» »

Google Nexus 5X

Google Nexus 5X

Temo vidijo: vsi
««
32 / 38
»»

klinker ::

Pol je nek zajeb pri "spanju", ker sem zasledil da imajo nekateri tezave tudi z notificationi od maila. Ga dobijo ko fon zbudijo, med "spanjem" pa nic.
Meni sicer dela ok.

volp ::

Je že kdo zrihtal to izginjanje slik? V zadnjem času izgine skoraj vsaka. :8)

Dosan ::

Meni tudi zginja, že odkar pomnim. Govori se, da je problem s HDR (ter ostalimi fotkami, ki rabijo daljše procesirabje ala panorame) in zaklepom /ugasnitvijo ekrana telefona.

MrStein ::

Danes/včeraj mi je začel glasno piskati po klicu.

Ko pritisnem na gumb za prekinitev oziroma del sekunde prej (verjetno ko druga stran odloži), se naredi en glasen "beep" (bolj nizki/srednji ton kot visoki).

Je zelo glasen, nekje na nivoju "vklopljen zvočnik za pogovor", traja pa kot tipičen bip, nekje pol sekunde.

A je to kaki čuden update Phone app-a?

Na srečo sem vsakič že imel umaknjen telefon z ušesa.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Mavrik ::

A bi ti ta svoj zjeban telefon že počas na servis dal?
The truth is rarely pure and never simple.

MrStein ::

Koliko staviš, da ni defekt? ;)

Za info, app verzija je 9.0.155139499
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Mavrik ::

Precej, ker se tvoje napake ne pojavljajo na nobenem od testnih 5Xov in nobenem od tistih ki jih imajo v uporabi ljudje okoli mene.

Če samo malo polistaš po tej temi je vzorec čudnih stvari ki se tebi dogajajo precej jasen. Nesi telefon na servis.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

PrimozR ::

TBH, njemu ne dela NIČ. Telefon, forum, itd. Praktično vse, česar se prime, ne dela.

MrStein ::

Odgovarjanje trolom deluje. (pravkar testirano)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

PrimozR ::

MrStein je izjavil:

Odgovarjanje trolom deluje. (pravkar testirano)

Kje te pa spet trolajo?

pickle_rick ::

Ma kdo izkušnje z bootloopom? More or less se samo vrti na Google screenu. Prek recovery menuja naredil wipe cache in factory reset pa ne pomaga. Glede na googlanje common problem LGja ne samo z 5X, menda so nekaj časa celo vračali denar ker ni bilo rezervnih delov. Kupljen je bil prek amazon.de, any idea a je bolje kontaktirat LG support direktno ali amazon.de za uveljavljat garancijo?

Mavrik ::

Kolikor vem te po defaultu Amazon preusmeri na LG support tako da probaj najprej tam. Moj je bil z Google Play storea in so ga brez vprašanj zamenjali. Za Amazon ne vem :/
The truth is rarely pure and never simple.

pickle_rick ::

Sem najprej kontaktiral LG support, pa so rekli da ga lahko zamenjajo, ampak moram nekako poslat iz nemškega naslova. Potem sem poslal mail na Amazon in v roku 1h dobil nazaj navodila, kako ga poslat nazaj, ter da dobim replacement. Plus vrnejo ti vse stroške pošiljanja etc. skratka super support.

Glede na to, da sem imel defekten charging port (enkrat postrani potegnil kabel in se je sedaj polnil le z elastiko), kind off a win win situacija. Edini problem je da sem službeno do sobote v Indiji, in je malo nerodno brez telefona>:D

BadB0y ::

pickle_rick je izjavil:

Ma kdo izkušnje z bootloopom? More or less se samo vrti na Google screenu. Prek recovery menuja naredil wipe cache in factory reset pa ne pomaga. Glede na googlanje common problem LGja ne samo z 5X, menda so nekaj časa celo vračali denar ker ni bilo rezervnih delov. Kupljen je bil prek amazon.de, any idea a je bolje kontaktirat LG support direktno ali amazon.de za uveljavljat garancijo?


Enak problem sem tudi jaz imel. Menjana je bila matična plošča.


