» »

Ustavno sodišče dopustilo referendum o noveli zakona o zakonski zvezi

Ustavno sodišče dopustilo referendum o noveli zakona o zakonski zvezi

Temo vidijo: vsi
««
5 / 45
»»

YaN-cH ::

Recimo da referendum ne pade in se z zakonom prepove istospolne poroke in posvojitve, mislite da bomo sped dobili evropsko lekcijo podobno izbrisanim, ker voham da vse pelje v to smer.

AndrejO ::

Ne, ne bomo. Bomo pa potem verjetno kakšno desetletje ali še dlje, počasi in mukoma pisali duplikat vse obstoječe zakonodaje, kjer bo edina razlika samo poimenovanje.

s/zakonska zveza/nekaj_všečnega_osebam_ki_se_jih_to_niti_ne_zadeva/

Pithlit ::

YaN-cH je izjavil:

Recimo da referendum ne pade in se z zakonom prepove istospolne poroke in posvojitve, mislite da bomo sped dobili evropsko lekcijo podobno izbrisanim, ker voham da vse pelje v to smer.

Pa dejte no nehat mešat posvojitve kle not... nasprotniki že tko ne štekajo čemu sploh nasprotujejo...

ThePlayer je izjavil:

če bi imeli v ZZDR člen, ki bi določal, da lahko zakonsko zvezo sklenejo samo heteroseksualne osebe.

Saj točno to piše. Razen če smo funkcionalno nepismeni.

Zakonska zveza je zveza moškega in ženske. Jasno? Ni zveza ženske in ženske ali moškega in moškega. Jasno? Torej zakonska zveza je zveza HETERO para. HOMOSEKSUALNI pari so izvzeti. Ergo, diskriminacija.

Funkcionalno nepismeni bodo pa še naprej nabijal da je svet ena velika rožica in imamo vsi modro kri.
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

Tody ::

Pithlit dej dej... A zdej boš pa še rekla da Dedek mraz in Božiček ne obstajata?

Pithlit ::

Don't mess with Santa!
Life is as complicated as we make it...

Phantomeye ::

Pithlit je izjavil:

YaN-cH je izjavil:

Recimo da referendum ne pade in se z zakonom prepove istospolne poroke in posvojitve, mislite da bomo sped dobili evropsko lekcijo podobno izbrisanim, ker voham da vse pelje v to smer.

Pa dejte no nehat mešat posvojitve kle not... nasprotniki že tko ne štekajo čemu sploh nasprotujejo...

ThePlayer je izjavil:

če bi imeli v ZZDR člen, ki bi določal, da lahko zakonsko zvezo sklenejo samo heteroseksualne osebe.

Saj točno to piše. Razen če smo funkcionalno nepismeni.

Zakonska zveza je zveza moškega in ženske. Jasno? Ni zveza ženske in ženske ali moškega in moškega. Jasno? Torej zakonska zveza je zveza HETERO para. HOMOSEKSUALNI pari so izvzeti. Ergo, diskriminacija.

Funkcionalno nepismeni bodo pa še naprej nabijal da je svet ena velika rožica in imamo vsi modro kri.


Sam ej (da mal špilam hudičevega advokata). sej homoseksualci se lahko poročijo, ampak ne z osebami istega spola. Nikomur ni prepovedano se poročit, ker se počuti gej.

Pithlit ::

Saj to je edini argument ki ga homofobi imajo. In tega ne skrivajo.
Life is as complicated as we make it...

sandmodnigga ::

Pithlit je izjavil:

Don't mess with Santa!

Ne verjamem v imaginarna bitja. Nimam deluzij. Imajo jih pa homiči in homofobiči.
Prvi mislijo, da se kaj v njihovem življenju spremenilo, če se bodo lahko poročili, slednji mislijo da se bo vse v njihovem življenju spremenilo.
Move on. Te pravice če imajo ali ne, na večino ljudi res nima vpliva. Za manjšino nam je pa tako ali tako vseeno.

AndrejO ::

sandmodnigga je izjavil:

Pithlit je izjavil:

Don't mess with Santa!

Ne verjamem v imaginarna bitja. Nimam deluzij. Imajo jih pa homiči in homofobiči.
Prvi mislijo, da se kaj v njihovem življenju spremenilo, če se bodo lahko poročili, slednji mislijo da se bo vse v njihovem življenju spremenilo.
Move on. Te pravice če imajo ali ne, na večino ljudi res nima vpliva. Za manjšino nam je pa tako ali tako vseeno.

