» »

Star Trek: Discovery

Star Trek: Discovery

Temo vidijo: vsi
««
3 / 35
»»

MrNighthawk ::

PARTyZAN je izjavil:

@MNH: Vecji sliki, federacija in njene vrednote, cel lore okrog universa (borg, romulan konflikti in podobno). Od vseh ST serij je ravno DS9 najvecja drama, in meni osebno je bil tudi najmanj vsec.


Jaz tega nisem nikoli gledal kot nek story arc. Federacija je obstajala, prime directiv...itd. Romulani in Borgi so negativci, Klingoni nek Anti Hero. Edino DS9 je malo pomešal štrene. Kar se tega tiče bo najbrž vse isto samo, da bodo Klingoni v novi seriji negativci, glede na časovno obdobje.

BorutK-73 je izjavil:

Upam da ne bo tako kot 3 sezona Enterprise z Zindi. Tisto je bilo eno mučenje za gledat.


Dvomim, da bodo tolk razvlekl. Se mi zdi, da hočjo preit v nov "modern" format. V stilu Expanse, GoT itd. Pa glede nato, da bo stream.oz cable...zna bit, da ne bo PG 13 :)

Izi ::

Kot kaže je prvo uradno potrjeno vlogo dobila Michelle Yeoh, ki jo poznamo iz Crouching Tiger, Hidden Dragon in iz Marca Pola.
 Michelle Yeoh

Michelle Yeoh


Od ostale ekipe ni še nič znanega, čeprav naj bi menda že začeli s snemanjem v Kanadi.

Znano je:
- ženska naj bi igrala glavno vlogo
- ta ženska v glavni vlogi ne bo kapitan ladje ampak bo ladijski "lieutenant commander"
- kapitan ladje bo Klingon :O
- ženska, ki bo glavni lik serije bo torej morala izpolnjevati ukaze Klingona
- Ženski glavni lik bodo klicali "Number One", njeno pravo ima pa bomo menda izvedeli šele na koncu prve sezone
- ladijski zdravnik bo Britanec
- ladijski svetovalec bo moški
- na ladji bo en ženski in en moški admiral
- en izmed moških na ladji bo odkriti peder (upam, da sem prav prevedel "openly gay")

Fuller je povedal, da bi serija znala prikazati malo več nasilja kot je to običajno za take serije, seveda pa ne smemo pričakovati kakšnih grozot kot iz serije Hannibal.
Pa poudaril je še, da v seriji ne bo nobenih "grdih" besed :))
Pač tipično ameriško. Krvave masakre lahko gledajo tudi otroci, samo da zraven ni kakšne kletvice ali bog ne daj golote.

vostok_1 ::

Yep. Drive a car at 16, own a gun at 16, go to war and kill people at 18....but don't you dare say "FUCK" or "SHIT" on national TV!!
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

PARTyZAN ::

Al pa bog ne daj, pedrov. A ne Izi? Žaljiv si.

MrNighthawk ::

Izi je izjavil:


- kapitan ladje bo Klingon :O
- en izmed moških na ladji bo odkriti peder (upam, da sem prav prevedel "openly gay")


Klingon Kapitan? Ne vem kako bodo to speljali glede na to, da so s Klingoni bili takrat v vojni. Mogoče bo kapitan neke druge ladje in ne Discovery?

Ali pa dedek od Worfa...polkovnik Worf, ki jr v ST 6 branil Kirka in Mcoya na sodišču.

Z openly gay karakterjem pa najbrž mislijo homoseksualnost prikazat kot nekaj povsem običajnega...tako kot v TOS temnopolta ženska na komandnem mostu npr. Hollywood mora to posebej omenit :)

vostok_1 je izjavil:

Yep. Drive a car at 16, own a gun at 16, go to war and kill people at 18....but don't you dare say "FUCK" or "SHIT" on national TV!!


