» »

Kako obdržat status študenta?

Kako obdržat status študenta?

«
1
2

;-) ::

Pozdravljeni,
letos sem prvič vpisan na faks (FERI-RIT) pa sem ugotovil da zadeva ni zame. Moti me čisto preveč vaj, vsak dan nekaj in bi se moral praktično 2x na dan vozit v Maribor. Poenostavljeno zajebal sem letnik.

Rad bi se vpisal na nek "lažji" fax. Vem da bo povsod delo (dosti dela) ampak programiranje sploh ni zame. Zanima me če zdaj nič več ne hodim v šolo, se lahko potem oktobra vpišem na maturitetni tečaj in ga naredim (obdržim tako status?), rad bi študiral zgodovino ali nekaj v tej smeri kjer nebo matematike, fizike, programiranja, slovenščine, tujih jezikov, samo golo piflanje;)

Ali je kak VŠ program znan po tem da je "lahek", meni se ne gre za izobrazbo, svoje delo sem že našel oz. ga bom "pojerbal", meni se gre za papir da imam nek faks, da drugo leto naredim letnik in da obdržim status študenta.

bluefish ::

Če si na faksu zapravil le eno leto, potem se lahko brez posebnih težav vpišeš v leto 2010/2011 pod enakimi pogoji, kot si se lani.

;-) ::

No super, zdaj še imam samo problem pri izbiri faxa. Kateri zahteva najmanj vloženega truda in časa. Ni mi važno al lahko potem z njim ceste pometam samo da ga imam =)

NazgulRR ::

Potem ga ne rabiš in lahko greš kar zdaj ceste pometat.

;-) ::

Samo čakal sem bedne komentarje.

Rad bi samo zvedel ker fax zahteva najmanj dela itd. ker FERI bilokater program gledamo ne spada med te.

shinko ::

pedagoška naj bi bla lažja od tehniške fakultete, predavanja in vaje pa so pravtako skoraj celi dan.


Lp

Vikking ::

FDV faks

bluefish ::

Na praktično vsakem faku boš imel vaje in se je temu glupo izmikati. Pač, pojdi na en levi faks oz. še raje na kako od instant šol, ki vznikajo zadnje čase pod okriljem kvazi univerz.

HairyFotr ::

Če boš svoje delo "poverbal", verjetno v tisti smeri veš že precej...

Js ti svetujem, da greš študirat nekaj čimbolj povezanega s tem, ker stvar poznaš že iz prve roke(in boš pol stvari naredil z levo roko) in ker to precej zveča možnost, da tisto kar boš dobil ne boš zafural zaradi neznanja.

;-) ::

Vem da so vaje povsod, samo tak noro ko mam tukaj, 4 dni na teden bi moral 2x na dan v maribor. Pol ure vožnje tja, pol nazaj. 2 uri časa na dan vstran vrženega, če ne štejem iskanja parkplaca in hoje do faksa.

Instant šole blue? Samoplačniške variante (doba, volja itd.) me ne zanimajo.

bluefish ::

Vem da so vaje povsod, samo tak noro ko mam tukaj, 4 dni na teden bi moral 2x na dan v maribor. Pol ure vožnje tja, pol nazaj. 2 uri časa na dan vstran vrženega, če ne štejem iskanja parkplaca in hoje do faksa.
Hja, to je pa odvisno tudi od urnika. Ni rečeno, da pa kje drugje ne boš imel luknje med predavanji oz. bo sicer manj vaj, vednar tudi s presledki.

Sicer OK, če se ti zdi pretežka, potem je itak nesmiselno vleči študij 10 let.

Instant šole blue? Samoplačniške variante (doba, volja itd.) me ne zanimajo.
Ja, nekaj v tem smislu. Če ni druge spodbude, potem naj bo vsaj v zafrčkanem denarju :) .

