» »

Star Trek: Discovery

Star Trek: Discovery

Temo vidijo: vsi
««
34 / 35
»»

MrNighthawk ::

BigWhale je izjavil:


930 let v prihodnosti bi sicer ze lahk mel oblacila iz programmable matter ampak to so ze detajli. :))


Sem razmišljal v tej smeri, ampak mislim, da bi morale vsaj ženske imeti antivirusni program v obleki, ker mislim, da bi se hitro našel creepy dude, ki bi ji naložil virus v obleku, da bi jo npr. odstranil.

Sicer pa je dobra ideja.

MrNighthawk ::

karafeka je izjavil:

Haha, vas motijo obleke, pa dajte no.

A si predstavljate, da bi nekdo izpred samo 200 let prišel v naš čas? Pa človek se še na kmetiji ne bi znašel. Prišel bi v čisto en drug svet (avti, letala, semaforji, kreditne kartice, f...ing račualniki, mobilni telefoni).
A oni pa pridejo 900 let v prihodnost, pa ne da samo potamamijo največjega nasprotnika federacije oz. cele galaksije, oni rešijo še skrivnost burna, ki je bil znanstvena fantastika za vse ostale. A vas pa obleke in frizure skrbijo? :)))

A niso zanimivo scifi filmi narejeni. Ko pride en iz prihodnosti je tata mata, polno ene nove tehnologije, ubermenš, ko pa gre en iz našega cajta v prihodnost, jih pa vedno rešuje, nesposobneže :).


Če bi prišel nek stari rimljan iz okol 100 a.d v leto 1200 bi se mogoče spraševal zakaj so nazadovali.
Serija ni perfektna, glede na to, da jih je 120 let nazaj prizadela katastrofa so rabili čas, da so se postavili nazaj. Prioriteta jim je bila preživetje ne pa reševanje ugank, kar je bilo zaradi pomanjkanja dilitija sploh težje. Discovery ima pa ključno prednost, spore drive.

Okapi ::

Kakšne težave s preživetjem? Na kakšen način je takratna civilizacija odvisna od medzveznih potovanj? A so jim replikatorji nehali delati?

karafeka ::

MrNighthawk je izjavil:


Če bi prišel nek stari rimljan iz okol 100 a.d v leto 1200 bi se mogoče spraševal zakaj so nazadovali.


Men se ni zdelo, da so v 32. stoletju nazadovali, vsaj ne v tehnologiji, mogoče po pameti... Tudi warp so še imeli. Mogoče je direktno po Burnu bil kaos, isto kot pa da nam danes vsa nafta eksplodira. Čeprav ne vem, kje drugje vse se še uporablja dilitij v star treku, verjetno samo za warp, nafta pa za vse živo.

Poleg tega so pa v Burnu eksplodirale samo tiste ladje, ki so imele aktivni warp (kolikor sem razumel). Torej so ostale ladje ostale cele in še vedno lahko potovale naokrog po Burnu (če so se upale in imele dovolj dilitija), torej tako katastrofalen Burn spet ni bil. In koliko ladij je imela federacija na pram drugim, potem je res pamet kriva, da so prišli do tistega majhnega mehurčka :)

Zvezdica27 ::

helou.

Meni se zdi tole dozdaj najboljša sezona (spet bom rekel: kako so zajebali Lorco... to je bil fantastičen lik... še zdaj ne morem verjeti. Tudi Empress).

Z zadnjim delom imam par deus ex machina težav, podobno kot wesley jebeni crusher. Kr en tip se zjoka in evo burn... Kr neki. Ampak OK. Vsaj like so razvili v tej drugi polovici sezone (Michael, Book, saru, Tiily, Adira in onadva geja, Mičkn Vance - vemo da ima vsaj hčerko). Mamo težavo - aja book lahko skače. Celas federacija proti eni ladjici - ni panike, saj bo. So bili pa akcijski prizori mnogo bolj normalni, manj akcijski kot doslej, torej očitno so razumeli, kaj je SW in kaj ST.

Škoda je, da imamo spet sovraga samo za 1 sezono, osyraa sploh ni bila slab nasprotnik, soočenje v Vanceom pa je bilo top, najboljši moment sezone zame. To b ilahko bolj razširili, ampak OK. Škoda da so jo ubili, ker četudi nimajo dilitija, kdo bo zdaj sovrag? Nobene diplomacije nismo videli - prav zdaj bi jo lahko, ko bi Emerald chain razpadal... pa še oni zlobec z enoroko je umrl... Res ne vem, kaj razmišljajo... TOS je recimo Khana vlekel skoz, TNG Borge skoz...