Sami ::

Včeraj je bil zadnji security update (july 2017), po tem updateu mi zgoraj na začetnem zaslonu ves čas piše "Say OK google", čeprav imam google hotword izklopljeno.

Se je še komu podobno zgodilo? Kdo našel rešitev?
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Sami ::

Sami je izjavil:

Včeraj je bil zadnji security update (july 2017), po tem updateu mi zgoraj na začetnem zaslonu ves čas piše "Say OK google", čeprav imam google hotword izklopljeno.

Se je še komu podobno zgodilo? Kdo našel rešitev?


REŠITEV: Google appu sem onemogočil dostop do mikrofona in je OK google izginil, čudno čeprav imam izklopljeno....
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

PrimozR ::

BadB0y je izjavil:

pickle_rick je izjavil:

Ma kdo izkušnje z bootloopom? More or less se samo vrti na Google screenu. Prek recovery menuja naredil wipe cache in factory reset pa ne pomaga. Glede na googlanje common problem LGja ne samo z 5X, menda so nekaj časa celo vračali denar ker ni bilo rezervnih delov. Kupljen je bil prek amazon.de, any idea a je bolje kontaktirat LG support direktno ali amazon.de za uveljavljat garancijo?


Enak problem sem tudi jaz imel. Menjana je bila matična plošča.

Nas je ene par takih že v tej temi, izven foruma poznam še vsaj dva primera.

Moj ima na matično garancijo do ~konca novembra 2018 (z menjavo se začne nova doba).

BadB0y ::

PrimozR je izjavil:

BadB0y je izjavil:

pickle_rick je izjavil:

Ma kdo izkušnje z bootloopom? More or less se samo vrti na Google screenu. Prek recovery menuja naredil wipe cache in factory reset pa ne pomaga. Glede na googlanje common problem LGja ne samo z 5X, menda so nekaj časa celo vračali denar ker ni bilo rezervnih delov. Kupljen je bil prek amazon.de, any idea a je bolje kontaktirat LG support direktno ali amazon.de za uveljavljat garancijo?


Enak problem sem tudi jaz imel. Menjana je bila matična plošča.

Nas je ene par takih že v tej temi, izven foruma poznam še vsaj dva primera.

Moj ima na matično garancijo do ~konca novembra 2018 (z menjavo se začne nova doba).


Jap tudi meni so za 2 leti podaljšali garancijo zaradi menjave matične.


pickle_rick ::

Podobno velja za menjavo celotnega telefona potem? Glede na to da dobim novega, se garancija začne štet znova?

Mavrik ::

Morala bi se ja. Drugače je ta bootloop problem zelo pogosto na celi liniji LG telefonov tistega leta - SoC je slabo prilotan in se po določenem času stalnega segrevanja prekinejo povezave med čipom in matično.
The truth is rarely pure and never simple.

volp ::

Ima še kdo občutek da se v zadnjem času nezgravžno pozna pomanjkanje rama?

MrStein ::

Welcome to the future. ;)
2GB bo počasi (oziroma je že) low-end.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Sami ::

volp je izjavil:

Ima še kdo občutek da se v zadnjem času nezgravžno pozna pomanjkanje rama?


Niti ne, Android super handla z ramom, meni N5X in N9 delujeta super, N7 (2013) pa je bil že kar počasen kar ni posledica RAM-a.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

PrimozR ::

Pomanjkanje RAMa se, po mojem, pozna že od samega začetka. Glavni krivec za to je pa Instagram. No, ali RAM ali pa IG sam po sebi, glede na usuvanje pri snemanju bi skorajda prej stavil na govno od app-a, ker res dela svinjarijo s sistemom... (pobije vse background appe z launcherjem vred, ko greš v snemanje).

volp ::

Handla že super. Problem pa je ko pritisneš tipko domov, naloži cel launcher na novo in to traja včasih tudi sekundo dve, kar je pa rahlo moteče. Da ne govorim, če mleje kaj ozadju(update kakšnih aplikacij)...

matijadmin ::

A je kdo namestil in poskusil Copperhead OS?
Vrnite nam techno!

Egidij88 ::

Ja, appe spet nalaga. Pa baterija je švoh. Drugače dober phone...2017 bo treba nekaj drugega.