Pa ženska ne sme bit topless medtem, ko pobija ljudi :)

Zgodovina sprememb…

Furbo ::

Toples je lahko ko pobija v filmu, bog ne daj, da bi pa dojila v javnosti. Lahko svetohlinske američane zadane kap.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

trekyboy ::

Tako je moje miŠljenje kar se tiče kompletne franŠize star trek;
pregledal sem vse serije in vse filme kar je bilo narejeno od Šestdesetih let naprej(tos), next generation, deep space nine, voyager in
enterprise. Z vsemi pregledanimi sem bil zelo zadovoljen saj se zelo lepo dopolnjujejo in dajeo dobre iztočnice za vse trek fan filme, ki pa so dosti boljŠe od ponujene alternative napovedane nove serije discovery, mislim da bomo vsi pravi trekiji bolj ali manj razočarani.
Kar se zadnjih treh filmov iz te franŠize tiče pa moram reči, da mi je koncept vŠeč repričale sta me prve dve zgodbe ko so k sodelovanju pritegnili legendarnega (Žal pokojnnega leonarda nimoya)kar je dalo posebno teŽo in pritegnilo pozornost gledalca, Še posebno nas zagrizenih trekijev.
Verjetno bo prav teŽko nadomestiti izrednega antona yelcina kot legendarnega chekova, verjam da obstajajo Še kje kaki talenti ki bodo lahko stopili v to dokaj zahtevno vlogo, saj je bil yelcin nadarjen in na momente sipatično popestril doogodke na ladji. Nikoli nebom pozabil te simpatične ruske angleŠčine ob kateri priznam sem se večkrat nasmejal.
Kaj povedati na koncu? Moje mnenje je da bi morala ta dva giganta kot sta cbs in paramount večkrat poseči ali pa privabiti k
sodelovanju
vse zanesenjake ki vlagajo svoja sredstva v tako imenovane fan filme in jim nehati metati polena pod noge in jih omejevati pri ustvarjanju novih filmov. Veliko pričakujem od nadaljevanja axanarja ki pa je Žal trenutno onemogočen vŠečen pa je bil tudi
star trek renegeds(oprostite za napako v angleščini)v pričakovanju nove serije vas vse lepo pozdravljam!
Live long and prospere!

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: bluefish ()

oo7 ::

Na IMDB piše, da se začne šele Maja 2017.

Izi ::

Zaenkrat kaže, da bo v 1. sezoni 13 delov, začelo pa se bo maja 2017.

Razkrili so tudi že kdo bo imel glavno vlogo.
 Sonequa Martin-Green

Sonequa Martin-Green


To bo črnka, ki bo v seriji igrala Lieutenant Commander Rainsford.
Nenavadno je torej, da tokrat glavni lik ne bo kapitan ladje, kot je to običajno za Star Trek, ampak nekdo s precej nižjim činom.
Nad Lieutenant Commanderjem so Commander, Captain, Commodore in na vrhu je kar nekaj tazličic Admiralskih činov.

Kaže da tokrat ne bomo spremljali poveljevanja ladje in velikih odločitev, ampak bolj življenje posadke na vesoljski ladji. Bomo videli, kako se bo to obneslo. Še najbližje do sedaj je torej Deep Space Nine, ampak tisto je bila postaja in ne ladja.

Zmajc ::

Đizus, pedre tud vsepovsod morajo not dajat po novem. Bo serija hitro prepovedana v Rusiji. :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zmajc ()

PARTyZAN ::

Opa, nekdo je insecure.

Ta serija nikoli ni bila za nestrpneže. Na srečo se to ni spremenilo.

Heisenberg ::

homo skupnost je dosegla enakopravnost in jo presegla! Danes imajo že povsod prednost!


Sicer pa predlagam da se zgornja dva komentarja, in moj, preprosto zbrišejo!

Izi ::

Ni panike. V seriji, kjer imamo Klingone, Romulane, Borge, Ferengije, in podobne, tudi kakšen Homič ne bo preveč izstopal :D Mene ne moti preveč.
Je pa kar nekaj hude krvi po forumih, v Ameriki se bolj kot nad homoseksualnostjo, razburjajo ker so dali črnko v glavno vlogo.

RegulusDraco ::





Deklina ne izgleda slabo.

PARTyZAN je izjavil:

Opa, nekdo je insecure.

Ta serija nikoli ni bila za nestrpneže. Na srečo se to ni spremenilo.


se strinjam, vseeno pa se kažejo neke spremembe v družbi, kjer očitno "zmagujeta" (ja, vem da to ni pravi izraz samo se mi ne da premišlejvati kater izraz bi lepše zvenel tule) feminizem in gejevstvo (hell, ta izraz tudi ni pravi). Iz časov ko je Shatner nasprotoval temu, da bi Uhura spregovorila nekaj besedic smo prišli na to, da bo imela "Uhura" povsem glavno vlogo. Kar je ok.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

Heisenberg ::

@RegulusDraco PRosim Prosim Prosim reci da ne misliš resno z "feminizmom"!!! Razen če misliš feminizem in prejšnjega stoletja! Ker te danes bi tiste iz 1900 zbrcale na luno!

