» »

Negotova prihodnost ateizma in prihodnost islamske religije v Evropi 21. stoletja

Negotova prihodnost ateizma in prihodnost islamske religije v Evropi 21. stoletja

Temo vidijo: vsi
««
38 / 63
»»

maco-maco ::

Ne, ti mi podtikaš nekaj. Da mam vedno nove težave. Če pogledaš na prejšnjo stran, sem že govoril o ekskluzivni pravici žensk. In o pravicah zadeve. Da se ne citiram, ponovno nalimam link : Oplojeno jajčece je že zarodek človeka. Spraševal sem se, kje je tista meja. Pa ZaphodBB je dal tudi sedaj nek link.
Jaz nimam težav. Ne razumem pa, zakaj so ljudje proti evtanaziji (in za splav) in iz linka- proti poiskusom na celicah, čeprav so nastale izven ženske. Tukaj se gre tudi za prihodnjost, ko mogoče dobimo umetne maternice.
Pa naprimer, kdo odloča o usodi zadeve, pri nadomestni materi. itd
Kaj?

Zgodovina sprememb…

nevone ::

Pa ZaphodBB je dal tudi sedaj nek link.


Ja... ZaphodBB ... ja. Dej raje mau premisli prosim, al pa še enkrat preberi, kako je debata potekala.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

AndrejO ::

arnecan1 je izjavil:


V sebi nosečnica nosi živo bitje. Da to živo bitje v njej raste in se razvija, je vsaj delno tudi njena odgovornost. Razen seveda v primeru posilstva.

Tvoj moralni konstrukt je notranje nekonsistenten.

Če je govora o živem bitju s pravicami, ki jih je nujno zaščititi, potem način spočetja sploh ni pomemben. Posilstvo gor ali pa dol, varuje so to živo bitje. Občutki nosečnice pri tem ne morejo pretehtati vrednosti življenja.

Če pa je posilstvo dovolj dober razlog, da se nosečnost prekine zgolj zaradi negativnega vpliva na nosečnico, potem pa moraš dosleden in sprejeti, da se lahko na željo nosečnice prekine katerokoli nosečnost, ki je za njo osebno nezaželjena.

ZaphodBB ::


Če pa je posilstvo dovolj dober razlog, da se nosečnost prekine zgolj zaradi negativnega vpliva na nosečnico, potem pa moraš dosleden in sprejeti, da se lahko na željo nosečnice prekine katerokoli nosečnost, ki je za njo osebno nezaželjena.

Točno tako.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

jype ::

ZaphodBB> Točno tako.

Ja. Praktično nemogoče je splav oteževati, ne da bi s tem kaznovali ženske, zato ga ne smemo, če želimo, da so ženske enakopravne moškim.

Razen, če ste se tudi moški v veliki večini v imenu enakopravnosti pripravljeni odreči avtonomiji, ko gre o odločanju o lastnem telesu, recimo tako, da dokler obstaja nerojen otrok, ki prihaja iz vaših spermijev, je za vas darovanje ene od ledvic obvezno. To bi bila pravična ureditev.

nevone ::

Točno tako.


Elaborate, please.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

ZaphodBB ::

Elaborate, please.

Saj si videla kaj je napisal. Bodisi dovoliš vse splave vključno z nosečnostmi, ki so posledica posilstev. Bodisi prepoveš tudi splave nosečnosti, ki so posledica posilstev.


Ja. Praktično nemogoče je splav oteževati, ne da bi s tem kaznovali ženske, zato ga ne smemo, če želimo, da so ženske enakopravne moškim.

Razen, če ste se tudi moški v veliki večini v imenu enakopravnosti pripravljeni odreči avtonomiji, ko gre o odločanju o lastnem telesu, recimo tako, da dokler obstaja nerojen otrok, ki prihaja iz vaših spermijev, je za vas darovanje ene od ledvic obvezno. To bi bila pravična ureditev.

Oglasi se mi, ko ne bodo očetje diskriminirani pri skrbništvu. Do tedaj si pa svojo ideologijo nekam vtakni.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

jype ::

ZaphodBB> Oglasi se mi, ko ne bodo očetje diskriminirani pri skrbništvu.

Oglasi se mi, ko ženske ne bodo diskriminirane.

ZaphodBB> Bodisi prepoveš tudi splave nosečnosti, ki so posledica posilstev.