Potem pa še naprej živi v upanju, da ne boš ti enkrat v nečem del manjšine.

Se bi znalo zgoditi, da ne bo ostal več nihče, ki mu ne bi bilo vseeno.

sandmodnigga ::

AndrejO je izjavil:

sandmodnigga je izjavil:

Pithlit je izjavil:

Don't mess with Santa!

Ne verjamem v imaginarna bitja. Nimam deluzij. Imajo jih pa homiči in homofobiči.
Prvi mislijo, da se kaj v njihovem življenju spremenilo, če se bodo lahko poročili, slednji mislijo da se bo vse v njihovem življenju spremenilo.
Move on. Te pravice če imajo ali ne, na večino ljudi res nima vpliva. Za manjšino nam je pa tako ali tako vseeno.

Potem pa še naprej živi v upanju, da ne boš ti enkrat v nečem del manjšine.
Kako lepo je najti sovražtvo v vsakem p0457u. A bolj negativne ne zmorete?

Se bi znalo zgoditi, da ne bo ostal več nihče, ki mu ne bi bilo vseeno.

Upanje? Smeh je tu. Ni upanje nekaj, na kar bi moral kdorkoli polagati svoje življenje. Sicer pa si moj post razumel napak.
Za primer manjšine si poglej moje prejšnje dodatke k tej temi. Dognanje bo, da se marsikaj (ne)zakonitega da spremeniti v (ne)zakonito. God bless you, zgodovina bi te morala tega naučiti.

Zgodovina sprememb…

Pithlit ::

sandmodnigga je izjavil:

Prvi mislijo, da se kaj v njihovem življenju spremenilo

Enim se te ceremonije pač pomembne. Mene za ceremonije dol visi. Mi je pa precej pomembna enakopravnost, zato pa nisem tiho ko se komu 'dela krivica'.

sandmodnigga je izjavil:

Za manjšino nam je pa tako ali tako vseeno.

Nikoli. Tebi mogoče. Meni pač ne... pa ne zato ker sem del manjšine (ker tega pravzaprav ne občutim - razen ko se komu sfuzla, tko kot našemu homofobnemu rupsiju ki misli da me lahko kakorkoli prek zs prizadane)... ampak zato ker sem človek ki mu ni vseeno za soljudi.
Life is as complicated as we make it...

ThePlayer ::

Ali se lahko dve ženski/dva moška poročita med seboj? NE. Torej zakon diskriminira na podlagi osebnih okoliščin.


No potem pa mi povej, na podlagi katerih osebnih okoliščibn zakon diskriminira v primeru, če želita zakonsko zvezo (ki jo zakon definira kot skupnost moškega in ženske) skleniti dva moška oz. dve ženski?

Seveda tukaj osebne okoliščine ne igrajo nobene vloge, dva moška oz. dve ženski pač ne izpolnjujeta osnovnih pogojev za sklenitev take zveze, neodvisno od vseh osebnih okoliščin.

Zakonska zveza je zveza moškega in ženske. Jasno? Ni zveza ženske in ženske ali moškega in moškega. Jasno? Torej zakonska zveza je zveza HETERO para. HOMOSEKSUALNI pari so izvzeti. Ergo, diskriminacija.


Ja no, itak da niso izvzeti. Ni diskriminacija zgolj zato, ker homoseksualcem taka zveza ni v interesu.

Zgodovina sprememb…

Fritz ::

Young Player, troling you are.
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

sheeshkar ::

ThePlayer je izjavil:

Ali se lahko dve ženski/dva moška poročita med seboj? NE. Torej zakon diskriminira na podlagi osebnih okoliščin.


No potem pa mi povej, na podlagi katerih osebnih okoliščibn zakon diskriminira v primeru, če želita zakonsko zvezo (ki jo zakon definira kot skupnost moškega in ženske) skleniti dva moška oz. dve ženski?

Seveda tukaj osebne okoliščine ne igrajo nobene vloge, dva moška oz. dve ženski pač ne izpolnjujeta osnovnih pogojev za sklenitev take zveze, neodvisno od vseh osebnih okoliščin.

Zakonska zveza je zveza moškega in ženske. Jasno? Ni zveza ženske in ženske ali moškega in moškega. Jasno? Torej zakonska zveza je zveza HETERO para. HOMOSEKSUALNI pari so izvzeti. Ergo, diskriminacija.


