» »

Star Trek: Discovery

Star Trek: Discovery

Temo vidijo: vsi
««
2 / 35
»»

DarwiN ::

Pri Enterprise so vse pokvarili z zadnjo sezono, ki je bila katastrofalna. V 3. sezoni vrhunec z Xindiji, potem pa tak polom, ker so vnaprej skenslali in so potem morali nekak low budget speljat zadnjo sezono na hitro. IMO bo šel Enterprise prvi v pozabo. Rešuje ga edino video kvaliteta, saj je edini v 16:9 pristnem HD formatu. :P

Drgač pa je zame še vedno Babylon 5 na prvem mestu (to serijo naj raje naredijo remake), šele nato sledijo Voyager, TNG in DSN.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

jest10 ::

DarwiN je izjavil:


Drgač pa je zame še vedno Babylon 5 na prvem mestu (to serijo naj raje naredijo remake), šele nato sledijo Voyager, TNG in DSN.

Če smo že pri željah... Najprej prvo Cylon vojno, nato pa vse drugo>:D

Thuban ::

jest10 je izjavil:

DarwiN je izjavil:


Drgač pa je zame še vedno Babylon 5 na prvem mestu (to serijo naj raje naredijo remake), šele nato sledijo Voyager, TNG in DSN.

Če smo že pri željah... Najprej prvo Cylon vojno, nato pa vse drugo>:D


We boldly go where no man has gone before. So say we all!

No, mene bolj zanima kaj bodo naredili iz Star trek serije, imajo večji potencial. Battlestar galactica je bil na začetku neverjetno zanimiv potem pa je postal neko politično sranje.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

BigWhale ::

Enterprise v stirih sezonah komaj zbere dovolj delov za eno posteno sezono. Vecina karakterjev je plitkih in totalno dolgocasnih.

Original series je imel kar nekaj dobrih zgodb, samo se mal pozna 60's produkcija. The Next Generation je, kar se zgodb tice, verjetno se najbol solid. Sploh po tretji sezoni, ko so malo posodobili stil snemanja in je manj tiste dramaticne glasbe s close-up shoti. :)

Meni je bil se najbolj vsec Deep Space Nine. Rahlo so najedali Bajorans s svojimi religioznimi elementi. Kar se tice razvoja karakterjev se mi pa zdi, da je bilo narejeno ogromno.

Voyager je bil sicer zabaven ampak je precej zgodbam manjkala neka globina in na koncu je vse skupaj slo v 'particle of the day' tip resitev. Ce bi odstranili nepotrebne karakterje, tudi ne bi blo slabo. :)

Izi ::

Od "vesoljščin" je meni osebno daleč najboljši Babylon 5. Celotno serijo sem gledal kar trikrat 8-)
Od Star Trek pa mi je bil najboljši Deep Space Nine, ki je še najbolj podoben Babylon 5 in obe seriji sta se predvajali v istem obdobju.
Osebno imam raje dogajanje na velikih vesoljskih postajah kot pa na vesoljskih ladjah. Je več možnosti za osebno interakcijo med različnimi rasami in za politične spletke.
Vesoljske ladje so po moje bolj priljubljene med mularijo, ker je tam manj karakterjev, manj konfliktov, saj so vsi isti kolektiv, vojaška struktura in skoraj nobene politike.

Bom pa seveda gledal karkoli bodo naredili. Vesoljskih serij je tako malo, da ne moremo biti izbirčni ;)

nurse013 ::

Od vsega mi je bil njboljsi Voyager
:)
you gotta be kidding me...

Jst ::

Če bi sedaj začel gledati, bi začel z Voyagerjem od ene tretje sezone naprej. Začetek se mi ni dopadel. Potem ko je prišla pa Seven Of Nine,... :) Nato bi TNG, tudi od ene tretje sezone naprej, razlogi enaki kot pri BigWhale-u. Enterprise, nato DS9. TOS je pa posebna zadeva, ki jo ne morem uvrstiti nikamor - ali na začetek ali na konec. Razlog večinoma zaradi stila snemanja.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

BorutK-73 ::

jest10 je izjavil:

DarwiN je izjavil:


Drgač pa je zame še vedno Babylon 5 na prvem mestu (to serijo naj raje naredijo remake), šele nato sledijo Voyager, TNG in DSN.

