» »

Google Nexus 5X

Google Nexus 5X

Temo vidijo: vsi
««
29 / 38
»»

Sami ::

Je kdo zadnje čase kupil podatkovni kabel za N5X? Kaj priporočate, da preverjeno deluje?
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

PARTyZAN ::

Anker, Aukey preverjeno delajo super. Vključno z ostalimi dodatki, ki jih prodajajo (namely napajalniki).

klinker ::

Jst imam 2 ta in oba delujeta bp, jih pa ne uporabljam za fast charge, tako da ne vem kako je s tem.

http://s.aliexpress.com/36FFFR7V

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

GupeM ::

klinker je izjavil:

Jst imam 2 ta in oba delujeta bp, jih pa ne uporabljam za fast charge, tako da ne vem kako je s tem.

http://s.aliexpress.com/iYjme2Qv

Piše output 2.1 A, tako da fast charge verjetno ne dela.

klinker ::

Sem falu link, je popravljen. Uno je bil micro usb ki sem ga vzel za mojo ;((

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klinker ()

Sami ::

klinker je izjavil:

Jst imam 2 ta in oba delujeta bp, jih pa ne uporabljam za fast charge, tako da ne vem kako je s tem.

http://s.aliexpress.com/36FFFR7V


Super, če ne bo druge bom vzel tega.

Se najde še kakšen primeren v slo?

Kolega je naročil kakšno leto nazaj enega v mimovrste in ni deloval....
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Matevz96 ::

Sami je izjavil:

klinker je izjavil:

Jst imam 2 ta in oba delujeta bp, jih pa ne uporabljam za fast charge, tako da ne vem kako je s tem.

http://s.aliexpress.com/36FFFR7V


Super, če ne bo druge bom vzel tega.

Se najde še kakšen primeren v slo?

Kolega je naročil kakšno leto nazaj enega v mimovrste in ni deloval....


Jaz ga imam iz mimovrste že kakšno leto in deluje (res pa, da ga uporabljam samo za povezavo telefon-računalnik)
#hooldthedoor

Sami ::

Matevz96 je izjavil:

Sami je izjavil:

klinker je izjavil:

Jst imam 2 ta in oba delujeta bp, jih pa ne uporabljam za fast charge, tako da ne vem kako je s tem.

http://s.aliexpress.com/36FFFR7V


Super, če ne bo druge bom vzel tega.

Se najde še kakšen primeren v slo?

Kolega je naročil kakšno leto nazaj enega v mimovrste in ni deloval....


Jaz ga imam iz mimovrste že kakšno leto in deluje (res pa, da ga uporabljam samo za povezavo telefon-računalnik)


Imaš tega?: https://www.mimovrste.com/podatkovni-ka...

Kolega ga je kupil in sva po več kot pol leta ugotovila, da ne deluje, prej ga je uporabljal samo za polnjenje v avtu....prenos ne deluje.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sami ()

MrStein ::

Še komu včasih ne javi dogodkov?
Kot recimo: prispeli SMS, budilka, itd...

Glasnost je nastavljena na "vibriraj".
Sem si pravkar poslal SMS in telefon ni zavibriral. Le čez nekaj sekund se je lučka prižgala.

Je mogoče to posledica battery saver-ja? (baterija je pod 10%)

Niti pri odklepu s prstnim odtisom ne zavibrira (ponavadi to naredi).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

GupeM ::

Posledica battery saverja. Sem testiral tudi pri sebi, pa ni zavibriralo. Tudi, če imam glasnost nastavljeno višje od 0 ne zavibrira.

Vibrator je požrešna reč, zato jo battery saver izključi. Prej sploh nisem vedel (razen za vibra ob odklepanju s prstnim odtisom), ker premalo uporabljam ta battery saver.

MrStein ::

Tudi alarme izklopi?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

GupeM ::

Sem testiral še to in ja, tudi alarme izklopi. Če imaš vsaj minimalno glasnost, vsaj zvoni. Če jih imaš potiho, pa se samo ekran prižge. Butasto, ampak tako je. Verjetno se v primeru battery saverja vibra izključi za cel telefon.

Sicer pa ne vem, zakaj bi alarme dal potiho. Za to so alarmi, za katere lahko celo v DND nastaviš, da za njih to ne velja. Alarm je nekaj, kar moraš NUJNO vedeti, zato jih imaš vedno na glas.

MrStein ::

Moj standardni komentar: "dizajnerji" (v ozadju pa slika ufo-guy-a)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

Hmm, zdaj mi je ostala ikona za budilko v statusni vrstici, čeprav sem vse nastavljene čase dal na OFF (default clock app).