Sami ::

Meni se malo RAM-a pozna edino, če imam vec tabov v Chromu odprtih, ce pritisnem home in nazaj v Chroma jih ponovno nalaga....kar pa ni taka kriza.

Poizkusite Lineage OS, meni je dejansko na N7 (2013) v sistemu pilo pol manj RAM-a.

Je pa še vedno telefon vreden nakupa, kolega je pred kratkim vzel Huawei Honor 8 lite, ki ima 3GB RAM-a, je performance napram N5X porazen, po mojih izkušnjah za sabo pusti tudi Galaxyja S6, mu pa seveda dodaten GB RAM-a nebi škodil.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

PrimozR ::

volp je izjavil:

Handla že super. Problem pa je ko pritisneš tipko domov, naloži cel launcher na novo in to traja včasih tudi sekundo dve, kar je pa rahlo moteče. Da ne govorim, če mleje kaj ozadju(update kakšnih aplikacij)...

In naloži default background skupaj z launcherjem, ker ubije wallpaper changing app. Ampak to se meni res dogaja samo pri Instagramu.

Egidij88 je izjavil:

Ja, appe spet nalaga. Pa baterija je švoh. Drugače dober phone...2017 bo treba nekaj drugega.

Pixel 2.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

Egidij88 ::

Eh, Pixel bo najbrž predrag. OnePlus me najbolj mika, ampak bom še počakal.

PrimozR ::

Z nadgradnjami OS-a je OnePlus precej klavrna firma.

Cancer ::

Ze ima kdo android 8.0 (oreo)? Je kaksen nacin da zenjam te grde kvadratne ikone? Ne najdem v nastavitvah ali lahko spremenim nazaj na okrogle.

Egidij88 ::

Na Pixel launcherju lahko izbiras obliko, ampak za zdaj je to samo na Pixel fonu. Daj si Novo gor. Dobil si update iz 7.1.2.? Si Beta?

Cancer ::

Brezveze da dela Google razlike med telefoni znotraj ekosistema. Sem se prijavil v beto, dobil update, naložil, ter se nato izpisal iz bete. Rad imam clean android brez navlake, očitno mi ne preostane drugega kot Nova launcher.

kriko1 ::

Ali pa lahko nalozis Rootles Pixel launcher:
https://github.com/amirzaidi/Launcher3/...

Ja, Google je naredil vizualno packarijo na preostalih telefonih. Nekonsistentno za ponoroet (ne samo ikone).

Sami ::

Končno preko OTA prišel Oreo :D
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

GupeM ::

Meni zadeva dela slabše, kot 7.1.1. Vse nekaj šteka. Mogoče bi ga moral povrniti v tovarniške nastavitve in bi bilo potem bolje, vendar raje ne bi :D

Sami ::

GupeM je izjavil:

Meni zadeva dela slabše, kot 7.1.1. Vse nekaj šteka. Mogoče bi ga moral povrniti v tovarniške nastavitve in bi bilo potem bolje, vendar raje ne bi :D


Meni je na 7.1.2 letelo, kot prejšnji N5, naredi Factory Restore, pri tebi nekaj ne štima.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

GupeM ::

Saj pravim, da je 7.1.1 (mogoče je bil 7.1.2) delal zelo dobro. Sedaj na 8.0.0 pa nekaj štrajka.

Edit: Hm... zanimivo. Ko sem gledal katero verzijo Android imam, mi je pisalo 8.0.0, August security patch. Za foro sem kliknil "Check for updates", pa mi je našlo še en update na 8.0.0, velik 900+ MB. Ponavadi so security patchi veliki do 50MB. Sedaj pa mi ni jasno, kaj naj bi to bilo. Bom installiral in poročam, če bo kaj bolje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: GupeM ()

BadB0y ::

GupeM je izjavil:

Saj pravim, da je 7.1.1 (mogoče je bil 7.1.2) delal zelo dobro. Sedaj na 8.0.0 pa nekaj štrajka.