Tako kot na Irskem, recimo, tej značilni islamistični državi.

maco-maco ::

Jutranja tabletka je zdravilo iz hormona, ki v 72 urah po nezaščitenem spolnem odnosu prepreči neželeno nosečnost. Jutranja tabletka je znana tudi kot ''postkoitalna tableta'', ''urgentna kontracepcija'' oziroma ''morning-after pill''.

V pakiranju je ena tableta, ki jo je treba vzeti kakor hitro je mogoče, najbolje v prvih 12 urah po nezaščitenem spolnem odnosu in ne kasneje kot v 72 urah (3 dneh).

Zdravilo je na voljo v lekarnah brez recepta za starejše od 16 let. Dekletom, mlajšim od 16 let, se izda le na podlagi belega recepta.

Če je od nezaščitenega spolnega odnosa preteklo več kot 48 ur, priporočamo, da obiščete svojega zdravnika, ki vam bo izdal recept za NOVO nujno kontracepcijo, ki učinkovito prepreči neželeno nosečnost do 120 ur (5 dni) po nezaščitenem spolnem odnosu.


Za tiste ponesrečene zadeve je poskrbljeno, saj kar nekaj dni po spolnem odnosu še ni prišlo do vgnezditve oplojenega jajčeca. Noben nič ne vpraša. To je tista elegantna rešitev. Potem pa se stvari zakomplicirajo.
Kaj?

nevone ::

Saj si videla kaj je napisal. Bodisi dovoliš vse splave vključno z nosečnostmi, ki so posledica posilstev. Bodisi prepoveš tudi splave nosečnosti, ki so posledica posilstev.


Seveda. In ti si se odločil, da vse prepoveš.

Za tiste ponesrečene zadeve je poskrbljeno, saj kar nekaj dni po spolnem odnosu še ni prišlo do vgnezditve oplojenega jajčeca. Noben nič ne vpraša. To je tista elegantna rešitev. Potem pa se stvari zakomplicirajo.


Definitivno je to elegantnejša rešitev, in za žensko bistveno manj stresna.

o+ nevone

Samo potem spet pridejo moški, ki trdijo, da imajo pravico, da če so dali spermo, da mora ženska donositi in jim izročiti otroka.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: nevone ()

ZaphodBB ::

Seveda. In ti si se odločil, da vse prepoveš.

Kolikokrat ti moram še povedati, da ni moj namen postavljati vrednostne sodbe - niti drugim govoriti kaj naj počnejo. To počnita ti in jype.

Tebe samo boli, da imam drugačno mnenje, da mi je vseeno za tvoje mnenje in da mi ne moreš vsiliti svojega mnenja.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZaphodBB ()

nevone ::

Kolikokrat ti moram še povedati, da ni moj namen postavljati vrednostne sodbe - niti drugim govoriti kaj naj počnejo.


Niti ženske, ki "želijo" narediti splav, imenovati morilke.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

AndrejO ::

ZaphodBB je izjavil:

Elaborate, please.

Saj si videla kaj je napisal. Bodisi dovoliš vse splave vključno z nosečnostmi, ki so posledica posilstev. Bodisi prepoveš tudi splave nosečnosti, ki so posledica posilstev.

Tretja možnost je, da pristaneš na to, da stvari relativiziraš in potem pristaneš v notranje nekonsistentem moralnem okvirju. Ampak, če pristaneš na nekonsistenten in relativiziran moralni okvir, potem boš zgolj to zelo težko uporabil kot argument zakaj naj bi bila tvoja morala boljša od katere druge.

Recimo tako: kakšna točno je tvoja racionalizacija tega, da se splave prepove in katere izjeme bi priznaval, če sploh katere?

ZaphodBB je izjavil:


Tebe samo boli, da imam drugačno mnenje, da mi je vseeno za tvoje mnenje in da mi ne moreš vsiliti svojega mnenja.

Problem tvojega menja je samo in zgolj to, da ga lahko apliciraš zgolj in samo na drugih osebah. Moja izkušnja je, da je v življenju bolje imeti mnenja, ki jih lahko apliciraš nase, drugim pa prepustiš, da sebi predpisujejo, kar sebi hočejo.