Če smo že pri željah... Najprej prvo Cylon vojno, nato pa vse drugo>:D

Čeprav sem treki fan, ampak prvo naj rebotajo ali kar nadaljujejo Firefly!

Jst je izjavil:

Če bi sedaj začel gledati, bi začel z Voyagerjem od ene tretje sezone naprej. Začetek se mi ni dopadel. Potem ko je prišla pa Seven Of Nine,... :) Nato bi TNG, tudi od ene tretje sezone naprej, razlogi enaki kot pri BigWhale-u. Enterprise, nato DS9. TOS je pa posebna zadeva, ki jo ne morem uvrstiti nikamor - ali na začetek ali na konec. Razlog večinoma zaradi stila snemanja.

7of9 pride v četri sezoni. Z njo se začne tudi več zgodbe z Borg.

Zgodovina sprememb…

Jst ::

A že v četrti? Je že dolgo, kar sem gledal, ampak sem vseeno imel v mislih, da pride šele po polovici serije, kjer se nato začnejo tudi zgodbe z BORGi.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

DarkSite ::

Jst pa čakam, da bodo posneli tale film samo so baje imeli neke težave s pravicami. A kdo ve kaj več kako poteka ta projekt oz v kateri fazi je zdej?

Drugače pa tle en uvod v ta film.

Jst ::

Nice found, DarkSite.

Obstaja dosti 10-15min filmčkov, kjer se vzpostavi neka zgodba, samo škoda, da (kolikor sem jaz seznanjen) ni nobeda ekipa dobila zadostna sredstva. Spomnim se vodo.net, nekaj jih je bilo tudi na vimeo (link pač, stran je bila drugje), youtube.

Dosti teh filmčkov, ki sem jih gledal, so imeli doro zastavljeno zgodbo. Samo crowd-funding še ni na stopnji, kjer bi lahko pridobil denar za nekaj ur kvalitetnega content-a.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

DarkSite ::

Prelude to Axanar @ Wikipedia

Planned feature film
Raising $638,000 on Kickstarter through the creation and release of Prelude to Axanar, Peters went into pre-production for the feature film Star Trek: Axanar, with production slated to begin in October 2015,[18] for an early 2016 release.[19] The original plan was to raise financing "in chunks", with the initial Kickstarter to raise enough money to obtain a warehouse, convert it to a sound stage and build sets. [13] Approximately $200,000 of the funding happened in the campaign's final 49 hours, after George Takei shared his interest publicly, bringing production more than six-times the originally sought amount of $100,000.[19]


Lawsuit
On December 29, 2015, CBS and Paramount Pictures filed for an injunction and damages in the US District Court for the Central District of California, stating Axanar works infringe their rights by making use of the Klingon language and "innumerable copyrighted elements of Star Trek, including its settings, characters, species, and themes."[21]

On March 28, 2016, Axanar Productions filed a motion to dismiss or strike Paramount and CBS's claims, saying the elements mentioned in the court filing are not protected by copyright and it is seeking premature relief from a work, the Axanar film, that does not exist.[22]


Tako je to, ko fani naredijo pravi Star Trek z zelo low bugetom. Potem pa se pri Paramountu ustrašijo in začenjo s tožbami.

BorutK-73 ::

Axanar YT kanal:
https://www.youtube.com/user/startrekax...
Sem gledal prelude in tudi čakam na film.

Pred kratkim se gledal Star Trek - Horizon ki se dogaja v enterprise času.

Zgodovina sprememb…

oo7 ::

Star Trek Television Logo and First Look Teaser Revealed

mitja_i ::

Fuller je na Twitter napisal: WARNING: MAY CONTAIN EASTER EGGS.

Torej, kaj mislite, je razbit planet post-TUC Praxis ali post-Nemesis Romulus (kot v Star Trek Online)? Izgleda sicer tudi kot Andoria... Tudi tisti planet blizu sonca bi lahko bil Romulus...
Ste še kaj zanimivega opazili poleg TOS muzike na koncu?