Očitno vedno pozabljam na pravilo: Svet ni popoln, deal with it... :P
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

buneech ::

Reštarti, pa bo zginla. Pr men je po zadnji posodobitvi tko pokazal ikonco, da ni sim kartice, čeprav sem že vpisal pin in preko LTE brskal.

Sami ::

Sami je izjavil:

Matevz96 je izjavil:

Sami je izjavil:

klinker je izjavil:

Jst imam 2 ta in oba delujeta bp, jih pa ne uporabljam za fast charge, tako da ne vem kako je s tem.

http://s.aliexpress.com/36FFFR7V


Super, če ne bo druge bom vzel tega.

Se najde še kakšen primeren v slo?

Kolega je naročil kakšno leto nazaj enega v mimovrste in ni deloval....


Jaz ga imam iz mimovrste že kakšno leto in deluje (res pa, da ga uporabljam samo za povezavo telefon-računalnik)


Imaš tega?: https://www.mimovrste.com/podatkovni-ka...

Kolega ga je kupil in sva po več kot pol leta ugotovila, da ne deluje, prej ga je uporabljal samo za polnjenje v avtu....prenos ne deluje.



Danes sem kupil tale kabel, original LG 9EUR, tale pa preverjeno mora delovati: https://mobitrgovina.com/izdelek/origin...
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

MrStein ::

Mimogrede: s temi USB kabli so res sami križi. Imam nekje 4 kose, kjer ali ne dela polnjenje, ali dela s polovičnim tokom, ali ne dela prenos podatkov, ali dela, a počasi, ali le v eno smer...
Vključno z dragim (10 EUR*) kablom iz Telekomove trgovine. Nato mi ga je pri reklamaciji uslužbenec "pod mizo" zamenjal za njegovega, ki je potem končno deloval.

* - nekje v ranih 2000-ih sem kupil dva USB kabla za 300 SIT po komadu in sta delovala brez problemov
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

PrimozR ::

Govoriš o C na C kablih, da govoriš o napajanju s polovičnim tokom? Ali kako določiš ta polovični tok.

MrStein ::

Splošno, A-B kabli.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

PrimozR ::

In kako pričakuješ polni tok, če nimaš originalnega polnilca?

MrStein ::

Malo bolj pozorno preberi.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

PrimozR ::

'S polovičnim tokom', torej ne s polnim. Polni tok doseže original polnilec s type-c priklopom. Mislim da 2 oz. celo 3 A. Pač 'charging rapidly', 1 A prek navadnega USB kabla je 'charging over AC', 0,5 A, kot je USB standard, je 'charging over USB'. Če za Nexus 5X pavšalno govoriš polni tok, zame to pomeni charging rapidly. Prek originalnega polnilca.

Prebral sem pozorno, trikrat, nikjer pa ne omeniš, za kakšen tip kabla gre (dokler te, namenoma, nisem vprašal), nikjer ne omeniš za kakšen tip napajalca gre in nikjer ne omeniš, kakšen je ta polovični tok.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

MrStein ::

Kabel polni z opazno manjšim tokom kot "enak" a nepokvarjen (na istem polnilcu in telefonu).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

matijadmin ::

Mene pa od zadnje posodobitve na 7.1.1 5X vse bolj heca baterija. Android System in OS sta na prvem mestu po porabi in razen ponastavitev na tovarniške nisem našel nobene pametne predlagane rešitve. Ima še kdo podobne težave, kako ste se jih rešili?
Vrnite nam techno!

Snita ::

matijadmin je izjavil:

Mene pa od zadnje posodobitve na 7.1.1 5X vse bolj heca baterija. Android System in OS sta na prvem mestu po porabi in razen ponastavitev na tovarniške nisem našel nobene pametne predlagane rešitve. Ima še kdo podobne težave, kako ste se jih rešili?


Imam že nekaj časa isto težavo in ne najdem rešitve. Malenkost bolje je če imam izklopljen WiFI in vključene samo mobilne podatke (kar se mi sicer zdi čudno), a to ni to....

matijadmin ::

Nekje sem zasledil, da je dobro vklopiti debug logging in jih prečesati za napake vseh sort. Enim npr. sync računa, ki se ne poveže in zato neprestano povezuje, to povzroča. Jaz bom poskusil to vklopiti in po slabem dnevu rabe pregledati zabeleženo.
Vrnite nam techno!

scipascapa ::

kako pa vklopiš ta debug logging?

matijadmin ::

Nimam pojma, grem počekirat, ker moram tudi sam rešit težavo. Se ti oglasim.
Vrnite nam techno!

buneech ::

matijadmin je izjavil:

Nekje sem zasledil, da je dobro vklopiti debug logging in jih prečesati za napake vseh sort. Enim npr. sync računa, ki se ne poveže in zato neprestano povezuje, to povzroča. Jaz bom poskusil to vklopiti in po slabem dnevu rabe pregledati zabeleženo.