Če se ti zdi nerelevantno tuje mnenje, sam pa svojega vidiš kot pravilnega ... kaj bi bil pripravljen storiti, da bi tvoja obveljala, če bi imel moč, da svoje mnenje vsiliš drugim? Bi se tega vzdržal ali pa bi to svojo moč morda izkoristil?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AndrejO ()

vostok_1 ::

jype je izjavil:

arnecan1> Ja, seveda, če živiš v 14. stoletju, tako kot velik del islamskega sveta, potem ti verjamem, da dojemaš katoliško cerkev za najbolj nevarno sekularizmu in ateizmu ter demokraciji na splošno ta hip.;((
arnecan1> Na tvojo žalost se ca. 80- 90% ljudi v Evropi, ki živijo v 21. stoletju, s teboj ne strinja.

Noben musliman trenutno ne predlaga, da bi morali v Sloveniji prepovedat splav ali ukinit svobodo veroizpovedi in državo spremeniti v islamsko.

Hkrati vse to predlagajo katolibani, ki so ob zadnji kretenski potezi Ustavnega sodišča RS na volišča spravili 400.000 idiotov, ki so se odločili, da v Sloveniji za enakopravnost ni prostora.

Ti pa svariš pred muslimani.


OMG jype, ta pa je retardirana.

Seveda ne...ker bi dobili po glavi, saj so v veliki manjšini. V bruslju pa se že pizdijo, da morajo si delit bazene z drugimi nemuslimani, še posebej tistih z X kromosomom.

nevone je izjavil:

Saj si videla kaj je napisal. Bodisi dovoliš vse splave vključno z nosečnostmi, ki so posledica posilstev. Bodisi prepoveš tudi splave nosečnosti, ki so posledica posilstev.


Seveda. In ti si se odločil, da vse prepoveš.

Za tiste ponesrečene zadeve je poskrbljeno, saj kar nekaj dni po spolnem odnosu še ni prišlo do vgnezditve oplojenega jajčeca. Noben nič ne vpraša. To je tista elegantna rešitev. Potem pa se stvari zakomplicirajo.


Definitivno je to elegantnejša rešitev, in za žensko bistveno manj stresna.

o+ nevone

Samo potem spet pridejo moški, ki trdijo, da imajo pravico, da če so dali spermo, da mora ženska donositi in jim izročiti otroka.

o+ nevone


Wait, kaj to pomen, da moški nima nobene agency ko se gre za oplojeno jajčece?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

nevone ::

Wait, kaj to pomen, da moški nima nobene agency ko se gre za oplojeno jajčece?


Saj ima, če se s partnerko tako dogovorita.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

jype ::

vostok_1> Wait, kaj to pomen, da moški nima nobene agency ko se gre za oplojeno jajčece?

Seveda ne, saj ni njegovo jajčece. Če si svojega zrihta, pa lahko z njim počne, kar želi.

vostok_1> OMG jype, ta pa je retardirana.

Ne, ni. Ti v resnici praviš, da ker budisti koljejo muslimane po severnem Mjanmaru, je treba torej v Sloveniji začet opozarjat na to, kako je budizem nevaren. To je retardirano.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

vostok_1 ::

jype je izjavil:

vostok_1> Wait, kaj to pomen, da moški nima nobene agency ko se gre za oplojeno jajčece?

Seveda ne, saj ni njegovo jajčece. Če si svojega zrihta, pa lahko z njim počne, kar želi.

vostok_1> OMG jype, ta pa je retardirana.

Ne, ni. Ti v resnici praviš, da ker budisti koljejo muslimane po severnem Mjanmaru, je treba torej v Sloveniji začet opozarjat na to, kako je budizem nevaren. To je retardirano.


Torej ženska pozabi tabletko, kljub zagotovilom, je to odgovornost moškega?

Sicer sodnik ne more odrediti splava, lahko pa ukini preživnino in s tem odgovornost moškega...če ženska gre forward with it.
Decent compromise?


Sicer pa to bo prihodnost tistega, ki bo prvi dal na trg, solidne sexdroidinje




Glede budistov...well, you know...we should keep an eye on them ;)
Drgač pa (muslimani) definitivno pridigajo proti gejem, sam ti tega ne slišiš (še).

Za muslimane v evropi je trend precej poznan. Ko se pride nad določeno število, se začne pridigat segregacija, nestrpnost, nasilje in pogosto se razširi zelo neokusni kriminal.
To sicer ne pomeni da so vsi takšni, pomeni pa da je to trend za še vsako muslimansko sosesko v EU. Coincidence? you decide.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

dice7 ::

Pred pol leta so v cerkvah pridigali proti gejem

vostok_1 ::

dice7 je izjavil:

Pred pol leta so v cerkvah pridigali proti gejem


Še zdaj to počnejo.