RegulusDraco ::

Izi je izjavil:


Kaže da tokrat ne bomo spremljali poveljevanja ladje in velikih odločitev, ampak bolj življenje posadke na vesoljski ladji. Bomo videli, kako se bo to obneslo. Še najbližje do sedaj je torej Deep Space Nine, ampak tisto je bila postaja in ne ladja.


Upam, da zgodba ne bo prikazovala veliko članov rdečih oblek, da ne bodo liki cepali tako kot v Game of Thrones.

Heisenberg je izjavil:

@RegulusDraco PRosim Prosim Prosim reci da ne misliš resno z "feminizmom"!!! Razen če misliš feminizem in prejšnjega stoletja! Ker te danes bi tiste iz 1900 zbrcale na luno!


Pač dejstvo, da bo črnka v glavni vlogi me spomni na nek dokumentarec originalne serije ToS, kjer so izjavili da je Shatner dejansko enkrat nasprotoval nečemu, kar naj bi Uhura rekla. Pač da bi bilo vseeno, če bi bila kar tiho (pa že tako nikdar ni nič rekla v bistvu). Zdaj pa bo "Uhura", torej črnska ženska v glavni vlogi. Pa še luštna je. Kul.




Sem pa vseeno zelo, zelo razočaran nad tem, da reboot ne bo prikazoval glavne ekipe, kot v filmih ampak nekaj drugega. Ampak pustimo se presenetit.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

petrus ::

Priporočam ogled prequel filma, kateri bo osnova za novo serijo:
stati inu obstati

PARTyZAN ::

Čez 30 let bo nek kaliber tipa Heisenberg/Zmajc tud jamru, ko bodo v serijo potisnili kakšno novo kontroverzno temo. Za spolno usmerjenost se pa noben ne bo več sekiral. Move along, je dost drugih serij za gledat če ti ta ne paše.

RegulusDraco ::

PARTyZAN je izjavil:

Čez 30 let bo nek kaliber tipa Heisenberg/Zmajc tud jamru, ko bodo v serijo potisnili kakšno novo kontroverzno temo. Za spolno usmerjenost se pa noben ne bo več sekiral. Move along, je dost drugih serij za gledat če ti ta ne paše.


Bolj se pojavlja zaskrbljenost nad spremembo. Pač če zajebejo zgodbo in bo gledanost slaba bomo na naslednjo Star Trek serijo čakali 10, 20 let. Zato morajo s serijo zadeti na polno.
Sprememba pa je lahko tudi dobrodošla...prvotne Star Trek serije so bile namenjene ozkemu delu občinstva, če zadevo razširijo, dobijo več občinstva in z dodatnimi financami posnamejo kot je treba bo lahko dosti, dosti bolje.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

PARTyZAN ::

To se strinjam. Imam pa vseeno občutek, da bomo stari trekiji v veliki meri razočarani, bo pa zadeva špilala za večino ostalih gledalcev.

BigWhale ::

Izi je izjavil:

Nenavadno je torej, da tokrat glavni lik ne bo kapitan ladje, kot je to običajno za Star Trek, ampak nekdo s precej nižjim činom.


V Star Treku nikoli ni bilo 'glavnega lika'. Imeli so nekaj cemur se je reklo 'bridge crew' in vsi so bili bolj ali manj enako pomembni in zastopani na ekranu. Verjetno je bilo se najvec za videt Worfa. :)

RegulusDraco ::

Seveda je bil glavni lik.
V originalni seriji naj bi to bil Kirk, pa ga je Spock nekoliko zasenčil.
V Next Generation je blestel Picard s pomočjo Rikerja in Date.....
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

D3m ::

Sedaj je pa na vrsti Star Trek Diversity: The next Generation.
|HP EliteBook|R5 6650U|

RegulusDraco ::

where no man has gone before!

:D

Bo šla pa ženska.. :D



Ok tale post je izpadel hudo šovinistično. Me bodo zmerjali.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

BigWhale ::

RegulusDraco je izjavil:


Bolj se pojavlja zaskrbljenost nad spremembo. Pač če zajebejo zgodbo in bo gledanost slaba bomo na naslednjo Star Trek serijo čakali 10, 20 let. Zato morajo s serijo zadeti na polno.


