» »

Google Nexus 5X

Google Nexus 5X

Temo vidijo: vsi
««
22 / 38
»»

Jerry000 ::

Men napiše LTE

PrimozR ::

Meni piše 4G. Telefon je LG-H791.

jukoz ::

Hm, meni je max napisal "H". Tudi prenos sem dosegel max 12Mb, upload pa 3.

Ampak glede na to da ima Primož isti model kot jaz se nisem zasral s kakšnim ameriškim telefonom, kar je pomirjujoče.

Hvala vsem in LP

PrimozR ::

Vtipkaj v dialer *#*#4636#*#* in v phone information poglej, katera omrežja imaš vklopljena (nad gumbom turn off radio). Poglej, da nimaš vklopljen samo GSM/CDMA. Sicer pa kje se nahajaš? Morda pač ni LTE omrežja. Najbolj ziher je to preverjati na (oz. v bližini) avtoceste, avtocestni križ je kar dobro pokrit, jaz npr. vidim ravno avtocestno bazno postajo, mi v celi hiši dobro deluje LTE, medtem ko je bil prej HSDPA kar težaven.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

erkgheoruugh ::

Če nisi na Telekomu s SMS ključno besedo vklopil 4g, ti ne bo delal kljub temu, da ga imaš na telefonu aktiviranega.

BorutK-73 ::

PrimozR je izjavil:

Vtipkaj v dialer *#*#4636#*#* in v phone information poglej, katera omrežja imaš vklopljena (nad gumbom turn off radio).

To dela na vseh androidih ali samo 5X?

BadB0y ::

BorutK-73 je izjavil:

PrimozR je izjavil:

Vtipkaj v dialer *#*#4636#*#* in v phone information poglej, katera omrežja imaš vklopljena (nad gumbom turn off radio).

To dela na vseh androidih ali samo 5X?

Kaj pa če bi probal ?


jukoz ::

Sem eksperimentral, tudi z 4636 kombinacijo.

"Preffered network type" imam nastavljeno na "LTE/GSM/CDMA auto(PRL)"

"Network type" prehaja med UMTS in HSDPAP(?) - predvidevam da "P" pomeni +

Kakorkoli, dela vse lepo in prav, ampak LTE omrežja mi pa ne najde oz se nanj ne poveže. Mal mi je čudno ker sem 200 metrov stran od LJ obvoznice... No ja, saj bom še eksperimentiral.

Fora je da sem ga kupil "rabljenega" iz amazon.de in nisem bil čist prepričan da ni kakšna ameriška verzija z drugimi frekvencami. Primož ima kot pravi istega in mu deluje, tako da sem pomirjen.

Mavrik ::

Daj pokliči operaterja in preveri a imaš LTE vklopljen - vsaj pri Telekomu moraš z SMSom dostop do omrežja aktivirati. V Ljubljani je LTE pokritost praktično povsod za vse tri največje operaterje.
The truth is rarely pure and never simple.

jukoz ::

Mavrik je izjavil:

Daj pokliči operaterja in preveri a imaš LTE vklopljen - vsaj pri Telekomu moraš z SMSom dostop do omrežja aktivirati. V Ljubljani je LTE pokritost praktično povsod za vse tri največje operaterje.


Ha, hvala!

Prej je en napisal da če nisi na telekomu da moraš pošiljati SMS =)

pirlo ::

Vem, da sem ne spada ampak ko že govorite o SMS vklopih storitev. Zadnjič sem bil v Srbiji pa sem si pozabil vklopit Balkan paket (SMS BALKAN 3 na 1918). Pol sem tam iskal po njihovi strani navodilo kako vklopit v tujini ampak nisem našel nobene informacije. Verjetno se ne da samo z SMS na 1918 ali? Sicer nisem probal, ker se mi je zdelo, da ne bo delalo, pa da ne bi kakšne norije naredil po nepotrebnem :)
Sem razmišljal, da bi jih poklical ampak škoda, da nimajo Viberja ali Whatsappa :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pirlo ()

PrimozR ::

jukoz je izjavil:

Mavrik je izjavil:

Daj pokliči operaterja in preveri a imaš LTE vklopljen - vsaj pri Telekomu moraš z SMSom dostop do omrežja aktivirati. V Ljubljani je LTE pokritost praktično povsod za vse tri največje operaterje.


Ha, hvala!