Heisenberg ::

Če se ne motin je glasba iz original StarTreka? Se vračajo v obdobje po Kirku verjetno?

BorutK-73 ::

Zgleda tako. Tudi font je zelo podoben original seriji.

Starodavni ::

kolikor sem bral naj bi ta nova serija spominjala na antologijo, postavljeno pa bo v več različnih časovnih obdobij. Pred-Archerjem, Archer obdobje, Kirk obdobje (the old series), TNG-DS9-VoY obdobje in post-star trek (2009) obdobje, ko se ndaljuje z uničenjem romulusa in izginotjem nera ter spocka.

Pač Prime univerzum.

Če bo tako, bo kar zanimivo, ko bomo videli več različnih štorij skozi daljše časovno obdobje :)

mitja_i ::

Antologija verjetno, saj piše v trailerju New crewS. Ostalo so samo govorice... Zaenkrat je uradno znano le, da ne bo imel veze z novimi filmi (torej verjetno Prime universe) in da je v tem trailerju nek easter egg... Vsekakor, komaj čakam!

Starodavni ::

Meni je to samo velik bonus, da bomo imeli Prime Univesum in ne bo Abrams-verse, ker je totalno šel v drugo smer.

Največja napaka, ki jo je Abrams naredil v tem novem filmu je - uničenje Romulusa. Tega mu nikoli ne odpustim sploh.

mitja_i ::

Hja ampak tehnično gledanje je uničenje Romulusa prime universe... Se zgodi preden gre Spock v preteklost.

Heisenberg ::

mitja_i je izjavil:

Hja ampak tehnično gledanje je uničenje Romulusa prime universe... Se zgodi preden gre Spock v preteklost.


Res je,ampak krivimo pa vsi JJAbramsa za to, ker je pač se to zgodilo v njegovem filmu.

Starodavni ::

Točno tako Heisenberg, Abrams je to idejo imel in tega nisem nikoli odobraval, še sploh, ker ni bilo pojasnjeno kdo je povzročil to supernovo, ki je uničevala vse naokrog...

Kar zgodilo se je in ostalo ni več pomembno. Bulšit.

Vzporedno vesolje, kjer zgineta spock in nero bi se lahko zgodilo tudi brez uničenja Romulusa ali kakega drugega pomembnega planeta. Pač dovolj bi bil portal, ki se zapre in adijo :D

BigWhale ::

Joj, vrzte se ze na d'k tahg, da bo mir.

Heisenberg ::

BigWhale je izjavil:

Joj, vrzte se ze na d'k tahg, da bo mir.


jIHvaD tIch, Hegh qeq SoH!

MrNighthawk ::

A je kdo pomislil, da je teaser narejen samo zato, da je teaser in ga ni potrebno secirat?

Heisenberg je izjavil:

Če se ne motin je glasba iz original StarTreka? Se vračajo v obdobje po Kirku verjetno?


muska je v Star Treku več al manj vedno ista...samo odigrana na drug način z drugimi inštrumenti...no pustimo Enterprise.
Čeprav kdo bi si mislil, da je originalen theme song imel tudi besedilo ;) http://www.snopes.com/radiotv/tv/trek.a...

Pravijo, da bo serija med star trek VI in TNG v prime universe...ker imajo najboljše uniforme :D

DarkSite ::

DarkSite je izjavil:

Jst pa čakam, da bodo posneli tale film samo so baje imeli neke težave s pravicami. A kdo ve kaj več kako poteka ta projekt oz v kateri fazi je zdej?

Drugače pa tle en uvod v ta film.



UPDATE: paramount-will-end-its-lawsuit-against-star-trek-fan-film

MrNighthawk ::

DarkSite je izjavil:

DarkSite je izjavil:

Jst pa čakam, da bodo posneli tale film samo so baje imeli neke težave s pravicami. A kdo ve kaj več kako poteka ta projekt oz v kateri fazi je zdej?

Drugače pa tle en uvod v ta film.