Religious dogma is dogshit, we know.

nevone ::

Za muslimane v evropi je trend precej poznan. Ko se pride nad določeno število, se začne pridigat segregacija, nestrpnost, nasilje in pogosto se razširi zelo neokusni kriminal.


Pravijo, da za katoličane enako. Čeprav oni še zarodka ne bi uničili pod nobenim pogojem.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

AndrejO ::

vostok_1 je izjavil:


Za muslimane v evropi je trend precej poznan. Ko se pride nad določeno število, se začne pridigat segregacija, nestrpnost, nasilje in pogosto se razširi zelo neokusni kriminal.
To sicer ne pomeni da so vsi takšni, pomeni pa da je to trend za še vsako muslimansko sosesko v EU. Coincidence? you decide.

V Tirani nisem videl nič od tega. Ljudje so še celo tako sproščeno, da so letališče v prestolnici poimenovali po mati Tereziji (Nënë Tereza), ki jo je RKC vmes razglasila za svetnico (blažena Mati Terezija).

Je pa res, da odkar je Srbiji propadel poskus genocida pri utrjevanju izhoda na morje l. 1913 jih ni nihče več sistematično diskriminiral.

Coincidence?

vostok_1 ::

nevone je izjavil:

Za muslimane v evropi je trend precej poznan. Ko se pride nad določeno število, se začne pridigat segregacija, nestrpnost, nasilje in pogosto se razširi zelo neokusni kriminal.


Pravijo, da za katoličane enako. Čeprav oni še zarodka ne bi uničili pod nobenim pogojem.

o+ nevone


Zagotovo. Je pa katoliških primerov v modernem času toliko manj za referenco.

AndrejO je izjavil:

vostok_1 je izjavil:


Za muslimane v evropi je trend precej poznan. Ko se pride nad določeno število, se začne pridigat segregacija, nestrpnost, nasilje in pogosto se razširi zelo neokusni kriminal.
To sicer ne pomeni da so vsi takšni, pomeni pa da je to trend za še vsako muslimansko sosesko v EU. Coincidence? you decide.

V Tirani nisem videl nič od tega. Ljudje so še celo tako sproščeno, da so letališče v prestolnici poimenovali po mati Tereziji (Nënë Tereza), ki jo je RKC vmes razglasila za svetnico (blažena Mati Terezija).

Je pa res, da odkar je Srbiji propadel poskus genocida pri utrjevanju izhoda na morje l. 1913 jih ni nihče več sistematično diskriminiral.

Coincidence?


Call me when they name it Elton John.


Če pa že primerjamo retarde med seboj, poglej bivše katolibanske dežele vs bivše islamske dežele (ki jih pravzaprav niti ni).

Martin Krpan ::

maco-maco je izjavil:

jaz sem nekaj podobnega zapisal nekje zgoraj, ampak na normalen način. Kar pa je napisal AnS, pa ni samo nerodno.
A na žalost se nekaterim tudi to zgodi (po nesreč, nepremišljeno,..). Da bi za družbo ženska nosila in rodila otroka je, no, sploh ne vem kaj naj rečem. Mene pa recimo moti, da se na plod gleda, kot da je to ženska, ki ga nosi. In da ni sestavljen tudi iz očetovih delov.


Čak , čak , babe se po nesreči fu....jo z idijoti ?
Vse sorte !;(
A se gospodične res tako malo cenijo ? Loreal pa to !:P
Idijotom naj dajo dvojko in si najdejo poštenega in delovnega dedca .
Sam kaj ko

, ko pa jih ta baraba napumpa in jim še razbije gobec pa v jok in na drevo.;(

Malo pameti v glavico , ne pa se samo gonit kot mačke februarja !>:D

jype je izjavil:

arnecan1> Kdor ne vzame tabletke, pač vedno tvega

Všeč mi je, kako je preprosto žensko prisilit v "zdravljenje" s škodljivo hormonsko terapijo.


1€ tesno med koleni nima nobenih stranskih učinkov !:))

Aja , če začne srbeti , je potrebno potrpeti , če pa začne žgati pa je potrebno dati !:D

Zgodovina sprememb…

maco-maco ::

Ja, zato se pa mora možnost evtanazije vpisati v ustavo.
Kaj?

