» »

Višje šole, prepis, pavziranje...

Višje šole, prepis, pavziranje...

slo114 ::

Pozdravljeni,
Trenutno sem vpisan na Višjo strokovno šolo Šolski center Kranj, program informatika. Ker sem že po parih dneh ugotovil da pač ta smer ni zame bi na tej šoli ostal vpisan samo še zaradi statusa. To leto nameravam delati preko študentskega servisa tako da, imam par vprašanj. Prvo me zanima kako je z samim vpisom. Na predavanjih(na katerih sem bil) sem dobil informacijo da je pač 80% obvezna prisotnost na vajah da, se sploh lahko prijaviš na izpit. Zanima me če ne hodiš ter ne opravljaš izpitov, te lahko izpišejo? Kako je potem s statusom? Naslednje leto se nameravam vpisati na drugo višjo šolo(Iam v Ljubljani, medijska produkcija) tako da me zanima kako poteka sploh vpis? Isto kot prejšnje leto v srednji šoli?

Hvala za odgovore.

d4vid ::

Kolikor vem, te po novem letu vrzejo ven, torej januarja, ce nimas dovolj veliko prisotnost.

Mene pa zanima kako je s tem, da bi se jaz raje zaposlil kot hodil na faks? Ne preko studenta, ampak "za redno".
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

K3kec ::

Kaj te zanima? Če se zaposliš izgubiš status študenta(kar pomeni da izgubiš študentske ugodnosti)

d4vid ::

Torej se lahko zaposlim, kadar se hocem, pa neham hodit na predavanja, vaje...? Hodim v ŠCC smer mehatronika, sem mislim da je to zame, pa vidim da ni. Veselja sploh nimam, razen za laboratorijske vaje, kjer pa tako ponavljamo osnove iz srednje sole.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

slo114 ::

Ja kaj pa če sem sedaj zaposlil prek študenta, pa me vržejo iz šole? Ali to kaj servis preverja oz. Ali so problemi z delom? Drugače grem jutri na šolo da kar osebno vprašam kako pa kaj.

K3kec ::

d4vid je izjavil:

Torej se lahko zaposlim, kadar se hocem, pa neham hodit na predavanja, vaje...? Hodim v ŠCC smer mehatronika, sem mislim da je to zame, pa vidim da ni. Veselja sploh nimam, razen za laboratorijske vaje, kjer pa tako ponavljamo osnove iz srednje sole.

Ko se izpišeš iz programa je to to, pač nimaš več veze z šolo/faksom.

slo114 je izjavil:

Ja kaj pa če sem sedaj zaposlil prek študenta, pa me vržejo iz šole? Ali to kaj servis preverja oz. Ali so problemi z delom? Drugače grem jutri na šolo da kar osebno vprašam kako pa kaj.

Servis par let nazaj ni preverjal med letom če imaš status, piši jim pa ti bodo odgovorili če je še vedno podobno, drugače pa gre to za delo na črno in je kaznivo dejanje(kako učinkovito to preverjajo pa nevem). Če te izpišejo pa seveda izgubiš tudi zavarovanje, ki je cca 50€ na mesec kot samoplačnik(če nisi zaposlen seveda).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: K3kec ()

slo114 ::

No saj bom jutri videl, pa sporočim tukaj če še to koga zanima.

dukedl ::

d4vid je izjavil:

Torej se lahko zaposlim, kadar se hocem


good luck..sporoči kako bo ti bo tole šlo ;)
lp dukedl

d4vid ::

dukedl je izjavil:

d4vid je izjavil:

Torej se lahko zaposlim, kadar me hoče delodajalec


good luck..sporoči kako bo ti bo tole šlo ;)



Mislim, da bo takole boljše... :D
Slabo leto nazaj sem ves čas poslušal, kako je "fino in fajn" da hodim za elektrotehnika in da bodo službe letele z neba. Ko sem opravil maturo, sem poslal nekaj prošenj, pa ni bilo ne duha ne sluha od nikjer. Razen seveda preko študenta na ETI, kjer nisem bil na visokem položaju, niti nisem opravljal nič iz mojega področja, pa bi šel raje tja delat isto, kot da moram tu bit. Že tako sem bolj len za učit, da škoda da sem se sploh vpisal... Motivacije nimam popolnoma nobene.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Phantomeye ::

ma srednje šole so postale nateg. neki progresivni poklici, my ass. Ne vem, ce imam kakega sosolca iz srednje, ki je s srednješolsko izobrazbo opravljal svoj poklic. Bodisi zavili kar nekam, ali pa šli na faks.

slo114 ::

Ravnokar prišel z referata. Gospa mi je rekla da ni problema, da imam celo leto status. Namreč naša šola še ni sprejela nekega zakonika(nisem spraševal podrobnosti) tako da teh ne meče ven.

K3kec ::

Phantomeye je izjavil:

ma srednje šole so postale nateg. neki progresivni poklici, my ass. Ne vem, ce imam kakega sosolca iz srednje, ki je s srednješolsko izobrazbo opravljal svoj poklic. Bodisi zavili kar nekam, ali pa šli na faks.

Jaz osebno poznam, in je dobil zaposlitev po SŠ v podjetju, ki je med 20. najboljšimi plačnikov v Sloveniji. Je pa res da vrjetno preko vez, glede na to da je SŠ bol tako tako zdeloval, zaupat mu pa nebi dal kej več kot nalaganje OS na računalnik.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Je srednja šola sploh relevantna? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16221310 (17100) "NaN"
»

Vpis na srednjo šolo za status (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Šola
426198033 (36850) Filip8
»

FRI, neuspešno leto (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
10134327 (29409) bluefish
»

Kako obdržat status študenta? (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
7516022 (9084) Jerry000

Več podobnih tem