» »

Star Trek: Discovery

Star Trek: Discovery

Temo vidijo: vsi
««
13 / 35
»»

BigWhale ::

Najnovejsega dela ni se nihce pogledal? :)

jest10 ::

Jaz bom danes

Furbo ::

Se mi zdi da je ST čezdalje boljši, orvil pa čezdalje slabši, prav butasto že.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

LeQuack ::

Furbo je izjavil:

Se mi zdi da je ST čezdalje boljši, orvil pa čezdalje slabši, prav butasto že.


Preostali se ne strinjajo ravno s tabo:


Quack !

Okapi ::

Orville ne ve čisto dobro, kaj bi bil, komedija, retro ali parodija.

BigWhale ::

Okapi je izjavil:

Orville ne ve čisto dobro, kaj bi bil, komedija, retro ali parodija.


Majo pa eno prednost. Vsi igralci so hodili v William Shattner's school of acting. :>

Furbo ::

LeQuack je izjavil:

Furbo je izjavil:

Se mi zdi da je ST čezdalje boljši, orvil pa čezdalje slabši, prav butasto že.


Preostali se ne strinjajo ravno s tabo:

Ne rabim drugih, da si ustvarim mnenje.

Zadnji del se dela prav norca iz gledalcev, toliko nesmislov, da ne moreš verjeti.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

[D]emon ::

Jaz sem se pregrizel cez nekje prvih 15 minut petega dela, potem me je prijelo srat.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

MrNighthawk ::

LeQuack je izjavil:

Furbo je izjavil:

Se mi zdi da je ST čezdalje boljši, orvil pa čezdalje slabši, prav butasto že.


Preostali se ne strinjajo ravno s tabo:




Vsak del Discoverija je bil boljši od prvega tko, da :)

Furbo je izjavil:

Zadnji del se dela prav norca iz gledalcev, toliko nesmislov, da ne moreš verjeti.


Ker vsi deli TNG, DS9 in TOS,... so bli pa izjemni in ni blo slabega dela a ne? ;)

Zgodovina sprememb…

petrus ::

Problem STDja je, da so vsi igralci, cela ekipa ladje, z vesoljsko Michelle Obamo na čelu, antipatični, vsi razen kapitana.

Pri Orville pa je ravno obratno, tudi zgodbe so bolj podobne original viziji, včasih pozabim in mislim da gledam spet TNG!

Gre kdo stavit, da bo Malloy še tretjič dobil nekaj v nogo? To bo running gag, ow my leg! :)
stati inu obstati

Okapi ::

Evo, sem takoj pomislil, da bi lahko bila Malloyeva noga kot Kenny v South Parku.;)

oo7 ::

petrus je izjavil:

Problem STDja je, da so vsi igralci, cela ekipa ladje, z vesoljsko Michelle Obamo na čelu, antipatični, vsi razen kapitana.

Pri Orville pa je ravno obratno, tudi zgodbe so bolj podobne original viziji, včasih pozabim in mislim da gledam spet TNG!




Točno tako zato sem nehal gledat STD zaradi antipatičnih likov. Orville je pa čedalje boljši.

RegulusDraco ::

meni pa je ST:D všečen. Antipatični liki so še toliko zanimivejši. Pa saj ne gledamo Gilmore girls.....

[D]emon je izjavil:

Jaz sem se pregrizel cez nekje prvih 15 minut petega dela, potem me je prijelo srat.


Ne bodi tako trapasto ozkogleden. Serija je spodobna, epizoda je bila ok.

BigWhale je izjavil:

Okapi je izjavil:

Orville ne ve čisto dobro, kaj bi bil, komedija, retro ali parodija.


Majo pa eno prednost. Vsi igralci so hodili v William Shattner's school of acting. :>


Seth MacFarlane igra. Kako zavraga vam je to lahko všeč ne razumem...bom očitno moral pogledat kakšno epizodo.... serije nisem hotel gledat izključno zato ker on igra notri.

LeQuack je izjavil:

Furbo je izjavil:

Se mi zdi da je ST čezdalje boljši, orvil pa čezdalje slabši, prav butasto že.


Preostali se ne strinjajo ravno s tabo:




Mah Star trek slabo ocenjujejo bedni prdci, ki pričakujejo Shattnerja in Stewarta v tej seriji... ker pa ju ni pa je vse zelo slabo.