Škoda, da bo očitno tudi Saru šel - ni bil slab lik, pa lih razvili so ga. včasih so prav slabosti likov bile njihove prednosti (recimo Data, oni ferengijec z bifejem na DS9).

Torej: smo mnogo bolj ST, a hkrati še vedno mislim, da STD nima neke usmeritve in da pisci nimajo neke skupne vizije. Tudi če ne vedo, kam gredo... te tri sezone razen teh pet likov in federacije ne povezuje nič, nobena zgodba.

Ampak OK. Jaz bom še gledal STD, medtem ko za Picarda nisem prepričam. Ostalo pa sploh ne vem kaj bo.

Furbo ::

Oh ja, zgodba totalen crap, če se malo poglobiš, ampak star trek pač, bolje gledati en nov del, kot spet stare.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

BigWhale ::

Arch enemies tropes and plots so neki najbolj dolgocasnega in najboljs enostavnega. In vse take zgodbe, ki se raztegnejo cez vec kot eno sezono so res raztegovanje in nategovanje. Gledat pet ali sest sezon kako se skoz z enim neki mal prcajo je res brez veze.

Zvezdica27 ::

heh... jaz sem zdaj iz inata zečel gledati Orville.

Vrhunsko, fakin top shit. Meni je pet stopničk nad discovery, sploh zaradi humora, včasih totalno debilnega, ampak človeškega. Tudi zgodbe so mi top in je precej bolj ST kot sam ST!

Ni toliko denarja, CGI šepa, ampak who cares.

zz

MrNighthawk ::

Treba previt do 0:33

Nov teaser za 4. Sezono.

Zgleda, da občinstvo ni blo navdušeno nad sivimi uniformami. :))

Furbo ::

Lahko bi dal piko že pri navdušeno.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Zvezdica27 ::

sam res.

Spet enosezonska totlan drama in akcija (tako se zdi). Not my cup of tea, se bojim. tale re-discovery kaj naj bi ST bil (hoho, kera besedna igra), ne vem, če so ga zadeli. Razumem, kaj želijo, sam implementacija je preveč... ameriška.

zz

BigWhale ::

Ker prejsnji Star Treki pa niso bli ameriska implementacija? :D

MrNighthawk ::

Zvezdica27 je izjavil:

sam res.

Spet enosezonska totlan drama in akcija (tako se zdi). Not my cup of tea, se bojim. tale re-discovery kaj naj bi ST bil (hoho, kera besedna igra), ne vem, če so ga zadeli. Razumem, kaj želijo, sam implementacija je preveč... ameriška.

zz

Ker TNG in ostali so pa bili francosko-kitajska naveza a ne?

Zvezdica27 ::

heh, prejšnji ST se mi res niso zdeli akcijske prigodivščine v smislu ekscesnega bang bang. Sinonim: ameriško. Saj se razumemo.

zz

BigWhale ::

CBS je ravnokar povedal, da cetrta sezona Discovery pride samo na Paramount+ in da ga v Evropi lahko pricakujemo sele drugo leto. :D

https://deadline.com/2021/11/star-trek-...

PARTyZAN ::

Super. Eno leto čakanja in nas doleti čast, da se subscribamo na yet another streaming servis.

BigWhale ::

Ne mores se, ker ga (se) ni. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

PARTyZAN ::

drvo ::

Kaj pa Netflix?
Ne bo več, pri nas, ekskluziva za Flix?

Furbo ::

PARTyZAN je izjavil:

Super. Eno leto čakanja in nas doleti čast, da se subscribamo na yet another streaming servis.

Na RARBG bo prvi dan. Če bo isto govno kot doslej, itak ni vreden prebite pare.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

PARTyZAN ::

Hvala za tvoj nadvse uporaben prispevek k tej temi.

BigWhale ::

drvo je izjavil:

Kaj pa Netflix?
Ne bo več, pri nas, ekskluziva za Flix?


Nope. Deal z Netflixom je off, ker se vse seli na Paramount+ a bo na voljo v Sloveniji, pa noben v bistvu ne ve. Jaz sem skor preprican, da ga ne bo se takoj. :>

Gregor P ::

Ne vem, kako si oni predstavljajo, da bomo uporabniki imeli ene 5 naročnin za naše "priljubljene" serije?!? Jih rajši neham gledati kot sem nehal gledati TV.:|
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Lonsarg ::

Ali se zmenijo, da ne rabimo goro naročnin ali pa se piratizira. Imajo na izbiro. Spotify je recimo ubil piratiziranje muske.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Furbo ::

Preveč drobijo, jaz imam netflix in na mojem acc visi še vsa žlahta, to je vredno tistih 12€, še kak servis pa ne mislim sponzorirati.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Cr00k ::

Jaz sem si včeraj pogledal prvi del nove sezone... čist super za turoben novembrski večer :) Danes pa foundation.

a_borlak ::

Ni primerjave med Temelji in Raziskovalcem, prvi so bistveno bolje narejeni, z boljšimi dialogi, slednji so postali le še dobri efekti. Celo Spodnji Nivoji jih prekašajo po mojem mnenju.