Prej je en napisal da če nisi na telekomu da moraš pošiljati SMS =)

Ravno pri telekomu je treba vklopiti.

erkgheoruugh ::

Ja pardon, moja napača. Seveda, če SI pri Telekomu je treba vklopit LTE preko SMS-ja.

MrStein ::

pirlo je izjavil:

Vem, da sem ne spada ampak ko že govorite o SMS vklopih storitev. Zadnjič sem bil v Srbiji pa sem si pozabil vklopit Balkan paket (SMS BALKAN 3 na 1918). Pol sem tam iskal po njihovi strani navodilo kako vklopit v tujini ampak nisem našel nobene informacije. Verjetno se ne da samo z SMS na 1918 ali? Sicer nisem probal, ker se mi je zdelo, da ne bo delalo, pa da ne bi kakšne norije naredil po nepotrebnem :)

Tile "kontrolni" SMS-i delujejo tudi iz tujine. Vsaj meni je na hrvaškem deloval SMS "PORABA" poslan na številko 1111 (operater T-2).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

jukoz ::

Da potrdim, SMS je rešil težavo =)

noob96 ::

Anyone Android N?

klinker ::

Ze lep cas...

PrimozR ::

Ne še. Očitno smo v drugih 50 %...

noob96 ::

Kdaj pa potem lahko pričkujemo uraden OTA update? Sem že precej nestrpen

Egidij88 ::

Kmalu, jaz tudi še nisem dobil. Novi notificationi zgledajo dobro kolikor sem videl...split screena najbrž ne bom uporabljal, pa preklop med dva appa bo tudi ql ko se navadimo. Doze on go je kaj vreden?

skyline ::

https://developers.google.com/android/n...

Well, OTA zip za 5X je zunaj, navalite.

klinker ::

Pa sej je uraden, ajde, prijavit se moras v beta program, N je pa ze stable...ceprav so tudi prejsnje 2 verzije delale odlicno.

dmok ::

Na voljo je tudi že factory image.

MxxW5 ::

A se še splača kupiti 5x? Ena firma jih na bolhi prodaja za 260 EUR (16 GB). Naj kupim sedaj, ali mislite, da bodo cene še padle? Moram pa nekaj kupiti, ker mi je N5 crknil, trenutno pa uporabljam svoj drugi backup telefon - HTC Desire in trpim (prvi backup je bil N4, kjer je crknil touchscreen).

Kebo ::

Jaz ga nebi kupil, specifikacije so dobre, sam isti problemi kot na N5, tisti plastični okvir spet poka, baterija tudi ni nek višek, če jim v dveh letih teh stvari ne rata popravit jim jaz nebi dajal denarja.

Jerry000 ::

Počakaj še 2 meseca pa poglej nov google phone

Formula 1 ::

Kebo je izjavil:

Jaz ga nebi kupil, specifikacije so dobre, sam isti problemi kot na N5, tisti plastični okvir spet poka, baterija tudi ni nek višek, če jim v dveh letih teh stvari ne rata popravit jim jaz nebi dajal denarja.

Kje poka, kaj? Jaz ko sem svojega kupoval nisem tega nikjer našel tako da link lepo prosim.

Kebo ::

Kolega, ki je imel včasih 5 in ima sedaj 5x je rekel, da mu je pri usb portu počil okvir. Nimam pa slik.

Aphanisis ::

5x je po moji izkušnji odličen telefon. Sploh z novim Android 7. Edini minus je bolj švoh baterija. Meni sicer zdrži do večera (veliko klicev, WhatsUp, Viber, spletna banka, branje elektronske pošte ...) do nekje 30%, vendar če si vmes pogledam še kakšne odmeve ali kako nanizanko prek Plexa pade na 10%. Ni se mi še zgodilo, da bi se povsem izpraznila ...

Tudi jaz prvič slišim, da bi ohišja / screen pokali, pa sem se pred nakupom (par mesecev nazaj) dobro pozanimal o tem telefonu.

