» »

Google Nexus 5X

Google Nexus 5X

Temo vidijo: vsi
««
21 / 38
»»

zokiman ::

239EUR je ok cena sam se 90EUR extra za 32gb verzijo je pa kar velik.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zokiman ()

Stipex ::

Samo nasvet: Stran od 16GB aparatov brez razširljivega spomina.
Taki aparati so sramota za leto 2016 in bi jih moral prepovedat v prodaji :)

Efektivno imaš dobrih 10GB, potem instaliras nekaj aplikacij, mogoče še kakšno mapo za offline navigacijo, nekaj muzike in ti ostane še 4-5GB. Po nekaj časa ti bodo aplikacije keširale še kak GB ali dva, narediš še kako fotko (bognedaj HD video) in si na nuli in nato si razbijaš glavo zakaj nisi kupil vsaj 32GB verzije.

abyssus ::

Kako se kaj obnese baterija v praksi? Pri nepreveč heavy uporabi seveda.

matijadmin ::

Poraba je pač Androidno značilna, od 1 dneva do 1 krat na 2 dni. Odvisno od uporabe. Tudi GliStockisti.it ga imajo 240 EUR (32 GB varianto).
Vrnite nam techno!

Mavrik ::

abyssus je izjavil:

Kako se kaj obnese baterija v praksi? Pri nepreveč heavy uporabi seveda.


Vredu je, čez dan pride brez problema, zdrži tudi lep kos naslednjega dneva če ga ne rabiš veliko. Z Android N je še precej boljše, obenem pa se zaradi quick chargea lahko napolni na 60%+ v pol ure.
The truth is rarely pure and never simple.

modelno1 ::

A kdo ve, kako je z garancijo pri naročilu pri stockisti? Je evropska ali je potrebno pošiljati v Rim?
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

matijadmin ::

modelno1 je izjavil:

A kdo ve, kako je z garancijo pri naročilu pri stockisti? Je evropska ali je potrebno pošiljati v Rim?

Garancija je EU. Za vse artikle, je pa stvar, kako se jo odločiš uveljavljati; prek prodajalca ali prek pooblaščenih servisov (oboje gre). Celo Googlov policy za vračilo, če je priložena embalaža gre preverjeno skozi.

Če ima artikel EU zastavico, je dobavljiv v vse evropske državd. Če pa ima italijansko, je dobavljiv le na italijanske naslove, vendar to nikakor ne omejuje garancije.
Vrnite nam techno!

fopi ::

Koliko pa je poštnina? Žal ne znam italijansko, da bi si prebral. :)

modelno1 ::

Spedizione gratuita = brezplačna poštnina.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

zokiman ::

a je možno tud z viso plačat pr GliStockisti?

matijadmin ::

zokiman je izjavil:

a je možno tud z viso plačat pr GliStockisti?

Da.
Vrnite nam techno!

zokiman ::

a mogoce kdo ve kako določt metodo posiljanja ker men sam pise da ni na voljo nebenega shipinga al neki tazga?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zokiman ()

matijadmin ::

Mislim, da imajo za po Italiji BRT, pa v Sloveniji sem tudi že videl tega kurirja.

Pa naročaš artikel, ki ima zraven EU zastavico ali italijansko?
Vrnite nam techno!

Zgodovina sprememb…

zokiman ::

Evropsko pise pa pr metodi posiljanja(Ci dispiace, non e disponibile nessun preventivo per questo ordine al momento.)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zokiman ()

mn ::

zokiman je izjavil:

Evropsko pise pa pr metodi posiljanja(Ci dispiace, non e disponibile nessun preventivo per questo ordine al momento.)


Imam enak problem, evropska zastavica.

zokiman ::

Men so napisal da Evropska zastavica ne pomeni, da pošiljajo po Evropi.

Stipex ::

Če koga zanima, prodam dva nerabljena ovitka za Nexus 5X.
Prvi je original Googlov Folio Nexus 5X z microfiber zadnjo stranjo in Fosmon Nexus 5X, naročeno iz UK. Prodam, ker sem pred nekaj dnevi zamenjal Nexusa za iPad Air, pred nekaj tedni pa sem naročil ta dva ovitka in sedaj sem ju dobil po pošti. Škoda da mi stojita doma.

Cena za Folio 20 eur, za Fosmon 10 eur, oboje skupaj dam za 25 eur. info na ZS.

