» »

Kako obdržat status študenta?

Kako obdržat status študenta?

1
2
»

overlord_tm ::

Just a tip, ce te firma ne more zaposilit, potem verjetno nima neke perspektive ;)

Blinder ::

Če boš v kratkem 26 str mislim da ne boš mogel več preko študentskega servisa delat. Nekoč se je dalo, zdaj ne več, vpraši koga, ki je na tekočem(ne tiste ki vedo kako je bila situacija par let nazaj). Aja pa zadnje čase ne marajo podaljševat statusa absolventa - meni ga niso niti enkrat, tako da če z vpisom na srednjo šolo ne bo šlo boš mogoče ostal tudi brez teh treh mescev statusa absolventa.

Je pa pijavka ta firma, da te hoče vsaj eno leto preko študentskega imet.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

_dp_ ::

Zdravo,

jaz imam eno vprašanje. Sem študentka 3.letnika po bolonjcu in želim diplomirati ob koncu poletnega izpitnega obdobja,
kar pomeni, da želim do takrat narediti vse izpite in tudi napisati diplomo do konca. Me pa zanima, če s tem izgubim status študenta in čez poletje ne morem delati preko študentskega servisa?


za odgovor se v naprej zahvaljujem!

LP, _dp_

kr1ženska ::

Status študenta izgubiš v trenutku ko diplomiraš.

St235 ::

Pri čemer te evidence niti pod razno nisi tako up to date, da bi pred oktobrom kdor karkoli ugotovil, da si diplomirala.

Sba ::

St235 je izjavil:

Pri čemer te evidence niti pod razno nisi tako up to date, da bi pred oktobrom kdor karkoli ugotovil, da si diplomirala.

Hvala za info. Se pravi, če sredi septembra diplomiram in se vpišem na +2 imam "neprekinjen" status.
Kolk ažurne pa so potem te evidence? Bi isto veljalo tudi v primeru, da že v poletnih mesecih diplomiram?
Those that claim that they're not showing off are drowning in denial!

St235 ::

Ažurnost evidenc je odvisna od ustanove do ustanove, na zdravstevnem zavarovanju bodo praktično takoj vedeli. Medtem, ko za bone recimo pred oktrobom ne bo nihče preverjal. Če se jeseni vpišeš naprej potem ti bo status tekel od oktobra narpej. Edino DURS ti bo za letošnje leto upošteval manjšo olajšavo, ker boš imel status samo recimo 10 mesecev.

Sba ::

Potem se vseeno ni za igrat. Predvidevam, da je tudi ZPIZ kar ažuren, kar se tega tiče.
Hvala!
Those that claim that they're not showing off are drowning in denial!

Ramon dekers ::

Vem da je stara tema, ampak kolega me gnjavi z vprašanjem kaj je če se vpišeš na fakulteto (jasno zaradi statusa) in zadeve ne končaš. Je to odvisno od statuta fakultete ali univerze.

Večni študentje.

No hvala za odgovore.

edit: kolikor vem naj bi imele nekatere fakultete neke penale če ne dokončaš študija, no saj moja jih je imela.

Zgodovina sprememb…

bluefish ::

Večinoma eno leto ali dve (redno + ponavljanje; za slednje ponekod zahtevajo določeno število pik oz. izpitov), potem pa zgubiš status.

Seveda pa vse odvisno od tega, na kateri stopnički se trenutno nahaja tvoj kolega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Ramon dekers ::

No dokončal je prvo stopnjo po bolonjcu in se želi vpisati na srednjo ali pač neko fakulteto.

U pismo, 2 leti si lahko študent brez da karkoli delaš...Noro.

Zgodovina sprememb…

bluefish ::

E, to je pa drugo.
Letos oz. lani so nekaj spreminjali zakonodajo. Pred tem se je bilo načeloma možno vzporedno vpisati na VŠ program ali pa iti na SŠ izobraževanje za odrasle.