Ja no, itak da niso izvzeti. Ni diskriminacija zgolj zato, ker homoseksualcem taka zveza ni v interesu.

Sem prepričan, da trolaš, ampak bom vseeno nadaljeval debato, ker je poučna za tiste imbecile, ki delijo tvoje mnenje (trol ali ne).

To, da dva moška oz. dve ženski "ne izpolnjujeta osnovnih pogojev za sklenitev takšne zveze" je diskriminacija. Pač smo v preteklosti postavili diskriminatorne pogoje, kjer se lahko poročita le osebi nasprotnega spola. Sedaj smo kot družba (upam) dovolj zreli, da jih lahko končno popravimo, ker gre le za nekaj črk na papirju, ki se jih povsem preprosto spremeni in življenje bo za veliko večino ljudi šlo dalje (povsem enako kot doslej), določeni manjšini pa to lahko zelo olajša marsikatero stvar (da ne govorimo o samem občutku enakovrednosti, ki je za nekatere vreden veliko več, kot tistih nekaj zakonskih pridobitev). Heteroseksualni pari s tem ne izgubijo popolnoma nič, homoseksualni pari pa pridobijo ogromno. V čem je torej problem?

Gaius ::

Problem je v delitvi na leve in desne. Desnica bo apriori glasovala proti spremembam, levica jih bo apriori podprla. Sveti gral levice je enakopravnost, svet brez diskriminacije, vsi bogati, vsi lepi, vsi zdravi... Ideal desnice je realno življenje in boj za obstanek.

Pithlit ::

Sheeshkar: nekateri se čutijo tolk ogrožene da se zatekajo k napadom in žalitvam prek zs in drugih (čisto nepovezanih) tem... ker so jim modi tule onemogočili komentiranje (le zakaj).

Gaius je izjavil:

Problem je v delitvi na leve in desne

Ne pa ni. Mogoče za njihove liderje... za rajo pa ne. Poznam dovolj desničarjev ki jim dol visi za te spremembe, kar nekaj jih celo podpira... in poznam kar nekaj levičarjev ki so zagrizeni antihomiči.
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: Pithlit ()

Gaius ::

V kolikor bi v naši državici ne obstajala tako izrazita delitev na dva politična pola, bi problem gotovo bil precej manjši. Upam, da bo sprememba zakona na referendumu zavrnjena.

Pithlit ::

Jaz pa upam da bo zmagalo tvoje navečje orožje.
Life is as complicated as we make it...

sheeshkar ::

Gaius je izjavil:

Problem je v delitvi na leve in desne. Desnica bo apriori glasovala proti spremembam, levica jih bo apriori podprla. Sveti gral levice je enakopravnost, svet brez diskriminacije, vsi bogati, vsi lepi, vsi zdravi... Ideal desnice je realno življenje in boj za obstanek.

Se ne strinjam, ker gre za posploševanje. Sam sem (vsaj v Sloveniji in na tem forumu) bolj na desni strani političnega spektruma (res pa je, da to velja bolj za ekonomska vprašanja, kot za kaj drugega) in povsem podpiram izenačitev pravic istospolnih parov. Poleg tega poznam kar nekaj zagrizenih "janšistov", ki v tem primeru definitivno ne delijo mnenja SDSa in prav tako v teh zadevah ne vidijo nobenih problemov. Prav tako pa poznam ogromno levičarjev, ki ob teh temah postanejo skrajno konservativni in kar naenkrat njihovi predsodki povsem zameglijo njihovo "levičarstvo". V bistvu se nekateri ljudje zelo hitro in zelo radi okarakterizirajo za levičarje/desničarje, v resnici pa nimajo pojma, kaj to sploh pomeni.

Pithlit je izjavil:

Sheeshkar: nekateri se čutijo tolk ogrožene da se zatekajo k napadom in žalitvam prek zs in drugih (čisto nepovezanih) tem... ker so jim modi tule onemogočili komentiranje (le zakaj).

Nekateri ljudje so preprosto bolani in tukaj očitno zdravijo svoje frustracije. Žal mi je, da se ti to dogaja in upam, da se bo na referendumu izkazalo, da so ravno oni manjšina (idiotov), ki izgublja svojo moč v moderni družbi.

Zgodovina sprememb…

Gaius ::

Glej, ubistvu me prav nič ne briga kaj počnejo drugi, dokler to neposredno ne zadeva in ovira mene. Moj glas proti temu zakonu, bo glas proti vladi.