Phantomeye ::

Lonsarg je izjavil:

Ali se zmenijo, da ne rabimo goro naročnin ali pa se piratizira. Imajo na izbiro. Spotify je recimo ubil piratiziranje muske.


A poslusanje glasbe na youtubu šteje kot piratiziranje (če objavi nek X človek, ne založnik). To je zame edina oblika piratiziranja glasbe.

Furbo je izjavil:

Preveč drobijo, jaz imam netflix in na mojem acc visi še vsa žlahta, to je vredno tistih 12€, še kak servis pa ne mislim sponzorirati.


Idealen scenarij je skupina kolegov, kjer ima vsak naročnino za drug servis, potem pa si deliš račun. npr. Ampak dajat 100€ na mesec, zato, da pogledaš par serij, je pa overkill.

Glede na to, da naj bi netflix bil v osnovi killer klasičnih programov, kjer ti ponudnik da 100 programov, od tega jih je mogoče 5 takšnih k so vredni denarja, ker jih dejansko gledaš. Po možnosti ponudnik razbije teh 5 programov na 6 paketov. In pol kar naenkrat plačuješ 5000 programov, zato, da lahko gledaš tistih 5.

Zgodovina sprememb…

Zvezdica27 ::

evo, sem začel gledati... spet se mi zdi isto sranje - v prvem delu se zgodi tritisoč stvari, namesto v 5 epizod je treba zadevo stlačiti v 40 minut, takoj akcija, drama, uniči se planet, gor dol... uradni ST je očitno akcijščina po novem.

zz

BigWhale ::

Al pa ce bi nehal z body shamingom. A ste pet let stari?

Tody ::

Meni je všeč, da ma se neko vsebino, ne sam streljanje. Ker potem vedno iščejo samo novega sovražnika.

judoka ::

Eh, kot da je v ST poanta v streljanju. V preteklih ST si mel vse od politike, kulture, do zgodovine. Namisljene seveda.

Zvezdica27 ::

žal bi vsaj jaz raje imel klasični ST (Orville) kot pa tole. Za to imam Star Wars.

Kako pa jim gre gledanost pri tej sezoni?

zz

Gregor P ::

Sem gledal prvi del te sezone in mi je res težko gledati dalje; morda za praznike. Vsi ti pretirani čustveni izpadi so res preveč. Preživeli so že vse živo, sedaj je kapitanka ladje, obnaša pa se še vedno kot najbolj naiven 5-letni otrok na svetu - ali povedano drugače, to je slabo igranje ali pa slab scenarij oz. režiser, ki to zahteva od igralke.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

Okapi ::

Res je malo težko gledati, ko Michael nagne glavo in začne nekaj afektirano šepetati.;)

Drugače je pa vse skupaj čisto v slogu originalnega startreka - tam so tudi ves čas razreševali neke moralne dileme, se šli orto-multi-kulti in podobno.

Okapi ::

Samo sedaj si ljudje težko predstavljajo, kako revolucionaren je bil lik Nyote Uhuru pred 50+ leti.

a_borlak ::

Naslednji deli se občutno izboljšajo, je pa prvi del res volj streljačina kot ST.

mihagr ::

Okapi,
ja in še to, danes bi ravno tako čudno gledali ljudje zakaj so pred 50+ leti ljudje čudno gledali prvi poljub med belcem in črnko v televizijski nadaljevanki.

donvitoc ::

mihagr je izjavil:

Okapi,
ja in še to, danes bi ravno tako čudno gledali ljudje zakaj so pred 50+ leti ljudje čudno gledali prvi poljub med belcem in črnko v televizijski nadaljevanki.


Čez 50 let bo pa kdo napisal kako da eni čudno gledajo ko 80 letnik poljublja na platnu 10 let starega fanta v minikrilu. Aja, to že danes ni več tabu.

AmokRun ::

Okapi je izjavil:

Samo sedaj si ljudje težko predstavljajo, kako revolucionaren je bil lik Nyote Uhuru pred 50+ leti.