 Original Folio Case

Original Folio Case



 back

back



 outter

outter

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Stipex ()

zagizago ::

dober dan,

mene pa zanimata dve stvari in sicer... zanima me kje lahko kupim usb kabel s katerim bi svojega nexus 5x lahko polnil v avtu na navadnem usb avtopolnilcu saj bi mi to bilo v veliko pomoč, drugo stvar pa sem prejle zaslediu, ko sem bral forumin sicer ali se android N splača to naloziti al kako je z to zadevo... če bi mi nekdo lahko to malo bolje opisal :)

hvala in Lp

Snita ::

Zdravo!
Se je še komu zgodilo, da mu je fingerprint scanner čez noč prenehal delovati? (kar naenkrat ni nobenega odziva več) Zaenkrat sem poizkusil restart, wipe cache partition, izbrisati shranjene prstne odtise, ki pa jih sedaj ne morem niti ponovno dodati.
Hvala za odgovore!

klinker ::

zagizago je izjavil:

dober dan,

mene pa zanimata dve stvari in sicer... zanima me kje lahko kupim usb kabel s katerim bi svojega nexus 5x lahko polnil v avtu na navadnem usb avtopolnilcu saj bi mi to bilo v veliko pomoč, drugo stvar pa sem prejle zaslediu, ko sem bral forumin sicer ali se android N splača to naloziti al kako je z to zadevo... če bi mi nekdo lahko to malo bolje opisal :)

hvala in Lp


Jst sem si narocu ene par teh kablov na aliexpress, sicer pa bi mogli imet v kaki spletni trgovini ala mimovrste, funtech, ipd
Imam N preview zdaj ene dva tedna in nobenih tezav do sedaj.

Snita je izjavil:

Zdravo!
Se je še komu zgodilo, da mu je fingerprint scanner čez noč prenehal delovati? (kar naenkrat ni nobenega odziva več) Zaenkrat sem poizkusil restart, wipe cache partition, izbrisati shranjene prstne odtise, ki pa jih sedaj ne morem niti ponovno dodati.
Hvala za odgovore!


Ti ne da opcije dodat, al ti ne prime ko hoces dodat?
Scistu si ga...da kaka smet ne skodi branju odtisev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

Snita ::

Opcija za dodat prstno odtis deluje normalno....samo prime ne (senzor je tudi povsem čist).
Skrbi me, da ne gre za softwaresko napako, ker na tujih forumih nisem našel podobni tem....

klinker ::

Verjetno ti je pol senzor sel po slabem...se zgodi, mogoce si nevede kam lopnu lih po njemu, al je pas nehal delat.
Lahko se hard reset poskusis, sicer pa servis.

zokiman ::

amazonuk pa amazonde sploh ne shipata v slovenijo 5x

matijadmin ::

Če kdo živi blizu .it meje, lahko da naslov najbližje izpostave kurirja (Bartolini, BRT) in v opombo napiše fermoposta. In seveda z os. izkaznico prevzame pri kurirju. Jaz sem za vse artikle, ki imajo .it zastavico, tako izpeljal nakup, tudi TV sem na ta način kupil.
Vrnite nam techno!

Mavrik ::

zokiman je izjavil:

amazonuk pa amazonde sploh ne shipata v slovenijo 5x


Seveda shippata, sam izbrati moraš da ti Amazon pošlje ne pa neka naključna nemška trgovina. (Pa uveljavljanje garancije pri Amazonu je bistveno lažje kot pa pri ostalih čudnih načinih naročanja.)
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

zokiman ::

Sej piše da je fulfilled by Amazon ampak vseen ne pošiljajo v Slovenijo

MxxW5 ::

Kaj pa če bi se preprosto zapeljal v kakšno italijansko nakupovalno središče in kupil 5x tam? Je kdo probal? Kakšne so cene v italijanskih "brick and mortar" trgovinah?

matijadmin ::

MxxW5 je izjavil:

Kaj pa če bi se preprosto zapeljal v kakšno italijansko nakupovalno središče in kupil 5x tam? Je kdo probal? Kakšne so cene v italijanskih "brick and mortar" trgovinah?

Večinoma kot tukaj. Izjemoma s kakšno akcijsko ponudbo najdeš kaj približno ugodno. Stockisti ni klasična trgovina, popularne artikle masovno kupujejo, da pridobijo rabat. Zato take cene.
Vrnite nam techno!

