» »

Star Trek: Discovery

Star Trek: Discovery

Temo vidijo: vsi
««
4 / 35
»»

BigWhale ::

stjan je izjavil:

Vse serije so bile nizko cenovne, slabši igralci, cenena scena, realno daleč pod standardi tistega časa.


Eh?! S slabsimi igralci bi se pogojno strinjal, pa se to je potrebno nekaj igralcev izvzeti. Vse ostalo je pa brezvezno nakladanje.

"Production for the initial season of Star Trek cost an average of US$190,635 per episode. (Some episodes went largely over budget, such as "The City on the Edge of Forever", which cost $250,396, the most expensive of all episodes except the two pilots)" -- Memory Alpha

"The Next Generation was shot on 35mm film,[19] and the budget for each episode was $1.3 million, among the largest for a one-hour television drama." -- Wikipedia

190.000 dolarjev leta 1967 je priblizno 1.4mio danes. 1.3mio leta 1986 je danasnjih 2.9mio. Star Trek je bila vedno kar visoko proracunska serija. :)

MrNighthawk ::

stjan je izjavil:

Zakaj bi bila serija Enterprise kaj slabša od drugih?
Podobno nizko cenovna zadeva, ki je bila pa vsaj novejša in so bili triki in kulisa malo sodobnejši od prejšnjih serij, pa še igralke so bile boljše :) za pogledat.

Vse serije so bile nizko cenovne, slabši igralci, cenena scena, realno daleč pod standardi tistega časa.

Prve serije so bile nekaj posebnega ker tega še ni bilo, samo glede scenografije in trikov so bile takšne kot bi jih snemali v 20 letih in ne 60 pa naprej.

Kar se zgodbe tiče je bilo skoraj v vsakem delu podobno, pridejo do nekega planeta, ki ima zemeljsko atmosfero, na njem so bolj ali manj človeku podobna bitja, ki govorijo angleško, ko se spopadejo pač zmagajo Američani...
Primitivna scena v enem studiu, okorna igra, posebej pretepi so bili vrhunski :)..

Druge serije iz tistega časa so bile na višjem nivoju.


Hmm kaj si pa kadil?

Ne vem od kje ti ideja, da so bile serije nizko cenovne. Enterprise je bila ena izmed najdražjih serij, ko je izšla. Mislim, da se je cena vrtela nekje 3m dolarjev na epizodo, Kar je bilo za tisti čas konkretno. Glede nato, da je po cca 20 delov na sezono. Zato je bil Enterprise za moje pojme porazen, ker so imeli budget, imeli so tehnologijo in izkušnje iz treh serij pred tem. Naredili so pa za eno sezono dobrih delov v štirih sezonah.

Se pa televizijska produkcija vsekakor ne more primerjati s produkcijo filma. Sci fi serije so pa še toliko bolj komplicirane za naredit, ravno zaradi zgodb. Težko je v vsakem delu imeti bitja, ki niso podobna človeku, ker je to najceneje.

In ja Star Trek je bila epizodična serija in "rdeča nit" je bila raziskovanje planetov. Tukaj je DS9 edina drugačna serija.

Cenovna sci fi serija je bil Babylon 5, ki se je meni sicer zelo dopadla

vostok_1 ::

RegulusDraco je izjavil:





Deklina ne izgleda slabo.

PARTyZAN je izjavil:

Opa, nekdo je insecure.

Ta serija nikoli ni bila za nestrpneže. Na srečo se to ni spremenilo.


se strinjam, vseeno pa se kažejo neke spremembe v družbi, kjer očitno "zmagujeta" (ja, vem da to ni pravi izraz samo se mi ne da premišlejvati kater izraz bi lepše zvenel tule) feminizem in gejevstvo (hell, ta izraz tudi ni pravi). Iz časov ko je Shatner nasprotoval temu, da bi Uhura spregovorila nekaj besedic smo prišli na to, da bo imela "Uhura" povsem glavno vlogo. Kar je ok.


She's really good looking. I agree.

Here's another cutie.


Sam ja. Je že nekaj let od tega.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

LeQuack ::

A v prihodnosti še bo religija?
Quack !

cebelar123 ::

LeQuack je izjavil:

A v prihodnosti ĹĄe bo religija?


Katero koli Star trek serijo si gledal zmeraj je bila religija prisotna. Da sploh ne omenjam DS9.
Sicer mogoče res ne toliko pri ljudeh ampak nekatere druge rase pa so bile zelo verne.

RegulusDraco ::

hm. Priznam sicer da je minilo kar nekaj let odkar sem zadnjič pogledal Star Trek serije pa vendar se mi zdi, da je več ali manj prisotna zgolj kultura, ne pa tudi vera.

