» »

Brezstična kartica

Brezstična kartica

PandaFlow2 ::

Zanima me, katere banke v Sloveniji ponujajo brezstično (contactless) kartico MasterCard ali Visa?

Bud_Bundy ::

Za SKB vem....

MadMicka ::

NLB tudi, greš lahko po www straneh bank, pa boš vidu. Ampak, itak jo bodo prej ali slej vsi dobil, ni pa to neki tazga, da bi ti ne vem kok olajšalo življenje.

Kar se mene tiče, mi je bolj pomembno, kdaj bo plačevanje mogoče preko telefona s posebno sim kartico. Tako ne bi rabil nositi s seboj denarnice oz. bančne kartice. V NLB so rekli, da o tem razmišljajo, se pravi, lahko minejo še leta :)

neon21 ::

Nkbm tudi to kartico. Jaz sem jo dobil v zamenjavo , ker mi je tastara maestro potekla. Skratka nič posebnega, saj večina nakupov opravim z gotovino.

Binnied ::

Tudi jaz pri NKBM.. Mene pa zanima pa kako je z varnostjo le te, glede na to da vnos pin-a ni potreben, ali je potem večja možnost zlorab ob odtujitvi (najditelj gre od trgovine do trgovine in vsakič zapravi max 15eur)?

Georgios ::

...Imas varnostni SMS za vsak nakup ti pri NLB posljejo sms... seveda ce to aktiviras in ti je takoj jasno ce kdo zapravlja ;)

Irbis ::

Binnied je izjavil:

Tudi jaz pri NKBM.. Mene pa zanima pa kako je z varnostjo le te, glede na to da vnos pin-a ni potreben, ali je potem večja možnost zlorab ob odtujitvi (najditelj gre od trgovine do trgovine in vsakič zapravi max 15eur)?


Meni se je zadnjič zgodilo, da me je vprašalo za PIN, čeprav je bil znesek pod 15 evrov, tako da očitno po določenem številu takih nakupov vseeno preveri PIN.

solatko ::

Plačevanje brez pina je eno večjih bančnih failov.
Meni gre na živce in prodajalca tudi opozorim, kadar ne preveri podpisa na Karanti.
Samo čakam, da ukinejo še vse pine pri e-bančništvu.
Delo krepa človeka

PandaFlow2 ::

Brezstične kartice so zakon, sploh v zahodnem svetu, kjer je normalno da plačaš 1€ s kartico. Če se da komu 10x na dan tipkati PIN za 1€ ali celo podpisovati na listek, be my guest.

Samo žalostno, da so slovenske banke tehnološko 5 let za tistimi iz bolj vzhodnih držav.

Invictus ::

Brezstično kartico ti lahko mimoidoči prebere ko se sprehodi mimo tebe.

Na nekaterih straneh še vedno lahko naročaš brez VCC.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

PandaFlow2 ::

Zato pa imaš SMS obveščanje + zavarovanje kartice, kjer imaš zavarovane vse transakcije v določenem časovnem obdobju preden obvestiš banko o odtujitvi kartice.

Sem sicer na lastne oči videl letos v Nemčiji (!), da je taksist potegnil kartico preko starega swiperja - tam, kjer se št. vtisne v papir :)

Invictus ::

Zavarovanje ne velja za vse kartice.

SMS obveščanje je lahko prepozno.

Ko denarja ni na računu, se boš kar namatral da ga dobiš nazaj.

Jap, tudi to še dela v Nemčiji. Zato imam s sabo vedno gotovino.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Tr0n ::

Kr cool. Fajn hitro pri blagajnah, samo da bi nase prodajalke vse znale oz. vedele, da lahko to uporabljajo. Nekatere se vedno samo na PIN hocejo. :)

Master_Yoda ::

Invictus je izjavil:

Brezstično kartico ti lahko mimoidoči prebere ko se sprehodi mimo tebe.

Na nekaterih straneh še vedno lahko naročaš brez VCC.


Verjetno ze obstajajo kaksni sleevi oz denarnice, ki ne prepuscajo signalov. Te kartice so super za dobicek bank, ker bo zdaj potrebno imeti varnostni SMS vklopljen, ki ga prej nisi rabil.

Le zakaj niso naredili opcije da se sam odlocis ali hoces da te za PIN vedno vprasa ali ne, oziroma si sam mejo pri kateri te vprasa nastavit.

SeMiNeSanja ::

Ti ovitki za kartice obstajajo že lep čas. Ponudba na Ebay je več kot pestra.

Kar se mene tiče, bi morali dati možnost, da si sam izbereš znesek, ko zahteva pin + max. število transakcij, ki se lahko izvedejo pred ponovno preverbo pina.