Pithlit ::

Torej... zato ker se ti ne strinjaš z vlado boš jebal neko manjšino ki ti nič noče (niti te ne ovira in se te ne tiče). Bravo. Izredno razumno dejanje.
Life is as complicated as we make it...

DeeJay ::

Hm, me zanima kolk nasprotnikov temu zakonu se znajde tud na tem spisku:
http://zlovenija.tumblr.com/

Looooooka ::

Če se lastnik strani ni fini skril za vpn-ji ga lahko pomojem zadane kakšna tožba.

Gaius ::

Pithlit je izjavil:

Torej... zato ker se ti ne strinjaš z vlado boš jebal neko manjšino ki ti nič noče (niti te ne ovira in se te ne tiče). Bravo. Izredno razumno dejanje.


Jap, to je eden izmed načinov, da pokažem moje nestrinjanje s politiko te vlade. No ubistvu me moti to, da bo imel otrok očeta in očeta, ali pa mamo in mamo.

SugarFree ::

vsi pametnjakoviči, ki so zakuhali referendum, naj ga financirajo iz lastnih žepov, naj že enkrat sprejmejo ta zakon in naj se ne vmešavajo v življenje drugih ljudi. Očitno nekateri vidijo probleme tam, kjer jih sploh ni.

Zgodovina sprememb…

jype ::

Looooooka> Če se lastnik strani ni fini skril za vpn-ji ga lahko pomojem zadane kakšna tožba.

A za avtorske pravice nad sovražnim govorom, al kako?

SimplyMiha ::

Ne vem za nedovoljeno objavo osebnih podatkov oziroma blatenje imena, vendar je vsaj kraja identitete kazensko preganjana. Več profilov se je izkazalo za lažne.

jype ::

Seveda. Absolutno. Verjamem!

sheeshkar ::

Gaius je izjavil:

No ubistvu me moti to, da bo imel otrok očeta in očeta, ali pa mamo in mamo.

Tudi to je povsem nesmiseln razlog zakaj biti proti izenačitvi pravic. Idealna družina ne obstaja. Nekateri imajo samo očeta, nekateri imajo samo mamo, nekateri imajo oba starša, a je eden izmed njiju narkoman/pedofil/nasilnež/alkoholik itd. - torej že danes obstaja mnogo družin, ki so daleč od idealnega. Ali bi torej tudi njim morali odvzeti otroke? Saj za to gre, ane? Otrok mora imeti popolno družino? Dajmo torej odvzeti otroke staršem samohranilcem, ker otrok ni vzgajan v idealni družini!

Konec koncev pa tudi tisti, ki imamo super starše, nimamo idealne družine, ker nihče ni popoln in vsak dela napake. "Idealni" starši so zame predvsem takšni, ki te imajo brezpogojno radi in naredijo vse, da ti omogočijo čimboljše življenje. Zakaj bi to moralo biti omejeno na spol (torej mama-oče, ne pa mama-mama ali oče-oče) pa mi ni jasno. A res misliš, da dva moška ali dve ženske, ki bi šla skozi vse postopke pri posvajanju (da ne govorimo o vseh polenih in predsodkih, ki bi jih morala premagati), ne bi brezpogojno ljubila tistega otroka in mu želela omogočiti najboljše možno življenje? Raziskave so tudi pokazale, da v družinah, kjer ni očetovske ali materinske figure, otrok tak vzor najde drugje in z večino teh otrok ni prav nič narobe. Kaj točno se torej tudi tukaj tako bojite?

Fritz ::

Gaius je izjavil:

Pithlit je izjavil:

Torej... zato ker se ti ne strinjaš z vlado boš jebal neko manjšino ki ti nič noče (niti te ne ovira in se te ne tiče). Bravo. Izredno razumno dejanje.


Jap, to je eden izmed načinov, da pokažem moje nestrinjanje s politiko te vlade. No ubistvu me moti to, da bo imel otrok očeta in očeta, ali pa mamo in mamo.

Tvoje izjave se ne skladajo s tvojim podpisom.

In kaj naj bi bilo narobe s tem, če ima otrok dva očeta ali dve mami?
"Težav ne moremo reševati z isto miselnostjo,
kot smo jo imeli, ko smo jih ustvarili."
A. Einstein

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fritz ()

Pithlit ::

Gaius je izjavil:

Pithlit je izjavil:

Torej... zato ker se ti ne strinjaš z vlado boš jebal neko manjšino ki ti nič noče (niti te ne ovira in se te ne tiče). Bravo. Izredno razumno dejanje.