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Gandalfar ::

ce hoces bolj koncentrirano se vpisi na izredno

overlord_tm ::

Vpis se na gea college, ce temu lahko reces fax. Pac, popoldanski krozek :)

black ice ::

Priporočam FDV, FSD. Uspeh (državna služba) garantiran. >:D

bluefish ::

Na FSD ne bi preveč računal, sploh glede na trenutno stanje okoli obvezne prakse.

;-) ::

Osredotočimo se na Mariborsko univerzo in to da nimam splošne mature, imam poklicno.

bluefish ::

Pa najbrž želiš imeti faks pred vrati?
Potem imaš v okviru UMB le Pedagoško in Ekonomsko-poslovno fakulteto.

overlord_tm ::

FOV spada pod uni-mb, samo ti ni ravno blizu ;)

black ice ::

Osredotočimo se na Mariborsko univerzo in to da nimam splošne mature, imam poklicno.

Torej UNI programi odpadejo. Razen, če si premisliš in narediš maturitetni tečaj. Kako se boš odločil? Takoj na VS ali počakaš eno leto, narediš maturitetni tečaj ter pičiš na UNI?

EC9 ::

Osredotočimo se na Mariborsko univerzo in to da nimam splošne mature, imam poklicno.


Zakaj rabiš diplomo?

Sej je skret papir ful poceni...

;-) ::

Osredotočimo se na Mariborsko univerzo in to da nimam splošne mature, imam poklicno.

Torej UNI programi odpadejo. Razen, če si premisliš in narediš maturitetni tečaj. Kako se boš odločil? Takoj na VS ali počakaš eno leto, narediš maturitetni tečaj ter pičiš na UNI?


Maturitetni zna bit zajeban, potem pa še UNI dosti težji kot VS, tak da se raje odločim VS, prišparam eno leto in grem po lažji poti.

Gandalfar ::

lazji poti do cesa?

cewapcic ::

zakaj rabis diplomo ? :S

;-) ::

Nerabim diplome status rabim čimdlje.

bluefish ::

zakaj rabis diplomo ? :S
Saj veš, veliko bolje je imeti naziv. dipl. inž. kmetijstva in polagati kanalizacijo, kot pa biti navaden radnik :) .

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

EC9 ::

Nerabim diplome status rabim čimdlje.


Dober dokaz, da je z našim izobraževalnim sistemom nekaj hudo hudo narobe.

bluefish ::

Wait, če le rabiš status, potem je čisto vseeno, če se prepišeš kar nekam. Sicer pa dlje kot enkrat na srečo ne bo šlo.
Vsaj naredi uslugo bolj zagnanim in se vpiši na program, kjer ni zanimanja, da ne boš kradel mest.

;-) ::

Ja ob enem da ubijem več muh na en mah se še vpišem nekam kjer bom naredil pa mam status še dlje časa. SilverFlow ne rabim za študentsko delo itd. ampak za preživnino, ki mi trenutno ustreza, drugače bi šel delat.

Valvoline ::

Nerabim diplome status rabim čimdlje.

Verjetno za šiht,ker ga drgač ne dobi.

Ja ob enem da ubijem več muh na en mah se še vpišem nekam kjer bom naredil pa mam status še dlje časa. SilverFlow ne rabim za študentsko delo itd. ampak za preživnino, ki mi trenutno ustreza, drugače bi šel delat.

Ah,simulant :)
Tko k moja sestrična,ki študira 4ever :D

Zgodovina sprememb…

bluefish ::

Ja ob enem da ubijem več muh na en mah se še vpišem nekam kjer bom naredil pa mam status še dlje časa. SilverFlow ne rabim za študentsko delo itd. ampak za preživnino, ki mi trenutno ustreza, drugače bi šel delat.
Ej, s takim pristopom ne boš naredil nič. Drugače pa, kot sem omenil zgoraj, na videz lahki fakulteti na območju MB sta le pedagoška in ekonomsko-polovna.

cewapcic ::

kaj pa uno za poklicnega voznika v novi gorici al kje?
k das 100 evrov pa mas status za 1 let al kok

;-) ::

cewapcic... povej kaj več

overlord_tm ::

Pa sej to je povsod, v kranju ljudje kampirajo pred solo zacetek leta, da dobijo status. Placas vpisnino in imas status. Enako je v NM.