Zgodovina sprememb…

klinker ::

Mah, to folk v zadnje zepe mece pol se pa se vsedejo nanj in je fon kriv.
Za 260EUR pa mislim da kaj boljsega sedaj ni za dobit. Baterijo pa grajam, ja...nic napredka ze od N4 v tem.
Pa rqzmisli o 32gb verziji ker 16gb gre hitro.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

modelno1 ::

Na nemškem amazonu imaš 32gb verzijo za 290 eur + poštnina (cca 8 eur)
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

PrimozR ::

Kebo je izjavil:

Jaz ga nebi kupil, specifikacije so dobre, sam isti problemi kot na N5, tisti plastični okvir spet poka, baterija tudi ni nek višek, če jim v dveh letih teh stvari ne rata popravit jim jaz nebi dajal denarja.

Kaj poka?

Čez en mesec prideta HTC-jeva Pixla. Zborbaj. Pa 260 € je IMO precej, za tak denar bi morda prodal moj 3/4 leta rabljen 32 GB 5X (ne vem kakšne so cene rabljenih).

MxxW5 ::

Jaz bi že počakal na nov Googlefon (ne glede na ime), če bi vedel, da mi ga bodo prodali za cca. 300 EUR. Ampak se bojim, da bodo pri nas (v Evropi in še posebej v Sloveniji) cene ubitačne. Tam okoli 400-600 EUR (+ vezava za dve leti). Toliko pa ne dam.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MxxW5 ()

System ::

Googlefon sploh se ni bil najavljen, niti nic ni znano o specifikacijah, ce sploh bo in ti bi ga kr kupil...Boljse kupit nekaj preverjenega.

PrimozR ::

Galaxy S2!! Hudo preverjena roba!

Pixel bo verjetno nekaj malega dražji od 5X, torej dobrih 400 € brez vezave (in pri nas z vezavo). Sodelavec je Nexus 5X nekje februarja v neki italjansko-evropski trgovini dobil za dobrih 300 € (vem, precej po izidu).

dr.Akula ::

System je izjavil:

Googlefon sploh se ni bil najavljen, niti nic ni znano o specifikacijah, ce sploh bo in ti bi ga kr kupil...Boljse kupit nekaj preverjenega.

Seveda bo (2) in tudi specifikacije za oba so že znane.
ni podatka

Jerry000 ::

System je izjavil:

Googlefon sploh se ni bil najavljen, niti nic ni znano o specifikacijah, ce sploh bo in ti bi ga kr kupil...Boljse kupit nekaj preverjenega.

Seveda je...Marlin in Sailfish, nexus pa ni več

Mavrik ::

To ni bila najava, to so bile špekulacije nekih "medijev", ki so se precejkrat že izkazale kot malo napihnjene in napačne :)

Predvsem pa nova telefona NE bosta stala < 350EUR in je za 250 5X še vedno zelo dober nakup.
The truth is rarely pure and never simple.

Dosan ::

Mavrik je izjavil:

To ni bila najava, to so bile špekulacije nekih "medijev", ki so se precejkrat že izkazale kot malo napihnjene in napačne :)

Predvsem pa nova telefona NE bosta stala < 350EUR in je za 250 5X še vedno zelo dober nakup.


Ime bo Pixel in Pixel XL. To niso špekulacije. Večina specov je tudi že znana. Niso špekulacije. http://www.androidpolice.com/2016/09/01...

MrStein ::

Update na android 7.0 je na mojem ponudil.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Jerry000 ::

Dosan je izjavil:

Mavrik je izjavil:

To ni bila najava, to so bile špekulacije nekih "medijev", ki so se precejkrat že izkazale kot malo napihnjene in napačne :)

Predvsem pa nova telefona NE bosta stala < 350EUR in je za 250 5X še vedno zelo dober nakup.


Ime bo Pixel in Pixel XL. To niso špekulacije. Večina specov je tudi že znana. Niso špekulacije. http://www.androidpolice.com/2016/09/01...

Tako ja, sem ravno danes bral o tem

Mavrik ::

Dosan je izjavil:


Ime bo Pixel in Pixel XL. To niso špekulacije. Večina specov je tudi že znana. Niso špekulacije. http://www.androidpolice.com/2016/09/01...


Dokler ne bo javne objave s strani Googla (ki je dejansko tisti ki bo prodajal hardware naprej) so špekulacije. AndroidPolice je definicija tega, dajte malo kritično razmišljati no -_-
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

Jerry000 ::

Mavrik je izjavil:

Dosan je izjavil:


Ime bo Pixel in Pixel XL. To niso špekulacije. Večina specov je tudi že znana. Niso špekulacije. http://www.androidpolice.com/2016/09/01...