Morda sem kaj pozabil.

Spomnim se kar nekaj obredov od katerih pa kakor vem so bili vsi nekako vezani na zgodovino ljudstva ne pa direktno na neko božanstvo. Naj me kdo popravi, če sm falil.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

cebelar123 ::

RegulusDraco je izjavil:

hm. Priznam sicer da je minilo kar nekaj let odkar sem zadnjič pogledal Star Trek serije pa vendar se mi zdi, da je več ali manj prisotna zgolj kultura, ne pa tudi vera.

Morda sem kaj pozabil.


Če greš googlat res piše da ni dosti vere v Star Treku svetu. Ampak za mene recimo:

- Klingonci verjamejo v posmrtno življenje
- Bajoranci iz DS9 so zelo verni
- Ljudje se tudi prikažejo v scenah religije, Božiče scene in cerkvene scene

Je pa res da je daleč največ vere v DS9.

RegulusDraco ::

Sam sebe smatram za nevernika pa grem vseeno recimo za dan mrtvih na pokopališče.

Zdej..ali je to del moje kulture ali pa sem dejansko religiozen človek pa nevem.

Da boš lažje razumel zakaj jaz tistih prizorov iz Star Treka ne dojemam kot religiozne temveč del zgodovine tistega ljudstva, ki pač ohranja lastno kulturo, namesto da se asimilira.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

BigWhale ::

V bistvu je v Star Treku kar precej religije. En seznam je na Memory Alpha http://memory-alpha.wikia.com/wiki/Reli...

RegulusDraco je izjavil:

Da boš lažje razumel zakaj jaz tistih prizorov iz Star Treka ne dojemam kot religiozne temveč del zgodovine tistega ljudstva, ki pač ohranja lastno kulturo, namesto da se asimilira.


Meh. Eno je iti prvega novembra na pokopalisce, drugo je pa, ce svoja dejanja zagovarjas z vero in aktivno castis dolocena bitja ali entitete in jim pripisujes bozanske moci in zmogljivosti. Ne glede na to ali dejansko obstajajo ali ne.

Vera v neki obliki se je zacela ze z V'GERjem. :)
Klingoni imajo Sto-vo-kor in bogove, ki so jih ustvarili. Sicer so potem Klingoni svoje bogove pobili ampak to so ze detajli.
Bajoranom in njihovim prerokom enostavno ne mores rect, da so del kulture.
Vulkanci imajo svojo mitologijo in religijo.
Heh, se Ferengiji verjamejo v divine treasury. :))

Jarno ::

V bistvu je precej nadnaravnega prisotno tudi v TNG. Od Q-jev (božanske moči, večno življenje), do epizode, ko je en tip tweakal warp pogon in so potem prišli na čuden kraj, kjer so se jim uresničevale sanje. Hec je, da bi slednje nekdo moral implementirati (od branja misli, do pametne interpretacije in implementacije na fizikalnem nivoju). Kdor je kadarkoli kaj programiral, bo razumel, da se s kompleksnimi problemi moraš precej zafrkavat.
Če nekdo trdi, da potenciala za religijo ni, potem je pač očitno, da razmišlja površno. Gre za razkorak med evolucijo/tehnologijo. Fiktivn subjekti imajo možnost se odločiti, ali je razkorak dovolj velik, da bodo religiozni. Picard je pač trmast, Francoz kot Francoz.

globoko grlo ::

Heh, se Ferengiji verjamejo v divine treasury. :))


hahaha
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

cebelar123 ::

Ne pozabit "Jem'Hadar worshipped the Founders as Gods" Čeprav mi vemo da niso bili bogovi.

MrNighthawk ::

BigWhale je izjavil:

Heh, se Ferengiji verjamejo v divine treasury. :))


"According to Ferengi tradition, the Blessed Exchequer was a supernatural accountant who presided over the Divine Treasury, the Ferengi afterlife." :)

Tisti, ki si je to zmislil si si zasluž oskarja :)))

oo7 ::

"Star Trek: Discovery" to Begin Shooting on January 24th

http://trekmovie.com/2017/01/13/star-tr...


Konec meseca začnejo snemat Maja bo pa Tv serija že izšla? :|

Tr0n ::

Sure, saj eno epizodo posnamejo v tednu dni, pa kak teden za post production.

