojem. Jaz poznam samo renesanso (brez pridevnika, razen občasno geografskega)- sploh če govoriš o umetnosti, na kar se največkrat nanaša. Ta pojem ni neposredno vezan na krščanstvo. Saj ne tako kot recimo "reformacija". Si mogoče zamenjal to dvoje? Vem da si dosti pod stresom zaradi selitve, nacistov in vsega tega... se zgodi, saj vem, da si sicer stručko tudi za to. ;)

EDIT: ne štejem raznoraznih BS "renesans vere in duhovnosti" v 20. stoletju, tisto je res kar nekaj. In prepozno.
/\/\.K.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matako ()

AndrejO ::

Vanich je izjavil:

...ma; imam tudi v obližnji gostilni v živo kako muslimani lokajo vodko in pir na hektolitre, ampak to še ne pomeni, da je to v skladu z njihovo vero.

Če so zmožni tega, kako potem ne bi bili zmožni recimo ... kaj pa vem ... spoštovanja zakonov države, kjer živijo?

No, večina jih je.

Ravno tako pa jih je večina nezadovoljnih in ni možno zanikati podatka, da je storilec praviloma moškega spola v svojih dvajsetih, dolgotrajno brezposeln, neposredno preden pa se je radikaliziral, pa je doživel večji pretres v življenju, ki ga je poslal na pot iskanja pripadnosti in večjega smisla v življenju. Pri tem iskanju pripadnosti, pa se je vsaj v svoji glavi (če ne tudi fizično) pridružil skupini z radikalnimi političnimi stališči, ki je imela priročenga krivca (resničnega ali pa namišljenega - nepomembno) za vse njegove tegobe.

Nekaj je izjem, ki od tega odstopajo, večina napadov pa dejansko razkriva takšno povprečje. To velja tako za "krščanske teroriste" (mimogrede, v Franciji je bilo v l. 2014 zabeleženih 26 napadov na mošeje - molotovke, ročne granate in streljanje), kot tudi za "levičarske teroriste" (Rdeče brigade v 70. letih), "desničarske teroriste" (PNFE in VMO konec 70. in začetek 80. let), "palestinske teroriste" in v zadnjem desetletju "islamske teroriste".

Vzorci se ponavljajo. Menjajo se samo izgovori.

Axbcd ::

iKst je izjavil:

Več kot očitno je, da se nisi poglabljal ampak lapaš nekaj v 3 dni.


[As for] the thief, the male and the female, amputate their hands in recompense for what they earned [i.e. committed] as a deterrent [punishment] from Allaah. And Allaah is Exalted in Might and Wise.
««
2 / 63
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Francija in Islam (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
25240083 (36188) zee

Posledice Manchesterskega napada? (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Problemi človeštva
998143381 (129044) BigWhale
»

Samomorilski napadi v Bruslju 22.3.2016 (strani: 1 2 3 426 27 28 29 )

Oddelek: Problemi človeštva
1419194083 (153904) Alencica

Partizan vs. ISUS vs. begunec/migrant (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
547720 (6646) Mavrik
»

Kako se mora islam spremeniti, da ga bo zahod 'sprejel'? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
22935578 (30979) guest #44

Več podobnih tem