AndrejO ::

vostok_1 je izjavil:

Call me when they name it Elton John.

Pokličem takoj, ko bo Vatikan razglasil kakšno istospolno usmerjeno osebo za blaženo.

vostok_1 ::

AndrejO je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Call me when they name it Elton John.

Pokličem takoj, ko bo Vatikan razglasil kakšno istospolno usmerjeno osebo za blaženo.


Who...majhno državno mestece s peščico smešno oblečenih norcev?

Cervantes ::

AndrejO je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Call me when they name it Elton John.

Pokličem takoj, ko bo Vatikan razglasil kakšno istospolno usmerjeno osebo za blaženo.

Saj je to že naredil... samo ni vedel...
Ali pa celo je.

jype ::

vostok_1> Drgač pa (muslimani) definitivno pridigajo proti gejem, sam ti tega ne slišiš (še).

Muslimani pridigajo tudi v prid gejem, samo tega ti ne slišiš.

AnS> 1€ tesno med koleni nima nobenih stranskih učinkov !:))

Vsaka peta Slovenka je v življenju vsaj enkrat pretepena, vsaka sedma je v življenju vsaj enkrat posiljena.

Katolibanizem ni brez stranskih učinkov.

vostok_1> Če pa že primerjamo retarde med seboj, poglej bivše katolibanske dežele vs bivše islamske dežele (ki jih pravzaprav niti ni).

Gledam, pa ne vidim bistvenih razlik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

AC_DC ::

Shegevara ::

AC_DC je izjavil:

Muslimani pridigajo tudi v prid gejem, samo tega ti ne slišiš.

Vidimo.
http://heavy.com/news/2015/08/new-isis-...

http://worldnewsdailyreport.com/saudi-a...

http://www.dailymail.co.uk/news/article...


Trenutno imamo domačini dobro politično moč, da raznim skrajnežem in verskim fanatikom dobro onemogočamo takšne poskuse.

Ampak nam se stara prebivalstvo, ki ga predvsem na kritičnih okrožjih zamenjujemo s skrajneži in priseljenci navajenimi (tiho podpirajočimi) homoseksualcem-sovražne kulture.

In tu sploh ne gre za islam, kot verovanje. Vemo, da se ne-getoizirani in malo-številčni muslimani lahko ingerirajo v okolje na tak način, da spoštujejo vsa pravila okolja in temu svoja načela tudi prilagodijo. Tu bi jaz postavil močno mejo med navadnim islamom in tem, kar nas skrbi in to je politični oz. tudi kulturni islam kot izraz druge kulture in drugačnih pogledov na svet, ki utirajo pot na evropsko zemljo.
Iz desetletja v desetletje bo ta naša liberalna, sekularna in progresivna politika izgubljala moč proti drugačnim kulturam z drugačnim pogledom na svet. Ne na celi črti, za začetek pa sigurno le v določenih krajih, getih,... oz. (karkoli že bo iz tega nastalo).

jype ::

Shegevara> Iz desetletja v desetletje bo ta naša liberalna, sekularna in progresivna politika izgubljala moč proti drugačnim kulturam z drugačnim pogledom na svet.

Zanimiva zabloda.

Kako neki je liberalna, sekularna in progresivna politika prišla do tam, kjer je postala najmočnejša na svetu?

Easy:

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

maco-maco ::

Bolj se je za bati, da bodo prišleki povzročili, da bo ta naša politika zgubljala moč zaradi vzpona naše nove/stare politike in s tem povzročila da bodo prihajajoče drugačne kulture postale še bolj drugačne. In to je potem začaran krog.
Glede na to, da so to relativno mladi ljudje, pa ostaja vsaj nekaj upanja, da pa mogoče sploh niso nazadnjaški oz. so prevzgojljivi. Samo možnost rabijo.
Kaj?

jype ::

maco-maco> Glede na to, da so to relativno mladi ljudje, pa ostaja vsaj nekaj upanja, da pa mogoče sploh niso nazadnjaški oz. so prevzgojljivi. Samo možnost rabijo.

"Naši" mladi ljudje so precej bolj nazadnjaški, kot "njihovi", glede na trende.