BorutK-73 ::

Zakaj ne posnamejo serijo v timeline-u po Voyagerju? Če bo res v TOS ali ENT timeline, bo po mojem polom.

oo7 ::

No evo pa bo spet zamuda

Star Trek Discovery delayed, no longer has a release date

Those looking forward to Star Trek Discovery's promised streaming debut in May will have to wait even longer. According to the The Hollywood Reporter, the premiere has been pushed back right as production is due to start and CBS finishes casting and script rewrites.

http://www.theverge.com/2017/1/18/14313...

LeQuack ::

BorutK-73 je izjavil:

Zakaj ne posnamejo serijo v timeline-u po Voyagerju? Če bo res v TOS ali ENT timeline, bo po mojem polom.


Ker že vedo da bo crap in najbrž nočjo smetit dobrega vtisa, ki so jih te serije pustile.
Quack !

Izi ::

oo7 je izjavil:

No evo pa bo spet zamuda

Star Trek Discovery delayed, no longer has a release date

Sem že lansko leto napisal, da maja 2017 serije še zdaleč ne bomo videli:

Izi je izjavil:

Najprej je bilo predvideno, da bodo snemali od septembra 2016 do marca 2017. Potem so začetek premaknili najprej na november, potem ko je Fuller odstopil kot showrunner, se je začetek snemanja premaknil na december. Snemali pa naj bi pol leta. Torej...
Predvideni čas snemanja je bil že od vsega začetka minimalno pol leta. Če so ta mesec končno začeli s snemanjem bi serijo lahko dočakali enkrat julija ali avgusta, pa še to samo če od sedaj naprej ne bo več nobenih težav in prekinitev, kar pa je glede na vse dosedanje težave malo verjetno.

MrNighthawk ::

oo7 je izjavil:

No evo pa bo spet zamuda

Star Trek Discovery delayed, no longer has a release date

Those looking forward to Star Trek Discovery's promised streaming debut in May will have to wait even longer. According to the The Hollywood Reporter, the premiere has been pushed back right as production is due to start and CBS finishes casting and script rewrites.

http://www.theverge.com/2017/1/18/14313...


Rajši počakam en mesec več kot pa, da bo crap :) Ampak upam, da ne bo izšla takrat, ko se bo predvajal Game of Thrones :D

pa še tole:

https://www.inverse.com/article/26573-s...

Nikec3 ::

oo7 je izjavil:

No evo pa bo spet zamuda

Star Trek Discovery delayed, no longer has a release date

Those looking forward to Star Trek Discovery's promised streaming debut in May will have to wait even longer. According to the The Hollywood Reporter, the premiere has been pushed back right as production is due to start and CBS finishes casting and script rewrites.

http://www.theverge.com/2017/1/18/14313...

It tega ne bo nič.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Izi ::

Nikec3 je izjavil:

It tega ne bo nič.

Zagotovo bo, ker so vložili že toliko časa in denarja da sedaj praktično ne morejo več nehati.
Jaz imam zaradi vseh teh pripetljajev in zamud celo zelo dober občutek. Dogaja se podobno kot pri filmu Mad Max, ki so ga vsaj štirikrat tako rekoč popolnoma predelali in ponovno posneli in ko smo že praktično vsi obupali nad njim, smo na koncu dobili več kot odličen film, ki je prekosil prav vsa pričakovanja.
Prvotni scenarij za novi Star Trek so tako rekoč zavrgli in vse skupaj napisali skoraj popolnoma na novo, za postavitev scen in kulis je šlo skoraj pol leta, igralce tudi zelo skrbno izbirajo,...
Skratka po začetnem preveč na hitro zastavljenem načrtu sedaj počasi vse skupaj postaja precej profesionalno in zna se zgoditi, da dobimo novo Star Trek uspešnico kot je bila Next Generation :D

globoko grlo ::

lol MadMax pa dobr film, še pantomima bi bla bolš
Tale StarTrek bo pa pofl
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

stalker ::

globoko grlo je izjavil:

lol MadMax pa dobr film, še pantomima bi bla bolš
Tale StarTrek bo pa pofl

Daj, dvigni svoj nivo argumentov. Ali pa povej še kakšno podrobnost nove ST serije iz svoje kristalne kugle.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: stalker ()

BigWhale ::

stalker je izjavil:

globoko grlo je izjavil:

lol MadMax pa dobr film, še pantomima bi bla bolš
Tale StarTrek bo pa pofl

Daj, dvigni svoj nivo argumentov. Ali pa povej še kakšno podrobnost nove ST serije iz svoje kristalne kugle.