UPDATE: paramount-will-end-its-lawsuit-against-star-trek-fan-film


Problem večini vseh fan made filmov je to, da so igralc tok stiff k Shatner v TOS...hočejo obudit Roddenbery vizijo :D Axanar ma mogoče možnost to mal spremenit, ker so nekateri igralci res igralci.

ahac ::

Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

PARTyZAN ::

Smo mi med temi 188 drzavami?

BorutK-73 ::

Zgleda bo čas da nabavim Netflix konec leta::)
Additionally, all 727 existing episodes of the iconic "Star Trek" television library - including "Star Trek: The Original Series," "Star Trek: The Next Generation," "Star Trek: Deep Space Nine," "Star Trek: Voyager" and "Star Trek: Enterprise" will be available on Netflix around the world by the end of 2016.

PARTyZAN je izjavil:

Smo mi med temi 188 drzavami?

Sem 99% da smo. Med 188 ni ZDA in Kanade, 2/3 afrike nima Netflixa...

Zgodovina sprememb…

MrNighthawk ::

ahac je izjavil:

Netflix to Beam New CBS "Star Trek" Television Series in 188 Countries Around the World


Nice! :)

http://www.denofgeek.com/uk/tv/star-tre...

Zanimivo, da bi postavil med TOS pa TNG cca sto let vmes, ko se ne ve dosti kaj se je dogajalo. Ampak a to pomeni, da ne bomo videl Borgov? :( :))

ahac ::

PARTyZAN je izjavil:

Smo mi med temi 188 drzavami?

Verjetno, ostale Star Trek serije so zdaj tudi vse gor.

Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

BorutK-73 ::

ahac - imaš slovenski netflix?

ahac ::

Ja, to je iz slovenskega IPja.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

MrNighthawk ::

Na comic conu so mal več pokazal. Se pa dogaja v prime universe.

http://www.startrek.com/article/introdu...

upam, da ni video že zginu.

Ladja pa mal na tole spominja... iz Phase 2



Za primerjavo


http://screencrush.com/442/files/2016/0...

Heisenberg ::

Resnično upam da tole iz ComiCona ni resnično! Ker zgleda OBUPNO! CGI je amaterski iz 90ih let, ladja pa zgleda preprosto povedano GRDO.

Tr0n ::

Heh ja, tole zgleda kot fan made trailer.

Fif55 ::

Ja upam, da se to v kino ne bo predvajalo. Res slabo narejeno...

MrNighthawk ::

Fif55 je izjavil:

Ja upam, da se to v kino ne bo predvajalo. Res slabo narejeno...


v kinu skor sigurno ne, ker je serija ;)

Heisenberg je izjavil:

Resnično upam da tole iz ComiCona ni resnično! Ker zgleda OBUPNO! CGI je amaterski iz 90ih let, ladja pa zgleda preprosto povedano GRDO.


Bi znal bit, da vse skupaj še ni končni izdelek... sej so ga ponekod poimenoval test footage

Sicer pa ne mislim serije sodit samo po dobremu CGI. Preveč serij in filmov je z dobrimi efekti in brezvezno zgodno, dolgočasnimi karakterji itd.

Zgodovina sprememb…

oo7 ::

Star Trek: Discovery Officially Takes Place in the Prime Universe

MrNighthawk ::

No neki spoilerjev je že :)

http://www.cbs8.com/story/32733263/cbs-...

kot kaže se zna zgodit, da bo lada kr konkretno drugačna :)

http://screencrush.com/star-trek-discov...

http://www.idigitaltimes.com/star-trek-...

No če bodo šli z malo drugačnim konceptom, da kapitan ni glavni karakter v seriji, potem lahko naredijo zadevo kr zanimivo. Mogoče malo v stilu space above and beyond....mogoče :D

oo7 ::

'Star Trek: Discovery' Delayed on CBS All Access Until May

http://variety.com/2016/tv/news/star-tr...

Izi ::

oo7 je izjavil:

'Star Trek: Discovery' Delayed on CBS All Access Until May
http://variety.com/2016/tv/news/star-tr...