Jerry000 ::

Malo bi rad uporabil to temo:). Nekaj me zanima, namreč lani sem bil v absolventskem stažu, letos pa sem ga podaljšal prvič. Ampak podalšali so "samo" za 6 mesecev. A ne podalšujejo za 12 mesecev absolventa?
Drugo vprašanje, se lahko potem kam vpišem da ohranim status študenta še da lahko delam prek študenta ali so tuti zoper tega že kaj ukinili da ni možno tko delat?

Blinder je izjavil:

Če boš v kratkem 26 str mislim da ne boš mogel več preko študentskega servisa delat. Nekoč se je dalo, zdaj ne več, vpraši koga, ki je na tekočem(ne tiste ki vedo kako je bila situacija par let nazaj). Aja pa zadnje čase ne marajo podaljševat statusa absolventa - meni ga niso niti enkrat, tako da če z vpisom na srednjo šolo ne bo šlo boš mogoče ostal tudi brez teh treh mescev statusa absolventa.

Je pa pijavka ta firma, da te hoče vsaj eno leto preko študentskega imet.


Uh...js bom drugo leto star 26(aprila), je možno zaradi tega da sem dobil samo 6 mesecev podalška v absolventski staž?

prosim za odgovor:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()

Jerry000 ::

Vidm da noben noče odgovarjat. Pa vseeno me zanima. Ali lahko firma zaposli nekoga ki je brez statusa vendar dela na napotnico drugega? Naprimer aprila izgubim status, vendar pa je brat v srednji šoli in bi mogoče delal na njegovo napotnico če bi se dalo

bluefish ::

Ne, zakonsko ni dovoljeno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Jerry000 ::

Kako pa lahko potem pridobivam izkušnje? Podalšat ne morem absolventa, statusa ne bom imel...sem pa slišal da se da delat sam z napotnico drugega. Torej brez izkušenj na tem področju se bom moral redno zaposlit?

Kako si lahko še pridobim status? So kakšne opcije? Zanima me samo zaradi dela preko ŠS

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()

black ice ::

Avtorska pogodba.

Jerry000 ::

Lahko malo več poveš o tej avtorski pogodbi? Kot sem omenil, gre se mi samo za to da lahko delam kot "študent" na nekem področju pa pridobim izkušnje

black ice ::

Za avtorsko pogodbo ne rabiš statusa študenta.
Googlaj, že na prvi strani boš dobil veliko uporabnih zadetkov. :)

Gladi ::

Jerry, kdo pa jemlje študensko delo kot izkušnje?

Jerry000 ::

zakaj pa ne? Želim v neko firmo naprimer da bi izkušnje pridobil (ker trenutno jih na tem področju nimam), nekaj malega znanja že imam, vendar to ni to. Torej redno se ne morem zaposliti, lahko edino prek študenta. No lahko pa da se motim, zato sem pa tukaj:)

Jerry000 ::

Sam vprašanje...naprimer ko izgubim status, grem lepo na ŠS gledat za delo, najdem ql delo in pokličem tja ter vprašam če lahko namesto preko ŠS delam preko avtorske? Al izključno iščejo študente? Najbol me to moti ker najdeš zelo dobra dela preko ŠS, zdaj ko ne bom več imel statusa gre pa vse to stran :/

bluefish ::

Vsekakor, poskusiš lahko.

Jerry000 ::

no ampak mislim tko...iščejo izključno študente al vzamejo tudi ne-študente (vem da je od firme odvisno, mislim na splošno)

McHusch ::

Prek avtorske ne moreš delat vsega, ampak samo stvari, ki jih lahko nekako opišeš kot avtorsko delo. Za ostalo je podjemna pogodba (ki je obdavčena kot hudič).

Jerry000 ::

no z avtorsko bi delal kakšne spletne strani (HTML, CSS, JavaScript,...), design, mogoče logo pa tko

1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vpis na srednjo šolo za status (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Šola
426197650 (36467) Filip8
»

FRI, neuspešno leto (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
10134156 (29238) bluefish
»

status - vpis na dve fakulteti

Oddelek: Šola
113933 (2550) lebang1
»

Kako najceneje do statusa študenta?

Oddelek: Loža
2535385 (12417) Blinder
»

Vpis kar nekam zaradi statusa

Oddelek: Loža
249661 (8183) jeti51

Več podobnih tem