Jaz sem tudi totalno skurcal serijo ko prvi epizodi. Potem pa sem prvo epizodo pogledal znova brez da bi pričakoval Star trek: the original series ali pa Star trek: the next generation ........ in voila, serija mi je postala všeč.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

Zgodovina sprememb…

RegulusDraco ::

BigWhale je izjavil:

Okapi je izjavil:

Orville ne ve čisto dobro, kaj bi bil, komedija, retro ali parodija.


Majo pa eno prednost. Vsi igralci so hodili v William Shattner's school of acting. :>




pogledal trailer......... ok tole pa resno ne razumem zakaj ljudje gledajo. To je totalno posiljen Star trek z neinteligentnim humorjem... kar je tipično za Seth Macfarlana.
A coding sequence cannot be revised once it's been established.

oo7 ::

Rotten Toamotes

STD - 49 kritikov povprečna ocena 85%
Orville - 36 kirtikov povprečna ocena 19%


STD - 4,007 gledalcev povprečna ocena 59%
Orville - 4,365 gledalcev povprečna ocena 92% ;)

sheeshkar ::

oo7 je izjavil:

Rotten Toamotes

STD - 49 kritikov povprečna ocena 85%
Orville - 36 kirtikov povprečna ocena 19%


STD - 4,007 gledalcev povprečna ocena 59%
Orville - 4,365 gledalcev povprečna ocena 92% ;)

imagodei ::

Mene ST:D še ni prepričal. Ne vem, zakaj v prihodnosti ne poznajo niti nikoli ne omenijo micelijskega podprostora? Nobena od poznanih ras? Tle so pogruntali nov kanon.

Ne razumem niti, zakaj so šli spreminjat izgled Klingonov. Sori, sej vem, da so bili stari Klingoni preveč antropomorfni, samo jebi ga... A je lažje pojasnit, zakaj so nenadoma mutirali? A bodo v prihodnosti zgledali bolj podobni Worfu, al bodo ostali takšni, kot so zdaj?

Zgrozim se tudi ob dejstvu, da je naslovna muzika nenavadno podobna tisti iz Fringe. >:D
- Hoc est qui sumus -

Furbo ::

Mene je tudi vse to motilo, potem sem pa pogledal tale orvil in vidim, da je ST kot Elvis Presley proti Frediju.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

imagodei ::

Orvila jaz sploh ne gledam. Načeloma ne prenašam komedij oziroma morajo bit res res res izjemne, da me pritegnejo. Izjemne pač zame, ne mislim da imam posebej prefinjen okus za komedije. Pač mi paše posebna sorta komedij, niti ne bi znal točno opisat kakšna, vsekakor pa ne to, kar običajno producira holivud.
- Hoc est qui sumus -

mmcmmc ::

Fak, da je Family Guy Star Trek dejansko bolj gledljiv kot pa kanonična Star Trek serija.

Pa kaj je dejansko gledal to serijo in se mu dopadejo ti razvlečeni, prisiljeni dialogi, ki se zdijo kot bi jih dejansko Marsovec napisal?

Nekaj je off s to serijo.

NikolormousB ::

Seth MacFarlane igra. Kako zavraga vam je to lahko všeč ne razumem...bom očitno moral pogledat kakšno epizodo.... serije nisem hotel gledat izključno zato ker on igra notri.


Kljub MacFarlanu je serija za pogledat. Samo ne je preveč resno vzet, pa boš verjetno užival, če si trekkie.

Ta serija je antipatična od začetka do konca.


Ne ni. Najbolj simpatična serija ever je.

BigWhale ::

oo7 je izjavil:

Rotten Toamotes
STD - 49 kritikov povprečna ocena 85%
Orville - 36 kirtikov povprečna ocena 19%
STD - 4,007 gledalcev povprečna ocena 59%
Orville - 4,365 gledalcev povprečna ocena 92% ;)


V Sloveniji najbolj gledan film? Pr Hostar. To veliko pove o gledalcih. :)

imagodei je izjavil:

Mene ST:D še ni prepričal. Ne vem, zakaj v prihodnosti ne poznajo niti nikoli ne omenijo micelijskega podprostora? Nobena od poznanih ras? Tle so pogruntali nov kanon.


Bodo ze zrihtal tako, da bo prav. Jaz se s kanonom nisem nikoli prevec obremenjeval. Sploh pri Star Treku, ki je poln resetov in 'v prejsnji epizodi smo mel enak problem in smo ga cist drugac resil ampak smo v tem delu pozabil na to' situacij.

imagodei je izjavil:

Ne razumem niti, zakaj so šli spreminjat izgled Klingonov. Sori, sej vem, da so bili stari Klingoni preveč antropomorfni, samo jebi ga... A je lažje pojasnit, zakaj so nenadoma mutirali? A bodo v prihodnosti zgledali bolj podobni Worfu, al bodo ostali takšni, kot so zdaj?