Adrijan0 ::

Ja, to je tako kot je povedal overlord_tm. Ampak kar jz vem je usaj 2xveč kot je cewapcic reku. Se pa da tako dobit status, vendar dijaka.

bluefish ::

Takega kampiranja kmalu ne bo več, čim se uvede predvidena evidenca.

cewapcic ::

cewapcic... povej kaj več

vec ne vem sry..

alexa-lol ::

Pozdravljeni,
letos sem prvič vpisan na faks (FERI-RIT) pa sem ugotovil da zadeva ni zame. Moti me čisto preveč vaj, vsak dan nekaj in bi se moral praktično 2x na dan vozit v Maribor. Poenostavljeno zajebal sem letnik.

Rad bi se vpisal na nek "lažji" fax. Vem da bo povsod delo (dosti dela) ampak programiranje sploh ni zame. Zanima me če zdaj nič več ne hodim v šolo, se lahko potem oktobra vpišem na maturitetni tečaj in ga naredim (obdržim tako status?), rad bi študiral zgodovino ali nekaj v tej smeri kjer nebo matematike, fizike, programiranja, slovenščine, tujih jezikov, samo golo piflanje;)

Ali je kak VŠ program znan po tem da je "lahek", meni se ne gre za izobrazbo, svoje delo sem že našel oz. ga bom "pojerbal", meni se gre za papir da imam nek faks, da drugo leto naredim letnik in da obdržim status študenta.


Ti nisi za na faks ti si za v javno upravo

Gandalfar ::

Malo manj nabijanja prosim in vec argumentov.

whatever ::

Vpiši se redno v katerokoli višjo šolo. Boš mel status rednega študenta najmanj 2 leti, če diplomiraš v rednem predvidenem roku. Študij je lahek v tem primeru in maš 6./1. stopnjo. Če ne, pa lahko vmeš še 1 leto ponavljaš (ja, kljub temu, da si 1 leto že imel status na FERI RIT) in torej na višji šoli vlečeš status 3 leta. Nato se zopet redno vpišeš v katerikoli visokošolski študij in imaš status še najmanj 1 leto, če prilezeš do diplome pa 3, torej 6 let statusa + eno višješolsko in eno visokošolsko diplomo. Če ti rata na visoki diplomirat, pa lahko seveda spet redno dalje študiraš kot diplomant (zaporedni študij) na 2. bolonjski stopnji pa maš status spet 2 leti. Pol si magister stroke in lahk greš redno na 3. bolonjsko stopnjo. 3+3+2+3=11 let statusa + 1 leto ki si ga že skoraj zaružil. Sanja svinja o koruzi. Pol se gre pa v penzijo počasi.:D
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: whatever ()

civic_ ::

ti si res en poseben primerek:

-Nasvet-prometna, zaletel sem se v rit takemu, ki je nalašč naredil to

-Policaj dela na svojo roko? kaj storiti?
- Kako obdržat status študenta?

Če hočeš delat tisto, kar želiš boš moral tudi nekaj vložit. nekje več, drugje manj. NEKAJ pa povsod, tudi na FDVju.

Eni nimamo zdej niti študijskih počitnic ker imamo prakso.

Isotropic ::

vpisi se na bilokatero visjo solo. v lj imas tega ko solate (visja strojna, ekkonomska....). pomoje lahko tak status furas v nedogled, ce si izredni, vsaj tako nekako naj bi delal en moj kolega.

bluefish ::

pomoje lahko tak status furas v nedogled, ce si izredni,...
Seveda moraš biti poln denarja, da plačuješ šolnino.