Lepa reč, še začeli niso s snemanjem.
Začeli naj bi šele nekje v Novembru, jasno da do februarja ne bi uspeli. Le kdo je bil ta optimist, ki je mislil, da bodo eno najbolj pričakovanih sci-fi serij skupaj spravili v treh mesecih? To bi bila polomija.
Zaenkrat kaže da bo 13 delov v 1. sezoni in pol leta za izdelavo pa že daje malo več optimizma.


Pa kakšen moderator bi lahko popravil (posodobil) naslov te teme na "Star Trek: Discovery"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Izi ()

MrNighthawk ::

Kot kaže serija ne bo tipa "particle of the day" ampak bo celotna sezona posvečena eni zgodbi.

http://screencrush.com/star-trek-discov...

globoko grlo ::

jest sam upam, da ne bo ena soap opera al pa tinejdž pizdarija v vesolju
Gigabyte B460M DS3H | I5 - 10400F | 16GB | 6700XT | P2 m.2 500GB

PARTyZAN ::

Kako lepo si to zapakiral. "Ne bo tipa particle of the day ampak bo posvecena eni zgodbi". Star Trek serije do zdaj so bile posvecene eni zgodbi, ki se je zelo dobro razvijala, ampak glavna prednost so bile epizode, ki so komot stale same zase. Zaradi tega je bilo manj drame in vec zanimivih situacij, kjer si razmisljal o morali, politiki, viziji,...

Poglej recimo kaj se je zgodilo recimo s Stargate serijo v zadnji inkarnaciji. Iz epizodicne serije se je rec v Universe prelevila v vesoljsko santa barbaro. Kam jih je to pripeljalo? Imam obcutek, da bo to nekaj podobnega. Upam, da se motim, ampak vseeno.

MrNighthawk ::

PARTyZAN je izjavil:

Kako lepo si to zapakiral. "Ne bo tipa particle of the day ampak bo posvecena eni zgodbi". Star Trek serije do zdaj so bile posvecene eni zgodbi, ki se je zelo dobro razvijala, ampak glavna prednost so bile epizode, ki so komot stale same zase. Zaradi tega je bilo manj drame in vec zanimivih situacij, kjer si razmisljal o morali, politiki, viziji,...

Poglej recimo kaj se je zgodilo recimo s Stargate serijo v zadnji inkarnaciji. Iz epizodicne serije se je rec v Universe prelevila v vesoljsko santa barbaro. Kam jih je to pripeljalo? Imam obcutek, da bo to nekaj podobnega. Upam, da se motim, ampak vseeno.


In kateri zgodbi se je TNG posvečal ali pa TOS?

Razen DS9 (Cca. 4 sezone) in Enterprise 3. sezona (no pa Temporal Cold War) so več ali manj vse serije bile epizodične in redkokdaj so sploh imeli kakršnekoli reference na prejšnje dele. Tudi za VYG ne moreš trdit, da je bil Arc njihova pot domov.

Za STD pravim, da ciljajo na nek pomemben dogodek v ST zgodovini in bo celotna (relativno kratka) sezona posvečena samo temu.

BorutK-73 ::

MrNighthawk je izjavil:

Kot kaže serija ne bo tipa "particle of the day" ampak bo celotna sezona posvečena eni zgodbi.

http://screencrush.com/star-trek-discov...

Upam da ne bo tako kot 3 sezona Enterprise z Zindi. Tisto je bilo eno mučenje za gledat.

PARTyZAN ::

@MNH: Vecji sliki, federacija in njene vrednote, cel lore okrog universa (borg, romulan konflikti in podobno). Od vseh ST serij je ravno DS9 najvecja drama, in meni osebno je bil tudi najmanj vsec.
««
2 / 35
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stargate Universe in druge Sci-fi serije (strani: 1 2 3 466 67 68 69 )

Oddelek: Sedem umetnosti
3419549585 (47) Pithlit
»

Star Trek: Strange New Worlds (TV serija) (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Sedem umetnosti
39861114 (6657) predi
»

Star Trek 2 (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
9726749 (22377) Dami
»

Star trek enterprise - Pa pa (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
529632 (7692) simnov

Več podobnih tem