Jap, to je eden izmed načinov, da pokažem moje nestrinjanje s politiko te vlade. No ubistvu me moti to, da bo imel otrok očeta in očeta, ali pa mamo in mamo.

Če je razum tvoje najmočnejše orožje... je tvoj arzenal izjemno, izjemno šibek. Niti to ti ne potegne da otroci v tem zakonu niti približno niso zastopani (še manj ti pa potegne da je pri nas že tako ogromno otrok ki mame in očeta sploh nimajo... imajo ali eno, ali drugo. pa kar nekaj jih ki imajo očeta in očeta, pa mamo in mamo). Tolk o tvojem 'orožju'.

Nestrinjanje z vlado lahko pa precej bolj efektivno (kot s podjebavanjem skupine ljudi ki ti prav nič noče) izraziš na naslednjih volitvah. Ampak saj vem, zdaj sem jaz kriva za to da boš đel folk jebat v glavo... ker te ne ujčkam ampak ti na pladnju serviram kako ga serješ.
Life is as complicated as we make it...

Gaius ::

Imate prav.

SugarFree ::

vsi podpisniki za referendum naj povrnejo vse stroške povezane z njim in naj se ubadajo z lastnimi frustracijami, nismo ostali krivi, če imajo nesrečno življenje.

lambda ::

Morda je 40k prenizka meja. 80k, 100k?

Mislim pa da še nihče ni pojasnil tega:

lambda je izjavil:

ahac je izjavil:

TL;DR: referendum o zakonu o zakonski zvezi


Ali bo sprememba zakona dovolila istospolnim družinam posvojitve otrok?

Ne, ta sprememba tega ne ureja.


Nič več jasno. Ta sprememba vpliva na nekih 70 zakonov ali ne. Kje se je zataknilo, da to ne bo možno? Čemu diskriminacija? Ali ne gre za izenačitev?

Gaius ::

Najboljs da damo mejo na 2 milijona, da ja ne bojo lumpi desnicarji predlagali kaksnega referenduma ;)

PaX_MaN ::

lambda je izjavil:

Mislim pa da še nihče ni pojasnil tega:

lambda je izjavil:

ahac je izjavil:

TL;DR: referendum o zakonu o zakonski zvezi


Ali bo sprememba zakona dovolila istospolnim družinam posvojitve otrok?

Ne, ta sprememba tega ne ureja.


Nič več jasno. Ta sprememba vpliva na nekih 70 zakonov ali ne. Kje se je zataknilo, da to ne bo možno? Čemu diskriminacija? Ali ne gre za izenačitev?

Ja, zlagal so se. Če bodo spremembe potrjene bodo tudi istospolni pari, ki so sklenili zakonsko zvezo, lahko posvajali otroke.
(Eh, narobe sm povedal.
Nekak tkole gre, če prav berem:
* Zakonca:
- lahko posvojita otroka samo skupaj
- eden izmed zakoncev lahko posvoji otroka drugega zakonca

* nezakonca:
- ne moreta posvojiti istega otroka
- vsak izmed njiju lahko posvoji poljubno število ljudi
)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PaX_MaN ()

ThePlayer ::

@sheeskar

Sem prepričan, da trolaš, ampak bom vseeno nadaljeval debato, ker je poučna za tiste imbecile, ki delijo tvoje mnenje (trol ali ne).


Najprej - jasno, da ne trolam. Sicer si verjetno sploh ne zaslušiš trenutka časa za odgovor, glede na to da si se spustil že na prostaški nivo z zmerjanjem z imbecili, ampak OK, sam imam precej debelo kožo in tudi prostaku mi ni škoda še n-tič pojasniti, da seveda govori neumnosti.

To, da dva moška oz. dve ženski "ne izpolnjujeta osnovnih pogojev za sklenitev takšne zveze" je diskriminacija.


Preprosto to _ni_ diskriminacija. Definicijo zakonske zveze je seveda mogoče spremeniti, ampak v demokratičnem sistemu se take odločitve sprejema s soglasjem večine. Ne pristanem pa na to, da se take zadeve urejajo za hrbti državljanom in se jim celo prepove o tem izreči, vse pod _krinko_ diskriminacije.