PrimozR ::

matijadmin je izjavil:

modelno1 je izjavil:

A kdo ve, kako je z garancijo pri naročilu pri stockisti? Je evropska ali je potrebno pošiljati v Rim?

Garancija je EU. Za vse artikle, je pa stvar, kako se jo odločiš uveljavljati; prek prodajalca ali prek pooblaščenih servisov (oboje gre). Celo Googlov policy za vračilo, če je priložena embalaža gre preverjeno skozi.

Če ima artikel EU zastavico, je dobavljiv v vse evropske državd. Če pa ima italijansko, je dobavljiv le na italijanske naslove, vendar to nikakor ne omejuje garancije.

Sodelavec se je pozanimal, Vama trade garancije ne upošteva za telefone, ki niso kupljeni v Sloveniji. EU garancija gor ali dol.

klinker ::

Jup, nasi servisi so vsi neke izjeme...taksne ali drugacne :8)

matijadmin ::

PrimozR je izjavil:

matijadmin je izjavil:

modelno1 je izjavil:

A kdo ve, kako je z garancijo pri naročilu pri stockisti? Je evropska ali je potrebno pošiljati v Rim?

Garancija je EU. Za vse artikle, je pa stvar, kako se jo odločiš uveljavljati; prek prodajalca ali prek pooblaščenih servisov (oboje gre). Celo Googlov policy za vračilo, če je priložena embalaža gre preverjeno skozi.

Če ima artikel EU zastavico, je dobavljiv v vse evropske državd. Če pa ima italijansko, je dobavljiv le na italijanske naslove, vendar to nikakor ne omejuje garancije.

Sodelavec se je pozanimal, Vama trade garancije ne upošteva za telefone, ki niso kupljeni v Sloveniji. EU garancija gor ali dol.

Poišči drug servis ali tega prijavi proizvajalcu, če imaš mednarodno garancijo. Bodo morali sprejeti ali pa izgubili pogodbo.

Drugače pa se sam izogibam slovenskim servisom, raje odnesem v Trst (10 min vožnje), ker so veliko bolj prijazni in profesionalni. Ali pa pošljem trgovcu (tudi v Berlin sem že pošiljal). Ni podtikanja poškodb in škodnih dogodkov, ki bi izključili garancijo, še celo kakšen dan čez pretečeno so sprejeli že napravo v popravilo. Živimo v Butalah.
Vrnite nam techno!

MrStein ::

Še komu začel med polnjenjem jamrati "low battery... low battery... low battery... " ?
Pa piska zraven, kar se lahko izklopi (mute), ves čas vklopljen ekran pa ne.

Mogoče mu polnilec ni všeč... (Samsung 2A)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

swift ::

Lp,

imam namen kupit 5x preko amazon.de in imam dve vprašanji;
pošilja amazon.de v Slovenijo?
je telefon odklenjen na katerokoli omrežje?

Kebo ::

Odvisno od artikla in ja. Nexusa z amazona lahko naročiš v beli ali modri barvi 32gb in modra 16gb v Slovenijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kebo ()

Snita ::

Snita je izjavil:

Zdravo!
Se je še komu zgodilo, da mu je fingerprint scanner čez noč prenehal delovati? (kar naenkrat ni nobenega odziva več) Zaenkrat sem poizkusil restart, wipe cache partition, izbrisati shranjene prstne odtise, ki pa jih sedaj ne morem niti ponovno dodati.
Hvala za odgovore!


Ne se hecat :D "kako došlo, tako prošlo"
Po dveh dneh sem iz obupa poizkusil še 1x in scanner spet deluje normalno. Predvidevam, da sem se ga morda parkrat dotaknil z nekoliko vlažnimi prsti in ga je to "uničilo".
Toliko za info....in čimmanj podobnih zapletov vam želim. Lp!

Stipex ::

Kot sem rekel, pri meni je bil problem y scannerjem med polnjenjem ali pa če se je naprava res močno ogrela med visokim CPU loadem.

PrimozR ::

Sem že opazil, da med polnjenjem ni deloval, ja. Pa mislim da tudi to s segretim telefonom.

MrStein ::

MrStein je izjavil:

Še komu začel med polnjenjem jamrati "low battery... low battery... low battery... " ?
Pa piska zraven, kar se lahko izklopi (mute), ves čas vklopljen ekran pa ne.