Saj so spremenili tudi izgled ladje in dodali marsikaj novega. Holograme, transporter se precej vec uporablja kot se je ... Neumno bi bilo, da bi stvar naredili brez uporabe najnovejsih tehnik produkcije. Jaz raje tole gledam, kot pa most ladje iz lepenke in kartona, kot je bilav TOS. :) Klingone so pa itak ze tretjic spreminjali, zdaj so vsaj mal bolj alien.

BigWhale ::

NikolormousB je izjavil:

Seth MacFarlane igra. Kako zavraga vam je to lahko všeč ne razumem...bom očitno moral pogledat kakšno epizodo.... serije nisem hotel gledat izključno zato ker on igra notri.


Kljub MacFarlanu je serija za pogledat. Samo ne je preveč resno vzet, pa boš verjetno užival, če si trekkie.

Ta serija je antipatična od začetka do konca.


Ne ni. Najbolj simpatična serija ever je.


Tudi meni je Orville vsec, vendar na povsem drugacen nacin kot Star Trek. To sta dve popolnoma razlicni seriji in ju nima smisla primerjati. Orville je neke vrste comedy tribute to Star Trek in se ne more odlociti a bi bil rad resna serija al ne.

Star Trek Discovery je pa refreshed Star Trek. Ni prevec za stare zadrgnjene Star Trek prdce, katerim je Shattner vrhunec televizijskega igranja. Koncept Star Treka iz 90ih in 80ih je ze malo prezivet in so zato stvari narejene drugace. Nevem kolk vas je opazilo prvo uporabo besede fuck v Star Treku? :) Ni pa serija brez napak. Sicer pa, ce je kdo kadarkoli bral Nitpicker's guide od Star Trek serij, ve kako so bile vcasih smesno bizarne stare serije. :)

DarkSite ::

BigWhale je izjavil:



Nevem kolk vas je opazilo prvo uporabo besede fuck v Star Treku? :)


Jap všečno, da je serija bolj dark. Tudi prisotnost krvi v nasilnih prizorih je kulska.

Odločanje med tem ali je moralno žrtvovati 1 life, da rešimo 100 je zanimivo. Seveda, bi vsi rekli vsak life je treba zaščititi a realnost je drugačna.

Pri spore drivu so že naleteli na etični problem. Na daljši rok bo zaradi tega ukinjen, pozabljen.

imagodei ::

BigWhale je izjavil:

imagodei je izjavil:

Mene ST:D še ni prepričal. Ne vem, zakaj v prihodnosti ne poznajo niti nikoli ne omenijo micelijskega podprostora? Nobena od poznanih ras? Tle so pogruntali nov kanon.


Bodo ze zrihtal tako, da bo prav. Jaz se s kanonom nisem nikoli prevec obremenjeval. Sploh pri Star Treku, ki je poln resetov in 'v prejsnji epizodi smo mel enak problem in smo ga cist drugac resil ampak smo v tem delu pozabil na to' situacij.

No, to se strinjam. Od Abramsovega reseta oz. alternative timeline Star Trek ni več tisto pravo.

BigWhale je izjavil:

Saj so spremenili tudi izgled ladje in dodali marsikaj novega. Holograme, transporter se precej vec uporablja kot se je ... Neumno bi bilo, da bi stvar naredili brez uporabe najnovejsih tehnik produkcije.

To je sicer res, a po drugi strani imamo vseeno polno debilizmov, ki bi se jih lahko izogibali. Sploh potem, ko smo v zadnjem desetletju or so lahko gledali kopico bolj "realističnih" ZF izdelkov in potem, ko so ZF fani postali malce bolj Science literate. Divje vrtenje krožnika tik pred vstopom v micelijski podprostor? Really? Kakšne centrifugalne sile pa občuti posadka? Še bolj divje vrtenje celotne ladje ob vstopu v micelijski podprostor - kakšno korist ima to? Lahko je eye candy, ampak jaz se sprašujem, zakaj posadka zaradi ekstremnih pospeškov ob vrtenju ne pomre...
- Hoc est qui sumus -

DarkSite ::

A ko pa skocijo v warp pa jih neprilepi na zidove, zakaj pa tm ne umrejo? :)

imagodei ::

Ne, ker je Warp ustrezno pojasnjen. Ladja se v bistvu sploh ne premika.
- Hoc est qui sumus -

NikolormousB ::

Koliko časa je trajalo, da so pojasnili warp drive?