Na srečo jih je vedno manj.

maco-maco ::

Pa ne vem če so v resnici nazadnjaški. Mogoče jih zadeve sploh ne zanimajo in so zato lahko vodljivi oz. potegneje s čredo. Najbolj simpl je.
Včeraj je blo na TV Ženska: dokumentarni film o bojih slovenskih žensk za pravice. Pa so vprašali dve mladenki, kdaj so Slovenke dobile splošno volilno pravico. Je ena rekla, pred dvajsetimi leti (pa ne da so meni letnice blizu). Sicer sta potem ugotovili, da je najbrž bilo to nekaj prej, a kaže na to, da se s tem sploh ne ukvarjajo oz. da jim je čisto vseeno. Volitve? Zakaj že? Spremembe? Pravice? To se jih itak ne tiče. Tist ki imajo dosti, se ne pritožujejo, tisti ki imajo premalo, pa si ne upajo oz. sploh ne vedo, za kaj se gre. Pa sploh ni važno, a nam kaj vzamejo, al kaj dajo, boli nas kaj se dogaja.
Sicer se to spreminja, samo na žalost bolj v smislu polarizacije. Vsak v svojo čredo. Tisto peščico na sredini, bodo pa tolkli z obeh strani.
Kaj sem sploh hotel povedat? Nimam pojma, grem rajš.
Kaj?

jype ::

Bogati beli moški smo tisti, ki že imajo vse pravice in torej tisti na najboljšem položaju, da se borimo za pravice vseh ostalih, ki jih še nimajo.

Eni so radi priviligirani in tega ne prenesejo, zato potem kričijo o "islamizaciji", čeprav jih verska represija v resnici sploh ne zanima - če bi jih, bi se zoper njo borili konsistentno.

Shegevara ::

jype>Kako neki je liberalna, sekularna in progresivna politika prišla do tam, kjer je postala najmočnejša na svetu?

So zgodovinski razlogi, zakaj nekje je in da je drugod še daleč od tega. Kakršnikoli že razlogi, se v ozadju vedno skriva ideja reakcionizma, ki se krepi, ko se krepi populacija njenih podpornikov. In to se dogaja zelo pogosto in se bo še nadaljevalo.

jype ::

Shegevara> se v ozadju vedno skriva ideja reakcionizma,

Ja, ljudje so butasti, ampak butasti so vedno manj, zato so liberalne vrednote vedno bolj mainstream.

Volilna pravica za ženske je bila pred 300 leti nekaj nezaslišanega, lansko leto so jo pa uvedli v Savdski Arabiji.

Za homoseksualni spolni odnos so bile še pred 30 leti zagrožene visoke kazni, lansko leto pa je več kot polovica evropskega prebivalstva že podpirala enake pravice za homoseksualne pare, v ZDA in Kanadi jih tudi že imajo.

You're fighting a war you can't win.

Shegevara ::

>Ja, ljudje so butasti, ampak butasti so vedno manj

Seveda, vendar bo ljudi, ki niso "butasti", vedno manj. Starajo se, ker vedo, da je vzdrževanje lastnih otrok "butasto", zato podpirajo priseljevanje ljudi, ki so drugačnega mnenja in pobirajo delovna mesta, kjer je zadostna nižja stopnja izobrazbe.

>Volilna pravica za ženske je bila pred 300 leti nekaj nezaslišanega, lansko leto so jo pa uvedli v Savdski Arabiji.
Potem pa pride revolucija (z nima veze kakšnim vzrokom) in se vzpostavi teokracija irana, vojaška vlada egipta, ki izpodrine demokratično izvoljenega predsednika, libija z Gaddafijem, itd...

>You're fighting a war you can't win.

Točno to, to je vojna, kjer zmage ni mogoče vzdržati, enkrat bodo levi, enkrat desni, izredne razmere bodo pa spodbudile še bolj skrajne oblike takšne delitve. Zmage ni.

jype ::

Shegevara> Seveda, vendar bo ljudi, ki niso "butasti", vedno manj. Starajo se, ker vedo, da je vzdrževanje lastnih otrok "butasto", zato podpirajo priseljevanje ljudi, ki so drugačnega mnenja in pobirajo delovna mesta, kjer je zadostna nižja stopnja izobrazbe.

Tudi to je zgrešena ideja. Idej se ne podeduje.

Shegevara> Potem pa pride revolucija (z nima veze kakšnim vzrokom) in se vzpostavi teokracija irana, vojaška vlada egipta, ki izpodrine demokratično izvoljenega predsednika, libija z Gaddafijem, itd...

Ideje s takimi spremembami ne umrejo. V Iranu so ravno par dni nazaj ljudje jasno povedali, kaj si mislijo o teokraciji.