Nad spremembo cesa? Kako izgledajo in kaksni so stereotipizirani glavni junaki? Ce bo serija propadla zaradi tega, ker je vecina gledalcev rasisticno-homofobno-seksisticnih debilov, pol nej kar propade. :) Ce bo pa serija propadla zato, ker bodo scenariji zanic in slabo odigrani, potem je pa to precej neodvisno od tega kaj so glavni junaki in kaksna stalisca zavzemajo.

RegulusDraco je izjavil:

Sprememba pa je lahko tudi dobrodošla...prvotne Star Trek serije so bile namenjene ozkemu delu občinstva, če zadevo razširijo, dobijo več občinstva in z dodatnimi financami posnamejo kot je treba bo lahko dosti, dosti bolje.


Gene Roddenberry je napovedoval, da bo clovestvo enkrat sposobno ziveti brez predsodkov pred drugacnimi od nas in tistimi, ki v nekaterih pogledih izstopajo iz mnozice.

Na koncu se bo izkazalo, da je to se najvecji fiction v celi seriji.

Warp Speed - bomo zrihtal
Transporter - ni panike
Fluidic space - ajd, moze
Brez debilov, ki jamrajo zaradi pedrov, feministk in crncev - sej ves, da se show imenuje Sci-Fi, a ne ...

ahac ::

Nad spremembo cesa?

Nad spremembo tega, da glavni junaki ne bodo glavni na ladji? Zaradi tega bo serija verjetno tudi dost drugačna od prejšnjih.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

RegulusDraco ::

BigWhale je izjavil:

RegulusDraco je izjavil:


Bolj se pojavlja zaskrbljenost nad spremembo. Pač če zajebejo zgodbo in bo gledanost slaba bomo na naslednjo Star Trek serijo čakali 10, 20 let. Zato morajo s serijo zadeti na polno.


Nad spremembo cesa? Kako izgledajo in kaksni so stereotipizirani glavni junaki? Ce bo serija propadla zaradi tega, ker je vecina gledalcev rasisticno-homofobno-seksisticnih debilov, pol nej kar propade. :) Ce bo pa serija propadla zato, ker bodo scenariji zanic in slabo odigrani, potem je pa to precej neodvisno od tega kaj so glavni junaki in kaksna stalisca zavzemajo.


Proapde lahko zato ker je _bistvo_ Star trekov da gledamo vodstvo ladje kako sprejema odločitve, ne da gledamo luštno črnko ki prikazuje kaj zmorejo ženske in odprtega geja, ker je to trenutno v modi.

Ampak če ne bo posneto na opisani način zna bit zadeva odlična.

In ne, ne bom tiho zato ker spadam v večino.

Je pa res, da morda samo hočejo legacy George Takeia nadaljevat. Moti me samo njihova izjava da bo "openly gay". Takei je bil legenda.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

Jarno ::

Bena Siska igra temnopolt igralec, pa se ni noben bunil. Kathryn Janeway je ženski lik, pa je čisto OK. Moti pa me to, da je morda na delu opevana politična korektnost. Openly gay me ne moti toliko, kot morda izbira švoh karakterja za glavno vlogo.

urbybaby ::

Upam, da ne no noter nekih ljubezenskih zgodbic, medosebnih odnosov ipd sr****. Itak je to ZF

PARTyZAN ::

Kako lahko veš kakšni liki bodo preden je serija sploh airala?

LeQuack ::

Ker so vse nove stvari večinoma slabe.
Quack !

Zmajc ::

Jarno je izjavil:

Bena Siska igra temnopolt igralec, pa se ni noben bunil. Kathryn Janeway je ženski lik, pa je čisto OK. Moti pa me to, da je morda na delu opevana politična korektnost. Openly gay me ne moti toliko, kot morda izbira švoh karakterja za glavno vlogo.


Mene "openly gay" ne moti toliko kot me moti idiotski stereoptipen prikaz takih likov v ameriških medijih. Vsi so isto stereoptipno bedni.