Edit: Hm... zanimivo. Ko sem gledal katero verzijo Android imam, mi je pisalo 8.0.0, August security patch. Za foro sem kliknil "Check for updates", pa mi je našlo še en update na 8.0.0, velik 900+ MB. Ponavadi so security patchi veliki do 50MB. Sedaj pa mi ni jasno, kaj naj bi to bilo. Bom installiral in poročam, če bo kaj bolje.

Prej si instaliral preko beta programa(vsaj jaz sem) in danes mi je ponudilo še 1x nadgradnjo.


Sami ::

GupeM je izjavil:

Saj pravim, da je 7.1.1 (mogoče je bil 7.1.2) delal zelo dobro. Sedaj na 8.0.0 pa nekaj štrajka.

Edit: Hm... zanimivo. Ko sem gledal katero verzijo Android imam, mi je pisalo 8.0.0, August security patch. Za foro sem kliknil "Check for updates", pa mi je našlo še en update na 8.0.0, velik 900+ MB. Ponavadi so security patchi veliki do 50MB. Sedaj pa mi ni jasno, kaj naj bi to bilo. Bom installiral in poročam, če bo kaj bolje.


Zdej ti je vrglo verjetno uradno OTA nadgradnjo, jaz sem počakal na OTA update, da se ognim tovrstnim težavam.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

2f4u ::

Oj, men je tudi ponudilo nadgradnjo. Čakam vajin info.

GupeM ::

Ja, prej sem res installiral preko Beta programa, ampak naj bi bila non-beta različica preko OTA, ker sem se prijavil v beta program nekaj dni po uradnem izidu. Sedaj mi tudi piše September 5, 2017 security update. Več info podam, ko ga bom malo več uporabljal oz. ko bo nekaj dni brez reboota.

Sami ::

GupeM je izjavil:

Ja, prej sem res installiral preko Beta programa, ampak naj bi bila non-beta različica preko OTA, ker sem se prijavil v beta program nekaj dni po uradnem izidu. Sedaj mi tudi piše September 5, 2017 security update. Več info podam, ko ga bom malo več uporabljal oz. ko bo nekaj dni brez reboota.


Ti je prej pisalo August 5 security update?

Ker je Google izjavil, da bo Android 8.0 Oreo uradno preko OTA izdal skupaj s security popravki za september, če si ponovno "prepisal" nima biti kaj narobe.

Pobriši cached data in cache particijo iz recoveryja in bi moralo biti vse OK.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

GupeM ::

Ja, prej je bil August. Nisem zasledil te informacije, da naj bi uradno izšel skupaj s September security update. Kakorkoli, upam da bo sedaj delalo kaj boljše, ker prej sem bil res kar razočaran.

dmok ::

A nismo tisti z beta verzijo že dobili nadgradnje na final verzijo ? Jaz imam build number OPR6.170623.013, 5 August 2017 security patch level in takšen build number je napisan tudi na https://developers.google.com/android/i.... Je pa 900MB+ res veliko za security update.

d.

Sami ::

GupeM je izjavil:

Ja, prej je bil August. Nisem zasledil te informacije, da naj bi uradno izšel skupaj s September security update. Kakorkoli, upam da bo sedaj delalo kaj boljše, ker prej sem bil res kar razočaran.


Kakšne 2 tedna sem bral na netu...iščem pa ne najdem :-(, da naj bi OTA update na Oreo izšel 11. septembra skupaj s september security patchem.

Edino kar najdem je tole, nanaša se na 6P: https://www.androidcentral.com/rogers-u...
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

kmegli ::

Oreo na voljo, preveril ob 14:00.


LP

MrStein ::

Je upgrade na 8 "obvezen"?
Torej, a bodo še dalje update-i za 7.1.x ali je "hard fork"?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Mavrik ::

8 ni fork, tako da 7.1.x ne bo več posodabljan.
The truth is rarely pure and never simple.
««
32 / 38
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Google Pixel (strani: 1 2 3 467 68 69 70 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
3451680841 (375) Dzhimen
»

Google Nexus 5 (strani: 1 2 3 451 52 53 54 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
2674540259 (162290) zk_eu
»

Kateri telefon priporočate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
7419918 (13193) sift
»

Prispeli so Nexus 6, 9 in Player, Android 5.0 je Lollipop (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Android
13746124 (37648) amacar

Več podobnih tem