» »

NUJNO! 4 naloge iz geometrijskih teles ...

NUJNO! 4 naloge iz geometrijskih teles ...

lebdim ::

Nujno rabim usmeritve k nalogam ...
Hej, me lahko nekdo samo usmeri k pravilnim rešitvam? Nekaj sem se zataknil, se mi zdi, da je preveč ali pa premalo podatkov ...

1. NALOGA: Osnovna ploskev pokončne prizme ABCDEFGH je paralelogram s stranicama a = 13 cm in b = 14 cm ter diagonalo e = AC = 15 cm. Površina prizme meri 606 cm2. Izračunaj prostornino in kot med diagonalama AG in BH (če leži E nad A, F nad B).
-> Ne vem, kako izračunat kot med diagonalama, ter va za osnovno ploskev, saj kolikor vem, je O = a*va, glede na to, da gre za paralelogram.

2. NALOGA: Osnovna ploskev pokončne prizme je paralelogram s stranicama a in b, kot med njima pa je 30 stopinj. Plašč prizme meri p. Izračunaj volumen prizme.

-> Tukaj me moti, da ni "številk", ampak a iz tega kota lahko dobim va?

3. NALOGA: Krožni izsek ima središčni kot alfa = 120 stopinj. Pripada mu tetiva t = 5*sqrt(3) cm. Izsek zvijemo v plašč stožca. Izračunaj P in V tako dobljenega stožca.

-> Iz katere formule moram sploh tukaj izhajati? A potem je tisti polmer krožnega izseka enak polmeru stožca? Sploh si ne predstavljam prostorsko ...

4. NALOGA: V trapezu ABCD poznamo b = 6 cm, c = 2 cm, alfa = 45 stopinj, beta = 60 stopinj. Natančno izračunaj stranico d in diagonalo e = AC.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tristrane POKOČNE PRIZME

Oddelek: Šola
111877 (1429) Bikica195
»

matematika, geometrije v ravnini, telesa

Oddelek: Šola
203028 (2397) manniac
»

matematika-pomoč

Oddelek: Šola
62206 (1957) Math Freak
»

matematika - kako se izračuna

Oddelek: Šola
152824 (2106) amigo_no1
»

paralelogram !! (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
556491 (5742) korenje_ver2

Več podobnih tem