Shegevara> Točno to, to je vojna, kjer zmage ni mogoče vzdržati, enkrat bodo levi, enkrat desni, izredne razmere bodo pa spodbudile še bolj skrajne oblike takšne delitve. Zmage ni.

Napredek je pa neustavljiv.

Vsake toliko časa se ob debatah o "islamizaciji" spomnim na

Shegevara ::

jype>Tudi to je zgrešena ideja. Idej se ne podeduje.

se jih pa v precejšni meri privzgoji v domačem okolju posameznika. Če ne bi bilo zunanjega pritiska (naprimer celotne države, ali celo tuje države), bi še danes po vsej verjetnosti marsikje živeli v fevdalizmu, suženjstvu in izolacionizmu. In ravno ta zunanji pritisk se bolj kot ne giblje "kamor veter piha" zgodovinsko gledano in ni rečeno, da bo vedno pihal v "progresivno" smer neba kot to počne zadnja desetletja. Če že, pa tudi vprašanje s kakšno močjo in/ali če sploh še kaj.

jype>Ideje s takimi spremembami ne umrejo. V Iranu so ravno par dni nazaj ljudje jasno povedali, kaj si mislijo o teokraciji.

V Sloveniji smo pa povedali, kaj si mislimo o homoseksualnih posvojitvah, v ZDA recimo; kaj si mislijo o sirskih prebežnikih, v Burnejih, kaj si mislijo o božiču in tako dalje.
V Iranu tudi ni bilo prvič, da bi se odločali bolj progresivno, pa je vmes minilo skoraj pol stoletja, skratka

jype>Napredek je pa neustavljiv.
Če je že neustavljiv, je pa sigurno vseeno poln vzponov in padcev in ravno padci uničujejo mariskaj cenjenega.

jype ::

Shegevara> se jih pa v precejšni meri privzgoji v domačem okolju posameznika.

V resnici se jih naleze od vrstnikov, pri čemer se slabe ideje bistveno slabše kot dobre.

Shegevara> Če ne bi bilo zunanjega pritiska (naprimer celotne države, ali celo tuje države), bi še danes po vsej verjetnosti marsikje živeli v fevdalizmu, suženjstvu in izolacionizmu.

Hecno. Kateri zunanji pritisk je pa to bil?

Shegevara> V Sloveniji smo pa povedali, kaj si mislimo o homoseksualnih posvojitvah

Rezultat je bil boljši kot v preteklosti, a ne dovolj dober za enake pravice.

Shegevara> V Iranu tudi ni bilo prvič, da bi se odločali bolj progresivno, pa je vmes minilo skoraj pol stoletja, skratka

V Iranu je "zunanji pritisk" stvari premaknil 50 let nazaj, ne naprej. V Iranu so bili progresivni, preden so jih interesi ameriškega in angleškega kapitala zasrali. Podobno v Kubi.

Shegevara> Če je že neustavljiv, je pa sigurno vseeno poln vzponov in padcev in ravno padci uničujejo mariskaj cenjenega.

Definitivno. In če nočeš padcev, potem se ne odpoveš ideji samo zato, ker te je strah, oziroma še huje, ne postaneš tak kot so tvoji sovražniki.

jype ::

A to je islamizacija?

SimplyMiha ::

Tudi Caponeja so dobili z davki.

jype ::

Hja, očitno se bom moral vrniti v Ljubljano in zaščititi ljubljanski način življenja.

Shegevara ::

jype>V resnici se jih naleze od vrstnikov,

Tudi med drugim ja. Od vrstnikov, ki jih lahko z marsičem po domače "nafarbajo"

jype>Hecno. Kateri zunanji pritisk je pa to bil?
Glede suženjstva se je to začelo z Vatikanom kar so vzele ostale vlade za iztočnico stoletja kasneje, ki so prisilile veleposestnike in območja, da se odrečejo sužnjelastništvu. To je zunanji pritisk na območja, ki so se temu upirala. Tu ni šlo za to, da so ljudje spoznali, da so kriminalci. Prisiljeni so bili k izgubi pravic in šele veliko kasneje je družba v celoti spoznala napake preteklega početja.
Potem imamo zunanji vpliv francoske revolucije na zamajanje absolutizma v Evropi. Pa vojaški pritisk Ameriške vlade na Japonsko, da se odreče gospodarski izolaciji itd... največje spremembe se niso zgodile kar same po sebi oz. zato, ker naj bi bil napredek sam po sebi neustavljiv. Nekdo mora napredek garantirati, razširjati in braniti, sicer se lahko tudi sesuje.

jype>Rezultat je bil boljši kot v preteklosti...