Cpt. Jack v Torchwoodu je bil eden glavnih likov v seriji in openly gay (ok uradno je BI) pa so ga prikazali prav kul.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zmajc ()

Izi ::

Zelo verjetno je, da serija do maja 2017 še ne bo pripravljena, ker zadeve še zdaleč ne potekajo po načrtih.
Kolikor je meni znano so komaj začeli s snemanjem, do sedaj so postavljali scene.
Najprej je bilo predvideno, da bodo snemali od septembra 2016 do marca 2017. Potem so začetek premaknili najprej na november, potem ko je Fuller odstopil kot showrunner, se je začetek snemanja premaknil na december. Snemali pa naj bi pol leta. Torej...

Kar se tiše pa zgodbe pa sem opazil, da bo Michelle Yeoh, ki sem jo v tej temi že omenil, dobila vlogo Kapitanke na vesoljski ladji USS Shenzhou. Spremljali jo bomo pa v vseh 13 delih. Kaj to pomeni?
Da bomo spremljali več vesoljskih ladij? Zaenkrat sta znani USS Discovery in USS Shenzhou.

Pa med vlogami je nenavadno veliko Klingonov. Od kapitana na USS Discovery, preko Klingonskih komandirjev in voditeljev pa vse do kapitanov Klingonskih ladij. Kar pomeni, da bomo pogledovali tudi v Klingonske ladje. Vse skupaj pa se kot kaže dogaja v času Klingonske vojne.

Vsak del naj bi menda stal okoli 7 milijonov dolarjev, cela prva sezona pa okoli 85 milijonov.

BigWhale ::

RegulusDraco je izjavil:

Proapde lahko zato ker je _bistvo_ Star trekov da gledamo vodstvo ladje kako sprejema odločitve, ne da gledamo luštno črnko ki prikazuje kaj zmorejo ženske in odprtega geja, ker je to trenutno v modi.


Bistvo Star Treka je mesanje razlicnih kultur, interakcij med kulturami in pripadniki razlicnih skupnosti. Bistvo Star Treka je to, da so problem, ki ga imamo sedaj prenesli v prihodnost, v drugacno okolje in se ga lotili iz druge perspektive in ga resili na nam morda tuj nacin. Vmes je bilo precej fillerja ampak glavno sporocilo pa ostaja enako.

A to pocne kapitan ladje ali pa kuhar, pa v bistvu sploh ni pomembno.

Zmajc ::

Mogoče bodo zadevo prikazali iz širšega zornega kota, ne samo z perspektive posadke ene ladije.

Podobno Battlestar Galactic-i

RegulusDraco ::

Če hočem gledat Battlestar Galactic, gledam pač Battlestar Galactic. Če pa želim gledat Star trek pa tam nočem videti lika Adame ali Starbuck.

So say we all.

Sicer pa..bomo vidli leta 2017 kaj bo. Mogoče pa bo spektakularno dobro.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

Zmajc ::

Kdo je govoril kaj o Adami? Govora je blo o stilu prikazovanja zgodbe.

BigWhale ::

A bi ze nehal jamrat se preden se je stvar sploh resno zacela?

Vecjiga zmazka, kot je bil Enterprise tako ali tako ne moremo dobiti.

LeQuack ::

BigWhale je izjavil:

A bi ze nehal jamrat se preden se je stvar sploh resno zacela?

Vecjiga zmazka, kot je bil Enterprise tako ali tako ne moremo dobiti.


Kako veš da ne moremo?
Quack !

Nikec3 ::

Čez 30 let bo nek kaliber tipa Heisenberg/Zmajc tud jamru, ko bodo v serijo potisnili kakšno novo kontroverzno temo. Za spolno usmerjenost se pa noben ne bo več sekiral. Move along, je dost drugih serij za gledat če ti ta ne paše.

Meni ni jasno zakaj je toliko komentarjev o nekih "kontroverznih temah". Ja kaj pa sploh je danes kontroverzna tema? Zame homoseksualnost, različne rase v seriji in ženske voditeljice pač niso kontroverzna tema. In upam da za večino ostalih tudi ne. Po pravici povedano, so mi vodilni ženski liki ljubši od moških. Morda bi si želel samo še to, da bi ženski liki dejansko bili bolj ženski in ne kot moško napisani liki, ki jih pač igrajo ženske.