Detaljne statistike baterije in wakelockov, ki preprečujejo telefonu spanje, lahko pobereš ven z ADB: https://developer.android.com/studio/pr...

Komanda je
adb shell dumpsys batterystats > batterystats.txt
Seveda pa je predpogoj, da imaš adb na pc-ju, ustrezne gonilnike in omogočen developer options in USB debugging. Nato je potrebno še iz batterystats.txt razbrati ustrezne informacije, iščeš pod Partial wakelocks in gledaš tistega, ki ima najdaljši čas naveden.

Sami ::

Končno sem začel uporabljati novega N5X, prehajam pa iz N5.

Vse je super, samo default notification sound mi je bil pri N5 bolj všeč (sem imel tudi N4, ki je imel isti notification sound "Tethys").

Na sledeči povezavi sem našel N5 notification sounde: https://forum.xda-developers.com/showth...

V zip datoteki "N5Notifications.zip" se omenjeni notification zvok nahaja (Tethys.ogg), kopiram ga v mapo "Notifications" na novem N5X, sem ga tudi preimenoval v "Tethys1.ogg" pa ga ne najde.

Kakšna ideja?
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sami ()

matijadmin ::

buneech je izjavil:

matijadmin je izjavil:

Nekje sem zasledil, da je dobro vklopiti debug logging in jih prečesati za napake vseh sort. Enim npr. sync računa, ki se ne poveže in zato neprestano povezuje, to povzroča. Jaz bom poskusil to vklopiti in po slabem dnevu rabe pregledati zabeleženo.

Detaljne statistike baterije in wakelockov, ki preprečujejo telefonu spanje, lahko pobereš ven z ADB: https://developer.android.com/studio/pr...

Komanda je
adb shell dumpsys batterystats > batterystats.txt
Seveda pa je predpogoj, da imaš adb na pc-ju, ustrezne gonilnike in omogočen developer options in USB debugging. Nato je potrebno še iz batterystats.txt razbrati ustrezne informacije, iščeš pod Partial wakelocks in gledaš tistega, ki ima najdaljši čas naveden.


Hvala.
Vrnite nam techno!

kriko1 ::

Sami je izjavil:

Na sledeči povezavi sem našel N5 notification sounde: https://forum.xda-developers.com/showth...

V zip datoteki "N5Notifications.zip" se omenjeni notification zvok nahaja (Tethys.ogg), kopiram ga v mapo "Notifications" na novem N5X, sem ga tudi preimenoval v "Tethys1.ogg" pa ga ne najde.

Kakšna ideja?


Ravno to sem poskusil na 6P in deluje - 2x se pojavi Tethys pri izbiri, eden je ta. Si mogoce dal v podmapo? Reboot?

Sami ::

kriko1 je izjavil:

Sami je izjavil:

Na sledeči povezavi sem našel N5 notification sounde: https://forum.xda-developers.com/showth...

V zip datoteki "N5Notifications.zip" se omenjeni notification zvok nahaja (Tethys.ogg), kopiram ga v mapo "Notifications" na novem N5X, sem ga tudi preimenoval v "Tethys1.ogg" pa ga ne najde.

Kakšna ideja?


Ravno to sem poskusil na 6P in deluje - 2x se pojavi Tethys pri izbiri, eden je ta. Si mogoce dal v podmapo? Reboot?


Ja, dal sem direktno v mapo, ne v podmapo, tudi restart pa ni bilo nič...bom probal dati isto ime. V katerem formatu je bilo, da je tebi uspelo (*.ogg)?
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

kriko1 ::

Samo ekstrahiral sem, ter premaknil .ogg v mapo Notifications. Takoj se je pojavila notifikacija pod izbiro v nastavitvah (sedaj imam 2x Tethys - star in nov).

Sami ::

kriko1 je izjavil:

Samo ekstrahiral sem, ter premaknil .ogg v mapo Notifications. Takoj se je pojavila notifikacija pod izbiro v nastavitvah (sedaj imam 2x Tethys - star in nov).


Bom danes probal, brez spremembe imena datoteke, hvala ti.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

MrStein ::

A ima Nexus 5X hardversko dekodiranje VP9 kodeka?
Se da to preprosto preveriti?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Sami ::

kriko1 je izjavil:

Samo ekstrahiral sem, ter premaknil .ogg v mapo Notifications. Takoj se je pojavila notifikacija pod izbiro v nastavitvah (sedaj imam 2x Tethys - star in nov).