Phantomeye ::

ThePlayer je izjavil:

@sheeskar

Sem prepričan, da trolaš, ampak bom vseeno nadaljeval debato, ker je poučna za tiste imbecile, ki delijo tvoje mnenje (trol ali ne).


Najprej - jasno, da ne trolam. Sicer si verjetno sploh ne zaslušiš trenutka časa za odgovor, glede na to da si se spustil že na prostaški nivo z zmerjanjem z imbecili, ampak OK, sam imam precej debelo kožo in tudi prostaku mi ni škoda še n-tič pojasniti, da seveda govori neumnosti.

To, da dva moška oz. dve ženski "ne izpolnjujeta osnovnih pogojev za sklenitev takšne zveze" je diskriminacija.


Preprosto to _ni_ diskriminacija. Definicijo zakonske zveze je seveda mogoče spremeniti, ampak v demokratičnem sistemu se take odločitve sprejema s soglasjem večine. Ne pristanem pa na to, da se take zadeve urejajo za hrbti državljanom in se jim celo prepove o tem izreči, vse pod _krinko_ diskriminacije.



A je bila definicija trenutne poroke demokratično sprejeta s soglasjem večine? Se je kdaj v republiki sloveniji odločalo o tem?

sheeshkar ::

ThePlayer je izjavil:

@sheeskar

Sem prepričan, da trolaš, ampak bom vseeno nadaljeval debato, ker je poučna za tiste imbecile, ki delijo tvoje mnenje (trol ali ne).


Najprej - jasno, da ne trolam. Sicer si verjetno sploh ne zaslušiš trenutka časa za odgovor, glede na to da si se spustil že na prostaški nivo z zmerjanjem z imbecili, ampak OK, sam imam precej debelo kožo in tudi prostaku mi ni škoda še n-tič pojasniti, da seveda govori neumnosti.

To, da dva moška oz. dve ženski "ne izpolnjujeta osnovnih pogojev za sklenitev takšne zveze" je diskriminacija.


Preprosto to _ni_ diskriminacija. Definicijo zakonske zveze je seveda mogoče spremeniti, ampak v demokratičnem sistemu se take odločitve sprejema s soglasjem večine. Ne pristanem pa na to, da se take zadeve urejajo za hrbti državljanom in se jim celo prepove o tem izreči, vse pod _krinko_ diskriminacije.

Govoriš, kot da si kaj pojasnil :)) Postavil sem ti veliko vprašanj, na katere nisi sposoben odgovoriti. Znaš samo reči, da nekaj ni diskriminacija, a ne znaš pojasniti zakaj to ni diskriminacija. Torej, še enkrat, zakaj ni diskriminacija, da se dve ženski ali dva moška ne smeta poročiti med seboj oziroma bolj natančno, zakaj "osnovni pogoji", ki pravijo, da se lahko med seboj poročita le moški in ženska niso diskriminatorni? Bo šlo?

Sprememba pa je bila sprejeta z večino v demokratično izvoljenem državnem zboru in ne "za hrbti državljanov". Očitno ti poleg pomena diskriminacije dela težave tudi način delovanja predstavniške demokracije.

Oprosti, če te je beseda "imbecil" užalila, morda bi moral reči "intelektualno prikrajšane osebe" ali kaj podobnega.

AndrejO ::

ThePlayer je izjavil:

Preprosto to _ni_ diskriminacija. Definicijo zakonske zveze je seveda mogoče spremeniti, ampak v demokratičnem sistemu se take odločitve sprejema s soglasjem večine. Ne pristanem pa na to, da se take zadeve urejajo za hrbti državljanom in se jim celo prepove o tem izreči, vse pod _krinko_ diskriminacije.

V demokratičnem sistemu se enakopravno obravnavanje manjšin nikoli ne uvaja s soglasjem večine, temveč "by fiat". Po dekretu.

Strogo večinski sistem, kjer so ustavne pravice manjšine zgolj predmet večinske dobre volje, ni demokracija.

Sedaj pa preden boš še do konca zablodil. Govora ni o pravici do "zakonske zveze", temveč do pravice do enake obravnave. "Zakonska zveza" je samo en prikladen mehanizem kako urediti celo vrsto vprašanj premoženja, dedovanja, osebnih stikov, ... Na vsako izmed teh ti lahko pokažem s prstom, kjer v ustavi je navedeno kot pravica.