DarkSite ::

OK, pa gremo na nekaj lažjega. Impulse speed --> The Enterprise traveled at warp 0.5 ... or roughly 1/3 light speed

Enterprise-D had a maximum impulse velocity of approximately 2.5% of light speed - he specified that at 3/4 impulse the shuttle would travel a distance of one million kilometers in approximately three minutes (approximately 12,400,000 miles per hour)

Torej, kako je posadka obstala na mestu ob pospešku in zaviranju?

imagodei ::

Pojma nimam
- Hoc est qui sumus -

BigWhale ::

imagodei je izjavil:

To je sicer res, a po drugi strani imamo vseeno polno debilizmov, ki bi se jih lahko izogibali. Sploh potem, ko smo v zadnjem desetletju or so lahko gledali kopico bolj "realističnih" ZF izdelkov in potem, ko so ZF fani postali malce bolj Science literate. Divje vrtenje krožnika tik pred vstopom v micelijski podprostor? Really? Kakšne centrifugalne sile pa občuti posadka? Še bolj divje vrtenje celotne ladje ob vstopu v micelijski podprostor - kakšno korist ima to? Lahko je eye candy, ampak jaz se sprašujem, zakaj posadka zaradi ekstremnih pospeškov ob vrtenju ne pomre...


Uf, v Star Treku se ne smes obremenjevati s Science delom. Nima smisla. :)) Drugace imajo pa ladje nekaj cemur se rece inertial dampers, ki kompenzirajo te zadeve. Pa ze tko al tko imajo umetno gravitacijo in ni neke panike. :)

PS: Inertial dampers in artificial gravity je odgovor tudi na DarkSite-ovo vprasanje. :)

http://memory-alpha.wikia.com/wiki/Iner...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

Okapi ::

BigWhale je izjavil:


imagodei je izjavil:

Mene ST:D še ni prepričal. Ne vem, zakaj v prihodnosti ne poznajo niti nikoli ne omenijo micelijskega podprostora? Nobena od poznanih ras? Tle so pogruntali nov kanon.


Bodo ze zrihtal tako, da bo prav.
Zadeva je trenutno top sekret. Očitno bodo ugotovili, da je ni varno uporabljati, in bo vse skupaj ostalo varno shranjeno v skrivnem arhivu flote, ali pa bodo morda celo vso dokumentacijo uničili.

Okapi ::

imagodei je izjavil:

Divje vrtenje krožnika tik pred vstopom v micelijski podprostor? Really? Kakšne centrifugalne sile pa občuti posadka? Še bolj divje vrtenje celotne ladje ob vstopu v micelijski podprostor - kakšno korist ima to? Lahko je eye candy, ampak jaz se sprašujem, zakaj posadka zaradi ekstremnih pospeškov ob vrtenju ne pomre...

Ti samo dovolj domišljije nimaš, in se potem neumno pritožuješ.>:D Pri vstopu v micelijski podporostor se normalni prostor zavrtinči. Kot voda, ko gre v odtok. Vrti se torej cel prostor, ne samo ladja, zato na ladji pri tem ni nobene centrifugalne sile in pospeškov.

Okapi ::

Resnici na ljubo je sedaj serija bolj podobna kakšni Battlestar Galactici kot Star Treku. Kar je meni recimo čisto všeč.

NikolormousB ::

bolj podobna kakšni Battlestar Galactici kot Star Treku.


Sicer nisem ST expert, ampak meni se npr. zdita TOS in DS9 povsem različni seriji. Zdaj nekateri govorite, kot, da so bili prej vsi star treki enaki.

Okapi ::

Saj niso bili, in tudi pri prejšnjih serijah so se mnogi pritoževali.

BigWhale ::

Ob vsaki novi Star Trek seriji je bilo en kup tarnanja kako pa to zdaj ni vec to. In za slisat je bilo ogromno pritozb. Na koncu se je pa vecina sprijaznila s tem, da gre za drugacno serijo, z drugimi igralci in podobnimi zgodbami.

Discovery tukaj ne odstopa ampak samo nadaljuje to.

Starodavni ::

@BigWhale

morda je tu še en faktor, da je večina mlajših gledalcev pogledala vse star treke v šusu in so lahko lažje požrli slabše dele, ker je takoj sledil nov, boljši.
To je povsem drugače, kot zdaj, ko je nova serija in se nabira del za delom.