Npr. si nastaviš 5 transakcij in zahtevo za vnos pina nad 10€.
Vsakič, ko bi kaj nabavil nad 10€ bi avtomatsko sprožil možnost 5 naslednjih transakcij pod 10€ brez vnosa pina.
Če ti potem ukradejo/preslikajo kartico, ti naredijo za največ 50€ škode.

solatko ::

Za zaščito svoje bančne kartice mi ni problem, za čisto vsako transakcijo odtipkat tiste magične 4 številke, za kar rabim občutno manj časa, kot rabijo za obdelavo Pike in podobnih neumnosti (stave, plačevanje položnic,.......).
Delo krepa človeka

St235 ::

Invictus je izjavil:

Zavarovanje ne velja za vse kartice.

Ja petrolova kartica verjetno res ni zavarovana, pa tista od beby centra tudi ne. Kreditne pa seveda so.

Invictus je izjavil:


Ko denarja ni na računu, se boš kar namatral da ga dobiš nazaj.

Ja, če je prijava kraje in dopis na banko matranje potem se temu res ne izogneš. Je pa klasična kreditna tukaj v prednosti pred debetno, ker dejansko ne boš rabil dobivat denarja nazaj, ker trgano samo nekrat mesečno.

destroyer2k ::

Drugače če je koga strah da bi kartico prebral, si lahko kupite kupite kartico, ki blokira branje oz. prepreči.

http://www.amazon.com/Wallet-Blocking-S...

msjr ::

Pri brezstičnem mastercardu so vsaj do pred par tedni imeli probleme, ker je sistem zaradi napake zavrnil avtorizacijo istočasno pa je poslal sms, da je sprocesirano plačilo. V glavnem k... gleda to, jaz zdaj rečem da naj kar vtaknejo kartico in bom lepo natipkal pin, za varnost imam vedno čas, mudi se tako ali tako samo na urgenci, pa še tam se zna zgodit da te malo pozabijo.

Mavrik ::

Invictus je izjavil:

Brezstično kartico ti lahko mimoidoči prebere ko se sprehodi mimo tebe.

Na nekaterih straneh še vedno lahko naročaš brez VCC.


In kaj bo ta magični mimoidoči naredil s tem "branjem"?
The truth is rarely pure and never simple.

solatko ::

Eno je, da ti nekdo naredi clon kartice, drugo pa to, da ti priložnostni zmikavt lahko s tako kartico, pobere kar lep del denarja, če se nekaj ur sprehaja iz trgovine v trgovino in v vsaki pusti 15€.

Avtomatika brez nadzora pač ni sprejemljiva.

Dokler ne bo urejeno tako, da si sam nastaviš parametre, v katerih bo avtomatika delovala, hvala lepa.
Delo krepa človeka

Mavrik ::

Kako pa narediš klon kriptiranega smartcarda tako da greš kar mimo?
The truth is rarely pure and never simple.

krho ::

Bi rekel, da so osnovni podatki na voljo nekriptirani.. isto, kot na magnetnem slipu
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Invictus ::

Mavrik je izjavil:

Invictus je izjavil:

Brezstično kartico ti lahko mimoidoči prebere ko se sprehodi mimo tebe.

Na nekaterih straneh še vedno lahko naročaš brez VCC.


In kaj bo ta magični mimoidoči naredil s tem "branjem"?

Dobil številko kartice, poleg imena. Za nakup na internetu čisto dovolj.

Mavrik je izjavil:

Kako pa narediš klon kriptiranega smartcarda tako da greš kar mimo?

To ni tako redko kot se zdi, če nisi zadnje 5 let živel v jami ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

HighBane ::

Ta predplačniška kartica je mikavna, samo koliko trgovin jo podpira? Spar, hofer, Mercator, Tuš, Lidl,...?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: HighBane ()

SeMiNeSanja ::

rupo ::

A se je komu brezstična kartica po kakšnem letu uporabe "razmagnetila"? Meni že nekaj časa ne deluje več. Najprej občasno ni prijela, zdaj pa sploh ne več. A je možno, da ji škodi uporaba službene kartice?

[D]emon ::

Ko bodo vse banke ukinile klasicne kartice in presaltale na NFC kartice bom pac nehal uporabljati kartico za placevanje. BMK. Nocem te nepotrebne navlake.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Invictus ::

Še ena fora brezstičnih kartic.

Dol se lahko prebere zadnjih 20 transakcij. Sprobano na NLB Maestro z Credit Card Reader appom...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

GupeM ::

Na Visi od NKBM zadnjih 20 transakcij ne dobiš...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Apple Pay prispel v Slovenijo (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
16943577 (1638) Apple
»

Apple Pay bo tudi v Sloveniji (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
11023678 (3254) Curve Ball
»

Mastercard: delež brezstičnih plačil v Evropi strmo raste (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
6918132 (10798) OK.d
»

Hrvaška dobila Google Pay (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
6017946 (13261) Jerry000
»

Namesto PIN-a MasterCard želi selfi in prstni odtis

Oddelek: Novice / Ostale najave
4111396 (8491) Jst

Več podobnih tem