Kvazi-alfa vodilnih moških sem se pa v preteklosti nagledal toliko, da se mi teh klišejev preprosto ne da gledat.
@WarpedOne o Elonu Musku:
"ST inteligenca serijskemu izdelovalcu "čudežev" očita pomanjkanje inteligence"

Izi ::

A smo že prišli do kreganja in zmerjanja o okusih :))
Enterprise ni bil noben zmazek. Res je bil najslabši izmed Star Trek serij, ampak samo za malenkost.
Uradni rezultati:
The Original Series (1966–1969) - IMDb: 8,4
The Next Generation (1987–1994) - IMDb: 8,6
Deep Space Nine (1993–1999) - IMDb: 7,9
Voyager (1995–2001) - IMDb: 7,7
Enterprise (2001–2005) - IMDb: 7,5
Discovery (2017–????)
Z dovolj podatki se da dokaj natančno določiti prihodnost. Glede na statistično verjetnost lahko za Discovery pričakujemo oceno 7,3 :D

oo7 ::

Izi je izjavil:

Zaenkrat kaže, da bo v 1. sezoni 13 delov, začelo pa se bo maja 2017.

Razkrili so tudi že kdo bo imel glavno vlogo.
 Sonequa Martin-Green

Sonequa Martin-Green


To bo črnka, ki bo v seriji igrala Lieutenant Commander Rainsford.
Nenavadno je torej, da tokrat glavni lik ne bo kapitan ladje, kot je to običajno za Star Trek, ampak nekdo s precej nižjim činom.
Nad Lieutenant Commanderjem so Commander, Captain, Commodore in na vrhu je kar nekaj tazličic Admiralskih činov.

Kaže da tokrat ne bomo spremljali poveljevanja ladje in velikih odločitev, ampak bolj življenje posadke na vesoljski ladji. Bomo videli, kako se bo to obneslo. Še najbližje do sedaj je torej Deep Space Nine, ampak tisto je bila postaja in ne ladja.



Saj kapetan je pa tud ženska.

globoko grlo ::

Tole men bolj deluje kot StareGate : Atlantis al kaj je že blo.
Vglavnem hud odmik od ST kot ga poznamo.

Kje so tehnologije, ki jih bomo uporabljali čez 30 let???
Al pa kotički vesolja, ki so tik pred odkritjem???
Pa jasno nove rase, pa nasploh roborezna tehnologija???

A bomo gledal eno babo pa geja kako se streljata 1x na rdečem planetu, drugič pa na modrem???

Res ST all the way.

7 moljončkov na epizodo?
Mam feeling, da bojo naredil eno B skropucalo.
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

Zgodovina sprememb…

gozdar1 ::

Tole bo zgleda še večji fail, kot tanovi filmi, pa sploh ni pomembno a je kapitan ženska/gay,.. ker se ne gre za dramo in to dajat v nek pravi plan je tako mimo.

Izi ::

oo7 je izjavil:

Saj kapetan je pa tud ženska.

Kapetan na USS Discovery bo ne samo moški ampak bo Klingon.
Na USS Shenzhou pa bo ženska kapetanka.

MrNighthawk ::

Zmajc je izjavil:

Đizus, pedre tud vsepovsod morajo not dajat po novem. Bo serija hitro prepovedana v Rusiji. :D


Jaz sploh ne vem kako se ljudje lahko spotikate ob take bedarije. Nikoli se ne oziram na barvo, spol, spolno usmerjenost itd. Dokler bo zgodba dobra je vse ok. Poglej Enterprise...bel moški kapitan...skropucalo :)))

Izi je izjavil:

oo7 je izjavil:

Saj kapetan je pa tud ženska.

Kapetan na USS Discovery bo ne samo moški ampak bo Klingon.
Na USS Shenzhou pa bo ženska kapetanka.


Nikjer niso rekli, da bo kapitan Discoverya klingon.

globoko grlo je izjavil:

Tole men bolj deluje kot StareGate : Atlantis al kaj je že blo.
Vglavnem hud odmik od ST kot ga poznamo.

Kje so tehnologije, ki jih bomo uporabljali čez 30 let???
Al pa kotički vesolja, ki so tik pred odkritjem???
Pa jasno nove rase, pa nasploh roborezna tehnologija???

A bomo gledal eno babo pa geja kako se streljata 1x na rdečem planetu, drugič pa na modrem???

Res ST all the way.

7 moljončkov na epizodo?
Mam feeling, da bojo naredil eno B skropucalo.


Sej nimaš pojma kaj sploh bo zgodba ;) dvomim, da bo B skropucalo ampak kvečemu akcijsko osredotočena serija. Upam pa na najboljše.