Dokler ne bo javne objave s strani Googla (ki je dejansko tisti ki bo prodajal hardware naprej) so špekulacije. AndroidPolice je definicija tega, dajte malo kritično razmišljati no -_-

No, telefon bo zih :)

zagizago ::

Pizdravljeni,

ste že vsi na svojem mobilniku nexus 5x prejeli OTA update za android 7.0?... Ker jaz ga namrec se nisem prejel... Prijatelj, ki ima za operaterja Telekom slovenije je update prejel jaz, ki pa imam simobil pa ga se nisem prejel... Ima to kaksne veze katerega operaterja imas?

Dosan ::

Mavrik je izjavil:

Dosan je izjavil:


Ime bo Pixel in Pixel XL. To niso špekulacije. Večina specov je tudi že znana. Niso špekulacije. http://www.androidpolice.com/2016/09/01...


Dokler ne bo javne objave s strani Googla (ki je dejansko tisti ki bo prodajal hardware naprej) so špekulacije. AndroidPolice je definicija tega, dajte malo kritično razmišljati no -_-


Android Police ima glede Nexus (in marsikaterih ostalih) novic blizu 99% pravilne informacije + zelo očitno je da imajo vsaj ene par ljudi znotraj Googla in/ali drugje, ki jim leakajo informacije. Pojem moj zvezek, če bo kaj glede tega na koncu napačno.

EDIT: Lansko leto so imeli osnovne informacije za 2015 generacijo Nexusov že maja : http://www.androidpolice.com/2015/05/26...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Dosan ()

Mavrik ::

zagizago je izjavil:

Pizdravljeni,

ste že vsi na svojem mobilniku nexus 5x prejeli OTA update za android 7.0?... Ker jaz ga namrec se nisem prejel... Prijatelj, ki ima za operaterja Telekom slovenije je update prejel jaz, ki pa imam simobil pa ga se nisem prejel... Ima to kaksne veze katerega operaterja imas?


Ne, nima veze kakšnega operaterja imaš. Google te pač vrže uporabnike v več paketov in jim potem postopoma po paketih pošilja posodobitve. Če se ti mudi lahko sam namestiš OTA, drugače pa še malo počakaj.
The truth is rarely pure and never simple.

matijadmin ::

Mavrik je izjavil:

To ni bila najava, to so bile špekulacije nekih "medijev", ki so se precejkrat že izkazale kot malo napihnjene in napačne :)

Predvsem pa nova telefona NE bosta stala < 350EUR in je za 250 5X še vedno zelo dober nakup.


Če nisi prijavljen z Google računom, to drži. Sicer plačaš z zasebnostjo razliko (Google namreč pobere k sebi VSE prometne podatke).
Vrnite nam techno!

pirlo ::

matijadmin je izjavil:

Če nisi prijavljen z Google računom, to drži. Sicer plačaš z zasebnostjo razliko (Google namreč pobere k sebi VSE prometne podatke).

Kateri proizvajalec pa ne?

matijadmin ::

pirlo je izjavil:

matijadmin je izjavil:

Če nisi prijavljen z Google računom, to drži. Sicer plačaš z zasebnostjo razliko (Google namreč pobere k sebi VSE prometne podatke).

Kateri proizvajalec pa ne?

Apple in Microsoft na svojih napravah tega NE počneta.
Vrnite nam techno!

Aphanisis ::

Vsi, ki še niste dobili update na Android 7 lahko s svojim Nexusom izsilite update tako da:

1. Se prijavite na https://www.google.com/android/beta
2. V nekaj minutah boste na telefon dobili ponudbo za update na Android 7
3. Ves čas downloadanja in inštaliranja ostanite vpisani kot beta testerji
4. Ko se uspešno namesti Android 7 se lahko na https://www.google.com/android/beta mirno izpišete iz beta testa in na telefonu vam bo ostala najnovejša različica Androida
««
22 / 38
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Google Pixel (strani: 1 2 3 467 68 69 70 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
3456683565 (88) akulp
»

Google Nexus 5 (strani: 1 2 3 451 52 53 54 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
2674540726 (162757) zk_eu
»

Kateri telefon priporočate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
7419947 (13222) sift
»

Prispeli so Nexus 6, 9 in Player, Android 5.0 je Lollipop (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Android
13746264 (37788) amacar

Več podobnih tem