Če gre nekaterim tako zelo neizmerno v nos, da se izraz "zakonska zveza" uporabi, da se preneha s to nepotrebno diskriminacijo, potem se lahko pripravijo na to, da se bo v naslednjih letih spreminjalo en po en zakon. Vse samo in zgolj zato, da bodo na koncu realizirane vse pravice, kot se bi jih lahko realiziralo že sedaj. In tako se ne bo realizirala niti ena pravica več, kot se bi jo realiziralo že sedaj. Je pa res, da se bo govedu verjetno zdelo simpatično, da lahko drugim še nekaj časa serjejo po glavi zgolj in samo zato, ker so manjšina.

In ja, vmes je tudi možnost, da dve osebi skupaj posvojita tretjo osebo. Samo prosim, ne bi bloditi tukaj o neki "pravici do posvojitve", temveč raje razmisli v kakšnem položaju je otrok, ki ima dva roditelja, ki sta istospolno usmerjena. Potem pa primerjaj položaj tega otroka s položajem otroka, ki ima roditelja različnih spolov. Slej kot prej bo mimo prišel nek odrasel, ki je odrasel v takšni družini in bo za nazaj z obrestmi zahteval vse tisto, kar mu ZZZS ni izplačal po smrti enega izmed roditeljev zgolj in samo zato, ker je nek gnoj vztrajal na temu, da to ni diskriminacija.

To žal je diskriminacija otrok, in če bi to zabito govedo s Primcom na čelu vsaj malo pogledalo ven iz svoje svetopisemske solate, bi ugotovilo, da s svojim početjem neposredno škodijo otrokom in podaljšujejo to nepotrebno agonijo diskriminacije.

Glede na to, da si otroci svojih staršev ne izbirajo, se sedaj izvoli odločiti: ali boš mislil na otroke in jim omogočil enakopravnost, ali pa se boš pridružil govedu, ki bi vse te otroke še malo zatiralo. Tako, kot so z identičnimi izgovori zatirali "pankrte", dokler se ni tega presekalo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AndrejO ()

noraguta ::

Precej odvisno kako definiraš demokracijo, tud grki so mel sužnje. Pa saj si bil v švici madona.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

AndrejO ::

Danes jo pretežno definiramo kot "demokratično reprezentativno republiko". Demokratično pomeni, da se lahko državljani nekaj skupno odločijo. Reprezentativno pomeno, da se odločanje pretežno vrši preko univerzalno voljenih predstavnikov. Republika pa je ena malenkost, kjer s določene stvari zapisane v temeljni dokument, ki se ga praviloma ne spreminja na škodo manjšin, ker je njegova funkcija omejevanje volje večine.

Seveda pa vsa ta lepa teorija pade v vodo, ko se horda "demosa" odloči, da bo izvedla "demokratičen linč". Ampak potem pač ne govorimo o demokraciji, temveč nedemokratičnem krdelu dvonogega goveda.

noraguta ::

Ja ampak to ti je realnost. Dobro napisana ustava je p**** dim. Celo zakonodaja na koncu če se ne izvaja. Manjšina je pa pač manjšina. Če je nekje sprejeta ne pomen da bo tudi drugje. Ena homoseksualna kolegica priznava, da je poroka po krščanski tradiciji traparija. Se pa bori zanjo zavoljo pravice. Malo kontradiktorno.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Pithlit ::

Ker hoče dosečt enakopravnost je kontradiktorna?

Saj meni dol visi za poroko, al pa zakonsko zvezo, al pa posvojitev otrok, al pa.... Gre se za princip: da imamo vsi enake pravice. Meni je vseeno a imamo vsi pravico do sklenitve zakonske zveze... al pa noben. Ni mi pa vseeno da imajo to pravico le nekateri.
Life is as complicated as we make it...

AndrejO ::

noraguta je izjavil:

Ena homoseksualna kolegica priznava, da je poroka po krščanski tradiciji traparija. Se pa bori zanjo zavoljo pravice. Malo kontradiktorno.

Sicer ne vem, kaj je "po krščanski tradiciji", še zlasti ne, če pomislim na Mormonsko cerkev, ampak iz prava izhaja za osebi, ki sta v "zakonski zvezi" cela vrsta pravic in obveznosti. Tako medsebojnih, kot tudi med njima in državo. Iz tega slednjega vidika je še kako zelo smiselno in niti najmanj kontradiktorno, da se nekdo bori za enakopravnost, čeprav nima nič s krščanstvom ali njegovo tradicijo.