Izi je izjavil:

A smo že prišli do kreganja in zmerjanja o okusih :))
Enterprise ni bil noben zmazek. Res je bil najslabši izmed Star Trek serij, ampak samo za malenkost.
Uradni rezultati:
The Original Series (1966–1969) - IMDb: 8,4
The Next Generation (1987–1994) - IMDb: 8,6
Deep Space Nine (1993–1999) - IMDb: 7,9
Voyager (1995–2001) - IMDb: 7,7
Enterprise (2001–2005) - IMDb: 7,5
Discovery (2017–????)
Z dovolj podatki se da dokaj natančno določiti prihodnost. Glede na statistično verjetnost lahko za Discovery pričakujemo oceno 7,3 :D


Mislim, da ocene na IMDB niso najboljši kazalec. Poglej si ocene novih filmov :)

Iskreno mene bolj moti to, da so za USS Discovery v teaserju pokazali ladjo, ki je skoran identična ladji iz Phase 2 serije, ki naj bi nastala v 70ih. Sicer so rekli, da še ni dokončna ampak me zanima kaj bo potem s kreativnostjo v sami zgodbi.

Zgodovina sprememb…

111111111111 ::

Fak, tema o gayih in rasizmu se pa čisto povsod zaleze. :)

Jaz se strinjam z globokim_grlom, ta serija je gledala 100+ let naprej. Transporterji, holo deck, warp, holo doktor... To je bistvo franšize, zaradi mene je lahko kdor hoče kapitan, sam da bo ZF serija kot se spodobi, še sedaj mi odmeva: "Beam mi up Scotty."

Po prebranih komentarjih bo to še pač en remake money maker, sicer bo za gledat, ne bo pa oral neke ledine, kot jo je orala začetna serija. Škoda. Takih pač ne delajo več. :(

To bo po moje en tak Star Trek No Man's sky. :D

Zgodovina sprememb…

BigWhale ::

Izi je izjavil:

A smo že prišli do kreganja in zmerjanja o okusih :))
Enterprise ni bil noben zmazek. Res je bil najslabši izmed Star Trek serij, ampak samo za malenkost.


Ja, je bil. Vsega skupaj je bilo kvalitetnih delov mogoce za eno samo sezono. Vse ostalo je bilo, kar se tice pisanja, grozn.

stjan ::

Zakaj bi bila serija Enterprise kaj slabša od drugih?
Podobno nizko cenovna zadeva, ki je bila pa vsaj novejša in so bili triki in kulisa malo sodobnejši od prejšnjih serij, pa še igralke so bile boljše :) za pogledat.

Vse serije so bile nizko cenovne, slabši igralci, cenena scena, realno daleč pod standardi tistega časa.

Prve serije so bile nekaj posebnega ker tega še ni bilo, samo glede scenografije in trikov so bile takšne kot bi jih snemali v 20 letih in ne 60 pa naprej.

Kar se zgodbe tiče je bilo skoraj v vsakem delu podobno, pridejo do nekega planeta, ki ima zemeljsko atmosfero, na njem so bolj ali manj človeku podobna bitja, ki govorijo angleško, ko se spopadejo pač zmagajo Američani...
Primitivna scena v enem studiu, okorna igra, posebej pretepi so bili vrhunski :)..

Druge serije iz tistega časa so bile na višjem nivoju.

Upam da sedaj ne bodo snemali stripov, kjer si kadri prehitro sledijo, podrobnosti se izgubijo in bistvo filma je samo še to da se pobije veliko nasprotnikov.
Pa preveč dramskih vložkov tudi ni najboljše za SF film.

RegulusDraco ::

true that.

Ampak še vedno je lahko slabše od slabega. Oboževalci imajo pač radi točno to, kar si opisal. Nikdar ni bila poanta v lepih prizorih in nenavadnih planetih ampak v njihovem reševanju problemov, mišljenju itd.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

««
3 / 35
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stargate Universe in druge Sci-fi serije (strani: 1 2 3 466 67 68 69 )

Oddelek: Sedem umetnosti
3421549619 (26) Pithlit
»

Star Trek: Strange New Worlds (TV serija) (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Sedem umetnosti
39861116 (6659) predi
»

Star Trek 2 (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
9726749 (22377) Dami
»

Star trek enterprise - Pa pa (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
529632 (7692) simnov

Več podobnih tem