S tem, da woke sranje danes ni nič revolucionarnega, saj to počnejo vse serije.

Furbo ::

Ja in ko jim je po 30 letih prebujanja folka zmanjkalo problemov, si zdaj dobesedno izmišljujejo nove. Zdaj gremo že kontra znanosti, karkoli se kdo izmisli, medtem ko je na drogah, se takoj podpre.

V tej sezoni jim je očitno zmanjkalo idej, anomalija v velikosti celih sistemov, ki šiba okoli s svetlobno hitrostjo in podobno.. krneki.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Furbo ()

BigWhale ::

Furbo je izjavil:


V tej sezoni jim je očitno zmanjkalo idej, anomalija v velikosti celih sistemov, ki šiba okoli s svetlobno hitrostjo in podobno.. krneki.


Ja, ker trinoga rasa, ki je prisla iz druge dimenzije iz tekocinskega vesolja, je ful bolj znanstvena :D Al pa vsemogocna bitja, ki lahko s tleskom prstov naredijo karkoli si zazelijo. Premaknejo vesoljsko ladjo v trenutku na drugo stran vesolja in ustavijo cas.

Iskat znanost v Star Treku je trapast, no. :)

donvitoc ::

BigWhale je izjavil:


Iskat znanost v Star Treku je trapast, no. :)



Jaz ne vem zakaj jim v prihodnosti ni jasno da ne smejo shranjevat petard po celi ladji za čisto vsakim panelom da potem konstantno letijo iskre po celem prostoru?

Glede na to da uporabljajo za prenos svetlobo in ne elektrike si ne znam razložiti kaj drugega bi bilo odgovorno za to gorenje?

Furbo ::

BigWhale je izjavil:

Iskat znanost v Star Treku je trapast, no. :)

Govorim o idejah, ne znanosti, kako si zdaj prišel na to?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Okapi ::

donvitoc je izjavil:

BigWhale je izjavil:


Iskat znanost v Star Treku je trapast, no. :)



Jaz ne vem zakaj jim v prihodnosti ni jasno da ne smejo shranjevat petard po celi ladji za čisto vsakim panelom da potem konstantno letijo iskre po celem prostoru?

Glede na to da uporabljajo za prenos svetlobo in ne elektrike si ne znam razložiti kaj drugega bi bilo odgovorno za to gorenje?

Notranje ogrodje in stene v ladji so iz super-duper-nano snovi, ki je najboljša za ta namen, edino ob povišanem stresu letijo iz nje iskre. S tem ta snov pretvarja kinetično energijo, ki bi lahko povzročila lomljenje, v neškodljivo toploto in svetlobo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

donvitoc ::

Okapi je izjavil:


Notranje ogrodje in stene v ladji so iz super-duper-nano snovi, ki je najboljša za ta namen, edino ob povišanem stresu letijo iz nje iskre. S tem ta snov pretvarja kinetično energijo, ki bi lahko povzročila lomljenje, v neškodljivo toploto in svetlobo.


Pa bi ja lahko dali še malo izolacije čez. Par cm negorljivega stiroporja. Vsaj z vidika izgube energije, da ne rabijo toliko v gretje metat. Bi pričakoval da bo vesoljska ladja v prihodnosti rabila imeti tisti energetski certifitikat kot ga rabijo danes stavbe da jih smejo prodat.

BigWhale ::

Furbo je izjavil:

BigWhale je izjavil:

Iskat znanost v Star Treku je trapast, no. :)

Govorim o idejah, ne znanosti, kako si zdaj prišel na to?


Ja, my bad. Na pol prebral.

Ampak, statement stands.

Ce imamo fluidno vesolje, potem imamo lahko tud anomalijo, ki mal vandra naokrog. :D

a_borlak ::

To ni anomalija, to je živo bitje :).

Gregor P ::

Ne, že spet :P

Mimogrede je kdo zasledil novo ST risanko? Bojda naj bi bila bolj za mlajšo publiko.

https://www.imdb.com/title/tt9795876/
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Okapi ::

Prodigy je čisto zabavna. Boljša od Lower Decks.
Star Trek: Lower Decks @ Wikipedia
««
34 / 35
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stargate Universe in druge Sci-fi serije (strani: 1 2 3 466 67 68 69 )

Oddelek: Sedem umetnosti
3427553714 (3238) Pithlit
»

Star Trek: Strange New Worlds (TV serija) (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Sedem umetnosti
39861839 (7382) predi
»

Star Trek 2 (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
9726920 (22548) Dami
»

Star trek enterprise - Pa pa (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
529676 (7736) simnov

Več podobnih tem