Morda je težava bolj v temu, da si nekateri "krščani" (papež vesoljne RKC na srečo več ni med njimi, tako da upanje še obstaja) še vedno niso razčistili kaj je cerkvena poroka po njihovih društvenih pravilnikih in kaj je zakonska zveza po zakonih sekularne države.

Cervantes ::

Predlog za naslednje referendumsko vprašanje:

ALI SME HETEROEKSUALNI PAR POSVOJITI ISTOSPOLNO ORIENTIRANEGA OTROKA?

Moj predlog je, da se to prepove. Kajti posledice so lahko nepredvidljive, morda katastrofalne.

noraguta ::

Čak mal tle gre za ceremonijo krščanarjev v bistvu. Govorim o ceremoniji.
Sej z mormoni bi bla ista jeba.
Pa če si jih glih omenil sej mnogoženstva tud nismo uzakonil niti na pravni ravni.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

AndrejO ::

noraguta je izjavil:

Čak mal tle gre za ceremonijo krščanarjev v bistvu. Govorim o ceremoniji.

Opazoval sem civilno ceremonijo in ceremonijo v cerkvi (RKC denominacija). Po mojem razumevanju sta to dve popolnoma ločeni zadevi, saj država s cerkvijo nima nič, kot tudi cerkev z državo nima nič. Vsakdo uraduje po svojih pravilih in ena na drugo nimajo učinka.

To je, kar se tiče forme. Potem pa še, kar se tiče vsebine.

V Novi zavezi je zveza med moškim in žensko opisana v pismu efežanom:
...
22: Žene naj bodo podrejene svojim možem kakor Gospodu,
23: mož je namreč glava ženi, kakor je Kristus glava Cerkvi: on, odrešenik telesa.
24: In kakor je Cerkev podrejena Kristusu, tako naj bodo v vsem žene možem
...


V zakonu, pa je sledeči člen:
14. člen
V zakonski zvezi sta zakonca enakopravna.


Torej tudi tukaj ne vidim kompatibilnosti ali primerjave.

Zatorej mi logika poimenovnja "krščanske poroke" tukaj ni jasna, ker je edina stična točka monogamnost. Hkrati pa je monogamnost prisotna tudi v drugih kulturah in verovanjih, ne samo abrahamskih. Torej zgolj in samo ta monogamnost še ne zadošča, da bi stvar označili za "krščansko".

To je tudi razlog, zakaj so mi hecno ljudje, ki v zakonsko materijo, ki nima ama nič z njihovo vero ali veroizpovedjo, tlačijo ravno to. Kot, da bi kdo poskušal spremeniti njihovo cerkev. V bistvu pa se oni s svojo cerkvijo vtikajo v čisto posvetne stvari, ki s cerkvijo nimajo in tudi ne rabijo imeti nič skupnega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: AndrejO ()

Gaius ::

AndrejO je izjavil:

Danes jo pretežno definiramo kot "demokratično reprezentativno republiko". Demokratično pomeni, da se lahko državljani nekaj skupno odločijo. Reprezentativno pomeno, da se odločanje pretežno vrši preko univerzalno voljenih predstavnikov. Republika pa je ena malenkost, kjer s določene stvari zapisane v temeljni dokument, ki se ga praviloma ne spreminja na škodo manjšin, ker je njegova funkcija omejevanje volje večine.

Seveda pa vsa ta lepa teorija pade v vodo, ko se horda "demosa" odloči, da bo izvedla "demokratičen linč". Ampak potem pač ne govorimo o demokraciji, temveč nedemokratičnem krdelu dvonogega goveda.


Torej zate predstavljajo demokracijo le volitve v DZ, razpis in odločanje na referendumu pa sta teptanje demokracije? Kdo je tu nor..

Poznamo posredno in neposredno demokracijo. Pravica do obeh je zagotovljena z ustavo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gaius ()

noraguta ::

Hkrati pa je monogamnost prisotna tudi v drugih kulturah in verovanjih, ne samo abrahamskih.

Hmm nočem motit zaključkov sam abraham je bil poligamen.
Btw tud musliji so abrahamski po izročilu. Sam kva pa jst vem kmet zarukan.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: noraguta ()
««
5 / 45
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kitajci napravili miši s starši istega spola

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
228174 (6225) jype

Več podobnih tem