Sej je kr dobr kontrast useless obvious facts romanov od Izija. :))

PARTyZAN ::

:D

Izi ::

BigWhale je izjavil:

Sej je kr dobr kontrast useless obvious facts romanov od Izija. :))

In to pravi nekdo od katerega v vseh desetletjih pošiljanja sem ni bilo prebrati drugega kot nezadovoljnega nerganja oziroma useless one liners od BigWhalea.

cebelar123 ::

Izi je izjavil:

BigWhale je izjavil:

Sej je kr dobr kontrast useless obvious facts romanov od Izija. :))

In to pravi nekdo od katerega v vseh desetletjih pošiljanja sem ni bilo prebrati drugega kot nezadovoljnega nerganja oziroma useless one liners od BigWhalea.


Oba sta dobra eden nerga nad vsem, drugemu pa je vse kar pogleda super :)

Zgodovina sprememb…

nurse013 ::

Bluzerryi
:)
you gotta be kidding me...

MrNighthawk ::

less ::

Sam da pride na netflix

globoko grlo ::

A produkcija v smislu snema nja al že prov production?
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

mitja_i ::

MrNighthawk ::

Nova kost za glodat.

Tole so potencialni Klingoni

oo7 ::

'Star Trek: Discovery' Finds Its Captain In Jason Isaacs

http://deadline.com/2017/03/star-trek-d...

oo7 ::

Star Trek: Discovery Is Still Searching For A Premiere Date

http://comicbook.com/tv-shows/2017/04/1...

A bo letos? :P

globoko grlo ::

mah qurac, tut ko bo, bo pofl

face it, Star trek has gone where no man/chick has gone before in to je u 3pm
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

Zgodovina sprememb…

BigWhale ::

A Star Trek kdaj ni bil pofl? :>

globoko grlo ::

one word, 7of9 8-)
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

Furbo ::

Star trek praktično ne more biti slab :P
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

BigWhale ::

globoko grlo je izjavil:

one word, 7of9 8-)


To so tri besede. Pa ne vem tocno kaj si hotel z njimi povedati. A da zaradi Seven of Nine Star Trek ni bil pofl? Voyager je bil se bolj poflast od ostalih. :> Particle of the day in podobne rutine. Komplet star trek je bil pofl, ki vsake tolk casa ni bil poflast. Ampak v povprecju je pa to se vedno pofl.

Trenutno se bolj veselim Days of our lives dokumentarca, ki ga bodo posneli o Deep Space Nine. Naredili so zelo uspesno Indie Gogo kampanjo in pricakujemo lahko tudi nekatere remastered epizode.

oo7 ::



Teli je v seriji ime Michael Burnham :));((

Kaj bodo zdaj začeli težiti že z transi kot, da ni dovolj, da povsod tlačijo geje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oo7 ()

Cruz ::

Must...have...diversity...for...good...ratings...nowadays...
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

TESKAn ::

Očitno nestrpnih rasistov dandanašnji ni dovolj, da bi se splačalo delat white-only material. Deal with it.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

MrNighthawk ::

Cruz je izjavil:

Must...have...diversity...for...good...ratings...nowadays...


Star Trek je sinonim za diversity :P

globoko grlo ::

Važn, da bo enga januarja, ane
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

oo7 ::

What the Hell is Going on With Star Trek: Discovery?

http://www.gizmodo.co.uk/2017/04/what-t...

BigWhale ::

Standard Hollywood. Taksne pripetije niso nic posebnega, tole je se ok. :)))

Furbo ::

Tole postaje Duke Nukem od Startrekov.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

MrNighthawk ::

Meni se zdi, da je članek povzetek vsega kar se je dogajalo do sedaj.

Če pogledaš je HBO začel z razvojem Game of Thrones leta 2007, castingom leta 2009...prvi del serije je bil v letu 2011.

Discovery sej uradno potrdil 2015 in casting se je začel v letu 2016.

Za primerjavo..TNG ma korenine v leto 77, ko so razmišljali v Phase 2. Sicer je bila ideja sprejeta leta 86 leta 87 so pa imel igralce.

Star Trek Enterprise se je zavlekel zaradi pogodbe med "Archerjem" in studiom.

Glede na to, da zadevo že snemajo se res ne bi tako obremenjeval z datumom. Verjamem pa, da hočemo vsi videt novo serijo čim prej...ampak mogoče ne lih pol izdelka :D
««
4 / 35
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stargate Universe in druge Sci-fi serije (strani: 1 2 3 466 67 68 69 )

Oddelek: Sedem umetnosti
3423549802 (169) Pithlit
»

Star Trek: Strange New Worlds (TV serija) (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Sedem umetnosti
39861121 (6664) predi
»

Star Trek 2 (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
9726756 (22384) Dami
»

Star trek enterprise - Pa pa (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
529632 (7692) simnov

Več podobnih tem