...Ker imamo dovolj politikov, ki se trudijo ohranjati vsaj status quo. Če pa bo imelo ljudstvo drugačne vrednote (in jaz trdim, da se to lahko zgodi), pa tudi oni ne bodo več izvoljeni, da med drugim tudi ščitijo pravice istospolnih partnerskih zvez.

jype>V Iranu je "zunanji pritisk" stvari premaknil 50 let nazaj, ne naprej. V Iranu so bili progresivni, preden so jih interesi ameriškega in angleškega kapitala zasrali. Podobno v Kubi.

Lepo, da si takšnega mnenja. Potem boš še toliko lažje dojel, da zunanji pritisk lahko negativno poruši sistem sekularizma in demokratične države. Seveda ne ciljam na to, da bi povsod lahko tako intenzivno opustošil prizadevanje progresivnega vladanja zaradi kakršnih koli že namenov, kot recimo v Iranu ali Kubi, pa vseeno lahko stori več škode, kot koristi.

jype>Definitivno. In če nočeš padcev, potem se ne odpoveš ideji samo zato, ker te je strah, oziroma še huje, ne postaneš tak kot so tvoji sovražniki.
Širjenje strahu je neka oznaka mojega pisanja, ki hočeš nočeš mene nič ne briga, če mene vprašaš, bom rekel, da odpiram dialog in analiziram odgovore na moj pogovor, preko katerih ocenim koliko forumaši (slepo) verjamejo v neuničljivost sekularizma in progresivnih vrednot v Evropskem prostoru. Za ostale celine mislim, da nam je jasno iz zgodovine, da civilizacije in ideje nastanejo slej ko prej enkrat propadejo. Kot si dejal; ideje ne propadejo. To velja tudi za slabe in škodljive ideje. Včasih je le potrebno počakati kakšno stoletje ali tisočletje, da ponovno prilezejo na dan. Včasih pa tudi veliko manj časa.

flbroker ::

Kje zivis jype?

Martin Krpan ::

jype je izjavil:

A to je islamizacija?



Harač !:D

flbroker je izjavil:

Kje zivis jype?


V Wonderlandu !:D

Zgodovina sprememb…

jype ::

Shegevara> verjamejo v neuničljivost sekularizma in progresivnih vrednot v Evropskem prostoru.

To ni res. Jaz samo verjamem, da se je treba spopadat s tistimi, ki so grožnja, ne s tistimi, ki se ksenofobom zdijo grožnja.

Shegevara> Kot si dejal; ideje ne propadejo. To velja tudi za slabe in škodljive ideje. Včasih je le potrebno počakati kakšno stoletje ali tisočletje, da ponovno prilezejo na dan. Včasih pa tudi veliko manj časa.

Ja, zato bi bilo pa pametno, da se zoperstavljaš idejam, ki so Evropo pustošile tisočletja (šovinizem, nestrpnost in nasilje), ne pa idejam, ki so jo rešile te bede (univerzalna strpnost, solidarnost in spoštovanje človekovih pravic).

flbroker> Kje zivis jype?

Trenutno? Animskog.

Martin Krpan ::

Animskog ???
Mogoče res prebivaš tam , ampak živiš pa v sanjskem svetu.
Že samo po času prebitem na Slo Tech ti si ta Animskog videl samo skozi okno !:))

jype ::

Saj ne bom več dolgo, no, morda se selim v Zürich, morda pa tudi kam drugam. Kakorkoli, moje izkušnje so statistično nepomembne za debato, zato nima smisla razpravljat o njih.
««
38 / 63
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Francija in Islam (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
25241295 (37400) zee

Posledice Manchesterskega napada? (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Problemi človeštva
998146337 (132000) BigWhale
»

Samomorilski napadi v Bruslju 22.3.2016 (strani: 1 2 3 426 27 28 29 )

Oddelek: Problemi človeštva
1419197455 (157276) Alencica

Partizan vs. ISUS vs. begunec/migrant (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
547847 (6773) Mavrik
»

Kako se mora islam spremeniti, da ga bo zahod 'sprejel'? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
22935937 (31338) guest #44

Več podobnih tem