Mogoče mu polnilec ni všeč... (Samsung 2A)

Sem še enkrat probal (trenutno je na 28%) in zgleda, da se polnjenje vsako sekundo vklopi, pa izklopi.
Sem probal z istim USB kablom na PC, pa zdaj polni normalno, ni pa mogoče prenašati podatkov na PC. Sem v meniju vklopil MTP, ampak PC (win8.1) ga ne zazna. Zazna ga med USB napravami kot telefon, ni pa file dostopa.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

klinker ::

Ri je driverje instaliralo?
Ce ti jih ni, je to normalno, pa fon mora imet odklenjen zaslon, ce ne ne dovoli dostopa do storage-a.

MrStein ::

MTP driverje? To ima Windows priloženo že od leta 2002 naprej... ;)
PTP pa od Windows ME dalje...

Drugi telefoni delujejo.

Razen če Naxus ne dela po standardih. Windows sicer nič o neznanih napravah ni zajamral.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

PrimozR ::

Podobne težave s polnjenjem sem jaz imel na Nexus 4 z DX polnilcem, pa še to praktično izključno na faksu. Če je bila bateirja dovolj polna (recimo 50+ %), težav ni bilo, le ko je bila bolj prazna.

MrStein ::

MrStein je izjavil:

MrStein je izjavil:

Še komu začel med polnjenjem jamrati "low battery... low battery... low battery... " ?
Pa piska zraven, kar se lahko izklopi (mute), ves čas vklopljen ekran pa ne.

Mogoče mu polnilec ni všeč... (Samsung 2A)

Sem še enkrat probal (trenutno je na 28%) in zgleda, da se polnjenje vsako sekundo vklopi, pa izklopi.

Z drugim USB2 polnilcem pa dela OK.
Taprvi je bil kupljen... ne vem, preko Amazona. Mogoče je kaki ponaredek.




Zanimivo, USB povezava s PC dela le z USB2 (HighSpeed), torej tam 30 MB/s.
Je to omejitev telefona ali je komu uspelo več?
A1 SD Bench pravi, da flash čipi zmorejo 210 MB/s read in 70 MB/s write.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

PrimozR ::

Že od predstavitve je znano, da je Type-C tukaj samo form factor, komunikacija poteka prek USB 2.0.

MrStein ::

Je to stalna praksa? Pri drugih modelih?
Navsezadnje je read tako 5-10 krat počasnejši.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

PrimozR ::

Kar se tiče Type-C, mislim da še ni proper 3.1 komunikacije, vsaj ne kar se tiče Nexusov in OnePlus telefonov. Ne vem pa za druge. Samsung je uporabljal micro-B 3.0 priključek.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

jukoz ::

Prosil bi vas za en test hitrosti omrežja:
Sem na Telekomovem omrežju in z nexus 5x H791 ne dosegam višje hitrosti dl-ja kot cca 8Mb. Zdej pa ne vem, a mi HSPA/LTE ne dela v LJ in na obali, ali pa sem uspel kupit kakšno ameriško verzijo telefona.

Testiral sem pa z AKOS testno aplikacijo.

PrimozR ::

S čim? Zakaj ne poženeš speedtesta?

V sobi na 2 črticah LTE-ja je bila zgodba podobna, slabih 8 Mbit dol, slabih 6 gor, na balkonu je pa šlo 20/6 s črtico več signala.

jukoz ::

Super, hvala za test.

Uporabljam AKOS-ov speedtest. Tisti od speedtest.net se konekta še po SIP portih (itd...) in ti lahko da povsem nemerodajne podatke (odvisno od FWja in podobno).

Kako pa veš da si na LTE? Ti tam namesto "3G" ali "H" napiše "L"?

Bi se ti dalo še pogledati oznako telefona. Piše na zadnji strani, pod LG oznako.

gddr85 ::

ja, odvisno kaj ti tud gor piše, če maš H je to hsdpa/hsupa, H+ pa hspa+ afaik, kar ni isto kot lte

buneech ::

4G se napiše za LTE.
««
21 / 38
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Google Pixel (strani: 1 2 3 466 67 68 69 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
3418666800 (1283) NejcSSD
»

Google Nexus 5 (strani: 1 2 3 451 52 53 54 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
2674537880 (159911) zk_eu
»

Kateri telefon priporočate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
7419806 (13081) sift
»

Prispeli so Nexus 6, 9 in Player, Android 5.0 je Lollipop (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Android
13745757 (37281) amacar

Več podobnih tem