Upam si trditi, da če bi fastforwardali v prihodnost bi mlajšim generacijam bil ST: D čisto všečna tv serija, poleg TOS, TNG, VOY in DS9

Ker je poanta v razpoložljivosti in možnosti da celotno zgodbo pogledaš brez vmesnega dolgotrajnega čakanja.

NikolormousB ::

Ne mores biti hkrati star prdec in smrkljavec.


Kaj, da ne. Poglej Vostoka.

Okapi ::

Zadnjic pa je bilo da samo smrkljavcem, ki nikoli niso gledali original star treka discovery ni vsec. Zdaj pa se ze odlocite kak termin boste uporabljali za ljudi, ki jim ta mojstrovina ni vsec. Ne mores biti hkrati star prdec in smrkljavec.
Ta mladim ni všeč, ker itak ne vedo, kakšen je bil včasih Star Trek, ta starim pa ni všeč, ker so že pozabili. Oboji imajo neke idealizirane predstave, ki z resničnostjo nimajo nič skupnega, in so potem razočarani in jim ni všeč.

Gregor P ::

Vse kar pričakujem od ST je več znanosti in manj fikcije (torej nujna fikcija v bistvu v tem, kar še nismo sposobni doseči, razviti, a je vsaj teoretično mogoče - brez čarovnije, urokov ipd.).
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Okapi ::

LOL V Star Treku je od prvega dela prve serije naprej ogromno fantazije. Samo da pač ne rečejo temu čarovnija, ampak kvantni pogon na dilitij, antigravitacijsko polje, vlečni žarek ali karkoli pač že.

Vsakomur bi morali biti jasno, da se vse skupaj dogaja v vesolju, kjer so osnovni fizikalni zakoni drugačni kot v našem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Gregor P ::

Kot ZF gledalec pač moram požreti kar nekaj fikcije na račun znanosti, če ne, sploh ne bi imeli ZF serij/filmov8-); ampak naj se samoomejujejo pri pretirani zlorabi tega :D
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

Furbo ::

Gregor P je izjavil:

Vse kar pričakujem od ST je več znanosti in manj fikcije (torej nujna fikcija v bistvu v tem, kar še nismo sposobni doseči, razviti, a je vsaj teoretično mogoče - brez čarovnije, urokov ipd.).

Konkretno kaj se ti zdi možno doseči le s čarovnijo od tega, kar si videl?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Gregor P ::

Furbo je izjavil:

Gregor P je izjavil:

Vse kar pričakujem od ST je več znanosti in manj fikcije (torej nujna fikcija v bistvu v tem, kar še nismo sposobni doseči, razviti, a je vsaj teoretično mogoče - brez čarovnije, urokov ipd.).

Konkretno kaj se ti zdi možno doseči le s čarovnijo od tega, kar si videl?

To sprašuješ mene, ali Okapija?!?
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Okapi ::

Vsako čarovnijo (recimo iz Harry Potterja ali Gospodarja prstanov ali Igre prestolov) je mogoče brez težav pojasniti v slogu startrekovskih "znanstvenih" razlag.

Ko imaš enkrat časovna potovanja in nadsvetlobno hitrost, je mogoče čisto vse.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

BigWhale ::

Razlika med Sci-Fi in fantazijo je to, da se pri Sci-Fi ljudje pretvarjajo, da ima njihova fantazija neko podlago v znanosti. In v vecini se dejansko samo pretvarjajo. :)

Okapi ::

Brez kršenja osnovnih fizikalnih zakonov ZF hitro postane dolgočasna. Ljudje se ne zavedajo, da se še z Marsom ne da "v živo" pogovarjati, ker signal potuje v povprečju 15 minut v eno smer. Halo, Elon, kako je kaj na Marsu? ... zzz....zzz...zzz... in pol ure kasneje se Elon oglasi - Halo, halo, kaj si rekel, nisem dobro slišal:))

Gregor P ::

To bi bila serija ... napeto 30 minutno čakanje na odgovor; kaj vse se lahko zgodi vmes :D
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

BigWhale ::

Nekaterim je bila Odiseja 2001 sicer vsec ... ;>
««
13 / 35
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Stargate Universe in druge Sci-fi serije (strani: 1 2 3 466 67 68 69 )

Oddelek: Sedem umetnosti
3427555217 (4741) Pithlit
»

Star Trek: Strange New Worlds (TV serija) (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Sedem umetnosti
39862296 (7839) predi
»

Star Trek 2 (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
9727006 (22634) Dami
»

Star trek enterprise - Pa pa (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
529700 (7760) simnov

Več podobnih tem