Isotropic ::

malo v primerjavi s tistim, kar lahko zasluzis letno... tocnih cifer pa ne vem. moji sosolci iz srednje so takrat placali 800e (200k), da so se lahko solali na izredni. visje verjetno niso veliko vec, 300e vec mogoce.

shinko ::

šolnine na višjih strokovnih šolah so čez 1000EUR na letnik, kolega študira informatiko na Dobi in plačuje čez 1500EUR na letnik. obstaja pa varjanta da greš na vpis, plačaš 300EUR za vpis, dobiš poljubno število potrdil o vpisu(veljajo eno leto), potem pa več ne plačuješ šolnine.

;-) ::

Za FOV me zanima,.

Organizacija in management poslovnih in delovnih sistemov
Organizacija in management kadrovskih in izobraževalni sistemov
Organizacija in management informacijskih sistemov

neznam pogledat če je možen vpis še v te programe in če je to redni-brezplačen študij.

mihec87 ::

Je možen vpis v višjo če je oseba vpisana na visoko v prvi letnik ter ga že ponavljala?

;-) ::

visokošolski študij: ogranizacija in managmet tole vse kar je VS in piše zravn REDNO je ZASONJ ?

frankoman ::

Pozdravljeni!
rabil bi par koristnih informacij.
Stvar je sledeča - sem absolvent in do konca imam še en izpit in diplomo. status mi poteče letos konc septembra. danes sem bil na razgovoru za delo preko študenta v eni firmi in so mi rekli da bi dobil delo takoj če bi imel zagotovilo da bom imel status študenta vsaj še eno leto (2011/2012). Tako da na faksu sem se pozanimal in so me informirali da podaljšajo absolventa za tri mesece, tako da to mi ne odgovarja. Zanima me kaj naj sedaj naredim da bom imel status študenta vsaj še eno leto? kam naj se upišem,kako to vse poteka, kdaj se lahko upišem, vse informacije so dobrodošle.... a druga univerza pride v poštev ( sm na LJ)?

par podatkov o meni:
starost: 25 let
Enkrat ponavljal letnik in sicer v prvem letniku in eno leto povzer. nato v drugem letniku je pa vse začelo gladko teč naprej ( se mau zresnu :) )

hvala :)

Zgodovina sprememb…

gendale ::

Srednja ekonomska sola Koper
telefonska številka: 05/663-7500
urnik tajništva: vsak dan med 8-13

Pokličeš v tajništvo prosiš za psihologinjo. Ko ti jo preveže se z gospo dogovoriš, za vpis za status. Priporočajo neobiskovanje šole. Na dom prejmeš položnico v vrednosti cca. 85€ in vpisni list. Položnico plačaš, vpisni list izpolneš, zapakiraš in daš na pošto. Čez cca teden dobiš na dom potrdila o šolanju. Rok za vpis je neomejen. S tem vpisom si pokriješ zavarovanje in delo preko študenta, od bonov se žal lahko posloviš.

frankoman ::

gendale je izjavil:

Srednja ekonomska sola Koper
telefonska številka: 05/663-7500
urnik tajništva: vsak dan med 8-13

Pokličeš v tajništvo prosiš za psihologinjo. Ko ti jo preveže se z gospo dogovoriš, za vpis za status. Priporočajo neobiskovanje šole. Na dom prejmeš položnico v vrednosti cca. 85€ in vpisni list. Položnico plačaš, vpisni list izpolneš, zapakiraš in daš na pošto. Čez cca teden dobiš na dom potrdila o šolanju. Rok za vpis je neomejen. S tem vpisom si pokriješ zavarovanje in delo preko študenta, od bonov se žal lahko posloviš.


ful hvala za info, mam filing da mi bo zlo prav pršlo :)

Kaj pa kaka varjanta kjer lahko obdržiš tudi bone... a je to sploh možno?
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vpis na srednjo šolo za status (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Šola
426198030 (36847) Filip8
»

FRI, neuspešno leto (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
10134327 (29409) bluefish
»

status - vpis na dve fakulteti

Oddelek: Šola
113937 (2554) lebang1
»

Kako najceneje do statusa študenta?

Oddelek: Loža
2535446 (12478) Blinder
»

Vpis kar nekam zaradi statusa

Oddelek: Loža
249681 (8203) jeti51

Več podobnih tem