Deluje :D samo imena ne smem spremenit očitno :D Zdaj imam tudi jaz 2X Tethys, hvala.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Mavrik ::

MrStein je izjavil:

A ima Nexus 5X hardversko dekodiranje VP9 kodeka?
Se da to preprosto preveriti?


Podpira (kar je sicer precej tečno poiskati) - Qualcommi od 805 naprej podpirajo. S tem da je to zelo težko v praksi preveriti - VP9 kodek morajo imeti vsi Androidi od 4.4 dalje, ampak ti OS ne pove ali dekodirajo softwarsko ali hardwarsko. Verjetno je najlažje tako da poženeš VP9 video in gledaš porabo CPU.
The truth is rarely pure and never simple.

Sami ::

kriko1 je izjavil:

Samo ekstrahiral sem, ter premaknil .ogg v mapo Notifications. Takoj se je pojavila notifikacija pod izbiro v nastavitvah (sedaj imam 2x Tethys - star in nov).


Zdele probavam še z zvokom za Alarm, pa ne deluje po istem principu, sem kopiral default alarm sound od N5 (Platinum.ogg) v mapo "Alarms" pa ne prepozna, tudi po restartu ne. Kakšna ideja?
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

MrStein ::

Druge zvoke ti prepozna?
Lahko poskusiš brisati iz fajla metadata, mogoče ima not kaki "čuden" ID.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Sami ::

MrStein je izjavil:

Druge zvoke ti prepozna?
Lahko poskusiš brisati iz fajla metadata, mogoče ima not kaki "čuden" ID.


Zdravo, bom danes probal glede drugih zvokov, misliš recimo MP3 v mapi "Alarms"?

Kaj pa je "metadata" :D?

Hvala.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

MrStein ::

Naslov, izvajalec, sličica albuma in podobna krama, ki je v zvočnem posnetku (datoteki).

Sami je izjavil:


Zdravo, bom danes probal glede drugih zvokov, misliš recimo MP3 v mapi "Alarms"?

Ja, daj prvi MP3 ki ga najdeš na telefon in poskusi izbrati kot zvok alarma (ali SMS-a ali kaj pač rabiš).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Sami ::

Ja, daj prvi MP3 ki ga najdeš na telefon in poskusi izbrati kot zvok alarma (ali SMS-a ali kaj pač rabiš).


Sem probal kopirat v mapo "Alarms" poljuben MP3 pa ga ne prepozna, mora biti kakšna druga fora.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

MrStein ::

Za ringtone pa ga lahko izbereš?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Sami ::

MrStein je izjavil:

Za ringtone pa ga lahko izbereš?


OK, sem se malo poglobil v tole.

Karkoli daš v mapo "Alarms" v default appu Clock ne moreš izbrati kot alarm oz. se ne prikaže.

Lahko pa greš v "Settings->Sound->Default Alarm Ringtone" tam se bo pa prikazalo (sedaj imam tam 2X Platinum), izberem tistega od N5 in bo na voljo tudi v appu Clock kot melodija alarma :D

Hvala za pomoč.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

MrStein ::

"GUI dizajneri"

(vstavi v sliko UFO guy-a - Giorgio A. Tsoukalos)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Egidij88 ::

Dobil OTA 7.1.2 in pa april security patch. Nov je swipe gesture na fingerprint senzorju in pa drugace oznacen roaming. To gesto si itak lahko u nova launcherju nastavis za home button npr...ne vem, ker sem takoj po pomoti to odprl dol, ko gres cez senzor ko drzis telefon...will see.

BadB0y ::

Egidij88 je izjavil:

Dobil OTA 7.1.2 in pa april security patch. Nov je swipe gesture na fingerprint senzorju in pa drugace oznacen roaming. To gesto si itak lahko u nova launcherju nastavis za home button npr...ne vem, ker sem takoj po pomoti to odprl dol, ko gres cez senzor ko drzis telefon...will see.


Ota si dobil iz 7.1 ali si bil v beta programu?


Egidij88 ::

OTA iz 7.1.1., nisem bil beta. Its rolling out.

Mavrik ::

Jap, 7.1.2 je začel rollout, oba moja Nexus 5X in Pixel XL sta dobila OTA danes.
The truth is rarely pure and never simple.
««
29 / 38
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Google Pixel (strani: 1 2 3 467 68 69 70 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
3455683109 (1014) johanblond
»

Google Nexus 5 (strani: 1 2 3 451 52 53 54 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
2674540634 (162665) zk_eu
»

Kateri telefon priporočate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
7419944 (13219) sift
»

Prispeli so Nexus 6, 9 in Player, Android 5.0 je Lollipop (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Android
13746207 (37731) amacar

Več podobnih tem